Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • ρε κορίτσια ειμαι 29 και μόλις σηκωθώ νιώθω τεράστιο βάρος στη κοιλιά! ειδικά από το απόγευμα και μετά ! είναι λες και θα μου πέσει κάτω το μωρο, παω τουαλέτα και γυρίζω μετά να ξαπλώσω γιατί δεν αντέχω ! έχει να κάνει και με την ξάπλα ή είναι φυσιολογικό η να πάρω τον γιατρο;

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, minxri είπε:

Εμένα θα μου πει ο γιατρός την άλλη βδομάδα πότε πρέπει να την κάνω σίγουρα...Απλά μ έχουν πει ότι η πιο κατάλληλη εβδομάδα είναι 23η οπότε νομίζω ότι πρέπει να πάω 18/6 τώρα δεν ξέρω είδωμεν...

Εσύ γιατί αγάπη επειδή εχεις δίδυμα; και είσαι απο εξωσωματική


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Giotitsa είπε:

Εσύ γιατί αγάπη επειδή εχεις δίδυμα; και είσαι απο εξωσωματική

Όχι γενικά έχω ακούσει ότι η β’επιπέδου είναι καλό να γίνεται την 23η αλλά δεν ξέρω μπορεί να είναι και βλακείες.Είναι και η πρώτη μ εγκυμωσύνη δεν τα ξέρω αυτά  καλά θα μου πει στις 22 που θα πάω για υπέρηχο


kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Κορίτσι είμαι 25 αλλά έτυχε να το συζητήσω με τον γιατρό που μου έκανε την αυχενική γιατί ήθελε να με ενημερωσει για όλα τα ενδεχόμενα από μόνος του. Μου είπε πως αν βγουν καλά τα αποτελέσματα του παπ-α δεν είναι ανάγκη να κάνω τίποτα αλλά με ενημέρωσε για την αμνιο, το τεστ αίματος και όλα αυτά για να γνωρίζω και να επιλέξω για παν ενδεχόμενο... Και του είπα αν ήμουν 30-35+ θα ήταν απαραίτητο να γινει κάτι απ' όλα αυτά κι ας ήταν καλά τα αποτελέσματα αλλά επειδή είμαι 25 περιμένουμε πρώτα τι θα δείξει το Παπ-α και αν είναι καλά δε κάνω τίποτα; (Έτσι μου είχε πει μια φίλη μου και ρώτησα να δω τι θα μου πει γιατί μου φάνηκε παραξενο τότε που μου το έλεγε η κοπέλα) και μου είπε όχι βέβαια και οι 35+ αν έχουν καλά αποτελέσματα αυχενικης και Παπ-α δε χρειάζεται να κάνουν τίποτα παραπάνω. ενημέρωσα και τη φίλη μου γιατί ο γιατρός της τής έλεγε να κάνει απαραίτητα αμνιο επειδή είναι 39 ενώ όλα της βγήκαν τέλεια... Εν τέλει άλλαξε γιατρό και ο καινούργιος της είπε τα ίδια με τον δικό μου. Αυτά ξέρω αλλά όχι από προσωπική εμπειρία μόνο από συζητήσεις οπότε :)

Ακριβως τα ιδια μου ειπε και ο δικος μου, βεβαια το papp a το εχει εκεινος μου ειπε τηλεφωνικα οτι ειναι καλο το αποτελεσμα. Θα μου πεις καλυτερα απι τη μια γιατι θα εμπαινα στο τρυπακι να ψιλοψαξω μετα..ελπιζω ολες να γεννησουμε γερα μωρακια!

Just now, winspert είπε:

Γεια σου κοριτσάκι μου... Εγω τελος Ιουλίου γινομαι 36 κ με ανησυχουσε πολυ το θεμα αυτο. Επειδη η αυχενικη μου ομως ειχε βγει παρα παρα πολυ καλη μου ριπε ο γιατρος οτι δεν ειναι απαραίτητη αλλα δεν ειναι κ κακο να γινει... Εγω τελικα δεν το εκανα γιατι εχουμε ξεπαραδιαστει γενικα με τις εξωσωματικες, αλλα κ επειδη ηταν τοσο καλη η αυχενικη... Ειναι στην κριση του καθενος νομίζω... 

Ποσο θα ειστε ακριβως οταν θα κανετε τη β επιπεδου κοριτσια; Εγω θα είμαι 22 εβδομαδων κ 2 ημερων... 

Εγω δε ξερω ακριβη ημερομηνια ακομα, απο 28 ως 30. Στις 30 θα ειμαι 22 εβδομαδων (υπερηχογραφικα, γιατι ημερολογιακα ειμαι 5 μερες παραπανω). Καλα αποτελεσματα να εχουμε κοριτσια μου, ολα καλα να ειναι..να φυγει κ αυτο το αγχος!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Γεια σου κοριτσάκι μου... Εγω τελος Ιουλίου γινομαι 36 κ με ανησυχουσε πολυ το θεμα αυτο. Επειδη η αυχενικη μου ομως ειχε βγει παρα παρα πολυ καλη μου ριπε ο γιατρος οτι δεν ειναι απαραίτητη αλλα δεν ειναι κ κακο να γινει... Εγω τελικα δεν το εκανα γιατι εχουμε ξεπαραδιαστει γενικα με τις εξωσωματικες, αλλα κ επειδη ηταν τοσο καλη η αυχενικη... Ειναι στην κριση του καθενος νομίζω... 

Ποσο θα ειστε ακριβως οταν θα κανετε τη β επιπεδου κοριτσια; Εγω θα είμαι 22 εβδομαδων κ 2 ημερων... 

Κι εγω ακριβως τοσο θα ειμαι!!

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, minxri είπε:

Όχι γενικά έχω ακούσει ότι η β’επιπέδου είναι καλό να γίνεται την 23η αλλά δεν ξέρω μπορεί να είναι και βλακείες.Είναι και η πρώτη μ εγκυμωσύνη δεν τα ξέρω αυτά  καλά θα μου πει στις 22 που θα πάω για υπέρηχο

Αντε καλά συννενόηση κούλι εγώ νόμιζα μιλάς για την αιματολογικη οτι να ναι μωρε

Just now, Jennak83 είπε:

Ακριβως τα ιδια μου ειπε και ο δικος μου, βεβαια το papp a το εχει εκεινος μου ειπε τηλεφωνικα οτι ειναι καλο το αποτελεσμα. Θα μου πεις καλυτερα απι τη μια γιατι θα εμπαινα στο τρυπακι να ψιλοψαξω μετα..ελπιζω ολες να γεννησουμε γερα μωρακια!

Εγω δε ξερω ακριβη ημερομηνια ακομα, απο 28 ως 30. Στις 30 θα ειμαι 22 εβδομαδων (υπερηχογραφικα, γιατι ημερολογιακα ειμαι 5 μερες παραπανω). Καλα αποτελεσματα να εχουμε κοριτσια μου, ολα καλα να ειναι..να φυγει κ αυτο το αγχος!

Αγάπη εσύ θες οποσδηπιτε να κανεις αιματολογικη;

  • Χαχα 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Giotitsa είπε:

Αντε καλά συννενόηση κούλι εγώ νόμιζα μιλάς για την αιματολογικη οτι να ναι μωρε

Αγάπη εσύ θες οποσδηπιτε να κανεις αιματολογικη;

Οχι απλα ηθελα γνωμες κ απο τους δικους σας γιατρους..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Οχι απλα ηθελα γνωμες κ απο τους δικους σας γιατρους..

Οπώς σου ειπαν και τα αλλά κορίτσια και Συμφωνώ και εγώ αν δεν συντρέχει λογος μην την κανεις άσκοπα λεφτά είναι αν όμως θες εσυ να την κανεις για να εισαι καλυμμένη καντην

  • Ευχαριστώ 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Γεια σου κοριτσάκι μου... Εγω τελος Ιουλίου γινομαι 36 κ με ανησυχουσε πολυ το θεμα αυτο. Επειδη η αυχενικη μου ομως ειχε βγει παρα παρα πολυ καλη μου ριπε ο γιατρος οτι δεν ειναι απαραίτητη αλλα δεν ειναι κ κακο να γινει... Εγω τελικα δεν το εκανα γιατι εχουμε ξεπαραδιαστει γενικα με τις εξωσωματικες, αλλα κ επειδη ηταν τοσο καλη η αυχενικη... Ειναι στην κριση του καθενος νομίζω... 

Ποσο θα ειστε ακριβως οταν θα κανετε τη β επιπεδου κοριτσια; Εγω θα είμαι 22 εβδομαδων κ 2 ημερων... 

Κορίτσι εγώ θα είμαι 21+4, στις 29 του μήνα την έχω! 2 βδομάδες ακομαααα!

Just now, Jennak83 είπε:

Ακριβως τα ιδια μου ειπε και ο δικος μου, βεβαια το papp a το εχει εκεινος μου ειπε τηλεφωνικα οτι ειναι καλο το αποτελεσμα. Θα μου πεις καλυτερα απι τη μια γιατι θα εμπαινα στο τρυπακι να ψιλοψαξω μετα..ελπιζω ολες να γεννησουμε γερα μωρακια!

Εγω δε ξερω ακριβη ημερομηνια ακομα, απο 28 ως 30. Στις 30 θα ειμαι 22 εβδομαδων (υπερηχογραφικα, γιατι ημερολογιακα ειμαι 5 μερες παραπανω). Καλα αποτελεσματα να εχουμε κοριτσια μου, ολα καλα να ειναι..να φυγει κ αυτο το αγχος!

Τζενακι μου εφόσον είχες καλά αποτελέσματα μην αγχώνεσαι! Από την άλλη αν νιώθεις πιο σίγουρη και καλυμμένη με το να την κάνεις προχώρησε το. Θεωρώ πως ο γιατρός σου αν το έκρινε σκόπιμο να γίνει θα σου το έλεγε. Όπως αισθάνεσαι εσύ!!! Πάντως θεωρώ πως δεν έχεις λόγο να αγχώνεσαι! Εμάς μας εκανε την τυπική ενημέρωση για την εξέταση στην Αυχενική, αλλά καθαρά ενημερωτικα γιατί τα αποτελέσματα ήταν πολύ καλά!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Κορίτσι εγώ θα είμαι 21+4, στις 29 του μήνα την έχω! 2 βδομάδες ακομαααα!

Τζενακι μου εφόσον είχες καλά αποτελέσματα μην αγχώνεσαι! Από την άλλη αν νιώθεις πιο σίγουρη και καλυμμένη με το να την κάνεις προχώρησε το. Θεωρώ πως ο γιατρός σου αν το έκρινε σκόπιμο να γίνει θα σου το έλεγε. Όπως αισθάνεσαι εσύ!!! Πάντως θεωρώ πως δεν έχεις λόγο να αγχώνεσαι! Εμάς μας εκανε την τυπική ενημέρωση για την εξέταση στην Αυχενική, αλλά καθαρά ενημερωτικα γιατί τα αποτελέσματα ήταν πολύ καλά!

 Α ρε κορίτσι εγώ στις 31 και η πλάκα είναι ότι θ είχα και εγώ 29 αλλά δεν βρήκα ραντεβου με τον γιατρό


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

370 γρ η μικρούλα μου κορίτσια. Μιλήσαμε με το γιατρό για το vbac είναι θετικός επειδή είχα κάνει διαστολή στην πρώτη μου, τώρα μένει να πάω για β επιπεδου (θα μαι 23 κ 3) κ να πάω μετά στο γιατρό μου να του πω μπελα τσαοοοοο μπελα τσαοοο

  • Μου αρέσει 6

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, gogouli_ είπε:

Ομορφιές καλημέρα, τι κάνετε; Εμάς ευτυχώς μας έκανε καλό καιρό επιτέλους και βάλαμε κανένα πλυντήριο, χαχα

Χαχχαχαχαζχαχαχαχχαχαα φίλη σαν τα σαλιγκάρια βγήκα και εγω μια βόλτα @minxriκαλε τι βλέπω τι ωραία φωτο είναι αυτή σήμερα πήρα σελτεδακια και ενα σετ περιποίησης μωρού βούρτσα χτένα νιχοχοπτη δεν το γράφω σωστά λίμα ψαλιδακι μόνο 2.99 το σετ


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μετά τη Β επιπεδου στη μεγάλη μου πήρα 1 φορμακι ροζ, αφού είχε επιβεβαίωθει 100% το φύλλο. Τ άλλα όλα τα πήρα στον 8ο.τερας οργάνωσης είμαι. Αχαχαχαχχαχαχ. 

Τωρα το μοναδικό που πήρα ήταν κάτι παπούτσακια αγκαλιάς γτ ήθελα ν αλλάξω κάτι δικό μου και ήταν δίπλα στο ταμείο τα παπούτσακια. αχααχαχα. 

  • Χαχα 2

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Χαχχαχαχαζχαχαχαχχαχαα φίλη σαν τα σαλιγκάρια βγήκα και εγω μια βόλτα @minxriκαλε τι βλέπω τι ωραία φωτο είναι αυτή σήμερα πήρα σελτεδακια και ενα σετ περιποίησης μωρού βούρτσα χτένα νιχοχοπτη δεν το γράφω σωστά λίμα ψαλιδακι μόνο 2.99 το σετ

Αχ τι καλά, άντε σιγά σιγά να αρχίσουμε να μιλάμε για ψώνια!!!


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...