Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

1 hour ago, Mamacita Alina είπε:

Κοριτσάκια μου. Άλλη μια στο κλαμπ των ουτροτζεσταν. Η χοριακή του φάνηκε εξωφρενικά ανεβασμένη. Αλλά είδαμε κουκίδα μέσα στο σάκο και κάτι σαν καρδούλα αρχίζει σιγά σιγά. Σε λίγες μέρες λέει θα ακούγεται κανονικά. Οπότε δεν τον αγώνας ούτε το αίμα. Συστήνει ξεκούραση όσο γίνεται και τα ουτρο που του είπα εγώ να τα πάρω :-P

Μπραβοοοο! Είδες, όλα μια χαρά! Τώρα ξεκουράσου και απόλαυσε το! Καλώς ήρθες και στο κλαμπ της προγεστερόνης χαχαχα. 

 

1 hour ago, Farmakotriftena είπε:

Μπράβο μαμασιτα!! Κοίτα τα ουτρο μπορεί να μην σου φέρουν άσχημα συμπτώματα εσένα. Πόσων εβδομάδων σε βρηκε; εγώ βρε κορίτσια την Τετάρτη που θα είμαι 7εβδομαδων νταν,  ελπίζω να ακούσω καρδιά... 

Αχ κι εγώ Παρασκευή έχω γιατρό και θα είμαι 6+6. Μακάρι να ακούσουμε καρδούλα. Ανυπομονώ! Αιώνας η Παρασκευή!

  • Μου αρέσει 1

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Εγω δεν εχω πολυ ευχαριστα νεα..μολις γυρισα απο το γιατρο. Ειχα παει την προηγουμενη Τριτη, ειχα δει κ λεκιθικο σακο κ 102 παλμους, σημερα ειδαμε εμβρυο κανονικα αλλα οι παλμοι 102 ακομα..αυτο μας προβληματισε. Ειμαι 6+4 λογικα, μου ειπε να ξαναπαω  Παρασκευη και θα πρεπει να δουμε κανονικο μωρο με καλους παλμους. Δε θα αντεξω να το χασω κ αυτο..προς το παρον 10 μερες αδεια.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Εγω δεν εχω πολυ ευχαριστα νεα..μολις γυρισα απο το γιατρο. Ειχα παει την προηγουμενη Τριτη, ειχα δει κ λεκιθικο σακο κ 102 παλμους, σημερα ειδαμε εμβρυο κανονικα αλλα οι παλμοι 102 ακομα..αυτο μας προβληματισε. Ειμαι 6+4 λογικα, μου ειπε να ξαναπαω  Παρασκευη και θα πρεπει να δουμε κανονικο μωρο με καλους παλμους. Δε θα αντεξω να το χασω κ αυτο..προς το παρον 10 μερες αδεια.

Αγοράκι θα είναι και σε παιδεύει απο τώρα! Τα αγόρια είναι πάντα πιο χαμηλά σε παλμούς! Απο τη στιγμη που ακουσατε παλμούς όλα καλά! Μην αγχωνεσαι... Θα το δεις! :)


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Jennak83 είπε:

Εγω δεν εχω πολυ ευχαριστα νεα..μολις γυρισα απο το γιατρο. Ειχα παει την προηγουμενη Τριτη, ειχα δει κ λεκιθικο σακο κ 102 παλμους, σημερα ειδαμε εμβρυο κανονικα αλλα οι παλμοι 102 ακομα..αυτο μας προβληματισε. Ειμαι 6+4 λογικα, μου ειπε να ξαναπαω  Παρασκευη και θα πρεπει να δουμε κανονικο μωρο με καλους παλμους. Δε θα αντεξω να το χασω κ αυτο..προς το παρον 10 μερες αδεια.

Κοριτσάκι μου ευχομαι την Παρασκευή να εισαι τρισευτυχισμενη... :wub:


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Jennak83 είπε:

Εγω δεν εχω πολυ ευχαριστα νεα..μολις γυρισα απο το γιατρο. Ειχα παει την προηγουμενη Τριτη, ειχα δει κ λεκιθικο σακο κ 102 παλμους, σημερα ειδαμε εμβρυο κανονικα αλλα οι παλμοι 102 ακομα..αυτο μας προβληματισε. Ειμαι 6+4 λογικα, μου ειπε να ξαναπαω  Παρασκευη και θα πρεπει να δουμε κανονικο μωρο με καλους παλμους. Δε θα αντεξω να το χασω κ αυτο..προς το παρον 10 μερες αδεια.

Κορίτσι ξεκουράσου, ηρέμησε και σκέψου θετικά. Το ότι είδατε κανονικό έμβρυο και ακούτε και παλμούς είναι θετικά σημάδια. Μπορεί να θέλει το χρόνο του το σπορακι!


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Αγοράκι θα είναι και σε παιδεύει απο τώρα! Τα αγόρια είναι πάντα πιο χαμηλά σε παλμούς! Απο τη στιγμη που ακουσατε παλμούς όλα καλά! Μην αγχωνεσαι... Θα το δεις! :)

Δε ξερω μακαρι, αλλα οταν ειδα την εκφραση του γιατρου..σαν να απογοητευτηκε,σου λεει μια βδομαδα καμια εξελιξη..σκεφτομαι το χειροτερο σεναριο δυστυχως...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Jennak83 είπε:

Δε ξερω μακαρι, αλλα οταν ειδα την εκφραση του γιατρου..σαν να απογοητευτηκε,σου λεει μια βδομαδα καμια εξελιξη..σκεφτομαι το χειροτερο σεναριο δυστυχως...

Κοπέλα μου ξερω οτι ειναι φυσιολογικό να φοβάσαι αλλα επειδη μια καρδούλα χτυπαει μεσα σου, στειλ της μονο θετικη ενεργεια κ σκεψη... Κ ολα να πανε καλα.. 

  • Ευχαριστώ 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Jennak83 είπε:

Δε ξερω μακαρι, αλλα οταν ειδα την εκφραση του γιατρου..σαν να απογοητευτηκε,σου λεει μια βδομαδα καμια εξελιξη..σκεφτομαι το χειροτερο σεναριο δυστυχως...

Κοριτσάκι μου αφού είδατε έμβρυο καο λεκιθικό ασκό τι αλλη εξέλιξη ήθελε ο γιατρός σου και απογοητεύθηκε; 6,4 είσαι, πολύ καλά είναι! Να μου ελεγες οτι είσαι 10-11 και δεν έχει σχηματιστεί να σου πω ναι, εχεις δίκιο αλλά για τη βδομάδα που είσαι θεωρώ οτι είναι πολύ καλά! Έχω δει άπειρους υπερηχους, Δούλευα σε γυναικολόγο 6 χρόνια! Πολλές κοπέλες στη βδομάδα σου δεν έχουν καν ακούσει παλμούς ακόμη! 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Κοριτσάκι μου αφού είδατε έμβρυο καο λεκιθικό ασκό τι αλλη εξέλιξη ήθελε ο γιατρός σου και απογοητεύθηκε; 6,4 είσαι, πολύ καλά είναι! Να μου ελεγες οτι είσαι 10-11 και δεν έχει σχηματιστεί να σου πω ναι, εχεις δίκιο αλλά για τη βδομάδα που είσαι θεωρώ οτι είναι πολύ καλά! Έχω δει άπειρους υπερηχους, Δούλευα σε γυναικολόγο 6 χρόνια! Πολλές κοπέλες στη βδομάδα σου δεν έχουν καν ακούσει παλμούς ακόμη! 

Τον προβληματισε οτι ειναι στασιμος μαλλον..περιμενε τουλαχιστον 110-120 μου ειπε. Το χειροτερο σεναριο ειναι να σταματησει τελειως, αυτον μου ειπε οταν τον ρωτησα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Jennak83 είπε:

Τον προβληματισε οτι ειναι στασιμος μαλλον..περιμενε τουλαχιστον 110-120 μου ειπε. Το χειροτερο σεναριο ειναι να σταματησει τελειως, αυτον μου ειπε οταν τον ρωτησα. 

Κι εγω συμφωνω με τη Φαίη. Στη βδομάδα που είσαι άλλες δεν ακούνε καρδιά από τόσο νωρίς. Στο δικό σου μωράκι χτυπάει η καρδιά του από νωρίς. Όλα καλά θα πάνε και την Παρασκευή θα έχει ανεβάσει...

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Farmakotriftena είπε:

Μπράβο μαμασιτα!! Κοίτα τα ουτρο μπορεί να μην σου φέρουν άσχημα συμπτώματα εσένα. Πόσων εβδομάδων σε βρηκε; εγώ βρε κορίτσια την Τετάρτη που θα είμαι 7εβδομαδων νταν,  ελπίζω να ακούσω καρδιά... 

Με βρήκε περίπου 7 εβδομάδων. Μου τα έδωσε σε υπόθετο που φέρνουν λιγότερες παρενέργειες!

  • Μου αρέσει 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Jennak83 είπε:

Τον προβληματισε οτι ειναι στασιμος μαλλον..περιμενε τουλαχιστον 110-120 μου ειπε. Το χειροτερο σεναριο ειναι να σταματησει τελειως, αυτον μου ειπε οταν τον ρωτησα. 

@Jennak83 κορίτσι μου έλα ακουσε με αγάπη και ασε τον γιατρό να μπαμπαλαει λοιπον ενα Θεός δεν είναι ετσι δεύτερον κορίτσι μου το οτι ακούς και καρδιά είναι παρα πολύ καλά καλέ για την εβδομάδα σου η καρδιά ακούγεται απο την 7 η εβδομάδα καλαα και εκεί σχηματίζεται και καλά επίσης ελεοςςςςςςς πια με αυτους του γιατρούς που αγχωνεται να σταματησει το κεφάλι του λειτουργει να ησυχασουμε αχ δεν μπορω


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σας ευχαριστώ όλες παρά πολύ!!! Ειλικρινά μου έχετε δώσει άπλετη θετική ενέργεια!!! Να είστε καλά μέσα από τη καρδιά μου.

Τζενακ μου εγώ είμαι 7η εβδομάδα και πάλι ενώ έβαλε καρδούλα να ακούσουμε μου είπε ότι οι παλμοί δεν είναι ακόμη κανονικοί γιατί είναι μικρό. Οπότε ουσιαστικά καρδούλα καρδούλα θα ακούσουμε σε 10 μέρες που θα ξανά πάω ...

Οπότε το θεωρώ νορμάλ το μωρουλι να έχει ακόμη τόσους παλμούς. Είναι πολύ μικρούλι ακόμη. Μην αγχώνεσαι!!

Είναι καλα και είναι μεσα στη κοιλίτσα σου οπότε όλα θα πάνε καλά!!

  • Μου αρέσει 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Mamacita Alina είπε:

Με βρήκε περίπου 7 εβδομάδων. Μου τα έδωσε σε υπόθετο που φέρνουν λιγότερες παρενέργειες!

@Mamacita Alina καλώς ήρθες στο κλαμπ των ουτρο κορίτσι τι ωραίας φέρνουν και υπνηλία ετσι εγώ για αυτό δεν απανταω κορίτσια θα με συγχωρεσετε αλλά σχεδόν Ολη μέρα κοιμάμαι τρώω επίσης ααααα και μην το ξεχάσω κατουραωωωωωωωωωωωωωω


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Επίσης @Jennak83 Στον γιο μου όταν ακούσαμε 1η φορά καρδούλα είχα ρωτήσει τον γιατρό μου, πόσους παλμούς έχει. Και μου είχε απαντήσει ότι σε αυτή τη φάση δεν μας ενδιαφέρει πόσους έχεις γιατί μόλις άρχισε να χτυπάει οπότε υπάρχει μεγάλη απόκλιση.

  • Μου αρέσει 2

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...