Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

πρίν από 20 λεπτά , gogouli_ είπε:

Βάζεις κάτι για την ξηροδερμια; Εγώ σκέφτηκα να πάω σε ένα δερματολόγο να με δει λίγο!

 

Εν τω μεταξύ με τα μαλλιά λένε ότι δυναμώνουν στην εγκυμοσύνη! Εγώ δεν είδα καμία αλλαγή, να μακραινουν η να πυκνώνουν! Μπορεί να πέφτουν ακόμα και από την εποχή κορίτσι μου. Κι εγώ παρατηρούσα ότι σε κάποιες φάσεις μου έπεφταν αρκετά, συνήθως καλοκαίρι η προς τα τελειώματα καλοκαιριού!

Μου μοιάζει σαν ατοπική δερματίτιδα. Γιατί είναι πολύ συμμετρικά, στο ίδιο ακριβώς σημείο στα πλευρά, και στο ίδιο σημείο στα πόδια. Ναι θα το ψάξω κορίτσι για να είμαι σίγουρη!

Οχι αγάπη μου δεν βάζω κάτι ξέρω οτι είναι απο την εγκυμοσύνη Αντε να βάλω λίγη κρεμουλα

Just now, katerinaki 86 είπε:

Γιωτιτσα κι εγω κανω αντιπηκτικες, αλλα οχι τις inohep, τις ivor. Εχει αυξηθει κι εμενα η τριχοφυια μου, κυριως στην κοιλια αλλα νομιζω οτι γι' αυτο ευθυνονται οι ορμονες της εγκυμοσυνης!!Εγω ειμαι και μελαχρινη, οποτε εχω πιο εντονο χνουδι γενικα, το οποιο εχει αυξηθει...Υπομονη και απ' ο,τι μου εχουν πει θα πεσουν μετα τη γεννα!!

Εγω  βαζω απ' οταν εκλεισα τον 3ο bio oil μετα το μπανιο και τη Salba mama 1 φορα την ημερα. Μου εχουν πει τα καλυτερα φιλες μου που την εχουν χρησιμοποιησει και ειναι πολυ πιο οικονομικη απο τις αλλες, οποτε δεν την λυπασαι κιολας!!Βεβαια, οχι οτι εχω κανει καμια ιδιαιτερη κοιλια ακομα αλλα ειπα να το προλαβω απο την αρχη...

Κι εμενα παντως παρατηρω οτι εχουν δυναμωσει τα μαλλια μου και δεν πεφτουν οπως πριν. Και οχι τιποτα αλλο αλλα το μαλλι μου ειναι πολυ σγουρο τυπου αφρο και φοβαμαι οτι σε λιγο δε θα ελεγχεται με τιποτα!!Προβλεπω να φουσκωνει κι αυτο παρεα με με την κοιλιτσα...χαχα!!

Ρε μιλάμε για τριχαρα ειδικα στο προσωπο και φωτόλυση θα κάνω μετα όταν γέννηση Οχι τωρα


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Tsilona                  πητ    27/9      κοριτσάκι!!

mamacita Alina   πητ    2/10      κοριτσάκι!!

Jennak83             πητ     3/10      αγοράκι!!

Giotitsa                 πητ    4/10      αγοράκι!!

Elpida20               πητ    5/10       κοριτσάκι!!

farmakotriftena   πητ    5/10      κοριτσάκι!!

Gogouli                 πητ     8/10     κοριτσάκι!!

Winspert               πητ    8/10      αγοράκι!!

Irene82                 πητ     9/10      αγοράκι!!

Marioula1234      πητ    10/10     κοριτσάκι!!

Evangeliaa            πητ    12/10     κοριτσάκι!!

Nikoleta ...            πητ    19/10     αγοράκι!!

Giwtouli1990        πητ    20/10     αγοράκι!!

katerinaki 86        πητ     23/10    αγοράκι!!

Just now, Giotitsa είπε:

Ρε μιλάμε για τριχαρα ειδικα στο προσωπο και φωτόλυση θα κάνω μετα όταν γέννηση Οχι τωρα

Εχεις σιγουρα αγορι;; Αχαχα

Εγώ μόνο στα κορίτσια ειχα/εχω αυτό το πρόβλημα. Στον γιο μου είχα ξεχάσει τι σημαίνει τρίχα. Στα κορίτσια Επίσης το μαλλί ειχε/έχει μακρυνει απίστευτα (στην 1η κόρη είχα φτάσει μέχρι τη μέση) ενώ στον γιο δεν μεγάλωσε ούτε εκατοστό, αλλά πυκνωσε..


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Tsilona                  πητ    27/9      κοριτσάκι!!

mamacita Alina   πητ    2/10      κοριτσάκι!!

Jennak83             πητ     3/10      αγοράκι!!

Giotitsa                 πητ    4/10      αγοράκι!!

Elpida20               πητ    5/10       κοριτσάκι!!

farmakotriftena   πητ    5/10      κοριτσάκι!!

Gogouli                 πητ     8/10     κοριτσάκι!!

Winspert               πητ    8/10      αγοράκι!!

Irene82                 πητ     9/10      αγοράκι!!

Marioula1234      πητ    10/10     κοριτσάκι!!

Evangeliaa            πητ    12/10     κοριτσάκι!!

Nikoleta ...            πητ    19/10     αγοράκι!!

Giwtouli1990        πητ    20/10     αγοράκι!!

katerinaki 86        πητ     23/10    αγοράκι!!

Εχεις σιγουρα αγορι;; Αχαχα

Εγώ μόνο στα κορίτσια ειχα/εχω αυτό το πρόβλημα. Στον γιο μου είχα ξεχάσει τι σημαίνει τρίχα. Στα κορίτσια Επίσης το μαλλί ειχε/έχει μακρυνει απίστευτα (στην 1η κόρη είχα φτάσει μέχρι τη μέση) ενώ στον γιο δεν μεγάλωσε ούτε εκατοστό, αλλά πυκνωσε..

Ναι αγάπη ειμαι σίγουρη γιατί κάθε φορά βλεπουμε τσουτσουνι χαχχαχαχαχαχα

  • Χαχα 2

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Ρε μιλάμε για τριχαρα ειδικα στο προσωπο και φωτόλυση θα κάνω μετα όταν γέννηση Οχι τωρα

Μη μου αγχωνεσαι!!!Εδω θα ειμαστε ολες οι τριχωτουλες να κανουμε παρεα!!Εγω εχω και τον αντρα μου να με πειραζει συνεχεια μ' αυτο το θεμα...δεν υπαρχει!!:)

  • Χαχα 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, katerinaki 86 είπε:

Μη μου αγχωνεσαι!!!Εδω θα ειμαστε ολες οι τριχωτουλες να κανουμε παρεα!!Εγω εχω και τον αντρα μου να με πειραζει συνεχεια μ' αυτο το θεμα...δεν υπαρχει!!:)

Ξέρεις τι δεν με νοιάζει απλα είναι το θέμα με το πρόσωπο έχω έντονο χνούδι τώρα με κατάλαβες αλλά δεν με πειραζςι αχ και εμένα με πειράζει ο ανδρουλης μου μωρέ χαχαχχαχα


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εγω στο πρόσωπο πριν την εγκυμοσύνη εκανα για 4 χρόνια λειζερ αλεξανδριτη αλλα προφανως ειχα φαει δουλεμα κ δεν ειχα αποτελεσμα..Ετσι τωρα επειδη οι τριχες εγιναν χειροτερες πηγα κ εκανα κερι κ μετα τη γέννα με το καλο θα δοκιμασω διοδικο... Αλλα δεν μπορουσα να ειμαι αρκουδα μεχρι να γεννησω... Χαχαχα 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Ξέρεις τι δεν με νοιάζει απλα είναι το θέμα με το πρόσωπο έχω έντονο χνούδι τώρα με κατάλαβες αλλά δεν με πειραζςι αχ και εμένα με πειράζει ο ανδρουλης μου μωρέ χαχαχχαχα

Χαχαχα...ασ' τους να λενε!!Μας αγαπανε, γι' αυτο μας πειραζουν!Ειναι εκνευριστικο στο προσωπο...σε καταλαβαινω!Εμενα μπορει στο προσωπο να μην εχουν αυξηθει αλλα εχω διαφορα στα χερια που κι αυτο τωρα που καλοκαιριαζει δεν ειναι και ο,τι καλυτερο...


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Κοριτσια εγω στο πρόσωπο πριν την εγκυμοσύνη εκανα για 4 χρόνια λειζερ αλεξανδριτη αλλα προφανως ειχα φαει δουλεμα κ δεν ειχα αποτελεσμα..Ετσι τωρα επειδη οι τριχες εγιναν χειροτερες πηγα κ εκανα κερι κ μετα τη γέννα με το καλο θα δοκιμασω διοδικο... Αλλα δεν μπορουσα να ειμαι αρκουδα μεχρι να γεννησω... Χαχαχα 

ειμαι αισθητικος κ έχω να σ πω ότι με το λέιζερ στο πρόσωπο δεν τελειώνεις ποτέ μα ποτέ...Μπορεί να αραιώνουν αλλα να ξέρεις πότε δεν θα φύγουν....Εκεί θα τις έχεις....

Έχω κάνει Δερματολογία κ ξέρω...

το κερί έχει καλητερη διάρκεια να το ξέρεις 

με το λέιζερ να ξες ότι όταν χτυπάει χνούδι αυτο γίνεται τρίχα πιο μετά...γιαυτο κ εχεις πισωγυρίσματα κ δεν τελειώνεις ποτέ.. 

το κερί αντίθετα κ χνούδι να πιάσει χνούδι θα ξαναβγεί...

ελπίζω να βοήθησα κάπως 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Κοριτσια εγω στο πρόσωπο πριν την εγκυμοσύνη εκανα για 4 χρόνια λειζερ αλεξανδριτη αλλα προφανως ειχα φαει δουλεμα κ δεν ειχα αποτελεσμα..Ετσι τωρα επειδη οι τριχες εγιναν χειροτερες πηγα κ εκανα κερι κ μετα τη γέννα με το καλο θα δοκιμασω διοδικο... Αλλα δεν μπορουσα να ειμαι αρκουδα μεχρι να γεννησω... Χαχαχα 

Αφου τα πας καλα με το κερι, καλα το εκανες! Εγω δυστυχως κανω θυλακιτιδα με τη μια οποτε δεν το τολμαω!!Στο γαμο μου ειπα να το ξαναεπιχειρησω μετα απο χρονια με ειδικο κερι για ευαισθητες επιδερμιδες και τελικα 3 μερες πριν ετρεχα στο νοσοκομειο γιατι ειχα γεμισει κοκκινιλες!!Δραμα....τελικα βαμμενη με make up σωματος παντρευτηκα!!


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Rafaelatarzan είπε:

ειμαι αισθητικος κ έχω να σ πω ότι με το λέιζερ στο πρόσωπο δεν τελειώνεις ποτέ μα ποτέ...Μπορεί να αραιώνουν αλλα να ξέρεις πότε δεν θα φύγουν....Εκεί θα τις έχεις....

Έχω κάνει Δερματολογία κ ξέρω...

το κερί έχει καλητερη διάρκεια να το ξέρεις 

με το λέιζερ να ξες ότι όταν χτυπάει χνούδι αυτο γίνεται τρίχα πιο μετά...γιαυτο κ εχεις πισωγυρίσματα κ δεν τελειώνεις ποτέ.. 

το κερί αντίθετα κ χνούδι να πιάσει χνούδι θα ξαναβγεί...

ελπίζω να βοήθησα κάπως 

Το ξερω ταρζανακι μου. Ειχε το φιλοτιμο να μας το πει πριν ξεκινήσουμε το λειζερ με τη φιλη μου. Το θεμα ειναι οτι πλεον ειμαι χειροτερα απ οτι ξεκινησα. Οχι απλα δεν μειωθηκαν αλλα μου χτυπησε κ πιο χαμηλα στο λαιμο κ εγιναν περισσότερες... 

Just now, katerinaki 86 είπε:

Αφου τα πας καλα με το κερι, καλα το εκανες! Εγω δυστυχως κανω θυλακιτιδα με τη μια οποτε δεν το τολμαω!!Στο γαμο μου ειπα να το ξαναεπιχειρησω μετα απο χρονια με ειδικο κερι για ευαισθητες επιδερμιδες και τελικα 3 μερες πριν ετρεχα στο νοσοκομειο γιατι ειχα γεμισει κοκκινιλες!!Δραμα....τελικα βαμμενη με make up σωματος παντρευτηκα!!

Αχ αστα. Θηλακιτιδα εκανα κ εγω κ δεν μπορουσα να βαλω κ καμια κρεμα για να σταματησει η φαγουρα κ οι κοκκινιλες. Εβαλα μια αλοιφη φυτικη που μου εδωσαν απο το κέντρο αισθητικής κ κρατησαν περίπου 3 με 4 μερες. Ειχα μαζεψει τα μαλλια, δε βαφομουν για να μην τα ερεθισω κ δεν τα πειραζα...

Φανταζομαι θα ειχες νευριασει κ στενοχωρηθει πολυ με αυτο το θεμα στο γαμο... Δεν ειναι κ λιγο... 

Για να μας πει γι αυτο κανα μυστικο η φιλη μας @Rafaelatarzan... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Το ξερω ταρζανακι μου. Ειχε το φιλοτιμο να μας το πει πριν ξεκινήσουμε το λειζερ με τη φιλη μου. Το θεμα ειναι οτι πλεον ειμαι χειροτερα απ οτι ξεκινησα. Οχι απλα δεν μειωθηκαν αλλα μου χτυπησε κ πιο χαμηλα στο λαιμο κ εγιναν περισσότερες... 

Αχ αστα. Θηλακιτιδα εκανα κ εγω κ δεν μπορουσα να βαλω κ καμια κρεμα για να σταματησει η φαγουρα κ οι κοκκινιλες. Εβαλα μια αλοιφη φυτικη που μου εδωσαν απο το κέντρο αισθητικής κ κρατησαν περίπου 3 με 4 μερες. Ειχα μαζεψει τα μαλλια, δε βαφομουν για να μην τα ερεθισω κ δεν τα πειραζα...

Φανταζομαι θα ειχες νευριασει κ στενοχωρηθει πολυ με αυτο το θεμα στο γαμο... Δεν ειναι κ λιγο... 

Για να μας πει γι αυτο κανα μυστικο η φιλη μας @Rafaelatarzan... 

καστανή ζάχαρη με αμυγδαλελαιο...Έτσι το δουλεύω εγω στο μαγαζί μ....τρίβεις  ανάποδα κ με δύναμη....2 φορές την εβδομάδα για ένα μήνα κ θα είσαι κομπλέ....παντα όμως πριν με ένα νυστερακι η βελόνα κάνουμε διάνοιξη του δέρματος που έχει την τρίχα μέσα....

Μετά κάνουμε αυτά που σας είπα....Όχι πριν δεν είναι το ίδιο....κ ποτέ μα ποτέ δεν τραβάμε αυτές τις τρίχες αν δεν έχουν πυον κτλ....

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Το ξερω ταρζανακι μου. Ειχε το φιλοτιμο να μας το πει πριν ξεκινήσουμε το λειζερ με τη φιλη μου. Το θεμα ειναι οτι πλεον ειμαι χειροτερα απ οτι ξεκινησα. Οχι απλα δεν μειωθηκαν αλλα μου χτυπησε κ πιο χαμηλα στο λαιμο κ εγιναν περισσότερες... 

Αχ αστα. Θηλακιτιδα εκανα κ εγω κ δεν μπορουσα να βαλω κ καμια κρεμα για να σταματησει η φαγουρα κ οι κοκκινιλες. Εβαλα μια αλοιφη φυτικη που μου εδωσαν απο το κέντρο αισθητικής κ κρατησαν περίπου 3 με 4 μερες. Ειχα μαζεψει τα μαλλια, δε βαφομουν για να μην τα ερεθισω κ δεν τα πειραζα...

Φανταζομαι θα ειχες νευριασει κ στενοχωρηθει πολυ με αυτο το θεμα στο γαμο... Δεν ειναι κ λιγο... 

Για να μας πει γι αυτο κανα μυστικο η φιλη μας @Rafaelatarzan... 

Ναι...ασ' τα!!Ηταν το κερασακι στην τουρτα!!Ευτυχως βρηκαμε με τη φιλη μου που με εβαψε ενα τρομερο make up και πραγματικα δε φαινοταν τιποτα!!Απλα, τα ξημερωματα που γυρισαμε σπιτι, επρεπε να τριβομαι 1 ωρα για να ξεβαφτω...χαχαχα επεισοδιακος ο γαμος!!!Το καλο ειναι οτι ειμαι πολυ ψυχραιμη γενικα και στο γαμο παρα τις αναποδιες παρεμεινα cool και τον χαρηκα πολυ!!

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinaki 86 είπε:

Ναι...ασ' τα!!Ηταν το κερασακι στην τουρτα!!Ευτυχως βρηκαμε με τη φιλη μου που με εβαψε ενα τρομερο make up και πραγματικα δε φαινοταν τιποτα!!Απλα, τα ξημερωματα που γυρισαμε σπιτι, επρεπε να τριβομαι 1 ωρα για να ξεβαφτω...χαχαχα επεισοδιακος ο γαμος!!!Το καλο ειναι οτι ειμαι πολυ ψυχραιμη γενικα και στο γαμο παρα τις αναποδιες παρεμεινα cool και τον χαρηκα πολυ!!

το κερί δυστυχώς δεν ενδικνειτε για θυλακιτιδες ....παρόλο αυτά όμως εχω να σ προτείνω αν θες βέβαια μια τελευταία φορά να δοκιμάσεις το αζουλελαιο το κερί το ροζ....

το έχω κάνει σε πελάτισσα μ κ ήταν πολύ πιο καλο...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

καστανή ζάχαρη με αμυγδαλελαιο...Έτσι το δουλεύω εγω στο μαγαζί μ....τρίβεις  ανάποδα κ με δύναμη....2 φορές την εβδομάδα για ένα μήνα κ θα είσαι κομπλέ....παντα όμως πριν με ένα νυστερακι η βελόνα κάνουμε διάνοιξη του δέρματος που έχει την τρίχα μέσα....

Μετά κάνουμε αυτά που σας είπα....Όχι πριν δεν είναι το ίδιο....κ ποτέ μα ποτέ δεν τραβάμε αυτές τις τρίχες αν δεν έχουν πυον κτλ....

Βασικα δεν ειναι οτι υπηρχε τριχα που γυρισε μεσα. Την επομενη μερα της αποτριχωσης αρχισε φαγουρα κ απο τη μεθεπομενη εβγαλα κατι κοκκινιλες... Αυτο ηταν το θεμα μου. Μου το ειπαν κ αυτο θηλακιτιδα... Γι αυτο υπαρχει κατι καταπραυντικο; 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...