Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Nikoleta... είπε:

Στην αρχή να φανταστείς μου έλεγε μέχρι 3 - 4 συσπάσεις δεν πειράζει. Μετά μου το έκανε 10. Εγώ όταν κάθομαι στην καρέκλα ή είμαι όρθια και πάω να σκύψω λίγο κάνω.

Προσπάθησε αφού τουλάχιστον δεν έχεις άλλο μωράκι να είσαι θέλοντας και μη σε εγρήγορση να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς!!! Εγώ δυστυχώς δε μπορώ ιδιαίτερα λογο της μικρής αλλά προσπαθώ ..  και τώρα που σου γράφω νιώθω σύσπαση


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Nikoleta... είπε:

Κι εγώ έπαθα στο 1ο τρίμηνο 3 φορές ονείρωξη. Ακριβώς όπως το λες. Μάλλον από τη στέρηση....

Εμείς οι 2 είμαστε οι μόνες απ' ότι βλέπω στερημένες.

Καλε τι στερημενες... Εγω μια χαρα περναω στον υπνο μου.... Χαχαχα... Τωρα να σου πω οτι προχθες το βραδυ μπορει να εγινε κ παραπανω απο μια φορα... Στις αρχες που το παθαινα ειχα αρκετα υγρα. Μετα ειχαν ψιλοκοψει κ τωρα εχω παλι πολλα. Λογικα απο αυτο ειναι... Αλλα δεν το ελεγχω... Οποτε ο, τι δεν μπορουμε να το αποφυγουμε, ας το απολαυσουμε... Χαχαχα 

  • Χαχα 5

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια απλά ο κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός. Μη με κρίνετε... Δεν πέρασα και λίγα μέχρι τώρα για να έχω φτάσει σε αυτό το σημείο. Ψυχολογικά όλο αυτό με έχει ρίξει. Τι να κανω;; μέχρι την 17η νοσηλευτηκα 2 φορές στο Ρέα και μια στο Νίκαια συν μια βραχεια νοσηλεια ξανα στο Ρεα και με τρελανανε με λιστερια μέχρι και για νόσο του crohn  και άλλα τέτοια τότε δεν μιλούσα και δεν έλεγα σχεδόν τίποτα εδώ. Και τα άφηνα πίσω μου. Μετά εγινε αυτο με το τραχηλο, αγχωθηκα αλλα την ιδια μερα που πηγα στον γιατρο μου το άφησα πίσω και τον εμπιστεύτηκα...Δεν έτρεξα σε 100 γιατρούς που λέτε.... μετα άρχισαν οι πρόωρες συσπάσεις πάλι δεν πολυεγραψα,(δεν ξέρω αν θυμάστε που δεν με άφησε ούτε να ταξιδέψω) μετά έγινε αυτό με την β επιπέδου ε με έριξε πάρα πολύ. Δεν μου είπαν όλοι οι γιατροί ότι είναι όλα τέλεια... μόνο ένας εμβρυολογος στην ουσία μου το είπε... άκουσα διαφορετικές γνώμες. Και ειδικά η 3η γνώμη ήταν και η χειρότερη μετα από επιλογή ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΎ ΜΟΥ να παω σε αυτόν... Δεν καταλαβαίνω γιατί βγαίνει ότι όλοι μου είπαν όλα τέλεια κι εγώ ψάχνω να βρω πρόβλημα.  Εγώ το ζω το άγχος. Εγώ Δυσκολεύομαι να το αποβαλω. Το θέλω νομίζεται;;; και στην κόρη μου πέρασα πάρα πολύ δύσκολα χειρουργηθηκα στον 9ο και από τον 4ο είχα μπει ίσα με 20 φορές στο Ρέα, ο γιατρος έχει να λέει 40χρ ότι ήμουν από τις πιο σπάνιες περιπτώσεις του. όμως εκεί ήμουν βράχος. Τώρα δεν είμαι. Τι να κανω... οσο για την τελευταια εγκυμοσύνη που λετε οτι ειναι για καποιες, υπαρχει και η αλλη οψη του νομίσματος, οτι επειδη ακριβώς είναι η τελευταία και ξέρω πως δεν θα υπάρξει άλλη, ίσως και αυτό είναι ένας επιπλέον λόγος να αγχώνομαι να πάνε όλα καλά γιατί άλλη δεν θα ξανά υπάρξει.

 αν λοιπόν σας ενοχλώ οκ δεν ξαναγράφω τίποτα. Συγγνώμη απλά στεναχωρήθηκα. Μου είπε χθες ο γιατρος μου όλα καλά με το τεστ;; μου είπε αυτολεξεί "Κοίτα δεν έχουν 100% σιγουριά και μπορεί να βγουν ψευδώς αρνητικά οπότε το παρακολουθείς και βλέπουμε" ε το παρακολουθώ λοιπόν. Γιατί να το αγνοησω; αν μου έλεγε είσαι καλυμμένη με αυτό ξεχνά το , θα το ξεχνουσα. Και μη ξεχνάτε πως ο 3ος εμβρυολογος μου τα είχε βρει χαμηλά τα αμνιακα. Ακόμα κι αν ήταν λάθος η μέτρηση, στο μυαλό μου έπαιξε ρόλο. Σε σας μπορεί να μην έπαιζε. Αλλά ξανά λέω... Εγώ είμαι εγώ κι εσείς είστε εσείς. 

Συγγνώμη λοιπόν αν σας κούρασα. Αναγνωρίζω ότι είστε όλες στήριγμα για μένα και μόνο τα καλύτερα έχω να πω ειδικά για @Mamacita Alina @Giotitsa και @Jennak83 μου έχετε σταθεί πάρα πολύ. Αλλά ειλικρινά φτάνει όλο αυτό σε σημείο να δημιουργώ φοβίες σε άλλες κοπέλες ή και εκνευρισμό , τότε τέλος δεν ξαναγράφω!

Φιλιά.

  • Μου αρέσει 4

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Κορίτσια απλά ο κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός. Μη με κρίνετε... Δεν πέρασα και λίγα μέχρι τώρα για να έχω φτάσει σε αυτό το σημείο. Ψυχολογικά όλο αυτό με έχει ρίξει. Τι να κανω;; μέχρι την 17η νοσηλευτηκα 2 φορές στο Ρέα και μια στο Νίκαια συν μια βραχεια νοσηλεια ξανα στο Ρεα και με τρελανανε με λιστερια μέχρι και για νόσο του crohn  και άλλα τέτοια τότε δεν μιλούσα και δεν έλεγα σχεδόν τίποτα εδώ. Και τα άφηνα πίσω μου. Μετά εγινε αυτο με το τραχηλο, αγχωθηκα αλλα την ιδια μερα που πηγα στον γιατρο μου το άφησα πίσω και τον εμπιστεύτηκα...Δεν έτρεξα σε 100 γιατρούς που λέτε.... μετα άρχισαν οι πρόωρες συσπάσεις πάλι δεν πολυεγραψα,(δεν ξέρω αν θυμάστε που δεν με άφησε ούτε να ταξιδέψω) μετά έγινε αυτό με την β επιπέδου ε με έριξε πάρα πολύ. Δεν μου είπαν όλοι οι γιατροί ότι είναι όλα τέλεια... μόνο ένας εμβρυολογος στην ουσία μου το είπε... άκουσα διαφορετικές γνώμες. Και ειδικά η 3η γνώμη ήταν και η χειρότερη μετα από επιλογή ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΎ ΜΟΥ να παω σε αυτόν... Δεν καταλαβαίνω γιατί βγαίνει ότι όλοι μου είπαν όλα τέλεια κι εγώ ψάχνω να βρω πρόβλημα.  Εγώ το ζω το άγχος. Εγώ Δυσκολεύομαι να το αποβαλω. Το θέλω νομίζεται;;; και στην κόρη μου πέρασα πάρα πολύ δύσκολα χειρουργηθηκα στον 9ο και από τον 4ο είχα μπει ίσα με 20 φορές στο Ρέα, ο γιατρος έχει να λέει 40χρ ότι ήμουν από τις πιο σπάνιες περιπτώσεις του. όμως εκεί ήμουν βράχος. Τώρα δεν είμαι. Τι να κανω... οσο για την τελευταια εγκυμοσύνη που λετε οτι ειναι για καποιες, υπαρχει και η αλλη οψη του νομίσματος, οτι επειδη ακριβώς είναι η τελευταία και ξέρω πως δεν θα υπάρξει άλλη, ίσως και αυτό είναι ένας επιπλέον λόγος να αγχώνομαι να πάνε όλα καλά γιατί άλλη δεν θα ξανά υπάρξει.

 αν λοιπόν σας ενοχλώ οκ δεν ξαναγράφω τίποτα. Συγγνώμη απλά στεναχωρήθηκα. Μου είπε χθες ο γιατρος μου όλα καλά με το τεστ;; μου είπε αυτολεξεί "Κοίτα δεν έχουν 100% σιγουριά και μπορεί να βγουν ψευδώς αρνητικά οπότε το παρακολουθείς και βλέπουμε" ε το παρακολουθώ λοιπόν. Γιατί να το αγνοησω; αν μου έλεγε είσαι καλυμμένη με αυτό ξεχνά το , θα το ξεχνουσα. Και μη ξεχνάτε πως ο 3ος εμβρυολογος μου τα είχε βρει χαμηλά τα αμνιακα. Ακόμα κι αν ήταν λάθος η μέτρηση, στο μυαλό μου έπαιξε ρόλο. Σε σας μπορεί να μην έπαιζε. Αλλά ξανά λέω... Εγώ είμαι εγώ κι εσείς είστε εσείς. 

Συγγνώμη λοιπόν αν σας κούρασα. Αναγνωρίζω ότι είστε όλες στήριγμα για μένα και μόνο τα καλύτερα έχω να πω ειδικά για @Mamacita Alina @Giotitsa και @Jennak83 μου έχετε σταθεί πάρα πολύ. Αλλά ειλικρινά φτάνει όλο αυτό σε σημείο να δημιουργώ φοβίες σε άλλες κοπέλες ή και εκνευρισμό , τότε τέλος δεν ξαναγράφω!

Φιλιά.

Κοριτσακι μου εγω πιστεύω οτι η λογικη αυτου του φόρουμ ειναι για να μοιραζομαστε τα παντα οσες φορες κ αν χρειαστει... Ειτε ευχαριστα, ειτε προβληματισμους... Φυσικα κ να συνεχισεις να γραφεις.... Δεν κουραζεις κανεναν... Εχεις περασει πολλά κ ειναι λογικο να τα εχεις δει ολα... Ειμαστε εδω για σενα.... Φιλακια πολλα.... 

  • Μου αρέσει 3

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Farmakotriftena Δεν νομίζω οτι δημιουργείς φοβία σε καμία κοπέλα, ίσα ίσα που είναι πολύ βοηθητικό να συζητάμε αυτα που μας αγχώνουν, ενημερωνόμαστε, ψαχνόμαστε και εμείς... Μετα απο μια απώλεια του πρώτου μου μωρού, 5 αποτυχημένες προσπάθειες εξωσωματικής, που πίστεψε με είναι σαν μικροί θάνατοι... Να δίνεις τα πάντα σου και να βρίσκεσαι να μαζεύεις τα κομμάτια σου πάλι και πάλι,  πίστεψε με, έχω όοοολους τους φοβους που σε έχουν απασχολήσει, έχω χάσει τον υπνο μου άπειρα βράδια, έχω πάει σε πολλούς γιατρούς πολλών ειδικοτήτων, έχω νοσηλευτεί, και γενικά δεν μπορώ σε καμία περίπτωση να πω οτι απολαμβάνω την εγκυμοσύνη μου. Ξέρω οτι υπάρχουν πολλές γυναίκες που και αυτες πέρασαν διάφορα, και έχουν την δυναμη και κάνουν πέρα τους φόβους τους και το ζούνε.. Και τις θαυμάζωΕ εγω δεν μπορω... Δεν νομίζω οτι αυτό είναι κατακριτέο απο κάνέναν. Είναι λες και ζω χωρίς να παίρνω αναπνοή, όπως είπα στον άντρα μου, νομίζω ότι θα πάρω αναπνοή ξανά αν με αξιώσει ο Θεός να το πάρω γερό στην αγκαλιά μου... Αυτα είχα να πω... Σας διαβάζω όποτε μπορώ, αλλά δούλευα και δεν έμπαινα συχνά... Τωρα έκλεισαν τα φροντιστήρια και είμαι χαλαρή.. Ηθελα απλα να σου πω πως είσαι ΑΠΟΛΥΤΑ δικαιολογημένη...  @Nikoleta... Και εγω εχω θέμα με τις συσπάσεις, έχουμε ξαναμιλήσει.. Όταν νοσηλεύτηκα με πολύ δυνατές συσπάσεις ήμουν στις 22 εβδ. Μου εδωσαν εκεί στο νοσοκομείο τα glopir, με μπουκωσαν στο μαγνησιο και στα utrogestan κ όμως δεν σταμάτησαν... Εκεί με αντιμετώπιζαν όλοι σαν τελειωμένη περίπτωση.. Σκέψου δεν μου εφερναν καν να φαω, γιατι περίμεναν οτι θα γεννήσω... Έκλαιγα μερα νυχτα... Έχασα 4 κιλά! Ταυτόχρονα η γιατρός μου στο τηλέφωνο μου έλεγε σηκω φύγε, δεν είναι συσπάσεις...Έλα στο Γένεσις να σε δω... Δεν μπορούσα όμως να παρω την ευθύνη και να φυγω.. Έτυχε να ξερει η γιατρός μου τον γιατρό στο νοσοκομείο, μιλήσανε, αυτός είπε θα μου βάλει τοκολυτικό δυνατό στον ορό το tractocile αν και δεν ενδείκνυται για κατω απο 24 εβδομάδες.. Μου το βάλανε... 48 ωρες με αυτο το φάρμακο, πέρασαν οι συσπάσεις και απο τότε είμαι στο σπίτι με όλο αυτο το mix μαγνησιο, utrogestan και glopir. Η γιατρός μου όμως με βάζει κάθε εβδομαδα απο τότε στον τοκογράφο γιατί εξακολουθεί να πιστεύει ότι ήταν ίσως απο το έντερο αυτοι οι έντονοι πόνοι. Μέχρι τώρα δεν εχει παρατηρήσει κάτι  ανησυχητικό. Συνεχίζω τα glopir αλλα μέχρι 1 Ιουλίου θέλει να τα σταματησω γιατι και αυτα όπως μου είπε δεν είναι αθώα (άλλες φωτιες μου αναψε με αυτο που είπε).. Συσπάσεις κάνω, ήπιες πλέον... Να αποφεύγεις τα γαλακτοκομικά, μου εξήγησε πως με κάποιο τρόπο δημιουργούν συσπάσεις.. Δυστυχως το ασβεστιο το θέλουμε, αλλα στην περίπτωση μας καλύτερα να το αποφεύγουμε... Όχι εντελώς, αλλά πρέπει να περιορίσουμε... Είπα παααρα πολλά αλλα θέλω να σου πω επίσης ότι εχω και θέμα με τον τράχηλο... Απο την 16 εβδομαδα που μου τον μετρησε κολπικα , τον είδε στα όρια (απο 2.9 εως  3.1 max) με βλέπει ΚΑΘΕ εβδομάδα και τον μετράμε... Δεν επηρεαστηκε απο τις συσπάσεις, όμως καταλαβαινεις, πως ΚΑΙ με κοντό τράχηλο, κινδυνεύουμε ακόμα περισσότερο απο αυτές..  Να μην φοβάσαι... Να μένεις ΗΡΕΜΗ.. μου το τόνισε.. Εγω την μερα που το έπαθα το επεισόδιο, άσε τι πέρασα... Δεν περιγράφεται.. ΗΡΕΜΗ.... Και οι τοξικοί άνθρωποι ΜΑΚΡΙΆ ΜΑΣ.... Να γεννήσουμε τα μωρά μας στην ωρα τους... Μονο αυτο.. Φιλιά και ότι άλλο θες για τις συσπάσεις μπορείς να με ρωτήσεις! 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Farmakotriftena είπε:

Κορίτσια απλά ο κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός. Μη με κρίνετε... Δεν πέρασα και λίγα μέχρι τώρα για να έχω φτάσει σε αυτό το σημείο. Ψυχολογικά όλο αυτό με έχει ρίξει. Τι να κανω;; μέχρι την 17η νοσηλευτηκα 2 φορές στο Ρέα και μια στο Νίκαια συν μια βραχεια νοσηλεια ξανα στο Ρεα και με τρελανανε με λιστερια μέχρι και για νόσο του crohn  και άλλα τέτοια τότε δεν μιλούσα και δεν έλεγα σχεδόν τίποτα εδώ. Και τα άφηνα πίσω μου. Μετά εγινε αυτο με το τραχηλο, αγχωθηκα αλλα την ιδια μερα που πηγα στον γιατρο μου το άφησα πίσω και τον εμπιστεύτηκα...Δεν έτρεξα σε 100 γιατρούς που λέτε.... μετα άρχισαν οι πρόωρες συσπάσεις πάλι δεν πολυεγραψα,(δεν ξέρω αν θυμάστε που δεν με άφησε ούτε να ταξιδέψω) μετά έγινε αυτό με την β επιπέδου ε με έριξε πάρα πολύ. Δεν μου είπαν όλοι οι γιατροί ότι είναι όλα τέλεια... μόνο ένας εμβρυολογος στην ουσία μου το είπε... άκουσα διαφορετικές γνώμες. Και ειδικά η 3η γνώμη ήταν και η χειρότερη μετα από επιλογή ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΎ ΜΟΥ να παω σε αυτόν... Δεν καταλαβαίνω γιατί βγαίνει ότι όλοι μου είπαν όλα τέλεια κι εγώ ψάχνω να βρω πρόβλημα.  Εγώ το ζω το άγχος. Εγώ Δυσκολεύομαι να το αποβαλω. Το θέλω νομίζεται;;; και στην κόρη μου πέρασα πάρα πολύ δύσκολα χειρουργηθηκα στον 9ο και από τον 4ο είχα μπει ίσα με 20 φορές στο Ρέα, ο γιατρος έχει να λέει 40χρ ότι ήμουν από τις πιο σπάνιες περιπτώσεις του. όμως εκεί ήμουν βράχος. Τώρα δεν είμαι. Τι να κανω... οσο για την τελευταια εγκυμοσύνη που λετε οτι ειναι για καποιες, υπαρχει και η αλλη οψη του νομίσματος, οτι επειδη ακριβώς είναι η τελευταία και ξέρω πως δεν θα υπάρξει άλλη, ίσως και αυτό είναι ένας επιπλέον λόγος να αγχώνομαι να πάνε όλα καλά γιατί άλλη δεν θα ξανά υπάρξει.

 αν λοιπόν σας ενοχλώ οκ δεν ξαναγράφω τίποτα. Συγγνώμη απλά στεναχωρήθηκα. Μου είπε χθες ο γιατρος μου όλα καλά με το τεστ;; μου είπε αυτολεξεί "Κοίτα δεν έχουν 100% σιγουριά και μπορεί να βγουν ψευδώς αρνητικά οπότε το παρακολουθείς και βλέπουμε" ε το παρακολουθώ λοιπόν. Γιατί να το αγνοησω; αν μου έλεγε είσαι καλυμμένη με αυτό ξεχνά το , θα το ξεχνουσα. Και μη ξεχνάτε πως ο 3ος εμβρυολογος μου τα είχε βρει χαμηλά τα αμνιακα. Ακόμα κι αν ήταν λάθος η μέτρηση, στο μυαλό μου έπαιξε ρόλο. Σε σας μπορεί να μην έπαιζε. Αλλά ξανά λέω... Εγώ είμαι εγώ κι εσείς είστε εσείς. 

Συγγνώμη λοιπόν αν σας κούρασα. Αναγνωρίζω ότι είστε όλες στήριγμα για μένα και μόνο τα καλύτερα έχω να πω ειδικά για @Mamacita Alina @Giotitsa και @Jennak83 μου έχετε σταθεί πάρα πολύ. Αλλά ειλικρινά φτάνει όλο αυτό σε σημείο να δημιουργώ φοβίες σε άλλες κοπέλες ή και εκνευρισμό , τότε τέλος δεν ξαναγράφω!

Φιλιά.

Κοριτσι μου, ειναι απολυτως λογικο να μην εχεις και την καλυτερη ψυχολογια...δεν εχεις περασει και λιγα!!Να εισαι σιγουρη οτι εχεις την υποστηριξη και τη συμπαρασταση ολων μας!!Ειμαστε εδω για να λεμε ο,τι μας προβληματιζει και να στηριζουμε η μια την αλλη!!Μην περναει καν λοιπον απο το μυαλο σου οτι μπορει να ενοχλεις...κι αν σου λεμε και μια κουβεντα παραπανω ειναι για να προσπαθησουμε να σε ξεαγχωσουμε και να σε ηρεμησουμε, οχι για να σε κανουμε να νιωσεις ασχημα...

Εννοειται λοιπον οτι θα συνεχισεις να γραφεις κι εμεις θα προσπαθουμε να σε κανουμε να βλεπεις τα πραγματα λιγο πιο θετικα!!

  • Μου αρέσει 3

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Κορίτσια απλά ο κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός. Μη με κρίνετε... Δεν πέρασα και λίγα μέχρι τώρα για να έχω φτάσει σε αυτό το σημείο. Ψυχολογικά όλο αυτό με έχει ρίξει. Τι να κανω;; μέχρι την 17η νοσηλευτηκα 2 φορές στο Ρέα και μια στο Νίκαια συν μια βραχεια νοσηλεια ξανα στο Ρεα και με τρελανανε με λιστερια μέχρι και για νόσο του crohn  και άλλα τέτοια τότε δεν μιλούσα και δεν έλεγα σχεδόν τίποτα εδώ. Και τα άφηνα πίσω μου. Μετά εγινε αυτο με το τραχηλο, αγχωθηκα αλλα την ιδια μερα που πηγα στον γιατρο μου το άφησα πίσω και τον εμπιστεύτηκα...Δεν έτρεξα σε 100 γιατρούς που λέτε.... μετα άρχισαν οι πρόωρες συσπάσεις πάλι δεν πολυεγραψα,(δεν ξέρω αν θυμάστε που δεν με άφησε ούτε να ταξιδέψω) μετά έγινε αυτό με την β επιπέδου ε με έριξε πάρα πολύ. Δεν μου είπαν όλοι οι γιατροί ότι είναι όλα τέλεια... μόνο ένας εμβρυολογος στην ουσία μου το είπε... άκουσα διαφορετικές γνώμες. Και ειδικά η 3η γνώμη ήταν και η χειρότερη μετα από επιλογή ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΎ ΜΟΥ να παω σε αυτόν... Δεν καταλαβαίνω γιατί βγαίνει ότι όλοι μου είπαν όλα τέλεια κι εγώ ψάχνω να βρω πρόβλημα.  Εγώ το ζω το άγχος. Εγώ Δυσκολεύομαι να το αποβαλω. Το θέλω νομίζεται;;; και στην κόρη μου πέρασα πάρα πολύ δύσκολα χειρουργηθηκα στον 9ο και από τον 4ο είχα μπει ίσα με 20 φορές στο Ρέα, ο γιατρος έχει να λέει 40χρ ότι ήμουν από τις πιο σπάνιες περιπτώσεις του. όμως εκεί ήμουν βράχος. Τώρα δεν είμαι. Τι να κανω... οσο για την τελευταια εγκυμοσύνη που λετε οτι ειναι για καποιες, υπαρχει και η αλλη οψη του νομίσματος, οτι επειδη ακριβώς είναι η τελευταία και ξέρω πως δεν θα υπάρξει άλλη, ίσως και αυτό είναι ένας επιπλέον λόγος να αγχώνομαι να πάνε όλα καλά γιατί άλλη δεν θα ξανά υπάρξει.

 αν λοιπόν σας ενοχλώ οκ δεν ξαναγράφω τίποτα. Συγγνώμη απλά στεναχωρήθηκα. Μου είπε χθες ο γιατρος μου όλα καλά με το τεστ;; μου είπε αυτολεξεί "Κοίτα δεν έχουν 100% σιγουριά και μπορεί να βγουν ψευδώς αρνητικά οπότε το παρακολουθείς και βλέπουμε" ε το παρακολουθώ λοιπόν. Γιατί να το αγνοησω; αν μου έλεγε είσαι καλυμμένη με αυτό ξεχνά το , θα το ξεχνουσα. Και μη ξεχνάτε πως ο 3ος εμβρυολογος μου τα είχε βρει χαμηλά τα αμνιακα. Ακόμα κι αν ήταν λάθος η μέτρηση, στο μυαλό μου έπαιξε ρόλο. Σε σας μπορεί να μην έπαιζε. Αλλά ξανά λέω... Εγώ είμαι εγώ κι εσείς είστε εσείς. 

Συγγνώμη λοιπόν αν σας κούρασα. Αναγνωρίζω ότι είστε όλες στήριγμα για μένα και μόνο τα καλύτερα έχω να πω ειδικά για @Mamacita Alina @Giotitsa και @Jennak83 μου έχετε σταθεί πάρα πολύ. Αλλά ειλικρινά φτάνει όλο αυτό σε σημείο να δημιουργώ φοβίες σε άλλες κοπέλες ή και εκνευρισμό , τότε τέλος δεν ξαναγράφω!

Φιλιά.

Καλε εισαι καλα; εδω ειμαστε για να τα μοιραζομαστε ολα, ειδικα τους φοβους μας. Και εγω σε καταλαβαινω απολυτα, εχεις περασει πολλα και φοβασαι, δεν ειναι ολοι οι ανθρωποι το ιδιο..κ γω ειμαι πολυ αγχωδης ποσο μαλλον οταν μιλαμε για τα παιδια μας! Απλα σου εχουν πεσει πολλα μαζεμενα κ δεν ηταν κ λιγα ολα αυτα ουτε ασημαντα καποια, περασαμε την ιδια κατασταση σε καποια, δεν ειναι ευκολο να το διαχειριστεις. Νομιζω οτι τα κοριτσια απλα προσπαθουν να σε χαλαρωσουν, δεν νομιζω οτι καμια θελει να κρινει γιατι ολες πανω κατω περναμε τα ιδια..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Farmakotriftena κανεναν δεν κουρασες απλα για το καλο σου δες το αλλιως. εισαι 32-33 χρονων με δυο υγειεστατα παιδακια κ εσυ εντελως μια χαρα τι σημαινει ειναι η τελευταια σου εγκυμοσυνη ? τι να πουν κοπελες που προσπαθουν απο τα 30 κ φτανουν 42 για ενα κ μοναδικο πραγματικα τελευταιο παιδι? να τρελαθουν? παρτο αλλιως ολες οι δυσκολιες ηταν απλα περαστικες κ εχεις ακομα τουλαχιστον 10 χρονια για να αποφασισεις αλλες δεκα εγκυμοσυνες. μην τα βλεπεις ολα στραβα ολα περαστικα ειναι. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

@Farmakotriftena κανεναν δεν κουρασες απλα για το καλο σου δες το αλλιως. εισαι 32-33 χρονων με δυο υγειεστατα παιδακια κ εσυ εντελως μια χαρα τι σημαινει ειναι η τελευταια σου εγκυμοσυνη ? τι να πουν κοπελες που προσπαθουν απο τα 30 κ φτανουν 42 για ενα κ μοναδικο πραγματικα τελευταιο παιδι? να τρελαθουν? παρτο αλλιως ολες οι δυσκολιες ηταν απλα περαστικες κ εχεις ακομα τουλαχιστον 10 χρονια για να αποφασισεις αλλες δεκα εγκυμοσυνες. μην τα βλεπεις ολα στραβα ολα περαστικα ειναι. 

Γιατί μόνο ηλικιακος πρέπει να είναι ο λόγος; έγραψα ότι λόγο της ηλικίας μου ξέρω πως είναι η τελευταία εγκυμοσυνη; 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Γιατί μόνο ηλικιακος πρέπει να είναι ο λόγος; έγραψα ότι λόγο της ηλικίας μου ξέρω πως είναι η τελευταία εγκυμοσυνη; 

ο.λογος εννοειτε οτι ειναι αλλος προφανως οικονομικος οτι δεν θελεις αλλα παιδια κτλ κτλ αλλα αυτος ο λογος αλλαζει . δηλαδη ειναι μονο λογος αποφασης κ οχι αναγκης . ..

γιαυτο να εισαι πιο χαλαρη .  σημερα ειπες τελευταια εγκυμοσυνη αυριο δεν ξερεις. 

την υγεια σου να εχεις κ οτι αλλο ερχετε! αυτο μην το προσπερνας . 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, linaa είπε:

ο.λογος εννοειτε οτι ειναι αλλος προφανως οικονομικος οτι δεν θελεις αλλα παιδια κτλ κτλ αλλα αυτος ο λογος αλλαζει . δηλαδη ειναι μονο λογος αποφασης κ οχι αναγκης . ..

γιαυτο να εισαι πιο χαλαρη .  σημερα ειπες τελευταια εγκυμοσυνη αυριο δεν ξερεις. 

Μα Μου έθεσες τον ηλικιακό όμως. Και μου έφερες και παράδειγμα για το τι θα πρέπει να κάνει μια γυναίκα 42 ετών. Να τρελαθει; Γιατί να υπάρξει σύγκριση; Ή κάθε μία έχει τους δικούς της λόγους λοιπόν. 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Μα Μου έθεσες τον ηλικιακό όμως. Και μου έφερες και παράδειγμα για το τι θα πρέπει να κάνει μια γυναίκα 42 ετών. Να τρελαθει; Γιατί να υπάρξει σύγκριση; Ή κάθε μία έχει τους δικούς της λόγους λοιπόν. 

ναι απλα εσυ μπορεις να αλλαξεις γνωμη κοριτσι μου μονο ο ηλικιακος κ ο υγειας ειναι η τελευταια εγκυμοσυνη. 

εσενα ειναι απλα η τελευταια μεχρι σημερα αυριο ξαναμενεις εγκυος οποτε το θελησεις αυτο εννοω.

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

ναι απλα εσυ μπορεις να αλλαξεις γνωμη κοριτσι μου μονο ο ηλικιακος κ ο υγειας ειναι η τελευταια εγκυμοσυνη. 

εσενα ειναι απλα η τελευταια μεχρι σημερα αυριο ξαναμενεις εγκυος οποτε το θελησεις αυτο εννοω.

Οχι Λινα μου... ξερω πως ειναι η τελευταία μου. Και με τον άντρα μου ναι μεν δεν περιμέναμε τόσο γρήγορα την 3η αλλά αν θα προέκυπτε θα δίναμε ένα χρόνο όχι παραπάνω. Όχι λόγω ηλικίας δικής μου.  Αλλά και πάλι , αν είναι μια από τις αιτίες που μου δημιουργείται άγχος , έχει να κάνει με εμένα. 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Οχι Λινα μου... ξερω πως ειναι η τελευταία μου. Και με τον άντρα μου ναι μεν δεν περιμέναμε τόσο γρήγορα την 3η αλλά αν θα προέκυπτε θα δίναμε ένα χρόνο όχι παραπάνω. Όχι λόγω ηλικίας δικής μου.  Αλλά και πάλι , αν είναι μια από τις αιτίες που μου δημιουργείται άγχος , έχει να κάνει με εμένα. 

αυτο λεω κακο στον εαυτο σου κανεις κ ειναι αδικο που ενω τα εχεις ολα κ οτι ετυχε ειναι περαστικο καθεσε κ χαλιεσαι κ ανχωνεσε . 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Οχι Λινα μου... ξερω πως ειναι η τελευταία μου. Και με τον άντρα μου ναι μεν δεν περιμέναμε τόσο γρήγορα την 3η αλλά αν θα προέκυπτε θα δίναμε ένα χρόνο όχι παραπάνω. Όχι λόγω ηλικίας δικής μου.  Αλλά και πάλι , αν είναι μια από τις αιτίες που μου δημιουργείται άγχος , έχει να κάνει με εμένα. 

Αν θες να γράψεις η Οχι είναι δικαιωμα σου εγώ είπα κάποια πράγματα γιατί εκτός απο το εγώ υπάρχει και ενα παιδι αυτό πρέπει να σκέφτεσαι εμενα δεν με ξέρεις και χεστηκες κιολας τι σκέφτομαι δεν στην είπα δεν ενοχλήθηκα ο καθενας έχει περάσει εδώ μέσα πολλά και εσύ το ίδιο το κατανοώ αλλά δνε μπορώ να μην σου πω δυο τρια πράγματα αυτά απο μενα


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...