Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Βρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι; Πόσο δραστήρια είναι τα μωράκια σας; Νομίζω η μπέμπα είναι υπεκινητικη, δεν ξέρω πότε κοιμάται αυτό το παιδί. Σήμερα κουνιέται παρά πολύ και έχω και κράμπες χαμηλά στην κοιλιά και λίγο ανησυχώ. Ξάπλα στο σπίτι τη βγάζω!

Just now, Nikoleta... είπε:

Εντάξει τότε θα πάω την Δευτέρα και θα σου πω! Σ' ευχαριστώ και πάλι!

Σ' ευχαριστώ πολύ! Άντε να δεις την μπέμπα σου :)

Χαχαχα κι εγώ δυσκολεύομαι στον ύπνο.

• δε βολεύομαι με τίποτα και με πιάνει εκνευρισμός

• με πιάνουν καούρες

• έχω συχνοουρία και σηκώνομαι συνέχεια

• πονάνε τα πλευρά μου ή ή μέση μου και δεν βολεύομαι

• με έπιασε 2 φορές κράμπα μέσα σε μία νύχτα

• μία κρυώνω και μία ζεστένομαι 

• το 1 ρουθούνι μου είναι πάντα βουλωμένο και δεν αναπνέω καλά

• βλέπω εφιάλτες και

• άλλες φορές απλά έχω άγχος.

Κατά τ' άλλα τέλεια ;)

Νικολέτα μου αρχικά καλή επιτυχία και στην καρδιολογο! Όλα να πάνε τέλεια! Μπορώ να πω ότι συμφωνώ 1000% με όλα τα bullets σου χαχαχα! Από εφιάλτες ειδικά άλλο τίποτα, είμαι ολοκληρωμένη να γράψω τρέλα θριλερακια για τους λάτρεις του είδους! 

 

Just now, minxri είπε:

Μόνο από τον μικρό στο άλλο δεν είχε βρει τπτ

Στη φίλη μου που έκανε δεν είχε δώσει αντιβίωση αλλά καλό είναι να κάνεις μια ερώτηση και στο γιατρό σου. Αφορμή τώρα για ξεκούραση κούκλα μου. Να προσέχεις και σου εύχομαι ΥΠΕΡΟΧΑ αποτελέσματα!

  • Ευχαριστώ 1

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Βρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι; Πόσο δραστήρια είναι τα μωράκια σας; Νομίζω η μπέμπα είναι υπεκινητικη, δεν ξέρω πότε κοιμάται αυτό το παιδί. Σήμερα κουνιέται παρά πολύ και έχω και κράμπες χαμηλά στην κοιλιά και λίγο ανησυχώ. Ξάπλα στο σπίτι τη βγάζω!

Νικολέτα μου αρχικά καλή επιτυχία και στην καρδιολογο! Όλα να πάνε τέλεια! Μπορώ να πω ότι συμφωνώ 1000% με όλα τα bullets σου χαχαχα! Από εφιάλτες ειδικά άλλο τίποτα, είμαι ολοκληρωμένη να γράψω τρέλα θριλερακια για τους λάτρεις του είδους! 

 

Στη φίλη μου που έκανε δεν είχε δώσει αντιβίωση αλλά καλό είναι να κάνεις μια ερώτηση και στο γιατρό σου. Αφορμή τώρα για ξεκούραση κούκλα μου. Να προσέχεις και σου εύχομαι ΥΠΕΡΟΧΑ αποτελέσματα!

Και μένα αγάπη είναι πολύ υπερκινητικος ο Μπέμπης δεν νομιζω ότι κοιμάται αχχαχαχ αλλά εγώ ησυχαζω ετσι κράμπες δεν Εχω Κλο θα είναι να το πεις στον Γιατρό αυτό ισως κανείς συσπασουλες και δεν το καταλαβαίνεις


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , minxri είπε:

Κορίτσια μ σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις τελείωσα σε κανα 5 λεπτό ξεκινάω για το σπίτι....Η αλήθεια είναι δεν ξέρω τι φοβάμαι πιο πολύ την άμνιο ή το αποτέλεσμα μάλλον και τα δυο..... @Mamacita Alina Αγάπη από εχθές έχω ψάξει όλα τα site και όλα λέγανε ότι μπορεί να οφείλεται όντως σε κάποιο σύνδρομο νευρολογικης φύσεως αλλιώς πίστεψε με δεν θα την έκανα καν...Την φοβάμαι πολύ την άμνιο...πάντως τα περισσότερα περιστατικά που διάβασα ήταν χωρίς κάποιο σύνδρομο από πίσω και ο Μ.. μου είπε ότι συνήθως δεν είναι τπτ αλλά δεν μπορεί να μου το αποκλείσει κιόλας το ίδιο μ είπε και ο γιατρός μ

Κοριτσακι μου, περασα προσφατα κ γω την εμπειρια της αμνιο συγκεκριμενα πριν 15 μερες. Πηρα αντιβιωση για 5 μερες κ ημουν σπιτι ξαπλωμενη οσο μπορουσα τις 3 πρωτες μερες, μετα μερα με τη μερα σηκωνομουν ολο κ πιο πολυ φυσικα χωρις σκυψιματα, βαρυ κλπ μονο περπατημα στο σπιτι. Ολα θα πανε καλα, να μην ανησυχεις κ να εισαι ηρεμη απλα θελει ξεκουραση. Για το αλλο θεμα δε γνωριζω, ομως ειδα οτι τα κοριτσια ειχαν γνωστες ή εμπειριες δικες του κ δεν ειναι κατι που δεν διορθωνεται αν υφισταται. Ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να πανε ολα καλα! Γνωμη μου να ρωτησεις για την αντιβιωση ξανα, ειναι σημαντικο.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Κοριτσακι μου, περασα προσφατα κ γω την εμπειρια της αμνιο συγκεκριμενα πριν 15 μερες. Πηρα αντιβιωση για 5 μερες κ ημουν σπιτι ξαπλωμενη οσο μπορουσα τις 3 πρωτες μερες, μετα μερα με τη μερα σηκωνομουν ολο κ πιο πολυ φυσικα χωρις σκυψιματα, βαρυ κλπ μονο περπατημα στο σπιτι. Ολα θα πανε καλα, να μην ανησυχεις κ να εισαι ηρεμη απλα θελει ξεκουραση. Για το αλλο θεμα δε γνωριζω, ομως ειδα οτι τα κοριτσια ειχαν γνωστες ή εμπειριες δικες του κ δεν ειναι κατι που δεν διορθωνεται αν υφισταται. Ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να πανε ολα καλα! Γνωμη μου να ρωτησεις για την αντιβιωση ξανα, ειναι σημαντικο.

Ναι το θυμάμαι αγάπη μ θα πάρω τον γυναικολόγο μ να τον ρωτήσω αν πρέπει να πάρω κάτι


kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Evangeliaa είπε:

@minxri γλυκια μου σου ευχομαι τα καλυτερα αποτελεσματα...οπως σου ειπαν τα κοριτσια στις περισσοτερες περιπτωσεις δεν ειναι κατι σοβαρο ομως οι γιατροι καλα κανουν και το ψαχνουν παραπανω μια και δεν μπορουν κι αυτοι να εγκυηθουν 100%.

Προσοχη και ξεκουραση...κι εγω αν ημουν στη θεση σου θα επαιρνα αντιβιωση.

@Nikoleta... μου και σε σενα ευχομαι καλα αποτελεσματα. Ευχομαι το μωρακι σου να ειναι υγειεστατο!

Σε 3 ωριτσες θα παμε κι εμεις να δουμε τη μπαμπούλα μας! Ρε κοριτσια...δυσκολευεστε κι εσεις με τον υπνο? Ειναι 2 βραδιες τωρα που με ενοχλουν τα παντα και δεν μπορω να βολευτω...το μαξιλαρι, η ζεστη, ο αντρας μου, το βρακι....

Κ γω τα ιδια, μια αριστερα ξαπλωνω με ενα μαξιλαρι ή στα ποδια ή στην κοιλια, μια ανασκελα, επισης ζεσταινομαι! Το πρωι που σηκωνομαι με ποναει καμια φορα λιγο η κοιλια μου μεχρι να στρωσει κ που εισαι ακομα! Να δειτε οταν δε θα μπορουμε να σηκωθουμε απο το κρεβατι, σα τα γιουβαρλακια θα ειμαστε! Χαχαψα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evangeliaa είπε:

@minxri γλυκια μου σου ευχομαι τα καλυτερα αποτελεσματα...οπως σου ειπαν τα κοριτσια στις περισσοτερες περιπτωσεις δεν ειναι κατι σοβαρο ομως οι γιατροι καλα κανουν και το ψαχνουν παραπανω μια και δεν μπορουν κι αυτοι να εγκυηθουν 100%.

Προσοχη και ξεκουραση...κι εγω αν ημουν στη θεση σου θα επαιρνα αντιβιωση.

@Nikoleta... μου και σε σενα ευχομαι καλα αποτελεσματα. Ευχομαι το μωρακι σου να ειναι υγειεστατο!

Σε 3 ωριτσες θα παμε κι εμεις να δουμε τη μπαμπούλα μας! Ρε κοριτσια...δυσκολευεστε κι εσεις με τον υπνο? Ειναι 2 βραδιες τωρα που με ενοχλουν τα παντα και δεν μπορω να βολευτω...το μαξιλαρι, η ζεστη, ο αντρας μου, το βρακι....

Χαχχαχαχαζχαχαχαχχαχαα απλα θεϊκό δίωξε τον άνδρα και βγαλε το βρακι χαχαχχαα Εχω λιώσει μωρέ


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αγάπες μ τελικά πήρα το γιατρό μ και με ξέχεσε που δεν μου έδωσε αντιβίωση....Εγώ μου λέει θα σου έδινα και αντιβίωση και προγεστερόνη....Και πήρα τηλ τον Μ...και μου λέει κανονικά δεν δίνω αλλά αν θες πάρε προληπτικά ένα κουτί ceclor 


kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, minxri είπε:

Αγάπες μ τελικά πήρα το γιατρό μ και με ξέχεσε που δεν μου έδωσε αντιβίωση....Εγώ μου λέει θα σου έδινα και αντιβίωση και προγεστερόνη....Και πήρα τηλ τον Μ...και μου λέει κανονικά δεν δίνω αλλά αν θες πάρε προληπτικά ένα κουτί ceclor 

 Να πινεις πολλά νερά και να παίρνεις και μαγνησιο

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Βρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι; Πόσο δραστήρια είναι τα μωράκια σας; Νομίζω η μπέμπα είναι υπεκινητικη, δεν ξέρω πότε κοιμάται αυτό το παιδί. Σήμερα κουνιέται παρά πολύ και έχω και κράμπες χαμηλά στην κοιλιά και λίγο ανησυχώ. Ξάπλα στο σπίτι τη βγάζω!

Νικολέτα μου αρχικά καλή επιτυχία και στην καρδιολογο! Όλα να πάνε τέλεια! Μπορώ να πω ότι συμφωνώ 1000% με όλα τα bullets σου χαχαχα! Από εφιάλτες ειδικά άλλο τίποτα, είμαι ολοκληρωμένη να γράψω τρέλα θριλερακια για τους λάτρεις του είδους! 

Εμένα ειδικά τις τελευταίες μέρες είναι πολύ δραστήριο. Κι εγώ ξάπλα είμαι όλη μέρα σχεδόν για να μην κάνω πολλές συσπάσεις. Κράμπες εννοείς συσπάσεις; Γιατί αν κάνεις συσπάσεις να το αναφέρεις στον γυναικολόγο σου.

Σ' ευχαριστώ πολύ! Χαχαχα κι εγώ αν σου πω τι βλέπω κάθε βράδυ, άσε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@minxri Ευχομαι να πανε ολα υπεροχα και σε λιγες ημερες να εχεις τα καλυτερα αποτελεσματα!!!Ετσι οπως τα ακουω κι εγω απο τα υπολοιπα κοριτσια δε νομιζω οτι υπαρχει λογος ανησυχιας...μια χαρουλα θα εοναι ο μπεμπης σου!!

@gogouli_ κι εγω αυτην την απορια εχω!!Κι εμενα ο μπεμπης κουνιεται και κλωτσαει ασταματητα...δεν ξερω ποτε κοιμαται!!Ασε που ολο και πεταγονται κατι εξογκωματα στην κοιλια μου...χαχαχα πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω τι κανει εκει μεσα!!Κραμπες δε νιωθω η αληθεια ειναι αλλα δε νομιζω να ειναι κατι!!Αν αγχωνεσαι βεβαια, εννοειται να το συζητησεις με το γιατρο σου.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, minxri είπε:

Αγάπες μ τελικά πήρα το γιατρό μ και με ξέχεσε που δεν μου έδωσε αντιβίωση....Εγώ μου λέει θα σου έδινα και αντιβίωση και προγεστερόνη....Και πήρα τηλ τον Μ...και μου λέει κανονικά δεν δίνω αλλά αν θες πάρε προληπτικά ένα κουτί ceclor 

Να πάρεις τότε αντιβίωση. Αφού και άλλες κοπέλες, ανέφεραν ότι πήραν.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinaki 86 είπε:

@minxri Ευχομαι να πανε ολα υπεροχα και σε λιγες ημερες να εχεις τα καλυτερα αποτελεσματα!!!Ετσι οπως τα ακουω κι εγω απο τα υπολοιπα κοριτσια δε νομιζω οτι υπαρχει λογος ανησυχιας...μια χαρουλα θα εοναι ο μπεμπης σου!!

@gogouli_ κι εγω αυτην την απορια εχω!!Κι εμενα ο μπεμπης κουνιεται και κλωτσαει ασταματητα...δεν ξερω ποτε κοιμαται!!Ασε που ολο και πεταγονται κατι εξογκωματα στην κοιλια μου...χαχαχα πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω τι κανει εκει μεσα!!Κραμπες δε νιωθω η αληθεια ειναι αλλα δε νομιζω να ειναι κατι!!Αν αγχωνεσαι βεβαια, εννοειται να το συζητησεις με το γιατρο σου.

 

Just now, Nikoleta... είπε:

Εμένα ειδικά τις τελευταίες μέρες είναι πολύ δραστήριο. Κι εγώ ξάπλα είμαι όλη μέρα σχεδόν για να μην κάνω πολλές συσπάσεις. Κράμπες εννοείς συσπάσεις; Γιατί αν κάνεις συσπάσεις να το αναφέρεις στον γυναικολόγο σου.

Σ' ευχαριστώ πολύ! Χαχαχα κι εγώ αν σου πω τι βλέπω κάθε βράδυ, άσε...

 

Just now, Giotitsa είπε:

Και μένα αγάπη είναι πολύ υπερκινητικος ο Μπέμπης δεν νομιζω ότι κοιμάται αχχαχαχ αλλά εγώ ησυχαζω ετσι κράμπες δεν Εχω Κλο θα είναι να το πεις στον Γιατρό αυτό ισως κανείς συσπασουλες και δεν το καταλαβαίνεις

Τι έπαθαν τα μωρά μας; Σεληνιαστηκαν; χαχαχαχα  Νικολέτα μου δε μπορώ να καταλάβω αν είναι συσπάσεις, αλλά πιο πολύ μου μοιάζουν με κράμπες περιόδου. Δε νιώθω δηλαδή πετρωμα της κοιλιάς. Εκτός αν είναι τόσο ανεπαίσθητες που δε μπορώ να τις ξεχωρίσω!

 

Just now, minxri είπε:

Αγάπες μ τελικά πήρα το γιατρό μ και με ξέχεσε που δεν μου έδωσε αντιβίωση....Εγώ μου λέει θα σου έδινα και αντιβίωση και προγεστερόνη....Και πήρα τηλ τον Μ...και μου λέει κανονικά δεν δίνω αλλά αν θες πάρε προληπτικά ένα κουτί ceclor 

Καλά που πήρες κορίτσι μου! Πάρτην εσύ προληπτικά, αφού εγκρίνει και ο γιατρός σου για να είσαι σίγουρη!


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

 

 

Τι έπαθαν τα μωρά μας; Σεληνιαστηκαν; χαχαχαχα  Νικολέτα μου δε μπορώ να καταλάβω αν είναι συσπάσεις, αλλά πιο πολύ μου μοιάζουν με κράμπες περιόδου. Δε νιώθω δηλαδή πετρωμα της κοιλιάς. Εκτός αν είναι τόσο ανεπαίσθητες που δε μπορώ να τις ξεχωρίσω!

 

Καλά που πήρες κορίτσι μου! Πάρτην εσύ προληπτικά, αφού εγκρίνει και ο γιατρός σου για να είσαι σίγουρη!

οι πονοι περιοδου κ οι κραμπες ειναι συσπασεις.δεν χρειαζετε,να πετρωνει η κοιλια.

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinaki 86 είπε:

@minxri Ευχομαι να πανε ολα υπεροχα και σε λιγες ημερες να εχεις τα καλυτερα αποτελεσματα!!!Ετσι οπως τα ακουω κι εγω απο τα υπολοιπα κοριτσια δε νομιζω οτι υπαρχει λογος ανησυχιας...μια χαρουλα θα εοναι ο μπεμπης σου!!

@gogouli_ κι εγω αυτην την απορια εχω!!Κι εμενα ο μπεμπης κουνιεται και κλωτσαει ασταματητα...δεν ξερω ποτε κοιμαται!!Ασε που ολο και πεταγονται κατι εξογκωματα στην κοιλια μου...χαχαχα πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω τι κανει εκει μεσα!!Κραμπες δε νιωθω η αληθεια ειναι αλλα δε νομιζω να ειναι κατι!!Αν αγχωνεσαι βεβαια, εννοειται να το συζητησεις με το γιατρο σου.

Εμενα ο μπεμπης μου κουνιεται αλλα οχι συνεχεια, τον νιωθω ολο κ περισσοτερο συχνα οσο περναει ο καιρος αλλα δε μπορω να πω οτι δε νε αφηνει να κοιμηθω ή με ταραζει ολη τη μερα! Θα δουμε βεβαια πως πα παει μεγαλωνοντας!

Just now, minxri είπε:

Αγάπες μ τελικά πήρα το γιατρό μ και με ξέχεσε που δεν μου έδωσε αντιβίωση....Εγώ μου λέει θα σου έδινα και αντιβίωση και προγεστερόνη....Και πήρα τηλ τον Μ...και μου λέει κανονικά δεν δίνω αλλά αν θες πάρε προληπτικά ένα κουτί ceclor 

Αυτον επρεπε να ξεχεσει οχι εσενα! Κ πολυ καλα εκανε που σου εδωσε, εγω επαιρνα αμοξιλ. Χαλαρωσε κ ολα καλα θα πανε, απολαυσε ξεκουραση!

Κοριτσια απο κρεμες κ λαδια πως πατε;; αλοιφεστε; εγω εχω παρει ενα λαδι κ μια κρεμα αλλα δεν ειμαι πολυ τακτικη, τωρα βεβαια που τσιτωνει η κοιλια λεω να αλοιφομαι τα βραδια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...