Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, winspert είπε:

Καλημερα κοριτσακι μου. Ναι, το καταλαβαίνω αυτο που λες. Φαντάζομαι οτι με αυτα που εφαγα εχθες θα εδειχνε παραπανω γιατί τις άλλες φορες προσεχα περισσότερο την προηγούμενη μερα κ τελικα  ειχα περισσότερο. Κ εχθες εφαγα ολα τα απαγορευμενα... Χαχαχα, ανάποδος  ειναι ο οργανισμός μου;;; 

Μπορει αλλα φαγωσιμα ν σ το ανεβαζουν κ οχι αυτα τ συγκεκριμενα π καταναλωσες....γιαυτο κ οταν πας σε εμδοκρινολογο πρωτη φορα σ δινει συγκεκριμενη διατροφη για ν δει τι στο ανεβαζει κ να τα αποφυγεις!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Μπορει αλλα φαγωσιμα ν σ το ανεβαζουν κ οχι αυτα τ συγκεκριμενα π καταναλωσες....γιαυτο κ οταν πας σε εμδοκρινολογο πρωτη φορα σ δινει συγκεκριμενη διατροφη για ν δει τι στο ανεβαζει κ να τα αποφυγεις!

Καταλαβα. Δλδ μπορει να μου το ανεβαζουν τα μακαρόνια κ οχι το ρυζι ή οι πατατες; Αλλα τα γλυκακια που εφαγα;;; Κ για να το δω αυτο θα πρέπει να μετραω καποια ωρα μετα απο καθε φαγητό κ οποιο το ανεβαζει περισσότερο το κοβω; 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Καταλαβα. Δλδ μπορει να μου το ανεβαζουν τα μακαρόνια κ οχι το ρυζι ή οι πατατες; Αλλα τα γλυκακια που εφαγα;;; Κ για να το δω αυτο θα πρέπει να μετραω καποια ωρα μετα απο καθε φαγητό κ οποιο το ανεβαζει περισσότερο το κοβω; 

Ναι ναι ετσι!! Τα γλυκακια κατα πασα πιθανοτητα ν σου το ανεβαζει αλλα μπορεις να το τσεκαρεις κ με διαφορα φαγητακια!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Καταλαβα. Δλδ μπορει να μου το ανεβαζουν τα μακαρόνια κ οχι το ρυζι ή οι πατατες; Αλλα τα γλυκακια που εφαγα;;; Κ για να το δω αυτο θα πρέπει να μετραω καποια ωρα μετα απο καθε φαγητό κ οποιο το ανεβαζει περισσότερο το κοβω; 

Καλημερα πρεπει να το παρακολουθεις να δεις τι σου ανεβαζει.Ας πουμε εμενα οι πατατες δεν με ανεβαζουν αλλα τα μακαρονια ξεφευγουν.Επισης εχω καταλαβει οταν ειμαι νηστικη πολλες ωρες παλι ξεφευγει.Το ιδανικο ειναι να μην μενει αδειο το στομαχι σου πανω απο τρεις ωρες την ημερα κατι ελαφρυ εγω παντα τσιμπαω.Εγω τα γραφω οταν μετραω για να ξερω.Επισης ενα ποτηρι γαλα αργα πριν τον υπνο εμενα με βοηθαει.Οταν το πιω νωρις μου κανει το αναποδο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ναι ναι ετσι!! Τα γλυκακια κατα πασα πιθανοτητα ν σου το ανεβαζει αλλα μπορεις να το τσεκαρεις κ με διαφορα φαγητακια!!

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Dwro είπε:

Καλημερα πρεπει να το παρακολουθεις να δεις τι σου ανεβαζει.Ας πουμε εμενα οι πατατες δεν με ανεβαζουν αλλα τα μακαρονια ξεφευγουν.Επισης εχω καταλαβει οταν ειμαι νηστικη πολλες ωρες παλι ξεφευγει.Το ιδανικο ειναι να μην μενει αδειο το στομαχι σου πανω απο τρεις ωρες την ημερα κατι ελαφρυ εγω παντα τσιμπαω.Εγω τα γραφω οταν μετραω για να ξερω.Επισης ενα ποτηρι γαλα αργα πριν τον υπνο εμενα με βοηθαει.Οταν το πιω νωρις μου κανει το αναποδο.

Ωραια, θα το συζητησω και με το γιατρο την Πέμπτη... Παντως το οτι ειχα νηστείας 80 φαντάζομαι ειναι καλο... Οσο για το γαλα.... Ποτε μου δεν επινα, αν πιω θα κανω εμετο... Χαχαχα αλλα τρωω οοολα τα αλλα γαλακτοκομικα.... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Ωραια, θα το συζητησω και με το γιατρο την Πέμπτη... Παντως το οτι ειχα νηστείας 80 φαντάζομαι ειναι καλο... Οσο για το γαλα.... Ποτε μου δεν επινα, αν πιω θα κανω εμετο... Χαχαχα αλλα τρωω οοολα τα αλλα γαλακτοκομικα.... 

Ειναι μια χαρα το θελουν εως 92 το πρωι νηστειας.Επισης να ξες οτι το μηχανακι παντα εχει μια μικρη αποκλιση γιατι στο μικροβιολογικο σου περνουν αιμα απο την φλεβα.Ενω το μηχανακι σπιτιου τρυπαει το δαχτυλο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dwro είπε:

Ειναι μια χαρα το θελουν εως 92 το πρωι νηστειας.Επισης να ξες οτι το μηχανακι παντα εχει μια μικρη αποκλιση γιατι στο μικροβιολογικο σου περνουν αιμα απο την φλεβα.Ενω το μηχανακι σπιτιου τρυπαει το δαχτυλο.

Ναι γι αυτό ρωτησα αν είναι αξιόπιστα... Γιατι ειμαι λιγο ασχετη. Παντως κ αλλες φορες που το μετραγα, πριν απο καποιους μηνες παντα εδειχνε περισσότερο... Οποτε καλα θα ειμαι. Αλλα ας κανω κ μια αιματολογικη να ειμαι σιγουρη. Θα του πω του γιατρου την Πέμπτη να μου γραψει... 

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!

Εγώ είμαι κάπως καλύτερα σήμερα. Μόνο μία φορά εμετό, κι αυτή νομίζω λόγω εγκυμοσύνης κι όχι γαστρεντερίτιδας. Έχω την εντύπωση ότι μου πέρασε. Έχει μείνει τώρα αδυναμία και πόνος στο στομάχι. Το πάω σιγά σιγά... Εχθές όλη μέρα έφαγα 2 φρυγανιές. Το ζάχαρο σήμερα 93! (ναι μεν είναι ακόμα εκτός ορίων, αλλά τελευταία είχα γύρω στο 100-105) Επίσης, έχασα κι άλλο από κιλά. (χρειαζόταν) Άρα.... μια χαρά!!! Ανυπομονώ για τις διακοπές του Πάσχα!!!!

  • Μου αρέσει 2

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Καλησπέρα κοιλίτσες κ κορίτσια,πως είμαστε σήμερα;; βροχερή η Μακεδονία μας σήμερα όλη μερα

Καλησπέρα κορίτσι, και η Θράκη συννεφιασμένη! Τι κάνεις;

 

Just now, Clue είπε:

Καλημέρα!

Εγώ είμαι κάπως καλύτερα σήμερα. Μόνο μία φορά εμετό, κι αυτή νομίζω λόγω εγκυμοσύνης κι όχι γαστρεντερίτιδας. Έχω την εντύπωση ότι μου πέρασε. Έχει μείνει τώρα αδυναμία και πόνος στο στομάχι. Το πάω σιγά σιγά... Εχθές όλη μέρα έφαγα 2 φρυγανιές. Το ζάχαρο σήμερα 93! (ναι μεν είναι ακόμα εκτός ορίων, αλλά τελευταία είχα γύρω στο 100-105) Επίσης, έχασα κι άλλο από κιλά. (χρειαζόταν) Άρα.... μια χαρά!!! Ανυπομονώ για τις διακοπές του Πάσχα!!!!

Χαίρομαι πολύ που νιώθεις καλύτερα, σύντομα θα είσαι περδικι!!! Αχ αυτά τα κιλά, ευτυχώς κι εγώ ακόμα διατηρουμαι, είχα χάσει το πρώτο τρίμηνο 2 κιλακια περίπου και τα κράτησα, άρα από την αρχή συνεχίζω με μείον. Όχι τίποτα αλλά αλλά σε λίγο θα τα πάρουμε και με το παραπάνω χαχαχα Αχ κι εγώ πώς και πώς περιμένω τις διακοπές!

  • Μου αρέσει 1

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας βρε κορίτσια. Καλέ αγχώθηκα. Εγώ πήρα ολικής ζυμαρικά, γάλα πλήρες πρωί βράδυ κλπ από τη διατροφή που μου έδωσε η clue και αλλες που είδα στο ίντερνετ μέχρι αύριο που θα πάω γιατρό. Αλλά αυτό με το μηχανάκι που τρυπάει το δάχτυλο πονάει; Γιατί αν πρέπει να μετράω κάθε τι που τρώω να δω πόσο ανεβαίνει και πονάει θα φρικαρω!! Χαχαχαχαχα 


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina said:

Γειά σας βρε κορίτσια. Καλέ αγχώθηκα. Εγώ πήρα ολικής ζυμαρικά, γάλα πλήρες πρωί βράδυ κλπ από τη διατροφή που μου έδωσε η clue και αλλες που είδα στο ίντερνετ μέχρι αύριο που θα πάω γιατρό. Αλλά αυτό με το μηχανάκι που τρυπάει το δάχτυλο πονάει; Γιατί αν πρέπει να μετράω κάθε τι που τρώω να δω πόσο ανεβαίνει και πονάει θα φρικαρω!! Χαχαχαχαχα 

Πονάει λιγάκι το τρύπημα αλλά το συνηθίζεις. Παίρνω μία ανάσα πριν τρυπηθώ... Οπότε παίρνω 4 με 5 ανάσες μέσα στη μέρα! Χεχε (μαζί και της ινοχεπ). Δεν θα έχεις όμως μπουκιά και τρύπημα... Απλά αν χρειαστεί θα μετράς πριν και 2 ώρες μετά το φαγητό. Θα δεις μετά ποια φαγητά σε ανεβάζουν και θα τα αλλάξεις. Εγώ πχ δεν έχω θέμα με το μετά. Νηστική ανεβάζω μόνο.


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Γειά σας βρε κορίτσια. Καλέ αγχώθηκα. Εγώ πήρα ολικής ζυμαρικά, γάλα πλήρες πρωί βράδυ κλπ από τη διατροφή που μου έδωσε η clue και αλλες που είδα στο ίντερνετ μέχρι αύριο που θα πάω γιατρό. Αλλά αυτό με το μηχανάκι που τρυπάει το δάχτυλο πονάει; Γιατί αν πρέπει να μετράω κάθε τι που τρώω να δω πόσο ανεβαίνει και πονάει θα φρικαρω!! Χαχαχαχαχα 

Κοριτσακι μου, εγω θεωρω οτι δεν ποναει καθολου. Εχει ρυθμιση για το ποσο θα πετάγεται η βελονιτσα εξω ωστε να σου τσιμπησει στην ουσια το δαχτυλο. Μην σε προβληματιζει αυτο καθόλου. Κ διαφημίζει τωρα στην τηλεόραση νεο μηχάνημα που το δικαιολογει ο εοπυυ κ ειναι χωρίς τρυπημα. Αν είναι αξιοπιστο ειναι καλυτερα. 

Λέγεται FreeStyle Libre


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...