Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Βρέθηκε και έλλειψη ψευδαργύρου στο σπερμα. τι γνωρίζετε; πως επηρεάζει; φτιάχνει;;;

      Από όσο έχω διαβάσει επηρεάζει την ποσότητα την κινητικότητα και την μορφολογία του σπέρματος και υπάρχουν βιταμίνες ψευδαργύρου που λογικά θα ανεβάσει τα επίπεδα !!

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Giotitsa είπε:

ρε ολες μιλανε τι νεκρα εχει πεσει στο θεμα μας καλεεεεεε μπειτε να μιλησουμε θα μας περασουν σε απαντησεις εεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε χωριαααααααααααα που ειστε ;;;;

Ε μα πες τα πια... Μπαινω στην αλλη ομαδα κ μεσα σε 1 ωρα εχουν γραψει ποσες σελίδες... Κ εδω τπτ... :lol:

  • Χαχα 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Κορίτσια πως γίνεται να μην αγχώνομαι καθόλου στον μήνα και την ημέρα του ραντεβού να μην ξέρω που να κρυφτώ καλέεεε το καλ9ειναι όταν πάω στο ιατρείο που το παίζει κουλ και χαλαρή και πάνε να μου μετρήσουν την πίεση και από το άγχος είναι στα υψη

  • Μου αρέσει 1

n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida20 είπε:

Κορίτσια πως γίνεται να μην αγχώνομαι καθόλου στον μήνα και την ημέρα του ραντεβού να μην ξέρω που να κρυφτώ καλέεεε το καλ9ειναι όταν πάω στο ιατρείο που το παίζει κουλ και χαλαρή και πάνε να μου μετρήσουν την πίεση και από το άγχος είναι στα υψη

Λογικο ειναι να εισαι αγχωμενη... Εγω ημουν κυριως στους πρώτους υπερηχους που φοβόμουν περισσότερο κ οταν μου μετραγε ο γιατρος την πιεση μου ελεγε, εισαι αγχωμενη... Κ οντως γιατι η πιεση μου είναι στο 9,5 περίπου η μεγαλη κ στο 5,5 η μικρη... Να την μετρας στο σπιτι καλύτερα που εισαι χαλαρη... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσούδια ανοίξτε ένα θέμα που μου είστε παραπονιαρες να δείτε πως θα μπουν/μπούμε χαχαχα.

Εγώ προσωπικά δεν έχω κάτι καινούργιο να πω.... Περιμένω με ανυπομονησία την β επιπέδου, νιώθω το μωράκι κανένα μήνα τώρα και όσο πάει πιο πολύ, πλέον κλείνω αισίως την 21η και μπαίνω 22η άρα στην πρώτη του 6ου και αδυνατώ να το πιστέψω ότι μένουν μόνο 3+ μήνες για το μικρό μου πλασματάκι!! Παλεύω με το ζάχαρο, τα άγχη και τη πεθερά,λ χαχαχαχα κατά τα άλλα τα ίδια οπότε ότι και να σας πω βαρετό θα είναι. 

  • Μου αρέσει 3

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Να μαι κ γω. Μετριέμαι κάθε μέρα κ το πρωινό σάκχαρο εκεί κολλημένο ρε σεις. Όλες οι άλλες μετρήσεις πολύ καλές. Τι κακό κ αυτό. 

Περιμένω τη Β επιπεδου κ γω με αγωνία μιας κ είναι τέρμα σημαντικη εξέταση...

Κατ τ άλλα ζεσταινομαστε ήδη αρκετά! 


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, tsilona είπε:

Να μαι κ γω. Μετριέμαι κάθε μέρα κ το πρωινό σάκχαρο εκεί κολλημένο ρε σεις. Όλες οι άλλες μετρήσεις πολύ καλές. Τι κακό κ αυτό. 

Περιμένω τη Β επιπεδου κ γω με αγωνία μιας κ είναι τέρμα σημαντικη εξέταση...

Κατ τ άλλα ζεσταινομαστε ήδη αρκετά! 

Ποσο εχεις κοριτσακι μου ζαχαρο νηστείας; Κ εγω μετριεμαι συχνα κ μου δειχνει απι 80 μεχρι 88 προς το παρον. Μετριεμαι κ μετα απο καποια φαγητα μια κ δυο ωρες  κ τα σημειωνω... Μου ειπε μια φιλη που εκανε στον 7ο διαβήτη κυησης οτι η ενδοκρινολογος της της ειχε πει πως αν θελήσει να φαει κάποια στιγμή ενα γλυκο να το φαει αλλα μετα να φαει φρούτο... Ξετει καμια αν ισχυει; Θα ρωτησω κ εγω γιατι αληθεια θελω να φαω ενα προφιτερολ κ αε ξαναφαω μετα απο 2 μηνες... Δεν εχω φαει τπτ μεχρι τωρα... 

Just now, Mamacita Alina είπε:

Κοριτσούδια ανοίξτε ένα θέμα που μου είστε παραπονιαρες να δείτε πως θα μπουν/μπούμε χαχαχα.

Εγώ προσωπικά δεν έχω κάτι καινούργιο να πω.... Περιμένω με ανυπομονησία την β επιπέδου, νιώθω το μωράκι κανένα μήνα τώρα και όσο πάει πιο πολύ, πλέον κλείνω αισίως την 21η και μπαίνω 22η άρα στην πρώτη του 6ου και αδυνατώ να το πιστέψω ότι μένουν μόνο 3+ μήνες για το μικρό μου πλασματάκι!! Παλεύω με το ζάχαρο, τα άγχη και τη πεθερά,λ χαχαχαχα κατά τα άλλα τα ίδια οπότε ότι και να σας πω βαρετό θα είναι. 

Δεν πειράζει... Να μπαίνεις  να μας λες ποσες φορές σε κλωτσισε... Χαχαχα... Ποτε ειπαμε οτι ειναι η β επιπεδου; Τέλος του μηνα; Εγω σου ειπα οτι δεν καλοεβλεπε αυτη τη φορα αν είναι  αγόρι;;;; Την επομενη φορα λεει θα δουμε σιγουρα.... Παλι καλα που κοιταω τα παντα σε ουδετερα χρώματα... Χαχαχα χαχαχα 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους λίγο επικοινωνία θα πάω στερητικό σύνδρομο δεν Εχω κανέναν να μιλήσω εδώ μονο το μωρό χαχχαχαα εδώ δεν έχει καλό καιρό πφφφ επίσης θα ήθελα ενα τεράστιο πύραυλο παγωτό σοκολάτα (σκουπίζω σαλακια)....

  • Μου αρέσει 2

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Το νηστείας μου βγαίνει από 90 έως 97 με μέσο όρο το 94 τις περισσότερες μέρες. 

όσες φορές έφαγα φρούτο το βράδυ το πρωί είχα 97. 

Κοντα στις 28 εβδ είναι το πικ του σακχαρου γ αυτό κ κάνουν την καμπύλη εκεί κοντά. Δλδ εμείς φοβόμαστε ότι αν τώρα ειναι τόσο στον 7ο θα εκτοξευτει

  • Μου αρέσει 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Επιτέλους λίγο επικοινωνία θα πάω στερητικό σύνδρομο δεν Εχω κανέναν να μιλήσω εδώ μονο το μωρό χαχχαχαα εδώ δεν έχει καλό καιρό πφφφ επίσης θα ήθελα ενα τεράστιο πύραυλο παγωτό σοκολάτα (σκουπίζω σαλακια)....

Πω πω τι μου λες τωρα... Τι μου κανεις!!!!! Εναν τεραστιο πυραυλο κ μετα ενα λαχταριστο προφιτερολ με σοκολατα που να σε λιγωσει... Μονο σαλακια....;;;; Αστα.... 

Just now, tsilona είπε:

Το νηστείας μου βγαίνει από 90 έως 97 με μέσο όρο το 94 τις περισσότερες μέρες. 

όσες φορές έφαγα φρούτο το βράδυ το πρωί είχα 97. 

Κοντα στις 28 εβδ είναι το πικ του σακχαρου γ αυτό κ κάνουν την καμπύλη εκεί κοντά. Δλδ εμείς φοβόμαστε ότι αν τώρα ειναι τόσο στον 7ο θα εκτοξευτει

Η πλακα ειναι οτι εμενα δεν μου εχει πει κανεις τπτ... Γι αυτο μαζευω μετρησεις να τις πω στον ενδοκρινολογο... Αναλογα το φαγητο, το περισσότερο που εδειξε μεχρι τωρα μια ωρα μετα ειναι απο 100 εως 135 κ στις 2 ωρες απο 85 έως 120... Ειναι πολυ;;; Δεν εχω ιδεα... Παντως με μακαρονια κ κριθαρακι ολικης ανεβαινει ελαχιστα... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Πω πω τι μου λες τωρα... Τι μου κανεις!!!!! Εναν τεραστιο πυραυλο κ μετα ενα λαχταριστο προφιτερολ με σοκολατα που να σε λιγωσει... Μονο σαλακια....;;;; Αστα.... 

Η πλακα ειναι οτι εμενα δεν μου εχει πει κανεις τπτ... Γι αυτο μαζευω μετρησεις να τις πω στον ενδοκρινολογο... Αναλογα το φαγητο, το περισσότερο που εδειξε μεχρι τωρα μια ωρα μετα ειναι απο 100 εως 135 κ στις 2 ωρες απο 85 έως 120... Ειναι πολυ;;; Δεν εχω ιδεα... Παντως με μακαρονια κ κριθαρακι ολικης ανεβαινει ελαχιστα... 

Μέχρι 140 είναι στη μία ώρα μετά το φαγητό και έως 95 το νηστείας. Στις 2 ώρες δεν ξέρω, δε με είπαν να μετράω 2 ώρες μετά. 

Είσαι μαζόχα καλέ κ τρυπιεσαι χωρίς να σε πουν; αχαχχα

 

  • Χαχα 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, tsilona είπε:

Μέχρι 140 είναι στη μία ώρα μετά το φαγητό και έως 95 το νηστείας. Στις 2 ώρες δεν ξέρω, δε με είπαν να μετράω 2 ώρες μετά. 

Είσαι μαζόχα καλέ κ τρυπιεσαι χωρίς να σε πουν; αχαχχα

 

Χαχαχαχα, λιγο με λες κ μαζοχα... Αρχισα να τρυπιεμαι γιατι η αιματος νηστείας μου βγαίνει 95 κ 100...Αλλα με το μηχανημα δεν εχω δει ποτε τετοιο αριθμό... Δλδ αν είσαι μεσα στα ορια δεν υπάρχει πρόβλημα; 

Τις μερες που θα φαω κρεας με χορτα δεν μετραω ζαχαρο... Κ το νηστείας μερα παρα μερα περιπου... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

@winspert μου γλυκό και φρούτο μου φαίνεται κουλό... Αν σκεφτείς ότι τα ίδια τα φρούτα ειδικά τα ώριμα ανεβάζουν και μάλιστα οι συνδιασμοι τους μπορεί να ανεβάσουν περισσότερο από γλυκό πχ εγώ αν φάω μήλο εκτοξεύομαι.... Οπότε δε ξέρω τι να σου πω... Κάθε γιατρός αλλά ντ'αλλων λέει τελικά!!

Β επιπέδου έχω 29 του μήνα όπως και σχεδόν όλος ο έγκυος πληθυσμός που ξέρω σχεδόν και από δω και γενικά χαχαχαχα.

Κορίτσια μου ζαχαρενιες εσείς όταν είναι να τσιμπηθειτε τι κάνετε; Πλένετε τα χέρια σας και τα στεγνώνετε πολύ πολύ καλά ή βάζετε οινόπνευμα; Εγώ έβαζα οινόπνευμα αλλά επειδή μου έκανε ξηρότητα πλέον η γιατρός μου είπε καλύτερα να τα πλένω αλλά να τα σκουπίζω να μην μείνει καθόλου υγρασία. Τα σκουπίζω κι εγώ τέρμα σχολαστικά αλλά έχω παρατηρήσει ότι πλέον ακόμη και μετά το φαγητό έχω το πολύ 105.... Λέτε να μένει υγρασία και ας φαινονται τα χέρια στεγνά; Προχθές που έφαγα κάτι τι ανθυγιεινο χωρίς να πλυνω τα χέρια αλλά και χωρίς να βάλω οινόπνευμα πήγε 162 αλλά μετά που έπλυνα τα χέρια 105 μέσα σε 5' οι μετρήσεις... Ή τόσο καιρό ήταν ανεβασμενες επειδή δε τα επλενα ή πλέον είναι κατεβασμένες επειδή τα πλένω χαχαχαχα το πρωί τώρα τελευταια έχω από 69-75 μέχρι εκει

  • Χαχα 2

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

@winspert μου γλυκό και φρούτο μου φαίνεται κουλό... Αν σκεφτείς ότι τα ίδια τα φρούτα ειδικά τα ώριμα ανεβάζουν και μάλιστα οι συνδιασμοι τους μπορεί να ανεβάσουν περισσότερο από γλυκό πχ εγώ αν φάω μήλο εκτοξεύομαι.... Οπότε δε ξέρω τι να σου πω... Κάθε γιατρός αλλά ντ'αλλων λέει τελικά!!

Β επιπέδου έχω 29 του μήνα όπως και σχεδόν όλος ο έγκυος πληθυσμός που ξέρω σχεδόν και από δω και γενικά χαχαχαχα.

Κορίτσια μου ζαχαρενιες εσείς όταν είναι να τσιμπηθειτε τι κάνετε; Πλένετε τα χέρια σας και τα στεγνώνετε πολύ πολύ καλά ή βάζετε οινόπνευμα; Εγώ έβαζα οινόπνευμα αλλά επειδή μου έκανε ξηρότητα πλέον η γιατρός μου είπε καλύτερα να τα πλένω αλλά να τα σκουπίζω να μην μείνει καθόλου υγρασία. Τα σκουπίζω κι εγώ τέρμα σχολαστικά αλλά έχω παρατηρήσει ότι πλέον ακόμη και μετά το φαγητό έχω το πολύ 105.... Λέτε να μένει υγρασία και ας φαινονται τα χέρια στεγνά; Προχθές που έφαγα κάτι τι ανθυγιεινο χωρίς να πλυνω τα χέρια αλλά και χωρίς να βάλω οινόπνευμα πήγε 162 αλλά μετά που έπλυνα τα χέρια 105 μέσα σε 5' οι μετρήσεις... Ή τόσο καιρό ήταν ανεβασμενες επειδή δε τα επλενα ή πλέον είναι κατεβασμένες επειδή τα πλένω χαχαχαχα το πρωί τώρα τελευταια έχω από 69-75 μέχρι εκει

Σιγουρα καποια φρουτα εχουν αρκετη ζαχαρη... Εγω εχω προτιμήσει κ τρωω ξυνομηλα κ γενικα αγουρα τα φρουτα.. Δεν μου το ανελυσε πολύ η φιλη μου αλλα ισως να της ειπε αγουρα φρουτα που εχουν λιγοτερη ζαχαρη κ μπορει  να της ειπε κ συγκεκριμένα ποια... Αλλα αφου  δεν μου το εχει πει γιατρος εμενα δεν ξερω ακριβως... Για τα αμυγδαλα εχω διαβασει οτι ριχνουν τα ζάχαρο μετα το φαγητο... Δεν ξερω... Εγω βαζω οινοπνευμα συνηθως..Τοπικα βέβαια με ενα μικρο βαμβακακι στο σημειο που θα τρυπησω. Συνηθως λενε πως αν πλυνεις τα χερια σου με ζεστο κιολας νερο πριν τη μετρηση βοηθα να κυκλοφορεί καλύτερα το αιμα κ να βγαινει πιο εύκολα... Τωρα για τη διαφορα στις μετρήσεις τι να πω... Μηπως οταν τελειωσουν οι ταινιες να αλλαξεις μηχανημα; Πολυ μεγαλη διαφορα... Εγω μετραω κυριως μετα απο φαγητα που ξερω οτι θα μου το ανεβασουν...


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα! Εγώ κορίτσια κούραση, θλίψη, κούραση, νεύρα, κούραση εκεί κυμαίνονται!! Χαχαχα η κοιλιά πετάχτηκε , εντάξει σας έχω πει πως εγώ δεν χαίρομαι με την κοιλιά. Και ειδικά άμα κουραστώ βρε κορίτσια γίνεται.... τι να πω. 

Χθες βάπτισε τον μικρό και από την κούραση και την ορθοστασία η κοιλιά μου πρηστηκε πολύ και σκληρυνε. Ακόμα δεν έχω συνέλθει.

Εγώ είμαι 20+ βδομαδων, προχθές λοιπόν είχαμε διαφωνία με τον άντρα μου , με έλεγε 4,5μηνων. Τσαντιστηκα. 5 Είμαι να του λέω και πάω προς 6ο . είμαι 5μηνων και 2εβδοαδων , 4 και δυο εβδομαδων να μου λεει, το χαβά του αυτός. Δεν τραβάω εγώ τα πάνδεινα για να με πει εκείνος 4μιση μηνών. 

Επίσης β επιπέδου αργεί βρε κορίτσια. Έλεος... έχω να δω το μωρό πολύ καιρό. 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Καλησπέρα κι από εμένα! Εγώ κορίτσια κούραση, θλίψη, κούραση, νεύρα, κούραση εκεί κυμαίνονται!! Χαχαχα η κοιλιά πετάχτηκε , εντάξει σας έχω πει πως εγώ δεν χαίρομαι με την κοιλιά. Και ειδικά άμα κουραστώ βρε κορίτσια γίνεται.... τι να πω. 

Χθες βάπτισε τον μικρό και από την κούραση και την ορθοστασία η κοιλιά μου πρηστηκε πολύ και σκληρυνε. Ακόμα δεν έχω συνέλθει.

Εγώ είμαι 20+ βδομαδων, προχθές λοιπόν είχαμε διαφωνία με τον άντρα μου , με έλεγε 4,5μηνων. Τσαντιστηκα. 5 Είμαι να του λέω και πάω προς 6ο . είμαι 5μηνων και 2εβδοαδων , 4 και δυο εβδομαδων να μου λεει, το χαβά του αυτός. Δεν τραβάω εγώ τα πάνδεινα για να με πει εκείνος 4μιση μηνών. 

Επίσης β επιπέδου αργεί βρε κορίτσια. Έλεος... έχω να δω το μωρό πολύ καιρό. 

Να σας ζησει το όνομα κοριτσακι μου... Πως τον βγαλατε; Τωρα ξεκουρασου οσο μπορεις... Επειδη κ εγω δεν τα ξερω, μολις το κοιταξα κ τον 5ο μηνα θα τον ολοκληρωσεις οταν θα εισαι 21 κ 6 ημερων... Απο την 22η εβδομάδα μπαινουμε στον 6ο..Ειμαστε ηδη στον 5ο αλλα δεν τον εχουμε κλεισει οποτε νομιζω οτι ειχε δικιο ο αντρας σου... .Κατσε να κανω αντιγραφή... 

Για να υπολογίσετε τον ακριβή μήνα ακολουθείτε τα παρακάτω:
1ος μήνας: 1η, 2η, 3η, 4η εβδομάδα
2ος μήνας: 5η, 6η, 7η, 8η εβδομάδα
3ος μήνας: 9η, 10η, 11η, 12η, 13η εβδομάδα (εδώ υπολογίζετε μία παραπάνω)
4ος μήνας: 14η, 15η, 16η, 17η βδομάδα
5ος μήνας: 18η, 19η, 20η, 21η βδομάδα
6ος μήνας: 22η, 23η, 24η, 25η, 26η βδομάδα (υπολογίζετε μία παραπάνω)
7ος μήνας: 27η, 28η, 29η, 30η βδομάδα
8ος μήνας: 31η, 32η, 33η, 34η, 35η βδομάδα (υπολογίζετε μία παραπάνω)
9ος μήνας: 36η, 37η, 38η, 39η, 40η βδομάδα (υπολογίζετε μία παραπάνω)


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...