Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Vxatz είπε:

      Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

      Καλησπέρα και λυπάμαι πάρα πολύ για την απώλεια που βίωσες.. ξέρω πόσο πιο σκληρό είναι όταν έχεις επενδύσει τόσο κόπο και χρήμα.. 

      Δεν ξέρω τι είναι αυτό το "όλα" από τα οποία ήσουν καλυμμένη και τι εξετάσεις έχετε κάνει.. εγώ θα σου πρότεινα να ξεσκονίσετε το σπέρμα πρώτον, να ελέγξετε το περιβάλλον της μήτρας για κανά μικρόβιο ή ενδομητριτιδα πχ (ngs & υστεροσκοπηση δηλαδή) και μετά να πάρεις μια δεύτερη γνώμη από αιματολογο ενδοκρινολόγο και ίσως επίσκεψη σε ρευματολόγο..

      Σε εμένα πχ μετά την παλινδρομη βρέθηκε μικρόβιο και 0% γαλακτοβακιλοι (οπότε αντιβίωση και προβιοτικα!) και εν συνεχεία πήρα δεύτερη γνώμη από αιματολογο όπου στις ίδιες εξετάσεις που δεν έβλεπε τίποτα η πρώτη αιματολογος η δεύτερη είδε υποψία αυτοανοσου όπου και με προέτρεψε σε ρευματολόγο.. πήγα και σε ρευματολόγο κύησης λοιπόν όπου επιβεβαιώθηκε αυτοάνοσο χωρίς να καταφέρουμε ακόμα βέβαια να βρούμε τι ακριβώς έχω αλλά είμαι σε προληπτική αγωγή καταστολής του ανοσοποιητικού πριν την επόμενη ετ για καλό και για κακό γιατί αυτά "ξυπνάνε" στη κύηση..

      Αλλά να ξεσκονίσετε το σπέρμα!! Μη το αφήσετε! Αν δεν το έχετε κάνει ήδη δηλαδή γιατί δεν μας λες και πολλά, έχουμε δει πολλούς γιατρούς να λένε "έλα μωρέ μια χαρά είναι το σπέρμα" και "όλα θα φτιάξουν με τη δωρεά ή στο εργαστήριο.." 

      Τέλος θα σε ρωταγα για τις παλινδρομες.. σταμάτησε το έμβρυο να αναπτύσσεται ή ήταν με αιμορραγίες;; Σε ρωτάω γιατί συνήθως αν σταματάει το έμβρυο μάλλον κάτι υπάρχει στο ίδιο το έμβρυο (που μπορεί να προκύψει από το σπέρμα ή το ωάριο).. αν είναι με αιμορραγίες πιθανόν είναι κάτι οργανικό σε εσένα (πχ μήτρα, αιματολογικό κτλ) δεν στο ρωτάω για να μου το απαντήσεις αλλά για να έχεις και εσύ μια υποψία ως προς το που πρέπει να κινηθείς ανάλογα..

      Και πάλι λυπάμαι πολύ για την απώλεια σας..

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Giotitsa είπε:

Συγνώμη αλλά πανω στις τρισωμιες δίνει επίσης 98% τις εκατό ποσοστο τώρα αν δίνει διάγνωση δεν το ξερω καλη μου ας κανει την ερώτηση στον γιατρό της και αυτός θα ξέρει να της πει σίγουρα

ειναι ποσοστο δεν ειναι διαγνωση σου λεει πιθανο να μην εχει αλλα μπορει κ να εχει γιαυτο κ ο γιατρος της προτεινε αμνιοπαρακεντηση αλλιως θα της ελεγε κανε αιματολογικη κ μην ανησυχεις δεν θα το ρισκαρε ουτε αυτος λες να ηθελε να το ρισκαρει?

οι αιματολογικες γινονται μονο οταν ειναι ολες οι αλλες εξετασεις τελειες τοτε αν η γυναικα πχ θελει λογο ηλικιας να ειναι πιο σιγουρη τις κανει. οχι ομως οταν υπαρχει ευρημα κανεις δεν.τις προτεινει 

στο λεω μετα βεβαιοτητας γιατι κ.εγω ειχα ρωτησει τι να κανω κ.ποτε κ τι χρειαζετε. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, linaa είπε:

ειναι ποσοστο δεν ειναι διαγνωση σου λεει πιθανο να μην εχει αλλα μπορει κ να εχει γιαυτο κ ο γιατρος της προτεινε αμνιοπαρακεντηση αλλιως θα της ελεγε κανε αιματολογικη κ μην ανησυχεις δεν θα το ρισκαρε ουτε αυτος λες να ηθελε να το ρισκαρει?

Επειδη την εχω κ γω αυτη την απορια, θα τον παρω αυριο τηλ και θα σας πω. Εν τω μεταξυ η αναπροσαρμοσμενη τιμη για συνδρομο down στην β επιπεδου ηταν 1:3579, ειμαι και 35 μισο βεβαια αλλα μου φαινεται καλη αν σκεφτουμε το 1:500 της αμνιο. Θα μαθω αυριο τη γνωμη του για την αιματολογικη κ θα σας ενημερωσω, αν κ πιστευω οτι θα μου πει αυτο που εγραψε κ η linaa.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Επειδη την εχω κ γω αυτη την απορια, θα τον παρω αυριο τηλ και θα σας πω. Εν τω μεταξυ η αναπροσαρμοσμενη τιμη για συνδρομο down στην β επιπεδου ηταν 1:3579, ειμαι και 35 μισο βεβαια αλλα μου φαινεται καλη αν σκεφτουμε το 1:500 της αμνιο. Θα μαθω αυριο τη γνωμη του για την αιματολογικη κ θα σας ενημερωσω, αν κ πιστευω οτι θα μου πει αυτο που εγραψε κ η linaa.

Κοριτσάκι μου όλα καλά θα πάνε θα δεις. Απλά ο μπέμπης έχει βαρεθεί στη μήτρα και κάνει τσακνπινιες να τρελαίνει τη μαμά του.

Ρώτησα μια φίλη που της είχαν βρει το ίδιο στο μωράκι της και εν τέλει δεν ήταν τίποτα.... Είχε κάνει αμνιο και αυτή και βγήκε καλή. Της είχαν πει το ίδιο που λέει η Λίνα για τις αιματολογικές και επέλεξε την αμνιο αλλα προσωπική εμπειρία δεν έχω να σου πω με σιγουριά. Ρώτα τον γιατρό σου θα ξέρει σίγουρα να σου λύσει τις απορίες και σίγουρα θα καθησυχαστεις περισσότερο απ' ότι και να σου γράψουμε εδώ!!


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Επειδη την εχω κ γω αυτη την απορια, θα τον παρω αυριο τηλ και θα σας πω. Εν τω μεταξυ η αναπροσαρμοσμενη τιμη για συνδρομο down στην β επιπεδου ηταν 1:3579, ειμαι και 35 μισο βεβαια αλλα μου φαινεται καλη αν σκεφτουμε το 1:500 της αμνιο. Θα μαθω αυριο τη γνωμη του για την αιματολογικη κ θα σας ενημερωσω, αν κ πιστευω οτι θα μου πει αυτο που εγραψε κ η linaa.

μην ανχωνεσε παντως κ για την αμνιο προσφατα που την εκανε μια φιλη μου κ ολα καλα. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Κοριτσάκι μου όλα καλά θα πάνε θα δεις. Απλά ο μπέμπης έχει βαρεθεί στη μήτρα και κάνει τσακνπινιες να τρελαίνει τη μαμά του.

Ρώτησα μια φίλη που της είχαν βρει το ίδιο στο μωράκι της και εν τέλει δεν ήταν τίποτα.... Είχε κάνει αμνιο και αυτή και βγήκε καλή. Της είχαν πει το ίδιο που λέει η Λίνα για τις αιματολογικές και επέλεξε την αμνιο αλλα προσωπική εμπειρία δεν έχω να σου πω με σιγουριά. Ρώτα τον γιατρό σου θα ξέρει σίγουρα να σου λύσει τις απορίες και σίγουρα θα καθησυχαστεις περισσότερο απ' ότι και να σου γράψουμε εδώ!!

Ευχαριστω τοσο πολυ για τα καλα σας λογια, η αληθεια ειναι οτι κ γω πιστευω οτι το μωρακι μου θα ειναι υγιες...αλλα αυτη η αμφιβολια αν μπει στο μυαλο εστω η απειροελαχιστη πιθανοτητα, δε μπορω να μην ξερω! Δε θα αντεξω ως το τελος, τον εμπιστευομαι μας ειπε 100 φορες το μωρακι σας ειναι μια χαρα μη στενοχωριεστε αλλα οφειλω αφου το ειδαμε να στο πω κ ΑΝ θελεις κανεις την αμνιο. Κ τεινω προς τα εκει βρε κοριτσια μου..

Μες την εβδομαδα ποιο αλλο κοριτσι θα παει για β; Η γιωτιτσα νομιζω στις 29 αν δε κανω λαθος..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Jennak83 είπε:

Ευχαριστω τοσο πολυ για τα καλα σας λογια, η αληθεια ειναι οτι κ γω πιστευω οτι το μωρακι μου θα ειναι υγιες...αλλα αυτη η αμφιβολια αν μπει στο μυαλο εστω η απειροελαχιστη πιθανοτητα, δε μπορω να μην ξερω! Δε θα αντεξω ως το τελος, τον εμπιστευομαι μας ειπε 100 φορες το μωρακι σας ειναι μια χαρα μη στενοχωριεστε αλλα οφειλω αφου το ειδαμε να στο πω κ ΑΝ θελεις κανεις την αμνιο. Κ τεινω προς τα εκει βρε κοριτσια μου..

Μες την εβδομαδα ποιο αλλο κοριτσι θα παει για β; Η γιωτιτσα νομιζω στις 29 αν δε κανω λαθος..

Εκλεισα 31 αγάπη εγώ τελικά εύχομαι να ειναι ολά καλά Παναγια μου


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Ευχαριστω τοσο πολυ για τα καλα σας λογια, η αληθεια ειναι οτι κ γω πιστευω οτι το μωρακι μου θα ειναι υγιες...αλλα αυτη η αμφιβολια αν μπει στο μυαλο εστω η απειροελαχιστη πιθανοτητα, δε μπορω να μην ξερω! Δε θα αντεξω ως το τελος, τον εμπιστευομαι μας ειπε 100 φορες το μωρακι σας ειναι μια χαρα μη στενοχωριεστε αλλα οφειλω αφου το ειδαμε να στο πω κ ΑΝ θελεις κανεις την αμνιο. Κ τεινω προς τα εκει βρε κοριτσια μου..

Μες την εβδομαδα ποιο αλλο κοριτσι θα παει για β; Η γιωτιτσα νομιζω στις 29 αν δε κανω λαθος..

Σίγουρα όλο το δίκιο είναι με το μέρος σου στο να αγχώνεσαι, εδώ μας αγχωνουν απλά πονακια και τα σκεφτόμαστε μέρες. Απλά να σκέφτεσαι και θετικά γιατί είναι κάτι που αποδεδειγμένα πολλές φορές δεν είναι κάτι ή λόγο αποκολλησης που λες και συ κλπ το βρίσκουν μετά... Ειδικά αφού έχεις καλά αποτελέσματα από αυχενική και Παπ έι αυτό είναι καλός σύμμαχος.

Εγώ η φαρμακοτριφτενα και η Γωγούλι έχουμε 29

  • Ευχαριστώ 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Σίγουρα όλο το δίκιο είναι με το μέρος σου στο να αγχώνεσαι, εδώ μας αγχωνουν απλά πονακια και τα σκεφτόμαστε μέρες. Απλά να σκέφτεσαι και θετικά γιατί είναι κάτι που αποδεδειγμένα πολλές φορές δεν είναι κάτι ή λόγο αποκολλησης που λες και συ κλπ το βρίσκουν μετά... Ειδικά αφού έχεις καλά αποτελέσματα από αυχενική και Παπ έι αυτό είναι καλός σύμμαχος.

Εγώ η φαρμακοτριφτενα και η Γωγούλι έχουμε 29

Καλη επιτυχια κοριτσια μου! Θα περιμενω να δω νεα σας.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Ευχαριστω τοσο πολυ για τα καλα σας λογια, η αληθεια ειναι οτι κ γω πιστευω οτι το μωρακι μου θα ειναι υγιες...αλλα αυτη η αμφιβολια αν μπει στο μυαλο εστω η απειροελαχιστη πιθανοτητα, δε μπορω να μην ξερω! Δε θα αντεξω ως το τελος, τον εμπιστευομαι μας ειπε 100 φορες το μωρακι σας ειναι μια χαρα μη στενοχωριεστε αλλα οφειλω αφου το ειδαμε να στο πω κ ΑΝ θελεις κανεις την αμνιο. Κ τεινω προς τα εκει βρε κοριτσια μου..

Μες την εβδομαδα ποιο αλλο κοριτσι θα παει για β; Η γιωτιτσα νομιζω στις 29 αν δε κανω λαθος..

Κοριτσακι μου κ εγω με τη σειρα μου να σου ευχηθω ολα να πανε καλα... Κ εγω πιστευω οτι το μωρακι σου ειναι μια χαρα αλλα αν ο γιατρος κρινει οτι πρεπει να γινει παραπάνω έλεγχος καλύτερα να τον κανεις για να είσαι ησυχη. Δινουν ενα ποσοστο κατι να μην παει καλα με την αμνιο αλλα ειναι τοσο μικρο που πιστευω οτι πρεπει να υπάρχει καποιο πρόβλημα ή να μην ειναι καλος ο γιατρος... Να το συζητησεις με το γιατρο σου κ να κανεις ο, τι ειναι καλυτερο για σενα κ το μωρακι σου. Προσφατα μια γνωστη μου έκανε αμνιο μονο κ μονο επειδη δουλεύει σε σχολείο με παιδια με ιδιαιτεροτητες κ ενω η αυχενικη ειχε βγει πολυ καλη αυτη έκανε απο επιλογη... Δεν εχω ακουσει ποτε να μην εχει παει κατι καλα... Σε φιλω γλυκα..... Αν θες ενημερωσε μας οταν μιλησεις με το γιατρο σου!!!! 

  • Ευχαριστώ 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Jennak83 είπε:

Καλημερα κορίτσια μου, χθες εκανα τη β επιπεδου...ολα καλα μεχρι που ακουσαμε το γιατρο να προβληματιζεται για κατι που ειχε να κανει με το εντερο..οσο τους ακουγαμε να συζητανε μας ειχσν κοπει τα ποδια. Ο δεικτης αυτος λεγεται υπερυχογενες εντερο, δηλ το εντερο ασπριζει στον υπερηχο, με ρωτησε αν ειχα αιμα στις αρχες γιατι το μωρο το καταπινει κ γι αυτο υπαρχει αυτη η ενδειξη στον υπερυχο. Εγω στις αρχες ειχα αυτα τα μπεζ καφε που λεγαμε για καμια βδομαδα κ στην αυχενικη μου βρηκαν μια αποκολληση που ομως εγω δεν ειχα καφε, εξωτερικα τουλαχιστον. Αυτο ειναι το καλο σεναριο. Το παιδι μου ειπε ειναι μια χαρα κατα 90 κατι τοις εκατο κ να μην ανησυχουμε γιατι οσες φορες του εχει τυχει αυτο δεν ειναι τιποτα, ομως οφειλει σαν γιατρος να μας προτεινει για το 100% να κανουμε αμνιοπαρακεντηση. Κυριως ο δεικτης αυτος κατηγορειται για συνδρομο down και κιστικη. Εμας η αυχενικη ειχε βγει πολλη καλη κ για κιστικη ημασταν αρνητικοι κ οι 2, ομως μου ειπε οτι μονο στο 57% καλυπτει αυτο το αποτελεσμα εκτος αν το κανεις σε εκειδικευμενα κεντρα απο οτι εψαξα κ ειδα κ γω. Οπως καταλαβαινετε εχω τρελο αγχος, προσπαθω να σκεφτομαι θετικα, εκλεισα ηδη για την Τεταρτη για την αμνιοπαρακεντηση, σκεφτομαι συνεχεια τον κινδυνο αποβολης που ειναι μεγαλυτερος απο οτι να εχει προβλημα το παιδι απο την αλλη δε μπορω να συνεχισω με αυτο το αν ως το τελος. Ελπιζω να πανε ολα καλα γιατι μονο στην ιδεα εχω χασει τον υπνο μου κ την ορεξη να κανω οτιδηποτε. Μου φαινεται αιωνας εως τοτε..

 

Κοριτσακι μου γλυκο συμμεριζομαι το αγχος σου αλλα κι εγω πιστευω οτι ολα θα ειναι καλα. Απλα οι γιατροι θελουν να ειναι100% σιγουροι, να αποκλεισουν καθε παραμικρο ενδεχομενο και να μην παρουν το βαρος πανω τους. Παντως οι πιθανοτητες ειναι με το ευνοϊκό μερος...οποτε προσπαθησε να σκεφτεσαι κατι αλλο μεχρι την Τεταρτη που ειναι κοντα και ολα θα πανε καλα!!!

  • Ευχαριστώ 1

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Jennak83 είπε:

Ο μπεμπακος μας κατα τα αλλα ειναι μια χαρα, 452 γρ. ποντους δεν ειδα να γραφει! Μας εδωσαν μονο μια 3d εικονα δυστυχως κ κρυβει λιγο το προσωπακι του με το χερι του αλλα φαινεται μυτουλα, χειλακια κ ματακι αριστερα..ειναι ομορφος μας ειπαν! Ολη μερα κοιταω τη φωτογραφια, ερωτας! Ο γιατρος δεν καταλαβα αν ειναι υπερ, παντα αφηνει το ζευγαρι να αποφασισεκ σε αυτες τις περιπτωσεις πιστευω γιατι η αποφαση ειναι αποκλειστικα δικη του. Σιγουρα ηθελε να ξερω κ να αποφασισω εγω, θα τον ξαναπαρω αυριο να τον ρωτησω για αυτο που σας ειπα. Χθες μετα την εξεταση με πηρε η κυρια που ηταν στον υπερηχο για κατι αλλο κ μου ειπε να μη φοβαμαι, ειναι πολυ καλος ο γιατρος που θα κανω την αμνιο κ οτι στην εξεταση αιματος πονας πιο πολυ απο οτι σε αυτην. Κ οτι κ εκεινη ειχε περασει πολλα κ οτι ολα γινονται για να τα εχουμε στα πουπουλα στο τελος τα μωρακια μας! Μαλλον με παιδευει ο μπεμπης μου, ετσι λεω, οπως κ στην αρχη με τους παλμους με ειχε τρομαξει πολυ κ τελικα ολα πηγαν καλα!

Το θεμα με τον μη επεμβατικο ελεγχο ειναι οτι ουτε κι αυτος ειναι 100% εγκυρος. Εμενα ο εμβρυολογος μου ειχε πει οτι αν ειναι να κανω κατι ειναι η αμνιο που ειναι τερμα αξιοπιστη να ξεμπερδευω. Ο μη επεμβατικος γινεται μονο προληπτικα...αν υπαρχει θεμα προτεινουν αμνιο...

  • Ευχαριστώ 1

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evangeliaa είπε:

Το θεμα με τον μη επεμβατικο ελεγχο ειναι οτι ουτε κι αυτος ειναι 100% εγκυρος. Εμενα ο εμβρυολογος μου ειχε πει οτι αν ειναι να κανω κατι ειναι η αμνιο που ειναι τερμα αξιοπιστη να ξεμπερδευω. Ο μη επεμβατικος γινεται μονο προληπτικα...αν υπαρχει θεμα προτεινουν αμνιο...

Οχι και ο μη επεμβατικος είναι εγκυροτατος συγνώμη αλλά αυτά τα λένε αυτοι που θέλουν μιζες δεν θέλω να επεκταθω πανω σε αυτό εγώ Εχω μιλήσει με γενετιστή για αυτό το αποτέλεσμα είναι σίγουρο το θέμα είναι τι θέλει να κανει η κάθε γυναικα και τι Οχι 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Οχι και ο μη επεμβατικος είναι εγκυροτατος συγνώμη αλλά αυτά τα λένε αυτοι που θέλουν μιζες δεν θέλω να επεκταθω πανω σε αυτό εγώ Εχω μιλήσει με γενετιστή για αυτό το αποτέλεσμα είναι σίγουρο το θέμα είναι τι θέλει να κανει η κάθε γυναικα και τι Οχι 

Συγγνωμη αλλα επειδη κι εγω το εψαξα επιτρεψε που να διαφωνω...αν ηταν ακριβως το ιδιο εγκυρες τοτε ολοι οι γιατροι θα προτειναν τον μη επεμβατικο...


verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evangeliaa είπε:

Συγγνωμη αλλα επειδη κι εγω το εψαξα επιτρεψε που να διαφωνω...αν ηταν ακριβως το ιδιο εγκυρες τοτε ολοι οι γιατροι θα προτειναν τον μη επεμβατικο...

Ενταξει η γνώμη σου τώρα Εχω την δική μου δεν γίνεται να συμφωνούμε σε όλα 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evangeliaa είπε:

Το θεμα με τον μη επεμβατικο ελεγχο ειναι οτι ουτε κι αυτος ειναι 100% εγκυρος. Εμενα ο εμβρυολογος μου ειχε πει οτι αν ειναι να κανω κατι ειναι η αμνιο που ειναι τερμα αξιοπιστη να ξεμπερδευω. Ο μη επεμβατικος γινεται μονο προληπτικα...αν υπαρχει θεμα προτεινουν αμνιο...

Εχεις δικιο κοριτσι μου, ετσι διαβασα κ γω..ελπιζω να πανε ολα καλα..Ελπιζω Παρασκευη να εχω τα πρωτα αποτελεσματα.Μεχρι τοτε..αιωνας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...