Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Farmakotriftena είπε:

Αχαχαχα να σου πω τώρα γελάω μόνη μου, δεν μπορώ ανέκδοτο είμαστε εγω Και ο άντρας μου. Και του είπα προχθές, θα με τρελάνεις του λέω εσύ που με το που έχεις γενέθλια την επόμενη μέρα σου φορτώνεις ένα χρόνο;;; αχαχαα 

Έχω κλάψει στα γέλια χαχαχα αυτά που του χρεώνεις κάνεις αλλά αντί με χρόνια μήνες χαχαχαχαχα

  • Χαχα 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Mamacita Alina είπε:

Έχω κλάψει στα γέλια χαχαχα αυτά που του χρεώνεις κάνεις αλλά αντί με χρόνια μήνες χαχαχαχαχα

Χωρίς πλάκα τώρα αρνούμαι να πω ότι είμαι 4,5 μηνών. Μου φαίνεται εξαιρετικά λίγο. Ειμαι στον 5ο μήνα τέλεια και παύλα αχααχχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Χωρίς πλάκα τώρα αρνούμαι να πω ότι είμαι 4,5 μηνών. Μου φαίνεται εξαιρετικά λίγο. Ειμαι στον 5ο μήνα τέλεια και παύλα αχααχχα

Αι μπράβο ηρθες στα λογια μου και εγω αρνούμαι φίλη δεν είμαι Κουλούρη να περνώ δοσολογία ενος τέταρτου Άκου εκεί 4,5 Οχι κύρες μου είμαι 5 τελεια και παύλα χτυπηθητε τώρα σαν τα χταπόδια κάτω χαχαχαχαχαχαχαχα

  • Χαχα 3

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα...εχω λιωσει με τις μηνοβδομαδες!!Κι εγω τα μπερδευω ρε γαμωτο...σημερα σκεφτομαουν αν εχω μπει στον 5ο ή οχι ακομα!!ΟΚ...λυθηκε η απορια με την υπεραναλυση της @Mamacita Alina!!!Εντωμεταξυ, εμενα ο αντρας μου εχει την ταση να μου αφαιρει μηνες...τις προαλλες μου λεει 3,5 εισαι...OMG και μονο στη σκεψη μου ηρθε το εγκεφαλικο!!


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ωραία εσείς οι δύο με λίγα λόγια θα γεννησετε στον 10ο αφού χωρίς να κλείσετε τον 5ο είστε 5 χαχαχα.... Δεν είναι λίγο χαρά μου @Farmakotriftena όταν λες 4.5 μηνών ουσιαστικά εννοείς ότι έχεις κλείσει 4 μήνες και μισό πέμπτο άρα το ίδιο είναι χαχαχαχαχα βέβαια εσύ μπαίνεις 6ο όπου να ναι οπότε μπορείς να λες 5 μηνων άνετα πλέον.... Και εγώ από αύριο 5 μηνων θα είμαι!! Χαχαχαχα

Just now, katerinaki 86 είπε:

Χαχαχα...εχω λιωσει με τις μηνοβδομαδες!!Κι εγω τα μπερδευω ρε γαμωτο...σημερα σκεφτομαουν αν εχω μπει στον 5ο ή οχι ακομα!!ΟΚ...λυθηκε η απορια με την υπεραναλυση της @Mamacita Alina!!!Εντωμεταξυ, εμενα ο αντρας μου εχει την ταση να μου αφαιρει μηνες...τις προαλλες μου λεει 3,5 εισαι...OMG και μονο στη σκεψη μου ηρθε το εγκεφαλικο!!

Σοβαρά δε σε μπέρδεψα παραπάνω χαχαχαχα 

  • Χαχα 2

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Farmakotriftena είπε:

Είσαι 5ημερων, μπήκες στην 5η ημερα ή την εκλεισες;; αχαχαχ

μπήκα δεν την έκλεισα..Αύριο την κλείνω...αχαχαχχαχα αχαχαχαχααα χαχαχχαααχαα 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

@Farmakotriftena μη κάνεις πως δε βλέπεις ότι περιμένω κέρασμα Ντεπον!!! Είδες τι σεντοναρα άπλωσα για πάρτη σου ανέβασα πίεση από 9 πήγε στο 9.5 και ακόμη δε καταδεχεσαι το 4.5 χαχαχαχα τελείωνε κοπελιά και στείλε το ντεπον!!!

Πέραν της πλάκας από πονοκέφαλο πως πάτε; εγώ σήμερα υποφέρω με ναυτία παράλληλα και καούρα... Πφφφ

  • Χαχα 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, elpida20 είπε:

Κορίτσια πως γίνεται να μην αγχώνομαι καθόλου στον μήνα και την ημέρα του ραντεβού να μην ξέρω που να κρυφτώ καλέεεε το καλ9ειναι όταν πάω στο ιατρείο που το παίζει κουλ και χαλαρή και πάνε να μου μετρήσουν την πίεση και από το άγχος είναι στα υψη

Και γω τα ιδια..στο ιατρειο η πιεση στα ορια κ στο σπιτι τιποτα! Τουλαχιστον ξερουμε οτι ειναι απο το αγχος! Και γω εκλεισα 20 την Πεμπτη και το ακουω τον μπεμπακο μου ολο κ καλυτερα..μοναδικη αισθηση! Αναμενω για την β και γω οπως ολες μας την αλλη εβδομαδα! 

Link to comment
Share on other sites

@Mamacita Alina @Farmakotriftena Χαχαχαχαχα ρεεεε είστε θεούλες έχω λιώσει!! Εγώ για να μην το χάνω πάντως λέω αφού η εγκυμοσύνη έχει διάρκεια 40 εβδομάδες και το μισό του 9 είναι το 4.5, όταν θα είμαι 20 εβδομάδων θα είμαι ακριβώς στα μισά άρα 4.5 μηνών! Και από εκεί και πέρα για να είμαι καλυμμένη λέω διανύω τον τάδε μήνα! :-P

  • Μου αρέσει 1

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Farmakotriftena σημερα εχει γενεθλια ο γιος σου? Να τον χαιρεσαι!!!

Σχεδον την ημερα των γενεθλιων του κι εσυ τον βαφτισες...εμεις στο τραπεζι της βαφτισης σβησαμε και το πρωτο κερακι...


verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!

Βγήκαν τα αποτελέσματα. Όλες οι εξετάσεις μια χαρά! Το ζάχαρο θα με τρελάνει! Τελευταία έχει πέσει αρκετά. Είδα ότι όταν φάω πιο νωρίς το βράδυ είναι πιο χαμηλό το πρωί. Σήμερα το πρωί είχα 91!!! Η καμπύλη μου βγήκε

Νηστείας: 89 (απίστευτο...!)

60': 100

120': 75

Τρελάθηκα! Λέτε να επηρεάστηκε από τη διατροφή και να έχει ρυθμιστεί σχετικά ή να τρώω αργά το βράδυ και να μοιάζει ότι έχω διαβήτη?

Τη συνεχίζω εννοείται τη διατροφή, αλλά σήμερα το γιόρτασα με μία κρέπα κόλαση με σοκολάτα-μπανάνα-μπισκότο. Και στο 2ωρο είχα 102!

Θα με τρελάνει μου φαίνεται!

@Mamacita Alina δεν βάζω οινόπνευμα. Απλά πλένω τα χέρια μου και τα σκουπίζω. Κάποιες φορές, πχ στο πρωινό δεν τα πλένω καν γιατί έχω τι μηχανάκι δίπλα στο κομοδίνο και μετράω με το ένα μάτι ανοιχτό, πάιρνω το χάπι του θυρεοειδή και ξανακοιμάμαι. Βέβαια 9 στις 10 όταν ανοίξει το ένα μάτι συνειδητοποιώ ότι κατουριέμαι και μετράω μετά την τουαλέτα που τα έχω πλύνει εννοείται.

Just now, Farmakotriftena said:

Χωρίς πλάκα τώρα αρνούμαι να πω ότι είμαι 4,5 μηνών. Μου φαίνεται εξαιρετικά λίγο. Ειμαι στον 5ο μήνα τέλεια και παύλα αχααχχα

Εγώ τι να πω που είμαι λιγότερο από 4...? Στον 4ο λέω. Είμαι όμως 3.5 μηνών, ή 15 εβδομάδων και 3 ημερών ή στη 16η εβδομάδα!

Just now, Mamacita Alina said:

@Farmakotriftena μη κάνεις πως δε βλέπεις ότι περιμένω κέρασμα Ντεπον!!! Είδες τι σεντοναρα άπλωσα για πάρτη σου ανέβασα πίεση από 9 πήγε στο 9.5 και ακόμη δε καταδεχεσαι το 4.5 χαχαχαχα τελείωνε κοπελιά και στείλε το ντεπον!!!

Πέραν της πλάκας από πονοκέφαλο πως πάτε; εγώ σήμερα υποφέρω με ναυτία παράλληλα και καούρα... Πφφφ

Τις 3 τελευταίες μέρες έχω πονοκέφαλο. Ευτυχώς όχι ημικρανία που έκανα συχνά πριν μείνω έγκυος, αλλά έναν ενοχλητικό πονοκέφαλο. Δεν είναι έντονος. Ίσα ίσα για να μου χαλάει λίγο τη διάθεση! Χεχε

Ανυπομονώ να νιώσω το μωρό! Ήρθε η κοιλιά και φούσκωσε και είμαι πάααρα πολύ χαρούμενη. Πάει ο πρώτος στόχος. Τώρα περιμένω  πως και πως να νιώσω το μωρό!!!


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Γεια σας κορίτσια!!

Βγήκαν τα αποτελέσματα. Όλες οι εξετάσεις μια χαρά! Το ζάχαρο θα με τρελάνει! Τελευταία έχει πέσει αρκετά. Είδα ότι όταν φάω πιο νωρίς το βράδυ είναι πιο χαμηλό το πρωί. Σήμερα το πρωί είχα 91!!! Η καμπύλη μου βγήκε

Νηστείας: 89 (απίστευτο...!)

60': 100

120': 75

Τρελάθηκα! Λέτε να επηρεάστηκε από τη διατροφή και να έχει ρυθμιστεί σχετικά ή να τρώω αργά το βράδυ και να μοιάζει ότι έχω διαβήτη?

Τη συνεχίζω εννοείται τη διατροφή, αλλά σήμερα το γιόρτασα με μία κρέπα κόλαση με σοκολάτα-μπανάνα-μπισκότο. Και στο 2ωρο είχα 102!

Θα με τρελάνει μου φαίνεται!

@Mamacita Alina δεν βάζω οινόπνευμα. Απλά πλένω τα χέρια μου και τα σκουπίζω. Κάποιες φορές, πχ στο πρωινό δεν τα πλένω καν γιατί έχω τι μηχανάκι δίπλα στο κομοδίνο και μετράω με το ένα μάτι ανοιχτό, πάιρνω το χάπι του θυρεοειδή και ξανακοιμάμαι. Βέβαια 9 στις 10 όταν ανοίξει το ένα μάτι συνειδητοποιώ ότι κατουριέμαι και μετράω μετά την τουαλέτα που τα έχω πλύνει εννοείται.

Εγώ τι να πω που είμαι λιγότερο από 4...? Στον 4ο λέω. Είμαι όμως 3.5 μηνών, ή 15 εβδομάδων και 3 ημερών ή στη 16η εβδομάδα!

Τις 3 τελευταίες μέρες έχω πονοκέφαλο. Ευτυχώς όχι ημικρανία που έκανα συχνά πριν μείνω έγκυος, αλλά έναν ενοχλητικό πονοκέφαλο. Δεν είναι έντονος. Ίσα ίσα για να μου χαλάει λίγο τη διάθεση! Χεχε

Ανυπομονώ να νιώσω το μωρό! Ήρθε η κοιλιά και φούσκωσε και είμαι πάααρα πολύ χαρούμενη. Πάει ο πρώτος στόχος. Τώρα περιμένω  πως και πως να νιώσω το μωρό!!!

Αφού τέτοια λέγε μου κορίτσι μου και έχω να δω υψηλή τιμή από το 162 που είδα με άπλυτα χέρια (επειτηδες το έκανα με άπλυτα να δω τι θα γίνει χαχαχαχα πείτε με τρελή) το υψηλότερο που έχω δει είναι 112 στη μια ώρα και νηστείας έχει εβδομάδα και να πάει πάνω από 85... Συνήθως 75 είναι... Μακάρι να μην είχες διαβήτη αλλά κάτι να επηρέασε την εξέταση σου ή έστω να έφτιαξε με διατροφή να έχω κι εγώ ελπίδες που το βλέπω σε χαμηλότερα επίπεδα πλέον... Όσο για τα χέρια κάνω το ίδιο. Πλένω και στεγνώνω και το πρωί επειδή μερικες φορές τσιμπιεμαι κατευθείαν δεν κάνω τίποτα.... Αλλά παρατήρησα μειωμένες τιμές απ' τη στιγμή που άρχισα το πλύσιμο των χεριών (πριν έβαζα οινόπνευμα) ενώ στα στεγνώνω πολύ καλά και λέω μήπως κάνω βλακεία τελικά που τα πλένω και μένει υπόλειμμα νερού στην επιδερμίδα που δεν το καταλαβαίνω και μου κάνει τις τιμές μικρές χαχαχαχα. Φαντάσου το μεσημέρι έφαγα μακαρόνια ολικής βέβαια αλλά με κιμά κοκκινιστό και μια πιάτα τούμπανο και είχα 96!!!!


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλές οι τιμές της καμπύλης σου κοριτσαρα μου!!!! Για ποιον διαβήτη λες με τέτοιες τιμές μαρη;;

μου στέλνεις το διαιτολόγιο σου κ μένα τη μοσχαρω; :mrgreen: 

Πρέπει να κατεβάσω το νηστείας..ξεκινησα να πίνω χαμομήλι που λένε ότι κατεβάζει. Αι να δούμε. 

Όχι τπτ άλλο, αλλά με διαβήτη θα πρέπει να αποχαιρετησω το vbac, Παρ όλο που με είπε ότι δεν είναι απίθανο ο γιατρός, αλλά ξέρω πως θα ναι δύσκολο γτ με διαβήτη γέννας νωρίτερα και στο vbac δεν επιτρέπεται πρόκληση. 

Αααα να ρωτήσω, ρε σεις, στη Β επιπεδου με είπε ο γιατρός ότι θα με δει ο υπέρηχογραφιστης από κάτω για να μετρησει τον τράχηλο. 

Σας είπε κ σας κάτι τέτοιο; 

Στην πρώτη δεν με κάνε έτσι. Αλλά είχα άλλο γιατρό κ δεν έχει καμία σχέση ο υπέρηχογραφιστης αυτός που θα πάω (πήγα κ για αυχενική εκεί) με τον άλλο τον π@π@ρ@ που χα πάει στην πρώτη 


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Evangeliaa είπε:

@Farmakotriftena σημερα εχει γενεθλια ο γιος σου? Να τον χαιρεσαι!!!

Σχεδον την ημερα των γενεθλιων του κι εσυ τον βαφτισες...εμεις στο τραπεζι της βαφτισης σβησαμε και το πρωτο κερακι...

Την ημέρα της βάπτισης είχε γενέθλια! Κι εμείς σβησαμε εκεί την πρώτη μας τούρτα!! Τα γλυκουλια μωρέ!!!

Α κορίτσια έπεσα σε καλό παππα. Το μόνο που μου είπε ήταν για τα ρούχα, αν τα χρησιμοποιήσω να τα ξεπλυνω στη θάλασσα, αλλιώς όπως είναι να τα φυλάξω σε ένα κουτί για ενθύμιο. Αυτό είχα σκοπό να κάνω. Για μπάνιο δεν μου είπε. Οπότε μετά τη λήξη της βάπτισης πήγα και τον ρώτησα και μου λέει "μην ασχολείσαι... Κάνε τον και το βράδυ αρκεί το νερό να μην πέσει σε αποχέτευση σε παρακαλώ, αν μπορείς στη θάλασσα" εγώ το έριξα στις γλάστρες μου(έχω 32 γλάστρες κορίτσια λίγο λίγο σε κάθε γλάστρα να μη βγουν τα νερά από κάτω αχαχαχα) 

Επίσης δεν μου είπε να πάω σε μια βδομάδα να τον κοινωνησω. Αλλά θα τον πάω. Πρέπει να κάψω και την λαμπάδα του σωστα;

5 ώρες πρίν, tsilona είπε:

Αααα να ρωτήσω, ρε σεις, στη Β επιπεδου με είπε ο γιατρός ότι θα με δει ο υπέρηχογραφιστης από κάτω για να μετρησει τον τράχηλο. 

Σας είπε κ σας κάτι τέτοιο; 

Στην πρώτη δεν με κάνε έτσι. Αλλά είχα άλλο γιατρό κ δεν έχει καμία σχέση ο υπέρηχογραφιστης αυτός που θα πάω (πήγα κ για αυχενική εκεί) με τον άλλο τον π@π@ρ@ που χα πάει στην πρώτη 

Κι εμενα το ζητησε ο γιατρος μου να πω στον εμβρυολογο να μετρήσει τραχηλο κολπικα. Και επειδή κάποια στιγμή είχα μια περιπέτεια με τράχηλο αν θυμάσαι, είπαμε με τον γιατρό ότι θα μου κάνει πάντα μια γρήγορη μέτρηση τραχήλου, κολπικα με τον υπέρηχο κάθε φορά που πάω.


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...