Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κορίτσια το επίδομα γεννάς τα 2400 πάνε με εισοδηματικά κριτήρια; πχ εγώ κάνω χωριστή δήλωση από τον άντρα μ! εχω χαμηλό εισόδημα! εκείνος αντίθετα έχει πχ πάνω από 100000 ! το δικαιούμαι; πήρα το 1555 μου είπαν είναι ανεξάρτητο εισοδήματος αλλά νομίζω κάνουν λάθος γιατί εγώ διαβάζω αλλά στο ίντερνετ και ότι είναι μέχρι οικογενειακό εισόδημα 40000! με μπέρδεψαν 

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Κοριτσια, ηρθε η ωρα να προστεθει κι αλλο μπλε στο πινακακι μας!!Αγορακι εχω!!:)

Ευτυχως, ο γιατρος τα βρηκε ολα πολυ καλα!Ο μικρουλης ειναι υγιεστατος και ακρως υπερκινητικος...δε σταματησε λεπτο να κουνιεται!! Κλεισαμε και για β επιπεδου 21 Ιουνιου.

Ειδα κατι που λεγατε για 40 κυματα κτλ...OMG εχουν ξεφυγει τελειως οι παπαδες εχω να πω!!Θα σας διαβασω αναλυτικα ομως μολις εχω χρονο γιατι δεν τα ειδα ολα...

  • Μου αρέσει 9

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

2 hours ago, Rafaelatarzan said:

η βάζω αυτά τα 2 που εχω αν φυσικά είναι καλά κ αν φυσικά γονιμποιηθουν η παω για δοτρια αμέσως μετά....επιλογές δεν εχω δυστηχως....κ ούτε κ καταψυξη επίσης...Ένα είχα αλλα ήταν χαλι α ποκυ κ μόλις σήμερα το καταγράψαμε....

Ό,τι και να γίνει ελπίζω να γίνει για καλό! Εγώ πάντως με δότρια έμεινα έγκυος και μια χαρά είμαι!

Όσο για το παιδί, εγώ θα κάνω ονοματοδοσία. Θα το αφήσω να αποφασίσει μόνο του τη θρησκεία του όταν μεγαλώσει. Δεν θα το βαφτίσω. Δεν θα πάθει τίποτα γι αυτό το λόγο. Ούτε τα τόσα παιδιά που δεν είναι βαφτισμένα παθαίνουν. Παρόλο που δεν πιστεύω όμως, κατανοώ την ανάγκη  @Farmakotriftena να προστατεύσεις το παιδί σου με τη θρησκεία βαφτίζοντάς το. Δεν πιστεύω όμως ότι αν δεν ακολουθήσεις όλα τα τελετουργικά κατά γράμμα θα γίνει κάτι... Ίσως ο παπάς να είναι σαν το γυναικολόγο. Αν δε σου προκαλεί θετικά συναισθήματα μπορεί να πρέπει να τον αλλάζεις...

  • Μου αρέσει 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Ό,τι και να γίνει ελπίζω να γίνει για καλό! Εγώ πάντως με δότρια έμεινα έγκυος και μια χαρά είμαι!

Όσο για το παιδί, εγώ θα κάνω ονοματοδοσία. Θα το αφήσω να αποφασίσει μόνο του τη θρησκεία του όταν μεγαλώσει. Δεν θα το βαφτίσω. Δεν θα πάθει τίποτα γι αυτό το λόγο. Ούτε τα τόσα παιδιά που δεν είναι βαφτισμένα παθαίνουν. Παρόλο που δεν πιστεύω όμως, κατανοώ την ανάγκη  @Farmakotriftena να προστατεύσεις το παιδί σου με τη θρησκεία βαφτίζοντάς το. Δεν πιστεύω όμως ότι αν δεν ακολουθήσεις όλα τα τελετουργικά κατά γράμμα θα γίνει κάτι... Ίσως ο παπάς να είναι σαν το γυναικολόγο. Αν δε σου προκαλεί θετικά συναισθήματα μπορεί να πρέπει να τον αλλάζεις...

κ γω ότι δρόμο κ να πάρω ειμαι καλα απ όλες τις φάσεις πλέον....σε ευχαριστώ πολύ για ολα....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

Κοριτσια, ηρθε η ωρα να προστεθει κι αλλο μπλε στο πινακακι μας!!Αγορακι εχω!!:)

Ευτυχως, ο γιατρος τα βρηκε ολα πολυ καλα!Ο μικρουλης ειναι υγιεστατος και ακρως υπερκινητικος...δε σταματησε λεπτο να κουνιεται!! Κλεισαμε και για β επιπεδου 21 Ιουνιου.

Ειδα κατι που λεγατε για 40 κυματα κτλ...OMG εχουν ξεφυγει τελειως οι παπαδες εχω να πω!!Θα σας διαβασω αναλυτικα ομως μολις εχω χρονο γιατι δεν τα ειδα ολα...

Κοριτσακι μου γλυκο με το καλο ο μπεμπουλης σου... Χαιρομαι πολυ που ολα ηταν καλα... Την Πέμπτη έχω κ εγω υπέρηχο... Περασε κιολας ο μηνας... Ασε που με εχει ταραξει στο κλωτσιδι... Χαχαχα... Μιλαμε για πολυ εχθες το βραδυ κ το καταλαβαινα κ με το χερι.... Απλα ΥΠΕΡΟΧΟ!!!! 

  • Μου αρέσει 3

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Κοριτσακι μου γλυκο με το καλο ο μπεμπουλης σου... Χαιρομαι πολυ που ολα ηταν καλα... Την Πέμπτη έχω κ εγω υπέρηχο... Περασε κιολας ο μηνας... Ασε που με εχει ταραξει στο κλωτσιδι... Χαχαχα... Μιλαμε για πολυ εχθες το βραδυ κ το καταλαβαινα κ με το χερι.... Απλα ΥΠΕΡΟΧΟ!!!! 

Σ' ευχαριστω πολυ κοριτσακι μου!!Χαχαχα...τις δειχνει απο τωρα τις προθεσεις του ο γιος σου!!!Καταλαβαινεις τι σε περιμενει μετα εεεε?!!!Εμενα δεν εχουν αρχισει ακομα οι κλωτσιες αλλα τον νιωθω συνεχεια που κινειται.Ανυπομονω εννοειται για την πρωτη κλωτσιτσα!!

Με το καλο να τον δεις κι εσυ τον μπεμπουλη σου την Πεμπτη!!

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, katerinaki 86 είπε:

Σ' ευχαριστω πολυ κοριτσακι μου!!Χαχαχα...τις δειχνει απο τωρα τις προθεσεις του ο γιος σου!!!Καταλαβαινεις τι σε περιμενει μετα εεεε?!!!Εμενα δεν εχουν αρχισει ακομα οι κλωτσιες αλλα τον νιωθω συνεχεια που κινειται.Ανυπομονω εννοειται για την πρωτη κλωτσιτσα!!

Με το καλο να τον δεις κι εσυ τον μπεμπουλη σου την Πεμπτη!!

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ κ εσενα... Με το δικο σου γιο ηρθε κ μια ισορροπία αναμεσα σε αγορια κ κορίτσια... Χαχαχα... Πραγματικα γερα να είναι τα μωρα μας... Ενθουσιαστηκα εχθες γιατι ενω εδω κ μερες καταλαβαινα καπου καπου κλωτσιτσες, εχθες τις ενιωθα κ με το χερι κ βλεπω διαφορα μερα με τη μερα... Ειναι ενα ΘΑΥΜΑ!!! Σου εύχομαι συντομα να τη φας κ εσυ την πρώτη κλωτσιτσα σου... Απο τον μπεμπουλη σου!!!! :wub:

  • Μου αρέσει 2

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ κ εσενα... Με το δικο σου γιο ηρθε κ μια ισορροπία αναμεσα σε αγορια κ κορίτσια... Χαχαχα... Πραγματικα γερα να είναι τα μωρα μας... Ενθουσιαστηκα εχθες γιατι ενω εδω κ μερες καταλαβαινα καπου καπου κλωτσιτσες, εχθες τις ενιωθα κ με το χερι κ βλεπω διαφορα μερα με τη μερα... Ειναι ενα ΘΑΥΜΑ!!! Σου εύχομαι συντομα να τη φας κ εσυ την πρώτη κλωτσιτσα σου... Απο τον μπεμπουλη σου!!!! :wub:

Καλημέρα φιλη μ....δώσε μπέμπη βαρα την μανουλα χαχαχα ( καλα σ κάνει γιατί μέχρι να τον καταλάβεις τ επιανες τα βυζια τ .με το γάλα τ...πάρτα τώρα να μαθεις) χαχαχαχαχα με το καλό φιλη μ να σ πανε ολα όπως τα θες.

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

@Rafaelatarzan μην μασάς για τίποτα ο Θεός ξέρει τι κάνει. Συνέχισε όπως ξεκίνησες και θα σου σωθεί αυτό το δώρο από εκεί που δεν το περιμένεις... Μην αγχώνεσαι και άρχισε να σκέφτεσαι μόνο τα καλά και θα έρθει το μωράκι.. Φιλάκια πολλα


n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida20 είπε:

@Rafaelatarzan μην μασάς για τίποτα ο Θεός ξέρει τι κάνει. Συνέχισε όπως ξεκίνησες και θα σου σωθεί αυτό το δώρο από εκεί που δεν το περιμένεις... Μην αγχώνεσαι και άρχισε να σκέφτεσαι μόνο τα καλά και θα έρθει το μωράκι.. Φιλάκια πολλα

κλαημερα μικρακι μ πως εισαι???? δεν αγχώνομαι πλέον όχι..Όλα είναι μια χαρα ....ξέρω εγώ τι κανω κ δεν μασάω όπως είπες....Φιλάκια πολλά στην όμορφη κοιλιτσα σ κ να προσέχεις.

Link to comment
Share on other sites

Tsilona                  πητ    27/9      κοριτσάκι!!

mamacita Alina   πητ    2/10      κοριτσάκι!!

Jennak83             πητ     3/10      αγοράκι!!

Giotitsa                 πητ    4/10      αγοράκι!!

Elpida20               πητ    5/10       κοριτσάκι!!

farmakotriftena   πητ    5/10      κοριτσάκι!!

Gogouli                 πητ     8/10     κοριτσάκι!!

Winspert               πητ    8/10      αγοράκι!!

Irene82                 πητ     9/10      αγοράκι!!

Marioula1234      πητ    10/10     κοριτσάκι!!

Evangeliaa            πητ    12/10     κοριτσάκι!!

Nikoleta ...            πητ    19/10     αγοράκι!!

Giwtouli1990        πητ    20/10     αγοράκι!!

katerinaki 86        πητ     23/10    αγοράκι!!

Καλέ ισοβαθμία... από εκει που τα κορίτσια υπερτερούσαν...

Έχει καμία β επιπέδου αυτή τη βδομαδα; εγώ την άλλη Τετάρτη και απ ότι θυμάμαι είναι κι άλλες την ίδια μέρα με μένα. Έχω πολύ άγχος. Θα έχουν περάσει 5 βδομάδες που θα έχω το δω..

Ουπς πάλι λάθος πίνακα έβαλα..

Tsilona                  πητ    27/9      κοριτσάκι!!

mamacita Alina   πητ    2/10      κοριτσάκι!!

Jennak83             πητ     3/10      αγοράκι!!

Giotitsa                 πητ    4/10      αγοράκι!!

Elpida20               πητ    5/10       κοριτσάκι!!

farmakotriftena   πητ    5/10      κοριτσάκι!!

Gogouli                 πητ     8/10     κοριτσάκι!!

Winspert               πητ    8/10      αγοράκι!!

Irene82                 πητ     9/10      αγοράκι!!

Marioula1234      πητ    10/10     κοριτσάκι!!

Evangeliaa            πητ    12/10     κοριτσάκι!!

Minxri            πητ   15/10    κοριτσάκι αγορακι!!

Nikoleta ...            πητ    19/10     αγοράκι!!

Giwtouli1990        πητ    20/10     αγοράκι!!

katerinaki 86        πητ     23/10     αγοράκι!!

Clue                       πητ      7/11           ??


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Farmakotriftena είπε:

Tsilona                  πητ    27/9      κοριτσάκι!!

mamacita Alina   πητ    2/10      κοριτσάκι!!

Jennak83             πητ     3/10      αγοράκι!!

Giotitsa                 πητ    4/10      αγοράκι!!

Elpida20               πητ    5/10       κοριτσάκι!!

farmakotriftena   πητ    5/10      κοριτσάκι!!

Gogouli                 πητ     8/10     κοριτσάκι!!

Winspert               πητ    8/10      αγοράκι!!

Irene82                 πητ     9/10      αγοράκι!!

Marioula1234      πητ    10/10     κοριτσάκι!!

Evangeliaa            πητ    12/10     κοριτσάκι!!

Nikoleta ...            πητ    19/10     αγοράκι!!

Giwtouli1990        πητ    20/10     αγοράκι!!

katerinaki 86        πητ     23/10    αγοράκι!!

Αχ κοριτσιαααα δεν ειμαι στην ομαδα σας αλλα πετυχα τυχαια τωρα το πινακακι σας και ειναι τοσο ωραια εικονα με τοσες εγκυουλες και τις ημερομηνιες τοκετου που δεν γινοταν να μην σχολιασωωω!!!!!!!!! :wub:Ευχομαι να εχετε μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη ολες!!! 

  • Μου αρέσει 5

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι ισοβαθμούν!

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Αχ κοριτσιαααα δεν ειμαι στην ομαδα σας αλλα πετυχα τυχαια τωρα το πινακακι σας και ειναι τοσο ωραια εικονα με τοσες εγκυουλες και τις ημερομηνιες τοκετου που δεν γινοταν να μην σχολιασωωω!!!!!!!!! :wub:Ευχομαι να εχετε μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη ολες!!! 

Κατερίνα;;; είσαι εγκυος;;;;;; τι εικόνα βλέπω στο προφιλ;; 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Και πάλι ισοβαθμούν!

Κατερίνα;;; είσαι εγκυος;;;;;; τι εικόνα βλέπω στο προφιλ;; 

Ναι farmakotriftena μου!!!!!! Την Κυριακη το εμαθα.. Χθες εκανα και χοριακη... Σημερα θα μου ερχοταν κανονικα...:)

  • Μου αρέσει 4

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, tsilona είπε:

Τι λέτε μωρέ μπιρι μπιρι πάλι;; 

Ραφαέλα καλή επιτυχία να έχεις κορίτσι μου,λύσεις υπάρχουν είπαν οι γιατροί,δεν κάθεται τώρα;ε και; δοτρια!το επιθυμητό αποτέλεσμα θα ρθει είτε με τον έναν είτε με τον άλλο τρόπο!!! Φιλάκια κ θετική ενεργεια!!! 

Εγω την κόρη μου τη βάφτισα 62 ημερών, ο λόγος ήταν γτ δε μας βόλευαν οι ημερομηνίες μας επειδή η κουμπάρα έπρεπε να φύγει εκτός λόγω δουλειας κ μετά πήγαινε μακριά η βάφτιση. 

Στο δεύτερο πρώτα ο Θεός να πάνε όλα καλά πάλι τόσο θέλω να το βαφτισουμε γτ δεν έκλαψε καθόλου, το χαρήκαμε όλοι, δεν ταλαιπωρηθηκε το παιδί καθόλου. Κοιμόταν βασικά όλη την ώρα, αχαχχαχα. 

Δεν έκανα τπτ απ όλα αυτά, εκτός απ το νερό του 'ξελαδωματος' που το ριξα στη γλάστρα μου. 

Το παιδί το έπλενα στο πιπί κ πωπο εννοείται κανονικά. 

Δεν Κράτησα σαραντισμο. Αυτό που μου κανε εντύπωση μόνο ήταν ένα.τα θεωρώ χαζά αυτα αλλά ακούστε τι μου συνέβη. 

Δεν είχα σαραντησει, και ήρθε μια φίλη με περίοδο σπίτι...το μεσημερι ρε σεις το μωρό γέμισε κόκκινα μικρά σπυράκια στο πρόσωπο...την είδε μια θεία το απόγευμα κ λέει απευθείας 'ήρθε γυναίκα με περίοδο σπίτι;' 

Λέω  ιδρωτηρια είναι. Όχι μου λέει αυτά είναι άλλα. Ηρθε σήμερα καμία; λέω ναι ήρθε. Είχε περίοδο λέει. Ναι τη λέω με ζήτησε και σερβιέτα Ν αλλάξει. Γ αυτό το μωρό γέμισε σπυριά. Ρε πας καλά τη λέω; στο νοσοκομείο καμία μαία δε δουλεύει όσο έχει περίοδο; τι είναι αυτά; μετά άρχισαν τα εσείς οι νέες δεν τα πιστεύετε αυτά κ τέτοια κουλά. Καταλαβαίνετε. 

Η απορία μου είναι μια. Τα 40 κύματα πως μετριούνται; 

Ευχαριστώ αγαπη για τα λογια σ κ συ με το καλό το μωράκι σ....Πώς μετριούνται ε????? αχχαχαχαχα αντε ντε ... @Farmakotriftena για καμ από δοθε να μας πεις.χαχαχαχαχα αχαχαχαχ 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Ναι farmakotriftena μου!!!!!! Την Κυριακη το εμαθα.. Χθες εκανα και χοριακη... Σημερα θα μου ερχοταν κανονικα...:)

Πραγματικά χαίρομαι απίστευτα!!! Συγχαρητήρια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι! Άρα είσαι στις μανούλες Ιανουαρίου 2020; άντε με το καλό και τα υπόλοιπα κορίτσια. Έκανες την αρχή στην ομάδα για τα μωρά του 2020!!

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Ευχαριστώ αγαπη για τα λογια σ κ συ με το καλό το μωράκι σ....Πώς μετριούνται ε????? αχχαχαχαχα αντε ντε ... @Farmakotriftena για καμ από δοθε να μας πεις.χαχαχαχαχα αχαχαχαχ 

Εγώ σου είπα κάνω εικόνα μιας τρελής να ξεπλένει τα ρούχα σε φουρτουνιασμενη θάλασσα 9 μποφόρ και βάλε... εκεί να δεις γλέντια αχαχαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...