Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Faith22 είπε:

      Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

      @Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?

      17η-18η εβδομάδα το ένιωθα κανονικά  , βέβαια είναι ένα πολύ πολύ πολύ δραστήριο μωράκι , εχω οπίσθιο πλακούντα και  δεν εχω πάρει ιδιαίτερα κιλά (5) στην 27η  δλδ ξεκινησα 57 και ειμαι 62 με ρούχα, το λέω γιατί μ είπαν ότι παίζει ρόλο! ταυτόχρονα  ξεκίνησαν και οι συσπάσεις βέβαια! 

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Mamacita Alina είπε:

Χαχαχα ψευτοδιαβητικες!!!! Έκλαψα!!!

Ρε συ δε ξέρω τι παίζει. Το άγχος σίγουρα παίζει ρόλο αλλά δεν ένιωθα αγχωμενη ειλικρινά.... Ίσως ο οργανισμός άρχισε να παράγει ξανά ινσουλίνη και να ξεμπλοκαρε δε ξέρω... όταν λες να χαλαρώσεις τι εννοείς; Πχ τώρα τρως και γλυκάκι; Γιατί εγώ σήμερα τσακισα το πρωί ένα μιλκό με τοστ και πήγε 87.... Όσο για τα κιλα; Τι σας έλεγα; Αν δεν είχα διαβήτη θα είχα πάρει 40; Εεεε..... Ξεκίνησα ήδη να παίρνω χαχαχαχα.

@Evangeliaa μου ειλικρινά ιδέα δεν έχω τι παίζεται.... Αλλά είχα και στις άλλες γενικές το νηστείας είτε 95 είτε 101 οπότε κάτι έπαιζε σίγουρα με το ζάχαρο. Αν έβγαινε μόνο η τότε καμπύλη κακή θα έλεγα ίσως και λάθος εργαστήριου αλλά δεν... Και φαντάσου έτρωγα πολύ μετρημένα τη μέρα πριν τις εξετάσεις.... Δε σου ευχήθηκα εν τω μεταξύ με τούτα και με εκείνα να περάσεις τέλεια στο ταξίδι σου.

Κοριτσακια μου σας διάβασα βγιαστικα και δε θυμάμαι ποια άλλα κοριτσάκια μου έγραψαν αλλά σας ευχαριστώ πολύ πολύ όλες. Σήμερα κοιτάω κεράσματα γέννας γιατί συνειδητοποίησα απότομα ότι περίπου 80 μέρες ως τον τοκετό δεν είναι πολλές τελικά χαχαχα. Τι κάνετε εσείς;

Άκυρο... Καφεδάκι πίνετε; Δε μπορώ ρε γαμώ το να μη πίνω έναν τουλάχιστον τη μέρα και πίνω και κοκακολα αν μου τύχει γιατί βοηθάει τόσο πολύ την καούρα.... Πολυ καφεινη αλλά :(

Μα αφού τη βλέπουμε πως κρατάει το βούτυρο και το λιμπιζεται ας το αλείψει μια φορά καλέ ... Και ας μην είναι με το "μαχαίρι" του άντρα της... ας είναι με το χέρι Χαχαχαχα τι λεωωωω

Εγώ πίνω ένα καφέ τη μέρα στάνταρ κ κάποιες φορές κ δεύτερο... Επίσης πίνω κ κόκα κόλα όχι συχνά αλλά πίνω... 

Just now, Mamacita Alina είπε:

Κοριτσακια που πάμε με καισαρική... Μήπως έχετε συζητήσει με το γιατρό σας σε ποια εβδομάδα γίνεται; Μου είπε ο γιατρός μου ότι θα την κάνουμε την 38η μιας που δεν θέλουμε με τίποτα να με πιάσουν πόνοι και να ξεκινήσει φυσιολογικος.... Λέτε να είναι νωρίς; Αμφιταλαντεύονται οι απόψεις άλλοι λένε καλύτερα από 39 και μετά άλλοι πως αφού το μωράκι δείχνει να έχει πάρει τα κιλακια του και δεν είναι πχ 2 κιλα μόνο μπορεί να βγει και απ' την 37η... Οπότε μια χαρά οι 38.... Εγώ αρχίζω και στρεσαρομαι να του πω να πάμε τουλάχιστον 38+3; 

Μπουμπού εμένα μου είπε πως τελειομηνη θεωρείται στις 36 εβδομάδες.. Αλλά την καισαρική την κάνει 38 εβδομάδων... Εκτός απροόπτου βεβαια


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Αχ κοριτσια δεν ξέρω τι να πω.... Ότι λέει η @winspert ξέρω μέσα σ'ακρες.... Θα δούμε.... Ως τότε θα με ελέγχει λογικά και αν δω ότι δεν έχω διαστολή κλπ να προμηνύουν τοκετό θα του ζητήσω να πάμε ως την 39

  • Μου αρέσει 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Αχ κοριτσια δεν ξέρω τι να πω.... Ότι λέει η @winspert ξέρω μέσα σ'ακρες.... Θα δούμε.... Ως τότε θα με ελέγχει λογικά και αν δω ότι δεν έχω διαστολή κλπ να προμηνύουν τοκετό θα του ζητήσω να πάμε ως την 39

Όμορφα είναι την 39 αλλά εγώ νομίζω δεν θα έχω υπομονή να περιμένω λλη μια εβδομάδα χαχαχ


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Όμορφα είναι την 39 αλλά εγώ νομίζω δεν θα έχω υπομονή να περιμένω λλη μια εβδομάδα χαχαχ

Χαχαχα εμένα δε με νοιάζει ρε αρκεί να είναι καλά το νινι.. 

  • Μου αρέσει 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Χαχαχα εμένα δε με νοιάζει ρε αρκεί να είναι καλά το νινι.. 

Αχ γιατί πας για κτ δεν κατάλαβα... 

Εγω παλι, αν δούμε ότι το σάκχαρο ανεβαίνει κ κάνω ινσουλίνη, ο γιατρός είπε δυσκολεύει το πράγμα για vbac αλλά να μην το θεωρήσω λήξαν το θέμα μιας κ λέει αν έχεις σάκχαρο συνήθως σπάνε τα νερά πιο νωρίς κ δεν φτάνεις μέχρι 42 εβδ. Επίσης επειδή στην 1η είχα φτασει μεγ.διαστολη είναι θετικός στο ότι από κάτω θα χω διαστολή κ θα μπορέσει να 'ξεκινήσει' ο τοκετός με ελάχιστο σπρώξιμο. Όσο του επιτρέπεται η κατάσταση 


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, tsilona είπε:

Αχ γιατί πας για κτ δεν κατάλαβα... 

Εγω παλι, αν δούμε ότι το σάκχαρο ανεβαίνει κ κάνω ινσουλίνη, ο γιατρός είπε δυσκολεύει το πράγμα για vbac αλλά να μην το θεωρήσω λήξαν το θέμα μιας κ λέει αν έχεις σάκχαρο συνήθως σπάνε τα νερά πιο νωρίς κ δεν φτάνεις μέχρι 42 εβδ. Επίσης επειδή στην 1η είχα φτασει μεγ.διαστολη είναι θετικός στο ότι από κάτω θα χω διαστολή κ θα μπορέσει να 'ξεκινήσει' ο τοκετός με ελάχιστο σπρώξιμο. Όσο του επιτρέπεται η κατάσταση 

Γιατί εχω περάσει επιπλοκή στον πρώτο τοκετό με έχεις ρωτήσει και σου έχω ξανά πει.


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, marioula1234 είπε:

Την κοιλιτσα την χαϊδεύω μέρα νύχτα εγώ βέβαια δεν έχω συμπασεις αλλά πως γίνεται να αντισταθείς;;; ένα απλό άγγιγμα δεν κάνει κακό βέβαια :)

Είσαι σεξομανής τέλος!!! Χαχαχ

Τέλεια τα αποτελέσματα κοριτσαρα!!! Όταν μέτριο σουν μόνη σου δεν έβγαιναν τοσο χαμηλά συνήθως... Σωστά θυμάμαι; 

Κορίτσια εγώ δεν μπορώ μόνο να τον ικανοποιω κ εγώ να μένω έτσι άπαπα είναι πάνω από τις δυνάμεις μου χαχαχ

Πάντως υπερβολικός είναι μωρέ ο γιατρός σου αν όλα μα όλα τα άλλα είναι οκ τι πειράζει που είσαι από εξωσωματική οι πρώτες εβδομάδες είναι κρησιμες μετά είτε εξωσωματική είτε όχι το ίδιο είναι πιστεύω... Κάνε σεξ σου λεωωωωω χαχαχ

Αχ ανυπομονώ να απλώσω κ εγώ το πρώτο πλυντήριο με τα ρουχακια της μπουμπού μου θα ξεκινήσω κ εγω μόλις επιστρέψω από Αθήνα! 

Απολύθηκε και εσύ;;; αντε καλό καλοκαίρι και επίσημα πλέον :)

Γλυκές μου αναπληρωτριες καλή μας απόλυση!! Κ γω χαίρομαι πολύ 1η φορά!! :x

Just now, Mamacita Alina είπε:

Γιατί εχω περάσει επιπλοκή στον πρώτο τοκετό με έχεις ρωτήσει και σου έχω ξανά πει.

Γενικα ξεχνάω, μην το παίρνεις προσωπικά, σορρυ. Η κόρη μου λέει γέρασες μαμα κ τπτ δε θυμάσαι. Το ΚΩΛΟΠΑΙΔΟ. 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Γλυκές μου αναπληρωτριες καλή μας απόλυση!! Κ γω χαίρομαι πολύ 1η φορά!! :x

Γενικα ξεχνάω, μην το παίρνεις προσωπικά, σορρυ. Η κόρη μου λέει γέρασες μαμα κ τπτ δε θυμάσαι. Το ΚΩΛΟΠΑΙΔΟ. 

Κανένα προβλημα!! Απλα το ανέφερα ότι το έχουμε ξανά πει


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ο παλιός γιατρός που θελε να με βάλει για κτ, είπε πως απτην 38 μέχρι την 39κ κάτι λίγο παρακολουθει με νστ τι παίζει, και αναλόγως πράττει. Θέλει να μείνει όσο παραπάνω μπορεί το παιδί μεσα

Just now, Mamacita Alina είπε:

Κανένα προβλημα!! Απλα το ανέφερα ότι το έχουμε ξανά πει

Μπορεί να στο ξαναρώτησω σε προετοιμάζω.:roll:. Πλάκα κάνω. Τώρα (εύχομαι) να το θυμαμαι

Καφε ξεκίνησα να πίνω από τότε που μπήκα στον 6ο κ σταμάτησαν οι εμετοι.ρε σεις την άλλη βδομάδα μπαίνω στον 7ο;;;


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Κοριτσακια που πάμε με καισαρική... Μήπως έχετε συζητήσει με το γιατρό σας σε ποια εβδομάδα γίνεται; Μου είπε ο γιατρός μου ότι θα την κάνουμε την 38η μιας που δεν θέλουμε με τίποτα να με πιάσουν πόνοι και να ξεκινήσει φυσιολογικος.... Λέτε να είναι νωρίς; Αμφιταλαντεύονται οι απόψεις άλλοι λένε καλύτερα από 39 και μετά άλλοι πως αφού το μωράκι δείχνει να έχει πάρει τα κιλακια του και δεν είναι πχ 2 κιλα μόνο μπορεί να βγει και απ' την 37η... Οπότε μια χαρά οι 38.... Εγώ αρχίζω και στρεσαρομαι να του πω να πάμε τουλάχιστον 38+3; 

Ο γυναικολόγος μου (ο μπαμπάς) λέει 38, ο γιος που έρχεται από Αγγλία λέει 39. Ο εμβρυολογος μου, πάλι μου είχε πει στον γιο μου , καλύτερα στις 39 γιατί οι νέες έρευνες δείχνουν ότι στις 39 ωριμάζουν πλήρως οι πνεύμονες και όχι από τις 37 που έλεγαν μέχρι πρότινος. Τελικά εγώ γέννησα στις 38 και ο γιος μου μπήκε 3 μέρες σχεδόν, στην μενν λόγω ταχυπνοιας. Αν τα καταφέρω, θα το φτάσω μέχρι 39 εδώ...

Just now, tsilona είπε:

ρε σεις την άλλη βδομάδα μπαίνω στον 7ο;;;

Ναι..27η αρχίζει ο 7ος. Μακάρι να τα καταφέρεις με vbac! Θα σε θαυμάζω. Διπλή όμορφη εμπειρία θα είναι η vbac


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Farmakotriftena είπε:

Ο γυναικολόγος μου (ο μπαμπάς) λέει 38, ο γιος που έρχεται από Αγγλία λέει 39. Ο εμβρυολογος μου, πάλι μου είχε πει στον γιο μου , καλύτερα στις 39 γιατί οι νέες έρευνες δείχνουν ότι στις 39 ωριμάζουν πλήρως οι πνεύμονες και όχι από τις 37 που έλεγαν μέχρι πρότινος. Τελικά εγώ γέννησα στις 38 και ο γιος μου μπήκε 3 μέρες σχεδόν, στην μενν λόγω ταχυπνοιας. Αν τα καταφέρω, θα το φτάσω μέχρι 39 εδώ...

Κι εγώ 39 θέλω ... Για να δούμε

Just now, Farmakotriftena είπε:

Ο γυναικολόγος μου (ο μπαμπάς) λέει 38, ο γιος που έρχεται από Αγγλία λέει 39. Ο εμβρυολογος μου, πάλι μου είχε πει στον γιο μου , καλύτερα στις 39 γιατί οι νέες έρευνες δείχνουν ότι στις 39 ωριμάζουν πλήρως οι πνεύμονες και όχι από τις 37 που έλεγαν μέχρι πρότινος. Τελικά εγώ γέννησα στις 38 και ο γιος μου μπήκε 3 μέρες σχεδόν, στην μενν λόγω ταχυπνοιας. Αν τα καταφέρω, θα το φτάσω μέχρι 39 εδώ...

Ναι..27η αρχίζει ο 7ος. Μακάρι να τα καταφέρεις με vbac! Θα σε θαυμάζω. Διπλή όμορφη εμπειρία θα είναι η vbac

Στην 28η αρχίζει μανάρι μου ο 7ος άρα 27+1... τώρα είναι ήδη στην 27η η Τσιλονα διότι τη διανύει χαχαχα ναι θα είσαι στον 7ο χιχιχιχι απλά είπα να τη πειράξω που τα έχει κάνει αχταρμα με τις μετρήσεις

  • Χαχα 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Giotitsa είπε:

Ε εντάξει είσαι οκ μετα αγάπη ωχ μωρέ δεν κόλλας και τόσο εύκολα μη κοιτάς που είμαστε χεστρουλες αχαχχαχα ναι αγάπη κάτι Εχω πάρει απλα Εχω πάρει φόρμακια μονο 0 και πρεπει τώρα 0-3 διάβασα διότι αν βγουν μικρά ;

Και μικρα να μην βγουν χρειαζονται τα 0...λιγα, οχι πολλα. Ενταξει τι θα τους φοραμε τις πρωτες μερες? Εμενα ο δικος μου γεννηθηκε 3κιλα και μεχρι να σαραντισει φορουσε 0


verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evangeliaa είπε:

Και μικρα να μην βγουν χρειαζονται τα 0...λιγα, οχι πολλα. Ενταξει τι θα τους φοραμε τις πρωτες μερες? Εμενα ο δικος μου γεννηθηκε 3κιλα και μεχρι να σαραντισει φορουσε 0

Είναι ανάλογα τη φόρμα του ρούχου. Εμένα βγήκε 3 5 η μικρή και μερικά μηδέν της εκαναν μερικά δεν έμπαινε όπως και 0-3 μερικά ήταν τέλεια μερικά μεγάλα...


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, winspert είπε:

Βρε κορίτσια εχω ερωτηση παλι... Επειδη εχει τυχει κανα δυο γυναίκες να μου πουν οτι η κοιλια μου ειναι χαμηλα, σημαινει κατι αυτο; Κ αν ναι ειναι καλο, κακο ή ουδέτερο;;; 

Τι να σημαινει καλε? Ετσι ειναι η ανατομία σου, ετσι ειναι η σταση του μωρου σε συνδυασμο με τη μητρα σου...λογικα οσο μεγαλωνει το μωρο θα ανεβαινει . Κοντρα στη φυση θα παμε?

1 ώρα πρίν, Giotitsa είπε:

Δως μου δυναμη να ακούσω και αλλες παπαριτσες Μαρή και εσύ κάθεσαι και ακούς την κάθε πικραμένη καλά και αύτες κοιτανε σε ποιο σημειό είναι η κοιλιά εντάξει την άλλη φορά δειξτους το πουλί σου να δουν είναι κέντρο η Οχι ελεος πια χαχαχαχαχαχαχαχα α ρε τι άλλο θα ακούσουμε είναι ψηλα και χαμηλά ε εντάξει δεν είμαστε ολες ίδιες και εγώ ειμαι κοντελω Μινιόν και Εχω κοιλαρα και ;; στο πουλί μου γραψτες όλες εκεί μηπως να βλέπουμε και τα μεμε μας σε ποια κατεύθυνση βλέπουν α ρε τι άλλο θα δουν ρε φιλέ οι γκομενες

Ενταξει δεν παιζεσαι...παλι κατουρηθηκα απο τα γελια. Παω να αλλαξω βρακι.

1 hour ago, Mamacita Alina είπε:

Κοριτσακια που πάμε με καισαρική... Μήπως έχετε συζητήσει με το γιατρό σας σε ποια εβδομάδα γίνεται; Μου είπε ο γιατρός μου ότι θα την κάνουμε την 38η μιας που δεν θέλουμε με τίποτα να με πιάσουν πόνοι και να ξεκινήσει φυσιολογικος.... Λέτε να είναι νωρίς; Αμφιταλαντεύονται οι απόψεις άλλοι λένε καλύτερα από 39 και μετά άλλοι πως αφού το μωράκι δείχνει να έχει πάρει τα κιλακια του και δεν είναι πχ 2 κιλα μόνο μπορεί να βγει και απ' την 37η... Οπότε μια χαρά οι 38.... Εγώ αρχίζω και στρεσαρομαι να του πω να πάμε τουλάχιστον 38+3; 

Καλε τι νωρις? Μια χαρα ειναι...εγω τον γιο μου τον γεννησα 37+5... κανε την μη σε πιασουν οι πονοι ξαφνικα. Ειναι και το δευτερο...αλλα παλι το βλεπεται αναλογα με την αναπτυξη...παντως δεν ειναι καθολου νωρις. Αλλοι γιατροι την κανουν με το που μπει η γυναικα στον 9ο

Σε ευχαριστω κιολας! Ειμαστε ηδη Μαλτα και ξεκουραζομαστε λιγο μετα απο τις πτησεις...

Just now, Mamacita Alina είπε:

Είναι ανάλογα τη φόρμα του ρούχου. Εμένα βγήκε 3 5 η μικρή και μερικά μηδέν της εκαναν μερικά δεν έμπαινε όπως και 0-3 μερικά ήταν τέλεια μερικά μεγάλα...

Ισχυει αυτο που λες...εγω βεβαι ειχα παρει στο μαιευτηριο 0-3 για να τον βγαλω και του ηταν σαν τσουβαλια. Μες στο μαιευτηριο φορουσε ρουχα του μαιευτηριου newborn δλδ 0 και του ηταν καλα και σχετικα ανετα

  • Χαχα 1

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evangeliaa είπε:

Τι να σημαινει καλε? Ετσι ειναι η ανατομία σου, ετσι ειναι η σταση του μωρου σε συνδυασμο με τη μητρα σου...λογικα οσο μεγαλωνει το μωρο θα ανεβαινει . Κοντρα στη φυση θα παμε?

Ενταξει δεν παιζεσαι...παλι κατουρηθηκα απο τα γελια. Παω να αλλαξω βρακι.

Καλε τι νωρις? Μια χαρα ειναι...εγω τον γιο μου τον γεννησα 37+5... κανε την μη σε πιασουν οι πονοι ξαφνικα. Ειναι και το δευτερο...αλλα παλι το βλεπεται αναλογα με την αναπτυξη...παντως δεν ειναι καθολου νωρις. Αλλοι γιατροι την κανουν με το που μπει η γυναικα στον 9ο

Σε ευχαριστω κιολας! Ειμαστε ηδη Μαλτα και ξεκουραζομαστε λιγο μετα απο τις πτησεις...

Ισχυει αυτο που λες...εγω βεβαι ειχα παρει στο μαιευτηριο 0-3 για να τον βγαλω και του ηταν σαν τσουβαλια. Μες στο μαιευτηριο φορουσε ρουχα του μαιευτηριου newborn δλδ 0 και του ηταν καλα και σχετικα ανετα

Καισαρική το πρώτο σου στις 37+5;

Σίγουρα βλέπουμε ανάπτυξη και πάμε λέγοντας... Όσο για τα ρούχα μπέρδεμα ακόμη μη νομίζεις η κόρη μου βάζει από 18 μηνών ως και 3 ετών ανάλογα τη φόρμα


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...