Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , LeneL είπε:

      Παθούσα βλέπεις...

      εμείς δηλαδή να μην πω τι παίρνουμε ! 😅 μόνο το επίδομα λοχείας κύησης κ 9 μηνο;

      πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

      Αφού ξέρεις ότι εδώ στα λέμε πιο σωστά τι το ψάχνεις άλλου 🙃

      για αλλη μια φορά το επιβεβαίωσα! πραγματικά ! 

      πρίν από 45 λεπτά , Marlina είπε:

      Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα έκλεισα 30 εβδομάδες κύησης με τα διδυμακια μου και ο γιατρος μου είπε πως ο τράχηλος κοντυνε αρκετά. Πριν από 2 εβδομάδες ηταν 3,5 και σημερα 2,4. Μου ειπε να σκεφτώ το ενδεχόμενο να πάω Αθήνα. Υπαρχει κάποια κοπέλα που να χρειάστηκε να πάει Αθήνα για το τελευταίο διάστημα? Και τι έκανε με το θέμα της διαμονής? Θα μου νοικιάσουνε διαμέρισμα για 1- 2 μήνες? Γνωρίζει κάποια?

       ψάξε στο ίντερνετ έχουν μισθώσεις συγκεκριμένα  για κοντά στο μαιευτήριο!  ίσως βρεις κάτι! σου είπε μέχρι ποτέ σε υπολογίζει; 

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, winspert είπε:

Εχεις δικιο αγαπη μου ως ενα βαθμο. Δυστυχώς ακομα δεν εχουν βρεθει τα αιτια του αυτισμου. Γινεται συνηθως καποια μετάλλαξη κατα τη διαρκεια της εγκυμοσύνης... 

Εγώ αγάπη θα έχω πίστη στον Θεο και ευελπιστω όλα είναι να είναι καλά και να το πω και πιο χύμα καλό είναι να μην ψάχνουμε πολλά πράγματα να αφήνουμε τον Θεο και την Παναγια να κανουν την δουλειά τους Εχω τοσα πολλά αλλά να αγχωνομαι σιγά μην αγχωθω και για αυτο τώρα

  • Μου αρέσει 4

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Πάλι για παθήσεις μιλάτε καλέ; Αφού μια χαρά είναι τα μωράκια όλων μας δόξα τον Θεό γιατί βάζετε με το μυαλό σας αυτισμός και κυστικες; Κάνουμε ότι εξετάσεις κάνουμε για να βεβαιωθουμε όσο είναι ανθρωπινως δυνατόν πως το μωράκι μας είναι καλά.... Αν τώρα υπάρχει και κάτι εξειδικευμένο και κάποια εγκυούλα θέλει να το ψάξει ας το ψάξει... Αν όχι ας μη το ψάξει.... Ορθό το αίσθημα της μιας πλευράς είναι να ψάχνει το παραμικρό ορθη όμως και η πλευρά που δεν θέλει να το ψάχνει και πολύ πολύ.... Το νόημα είναι είτε το πολύ ψάχνουμε είτε όχι να μην αγχωνομαστε!!!! Κατά τα άλλα όπως νιώθεις πιο καλά πραττει η κάθε μία!!! Κάποια αγχώνεται παραπάνω αν δεν το πολύ ψάχνει κάποια αγχώνεται παραπάνω ψάχνοντας συνέχεια.... Κοιτάξτε τι σας κάνει εσάς να αισθάνεστε καλά και πράξτε το αλλά βρε κόρες αφήστε και μια μέρα να περάσει χωρίς να πούμε για σύνδρομα ασθένειες και ειδικές εξετάσεις (εννοειται αφού κάποιας το μωράκι δεν έχει κάποια ένδειξη έτσι; Δε λέω να μάθει κάποια ότι κάτι δεν κολλάει και να μη το πει...) Αφού οι γιατροί μας μάς λένε όλα καλά ας τους εμπιστευτούμε και ας πούμε επιτέλους κάτι χαρμόσυνο!!!!

Κάτι μη αγχωδες!!!!

Παιδικό δωμάτιο; Επιπλακια; Ψώνια; Βαλίτσα μαιευτηρίου; Βοήθεια στο σπίτι; Ονόματα; Κεράσματα γέννας; Και άλλα τοοοοσα πολλά.... Ας μη τρέχει το μυαλό μόνο σε σύνδρομα και άγχη... Φιλικά από μια αγχωδη τύπισσα που σε μισή ώρα μπορεί να κλαίει για κάτι κακό που θα κατεβάσει η Κούτρα της και οι ορμονες της χαχαχαχ

  • Μου αρέσει 6
  • Χαχα 3

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Πάλι για παθήσεις μιλάτε καλέ; Αφού μια χαρά είναι τα μωράκια όλων μας δόξα τον Θεό γιατί βάζετε με το μυαλό σας αυτισμός και κυστικες; Κάνουμε ότι εξετάσεις κάνουμε για να βεβαιωθουμε όσο είναι ανθρωπινως δυνατόν πως το μωράκι μας είναι καλά.... Αν τώρα υπάρχει και κάτι εξειδικευμένο και κάποια εγκυούλα θέλει να το ψάξει ας το ψάξει... Αν όχι ας μη το ψάξει.... Ορθό το αίσθημα της μιας πλευράς είναι να ψάχνει το παραμικρό ορθη όμως και η πλευρά που δεν θέλει να το ψάχνει και πολύ πολύ.... Το νόημα είναι είτε το πολύ ψάχνουμε είτε όχι να μην αγχωνομαστε!!!! Κατά τα άλλα όπως νιώθεις πιο καλά πραττει η κάθε μία!!! Κάποια αγχώνεται παραπάνω αν δεν το πολύ ψάχνει κάποια αγχώνεται παραπάνω ψάχνοντας συνέχεια.... Κοιτάξτε τι σας κάνει εσάς να αισθάνεστε καλά και πράξτε το αλλά βρε κόρες αφήστε και μια μέρα να περάσει χωρίς να πούμε για σύνδρομα ασθένειες και ειδικές εξετάσεις (εννοειται αφού κάποιας το μωράκι δεν έχει κάποια ένδειξη έτσι; Δε λέω να μάθει κάποια ότι κάτι δεν κολλάει και να μη το πει...) Αφού οι γιατροί μας μάς λένε όλα καλά ας τους εμπιστευτούμε και ας πούμε επιτέλους κάτι χαρμόσυνο!!!!

Κάτι μη αγχωδες!!!!

Παιδικό δωμάτιο; Επιπλακια; Ψώνια; Βαλίτσα μαιευτηρίου; Βοήθεια στο σπίτι; Ονόματα; Κεράσματα γέννας; Και άλλα τοοοοσα πολλά.... Ας μη τρέχει το μυαλό μόνο σε σύνδρομα και άγχη... Φιλικά από μια αγχωδη τύπισσα που σε μισή ώρα μπορεί να κλαίει για κάτι κακό που θα κατεβάσει η Κούτρα της και οι ορμονες της χαχαχαχ

Πες τα βρε κοριτσι μου!!! Φτανει ας κανουμε ενα διαλειμμα! Οσα μπορουμε να τα ελεγξουμε να τα ελεγξουμε δεν αντιλεγω, αλλα υπαρχουν κ πραγματα που μεχρι σημερα τουλαχιστον, δεν ανιχνευονται! Εμεις παντως το σαββατο θα παμε για βρεφικα πραγματακια! Και ειμαι πολυ χαρουνενη, πως κ πως την περιμενα αυτη τη στιγμη!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Mamacita Alina είπε:

Καλέ μαγνήσιο!!! Κι έλεγα τι έπαιρνα στην πρώτη εγκυμοσύνη που δεν παίρνω τώρα γιατί μου φαίνονται πιο λίγα τα φάρμακα χαχαχα έπαιρνα τροφοκαρντ Μαξ 2 τη μέρα τότε λόγο συσπάσεων τώρα δεν μου έχει δώσει... Και ας έχω παραπονεθεί για πονακια κλπ τα θεωρεί νορμάλ... Τι να πω; Ο Θεός βοηθός!!! Εδώ ξεχνάω τα υπόλοιπα σάμπως το μαγνήσιο θα το έπαιρνα σωστά πφφφ

Μη χαίρεσαι....θα σου γραψει συντομα κι απ αυτο...χαχαχα

Κι εγω δεν παιρνω ακομα αλλα πιστευω αυριο που θα παω για υπερηχο θα μου γραψει...


verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Evangeliaa είπε:

Μη χαίρεσαι....θα σου γραψει συντομα κι απ αυτο...χαχαχα

Κι εγω δεν παιρνω ακομα αλλα πιστευω αυριο που θα παω για υπερηχο θα μου γραψει...

Δεν μου γράφει κοριτσι τον είχα ρωτήσει όταν πετρώνει η κοιλιά μου και μου είπε ότι βοηθάει μόνο στις συσπάσεις και καλό είναι αφού δε ξεπερνάνε το όριο να μην επεμβαίνουμε γιατί προετοιμάζουν τη μήτρα για τα φυσιολογικα επερχόμενα.... Οπότε χλωμό το βλέπω.... Στη πρώτη μου το έκοψε στον 8ο....

Ααααμάν τώρα αρχίσω συσπάσεις πάνω απ' το φυσιολογικο όριο ναι...

Γιώτα και Τζένη βάλτε αρχή. Τι λίστα θα κάνετε; Μικροπραγματα πρώτα ή επιπλακια;


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Δεν μου γράφει κοριτσι τον είχα ρωτήσει όταν πετρώνει η κοιλιά μου και μου είπε ότι βοηθάει μόνο στις συσπάσεις και καλό είναι αφού δε ξεπερνάνε το όριο να μην επεμβαίνουμε γιατί προετοιμάζουν τη μήτρα για τα φυσιολογικα επερχόμενα.... Οπότε χλωμό το βλέπω.... Στη πρώτη μου το έκοψε στον 8ο....

Ααααμάν τώρα αρχίσω συσπάσεις πάνω απ' το φυσιολογικο όριο ναι...

Γιώτα και Τζένη βάλτε αρχή. Τι λίστα θα κάνετε; Μικροπραγματα πρώτα ή επιπλακια;

Θα κοιταξουμε για λικνο,για καροτσι, κουνια και συρταριερα..ειναι τοσα πολλα που πρεπει να παρουμε που αγχωνομαι! Τωρα μπορει να αγορασω κ καμια πανα αγκαλιας, κανα σελτεδακι κλπ θα δω..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Θα κοιταξουμε για λικνο,για καροτσι, κουνια και συρταριερα..ειναι τοσα πολλα που πρεπει να παρουμε που αγχωνομαι! Τωρα μπορει να αγορασω κ καμια πανα αγκαλιας, κανα σελτεδακι κλπ θα δω..

Αχχχχ τι ωραιααα.... Εμείς τα έχουμε όλα απ' το πρώτο παιδάκι οπότε αυτήν την αγωνία ψώνια κλπ δε θα τη περάσω... Θα κοιτάξω μάρσιπο, μπανιέρα για να μη σκύβω λόγο καισαρικής να τη κάνω μπάνιο διότι στο νιπτήρα δε χωράει ούτε νεογέννητο, μερικά έως ελάχιστα για το καλό ρουχαλακια, μπιμπερα κάνα δυο και πιπίλες καλού κακού και τα βασικά είδη για μπάνιο, αλλαγμα περιποίηση...χμμμμ δε μου έρχεται τιποτα άλλο!!! 


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Ναι ξέρω.. δίνουν ένα που κανονικα είναι για την πίεση αλλά βοηθάει κι εκει. γιατί το utopar έχει καταργηθεί. Εύχομαι να μη χρειαστείς!!! Ξεκουράσου φουλ αφού μπορείς! Μακάρι να μπορούσα κι εγώ να ξεκουραστώ, όμως με 2 παιδιά δεν μπορώ!

Σήμερα μου έδωσε ο γιατρός για τις συσπάσεις το adalat cr, επειδή είχε μαζί του στο νοσοκομείο. Αλλά πήρα σε πάρα πολλά φαρμακεία και στην ίδια την εταιρεία και μου είπαν ότι καταργήθηκε και στη θέση του υπάρχει το nifelat. 

Ναι ευτυχώς ξεκουράζομαι. Δεν κάνω τίποτα. Γιατί όταν ζορίζομαι κάνω πιο πολλές συσπάσεις. Καλά εσύ με 2 παιδιά ξέχνα το. Μόνο αν έχεις βοήθεια από γονείς ή πεθερικά.

3 ώρες πρίν, marillia είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!!Εχω την εντύπωση ότι γράφονται συγκεκριμένες μεταλλάξεις δωρεαν!!Για όλες θέλει 150ε!!!

Ναι έχεις δίκιο. Αυτό ξέρω κι εγώ. Αλλιώς πληρώνεις έξτρα για να κάνεις όλο το πακέτο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν όνομα βρήκαμε.αλλα δε θα το πούμε σε κανέναν μεχρι τη βάφτιση γτ είναι του πατερα μου κ θα ναι έκπληξη. 

Έπιπλα έχω τα πάντα. Μόνο καρότσι θέλω που λεγα χτες. 

Κεράσματα δε θα κάνω, να με φέρει η πεθερά, 2ο εγγόνι θα την κάνω. Αχαχαχχα 

  • Χαχα 4

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mamacita Alina είπε:

Αχχχχ τι ωραιααα.... Εμείς τα έχουμε όλα απ' το πρώτο παιδάκι οπότε αυτήν την αγωνία ψώνια κλπ δε θα τη περάσω... Θα κοιτάξω μάρσιπο, μπανιέρα για να μη σκύβω λόγο καισαρικής να τη κάνω μπάνιο διότι στο νιπτήρα δε χωράει ούτε νεογέννητο, μερικά έως ελάχιστα για το καλό ρουχαλακια, μπιμπερα κάνα δυο και πιπίλες καλού κακού και τα βασικά είδη για μπάνιο, αλλαγμα περιποίηση...χμμμμ δε μου έρχεται τιποτα άλλο!!! 

Μπανακι θα πάρουμε κα εμείς κούνια έχουμε ρουχαλακια κάτι λιγα Εχω Πάρει πιπιλες εχω και μπιμπερα το ίδιο θέλω κάτι λιγα ακόμη θα τα πάρω το μήνα που έρχεται

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια εμένα μου φαίνεται τόσο αγχωτικοοο! Φοβάμαι ότι δε θα ξέρω τι να πάρω! Νιώθω πελαγωμενη καμία φορά. Πχ ακούω σελτεδακια και δεν ξέρω καν τι κάνουν, χαχαχα. Πολύ πρωταρα νιώθω. Παρόλα αυτά έχω τόσο μεγάλη ανυπομονησία να αρχίσουμε τα ψωνια, να βλέπω τα πραγματάκια της να νιώθουμε περισσότερο ότι κάποιος έρχεται να γεμίσει το σπιτάκι μας!!! Εσείς αγχώνεστε ή με έπιασαν οι ορμόνες;;;;

  • Μου αρέσει 2

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Αχ κορίτσια εμένα μου φαίνεται τόσο αγχωτικοοο! Φοβάμαι ότι δε θα ξέρω τι να πάρω! Νιώθω πελαγωμενη καμία φορά. Πχ ακούω σελτεδακια και δεν ξέρω καν τι κάνουν, χαχαχα. Πολύ πρωταρα νιώθω. Παρόλα αυτά έχω τόσο μεγάλη ανυπομονησία να αρχίσουμε τα ψωνια, να βλέπω τα πραγματάκια της να νιώθουμε περισσότερο ότι κάποιος έρχεται να γεμίσει το σπιτάκι μας!!! Εσείς αγχώνεστε ή με έπιασαν οι ορμόνες;;;;

Ναι λες και εγώ ξέρω χαχαχαχαχαχαχαχα αλλα δεν αγχωνομαι ρωταω και μαθαινω

  • Χαχα 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Αχ κορίτσια εμένα μου φαίνεται τόσο αγχωτικοοο! Φοβάμαι ότι δε θα ξέρω τι να πάρω! Νιώθω πελαγωμενη καμία φορά. Πχ ακούω σελτεδακια και δεν ξέρω καν τι κάνουν, χαχαχα. Πολύ πρωταρα νιώθω. Παρόλα αυτά έχω τόσο μεγάλη ανυπομονησία να αρχίσουμε τα ψωνια, να βλέπω τα πραγματάκια της να νιώθουμε περισσότερο ότι κάποιος έρχεται να γεμίσει το σπιτάκι μας!!! Εσείς αγχώνεστε ή με έπιασαν οι ορμόνες;;;;

Kαι γω τα ιδια! Γεννησε η αδερφη μου προσφατα κ εχω μια ιδεα τουλαχιστον! Ειναι τοσα πολλα τα μικρα κ τα γυρω γυρω που κατι θα ξεχασω νιωθω! Ισως θα επρεπε να ξεκινησω λιστα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Kαι γω τα ιδια! Γεννησε η αδερφη μου προσφατα κ εχω μια ιδεα τουλαχιστον! Ειναι τοσα πολλα τα μικρα κ τα γυρω γυρω που κατι θα ξεχασω νιωθω! Ισως θα επρεπε να ξεκινησω λιστα!

Ναι κορίτσια σίγουρα πρέπει να κάνουμε λίστα για να έχουμε κάπου συγκεντρωτικά όσα χρειαζόμαστε να μην ξεχάσουμε τίποτα! Άντε καλή αρχή στα ψώνια σας!!! Εμείς λέμε από Ιούλιο να αρχίσουμε σιγά σιγά!

  • Μου αρέσει 1

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...