Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, winspert είπε:

Αναμεσα στην 24η με 28η διαβασα στο ίντερνετ αλλα ιδανικα την 26η οποτε καλα θυμασαι... Κοντευει οποτε... 

Ειναι θεμα αυτο με τα μικροβιολογικα γιατι στο νοσοκομειο εδω αν χρειαζοταν να κανω καποια ορμονολογικη δεν κανουν. Μονο τις απλες... 

Ναι βρε κοριτσια μου, αυτο σκεφτομουν κ γω γιατι αντε τις αιματολογικες τις κανεις σε καποιο συνοικιακο που δεν κανει απεργια, αλλα την καμπυλη;;

Just now, Farmakotriftena είπε:

Καουρες έχετε;

Εγω ευτυχως οχι ακομα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Jennak83 είπε:

Ναι βρε κοριτσια μου, αυτο σκεφτομουν κ γω γιατι αντε τις αιματολογικες τις κανεις σε καποιο συνοικιακο που δεν κανει απεργια, αλλα την καμπυλη;;

Εγω ευτυχως οχι ακομα!

Στην περασμένη απεργία πήγα σ ένα μεγάλο διαγνωστικό κ δούλευε. Το eur... ca. Δεν πάω συνήθως εκεί, προτιμώ της γειτονιάς 


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Το έφαγες τελικά το πιτογυρο;;; Εγώ τσακισα μια σακούλα πακοτινια, μέσα στην υγιεινή διατροφή το έχω το έμβρυο χαχαχα

Σήμερα κορίτσια είχαμε ραντεβού στο νοσοκομείο στο γιατρό, η μπέμπα μας μεγαλώνει κανονικά, είναι 600 γραμμάρια και ζωηρή, όλο στριφογυρίζει! Θα κάνω και καμπύλη ζαχαρου μέσα στην εβδομάδα αν με το καλό ανοίξουν τα διαγνωστικά, διαφορετικά την επόμενη εβδομάδα! Μου είπαν να την κάνω τώρα μήπως οι ζαλάδες και οι λιποθυμίες προκαλούνται και από χαμηλό ζάχαρο! Η γιαγιά μου που είναι διαβητικη έχει τον εξοπλισμό και μέτρησα σήμερα το νηστείας και ήταν 71. Κάναμε και ντομπλερ σήμερα στο νοσοκομείο, για να δει τη ροή στις αρτηρίες και στο μωρό και μου είπε ότι όλα πάνε καλά!

Επόμενο ραντεβού στις 10/07 στον ιδιώτη! Αργεί ρε κορίτσια! Χαχαχα

Καλά με το ασβέστιο εγώ το έχω τερματισει! Μου το έγραψε στις 29/05 που είχα κάνει Β επίπεδου, το πήραμε, και ακόμα ούτε το έχω βάλει στο στόμα μου. Είναι και μασωμενο και δε θελωωωω!

Κ γω κοριτσια μου πρωτη μερα στη δουλεια κ ξεκινησα με ενα κοκ, μια φετα τσουρεκι κ ενα κλαμπ σαντουιτς για μεσημερι ενω ειχα φερει ωραιοτατα μπιφτεκακια κ βραστη πατατα συν σαλατουλα, αλλα με παρεσυραν! Μετα απο αυτο δε μπορουσα να σηκωθω, η κοιλια μου τσιτα! Γι αυτο το βραδυ ηπια μονο ενα ποτηρι γαλα κ μια φετα ψωμι με γαλοπουλα κ τυρι! Α κ ενα μινι ξυλακι παγωτο!

Just now, tsilona είπε:

Στην περασμένη απεργία πήγα σ ένα μεγάλο διαγνωστικό κ δούλευε. Το eur... ca. Δεν πάω συνήθως εκεί, προτιμώ της γειτονιάς 

Αααα μακαρι, γιατι εχω κ εδω ενα μεγαλο διπλα μου που πηγαινω κ απεργει. Θα ξεκινησω να το ψαχνω σιγα σιγα γιατι την κλεινω σε 3 μερες την 24! Η καμπυλη απο οσο ξερω κ γω γινεται ιδανικα 26 βδομαδα..

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Κοριτσια σοβαρή ερώτηση....

 

Πεινάτε κι εσείς όλη μέρα ή να πέσω σε κατάθλιψη; Χαχαχαχαχα

Ε ναι εννοειται οτι πειναμε!!! Και το θεμα ειναι οτι θελω να τρωω μονο σαβουρες...

  • Χαχα 2

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Evangeliaa είπε:

Αχ τι ωραια θα δεις σακο ή θα ακουσεις καρδούλα? Σε ποια εβδομαδα εισαι θυμησε μου....πότε ημασταν κι εμεις στη θεση σου και ποτε φτασαμε να μιλαμε για καμπυλες σακχαρου...

Αχ περναει ο καιρος! Με τα αγχη κ τις αγωνιες μας αλλα ολα καλα Δοξα τω Θεω για ολες μας!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Giotitsa είπε:

Ασε αγάπη ποσο σε καταλαβαίνω αλλά εγώ Εχω καταλάβει οτι είναι αναλογα και αυτά με τις ορέξεις τους δηλαδή π.χ αγχωθηκες με κάτι πολύ σημερα; θα είχε μαζευτεί μέσα και δεν θα κουνιόταν εμένα ετσι κανει

Ρε τι αγορομανες ειμαστε εμεις; ακου μπαμπακιδες! Μαμακιδες πρεπει να γινουν, να μας ακουνε κ να λιωνουν! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! Χάθηκα λίγο αλλά είχα διαφορά τρεξίματα... Τι κάνετε πως ειστε; κορίτσια ας μου πει κάποια λίγο περιληπτικά τα νέα της ομάδας πλιζζζζ

@Farmakotriftena είχα διαβάσει ως εκρει που πήγες κ σε τρίτο γιατρό αλλά όλοι είχαν διαφορετική γνώμη τι έγινε τελικά κορίτσι μου; ελπίζω ολα καλα ❤️❤️❤️

Τα υπόλοιπα κορίτσια; οι β επιπέδου μας πως πάνε; πείτε μου βρε κορίτσια γτ έκανα λίγες μέρες να μπω κ γράψατε τόσα πολλαααα

Παρασκευή τελειώνουν τα σχολεία κ τελειώνω κ εγώ με την δουλειά επιτελους!!! 

Εγώ ξεκίνησα ψώνια για τη μπουμπού μου κ χθες έκατσα κ έγραψα τη λίστα του μαιευτήριου για να την έχω πρόχειρη κ κάθε φορά που πηγαίνω για ψώνια να αγοράζω κ από κάτι μην τα έχω όλα τελευταία στιγμή! Αφήστε που εγώ μολις μπω στον 7ο ξεκινάω σιγά σιγά κ πλένω σιδερωνω κ ετοιμάζω βαλιτσουλα.... Κ στον γιο μ έτσι έκανα πριν πρω στον 8ο ήταν όλα έτοιμα χαχχα

Κάτι άσχετο ζάχαρο νηστείας είχα 74.... Κοντεύει η καμπύλη κ έχω πεθάνει από το φόβο μου πφφφ δεν υπάρχει πιο αηδία εξετάση!!! 

  • Μου αρέσει 2

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Βουβαλακια μου τι κάνετε; χαχαχαχαχαχαχαχα καλέ τι γλυκιά είμαι πρωι πρωί χαχαχαχαχαχαχαχα αχ κορίτσια ο άνδρας μου φεύγει για 4μερες μακρια για δουλειά θα μου πεις καλά 4 μέρες είναι τι κάνεις ετσι αλλά ρε κορίτσια είναι η ασφάλεια που νιώθω μαζί του αυτές τις μέρες θα φύγω θα πάω στην πεθερά για να με προσέχει οτι θέλω θα το χω χαχα η μαμά μου δουλεύει πολλες ώρες και δεν θα μπορεί ενω η πεθερά έχει χρονο και οτι θέλω το ζητάω και το δίνει χαχα τι ωραία είμαι εγώ ρε σήμερα θα κατέβει ολο κι κάτι θ μου πάρει κανένα ρούχο ε κάτι Χαχχαχαχαζχαχαχαχχαχαα αυτά

  • Χαχα 4

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, marillia είπε:

κοριτσια μου ειμαι 5 και δυο μερες!ειδαμε σπορακι να παλλεται!ο γιατρος τα ειδε μια χαρα!σας ευχαριστω ολες για τις ευχουλες!σας ευχομαι τα καλυτερα!

Συγχαρητήρια αγαπη μου... Σου εύχομαι κ εγω με τη σειρά μου μια ομορφη, υπέροχη, τελειομηνη εγκυμοσύνη!!! 

6 ώρες πρίν, Giotitsa είπε:

Να ήτανε και άλλος φιλη ηδη έχει φαγωθεί κιόλας μια χαρά η μπεμπαρα ρε θηρία τέλεια αγάπη εγώ είμαι πολύ τυπικια με τα χάπια παρα πόλυ όμως @Mamacita Alinaκοιτα η αλήθεια είναι ότι δεν είναι κανονας οτι αν εχεις καούρες θ έχει μαλλια το μωρο αλλά αν πάρει απο μένα η απο τον άνδρα μου σίγουρα θα έχει μαλλια

Καλημερα Γιωτιτσα.... Κ εγω με τα φαρμακα ειμαι ακρως τυπικη... Οχι μονο τα παιρνω καθε μερα αλλα κ ακριβώς την ιδια ωρα... Οπως έχω ξαναπει εχω βαλει υπενθυμισεις στο κινητο να χτυπουν καθε μερα οποτε δεν τα ξεχνάω... 

Στις 10 κ μιση εχω υπερηχο... Επεσε πολυ κοντά με τη β επιπεδου κ θα τον ξαναδώ τον μπεμπουλη μου!!!! 

Φιλακια κορίτσια.... 

Καλημερα σε ολες!!!!!!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, winspert είπε:

Συγχαρητήρια αγαπη μου... Σου εύχομαι κ εγω με τη σειρά μου μια ομορφη, υπέροχη, τελειομηνη εγκυμοσύνη!!! 

Καλημερα Γιωτιτσα.... Κ εγω με τα φαρμακα ειμαι ακρως τυπικη... Οχι μονο τα παιρνω καθε μερα αλλα κ ακριβώς την ιδια ωρα... Οπως έχω ξαναπει εχω βαλει υπενθυμισεις στο κινητο να χτυπουν καθε μερα οποτε δεν τα ξεχνάω... 

Στις 10 κ μιση εχω υπερηχο... Επεσε πολυ κοντά με τη β επιπεδου κ θα τον ξαναδώ τον μπεμπουλη μου!!!! 

Φιλακια κορίτσια.... 

Καλημερα σε ολες!!!!!!! 

Τυχερουλα εγώ εχω 28 του μηνός υπέρηχο καληνύχτα χαχαχαχ

  • Χαχα 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Αχ δε θέλω άλλο να πηγαίνω στη δουλειαααα!!! Σκότωμα κάθε μέρα! Γύρω στις 20 του άλλου μήνα ευτυχώς σταματάω! 

@winspert αχ τι καλά, με το καλό να δεις τον μπεμπουλη σου!

Just now, Giotitsa είπε:

Τυχερουλα εγώ εχω 28 του μηνός υπέρηχο καληνύχτα χαχαχαχ

17 μέρες φίλη, θα περάσουν!!!  Άραξε τώρα στην πεθερουλα να σε έχει στα ώπα ώπα και απόλαυσε το!

 

Just now, marioula1234 είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! Χάθηκα λίγο αλλά είχα διαφορά τρεξίματα... Τι κάνετε πως ειστε; κορίτσια ας μου πει κάποια λίγο περιληπτικά τα νέα της ομάδας πλιζζζζ

@Farmakotriftena είχα διαβάσει ως εκρει που πήγες κ σε τρίτο γιατρό αλλά όλοι είχαν διαφορετική γνώμη τι έγινε τελικά κορίτσι μου; ελπίζω ολα καλα ❤️❤️❤️

Τα υπόλοιπα κορίτσια; οι β επιπέδου μας πως πάνε; πείτε μου βρε κορίτσια γτ έκανα λίγες μέρες να μπω κ γράψατε τόσα πολλαααα

Παρασκευή τελειώνουν τα σχολεία κ τελειώνω κ εγώ με την δουλειά επιτελους!!! 

Εγώ ξεκίνησα ψώνια για τη μπουμπού μου κ χθες έκατσα κ έγραψα τη λίστα του μαιευτήριου για να την έχω πρόχειρη κ κάθε φορά που πηγαίνω για ψώνια να αγοράζω κ από κάτι μην τα έχω όλα τελευταία στιγμή! Αφήστε που εγώ μολις μπω στον 7ο ξεκινάω σιγά σιγά κ πλένω σιδερωνω κ ετοιμάζω βαλιτσουλα.... Κ στον γιο μ έτσι έκανα πριν πρω στον 8ο ήταν όλα έτοιμα χαχχα

Κάτι άσχετο ζάχαρο νηστείας είχα 74.... Κοντεύει η καμπύλη κ έχω πεθάνει από το φόβο μου πφφφ δεν υπάρχει πιο αηδία εξετάση!!! 

Καλά ψώνια κούκλα μου! Έρχεται και η Παρασκευή και θα ξεκουραστείς! Αχ την καμπύλη κι εγώ δε θέλω να την κάνω, δεν έχω κάνει ξανά αλλά όλοι λένε τα χειρότερα!


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Βουβαλακια μου τι κάνετε; χαχαχαχαχαχαχαχα καλέ τι γλυκιά είμαι πρωι πρωί χαχαχαχαχαχαχαχα αχ κορίτσια ο άνδρας μου φεύγει για 4μερες μακρια για δουλειά θα μου πεις καλά 4 μέρες είναι τι κάνεις ετσι αλλά ρε κορίτσια είναι η ασφάλεια που νιώθω μαζί του αυτές τις μέρες θα φύγω θα πάω στην πεθερά για να με προσέχει οτι θέλω θα το χω χαχα η μαμά μου δουλεύει πολλες ώρες και δεν θα μπορεί ενω η πεθερά έχει χρονο και οτι θέλω το ζητάω και το δίνει χαχα τι ωραία είμαι εγώ ρε σήμερα θα κατέβει ολο κι κάτι θ μου πάρει κανένα ρούχο ε κάτι Χαχχαχαχαζχαχαχαχχαχαα αυτά

Εισαι ωραια...Μια χαρα σε κοβω....χαχαχα

Αφου ετσι θα νιωθεις ασφαλεια να το κανεις αν κι εγω θα προτιμουσα χιλιες φορες μονη! Ενταξει για το ρουχαλακι δεν θα ελεγα οχι....χαχαχα

  • Χαχα 3

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...