Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      Εννοείτε ότι πρέπει να τους το πεις ότι έκανες την εξέταση Κ το αποτέλεσμα. Γενικά κορίτσι μου μην ντρέπεσε τους γιατρούς εσύ πρέπει να τους τρέχεις για να σε προσέξουν . Αν δεν μιλάς δεν δίνουν σημασία. Πάντως μην ανχωνεσε συμβαίνει πολλές φορές να είναι χαμηλή η προγεστερόνη στις εξωσωματικές γιατί ο οργανισμός δεν προλαβαίνει να παράξει την δική του επειδή γίνετε με τεχνητό τρόπο Κ η απορρόφηση των φαρμάκων δεν είναι πάντα επιτυχημένη γρήγορα από όλους τους οργανισμούς.

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Giotitsa είπε:

Λοιπον κορίτσια για να μην τρομοκρατουμαστε ετσι υπάρχουν γυναίκες που έχουν πρόσθιο πλακούντα και μπορεί και μέχρι τον τελευταίο μήνα να μην νιώθουν έντονα τις κινήσεις του μωρού επίσης στην εβδομάδα που είμαστε δεν κινούνται έντονα τι θέλω να πω ρίχνουν κλωτσιές αλλά εμείς μπορεί να μην το καταλαβαίνουμε είναι μικρά δεν έχουν δυναμη @gogouli_ φιλη θα το καταλάβεις θα δεις φάε μια σοκολάτα μεγάλη αν κανει και δεν είσαι ζαχαρένια και κατσε χαλαρή αλλά σου λέω δεν γίνεται παντα νά το καταλαβαίνουμε 

Φίλη η αλήθεια είναι ότι έχω πρόσθιο πλακούντα! Παίζει ρόλο για το αν αισθανόμαστε τις κινήσεις του μωρού;;;


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, gogouli_ είπε:

Φίλη η αλήθεια είναι ότι έχω πρόσθιο πλακούντα! Παίζει ρόλο για το αν αισθανόμαστε τις κινήσεις του μωρού;;;

Αι μωρή πες το αχχαχχαχα ε φυσικά και παιζει ρόλο και μπορείς να ρωτησεις και τον γιατρό σου να δεις ναι δεν καταλαβαίνεις τις κινήσεις του μωρού


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

@gogouli_ μου δεν είναι ανάγκη να αγχώνεσαι γιατί είμαστε ακόμη σε μικρή εβδομάδα για να το ακούμε κάθε μέρα... Μετά την 20-22η μου είχε πει ο γιατρός να παρακολουθώ κινήσεις του εμβρύου. Για τον πρόσθιο δε ξέρω ρώτα τον γιατρό να σου πει εκείνος που ξέρει σίγουρα! Εμένα με βλέπεις να αγχώνομαι γιατί στη δεύτερη εγκυμοσύνη το νιώθεις νωρίτερα άρα και συχνότερα συντομότερα απ' την 20η εβδομάδα και έτσι που είχε πλήρη ησυχία 3-4 μέρες φρικαρα ... Χαχαχαχα 

Όσο για τη μετακόμιση σκέψου θετικά... Το μωράκι σου είναι καλά προστατευμένο στον σάκο του και στο αμνιακό υγρό οπότε δε παθαίνει κάτι. Αν νιώθεις ότι κουράζεσαι να ξαπλώνεις λίγο να ηρεμείς και σωματικά αλλά και για να μην αγχώνεσαι πως κάτι θα συμβεί και άσε τα βαριά ή τα χαμηλά στον σύζυγό 

  • Μου αρέσει 2

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Mamacita Alina είπε:

Το ξέρω!! ;) Αλλά δεν κοιμούνται 24/7 σερί. Εγώ έκανα εβδομάδα σχεδόν να το νιώσω ήταν πολύ ανεπαίσθητη αίσθηση. Ευτυχώς έχω το ντοπλερ αλλά μεσολάβησε και υπέρηχος με τον γιατρό να μου λέει ότι είναι πάρα πολύ ζωηρό έμβρυο και δε μένει ακίνητο 2' να πιάσουμε καλό ήχο.... Εκεί χάρηκα... Εε σήμερα μου αποδεικνύει ότι ο γιατρός είχε δίκιο...

Κι εγω πηρα το ντομπλερ... δεν το πηρα στην 1η και στη 2η εγκυμοσύνη και το πήρα στην 3η. Τρελη είμαι. Αλλά δεν το πολυχρησιμοποιω. Τη βδομάδα κανα 2 φορές αν θα το βάλω. Ειδικά τώρα που το νιώθω το μωρό.. Αλλά είναι τέλειο!! Τώρα που πλέον είμαι 19η ακούγεται φουλ η καρδιά του. Όμως στην 14η πχ μου είχε τύχει να μην την ακούω , να σηκωθώ να περπατήσω λίγο και μετά να ξαναβάλω το ντομπλερ και να ακούσω καρδιά με τη μια. Ίσως να ήταν πλάτη όταν δεν άκουγα.


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Κι εγω πηρα το ντομπλερ... δεν το πηρα στην 1η και στη 2η εγκυμοσύνη και το πήρα στην 3η. Τρελη είμαι. Αλλά δεν το πολυχρησιμοποιω. Τη βδομάδα κανα 2 φορές αν θα το βάλω. Ειδικά τώρα που το νιώθω το μωρό.. Αλλά είναι τέλειο!! Τώρα που πλέον είμαι 19η ακούγεται φουλ η καρδιά του. Όμως στην 14η πχ μου είχε τύχει να μην την ακούω , να σηκωθώ να περπατήσω λίγο και μετά να ξαναβάλω το ντομπλερ και να ακούσω καρδιά με τη μια. Ίσως να ήταν πλάτη όταν δεν άκουγα.

Κι εγώ τώρα στη δεύτερη το πήρα χαχαχαχα. Αλλά κάνω χρήση σπάνια... Μόνο αν έχω κανένα πονακι έντονο ή δεν το νιώσω θα το βάλω πλέον... Αλλά δεν κάθετα το άτιμο σε ένα σημείο... Ούτε δευτερόλεπτα δεν μπορώ να το βρω και να μείνει ακίνητο. 


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@gogouli_ στη βδομαδα που βρισκόμαστε οι πρωτομαμαδες μην περιμένετε να τα νιώσετε από τόσο νωρίς τα μωρά σας. Φαντάσου εγώ το 1ο μου το ένιωσα 21 εβδομάδων.  Εδώ στην 3η ενώ ένιωθα το μωρό από τη 10η αν θυμάσαι ξαφνικά 14η σταμάτησα να το νιώθω και το ξαναενιωσα 18η. Πάντως διάβασα ότι 21η ξεκινάνε τα μωρά να κλωτσάνε με.μεγαλυτερη συχνότητα μέσα.στην ημέρα! Εγώ αναπολώ τις κλωτσιές που έριχνε η κόρη μου, ήταν διακριτικές. Στον γιο μου σε κάποιες , μπορεί να βρισκόμουν και στο ταβάνι από τον πόνο κάποιες φορές. Κάποιο διάστημα έριχνε κάτι δυνατές ακριβώς στο κέντρο του αφαλου. Κάθε που έριχνε, Φοβόμουν για την επόμενη..

Just now, Mamacita Alina είπε:

Κι εγώ τώρα στη δεύτερη το πήρα χαχαχαχα. Αλλά κάνω χρήση σπάνια... Μόνο αν έχω κανένα πονακι έντονο ή δεν το νιώσω θα το βάλω πλέον... Αλλά δεν κάθετα το άτιμο σε ένα σημείο... Ούτε δευτερόλεπτα δεν μπορώ να το βρω και να μείνει ακίνητο. 

Ναι ε; εμένα μέχρι και την προηγούμενη βδομάδα ανιχνευα την καρδιά της , κάτω αριστερά στάνταρ σημειο. Εδώ και μια βδομάδα τη βρήκα κάτω δεξιά. Εσύ τη βρίσκεις παντού δηλαδη; αχαχα


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ ρε κορίτσια τι ωραία αυτά που περιγράφετε περιμένω και γω πως και πως να φάω δυνατές κλοτσιές έτσι να τις καταλάβω να ξυπνήσουν λίγο τα αίματα....Μέχρι τώρα είχα κάποιες κινησούλες και μια δυο κλοτσιές αλλά πολύ αδύναμες:unsure:

9My5p3.png?t=1&EoHRjYO3

  • Μου αρέσει 1

kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

@gogouli_ στη βδομαδα που βρισκόμαστε οι πρωτομαμαδες μην περιμένετε να τα νιώσετε από τόσο νωρίς τα μωρά σας. Φαντάσου εγώ το 1ο μου το ένιωσα 21 εβδομάδων.  Εδώ στην 3η ενώ ένιωθα το μωρό από τη 10η αν θυμάσαι ξαφνικά 14η σταμάτησα να το νιώθω και το ξαναενιωσα 18η. Πάντως διάβασα ότι 21η ξεκινάνε τα μωρά να κλωτσάνε με.μεγαλυτερη συχνότητα μέσα.στην ημέρα! Εγώ αναπολώ τις κλωτσιές που έριχνε η κόρη μου, ήταν διακριτικές. Στον γιο μου σε κάποιες , μπορεί να βρισκόμουν και στο ταβάνι από τον πόνο κάποιες φορές. Κάποιο διάστημα έριχνε κάτι δυνατές ακριβώς στο κέντρο του αφαλου. Κάθε που έριχνε, Φοβόμουν για την επόμενη..

Ναι ε; εμένα μέχρι και την προηγούμενη βδομάδα ανιχνευα την καρδιά της , κάτω αριστερά στάνταρ σημειο. Εδώ και μια βδομάδα τη βρήκα κάτω δεξιά. Εσύ τη βρίσκεις παντού δηλαδη; αχαχα

Το παντού είναι λίγο. Την ίδια στιγμή φεύγει και πάει πέρα δώθε. Στάνταρ δε το έχω βρει ποτέ μα ποτέ.... Εδώ κλωτσαει ας πούμε κάτω δεξιά και μέχρι να φωνάξω τον μπαμπά να ακουμπήσει έχει πάει τέρμα αριστερά ψηλά χαχαχαχα


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ ρε κορίτσια τι ωραία αυτά που περιγράφετε περιμένω και γω πως και πως να φάω δυνατές κλοτσιές έτσι να τις καταλάβω να ξυπνήσουν λίγο τα αίματα....Μέχρι τώρα είχα κάποιες κινησούλες και μια δυο κλοτσιές αλλά πολύ αδύναμες:unsure:

  • Μου αρέσει 1

kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Το παντού είναι λίγο. Την ίδια στιγμή φεύγει και πάει πέρα δώθε. Στάνταρ δε το έχω βρει ποτέ μα ποτέ.... Εδώ κλωτσαει ας πούμε κάτω δεξιά και μέχρι να φωνάξω τον μπαμπά να ακουμπήσει έχει πάει τέρμα αριστερά ψηλά χαχαχαχα

Αχαχαχα ωχ ωχ από κοιλιά φαίνεται το παιδί πως θα είναι!!

Just now, minxri είπε:

Αχ ρε κορίτσια τι ωραία αυτά που περιγράφετε περιμένω και γω πως και πως να φάω δυνατές κλοτσιές έτσι να τις καταλάβω να ξυπνήσουν λίγο τα αίματα....Μέχρι τώρα είχα κάποιες κινησούλες και μια δυο κλοτσιές αλλά πολύ αδύναμες:unsure:

Εσύ έχεις και δύο.. δεν θα ξέρεις από πού θα σου έρχονται!!

Βέβαια το να τρως κλωτσιά ακριβώς κέντρο στον αφαλο, ωραιο δεν το λες.. να ξέρεις... αχαχα

  • Χαχα 2

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Farmakotriftena είπε:

Αχαχαχα ωχ ωχ από κοιλιά φαίνεται το παιδί πως θα είναι!!

Εσύ έχεις και δύο.. δεν θα ξέρεις από πού θα σου έρχονται!!

Αααχ μη το λεεες μη το λεεες.... Η πρώτη ήταν η ηρεμία προσωποποιημενη στη κοιλιά... Αφού κλωτσαγε μόνο αν έβαζε το χέρι του ο μπαμπάς στη κοιλιά ... Με έστελναν για σοκολάτες, για χυμούς και και για να καταφέρουμε να κουνήσει να κάνουμε μια εξέταση!! Και τώρα;;; Δεν έχει ηρεμία!! Είναι μέσα στην υπερένταση!! Χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Αααχ μη το λεεες μη το λεεες.... Η πρώτη ήταν η ηρεμία προσωποποιημενη στη κοιλιά... Αφού κλωτσαγε μόνο αν έβαζε το χέρι του ο μπαμπάς στη κοιλιά ... Με έστελναν για σοκολάτες, για χυμούς και και για να καταφέρουμε να κουνήσει να κάνουμε μια εξέταση!! Και τώρα;;; Δεν έχει ηρεμία!! Είναι μέσα στην υπερένταση!! Χαχαχαχα

Ο γιος μου εμένα, οπως ηταν στην κοιλια ετσι είναι και έξω. Υπερκινητικός αχχααχ

5 βδομάδες θα έχω να τη δω μέχρι την β επιπέδου. Είναι και άλλες κοπέλες με τόσο καιρο; Δεν περνάει ο καιρός βρε κορίτσια..


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, minxri είπε:

Αχ ρε κορίτσια τι ωραία αυτά που περιγράφετε περιμένω και γω πως και πως να φάω δυνατές κλοτσιές έτσι να τις καταλάβω να ξυπνήσουν λίγο τα αίματα....Μέχρι τώρα είχα κάποιες κινησούλες και μια δυο κλοτσιές αλλά πολύ αδύναμες:unsure:

Εγώ ουτε καν σου είπα καλωσηρθες τι περιμένεις παιδι μου γαϊδούρι χαχαχχα πρώτον Εχω αδυναμία στις διδυμομανουλες λατρεύω διδυμακια πφφφ ήθελα αλλά δεν πειράζει ενα και καλό μου έστειλε ο Θεός να τα υποδεχθεις με υγεια και τα δύο τυχερή αγόρι κορίτσι εχεις το τέλειο δίδυμο χαχαχχαχαχα


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Ο γιος μου εμένα, οπως ηταν στην κοιλια ετσι είναι και έξω. Υπερκινητικός αχχααχ

5 βδομάδες θα έχω να τη δω μέχρι την β επιπέδου. Είναι και άλλες κοπέλες με τόσο καιρο; Δεν περνάει ο καιρός βρε κορίτσια..

Εγώ θα ήμουν έτσι αλλά δεν άντεξα και πήγα για έναν υπέρηχο στα γρήγορα απ' τον γιατρό!! Να του ευχηθώ και Χριστός ανέστη οοοχι τίποτα άλλο. Τι είπες; έψαχνα αφορμή να δω το μωρό; Εεε ναι ενοχή λοιπόν χαχαχαχα

  • Χαχα 5

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Ο γιος μου εμένα, οπως ηταν στην κοιλια ετσι είναι και έξω. Υπερκινητικός αχχααχ

5 βδομάδες θα έχω να τη δω μέχρι την β επιπέδου. Είναι και άλλες κοπέλες με τόσο καιρο; Δεν περνάει ο καιρός βρε κορίτσια..

Εγώ είχα υπέρηχο στις 3 Μαιου και τώρα στις 31 χμμμ είναι καιρός και σε μενα αλλά εγώ μετα θα Εχω πιο συχνα ραντεβού ευελπιστώ χαχαχαχαχαχαχαχα να τώρα τρώω φραουλες και κλωτσαει χαχαχχαχα

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...