Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Dwro είπε:

Σε ευχαριστώ αγάπη να είσαι καλά και μένα νηστική κάτι τέτοιο μου έλεγε θα το δω και εγώ πως θα πάει!Το ασβέστιο είναι μασωμενο εμενα δηλαδή το μασάς από ότι κατάλαβα!Δεν έχω πάρει ποτέ ούτε σίδηρο ούτε ασβέστιο άντε να δούμε ελπίζω να μην είναι αηδιαστικό!Το σίδηρο είναι αμπουλα

Κορίτσι είναι ένας σίδηρος σε αμπούλα, νομίζω το viofer αλλά όρκο δεν παίρνω, το οποίο πρέπει να γυρίσεις σωστά το πώμα για να πέσει η ουσία μέσα στο υγρό κ να το πιεις. Πολλές κοπέλες ξέρω ότι το καναν λάθος κ πιναν σκέτο 'ζουμι' δίχως να κάνει δουλειά. Τσέκαρε τις οδηγίες μην είναι τέτοιο. @Farmakotriftena τα φώτα σου, καλά τα λέω; 


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, tsilona είπε:

Κορίτσι είναι ένας σίδηρος σε αμπούλα, νομίζω το viofer αλλά όρκο δεν παίρνω, το οποίο πρέπει να γυρίσεις σωστά το πώμα για να πέσει η ουσία μέσα στο υγρό κ να το πιεις. Πολλές κοπέλες ξέρω ότι το καναν λάθος κ πιναν σκέτο 'ζουμι' δίχως να κάνει δουλειά. Τσέκαρε τις οδηγίες μην είναι τέτοιο. @Farmakotriftena τα φώτα σου, καλά τα λέω; 

Νομίζω fysiofol μου έδωσε κάτι τέτοιο όπως Και να  έχει σε ευχαριστώ θα το τσεκαρω αυτό που δεν κατάλαβα πίνω το σίδηρο ας πούμε μετά από δύο ώρες πρέπει να πάρω κάτι ασβέστιο?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dwro είπε:

Νομίζω fysiofol μου έδωσε κάτι τέτοιο όπως Και να  έχει σε ευχαριστώ θα το τσεκαρω αυτό που δεν κατάλαβα πίνω το σίδηρο ας πούμε μετά από δύο ώρες πρέπει να πάρω κάτι ασβέστιο?

Ο Σίδηρος πρέπει να απέχει 2 ώρες από γαλακτοκομικα. Δεν είναι υποχρεωτικό να φας κάτι με ασβέστιο 2 ωρες πριν κ 2 μετά πχ. 

Απλα να απέχει σίγουρα για να γίνει απορρόφηση. 


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εχω κανει εισαγωγη έκανα υπέρηχο ολα δείχνουν καλα το μωρό καλα και επισης ο τραχηλος καλα αλλα μου εβαλαν κολποδιαστολεα και μου είπαν ότι οντως εχω αυξημένα κολπικά υγρα που πρεπει να δουμε αν είναι η όχι αμνιακό τώρα θα δω την Τρίτη με το ειδικό τεστ πάντως δεν θέλουμε να είναι αμνιακό κορίτσια σε αυτή σε αυτή την φάση ειναι κακο σενάριο τέλος παντων ότι πει ι Θεος εγω δεν μπορώ να πώ κάτι αλλο μην τολμησει καμια να αγχώθει


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Κοριτσια εχω κανει εισαγωγη έκανα υπέρηχο ολα δείχνουν καλα το μωρό καλα και επισης ο τραχηλος καλα αλλα μου εβαλαν κολποδιαστολεα και μου είπαν ότι οντως εχω αυξημένα κολπικά υγρα που πρεπει να δουμε αν είναι η όχι αμνιακό τώρα θα δω την Τρίτη με το ειδικό τεστ πάντως δεν θέλουμε να είναι αμνιακό κορίτσια σε αυτή σε αυτή την φάση ειναι κακο σενάριο τέλος παντων ότι πει ι Θεος εγω δεν μπορώ να πώ κάτι αλλο μην τολμησει καμια να αγχώθει

Σόρυ, είσαι νοσοκομείο κ θα περιμένεις την Τρίτη τα τεστ που παρήγγειλες για να τσεκάρεις;; 

Δεν έχουν εκεί;; θα τρελαθούμε; 


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, tsilona είπε:

Ο Σίδηρος πρέπει να απέχει 2 ώρες από γαλακτοκομικα. Δεν είναι υποχρεωτικό να φας κάτι με ασβέστιο 2 ωρες πριν κ 2 μετά πχ. 

Απλα να απέχει σίγουρα για να γίνει απορρόφηση. 

Δηλαδή πες παίρνω το σίδηρο τρώω κανονικά όχι γαλακτοκομικά μετά!Το ασβέστιο το χάπι ποτέ πρέπει να το πάρω?

Just now, Giotitsa είπε:

Κοριτσια εχω κανει εισαγωγη έκανα υπέρηχο ολα δείχνουν καλα το μωρό καλα και επισης ο τραχηλος καλα αλλα μου εβαλαν κολποδιαστολεα και μου είπαν ότι οντως εχω αυξημένα κολπικά υγρα που πρεπει να δουμε αν είναι η όχι αμνιακό τώρα θα δω την Τρίτη με το ειδικό τεστ πάντως δεν θέλουμε να είναι αμνιακό κορίτσια σε αυτή σε αυτή την φάση ειναι κακο σενάριο τέλος παντων ότι πει ι Θεος εγω δεν μπορώ να πώ κάτι αλλο μην τολμησει καμια να αγχώθει

Κορίτσι μου όλα καλά να πάνε στο εύχομαιι ολόψυχα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dwro είπε:

Δηλαδή πες παίρνω το σίδηρο τρώω κανονικά όχι γαλακτοκομικά μετά!Το ασβέστιο το χάπι ποτέ πρέπει να το πάρω?

Ναι, θα πιεις το σίδηρο σου κ μετά θα φας κάτι αλλά όχι γαλακτοκομικα. 

Το. Ασβέστιο το χάπι θα το πάρεις σίγουρα 2 μετά το σίδηρο.

Εγω παίρνω το ασβέστιο μετά το μεσημεριανό, και το απόγευμα βραδάκι παίρνω το σίδηρο. (όταν θυμάμαι) δλδ αφήνω παραπάνω από 2 ώρες περιθώριο απτό ένα κ τ άλλο 

  • Ευχαριστώ 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Giotitsa στείλε να μας πεις όταν έχεις νέα. Ελπίζω να μην είναι κάτι σοβαρό.

@winspert εγώ δεν πήγα στο νοσοκομείο. Μόνη μου την έβγαλα τη διάγνωση της γαστρεντερίτιδας. Χεχε Έχω κρατήσει μία φρυγανιά προς το παρόν.

@tsilona πως πάνε τα χτυπήματα? Εγώ εχθές χτύπησα το κεφάλι μου στο ντουλάπι της κουζίνας (ήμουν σκυμμένη και σηκώθηκα απότομα και χτύπησα στο ανοιχτό ντουλάπι). Τώρα έχω ένα τεράστιο καρούμπαλο!


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

@Giotitsa στείλε να μας πεις όταν έχεις νέα. Ελπίζω να μην είναι κάτι σοβαρό.

@winspert εγώ δεν πήγα στο νοσοκομείο. Μόνη μου την έβγαλα τη διάγνωση της γαστρεντερίτιδας. Χεχε Έχω κρατήσει μία φρυγανιά προς το παρόν.

@tsilona πως πάνε τα χτυπήματα? Εγώ εχθές χτύπησα το κεφάλι μου στο ντουλάπι της κουζίνας (ήμουν σκυμμένη και σηκώθηκα απότομα και χτύπησα στο ανοιχτό ντουλάπι). Τώρα έχω ένα τεράστιο καρούμπαλο!

Η αλήθεια ειναι κοριτσακι μου, οτι αν δεν ειναι μεγαλη αναγκη καλύτερα να το αποφυγεις το νοσοκομείο. Μην κολλησεις κ τπτ αλλο... Οσο μπορεις ηλεκτρολυτες κ φρυγανιες. 

  • Ευχαριστώ 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

@Giotitsa στείλε να μας πεις όταν έχεις νέα. Ελπίζω να μην είναι κάτι σοβαρό.

@winspert εγώ δεν πήγα στο νοσοκομείο. Μόνη μου την έβγαλα τη διάγνωση της γαστρεντερίτιδας. Χεχε Έχω κρατήσει μία φρυγανιά προς το παρόν.

@tsilona πως πάνε τα χτυπήματα? Εγώ εχθές χτύπησα το κεφάλι μου στο ντουλάπι της κουζίνας (ήμουν σκυμμένη και σηκώθηκα απότομα και χτύπησα στο ανοιχτό ντουλάπι). Τώρα έχω ένα τεράστιο καρούμπαλο!

Κουτσαινω κ πονάει το γόνατο μου. Άστα. Επισκευή κ πέταμα θελω

  • Χαχα 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, tsilona είπε:

Σόρυ, είσαι νοσοκομείο κ θα περιμένεις την Τρίτη τα τεστ που παρήγγειλες για να τσεκάρεις;; 

Δεν έχουν εκεί;; θα τρελαθούμε; 

Εννοείται δεν το παρεχουν το τεστ εδω στο νοσοκομειο πολλα θες χαχαχα

  • Λυπημένη/-ος 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Εννοείται δεν το παρεχουν το τεστ εδω στο νοσοκομειο πολλα θες χαχαχα

Φίλη μου όλα να πάνε τέλεια εύχομαι, και σύντομα σπιτάκι σου!!! Δε σου έκαναν καμία καλλιέργεια μήπως τα πολλά υγρά οφείλονται σε κάτι άλλο; Να μας γράφεις την εξέλιξη σου, σε σκεφτόμαστε!

πρίν από 19 λεπτά , Clue είπε:

@Giotitsa στείλε να μας πεις όταν έχεις νέα. Ελπίζω να μην είναι κάτι σοβαρό.

@winspert εγώ δεν πήγα στο νοσοκομείο. Μόνη μου την έβγαλα τη διάγνωση της γαστρεντερίτιδας. Χεχε Έχω κρατήσει μία φρυγανιά προς το παρόν.

@tsilona πως πάνε τα χτυπήματα? Εγώ εχθές χτύπησα το κεφάλι μου στο ντουλάπι της κουζίνας (ήμουν σκυμμένη και σηκώθηκα απότομα και χτύπησα στο ανοιχτό ντουλάπι). Τώρα έχω ένα τεράστιο καρούμπαλο!

Αχ κορίτσι μου, περαστικά σου!!! Ελπίζω να γίνεις καλά σύντομα! Από τούμπες είχα πέσει από τη σκάλα πριν κάποιες μέρες! Ατσουμπαλη τελείως, δεν είχα δει ένα σκαλί! Την έβγαλα με κάτι μελανιές στα γόνατα χαχαχαχα

Just now, winspert είπε:

Η αλήθεια ειναι κοριτσακι μου, οτι αν δεν ειναι μεγαλη αναγκη καλύτερα να το αποφυγεις το νοσοκομείο. Μην κολλησεις κ τπτ αλλο... Οσο μπορεις ηλεκτρολυτες κ φρυγανιες. 

Περαστικά στην πεθερά σου κορίτσι μου, γρήγορη ανάρρωση εύχομαι!

  • Ευχαριστώ 1

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου... Να σας ρωτησω. Τα μηχανηματακια που μετρανε το ζαχαρο στο σπιτι, ποσο αξιοπιστα ειναι; Ρωταω γιατι μετρησα σημερα νηστικη κ εδειξε 80.χαρηκα πολυ αλλα καθε φορα που εκανα σε μικροβιολογικο νηστικη φυσικα έδειχνε, 90,95 κ βαλε... Βεβαια προσεχω τώρα αλλα οχι τρελα. Εχθες ας πουμε ξεφυγα εντελως. Εφαγα κ πατατες το μεσημερι κ μια μικρη μπαλιτσα παγωτο το βραδακι κ λιγη σουπιτσα με ζυμαρικο αργα το βραδυ. Κ σημερα 80;;;; 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου... Να σας ρωτησω. Τα μηχανηματακια που μετρανε το ζαχαρο στο σπιτι, ποσο αξιοπιστα ειναι; Ρωταω γιατι μετρησα σημερα νηστικη κ εδειξε 80.χαρηκα πολυ αλλα καθε φορα που εκανα σε μικροβιολογικο νηστικη φυσικα έδειχνε, 90,95 κ βαλε... Βεβαια προσεχω τώρα αλλα οχι τρελα. Εχθες ας πουμε ξεφυγα εντελως. Εφαγα κ πατατες το μεσημερι κ μια μικρη μπαλιτσα παγωτο το βραδακι κ λιγη σουπιτσα με ζυμαρικο αργα το βραδυ. Κ σημερα 80;;;; 

Καλημερα στις γλυκες μ εγκυουλες!!! Δεν ειναι οοοολες οι μερες ιδιες κοπελα μ!....εχει σημασια τι εφαγες την προηγουμενη κ αν κοιμηθηκες επαρκες ωραριο!! 


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλημερα στις γλυκες μ εγκυουλες!!! Δεν ειναι οοοολες οι μερες ιδιες κοπελα μ!....εχει σημασια τι εφαγες την προηγουμενη κ αν κοιμηθηκες επαρκες ωραριο!! 

Καλημερα κοριτσακι μου. Ναι, το καταλαβαίνω αυτο που λες. Φαντάζομαι οτι με αυτα που εφαγα εχθες θα εδειχνε παραπανω γιατί τις άλλες φορες προσεχα περισσότερο την προηγούμενη μερα κ τελικα  ειχα περισσότερο. Κ εχθες εφαγα ολα τα απαγορευμενα... Χαχαχα, ανάποδος  ειναι ο οργανισμός μου;;; 

Ααααα εχθρς εφαγα κ ενα κομμάτι γλυκο νερατζακι της μαμας.... Γι αυτο λεω... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...