Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ευχαριστώ! Έκλεισα να παω αύριο απόγευμα στο Έλενα μπας και βγάλω άκρη.. ελπίζω να μην είναι αργά.. έκανες τεστακι σήμερα; 😊

      Δεν πιστεύω πως έπαθαν κάτι τα εμβρυακια,δεν έχεις θρομβοφιλια απ'οσο είπες.Εκανες πολύ καλά που θα πας να μιλήσεις με την αιματολογο,θα δεις που θα σε καθησυχάσει.Παντως το πότε θα ξεκινήσει κάποια έγκυος να κάνει ενέσεις,δεν είναι στάνταρ.Οταν ήμουν έγκυος τις είχα ξεκινήσει εκεί γύρω στην αυχενική,ήμουν και 37.Τωρα είμαι 39 και τις ξεκίνησα από την επόμενη ημέρα της εμβρυομεταφοράς.Παιζει ρόλο και η ηλικία.Σαλοσπιρ σου έδωσε?

      Ναι έκανα τεστ,είναι θετικό,το έβαλα στο προφίλ ❤️Έχω συγκρατημένη χαρά,θέλω να δω τι θα γίνει με τη χοριακη,ελπίζω να μην έχουμε εκπλήξεις 

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Εγώ αυτό θα κάνω κορίτσια πάντως . Ελπίζω να μην ακούσω ακρότητες και από αυτόν τον παππάς. Πάντως ότι και να πει το νερό από το μπάνιο που θα τον κάνω θα πάει στις γλάστρες μου. Τα ρουχαλακια και τα λαδοπανα δεν θα τα πλύνω. Έτσι κι αλλιώς δεν θα τα ξαναβάλει. Θα τα φυλάξω στο κουτί με τα αναμνηστικά. 

καλε οτι θες θα κανεις τι να παθει το μωρο μαρεσει που ρωτας κιολας. εθιμα ειναι αυτα οποιος θελει τα ακολουθει οποιος δεν θελει οχι. τιποτα δεν.παθαινουν τα μωρα. μην ακουω τετοια σε λιγο θα ακουσω οτι αν δεν.σουβλισουμε το πασχα θα πεσει φωτια να μας καψει.  

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

2 ώρες πρίν, Evangeliaa είπε:

Δεν ξερω αν θυμαστε....κι εγω ειμαι 36 χρονων και ειχε τεθει τετοιο θεμα απο τον γιατρο μου στην αρχη της εγκυμοσυνης, αλλα μετα την αυχενικη και την papp a που βγηκαν πολυ καλα τα αποτελεσματα μου ειπε οτι δεν χρειαζεται να κανω τιποτα!

Οποτε συνεχιζουμε κι ολα καλα!

Ειμαι πολυ καλα @Giotitsa μου...αν εξαιρεσεις τις συχνοουριες και την ακρατεια-ελεος να κατουριεμαι πανω μου σαν το μωρο μου? Πιο συχνα αλλαζω εγω εσώρουχα παρα πανες εκεινο...

Λοιπον @Farmakotriftena εμενα οι καουρες ξεκινησαν ηδη...και στην πρωτη εγκυμοσυνη με το που μπηκα στον 5ο μηνα... ολος μου ο οισοφάγος καιει απιστευτα, κανω και παλινδρόμηση...δεν ξερω γιατι? Οσο και να προσεχω τι τρωω εκει απο το απογευμα και μετα αρχιζει το δραμα. Αλλα ειπαμε...τα μωρακια μας να ειναι καλα...

Οσο για τα μπανια στη θαλασσα, εγω μια και ζω σε νησι εννοειται οτι θα κανω αν και εφοσων ολα πηγαίνουν καλα! Εκτος αυτου εχω προγραμματισει και διακοπες στη Μαλτα 22 με 28 Ιουνιου και αρχες Ιουλη Μυτιληνη στα πεθερικα καμια εβδομαδα κι εκει.

Αληθεια εσεις θα πατε διακοπουλες?

Και εγώ Εχω θάλασσα κοντά αλλά επειδή είμαι χεστρω με τα μικρόβια δεν πάω χαχχαχχα ααα εσένα σε βρίσκω Πάσα στα Γιάννενα χαχαχχα θα περάσεις φίνα ααα κατουριεσαι και εσύ πανω σου τι ωραία έλα να κάνουμε παρέα με το που κλωτσαει και ο μπεμπης στην ουροδόχο τα νιώθω χαχχαα απο καούρες αφήστε μίληστε στον ειδικό αλλά εγώ ανα φάω ξηρούς καρπούς καπως ηρεμούν αφήστε δράμα δεν τολμώ να φάω και τσουπ Λάουρα εννοείται ας έχουμε όρι είναι τα μωρα μας να είναι καλα


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοιλίτσες μου! 

Οι καούρες εμένα με φεύγουν με ανθρακικό. Αλλά επειδή έχουν ζάχαρη τ άλλα πίνω σόδα κ στήνω λίγο λεμόνι μέσα. Τώρα το καλοκαίρι θα βάζω κ λίγο δυόσμο να πίνω ψευτομοχιτο. Αχχαχααχ

Διακοπές φέτος ούτε καν, οικονομία για τη γέννα κ τη βάφτιση. Περσυ το ξεφτελισα. Πήγαμε ένα σκασμό 4ημερα κ είμαι Χορτατη. 


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Καλημέρα κοιλίτσες μου! 

Οι καούρες εμένα με φεύγουν με ανθρακικό. Αλλά επειδή έχουν ζάχαρη τ άλλα πίνω σόδα κ στήνω λίγο λεμόνι μέσα. Τώρα το καλοκαίρι θα βάζω κ λίγο δυόσμο να πίνω ψευτομοχιτο. Αχχαχααχ

Διακοπές φέτος ούτε καν, οικονομία για τη γέννα κ τη βάφτιση. Περσυ το ξεφτελισα. Πήγαμε ένα σκασμό 4ημερα κ είμαι Χορτατη. 

Και εγώ θέλω να μαζεύω χρήματα για βάφτιση και γαμο μαζί τέλεια θα είναι θα Εχω τους δυο άνδρες στην ζωή μου δίπλα μου

  • Μου αρέσει 2

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έχω έρθει για καμπύλη σήμερα... Εγώ πρέπει να είμαι η μόνη ανώμαλη που της άρεσε η γλυκόζη ή είμαι η μόνη στερημένη από γλυκό??? Ένιωσα λες και ήπια αναψυκτικό! Το μόνο που με χάλασε είναι που έπρεπε να το πιω γρήγορα...χεχε

Τρεις εγκυμονούσες στη σειρά ήρθαμε. Και δεν είναι μεγάλο μικροβιολογικό. Ένα της γειτονιάς.


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Clue είπε:

Καλημέρα! Έχω έρθει για καμπύλη σήμερα... Εγώ πρέπει να είμαι η μόνη ανώμαλη που της άρεσε η γλυκόζη ή είμαι η μόνη στερημένη από γλυκό??? Ένιωσα λες και ήπια αναψυκτικό! Το μόνο που με χάλασε είναι που έπρεπε να το πιω γρήγορα...χεχε

Τρεις εγκυμονούσες στη σειρά ήρθαμε. Και δεν είναι μεγάλο μικροβιολογικό. Ένα της γειτονιάς.

Καλημέρα!!!

Καλή επιτυχία σου εύχομαι μακάρι όλα να είναι τέλεια.....Εγώ δεν έχω κάνει ακόμα οπότε δεν ξέρω να σου πω:D

  • Ευχαριστώ 1

kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Καλημέρα! Έχω έρθει για καμπύλη σήμερα... Εγώ πρέπει να είμαι η μόνη ανώμαλη που της άρεσε η γλυκόζη ή είμαι η μόνη στερημένη από γλυκό??? Ένιωσα λες και ήπια αναψυκτικό! Το μόνο που με χάλασε είναι που έπρεπε να το πιω γρήγορα...χεχε

Τρεις εγκυμονούσες στη σειρά ήρθαμε. Και δεν είναι μεγάλο μικροβιολογικό. Ένα της γειτονιάς.

Καλη επιτυχία να βγει καλη 

  • Ευχαριστώ 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσιααααα επίσημα στα μισά ακριβώς της εγκυμοσύνης χιχιχι. Δευτέρα έχω ραντεβού για υπερηχο και λογικά θα μου πει να κλείσω και για Β επιπέδου. Έχε χάρη που δεν είχα κανένα πρόβλημα αυτούς τους 5 μήνες αλλιώς θα της τα έλεγα καλά τησ κυρά γυναικολόγου μου. ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ. 

Υπάρχει ένα σαιτ λέγεται wish μπορεί να το ξέρετε πριν μείνω έγκυος επερνα αρκετά πραγματάκια από εκεί όπως ρούχα για εμένα η χαζά διακοσμητικά. Είναι όλα υπερβολικά φτηνά και χθες ΔΝΕ άντεξα παρήγγειλα κάτι ρουχαλάκια για το κορίτσι μου έτσι για το καλό. Εσείς πως είστε;;; 

  • Μου αρέσει 1

n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida20 είπε:

Καλημέρα κορίτσιααααα επίσημα στα μισά ακριβώς της εγκυμοσύνης χιχιχι. Δευτέρα έχω ραντεβού για υπερηχο και λογικά θα μου πει να κλείσω και για Β επιπέδου. Έχε χάρη που δεν είχα κανένα πρόβλημα αυτούς τους 5 μήνες αλλιώς θα της τα έλεγα καλά τησ κυρά γυναικολόγου μου. ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ. 

Υπάρχει ένα σαιτ λέγεται wish μπορεί να το ξέρετε πριν μείνω έγκυος επερνα αρκετά πραγματάκια από εκεί όπως ρούχα για εμένα η χαζά διακοσμητικά. Είναι όλα υπερβολικά φτηνά και χθες ΔΝΕ άντεξα παρήγγειλα κάτι ρουχαλάκια για το κορίτσι μου έτσι για το καλό. Εσείς πως είστε;;; 

Αααα ναι εχεις αγορασει απο το wish σου έχουν έρθει ;; εγώ πήρα τώρα και περιμένω να έρθουν καλά μιλάμε για γελοίες τιμές....


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Καλημέρα! Έχω έρθει για καμπύλη σήμερα... Εγώ πρέπει να είμαι η μόνη ανώμαλη που της άρεσε η γλυκόζη ή είμαι η μόνη στερημένη από γλυκό??? Ένιωσα λες και ήπια αναψυκτικό! Το μόνο που με χάλασε είναι που έπρεπε να το πιω γρήγορα...χεχε

Τρεις εγκυμονούσες στη σειρά ήρθαμε. Και δεν είναι μεγάλο μικροβιολογικό. Ένα της γειτονιάς.

Καλά αποτελέσματα κοριτσι μου ζαχαρένιο... Περιμένουμε νέα σου. Αλλά θα στο πω ειλικρινά.... Είσαι ανωμαληηηηη!!! Σου άρεσε η γλυκόζη; Η γλυκοζηηη; Θα μας τρελάνεις τελείως; Χαχαχαχα ...

εγώ που είμαι γλυκατζου και μαρεσουν τα γλυκά γλυκα, συροπια κλπ τη γλυκόζη δεν την αντέχω.... Και αυτό το γρήγορα πιες το μου φέρνει την αναγουλα πάνω πάνω.... Αλλαααα τι να κάνουμε.... Τα μωράκια μας να είναι καλά και τα αντέχουμε όλα!!

Καλημέρες κοριτσια!!! Τι κάνετε;

  • Χαχα 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Giotitsa είπε:

Αααα ναι εχεις αγορασει απο το wish σου έχουν έρθει ;; εγώ πήρα τώρα και περιμένω να έρθουν καλά μιλάμε για γελοίες τιμές....

Παίρνω συνέχεια από εκεί όλα σχετικά καλής ποιότητας αν εξερεσεις τα φανταχτερά ρούχα που βγάζει. Παρ όλα αυτά τα μωρουδιακα κυρίως είναι σχετικά καλά. 

  • Μου αρέσει 1

n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Evangeliaa είπε:

Δεν ξερω αν θυμαστε....κι εγω ειμαι 36 χρονων και ειχε τεθει τετοιο θεμα απο τον γιατρο μου στην αρχη της εγκυμοσυνης, αλλα μετα την αυχενικη και την papp a που βγηκαν πολυ καλα τα αποτελεσματα μου ειπε οτι δεν χρειαζεται να κανω τιποτα!

Οποτε συνεχιζουμε κι ολα καλα!

Ειμαι πολυ καλα @Giotitsa μου...αν εξαιρεσεις τις συχνοουριες και την ακρατεια-ελεος να κατουριεμαι πανω μου σαν το μωρο μου? Πιο συχνα αλλαζω εγω εσώρουχα παρα πανες εκεινο...

Λοιπον @Farmakotriftena εμενα οι καουρες ξεκινησαν ηδη...και στην πρωτη εγκυμοσυνη με το που μπηκα στον 5ο μηνα... ολος μου ο οισοφάγος καιει απιστευτα, κανω και παλινδρόμηση...δεν ξερω γιατι? Οσο και να προσεχω τι τρωω εκει απο το απογευμα και μετα αρχιζει το δραμα. Αλλα ειπαμε...τα μωρακια μας να ειναι καλα...

Οσο για τα μπανια στη θαλασσα, εγω μια και ζω σε νησι εννοειται οτι θα κανω αν και εφοσων ολα πηγαίνουν καλα! Εκτος αυτου εχω προγραμματισει και διακοπες στη Μαλτα 22 με 28 Ιουνιου και αρχες Ιουλη Μυτιληνη στα πεθερικα καμια εβδομαδα κι εκει.

Αληθεια εσεις θα πατε διακοπουλες?

Καλησπέρα! Αυτο με τις καλοκαιρινες διακοπες το σκεφτομαι κ γω! Πητ εχω 3/10 και ο αντρας μου υπολογιζει Αυγουστο να παμε Καλαματα, εγω ομως φοβαμαι να πω την αληθεια..8 μηνων να μην ειμαι Αθηνα..δε ξερω οτι πει κ ο γιατρος βεβαια και να ειμαστε καλα ως τοτε αλλα δε σου κρυβω οτι απο τη μια φοβαμαι απο την αλλη φυσικα κ θα ηθελα θαλασσιτσα κ λιγες διακοπες μακρια απο Αθηνα..

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Giotitsa είπε:

Και εγώ θέλω να μαζεύω χρήματα για βάφτιση και γαμο μαζί τέλεια θα είναι θα Εχω τους δυο άνδρες στην ζωή μου δίπλα μου

Α κι εσυ μαζι θα τα κάνεις οπως εγω...

Δεν μπορεις να φανταστεις ποσο υπεροχο ηταν που με περιμενε ο αντρας μου με τον γιο μας στην πορτα της εκκλησιας!!!

3 ώρες πρίν, Clue είπε:

Καλημέρα! Έχω έρθει για καμπύλη σήμερα... Εγώ πρέπει να είμαι η μόνη ανώμαλη που της άρεσε η γλυκόζη ή είμαι η μόνη στερημένη από γλυκό??? Ένιωσα λες και ήπια αναψυκτικό! Το μόνο που με χάλασε είναι που έπρεπε να το πιω γρήγορα...χεχε

Τρεις εγκυμονούσες στη σειρά ήρθαμε. Και δεν είναι μεγάλο μικροβιολογικό. Ένα της γειτονιάς.

Ναι μαλλον εισαι η μονη ανωμαλη...χαχα

Ελπιζω να πηγαν ολα καλα!

3 ώρες πρίν, elpida20 είπε:

Καλημέρα κορίτσιααααα επίσημα στα μισά ακριβώς της εγκυμοσύνης χιχιχι. Δευτέρα έχω ραντεβού για υπερηχο και λογικά θα μου πει να κλείσω και για Β επιπέδου. Έχε χάρη που δεν είχα κανένα πρόβλημα αυτούς τους 5 μήνες αλλιώς θα της τα έλεγα καλά τησ κυρά γυναικολόγου μου. ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ. 

Υπάρχει ένα σαιτ λέγεται wish μπορεί να το ξέρετε πριν μείνω έγκυος επερνα αρκετά πραγματάκια από εκεί όπως ρούχα για εμένα η χαζά διακοσμητικά. Είναι όλα υπερβολικά φτηνά και χθες ΔΝΕ άντεξα παρήγγειλα κάτι ρουχαλάκια για το κορίτσι μου έτσι για το καλό. Εσείς πως είστε;;; 

Μεγεια της λοιπον της μπουμπους σου τα πρωτα της ρουχαλακια!

Εμας αν και μας ειπαν οτι ειναι κοριτσι, περιμενω να το σιγουρεψουμε στη β' επιπεδου στις 5 Ιουνη και τοτε θα της παρω κι εγβ ρουχαλακια....ολα τα αλλα τα εχουμε απο τον πρωτο μας που τα περισσοτερα τα επαιρνα ουδετερα χρωματακια....

@minxri καλωσηρθες στην παρεα μας και με το καλο τα ζουζουνακια σου! Ο,τι και να ναι να ειναι γερα και τυχερα!

Just now, Jennak83 είπε:

Καλησπέρα! Αυτο με τις καλοκαιρινες διακοπες το σκεφτομαι κ γω! Πητ εχω 3/10 και ο αντρας μου υπολογιζει Αυγουστο να παμε Καλαματα, εγω ομως φοβαμαι να πω την αληθεια..8 μηνων να μην ειμαι Αθηνα..δε ξερω οτι πει κ ο γιατρος βεβαια και να ειμαστε καλα ως τοτε αλλα δε σου κρυβω οτι απο τη μια φοβαμαι απο την αλλη φυσικα κ θα ηθελα θαλασσιτσα κ λιγες διακοπες μακρια απο Αθηνα..

Γι αυτο κι εμεις παμε Ιουνη, αρχες Ιουλη...γιατι μολις μπουμε στο γ τριμηνο και θα εχουμε βαρυνει, και θα ειναι πιο επικινδυνα τα πραγματα...

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Clue είπε:

Το πήρα το μαξιλάρι εγκυμοσύνης δωρεάν από τα motherbaby. Αγόρασα όμως τη θήκη με 10 ευρώ. Νομίζω θα με βολέψει πολύ! Αύριο θα πλύνω τη θήκη κι ελπίζω να στεγνώσει μέχρι το βράδυ για να το δοκιμάσω! Χάζεψα κιόλας στο μαγαζί, ανοιγόκλεισα καρότσια κλπ! Καλά ήταν!

Έχει και eurovision αύριο. Αγκαλιά με το καινούριο μαξιλάρι στον καναπέ με φίλους!!! Τι καλά! Μόνο που θα παραγγείλουμε και δεν θα φάω...

Αύριο πάω για εξετάσεις το πρωί και καμπύλη ζαχάρου. Για να δούμε τι θα δείξει...

Ναιιιιι κι εγώ από εκεί πήρα το μαξιλάρι πριν λίγο καιρό, έτσι κι εγώ μόνο τη θηκούλα αγόρασα.. Από εκεί πήρα και το λίκνο που σας έλεγα! Έχει υπέροχα πραγματάκια, ξεμυαλίστηκααααα!!!

6 ώρες πρίν, Clue είπε:

Καλημέρα! Έχω έρθει για καμπύλη σήμερα... Εγώ πρέπει να είμαι η μόνη ανώμαλη που της άρεσε η γλυκόζη ή είμαι η μόνη στερημένη από γλυκό??? Ένιωσα λες και ήπια αναψυκτικό! Το μόνο που με χάλασε είναι που έπρεπε να το πιω γρήγορα...χεχε

Τρεις εγκυμονούσες στη σειρά ήρθαμε. Και δεν είναι μεγάλο μικροβιολογικό. Ένα της γειτονιάς.

Μμμ το λες και ανωμαλία ναι!!!! Γράψε μας για τα αποτελέσματα..


nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...