Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Dwro είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου δεν μου τον μέτρησε στην αυχενική δεν μου είπε τίποτα!Τώρα θα πάω στον κανονικό γυναικολόγο που είχα μέχρι τώρα ήμουν στον εξωσωματικο!Ούτε Παπ έκανα πρόσφατα ου ρε καλλιέργεια κολπικού θα του πω να με στείλει να κανω τώρα! ελπίζω να μην με πάρει στο ψιλό έχω διαβάσει τόσα που τρομοκρατήθηκα!

Να μην τρομοκρατησε βρε....πες του να στον μετρησει....να σ παρει κ δειγμα με την ειδικη 'μπατονετα' γ κολπικο και πηγαινετα σε ενα μικροβιολογικο!!!! Δεν ειναι τπτ!!! Αυτα π λυνονται;;;


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Να μην τρομοκρατησε βρε....πες του να στον μετρησει....να σ παρει κ δειγμα με την ειδικη 'μπατονετα' γ κολπικο και πηγαινετα σε ενα μικροβιολογικο!!!! Δεν ειναι τπτ!!! Αυτα π λυνονται;;;

Ναι θα του πω να μετρήσει φοβήθηκα γιατί διάβαζα για ανεπάρκεια τραχήλου!Μόνο μην μου αρχίσει ότι αργότερα και τετοια!Έχω Τετάρτη ραντεβού μετά από τρεις εβδομάδες και έχω τρελό άγχος!Μα κι αυτός να μην με μετρήσει στην αυχενική!Λόγω των αποβολών που είχα πριν έχω κάνει δύο φορές αποξεση και διάβασα ότι κι αυτό μπορεί να επηρεάσει τον τράχηλο και χλωμιασα καταλαβαίνεις!βάλε και δύο φορές ακόμα που απεββαλα φυσιολογικά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dwro είπε:

Ναι θα του πω να μετρήσει φοβήθηκα γιατί διάβαζα για ανεπάρκεια τραχήλου!Μόνο μην μου αρχίσει ότι αργότερα και τετοια!Έχω Τετάρτη ραντεβού μετά από τρεις εβδομάδες και έχω τρελό άγχος!Μα κι αυτός να μην με μετρήσει στην αυχενική!Λόγω των αποβολών που είχα πριν έχω κάνει δύο φορές αποξεση και διάβασα ότι κι αυτό μπορεί να επηρεάσει τον τράχηλο και χλωμιασα καταλαβαίνεις!βάλε και δύο φορές ακόμα που απεββαλα φυσιολογικά!

Οχι δεν εχει αργοτερα κ τετοια απαιτησε το.....κ εμενα ετσι ελεγε...δεν του το συγχωρω εφαγε ποδι εννοειται οταν ημουν 8μηνων! Καλα δεν τον μετρησε στην αυχενικη? Ασε π κ εμενα π μ τον μετρησε στην αυχενικη ηταν καλος(3.5εκ)μετα π τ ελεγα εχω συσπασεις μετρα τον ελεγε δεν χρειαζεται κ τετοιες μπουρδες!! Μπορει να ειναι καλος στην αυχ κ μετα να κοντυνει λογω βαρος μωρου π πιεζει(το πιο απλο σ λεω) κλπ οποτε εγω θεωρω πως πρεπει να μετρειτε συχνα!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Οχι δεν εχει αργοτερα κ τετοια απαιτησε το.....κ εμενα ετσι ελεγε...δεν του το συγχωρω εφαγε ποδι εννοειται οταν ημουν 8μηνων! Καλα δεν τον μετρησε στην αυχενικη? Ασε π κ εμενα π μ τον μετρησε στην αυχενικη ηταν καλος(3.5εκ)μετα π τ ελεγα εχω συσπασεις μετρα τον ελεγε δεν χρειαζεται κ τετοιες μπουρδες!! Μπορει να ειναι καλος στην αυχ κ μετα να κοντυνει λογω βαρος μωρου π πιεζει(το πιο απλο σ λεω) κλπ οποτε εγω θεωρω πως πρεπει να μετρειτε συχνα!

Ναι δεν τον μέτρησε και ψιλοσυγχυστηκα αυχενική πέντε λεπτά κράτησε!Άσε και θα τον κανονισω θα τον βάλω να μετρήσει χαχα!Στον υπέρηχο φαίνεται πόσο είναι?Η τον κάνουν κολπικά ?

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dwro είπε:

Ναι δεν τον μέτρησε και ψιλοσυγχυστηκα αυχενική πέντε λεπτά κράτησε!Άσε και θα τον κανονισω θα τον βάλω να μετρήσει χαχα!Στον υπέρηχο φαίνεται πόσο είναι?Η τον κάνουν κολπικά ?

Φαινεται κ κοιλιακα αλλα Πιοοοοο ακριβεις ειναι κολπικα! Κ πολυ καλα θα κανεις

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Φαινεται κ κοιλιακα αλλα Πιοοοοο ακριβεις ειναι κολπικα! Κ πολυ καλα θα κανεις

Ας τον μετρήσει να δούμε έστω περίπου πόσο είναι όπως δεχτεί!Τελικά είναι τόσα πολλά ρε παιδί μου δεν ηρεμείς!Αμάν έκανα να περάσει το πρώτο τρίμηνο τώρα έχει αλλά καλά λένε πως όλη η εγκυμοσύνη σε πάει με άγχος!Επίσης θα τον πω να με βλέπει δύο φορές τον μήνα δεν μπορώ να σκάσω όλο τον μήνα τι γίνεται έστω μέχρι να αρχίσει τις κλωτσιές!Τις συσπάσεις πως τις καταλαβαίνουμε?Είναι αυτό που λένε τα κορίτσια πετρώνει η κοιλιά?Εγώ φοβάμαι μήπως και δεν πάρω χαμπάρι γιατί δεν ξέρω πως ειναι

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dwro είπε:

Κοριτσια να σας ρωτησω κατι που αρχισε να με απασχολει γιατι διαβαζω διαφορα.Ποτε αρχιζουν να μετρανε το μηκος τραχηλου και πως?Εμενα μεχρι στιγμης μεχρι την αυχενικη δεν μου ειπαν κατι.Τωρα που θα παω στον γιατρο θα ειμαι 15 και κατι να του πω να μετρησει?Επισης καθε ποτε πρεπει να γινεται κολπικη καλλιεργια διαβαζω διαφορα για μικροβια και εχω τρομαξει

Να μην αγχώνεσαι κοριτσακι μου καθολου. Πολλες φορες οι γιατροι τα μετρανε κ απλα δε μας λενε κατι. Εμενα την Πέμπτη που εκανα τον υπερηχο μου μετρησε τον τραχηλο κ μου το ειπε κιολας. Κοιλιακα πάντα. Καλλιέργεια κολπικου εκανα πριν ενα μηνα γιατι ειχα αργησει λιγο να κανω παπ τεστ οποτε καναμε. Τωρα μου ξαναεγραψε αιματολογικες. Συζητησε μαζι του ο, τι σε απασχολει... 

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Να μην αγχώνεσαι κοριτσακι μου καθολου. Πολλες φορες οι γιατροι τα μετρανε κ απλα δε μας λενε κατι. Εμενα την Πέμπτη που εκανα τον υπερηχο μου μετρησε τον τραχηλο κ μου το ειπε κιολας. Κοιλιακα πάντα. Καλλιέργεια κολπικου εκανα πριν ενα μηνα γιατι ειχα αργησει λιγο να κανω παπ τεστ οποτε καναμε. Τωρα μου ξαναεγραψε αιματολογικες. Συζητησε μαζι του ο, τι σε απασχολει... 

Λες να το μέτρησε και να μην μου το είπε?Δεν νομίζω θα πάω την Τετάρτη στον παλιό μου γυναικολόγο θα του πω εκεί ότι με απασχολεί αυτός ο φόβος δεν Μ αφήνει να χαρώ!Έχω τώρα τρεις εβδομάδες να δω τι γίνεται και έχω αγχωθει κλασικά!Θα ζητήσω και μια καλλιέργεια κολπικού να κάνω γιατί Παπ φοβάμαι να κάνω μέσα στη εγκυμοσύνη!Εσύ τι κάνεις αγαπη!Τον είδατε τον μπεμπακο σας ε μπράβο πολύ χάρηκα!Πως είσαι άλλο γενικά?Εγώ μάλλον θέλει κάποιος να μου κλείσει το ίντερνετ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Dwro είπε:

Καλώς ήρθες κορίτσι μου με το καλό όλα να πάνε!

Σ' ευχαριστώ πολύ! Κι εσένα όπως και σε όλες τις κοπέλες όλα καλά εύχομαι!

Επειδή είδα που έλεγες για μήκος τραχήλου. Κι εμένα δε μου είπαν κάτι στην Αυχενική. Αλλά στις εξετάσεις της Αυχενικής που μου δώσανε γράφει μήκος ενδοτραχήλου: 33mm. Δεν ξέρω αν είναι άλλο ο τράχηλος και άλλο ο ενδοτράχηλος. Θα ρωτήσω τον γιατρό στο επόμενο ραντεβού.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dwro είπε:

Ας τον μετρήσει να δούμε έστω περίπου πόσο είναι όπως δεχτεί!Τελικά είναι τόσα πολλά ρε παιδί μου δεν ηρεμείς!Αμάν έκανα να περάσει το πρώτο τρίμηνο τώρα έχει αλλά καλά λένε πως όλη η εγκυμοσύνη σε πάει με άγχος!Επίσης θα τον πω να με βλέπει δύο φορές τον μήνα δεν μπορώ να σκάσω όλο τον μήνα τι γίνεται έστω μέχρι να αρχίσει τις κλωτσιές!Τις συσπάσεις πως τις καταλαβαίνουμε?Είναι αυτό που λένε τα κορίτσια πετρώνει η κοιλιά?Εγώ φοβάμαι μήπως και δεν πάρω χαμπάρι γιατί δεν ξέρω πως ειναι

Δεν ηρεμεις ουτε μετα την γεννα πιστεψε με! Εχεις αλλα να ανχωνεσαι! Πετρωνει ειτε ολη η κοιλια ειτε τοπικα αισθανεσαι δυσφορια ή πονακια περιοδου π κρατανε απο λιγα δευτερολεπτα μεχρι ενα λεπτο! Μπορει να σ ποναει κ η μεση μαζι... Σφιγγει η κοιλια, καθε μια τις περιγραφει διαφορετικα μπορει να νιωθεις πως σ τραβανε την κοιλια...εγω ας πουμε την ενιωθα ολη σκληρη κ πονουσα σαν περιοδο κ μαζι η μεση κ κρατουσαν 1μιση λεπτο! Δυσκολο να εχεις κ να μην τις νιωσεις μην ανχωνεσαι καθολου!

  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Δεν ηρεμεις ουτε μετα την γεννα πιστεψε με! Εχεις αλλα να ανχωνεσαι! Πετρωνει ειτε ολη η κοιλια ειτε τοπικα αισθανεσαι δυσφορια ή πονακια περιοδου π κρατανε απο λιγα δευτερολεπτα μεχρι ενα λεπτο! Μπορει να σ ποναει κ η μεση μαζι... Σφιγγει η κοιλια, καθε μια τις περιγραφει διαφορετικα μπορει να νιωθεις πως σ τραβανε την κοιλια...εγω ας πουμε την ενιωθα ολη σκληρη κ πονουσα σαν περιοδο κ μαζι η μεση κ κρατουσαν 1μιση λεπτο! Δυσκολο να εχεις κ να μην τις νιωσεις μην ανχωνεσαι καθολου!

Σε ευχαριστώ ρε κορίτσι μου!Σε πιστεύω και μετα ειμαι σίγουρη ότι δεν ηρεμείς!

Just now, Nikoleta... είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ! Κι εσένα όπως και σε όλες τις κοπέλες όλα καλά εύχομαι!

Επειδή είδα που έλεγες για μήκος τραχήλου. Κι εμένα δε μου είπαν κάτι στην Αυχενική. Αλλά στις εξετάσεις της Αυχενικής που μου δώσανε γράφει μήκος ενδοτραχήλου: 33mm. Δεν ξέρω αν είναι άλλο ο τράχηλος και άλλο ο ενδοτράχηλος. Θα ρωτήσω τον γιατρό στο επόμενο ραντεβού.

Δεν είδα κάτι να γράφει σε εμένα έχω μόνο τον υπέρηχο!Τώρα που θα πάω θα το συζητήσουμε με τον γιατρό να δούμε τι άκρη θα βγει!Δεν περνανε και οι μέρες!Έχω σκάσει χαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ! Κι εσένα όπως και σε όλες τις κοπέλες όλα καλά εύχομαι!

Επειδή είδα που έλεγες για μήκος τραχήλου. Κι εμένα δε μου είπαν κάτι στην Αυχενική. Αλλά στις εξετάσεις της Αυχενικής που μου δώσανε γράφει μήκος ενδοτραχήλου: 33mm. Δεν ξέρω αν είναι άλλο ο τράχηλος και άλλο ο ενδοτράχηλος. Θα ρωτήσω τον γιατρό στο επόμενο ραντεβού.

το.ιδιο ειναι αυτο εννοει κ.ειναι μια χαρα!

Just now, Dwro είπε:

Σε ευχαριστώ ρε κορίτσι μου!Σε πιστεύω και μετα ειμαι σίγουρη ότι δεν ηρεμείς!

Δεν είδα κάτι να γράφει σε εμένα έχω μόνο τον υπέρηχο!Τώρα που θα πάω θα το συζητήσουμε με τον γιατρό να δούμε τι άκρη θα βγει!Δεν περνανε και οι μέρες!Έχω σκάσει χαχα

γειααα! εκανες αυχενικη? συνηθως στην αυχενικη κ στην β επιπεδου τον μετρανε. ειναι κ τα μηχανηματα που εχει καθε γιατρος πολλοι δεν μπορουν να τον μετρησουν με τα δικα τους μηχανηματα. γιαυτο περιμενουν την αυχενικη. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...