Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, linaa είπε:

το.ιδιο ειναι αυτο εννοει κ.ειναι μια χαρα!

γειααα! εκανες αυχενικη? συνηθως στην αυχενικη κ στην β επιπεδου τον μετρανε. ειναι κ τα μηχανηματα που εχει καθε γιατρος πολλοι δεν μπορουν να τον μετρησουν με τα δικα τους μηχανηματα. γιαυτο περιμενουν την αυχενικη. 

Γεια κορίτσι μου έκανα αυχενική αλλά δεν μου είπε τίποτα ούτε γράφει κάτι σε εμενα εχω μόνο το υπερηχογράφημα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Dwro είπε:

Γεια κορίτσι μου έκανα αυχενική αλλά δεν μου είπε τίποτα ούτε γράφει κάτι σε εμενα εχω μόνο το υπερηχογράφημα!

κοιτα θα σου πω επειδη ο τραχηλος αρχιζει κ.παρουσιαζει προβληματα μετα την 17 εβδομαδα οποτε κ βαραινει το μωρο πολλοι γιατροι δεν τον μετρανε. ομως το κακο ειναι οτι δεν εχεις καμια εικονα ουτε μετρο συγκρισης μεχρι την β επιπεδου. γιαυτο να του το ζητησεις οπωσδηποτε κ αν σου πει δικαιολογια κ δεν στον μετρησει πηγαινε αλλου για μετρηση. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

κοιτα θα σου πω επειδη ο τραχηλος αρχιζει κ.παρουσιαζει προβληματα μετα την 17 εβδομαδα οποτε κ βαραινει το μωρο πολλοι γιατροι δεν τον μετρανε. ομως το κακο ειναι οτι δεν εχεις καμια εικονα ουτε μετρο συγκρισης μεχρι την β επιπεδου. γιαυτο να του το ζητησεις οπωσδηποτε κ αν σου πει δικαιολογια κ δεν στον μετρησει πηγαινε αλλου για μετρηση. 

Δεν έχει δικαιολογία θα του τα πω ανοιχτά έχω κάνει τόσες φορές εννοείται ότι φοβάμαι το παραμικρό θα συζητηθεί οπωσδήποτε!

Just now, Dwro είπε:

Δεν έχει δικαιολογία θα του τα πω ανοιχτά έχω κάνει τόσες φορές εννοείται ότι φοβάμαι το παραμικρό θα συζητηθεί οπωσδήποτε!

Έχω καει εννοούσα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dwro είπε:

Δεν είδα κάτι να γράφει σε εμένα έχω μόνο τον υπέρηχο!Τώρα που θα πάω θα το συζητήσουμε με τον γιατρό να δούμε τι άκρη θα βγει!Δεν περνανε και οι μέρες!Έχω σκάσει χαχα

Εμένα μου δώσανε τον υπέρηχο και αναλυτικές μετρήσεις. Καλά δε σου δώσανε τίποτα; Καλά οι μέρες δεν περνάνε με τίποτα. Κι εγώ περιμένω πως και πως την επόμενη φορά.

Just now, linaa είπε:

το.ιδιο ειναι αυτο εννοει κ.ειναι μια χαρα!

ΟΚ ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Εμένα μου δώσανε τον υπέρηχο και αναλυτικές μετρήσεις. Καλά δε σου δώσανε τίποτα; Καλά οι μέρες δεν περνάνε με τίποτα. Κι εγώ περιμένω πως και πως την επόμενη φορά.

ΟΚ ευχαριστώ

Όχι έχω μόνο τις εικόνες του υπερυχου τώρα  αν το λέει κάπου εκεί πάνω στις μετρήσεις ιδέα δεν έχω έχει πόσους αριθμούς δεν ξέρω τι είναι το καθενα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Dwro είπε:

Όχι έχω μόνο τις εικόνες του υπερυχου τώρα  αν το λέει κάπου εκεί πάνω στις μετρήσεις ιδέα δεν έχω έχει πόσους αριθμούς δεν ξέρω τι είναι το καθενα

που εκανες αυχενικη?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dwro είπε:

Όχι έχω μόνο τις εικόνες του υπερυχου τώρα  αν το λέει κάπου εκεί πάνω στις μετρήσεις ιδέα δεν έχω έχει πόσους αριθμούς δεν ξέρω τι είναι το καθενα

Εμένα από το Νοσοκομείο μου δώσανε και τις μετρήσεις. Δηλαδή για παράδειγμα γράφει πάνω ρινικό οστό: ορατό, κοιλιά: φυσιολογική απεικόνιση κ.α. Μήπως να τις ζητήσεις ή να ρωτήσεις τον γιατρό σου;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Εμένα από το Νοσοκομείο μου δώσανε και τις μετρήσεις. Δηλαδή για παράδειγμα γράφει πάνω ρινικό οστό: ορατό, κοιλιά: φυσιολογική απεικόνιση κ.α. Μήπως να τις ζητήσεις ή να ρωτήσεις τον γιατρό σου;

Θα δω Τετάρτη να του πω να δει τον υπέρηχο κάπου γράφει 2.0mm αλλά να σου πω δεν έχω ιδέα αν είναι αυτό είναι σε άσχετο σημείο στην εικόνα του υπερυχου

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dwro είπε:

Θα δω Τετάρτη να του πω να δει τον υπέρηχο κάπου γράφει 2.0mm αλλά να σου πω δεν έχω ιδέα αν είναι αυτό είναι σε άσχετο σημείο στην εικόνα του υπερυχου

Αυτό μπορεί να είναι καμιά άλλη μέτρηση. Ναι όταν τον δεις ρώτα τον. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 14 λεπτά , Dwro είπε:

Λες να το μέτρησε και να μην μου το είπε?Δεν νομίζω θα πάω την Τετάρτη στον παλιό μου γυναικολόγο θα του πω εκεί ότι με απασχολεί αυτός ο φόβος δεν Μ αφήνει να χαρώ!Έχω τώρα τρεις εβδομάδες να δω τι γίνεται και έχω αγχωθει κλασικά!Θα ζητήσω και μια καλλιέργεια κολπικού να κάνω γιατί Παπ φοβάμαι να κάνω μέσα στη εγκυμοσύνη!Εσύ τι κάνεις αγαπη!Τον είδατε τον μπεμπακο σας ε μπράβο πολύ χάρηκα!Πως είσαι άλλο γενικά?Εγώ μάλλον θέλει κάποιος να μου κλείσει το ίντερνετ!

Ναι, τον ειδαμε τον μπεμπουλη. Μια χαρα ηταν το μωρο μου. Κάποια  στιγμή μας γυρισε κ πλατη κανονικά... Χαχαχα. Γενικα καλα. Με ενοχλει ο σιδηρος το πρωι κ σημερα απο το απογευμα κ μετα μου έρχεται κ λιγο εμετος... Θα δουμε... 

πρίν από 1 λεπτό , Nikoleta... είπε:

Γειά σας!

Είμαι κι εγώ μανούλα Οκτωβρίου 2019!

Είμαι 14εβδ + 0ημ. 

 

Καλως ήρθες κοπέλα μου. Με το καλο το μωρακι σου... Εγω ειμαι 15 εβδομαδων κ 5 ημερων. Ασχετα με το τι λεει το τικεράκι μου... 

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... said:

Να σας ρωτήσω. Όταν κάνατε αιματολογικές εξετάσεις για τον προγεννητικό έλεγχο στον Κυτταρομεγαλοϊό (CMV) σας κάνανε μετρήσεις και για IgM και για IgG;

Καλωσήρθες!!! Ναι. Και για τα δύο κάνουν. Το ένα δείχνει αν έχεις αντισώματα (δλδ εμβόλιο ή αν έχεις περάσει παλιά) και το άλλο αν είναι ενεργό.


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Καλως ήρθες κοπέλα μου. Με το καλο το μωρακι σου... Εγω ειμαι 15 εβδομαδων κ 5 ημερων. Ασχετα με το τι λεει το τικεράκι μου... 

Καλώς σας βρήκα! Σ' ευχαριστώ πολύ!!! Με το καλό κι εσύ το μωράκι σου! Εμένα στην Αυχενική μου βγάλανε μία βδομάδα μεγαλύτερο το έμβρυο άρα αυτή θα λέω από εδώ και πέρα μου είπαν.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας! Ημέρα καθαριότητας Σήμερα και είμαι ένα κουρελι. Ηρθε μεν η γυναίκα αλλά εγώ έπιασα τις ντουλάπες και ψόφησα. Ακόμα δεν έχω τελειώσει με πλυντήρια αλλά δεν αντέχω άλλο. Κ αύριο μέρα είναι. Με πονάει η μέση μου. 

Καλώς μας ήρθες Νικολετα! Εγώ ειμαι μανούλα Σεπτεμβρίου αλλά χώθηκα εδώ γτ δεν κινείται φύλλο στου Σεπτεμβρη αχαχαχχα

. Έχω πητ 25 σεπτ. Αλλά λόγω προηγούμενης κτ πάω 13 σεπτ. 

Εμενα μου πε στον τελευταίο υπέρηχο ότι ο τράχηλος δείχνει καλός αλλά δεν το σχολίασε παραπάνω. Στην αυχενική δε θυμάμαι τι μου είπε και αν. 

Εχω κανει έλεγχο cmv κ τα gm κ τα gg

  • Μου αρέσει 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...