Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 29 λεπτά , Angot είπε:

      ρε κορίτσια ειμαι 29 και μόλις σηκωθώ νιώθω τεράστιο βάρος στη κοιλιά! ειδικά από το απόγευμα και μετά ! είναι λες και θα μου πέσει κάτω το μωρο, παω τουαλέτα και γυρίζω μετά να ξαπλώσω γιατί δεν αντέχω ! έχει να κάνει και με την ξάπλα ή είναι φυσιολογικό η να πάρω τον γιατρο;

      Να ανησυχήσεις εάν έχεις φριχτους πόνους,αν περάσουν κάποιες ώρες χωρίς να νιώσεις το μωρό,αν έχεις αίμα,αν έχεις πολλά υγρά σαν ούρα και αν κάνεις πολλές συσπάσεις.Το να σου "πέσει" το μωρό δεν γίνεται έτσι απλά.Αν σε κάνει να είσαι πιο ήρεμη,να τον πάρεις τηλ να σε καθησυχάσει 

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, tsilona είπε:

Εγώ μετά τη Β επιπεδου στη μεγάλη μου πήρα 1 φορμακι ροζ, αφού είχε επιβεβαίωθει 100% το φύλλο. Τ άλλα όλα τα πήρα στον 8ο.τερας οργάνωσης είμαι. Αχαχαχαχχαχαχ

Χαχαχχα εμένα ο Γιατρός είναι κορυφαίος στην αυχενική και στην β επιπέδου και μου έχει πει σίγουρα οτι είναι αγόρι μάλιστα έκανε και πλάκα οτι θα μου δώσει αποζημιωση αν βγει κορίτσι αφού κάθε φορά σχολιαζουμε το τσουτσουνι του παιδιού μου που πετάγεται πανω χαχαχχαχαχχαχαχαχαχα

  • Χαχα 6

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, tsilona είπε:

Εγώ μετά τη Β επιπεδου στη μεγάλη μου πήρα 1 φορμακι ροζ, αφού είχε επιβεβαίωθει 100% το φύλλο. Τ άλλα όλα τα πήρα στον 8ο.τερας οργάνωσης είμαι. Αχαχαχαχχαχαχ. 

Τωρα το μοναδικό που πήρα ήταν κάτι παπούτσακια αγκαλιάς γτ ήθελα ν αλλάξω κάτι δικό μου και ήταν δίπλα στο ταμείο τα παπούτσακια. αχααχαχα. 

Εγώ στην προηγούμενη εξέταση, μόλις τελειώσαμε πήρα ένα φορμακι και μια πιπίλα για το καλό!!! Αλλιώς με βλέπω και μένα στον 8ο να τα παίρνω χαχαχαχα


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Αχ τι καλά, άντε σιγά σιγά να αρχίσουμε να μιλάμε για ψώνια!!!

Καλέ Εχω πάρει και αλλά χαχαχαχαχαχαχαχα Εχω πάρει φορμακια Εχω πάρει καλτσακια μια πετσέτα με κουκούλα γαντακια πιπιλα μπιμπερο σκουφάκι χμμμμ τι άλλο αχχαχαχχαχαχχαα

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Χαχχαχαχαζχαχαχαχχαχαα φίλη σαν τα σαλιγκάρια βγήκα και εγω μια βόλτα @minxriκαλε τι βλέπω τι ωραία φωτο είναι αυτή σήμερα πήρα σελτεδακια και ενα σετ περιποίησης μωρού βούρτσα χτένα νιχοχοπτη δεν το γράφω σωστά λίμα ψαλιδακι μόνο 2.99 το σετ

Καλησπέρα κοριτσάρες!!!!!Ναι και εγώ την είδα και μου άρεσε πάρα πολύ και είπα να την βάλω αν αλλάξει κάτι σχετικά με τα φύλα θα την αλλάξω....Θέλω και εγώ να ψωνίσω κορίτσια με έχει πιάσει το άγχος επειδή είναι δίδυμα αν θα φτάσω μέχρι το τέλος η αν θα γεννήσω πρόωρα και έχω αποφασίσει να ξεκινήσω τα ψώνια τον Ιούλιο τουλάχιστον άμα συμβεί κάτι έκτακτο να μην τρέχω τελευταία στιγμή....Αχ και βαχ δεν θα χαλαρώσω ποτέ μ φαίνεται

Just now, Giotitsa είπε:

Χαχαχχα εμένα ο Γιατρός είναι κορυφαίος στην αυχενική και στην β επιπέδου και μου έχει πει σίγουρα οτι είναι αγόρι μάλιστα έκανε και πλάκα οτι θα μου δώσει αποζημιωση αν βγει κορίτσι αφού κάθε φορά σχολιαζουμε το τσουτσουνι του παιδιού μου που πετάγεται πανω χαχαχχαχαχχαχαχαχαχα

Ερωτιάρης ο γιος σου από τώρα....!!!!!Φαντάσου την ημέρα που θα σου φέρει την πρώτη νύφη στο σπίτι.....Α εγώ νομίζω ότι θα είμαι πολύ κακιά πεθερά;)


kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, minxri είπε:

Καλησπέρα κοριτσάρες!!!!!Ναι και εγώ την είδα και μου άρεσε πάρα πολύ και είπα να την βάλω αν αλλάξει κάτι σχετικά με τα φύλα θα την αλλάξω....Θέλω και εγώ να ψωνίσω κορίτσια με έχει πιάσει το άγχος επειδή είναι δίδυμα αν θα φτάσω μέχρι το τέλος η αν θα γεννήσω πρόωρα και έχω αποφασίσει να ξεκινήσω τα ψώνια τον Ιούλιο τουλάχιστον άμα συμβεί κάτι έκτακτο να μην τρέχω τελευταία στιγμή....Αχ και βαχ δεν θα χαλαρώσω ποτέ μ φαίνεται

Και εγώ για αυτό ψωνιζω λίγο Λίο νωρίς υπάρχει περιπτωση προωροτητας και σε μένα δεν ξέρουμε ακόμα το παρακολουθούμε δεν Νομίζω ας είναι δίδυμα Εχω δει πολλές να φτάνουν τέλειο μήνες αλλά πάρε καλού κακού εσυ

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ ακόμα δεν έχω πάρει τίποτα. Είμαι και πιο μικρή από εσάς είπαμε... Μου έχουν φέρει δώρο μία πετσέτα με κουκούλα, μία κουδουνίστρα, ένα φορμάκι, μία σαλιάρα και 1 ζευγάρι καλτσάκια. Τα δύο πρώτα μου τα έφερε μία φίλη μόλις της είπα ότι είμαι έγκυος (6η εβδομάδα) και της έβαλα τις φωνές. Βέβαια χαμογέλαγα ταυτόχρονα αλλά ήταν πάρα πολύ νωρίς και θα μου ήταν πολύ δύσκολο αν δεν πήγαινε καλά...

Τα άλλα μου τα φέρανε η μαμά μου με την αδερφή μου από Λονδίνο. Μου λένε το ξέρουμε ότι είναι νωρίς αλλά δεν θα ξαναπάμε στο Λονδίνο...

Εγώ το μόνο που έχω πάρει είναι 7 εσώρουχα ψηλά και σήμερα θα πάω να πάρω ένα μαξιλάρι εγκυμοσύνης για τη μέση...


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Εγώ ακόμα δεν έχω πάρει τίποτα. Είμαι και πιο μικρή από εσάς είπαμε... Μου έχουν φέρει δώρο μία πετσέτα με κουκούλα, μία κουδουνίστρα, ένα φορμάκι, μία σαλιάρα και 1 ζευγάρι καλτσάκια. Τα δύο πρώτα μου τα έφερε μία φίλη μόλις της είπα ότι είμαι έγκυος (6η εβδομάδα) και της έβαλα τις φωνές. Βέβαια χαμογέλαγα ταυτόχρονα αλλά ήταν πάρα πολύ νωρίς και θα μου ήταν πολύ δύσκολο αν δεν πήγαινε καλά...

Τα άλλα μου τα φέρανε η μαμά μου με την αδερφή μου από Λονδίνο. Μου λένε το ξέρουμε ότι είναι νωρίς αλλά δεν θα ξαναπάμε στο Λονδίνο...

Εγώ το μόνο που έχω πάρει είναι 7 εσώρουχα ψηλά και σήμερα θα πάω να πάρω ένα μαξιλάρι εγκυμοσύνης για τη μέση...

Ολα θα πάνε τέλεια κορίτσι χι Χο Χο 

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια...και συγγνωμη που εξαφανιστηκα τοσο καιρο αλλα με τον γαμο και τη βαφτιση, τα πριν και τα μετα....τωρα χαλαρωσα.

Ειμαστε μια χαρα, κι εγω και τα μωρακια μου, μεγαλωνουμε κανονικα χωρις προβληματα....ολα καλα!

Θα διαβασω τωρα σιγα σιγα τα τελευταια νεα σας....

 

On 13/5/2019 at 7:53 ΜΜ, Farmakotriftena είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι. Δεν ξέρω ποιες οι Θρησκευτικές σας πεποιθήσεις, για μένα είναι σεβαστή κάθε άποψη. Μεγάλωσα σε οικογένεια που πιστεύουν. Κι εγώ πιστεύω, απλά με τα χρόνια άρχισα λίγο να αμφιταλαντεύομαι σε κάποια θέματα περί θρησκείας.. Στο θέμα μου τώρα... Την Κυριακή βαφτιζω τον γιο μου! (Γίνεται και ενός έτους το καμάρι μου) ο παππάς στη βάπτιση της κόρη μου , μας είχε πει κάτι πράγματα που με βρήκαν τελείως αντίθετη και φρικαρα δεν το κρύβω. Να πλύνω το μωρό μετά από 3 ημέρες. Να μαζέψω όλο το νερό όταν την κάνω μπάνιο και να το πάω στη θαλασσα να το ρίξω, να να πλύνω τα ρούχα της στη θάλασσα μετρώντας 40 κύματα, να μαζέψω όλες τις πάνες της και να της κάψω, κάτι αλλά με τις λαμπάδες που ούτε τα θυμάμαι. Το μόνο που τήρησα ήταν ότι την έκανα μπάνιο μετά από 3 ημέρες και επειδή τότε εμενα δίπλα στη θάλασσα πήγε ο πατέρας μου και το πέταξε στη θάλασσα (που παλι αυτο με έβρισκε τελείως αντίθετη γιατί ποιο πολύ σε μαγεία με παραπέμπει πάρα σε θρησκεία) τώρα άλλαξα περιοχή, δεν έχω σκοπό μεσοβδόμαδα έγκυος γυναίκα να τρέχω με τους κουβάδες στη θάλασσα ούτε να στέλνω τον καημένο τον άντρα μου που γυρίζει βράδυ από τη δουλειά. Ποια η άποψή σας;; αν δεν τα κάνω Τι θα πάθει το μωρό μου;;; όλα αυτά τα ονομάζω δεισιδαιμονίες. Και είναι η πληρη έννοια της λέξης γιατί να τώρα μόνο τρόμο μου προκαλούν πως αν δεν τα κάνω Τι θα πάθει το μωρό μου;; ας πούμε τον σαραντισμο ποτέ δεν τον τήρησα σε κανένα παιδί. Σεβαστή κάθε άποψη...

Κι εγω βαφτισα το μικρουλακι μου την Κυριακη του Θωμα.....δεν τα ηξερα ολα οσα προανεφερες το μονο που εκανα ειναι να πλυνω το μωρο την 3η μερα κ το νερο το εριξα απλα στον κηπο και τα ρουχα που επλυνα το νερο στη θάλασσα κι αυτο γιατι λενε οτι το λαδι δεν πρεπει να πατηθει ή να παει καπου βρομικα, στο βοθρο π.χ. μια κι ειναι ευλογημενο...να σου πω βρισκω μια λογικη, και δεν μου εκανε και κοπο να σου πω την αληθεια....

  • Μου αρέσει 1

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evangeliaa είπε:

Γεια σας κοριτσια...και συγγνωμη που εξαφανιστηκα τοσο καιρο αλλα με τον γαμο και τη βαφτιση, τα πριν και τα μετα....τωρα χαλαρωσα.

Ειμαστε μια χαρα, κι εγω και τα μωρακια μου, μεγαλωνουμε κανονικα χωρις προβληματα....ολα καλα!

Θα διαβασω τωρα σιγα σιγα τα τελευταια νεα σας....

 

Κι εγω βαφτισα το μικρουλακι μου την Κυριακη του Θωμα.....δεν τα ηξερα ολα οσα προανεφερες το μονο που εκανα ειναι να πλυνω το μωρο την 3η μερα κ το νερο το εριξα απλα στον κηπο και τα ρουχα που επλυνα το νερο στη θάλασσα κι αυτο γιατι λενε οτι το λαδι δεν πρεπει να πατηθει ή να παει καπου βρομικα, στο βοθρο π.χ. μια κι ειναι ευλογημενο...να σου πω βρισκω μια λογικη, και δεν μου εκανε και κοπο να σου πω την αληθεια....

Επειδή Εχω μιλησει με πνευματικό μπορείς να το ρίξεις σε μια γλαστρουλα εσύ πως εισαι κοριτσάκι μου;


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Giotitsa είπε:

Επειδή Εχω μιλησει με πνευματικό μπορείς να το ρίξεις σε μια γλαστρουλα εσύ πως εισαι κοριτσάκι μου;

Εγώ αυτό θα κάνω κορίτσια πάντως . Ελπίζω να μην ακούσω ακρότητες και από αυτόν τον παππάς. Πάντως ότι και να πει το νερό από το μπάνιο που θα τον κάνω θα πάει στις γλάστρες μου. Τα ρουχαλακια και τα λαδοπανα δεν θα τα πλύνω. Έτσι κι αλλιώς δεν θα τα ξαναβάλει. Θα τα φυλάξω στο κουτί με τα αναμνηστικά. 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Εγώ αυτό θα κάνω κορίτσια πάντως . Ελπίζω να μην ακούσω ακρότητες και από αυτόν τον παππάς. Πάντως ότι και να πει το νερό από το μπάνιο που θα τον κάνω θα πάει στις γλάστρες μου. Τα ρουχαλακια και τα λαδοπανα δεν θα τα πλύνω. Έτσι κι αλλιώς δεν θα τα ξαναβάλει. Θα τα φυλάξω στο κουτί με τα αναμνηστικά. 

Κοιτά εντάξει μην πάμε σε σημεία τρέλας μς τους παπάδες αυτοί στην νηστεία τρώνε σουβλάκια ελεος

  • Χαχα 3

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα το μαξιλάρι εγκυμοσύνης δωρεάν από τα motherbaby. Αγόρασα όμως τη θήκη με 10 ευρώ. Νομίζω θα με βολέψει πολύ! Αύριο θα πλύνω τη θήκη κι ελπίζω να στεγνώσει μέχρι το βράδυ για να το δοκιμάσω! Χάζεψα κιόλας στο μαγαζί, ανοιγόκλεισα καρότσια κλπ! Καλά ήταν!

Έχει και eurovision αύριο. Αγκαλιά με το καινούριο μαξιλάρι στον καναπέ με φίλους!!! Τι καλά! Μόνο που θα παραγγείλουμε και δεν θα φάω...

Αύριο πάω για εξετάσεις το πρωί και καμπύλη ζαχάρου. Για να δούμε τι θα δείξει...


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Το πήρα το μαξιλάρι εγκυμοσύνης δωρεάν από τα motherbaby. Αγόρασα όμως τη θήκη με 10 ευρώ. Νομίζω θα με βολέψει πολύ! Αύριο θα πλύνω τη θήκη κι ελπίζω να στεγνώσει μέχρι το βράδυ για να το δοκιμάσω! Χάζεψα κιόλας στο μαγαζί, ανοιγόκλεισα καρότσια κλπ! Καλά ήταν!

Έχει και eurovision αύριο. Αγκαλιά με το καινούριο μαξιλάρι στον καναπέ με φίλους!!! Τι καλά! Μόνο που θα παραγγείλουμε και δεν θα φάω...

Αύριο πάω για εξετάσεις το πρωί και καμπύλη ζαχάρου. Για να δούμε τι θα δείξει...

Μεγιααα σου κορίτσι 

  • Ευχαριστώ 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 16/5/2019 at 9:55 ΜΜ, Jennak83 είπε:

Γεια σας κοριτσακια μου, ελπιζω να ειστε ολες καλα! Βλεπω οτι λετε για ψωνια κ γω ανυπομονω αλλα λεω να περιμενω την β επιπεδου, που θα την κανω τελος μηνα κ μετα να ξεκινησω σιγα σιγα...

Θελω να ρωτησω τις μελλουσες μανουλες απο 35 κ πανω, εχετε ρωτησει το γιατρο σας σχετικα με την εξεταση που γινεται στο αιμα αντι για την αμνιοπαρακεντηση; εγω τωρα ειμαι 35 μισο και οταν τον ρωτησα τι συστηνει κ αν χρειαζεται να κανω κατι απο τα 2 μου ειπε οτι εφοσον η αυχαινικη κ η papp a ειναι καλες δε χρειαζεται να κανω καμια απο αυτες. 

Για πειτε γνωμες!

Δεν ξερω αν θυμαστε....κι εγω ειμαι 36 χρονων και ειχε τεθει τετοιο θεμα απο τον γιατρο μου στην αρχη της εγκυμοσυνης, αλλα μετα την αυχενικη και την papp a που βγηκαν πολυ καλα τα αποτελεσματα μου ειπε οτι δεν χρειαζεται να κανω τιποτα!

Οποτε συνεχιζουμε κι ολα καλα!

Ειμαι πολυ καλα @Giotitsa μου...αν εξαιρεσεις τις συχνοουριες και την ακρατεια-ελεος να κατουριεμαι πανω μου σαν το μωρο μου? Πιο συχνα αλλαζω εγω εσώρουχα παρα πανες εκεινο...

Λοιπον @Farmakotriftena εμενα οι καουρες ξεκινησαν ηδη...και στην πρωτη εγκυμοσυνη με το που μπηκα στον 5ο μηνα... ολος μου ο οισοφάγος καιει απιστευτα, κανω και παλινδρόμηση...δεν ξερω γιατι? Οσο και να προσεχω τι τρωω εκει απο το απογευμα και μετα αρχιζει το δραμα. Αλλα ειπαμε...τα μωρακια μας να ειναι καλα...

Οσο για τα μπανια στη θαλασσα, εγω μια και ζω σε νησι εννοειται οτι θα κανω αν και εφοσων ολα πηγαίνουν καλα! Εκτος αυτου εχω προγραμματισει και διακοπες στη Μαλτα 22 με 28 Ιουνιου και αρχες Ιουλη Μυτιληνη στα πεθερικα καμια εβδομαδα κι εκει.

Αληθεια εσεις θα πατε διακοπουλες?


verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...