Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 29 λεπτά , Angot είπε:

      ρε κορίτσια ειμαι 29 και μόλις σηκωθώ νιώθω τεράστιο βάρος στη κοιλιά! ειδικά από το απόγευμα και μετά ! είναι λες και θα μου πέσει κάτω το μωρο, παω τουαλέτα και γυρίζω μετά να ξαπλώσω γιατί δεν αντέχω ! έχει να κάνει και με την ξάπλα ή είναι φυσιολογικό η να πάρω τον γιατρο;

      Να ανησυχήσεις εάν έχεις φριχτους πόνους,αν περάσουν κάποιες ώρες χωρίς να νιώσεις το μωρό,αν έχεις αίμα,αν έχεις πολλά υγρά σαν ούρα και αν κάνεις πολλές συσπάσεις.Το να σου "πέσει" το μωρό δεν γίνεται έτσι απλά.Αν σε κάνει να είσαι πιο ήρεμη,να τον πάρεις τηλ να σε καθησυχάσει 

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Dwro είπε:

Κοίτα δεν έκανα επίθεση σε καμία οπως θα είδες παραπάνω απλά είχα κάποιες ανησυχίες!Δεν έχω να χωρίσω τίποτα με καμία σας!Τέλος αποχωρώ και δεν υπάρχει λόγος να τρωγομαστε γιατί απλά  καν ουτε γνωριζόμαστε! Φυσικά και θα σου μιλήσω γιατί δεν ζούμε στον μεσαίωνα ο κάθε άνθρωπος μπορεί να λέει την γνώμη του!Δεν μίλησα άσχημα σε καμία σας!Όσο για το τι έχει περάσει η καθεμία μας μπορεί παράδειγμα φέρνω εγώ και εσύ να έχουμε περάσει τα ίδια ακριβώς εσύ να έχεις ψυχραιμία και να είσαι χαλαρή και εγώ να ζω στο άγχος τι να κάνουμε όλοι οι άνθρωποι είναι το ίδιο?Σέβομαι τον αγώνα κάθε κοπέλας εδώ μεσα!Συγνώμη αλλα αυτές οι φασαρίες δεν μου ταιριαζουν!Ευχήθηκα το καλύτερο για όλες σας μέσα από την ψυχή μου!Εμένα να με συγχωρείς κάποια πράγματα με πείραξαν που έγραψε!Συγνώμη αν σε αναστάτωσα ας τελειώνει εδώ το θέμα!Και ζήτησα συγνώμη και σε όσες θίχτηκαν επιλογή μου να μην ξαναγραψω ,δεν ειπα ποτε ότι μου το απαγορεύει κάποιος!

Το αν εχω ψυχραιμια η οχι εγω το ξερω ενα εχω να πω αυτα που γίνονται εδω τωρα μου θυμίζουν αλλα κανενας δεν ζηταει φασαρια ειδικα σε εμενα δεν αρεσουν κανε οτι θες μεινε φυγε δικια σου επιλογή εγώ δεν θα σου πω τι να κανεις αλλα και παλι δεν καταλαβαίνεις τι λεω η τι ειπώθηκε αστο 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

ΛΟΙΠΟΝΝΝΝΝ κ επειδη το θεματακι αμεσα αφορουσε κ εμενα γτ εγω συμβουλευσα στην κοπελα τι να κανει εγω τις ειπα τι επαθα κλπ..εδω μεσα π υπαρχουν καποια κοριτσια π ισως επηρεαζονται....νομιζω πως κακως ανεφερα τι περασα κ εγινε αυτος ο ντορος νομιζω πως κακως εξαρχης μπλεχτηκα σε εσας τις φρεσκοεγκυουλες.....νομιζω ξερω π θα με βρει η καθεμια σας....υπαρχουν τα π.μ.....εγω π ειχα ολιγοαμνιο εγω π ειχα γερασμενο πλακουντα,εγω π ειχα κοντο τραχυλο λογω συσπασεων εγω π νοσηλευτηκα στο νοσοκομειο...κ τελος εγω π επαθα μαστιτιδα κ δεν καταφερα να θηλασω τ παιδι μου....δεν θα αναφερθω ξανα σε οτι μ συναιβει γτ πολυ απλα δεν θα ξαναδειτε απαντηση μου εδω μεσα....δεν θελω να παρεξηγηθει καμια! Αισθανομαι ασχημα για οτι συναιβει....με συγχωρειτε λοιπον γλυκα μ κοριτσια.....η καθεμια στην ωρα της ετσι δεν ειναι? Την εζησα εγω αυτην την γλυκια κ αγχωτικη προσμονη....τωρα σειρα σας!!!! Απλα λαθος μου!

Γερα μωρα σε ολες σας!!! Θα σας διαβαζω!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε κορίτσιαααα, γιατί όλο αυτό τωρα. Έχουμε πει τοσες φορές οτι ο γραπτός λόγος πολλές φορές παρεξηγείται. Είμαστε τοσο καλή παρεα, ειναι κριμα να συμβαινουν αυτα τωρα. Επισης εχουμε ελευθερία εκφρασης και δε νομιζω πως καποια απο εδω θελησε να καταπατήσει την ελευθερια γνωμης καποιας άλλης η να την κανει να νιωθει ασχημα. Επίσης πολλές φορές εμείς οι πιο φρέσκιες ρωταμε για εμπειριες και για γνωσεις πανω σε καποια πραγματα και η καθεμια αναφερει τις εμπειριες της, άλλες καλές άλλες όχι! Δεν είμαστε μικ΄ρα παιδιά όλα μεσα στη ζωη ειναι, και ξερουμε οτι δεν ειναι ιδανική.

Κάθε μια απο εμας είναι διαφορετική, αλλη πιο χαλαρή, αλλη πιο αγχώδης, άλλες εχουμε περασει ευκολα, άλλες δυσκολα. Όλες όμως έχουμε ενα κοινο στόχο και όνειρο, ένα υγιές μωράκι. Μην αποχωρείτε βρε κορίτσια μου, γιατι να χαλασουμε κατι τόσο όμορφο για μια παρεξηγηση, επειδή σιγουρα για παρεξηγηση προκειται. Εδω μέσα υπάρχει αλληλοσεβασμός, και λογικό είναι μετά απο τόσο καιρό που μιλάμε να καταθέτει η κάθε μια απο εμας εμπειριες ή δυσκολίες, άλλες φορές για να αφυπνίσει τις υπόλοιπες και άλλες για να το βγαλει απο μέσα της. 

Πραγματικά λυπάμαι πολύ, κι ευχομαι ολόψυχα να μην αποχωρίσει καμία! 

πρίν από 58 λεπτά , Nikoleta... είπε:

Χαχαχα κι εγώ την μισώ. Γράφτηκα γυμναστήριο και δεν κατάφερα να πάω. Τη μία φορά έχω περίοδο, την άλλη έπαθα ουρολοίμωξη, την άλλη είχα πρόβλημα με τη μέση μου, μετά αρρώστησα και τώρα είμαι έγκυος. Λες και γίνεται επίτηδες όταν το παίρνω απόφαση. 

Νικολέτα μου, διάβαζα τα υπόλοιπα και παρέλειψα να σε καλωσορίσω! Μια υπέροχη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι. Καλώς μας ήρθες!

  • Μου αρέσει 1

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Αχ βρε κορίτσιαααα, γιατί όλο αυτό τωρα. Έχουμε πει τοσες φορές οτι ο γραπτός λόγος πολλές φορές παρεξηγείται. Είμαστε τοσο καλή παρεα, ειναι κριμα να συμβαινουν αυτα τωρα. Επισης εχουμε ελευθερία εκφρασης και δε νομιζω πως καποια απο εδω θελησε να καταπατήσει την ελευθερια γνωμης καποιας άλλης η να την κανει να νιωθει ασχημα. Επίσης πολλές φορές εμείς οι πιο φρέσκιες ρωταμε για εμπειριες και για γνωσεις πανω σε καποια πραγματα και η καθεμια αναφερει τις εμπειριες της, άλλες καλές άλλες όχι! Δεν είμαστε μικ΄ρα παιδιά όλα μεσα στη ζωη ειναι, και ξερουμε οτι δεν ειναι ιδανική.

Κάθε μια απο εμας είναι διαφορετική, αλλη πιο χαλαρή, αλλη πιο αγχώδης, άλλες εχουμε περασει ευκολα, άλλες δυσκολα. Όλες όμως έχουμε ενα κοινο στόχο και όνειρο, ένα υγιές μωράκι. Μην αποχωρείτε βρε κορίτσια μου, γιατι να χαλασουμε κατι τόσο όμορφο για μια παρεξηγηση, επειδή σιγουρα για παρεξηγηση προκειται. Εδω μέσα υπάρχει αλληλοσεβασμός, και λογικό είναι μετά απο τόσο καιρό που μιλάμε να καταθέτει η κάθε μια απο εμας εμπειριες ή δυσκολίες, άλλες φορές για να αφυπνίσει τις υπόλοιπες και άλλες για να το βγαλει απο μέσα της. 

Πραγματικά λυπάμαι πολύ, κι ευχομαι ολόψυχα να μην αποχωρίσει καμία! 

Νικολέτα μου, διάβαζα τα υπόλοιπα και παρέλειψα να σε καλωσορίσω! Μια υπέροχη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι. Καλώς μας ήρθες!

Σ' ευχαριστώ πολύ! Και σε σένα το ίδιο εύχομαι! Μίλησες πολύ ωραία! Κι εγώ λέω να μην αποχωρήσει καμία. Είναι κρίμα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Αχ βρε κορίτσιαααα, γιατί όλο αυτό τωρα. Έχουμε πει τοσες φορές οτι ο γραπτός λόγος πολλές φορές παρεξηγείται. Είμαστε τοσο καλή παρεα, ειναι κριμα να συμβαινουν αυτα τωρα. Επισης εχουμε ελευθερία εκφρασης και δε νομιζω πως καποια απο εδω θελησε να καταπατήσει την ελευθερια γνωμης καποιας άλλης η να την κανει να νιωθει ασχημα. Επίσης πολλές φορές εμείς οι πιο φρέσκιες ρωταμε για εμπειριες και για γνωσεις πανω σε καποια πραγματα και η καθεμια αναφερει τις εμπειριες της, άλλες καλές άλλες όχι! Δεν είμαστε μικ΄ρα παιδιά όλα μεσα στη ζωη ειναι, και ξερουμε οτι δεν ειναι ιδανική.

Κάθε μια απο εμας είναι διαφορετική, αλλη πιο χαλαρή, αλλη πιο αγχώδης, άλλες εχουμε περασει ευκολα, άλλες δυσκολα. Όλες όμως έχουμε ενα κοινο στόχο και όνειρο, ένα υγιές μωράκι. Μην αποχωρείτε βρε κορίτσια μου, γιατι να χαλασουμε κατι τόσο όμορφο για μια παρεξηγηση, επειδή σιγουρα για παρεξηγηση προκειται. Εδω μέσα υπάρχει αλληλοσεβασμός, και λογικό είναι μετά απο τόσο καιρό που μιλάμε να καταθέτει η κάθε μια απο εμας εμπειριες ή δυσκολίες, άλλες φορές για να αφυπνίσει τις υπόλοιπες και άλλες για να το βγαλει απο μέσα της. 

Πραγματικά λυπάμαι πολύ, κι ευχομαι ολόψυχα να μην αποχωρίσει καμία! 

Νικολέτα μου, διάβαζα τα υπόλοιπα και παρέλειψα να σε καλωσορίσω! Μια υπέροχη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι. Καλώς μας ήρθες!

Εγω ενα εχω να πω φιλη πως εισαι ;; χαχχαχαα


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Giotitsa είπε:

Εγω ενα εχω να πω φιλη πως εισαι ;; χαχχαχαα

Φίλη, είμαι καλά! Όλα μια χαρά, πέρασαν και τα πονακια! Περιμένω την Τετάρτη που έχω γιατρό πως και πως! 

Όνειρα γλυκά σε όλες!!


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

να ξέρετε ολα καλα με εμένα κ την @Dwro ...συνεχίζουμε από κει που το αφήσαμε.

ολες μαζι κ η μια για την αλλη.

Επεξεργάστηκαν by Rafaelatarzan
  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου... Αντε μπραβο... Μεχρι να φτασω στην τελευταία αναρτηση να δω οτι ολα καλα σφιχτηκε το στομαχι μου... Χαιρομαι που  εληξε αυτο... Εγω σημερα θα παρω τον γιατρο μου τηλ να του πω να μου αλλαξει το σιδηρο. Δεν πηρα σήμερα. Με κανει χαλια... Μα να μου περασουν οι αναγουλες της εγκυμοσύνης κ τωρα να ειναι πιο εντονες απο τον σιδηρο... Ε, οχι.... Θελω να το απολαυσω ολο αυτο... Οχι να λεω, ωχ παλι θα παρω σιδηρο... 

Θα ηθελα να κανω μια ερώτηση σε οποια μπορεί  να γνωριζει. Αναφερομαι κυρίως στις κοπελες που ειναι απο εξωσωματικη, αλλα αν ξερει κ καποια αλλη πολυ ευχαριστως να ακουσω. Επειδη ημουν λιγο υποψιασμενη, εκανα μια συζήτηση με τον γιατρο μου για τον αν υπάρχει διαφορά στον τροπο τοκετου λογω εξωσωματικης. Αρχικα μου ειπε οτι λογω μεθοδου συνηθιζεται να γίνεται καισαρικη κ πως θα το αφησουμε οσο παει αλλα αν δεν ξεκινήσει μονο του δε θα κανουμε προκληση κ θα παμε σε καισαρικη. Δεν θα διακινδυνεψω ποτε την υγεια του μωρου μου ή τη δικη μου αλλα εχω ακουσει απο αλλους γιατρους πως αν δεν υπάρχει καποια επιπλοκη γινονται ολα φυσιολογικα. Με χαλασε λιγο η αρχική τοποθετηση. Απο εσας θελω να μου πειτε αν έχετε καποια συζήτηση κανει με το γιατρο σας απο τωρα. Κυριως οι κοπέλες απο εξωσωματικη... Πω πω σεντονι που εγραψα!!!!!! :shock:


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, winspert είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου... Αντε μπραβο... Μεχρι να φτασω στην τελευταία αναρτηση να δω οτι ολα καλα σφιχτηκε το στομαχι μου... Χαιρομαι που  εληξε αυτο... Εγω σημερα θα παρω τον γιατρο μου τηλ να του πω να μου αλλαξει το σιδηρο. Δεν πηρα σήμερα. Με κανει χαλια... Μα να μου περασουν οι αναγουλες της εγκυμοσύνης κ τωρα να ειναι πιο εντονες απο τον σιδηρο... Ε, οχι.... Θελω να το απολαυσω ολο αυτο... Οχι να λεω, ωχ παλι θα παρω σιδηρο... 

Θα ηθελα να κανω μια ερώτηση σε οποια μπορεί  να γνωριζει. Αναφερομαι κυρίως στις κοπελες που ειναι απο εξωσωματικη, αλλα αν ξερει κ καποια αλλη πολυ ευχαριστως να ακουσω. Επειδη ημουν λιγο υποψιασμενη, εκανα μια συζήτηση με τον γιατρο μου για τον αν υπάρχει διαφορά στον τροπο τοκετου λογω εξωσωματικης. Αρχικα μου ειπε οτι λογω μεθοδου συνηθιζεται να γίνεται καισαρικη κ πως θα το αφησουμε οσο παει αλλα αν δεν ξεκινήσει μονο του δε θα κανουμε προκληση κ θα παμε σε καισαρικη. Δεν θα διακινδυνεψω ποτε την υγεια του μωρου μου ή τη δικη μου αλλα εχω ακουσει απο αλλους γιατρους πως αν δεν υπάρχει καποια επιπλοκη γινονται ολα φυσιολογικα. Με χαλασε λιγο η αρχική τοποθετηση. Απο εσας θελω να μου πειτε αν έχετε καποια συζήτηση κανει με το γιατρο σας απο τωρα. Κυριως οι κοπέλες απο εξωσωματικη... Πω πω σεντονι που εγραψα!!!!!! :shock:

Για το θεμα που ρωτας αγαπουλα δεν ξερω αλλα για το σιδηρο ναι αλλαξετο καλε να ηρεμήσεις εγω μπορω και παίρνω μονο fusiofol το πορτοκαλί κουτι μονο αυτό δεχεται ο οργανισμός μου τα αλλα τα βγάζω

  • Ευχαριστώ 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου... Αντε μπραβο... Μεχρι να φτασω στην τελευταία αναρτηση να δω οτι ολα καλα σφιχτηκε το στομαχι μου... Χαιρομαι που  εληξε αυτο... Εγω σημερα θα παρω τον γιατρο μου τηλ να του πω να μου αλλαξει το σιδηρο. Δεν πηρα σήμερα. Με κανει χαλια... Μα να μου περασουν οι αναγουλες της εγκυμοσύνης κ τωρα να ειναι πιο εντονες απο τον σιδηρο... Ε, οχι.... Θελω να το απολαυσω ολο αυτο... Οχι να λεω, ωχ παλι θα παρω σιδηρο... 

Θα ηθελα να κανω μια ερώτηση σε οποια μπορεί  να γνωριζει. Αναφερομαι κυρίως στις κοπελες που ειναι απο εξωσωματικη, αλλα αν ξερει κ καποια αλλη πολυ ευχαριστως να ακουσω. Επειδη ημουν λιγο υποψιασμενη, εκανα μια συζήτηση με τον γιατρο μου για τον αν υπάρχει διαφορά στον τροπο τοκετου λογω εξωσωματικης. Αρχικα μου ειπε οτι λογω μεθοδου συνηθιζεται να γίνεται καισαρικη κ πως θα το αφησουμε οσο παει αλλα αν δεν ξεκινήσει μονο του δε θα κανουμε προκληση κ θα παμε σε καισαρικη. Δεν θα διακινδυνεψω ποτε την υγεια του μωρου μου ή τη δικη μου αλλα εχω ακουσει απο αλλους γιατρους πως αν δεν υπάρχει καποια επιπλοκη γινονται ολα φυσιολογικα. Με χαλασε λιγο η αρχική τοποθετηση. Απο εσας θελω να μου πειτε αν έχετε καποια συζήτηση κανει με το γιατρο σας απο τωρα. Κυριως οι κοπέλες απο εξωσωματικη... Πω πω σεντονι που εγραψα!!!!!! :shock:

Καλημέρα αγάπη μ....Πώς είσαι????? να σ πω εγώ θα πάω με καισαρική όταν έρθει η ώρα....βέβαια εχω άλλη μια από πίσω μ γι'αυτό κ μονο....Δεν νομίζω όμως να υπάρχει θεμσα πας φυσιολογικά...κ ρι σημασια εχει που ειμαστε απο εξωσωματικη???? το αποτςλεσμα ειναι το ιδιο σρο τελος....

Δεν νομίζω να υπάρχει θέμα αλλα το να σ πω κιόλας....πάρε κ άλλη γνώμη αν μπορείς αγαπη....Αλλά όπως είπες σημασία έχει να εισται εσεις καλά ...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Καλημέρα αγάπη μ....Πώς είσαι????? να σ πω εγώ θα πάω με καισαρική όταν έρθει η ώρα....βέβαια εχω άλλη μια από πίσω μ γι'αυτό κ μονο....Δεν νομίζω όμως να υπάρχει θεμσα πας φυσιολογικά...κ ρι σημασια εχει που ειμαστε απο εξωσωματικη???? το αποτςλεσμα ειναι το ιδιο σρο τελος....

Δεν νομίζω να υπάρχει θέμα αλλα το να σ πω κιόλας....πάρε κ άλλη γνώμη αν μπορείς αγαπη....Αλλά όπως είπες σημασία έχει να εισται εσεις καλά ...

Καλημερα ταρζανακι μου. Ναι ρε γαμωτο. Κ εγω αυτο λεω... Το κακο ειναι οτι δεν εχω επιλογη για αλλο γυναικολογο εδω που ειμαι. Εν τω μεταξύ είμαστε πολυ γνωστοι με το γιατρο κ δεν πιστευω οτι θα το κανει επιτηδες αλλα μου φαίνεται πως εχει μεινει σε πιο παλιες αντιληψεις. Εδώ του ειπα οτι θελω αποκλειστικό θηλασμο, πρώτα ο Θεός κ μου ειπε οτι ειναι καλο να δωσω κ λιγο ξενο... Ευτυχως θα εχω μαια δικια μου μαζι την ωρα του τοκετου κ μετα για το θηλασμο οποτε θα το προσπαθήσω οπως θελω εγω... Απλα δε θελω να με παει απαραίτητα για καισαρικη ενω ισως γίνεται κ αλλιως. Κ δεν εχω την πολυτέλεια να τρεχω Αθήνα για να γεννησω δυστυχώς... Μας τα πηραν τα λεφτα οι εξωσωματικες... Κ παντα λεω να μην συντρεχει ιατρικος λογος. Δλδ να μην ερχεται σωστα το παιδι ή οποιοσδήποτε λογος... Εκει καισαρικη κ ουτε λογος.... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert said:

Καλημέρα κορίτσια μου... Αντε μπραβο... Μεχρι να φτασω στην τελευταία αναρτηση να δω οτι ολα καλα σφιχτηκε το στομαχι μου... Χαιρομαι που  εληξε αυτο... Εγω σημερα θα παρω τον γιατρο μου τηλ να του πω να μου αλλαξει το σιδηρο. Δεν πηρα σήμερα. Με κανει χαλια... Μα να μου περασουν οι αναγουλες της εγκυμοσύνης κ τωρα να ειναι πιο εντονες απο τον σιδηρο... Ε, οχι.... Θελω να το απολαυσω ολο αυτο... Οχι να λεω, ωχ παλι θα παρω σιδηρο... 

Θα ηθελα να κανω μια ερώτηση σε οποια μπορεί  να γνωριζει. Αναφερομαι κυρίως στις κοπελες που ειναι απο εξωσωματικη, αλλα αν ξερει κ καποια αλλη πολυ ευχαριστως να ακουσω. Επειδη ημουν λιγο υποψιασμενη, εκανα μια συζήτηση με τον γιατρο μου για τον αν υπάρχει διαφορά στον τροπο τοκετου λογω εξωσωματικης. Αρχικα μου ειπε οτι λογω μεθοδου συνηθιζεται να γίνεται καισαρικη κ πως θα το αφησουμε οσο παει αλλα αν δεν ξεκινήσει μονο του δε θα κανουμε προκληση κ θα παμε σε καισαρικη. Δεν θα διακινδυνεψω ποτε την υγεια του μωρου μου ή τη δικη μου αλλα εχω ακουσει απο αλλους γιατρους πως αν δεν υπάρχει καποια επιπλοκη γινονται ολα φυσιολογικα. Με χαλασε λιγο η αρχική τοποθετηση. Απο εσας θελω να μου πειτε αν έχετε καποια συζήτηση κανει με το γιατρο σας απο τωρα. Κυριως οι κοπέλες απο εξωσωματικη... Πω πω σεντονι που εγραψα!!!!!! :shock:

Καλημέρα! Οι εξωσωματικές υποτίθεται ότι δεν έχουν καμία διαφορά από τις υπόλοιπες αφότου γίνει η εμφύτευση. Απλά ανάμεσα στους γιατρούς αναφέρονται ως πολύτιμες κυήσεις. Λες και οι άλλες δεν είναι πολύτιμες. Ως ακριβές κυήσεις θα έπρεπε να αναφέρονται! χεχε

Γεικά, πλεον δεν πάνε πάντα με καισαρική και πολλές γεννάνε φυσιολογικά. Στη δική μου περίπτωση με κόβω για καισαρική λόγω του διαβήτη, που και εκεί δεν πάνε πάντα και υποχρεωτικά με καισαρική. Νομίζω έχει να κάνει με το γιατρό. Κάποιοι δουλεύουν πιο πολύ με καισαρικές και κάποιοι το παλεύουν μέχρι τέλους με φυσιολογικό. Οι δεύτεροι για μένα είναι προτιμότεροι, αλλά δε θα κάτσουμε να σκάσουμε.

Αν εσύ όπως λες δεν έχεις πολλές επιλογές για γιατρό, δεν θα σκάσεις. Πίεσέ τον λίγο να σου πει για ποιους λόγους πρέπει να κάνετε καισαρική. Βέβαια δεν σου είπε ότι σίγουρα θα κάνετε. Θα το αφήσετε όσο πάει είπε. Άλλοι λένε κατευθείαν καισαρική και δε σηκώνουν κουβέντα. Άκου τον γιατρό σου και με το καλό να έρθει το μωράκι σου, είτε έτσι ,είτε αλλιώς!

Εγώ κρύωσα λιγάκι... Έχω πονόλαιμο και είναι λίγο βουλωμένη η μύτη μου...

  • Μου αρέσει 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Καλημερα ταρζανακι μου. Ναι ρε γαμωτο. Κ εγω αυτο λεω... Το κακο ειναι οτι δεν εχω επιλογη για αλλο γυναικολογο εδω που ειμαι. Εν τω μεταξύ είμαστε πολυ γνωστοι με το γιατρο κ δεν πιστευω οτι θα το κανει επιτηδες αλλα μου φαίνεται πως εχει μεινει σε πιο παλιες αντιληψεις. Εδώ του ειπα οτι θελω αποκλειστικό θηλασμο, πρώτα ο Θεός κ μου ειπε οτι ειναι καλο να δωσω κ λιγο ξενο... Ευτυχως θα εχω μαια δικια μου μαζι την ωρα του τοκετου κ μετα για το θηλασμο οποτε θα το προσπαθήσω οπως θελω εγω... Απλα δε θελω να με παει απαραίτητα για καισαρικη ενω ισως γίνεται κ αλλιως. Κ δεν εχω την πολυτέλεια να τρεχω Αθήνα για να γεννησω δυστυχώς... Μας τα πηραν τα λεφτα οι εξωσωματικες... Κ παντα λεω να μην συντρεχει ιατρικος λογος. Δλδ να μην ερχεται σωστα το παιδι ή οποιοσδήποτε λογος... Εκει καισαρικη κ ουτε λογος.... 

κατάλαβα αγαπη μ....πιστεύω όμως ο γιατρός σ θα κάνει ότι καλητερο για σενα κ για τον άντρα σ....Ίσως ναι έχει παλιές αντιλήψεις αλλα ποτε δεν ξέρεις....Μπορεί να σε έκπληξη άριστα στο τελος....φιλακια πολλά και να προσέχετε...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...