Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, tsilona είπε:

Καλημέρα μελλοντικές μανούλες!! 

Σήμερα είδα ένα υπέροχο όνειρο!! Τη μπέμπα μου!!! Δεν είδα τη γέννα, είδα ότι απλά είχα γεννήσει, και ήταν τόσο καλοβολο ο ήσυχο μωρό που φοβάμαι θα ναι το τελείως αντίθετο στ αλήθεια. Αχαχαχ χαχαα

Και ήταν κ μια όμορφη μελαχρινή κοπελαρα σαν τη κόρη μου!!! 

Αχ τι ωραια κοπελα μου... Καλημέρα... Κ εγω εχω δει ονειρα με το μωρο μου κυριως οτι το θηλαζω... Τη μια οτι τραβαει αερα, την αλλη οτι θηλαζει κανονικα... Διαφορα... Ανησυχιες δικες μου ειναι αυτες... Χαχαχα 

  • Χαχα 2

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

@tsilonaμου, τι ωραια ονειρα αυτα με τα μωρα μας!!! Αλλα πραγματικα ειναι ολες οι επιθυμιες μας, οι ανησυχιες μας, η λαχταρα μας για τα μωρα μας... 

Κορίτσια εγω σημερα πρωτη φορα ψιλοπλακωθηκα κ εκανα δουλιτσες κ τωρα κουραστηκα αρκετα... Τωρα θα κατσω... Δεν μπορω να κανω τπτ αλλο... Αλλα ο αντρουλης μου ο καλος θελει να τα κανει αυτος ολα αλλα αν κ παρθενος δεν μπορει να τα κανει οπως μια γυναικα ή να δει πραγματα που βλεπει μια γυναικα... Οποτε επρεπε να κανω κ εγω καποια πραγματα... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

@tsilonaμου, τι ωραια ονειρα αυτα με τα μωρα μας!!! Αλλα πραγματικα ειναι ολες οι επιθυμιες μας, οι ανησυχιες μας, η λαχταρα μας για τα μωρα μας... 

Κορίτσια εγω σημερα πρωτη φορα ψιλοπλακωθηκα κ εκανα δουλιτσες κ τωρα κουραστηκα αρκετα... Τωρα θα κατσω... Δεν μπορω να κανω τπτ αλλο... Αλλα ο αντρουλης μου ο καλος θελει να τα κανει αυτος ολα αλλα αν κ παρθενος δεν μπορει να τα κανει οπως μια γυναικα ή να δει πραγματα που βλεπει μια γυναικα... Οποτε επρεπε να κανω κ εγω καποια πραγματα... 

Κορίτσι μου να ακούς το σώμα και όταν κουράζεσαι να κάθεσαι. Οι δουλειές δεν τελειώνουν ποτέ, μπορούν να περιμένουν! Μπράβο και τον αντρουλη που βοηθάει. Κορίτσια νομίζω όσο καλά και να μας τα κάνουν πάλι θέλουμε να βάλουμε το χεράκι μας. 

Εγώ στην αρχή με τους πόνους, και τα καφέ κτλ δεν έκανα τίποτα, ο άντρας μου μόνο και ερχόταν και η μαμά για τα πολλά κάθε βδομάδα! Τώρα ομολογώ ότι κάνω τα πάντα, έχουμε μπει και στο καινούριο σπίτι και ξέρετε δε θέλω ούτε σκονιτσα να βλέπω χαχαχα. Χτες έκανα και μπαλκόνια! Αλλά όλα τα κάνω με προσοχή και κοιτάω να περιορίζω τα σκυψιματα. 

Εμένα το μεγάλο μου ζόρι δεν είναι τόσο η κούραση όσο η μέση μου. Γενικά είχα ευαισθησία στη μέση αλλά τελευταία έχει παραγίνει το κακό. Με χτυπάει μετά στο γλουτο και δε μπορώ ούτε να σταθώ όρθια. Φανταστείτε τι θα περάσουμε μέχρι τον 9ο!

Ααααα επισης ερώτηση! Βάζετε κάτι για τις ραγαδες; Εγώ μέχρι τώρα έβαζα απλά την ενυδατική μου, τώρα που άρχισε να μεγαλώνει πολύ πήρα bio oil! Εσείς τι χρησιμοποιείτε;


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Κορίτσι μου να ακούς το σώμα και όταν κουράζεσαι να κάθεσαι. Οι δουλειές δεν τελειώνουν ποτέ, μπορούν να περιμένουν! Μπράβο και τον αντρουλη που βοηθάει. Κορίτσια νομίζω όσο καλά και να μας τα κάνουν πάλι θέλουμε να βάλουμε το χεράκι μας. 

Εγώ στην αρχή με τους πόνους, και τα καφέ κτλ δεν έκανα τίποτα, ο άντρας μου μόνο και ερχόταν και η μαμά για τα πολλά κάθε βδομάδα! Τώρα ομολογώ ότι κάνω τα πάντα, έχουμε μπει και στο καινούριο σπίτι και ξέρετε δε θέλω ούτε σκονιτσα να βλέπω χαχαχα. Χτες έκανα και μπαλκόνια! Αλλά όλα τα κάνω με προσοχή και κοιτάω να περιορίζω τα σκυψιματα. 

Εμένα το μεγάλο μου ζόρι δεν είναι τόσο η κούραση όσο η μέση μου. Γενικά είχα ευαισθησία στη μέση αλλά τελευταία έχει παραγίνει το κακό. Με χτυπάει μετά στο γλουτο και δε μπορώ ούτε να σταθώ όρθια. Φανταστείτε τι θα περάσουμε μέχρι τον 9ο!

Ααααα επισης ερώτηση! Βάζετε κάτι για τις ραγαδες; Εγώ μέχρι τώρα έβαζα απλά την ενυδατική μου, τώρα που άρχισε να μεγαλώνει πολύ πήρα bio oil! Εσείς τι χρησιμοποιείτε;

Γεια σου φιλη εγώ βάζω για τις ραγαδες ναι και μόλις σήμερα διέκρινα οτι εχω ανοίξει το εννοώ η κοιλιά μου παει να κανει ραγαδες εγώ βάζω μια κρέμα πανάκριβη την ειχα απο την προηγούμενη εγκυμοσύνη το bio oil είναι απο τα καλύτερα απο οτι ξςρω επίσης υποφέρεις και εσύ τόσο απο την μέση εγώ δεν τολμώ να βγω για μια εξωτερική δουλειά και ποναω υπερβολικά

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, gogouli_ είπε:

Κορίτσι μου να ακούς το σώμα και όταν κουράζεσαι να κάθεσαι. Οι δουλειές δεν τελειώνουν ποτέ, μπορούν να περιμένουν! Μπράβο και τον αντρουλη που βοηθάει. Κορίτσια νομίζω όσο καλά και να μας τα κάνουν πάλι θέλουμε να βάλουμε το χεράκι μας. 

Εγώ στην αρχή με τους πόνους, και τα καφέ κτλ δεν έκανα τίποτα, ο άντρας μου μόνο και ερχόταν και η μαμά για τα πολλά κάθε βδομάδα! Τώρα ομολογώ ότι κάνω τα πάντα, έχουμε μπει και στο καινούριο σπίτι και ξέρετε δε θέλω ούτε σκονιτσα να βλέπω χαχαχα. Χτες έκανα και μπαλκόνια! Αλλά όλα τα κάνω με προσοχή και κοιτάω να περιορίζω τα σκυψιματα. 

Εμένα το μεγάλο μου ζόρι δεν είναι τόσο η κούραση όσο η μέση μου. Γενικά είχα ευαισθησία στη μέση αλλά τελευταία έχει παραγίνει το κακό. Με χτυπάει μετά στο γλουτο και δε μπορώ ούτε να σταθώ όρθια. Φανταστείτε τι θα περάσουμε μέχρι τον 9ο!

Ααααα επισης ερώτηση! Βάζετε κάτι για τις ραγαδες; Εγώ μέχρι τώρα έβαζα απλά την ενυδατική μου, τώρα που άρχισε να μεγαλώνει πολύ πήρα bio oil! Εσείς τι χρησιμοποιείτε;

Σιγουρα θέλει ξεκουραση... Βασικα ηταν η πρωτη μερα που εκανα λιγα παραπάνω.... Σκυψιματα δεν εκανα κ εγω, οσο μπορουσα κ μεχρι οπου εφτανα. Απλα στο τελος καταλαβαίνω μεση κ πλατη κομμάτια οποτε κ καταλαβαινω οτι πρεπει να κατσω... Αλλα απ οτι λες εσυ εχεις μεγαλο θεμα με τη μεση οποτε σιγουρα θελει πιο πολλη προσοχή ιδιως οσο περναει ο καιρος.... 

Εγω στην κοιλιτσα αφου κλεισαμε τους τρεις μηνες εχω ξεκινήσει  κ βαζω της απιβιτα αμυγδαλελαιο... Ειναι φυτικο προιον κ νιωθω να με ενυδατωνει προς το παρον... Κ βαζω κ λιγο κ στο στηθος γυρω γυρω γιατι εχει μεγαλωσει πολυ κ κανει κ αυτο ραγαδες οποτε ας προσέχουμε οσο μπορουμε... 

  • Μου αρέσει 2

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Giotitsa @winspert Αααα βλέπω από μέση πάμε όλες τέλεια! Εμένα με πιάνει ακόμα και αν σταθώ αρκετή ώρα όρθια. Όντως θέλει προσοχή!!! 

Από χτες τρώμε γερές κλωτσιές που τις καταλαβαίνει και ο μπαμπάς μας ξεκάθαρα! Τι ευτυχία βρε κορίτσια να νιώθεις ότι κάτι μεγαλώνει εκεί μέσα!

Επίσης ήθελα να ρωτήσω και κάτι άλλο, έχει καμία πρόβλημα με ξηροδερμια; σε δύο σημεία στα πλευρά μου και στο καλάμι του ποδιού Έχω κάνει μια ξηροδερμια με πολύ πολύ μικρά σπυράκια και έντονο κνησμό! Δεν είχα ποτέ ξανά κάτι τέτοιο, και αναρωτιομουν αν προκαλεί τέτοια πράγματα η εγκυμοσύνη! Γενικά όπως βλέπετε σήμερα είναι η μέρα της απορίας χαχαχα

  • Μου αρέσει 1

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

@Giotitsa @winspert Αααα βλέπω από μέση πάμε όλες τέλεια! Εμένα με πιάνει ακόμα και αν σταθώ αρκετή ώρα όρθια. Όντως θέλει προσοχή!!! 

Από χτες τρώμε γερές κλωτσιές που τις καταλαβαίνει και ο μπαμπάς μας ξεκάθαρα! Τι ευτυχία βρε κορίτσια να νιώθεις ότι κάτι μεγαλώνει εκεί μέσα!

Επίσης ήθελα να ρωτήσω και κάτι άλλο, έχει καμία πρόβλημα με ξηροδερμια; σε δύο σημεία στα πλευρά μου και στο καλάμι του ποδιού Έχω κάνει μια ξηροδερμια με πολύ πολύ μικρά σπυράκια και έντονο κνησμό! Δεν είχα ποτέ ξανά κάτι τέτοιο, και αναρωτιομουν αν προκαλεί τέτοια πράγματα η εγκυμοσύνη! Γενικά όπως βλέπετε σήμερα είναι η μέρα της απορίας χαχαχα

Ααααα βρε μήπως είμαστε αδερφές χαχαχχαχαχαχ Εχω ξηροδερμια στα πόδια στο πρόσωπο αυτά αχχαχαχα είναι τέλειο να νιώθεις κλωτσιές και εγώ τις νιώθω αλλά όταν πάω να βάλω το χερι σταματάει καλέ μου κανει σκανδαλιες μονο προχθες το ενιωσε ο Ανδρούλης στο χερι χι χι χο


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

@Giotitsa @winspert Αααα βλέπω από μέση πάμε όλες τέλεια! Εμένα με πιάνει ακόμα και αν σταθώ αρκετή ώρα όρθια. Όντως θέλει προσοχή!!! 

Από χτες τρώμε γερές κλωτσιές που τις καταλαβαίνει και ο μπαμπάς μας ξεκάθαρα! Τι ευτυχία βρε κορίτσια να νιώθεις ότι κάτι μεγαλώνει εκεί μέσα!

Επίσης ήθελα να ρωτήσω και κάτι άλλο, έχει καμία πρόβλημα με ξηροδερμια; σε δύο σημεία στα πλευρά μου και στο καλάμι του ποδιού Έχω κάνει μια ξηροδερμια με πολύ πολύ μικρά σπυράκια και έντονο κνησμό! Δεν είχα ποτέ ξανά κάτι τέτοιο, και αναρωτιομουν αν προκαλεί τέτοια πράγματα η εγκυμοσύνη! Γενικά όπως βλέπετε σήμερα είναι η μέρα της απορίας χαχαχα

Κ εγω τωρα δυο μερες τον καταλαβαίνω πολυ κ ειναι υπεροχο πραγματικά... Οσο για ξηροδερμια, εγω δεν εχω... Εμενα ομως πεφτουν τα μαλλια μου πολυ... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

@gogouli_ ναι παιζει ξηροδερμισ στην εγκυμοσυνη αλλα επειδη ανεφερες τα σπυρακια μηπως σου προκαλει κατι αλλεργία? Ελπιζω πως οχι αλλα για δες το...

@winspert συνηθως το μαλλι γινεται πιο δυνατο και πλουσιο, ετσι τουλαχιστον συμβαινει σε μενα...παίρνεις κανονικα σιδηρο κι ασβεστιο? Μηπως εχεις καποια ελλειψη βιταμινης?


verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Giotitsa είπε:

Ααααα βρε μήπως είμαστε αδερφές χαχαχχαχαχαχ Εχω ξηροδερμια στα πόδια στο πρόσωπο αυτά αχχαχαχα είναι τέλειο να νιώθεις κλωτσιές και εγώ τις νιώθω αλλά όταν πάω να βάλω το χερι σταματάει καλέ μου κανει σκανδαλιες μονο προχθες το ενιωσε ο Ανδρούλης στο χερι χι χι χο

Βάζεις κάτι για την ξηροδερμια; Εγώ σκέφτηκα να πάω σε ένα δερματολόγο να με δει λίγο!

 

Just now, winspert είπε:

Κ εγω τωρα δυο μερες τον καταλαβαίνω πολυ κ ειναι υπεροχο πραγματικά... Οσο για ξηροδερμια, εγω δεν εχω... Εμενα ομως πεφτουν τα μαλλια μου πολυ... 

Εν τω μεταξύ με τα μαλλιά λένε ότι δυναμώνουν στην εγκυμοσύνη! Εγώ δεν είδα καμία αλλαγή, να μακραινουν η να πυκνώνουν! Μπορεί να πέφτουν ακόμα και από την εποχή κορίτσι μου. Κι εγώ παρατηρούσα ότι σε κάποιες φάσεις μου έπεφταν αρκετά, συνήθως καλοκαίρι η προς τα τελειώματα καλοκαιριού!

Just now, Evangeliaa είπε:

@gogouli_ ναι παιζει ξηροδερμισ στην εγκυμοσυνη αλλα επειδη ανεφερες τα σπυρακια μηπως σου προκαλει κατι αλλεργία? Ελπιζω πως οχι αλλα για δες το...

@winspert συνηθως το μαλλι γινεται πιο δυνατο και πλουσιο, ετσι τουλαχιστον συμβαινει σε μενα...παίρνεις κανονικα σιδηρο κι ασβεστιο? Μηπως εχεις καποια ελλειψη βιταμινης?

Μου μοιάζει σαν ατοπική δερματίτιδα. Γιατί είναι πολύ συμμετρικά, στο ίδιο ακριβώς σημείο στα πλευρά, και στο ίδιο σημείο στα πόδια. Ναι θα το ψάξω κορίτσι για να είμαι σίγουρη!

  • Μου αρέσει 1

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evangeliaa είπε:

@winspert συνηθως το μαλλι γινεται πιο δυνατο και πλουσιο, ετσι τουλαχιστον συμβαινει σε μενα...παίρνεις κανονικα σιδηρο κι ασβεστιο? Μηπως εχεις καποια ελλειψη βιταμινης?

 

Just now, gogouli_ είπε:

Εν τω μεταξύ με τα μαλλιά λένε ότι δυναμώνουν στην εγκυμοσύνη! Εγώ δεν είδα καμία αλλαγή, να μακραινουν η να πυκνώνουν! Μπορεί να πέφτουν ακόμα και από την εποχή κορίτσι μου. Κι εγώ παρατηρούσα ότι σε κάποιες φάσεις μου έπεφταν αρκετά, συνήθως καλοκαίρι η προς τα τελειώματα καλοκαιριού!

Το ξερω βρε κορίτσια... Αυτο εχω διαβασει, οτι στην εγκυμοσύνη δυναμωνουν κ μακραινουν κ ισως μετά τη γεννα πεφτουν...Εμενα πεφτουν απο το κεφαλι κ εχει γεμισει η κοιλια μου τριχες... Καποιο μπερδεμα θα εγινε... Χαχαχα χαχαχα :lol:

Το ειπα στο γιατρο μου κ μου ειπε οτι αφου εχω αιματοκριτη 37 ειμαστε μια χαρα κ δεν ειναι κατι... Τι να πω; Παιρνω κανονικα ασβέστιο, μαγνήσιο, σιδηρο κ φυλλικο οξυ... Θα δειξει η πορεια... Χαχαχα 

  • Χαχα 2

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Giotitsa είπε:

Εχεις βγάλει τρίχες εγώ Εχω παρατηρήσει οτι Εχω βγάλει αρκετές τρίχες στο πρόσωπο και στην κοιλιά μου

Γιωτιτσα κι εγω κανω αντιπηκτικες, αλλα οχι τις inohep, τις ivor. Εχει αυξηθει κι εμενα η τριχοφυια μου, κυριως στην κοιλια αλλα νομιζω οτι γι' αυτο ευθυνονται οι ορμονες της εγκυμοσυνης!!Εγω ειμαι και μελαχρινη, οποτε εχω πιο εντονο χνουδι γενικα, το οποιο εχει αυξηθει...Υπομονη και απ' ο,τι μου εχουν πει θα πεσουν μετα τη γεννα!!

2 ώρες πρίν, gogouli_ είπε:

Κορίτσι μου να ακούς το σώμα και όταν κουράζεσαι να κάθεσαι. Οι δουλειές δεν τελειώνουν ποτέ, μπορούν να περιμένουν! Μπράβο και τον αντρουλη που βοηθάει. Κορίτσια νομίζω όσο καλά και να μας τα κάνουν πάλι θέλουμε να βάλουμε το χεράκι μας. 

Εγώ στην αρχή με τους πόνους, και τα καφέ κτλ δεν έκανα τίποτα, ο άντρας μου μόνο και ερχόταν και η μαμά για τα πολλά κάθε βδομάδα! Τώρα ομολογώ ότι κάνω τα πάντα, έχουμε μπει και στο καινούριο σπίτι και ξέρετε δε θέλω ούτε σκονιτσα να βλέπω χαχαχα. Χτες έκανα και μπαλκόνια! Αλλά όλα τα κάνω με προσοχή και κοιτάω να περιορίζω τα σκυψιματα. 

Εμένα το μεγάλο μου ζόρι δεν είναι τόσο η κούραση όσο η μέση μου. Γενικά είχα ευαισθησία στη μέση αλλά τελευταία έχει παραγίνει το κακό. Με χτυπάει μετά στο γλουτο και δε μπορώ ούτε να σταθώ όρθια. Φανταστείτε τι θα περάσουμε μέχρι τον 9ο!

Ααααα επισης ερώτηση! Βάζετε κάτι για τις ραγαδες; Εγώ μέχρι τώρα έβαζα απλά την ενυδατική μου, τώρα που άρχισε να μεγαλώνει πολύ πήρα bio oil! Εσείς τι χρησιμοποιείτε;

Εγω  βαζω απ' οταν εκλεισα τον 3ο bio oil μετα το μπανιο και τη Salba mama 1 φορα την ημερα. Μου εχουν πει τα καλυτερα φιλες μου που την εχουν χρησιμοποιησει και ειναι πολυ πιο οικονομικη απο τις αλλες, οποτε δεν την λυπασαι κιολας!!Βεβαια, οχι οτι εχω κανει καμια ιδιαιτερη κοιλια ακομα αλλα ειπα να το προλαβω απο την αρχη...

Just now, Evangeliaa είπε:

 

@winspert συνηθως το μαλλι γινεται πιο δυνατο και πλουσιο, ετσι τουλαχιστον συμβαινει σε μενα...παίρνεις κανονικα σιδηρο κι ασβεστιο? Μηπως εχεις καποια ελλειψη βιταμινης?

Κι εμενα παντως παρατηρω οτι εχουν δυναμωσει τα μαλλια μου και δεν πεφτουν οπως πριν. Και οχι τιποτα αλλο αλλα το μαλλι μου ειναι πολυ σγουρο τυπου αφρο και φοβαμαι οτι σε λιγο δε θα ελεγχεται με τιποτα!!Προβλεπω να φουσκωνει κι αυτο παρεα με με την κοιλιτσα...χαχα!!

  • Χαχα 3

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

2 hours ago, gogouli_ said:

Κορίτσι μου να ακούς το σώμα και όταν κουράζεσαι να κάθεσαι. Οι δουλειές δεν τελειώνουν ποτέ, μπορούν να περιμένουν! Μπράβο και τον αντρουλη που βοηθάει. Κορίτσια νομίζω όσο καλά και να μας τα κάνουν πάλι θέλουμε να βάλουμε το χεράκι μας. 

Εγώ στην αρχή με τους πόνους, και τα καφέ κτλ δεν έκανα τίποτα, ο άντρας μου μόνο και ερχόταν και η μαμά για τα πολλά κάθε βδομάδα! Τώρα ομολογώ ότι κάνω τα πάντα, έχουμε μπει και στο καινούριο σπίτι και ξέρετε δε θέλω ούτε σκονιτσα να βλέπω χαχαχα. Χτες έκανα και μπαλκόνια! Αλλά όλα τα κάνω με προσοχή και κοιτάω να περιορίζω τα σκυψιματα. 

Εμένα το μεγάλο μου ζόρι δεν είναι τόσο η κούραση όσο η μέση μου. Γενικά είχα ευαισθησία στη μέση αλλά τελευταία έχει παραγίνει το κακό. Με χτυπάει μετά στο γλουτο και δε μπορώ ούτε να σταθώ όρθια. Φανταστείτε τι θα περάσουμε μέχρι τον 9ο!

Ααααα επισης ερώτηση! Βάζετε κάτι για τις ραγαδες; Εγώ μέχρι τώρα έβαζα απλά την ενυδατική μου, τώρα που άρχισε να μεγαλώνει πολύ πήρα bio oil! Εσείς τι χρησιμοποιείτε;

Κι εγώ bio oil βάζω μετά το μπάνιο αλλά η φαρμακοποιός μου είπε πως θέλει 2-3 φορές τη μέρα για να δεις αποτέλεσμα. Επειδή έχω πάρει και την prevenstria μου είπε να βάζω πρωί και βράδυ το λάδι και μεσημέρι την κρέμα. Φοβάμαι ότι θα βαριέμαι και θα τις κάνω τις ραγάδες... Εμένα μεγάλωσε πολύ η κοιλιά ξαφνικά. Αν ξανακάνει τέτοιο πέταγμα θα βγάλω σίγουρα.

15 minutes ago, gogouli_ said:

@Giotitsa @winspert Αααα βλέπω από μέση πάμε όλες τέλεια! Εμένα με πιάνει ακόμα και αν σταθώ αρκετή ώρα όρθια. Όντως θέλει προσοχή!!! 

Από χτες τρώμε γερές κλωτσιές που τις καταλαβαίνει και ο μπαμπάς μας ξεκάθαρα! Τι ευτυχία βρε κορίτσια να νιώθεις ότι κάτι μεγαλώνει εκεί μέσα!

Επίσης ήθελα να ρωτήσω και κάτι άλλο, έχει καμία πρόβλημα με ξηροδερμια; σε δύο σημεία στα πλευρά μου και στο καλάμι του ποδιού Έχω κάνει μια ξηροδερμια με πολύ πολύ μικρά σπυράκια και έντονο κνησμό! Δεν είχα ποτέ ξανά κάτι τέτοιο, και αναρωτιομουν αν προκαλεί τέτοια πράγματα η εγκυμοσύνη! Γενικά όπως βλέπετε σήμερα είναι η μέρα της απορίας χαχαχα

Έχω κι εγώ ξηροδερμία ειδικά στο πρόσωπο αλλά χωρίς κνησμό. Με τα σπυράκια και τον κνησμό μήπως πρέπει να το δεις σε δερματολόγο. Στην εγκυμοσύνη νομόζω πως μπορεί να βγάλεις διάφορα δερματικά.

  • Μου αρέσει 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, gogouli_ είπε:

Κορίτσι μου να ακούς το σώμα και όταν κουράζεσαι να κάθεσαι. Οι δουλειές δεν τελειώνουν ποτέ, μπορούν να περιμένουν! Μπράβο και τον αντρουλη που βοηθάει. Κορίτσια νομίζω όσο καλά και να μας τα κάνουν πάλι θέλουμε να βάλουμε το χεράκι μας. 

Εγώ στην αρχή με τους πόνους, και τα καφέ κτλ δεν έκανα τίποτα, ο άντρας μου μόνο και ερχόταν και η μαμά για τα πολλά κάθε βδομάδα! Τώρα ομολογώ ότι κάνω τα πάντα, έχουμε μπει και στο καινούριο σπίτι και ξέρετε δε θέλω ούτε σκονιτσα να βλέπω χαχαχα. Χτες έκανα και μπαλκόνια! Αλλά όλα τα κάνω με προσοχή και κοιτάω να περιορίζω τα σκυψιματα. 

Εμένα το μεγάλο μου ζόρι δεν είναι τόσο η κούραση όσο η μέση μου. Γενικά είχα ευαισθησία στη μέση αλλά τελευταία έχει παραγίνει το κακό. Με χτυπάει μετά στο γλουτο και δε μπορώ ούτε να σταθώ όρθια. Φανταστείτε τι θα περάσουμε μέχρι τον 9ο!

Ααααα επισης ερώτηση! Βάζετε κάτι για τις ραγαδες; Εγώ μέχρι τώρα έβαζα απλά την ενυδατική μου, τώρα που άρχισε να μεγαλώνει πολύ πήρα bio oil! Εσείς τι χρησιμοποιείτε;

Και γω εχω τη μεση μου απο τωρα και ακριβως αυτο σκεφτομουν, τι θα γινει στον 9ο;; εγω εχω αγορασει εδω κ πολυ καιρο το bio oil, το οποιο κ εβαζα οποτε θυμομουν γι αυτο ειπα να παρω κ αλλη μια κρεμα της mustela που διαβασα οτι ειναι καλη κ προσπαθω να βαζω πλεον καθε βραδυ...ακομα δεν εχω κανει ραγαδες αλλα πιστευω ειναι νωρις ακομα, μετα που θα τσιτωσει η κοιλια να δουμε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...