Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, marioula1234 είπε:

Αγάπη ξεκινά σιγά σιγά... Λίγα λίγα... Αγορασε τα γτ μετά έχεις πλύσιμο σιδέρωμα φτιάξιμο βαλίτσας κλπ κ μην ξεχνάς τώρα έχεις κ ένα ζουζούνι δεν θα είναι όπως το πρώτο που ήσουν μόνη μες στο σπίτι έχεις παρά πάνω τρέξιμο... 

Είναι και αυτό που το πας.... Ενταξει λοιπόν με έπεισες χαχαχαχα. Σήμερα έβαλα το πρώτο πλυντήριο απ' τα ρούχα της πρώτης μου.

Just now, Clue είπε:

Καταλάθος το ξαναέστειλα. Είναι που με σύγχυσες @Mamacita Alina

Χαχαχα

Χαχαχαχα κλαίω απ' τα γέλια να ξέρεις!!!


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα...εχω πεθανει με την κουλοσυζητηση!!!Εγω για τον οργασμο δεν τον εχω ρωτησει γιατι οπως σας εχω πει δεν το 'χω κι ορεξη τωρα στην εγκυμοσυνη, αλλα τις επαφες μας τις εχει απαγορευσει απο την αρχη δια ροπαλου!!Στον αντρα μου ειπε να κανει αμα θελει....εγω να μην κανω!Κανονιστε του λεω να του μπουν τιποτα ιδεες μ' αυτα που του λετε...χαχαχα!!Δε μας το εχει απαγορευσει παντως λογω εξωσωματικης αλλα λογω της μητρας μου, για τους ιδιους λογους δηλαδη που μου εχει απαγορευσει το κολυμπι, τη γυμναστικη και το πολυ περπατημα...Θελει η μητρα μου μου να ειναι οσο πιο χαλαρη γινεται, οποτε τωρα που το σκεφτομαι και για τον οργασμο ακυρο θα μου εριχνε σιγουρα!!

Οσον αφορα τα υγρα, εχω κι εγω παρα πολλαααα αλλα νομιζω οτι ειναι απολυτως φυσιολογικο!!Ακους @Farmakotriftena τιποτα δεν εχεις κι εσυ, φυσιολογικα υγρα ειναι...εγκυουλες ειμαστε και στερημενες μερικες απο εμας...πως γινεται να μην εχουμε υγρα??!!!Ηρεμησε σε παρακαλω και μην αγχωνεσαι με το παραμικρο...την εχεις τρελανει την μπουμπου σου!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Είναι και αυτό που το πας.... Ενταξει λοιπόν με έπεισες χαχαχαχα. Σήμερα έβαλα το πρώτο πλυντήριο απ' τα ρούχα της πρώτης μου.

Αντεεε τελειαααα! Έχω ταξίδι στην Αθήνα την επόμενη εβδομάδα για κάποιες εξετάσεις του μικρού μου αν όλα πάνε καλά με το που επιστρέψουμε ξεκινάω κ εγώ να βάζω πλυντήρια μου δώσε η αδερφή μ πολλά ρουχακια της ανηψιας μ... Θα τα πλύνω θα τα σιδερωσω σιγά σιγά κ θα τα βάλω στην ντουλάπα. Της βαλίτσας τα ρούχα που θα πάρω στο μαιευτήριο θα τα αφήσω να τα πλύνω τελευταία αλλά οπως και να έχει τη βαλίτσα θα την έχω έτοιμη μέχρι το τέλος του 7ου...

  • Μου αρέσει 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Αντεεε τελειαααα! Έχω ταξίδι στην Αθήνα την επόμενη εβδομάδα για κάποιες εξετάσεις του μικρού μου αν όλα πάνε καλά με το που επιστρέψουμε ξεκινάω κ εγώ να βάζω πλυντήρια μου δώσε η αδερφή μ πολλά ρουχακια της ανηψιας μ... Θα τα πλύνω θα τα σιδερωσω σιγά σιγά κ θα τα βάλω στην ντουλάπα. Της βαλίτσας τα ρούχα που θα πάρω στο μαιευτήριο θα τα αφήσω να τα πλύνω τελευταία αλλά οπως και να έχει τη βαλίτσα θα την έχω έτοιμη μέχρι το τέλος του 7ου...

Τώρα θα σε ρωτούσα πότε θα τη φτιάξεις!! Να ξέρεις με συγκινεί ένα παραπάνω που τα συζητάμε μαζί αυτά ε; Θυμάσαι από που ξεκινήσαμε; Απ' το θέλουμε να γίνουμε γονεις και να μαστε!!!

Just now, katerinaki 86 είπε:

Χαχαχα...εχω πεθανει με την κουλοσυζητηση!!!Εγω για τον οργασμο δεν τον εχω ρωτησει γιατι οπως σας εχω πει δεν το 'χω κι ορεξη τωρα στην εγκυμοσυνη, αλλα τις επαφες μας τις εχει απαγορευσει απο την αρχη δια ροπαλου!!Στον αντρα μου ειπε να κανει αμα θελει....εγω να μην κανω!Κανονιστε του λεω να του μπουν τιποτα ιδεες μ' αυτα που του λετε...χαχαχα!!Δε μας το εχει απαγορευσει παντως λογω εξωσωματικης αλλα λογω της μητρας μου, για τους ιδιους λογους δηλαδη που μου εχει απαγορευσει το κολυμπι, τη γυμναστικη και το πολυ περπατημα...Θελει η μητρα μου μου να ειναι οσο πιο χαλαρη γινεται, οποτε τωρα που το σκεφτομαι και για τον οργασμο ακυρο θα μου εριχνε σιγουρα!!

Οσον αφορα τα υγρα, εχω κι εγω παρα πολλαααα αλλα νομιζω οτι ειναι απολυτως φυσιολογικο!!Ακους @Farmakotriftena τιποτα δεν εχεις κι εσυ, φυσιολογικα υγρα ειναι...εγκυουλες ειμαστε και στερημενες μερικες απο εμας...πως γινεται να μην εχουμε υγρα??!!!Ηρεμησε σε παρακαλω και μην αγχωνεσαι με το παραμικρο...την εχεις τρελανει την μπουμπου σου!!

Αυτό του το είχε πει κι εμένα ο τότε γιατρός μου στη πρώτη εγκυμοσύνη που μας απαγόρευε χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mamacita Alina είπε:

Τώρα θα σε ρωτούσα πότε θα τη φτιάξεις!! Να ξέρεις με συγκινεί ένα παραπάνω που τα συζητάμε μαζί αυτά ε; Θυμάσαι από που ξεκινήσαμε; Απ' το θέλουμε να γίνουμε γονεις και να μαστε!!!

Θυμάμαι θυμάμαι ❤️ γράφαμε μαζί όταν προσπαθούσαμε για δεύτερο μωράκι κ λέγαμε διαφορά κ τώρα είμαστε εγκυουλες κ συζητάμε για τις κοιλίτσες μας κ τα όμορφα πλάσματακια που έχουμε μέσα μας σε λίγο θα μιλάμε για θηλασμόυς κ γλυκά ξενύχτια θα δεις ❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Θυμάμαι θυμάμαι ❤️ γράφαμε μαζί όταν προσπαθούσαμε για δεύτερο μωράκι κ λέγαμε διαφορά κ τώρα είμαστε εγκυουλες κ συζητάμε για τις κοιλίτσες μας κ τα όμορφα πλάσματακια που έχουμε μέσα μας σε λίγο θα μιλάμε για θηλασμόυς κ γλυκά ξενύχτια θα δεις ❤️❤️❤️

Μα δεν είναι τέλειο; Σαν παραμύθι βρε παιδι μου.... Πέρασε ο καιρός και μένουν και λίγες μέρες ως τη γέννα

  • Μου αρέσει 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Μα δεν είναι τέλειο; Σαν παραμύθι βρε παιδι μου.... Πέρασε ο καιρός και μένουν και λίγες μέρες ως τη γέννα

Είναι όντως τέλειο!!! ❤️ Αχ από τη μια ανυπομωνω τόσο πολύ αλλά από την άλλη δεν θέλω να τελειώσει αυτό το όμορφο ταξίδι μαρεσει τόσο να είμαι έγκυος με μεγάλη κοιλιτσα κ να νιώθω αυτό τον πανικό από κλωτσιές που γίνεται μέσα μου! Είναι κ η τελευταία μου εγκυμοσύνη οπότε καταλαβαίνεις αγάπη μου 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Είναι όντως τέλειο!!! ❤️ Αχ από τη μια ανυπομωνω τόσο πολύ αλλά από την άλλη δεν θέλω να τελειώσει αυτό το όμορφο ταξίδι μαρεσει τόσο να είμαι έγκυος με μεγάλη κοιλιτσα κ να νιώθω αυτό τον πανικό από κλωτσιές που γίνεται μέσα μου! Είναι κ η τελευταία μου εγκυμοσύνη οπότε καταλαβαίνεις αγάπη μου 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα έχω ακριβώς το ίδιο συναίσθημα

  • Μου αρέσει 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, marioula1234 είπε:

Τελευταία εγκυμοσύνη και εσένα μπουμπού; 

Ανάλογα αν θα τύχει πάλι επιπλοκή... Θα δούμε....αλλά έχω στο μυαλό μου ότι μάλλον δεν κάνω αλλο


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Ανάλογα αν θα τύχει πάλι επιπλοκή... Θα δούμε....αλλά έχω στο μυαλό μου ότι μάλλον δεν κάνω αλλο

Και εγώ έχω στο μυαλό μου ότι δεν θα κάνω άλλο δυστυχώς δεν μας παίρνει κ οικονομικά... 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα όταν ήμουν έγκυος στην 1η μου μιλούσαμε με κάποια κορίτσια σε ανάλογη σελίδα. 5 πάει η κόρη κ μιλάμε ακομα κάθε μέρα, 2 κουμπαριά σαν, πήγαμε διακοπές μαζί όσες μπορεσαμε κ περάσαμε υπέροχα,κ ας μένουμε σε διάφορα μέρη της Ελλάδας (κ εξωτερικού πλεον) :wub:

Εγω θέλω κ ένα γιοκαρινι αλλά να με γονιμοποιησει Ιουλιο. Αχαχαχχα


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Giotitsa είπε:

Καλά καθιστέ να κάνω εγώ μια σοβαρή ερώτηση τώρα επαφες κάνετε χαχαχαχαχαχαχαχα 

Εγώ όχι γιατί κάνω συσπάσεις και ο γιατρός μου απαγορεύει. Και με το κουλί και χωρίς..... ;)

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Εσένα είναι παχυρευστα; εμένα δεν είναι σίγουρα . Είναι σαν νερό.. (δεν με έχεις ικανή να πάρω καμία 20αρια;;;;;;; αχαχαχ)

Σ'ευχαριστώ Γωγω μου. Σε ηρέμησες λίγο που λες ότι τα βρίσκεις πάντα εκεί τα υγρά . Βλενα δεν έχω δει ποτέ. Είναι τελείως νερό. Στον γιο μου είχα παααρα μα πάρα πολύ υγρά αλλά ήταν πάντα λευκά παχυρευστα.. καμια σχέση με εδώ.

Μηπως ειναι τσισα; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...