Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

 

Μονο εγω δεν παιρνω μαγνησιο ακομα....λογικα θα μου γραψει στην επομενη εξεταση που θα παω την αλλη εβδομαδα. καποιες μερες, ειδικα οσες κουραζομαι, το βραδυ με πιανουν κραμπες...


verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Είμαι σε αναζήτηση καροτσιου, αν κ δε θα το πάρω ακόμα μιας κ δεν είναι απτά πρώτα πράγματα. Αλλά ψάχνω κάτι που να μη δώσω 1 μηνιάτικο και να είναι καλό. Αν έχετε υπόψιν κάτι ριχτε το στο τραπέζι 


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofia_xx είπε:

Κορίτσια μια ερώτηση!!! έχετε κάνει την εξέταση για την κυστική ινωση και αν ναι σε πια εβδομάδα; ευχαριστώ εκ τον προτέρων!!! 

εγω πριν την εγκυμοσυνη. αλλιως οποτε θες την.κανεις μια απλη αιματος.ειναι οπως για.μεσογειακη αναιμια. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

εγω πριν την εγκυμοσυνη. αλλιως οποτε θες την.κανεις μια απλη αιματος.ειναι οπως για.μεσογειακη αναιμια. 

Εγω είμαι 19 εβδομάδα και δεν μου είπε κάτι ο γυναικολόγος μου και τώρα έμαθα από μια γνωστή μου το θέμα μου είναι πως αυτξ που είπε ότι την είχε κάνει πριν την αυχενική οπότε αρκετά νωρίς! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Sofia_xx είπε:

Εγω είμαι 19 εβδομάδα και δεν μου είπε κάτι ο γυναικολόγος μου και τώρα έμαθα από μια γνωστή μου το θέμα μου είναι πως αυτξ που είπε ότι την είχε κάνει πριν την αυχενική οπότε αρκετά νωρίς! 

κανονικα γινετε στον προγεννετικο μαζι με ολα τα αλλα. τα τελευταια χρονια εχουν ευαισθητοποιηθει για αυρο.το θεμα γιαυτο. μην ανχωνεσε παντως το πιο πιθανο.να.μην υπαρχει προβλημα. μπορεις να την.κανεις τωρα αν σε ανχωνει κ το σκεφτεσε. 

ειναι οπως η μεσογειακη αναιμια.πρεπει να υπαρχει γονιδιο κ.στους δυο.για να υπαρξει θεμα στο.παιδι. δεν.ειναι κ.τοσο συχνο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

κανονικα γινετε στον προγεννετικο μαζι με ολα τα αλλα. τα τελευταια χρονια εχουν ευαισθητοποιηθει για αυρο.το θεμα γιαυτο. μην ανχωνεσε παντως το πιο πιθανο.να.μην υπαρχει προβλημα. μπορεις να την.κανεις τωρα αν σε ανχωνει κ το σκεφτεσε. 

Εντάξει ευχαριστώ θα μιλήσω αύριο με τον γυναικολόγο μου! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofia_xx είπε:

Κορίτσια μια ερώτηση!!! έχετε κάνει την εξέταση για την κυστική ινωση και αν ναι σε πια εβδομάδα; ευχαριστώ εκ τον προτέρων!!! 

Εγώ την έκανα όταν ήμουν 5 εβδομάδων έγκυος. Μην αγχώνεσαι. Και τώρα μπορείς να την κάνεις. Ρώτα τον γιατρό σου.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Σοφία μου εγώ δεν την έχω κάνει, δε μου την έγραψε καν ο γυναικολόγος μου!

Και σε πια εβδομάδα είσαι;;; θεωρείσαι πως δεν είναι απαραίτητη;;; 

Just now, Nikoleta... είπε:

Εγώ την έκανα όταν ήμουν 5 εβδομάδων έγκυος. Μην αγχώνεσαι. Και τώρα μπορείς να την κάνεις. Ρώτα τον γιατρό σου.

Ναι αυτό θα κάνω!! Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας βρε κορίτσια!!!γιατί αν δεν μου γράφατε θα εμένα αϋπνη νομίζω μέχρι το πρωί! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Sofia_xx είπε:

Ναι αυτό θα κάνω!! Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας βρε κορίτσια!!!γιατί αν δεν μου γράφατε θα εμένα αϋπνη νομίζω μέχρι το πρωί

Όπως είπε και η lina πιο πάνω πρέπει να έχουν και οι δύο, οπότε είναι πιο σπάνιο. Οπότε μη μείνεις άυπνη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλέ μαγνήσιο!!! Κι έλεγα τι έπαιρνα στην πρώτη εγκυμοσύνη που δεν παίρνω τώρα γιατί μου φαίνονται πιο λίγα τα φάρμακα χαχαχα έπαιρνα τροφοκαρντ Μαξ 2 τη μέρα τότε λόγο συσπάσεων τώρα δεν μου έχει δώσει... Και ας έχω παραπονεθεί για πονακια κλπ τα θεωρεί νορμάλ... Τι να πω; Ο Θεός βοηθός!!! Εδώ ξεχνάω τα υπόλοιπα σάμπως το μαγνήσιο θα το έπαιρνα σωστά πφφφ

  • Χαχα 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Nikoleta... είπε:

Ναι δυστυχώς κάνω. Μέχρι 10 συσπάσεις την ημέρα μου είπε ο γιατρός δεν πειράζει. Και ξεκίνησα πάλι utrogestan που βοηθάει και αυτό στις συσπάσεις.

Λίγο βοηθάει. Θέλει ξεκούραση. Αν κάνω πιο πολλές συσπάσεις θα μου δώσει τοκολυτικό χάπι (ειδικό χάπι που σταματάει ή ελαττώνει τις συσπάσεις).

Ναι ξέρω.. δίνουν ένα που κανονικα είναι για την πίεση αλλά βοηθάει κι εκει. γιατί το utopar έχει καταργηθεί. Εύχομαι να μη χρειαστείς!!! Ξεκουράσου φουλ αφού μπορείς! Μακάρι να μπορούσα κι εγώ να ξεκουραστώ, όμως με 2 παιδιά δεν μπορώ!


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Bonjour! Πάλι προβλέπεται να πάρει φωτιά ο απαυτος μας σήμερα. Ήδη ψήνει. 

Εγω το φιλισιν το κοψα μετά τη Β επιπέδου. Ο νέος γιατρός (vbac) μου είπε ότι δε χρειάζεται πλέον, γτ σχηματίστηκε ότι ήταν να σχηματιστει κ διάβασε μια έρευνα, η οποία είναι μεν μια, αλλά τον αφύπνισε. ότι η υψηλή συγκέντρωση φυλλικου δίνει ένα λιθαράκι αύξησης στον αυτισμό...

Εντωμεταξύ αν το γκουγκλισεις λέει κ  υψηλή, και η χαμηλή λήψη φυλλικου ευθύνεται. Ότι να ναι. Δεν ξέρω τι να πω 

Ο παλιός είχε πει μέχρι τέλους να το παίρνω. 

Παίρνω σίδηρο, d3, μαγνησιο, ασβέστιο (σκατουλες το παίρνω με φέρνει καούρες) ω3. Αυτά θυμάμαι...

Σήμερα έχω ρεπό. Πήγα το παιδί σχολείο. Τώρα να κάτσω να ψοφησω στον ύπνο η να συμμαζέψω το αχουρι μου; 

  • Χαχα 2

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...