Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, marillia είπε:

Αχχχ ευχαριστώ!!Αυτό το αίμα είναι ανατριαχιστικό!!Το πάθε η καημένη κ σε προχωρημένη κύηση!!

Είδαμε το αιμάτωμα!!Αλλά ήταν κάτω κάτω στην μήτρα!!Μου είπε μπορεί να κάνει κ 2-3 βδομάδες να απορροφηθεί!!Φοβήθηκα γτ πάω μόνο τουάλετα κ πάλι είδα αίμα!!Σας ευχαριστώ όλα τα κορίτσια!!Σήμερα ή αύριο θα πάω για υπέρηχο θα σας πω!!Καταβάθος πιστεύω το σποράκι καλά είναι!!

Το έπαθε και ξαφνικά... Αφού ήταν τόσο έντονο και πολύ το αίμα(όπως είπες μεχσι και κομμάτια )  που πήγε στο νοσοκομείο με σιγουριά ότι το έχασε. Έκατσε 1 βδομαδα στο νοσοκομείο αλλά η αιμορραγία συνεχίστηκε για ένα μήνα. Έπαθε αποκόλληση πλακούντα χωρίς να κάνει κατι(δε σήκωσε βάρη πχ) όλα καλά όμως. Έχουμε και μόνο 2 μέρες διαφορά σε ηλικία κύησης.

Επισης @marillia κι εγω ειχα δει εντονο κοκκινο αιμα στην 9η βδομάδα που δεν ήταν τίποτα.


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Farmakotriftena είπε:

Το έπαθε και ξαφνικά... Αφού ήταν τόσο έντονο και πολύ το αίμα(όπως είπες μεχσι και κομμάτια )  που πήγε στο νοσοκομείο με σιγουριά ότι το έχασε. Έκατσε 1 βδομαδα στο νοσοκομείο αλλά η αιμορραγία συνεχίστηκε για ένα μήνα. Έπαθε αποκόλληση πλακούντα χωρίς να κάνει κατι(δε σήκωσε βάρη πχ) όλα καλά όμως. Έχουμε και μόνο 2 μέρες διαφορά σε ηλικία κύησης.

Επισης @marillia κι εγω ειχα δει εντονο κοκκινο αιμα στην 9η βδομάδα που δεν ήταν τίποτα.

Ναι εεε κ εσύ?Και 9 βδομάδα άστα να πάνε!!Αχχ μου δίνεις κουράγιο!Καλά κ η απόκολληση πλακούντα άτιμη!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, marillia είπε:

Ναι εεε κ εσύ?Και 9 βδομάδα άστα να πάνε!!Αχχ μου δίνεις κουράγιο!Καλά κ η απόκολληση πλακούντα άτιμη!!

Ξάπλωσε, μην κάνεις τίποτα και όλα θα πάνε καλά!! Σου έδωσε ουτρο;


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marillia είπε:

Καλησπεριζω ολα τα κοριτσια!ειμαι 7 εβδομ κ 2 μερες!πριν μια εβδομαδα ειχα απιστευτη αιμορραγια κ κομματια!ακουσαμε καρδουλα δυο φορες!ειδαμε ενα αιματωμα μου ειπε ο ντοκ ξεκουραση!μειωθηκε η ροη σημερα ξαναειδα κοκκινο!τωρα οκ παλι καπως!να ρωτησω αν ειχε καποια φιλη η γνωστη της κ πως πηγε?ετσι να παρω λιγο κουραγιο που σημερα απογοητευτηκα!

Είχα εγώ αιμάτωμα λόγο αοοκολλησης και έβλεπα τα καφέ που έβλεπα. Ήταν όμως πίσω απ' το σάκο και δεν ήταν επικίνδυνο.Εβγαλε ότι εβγαλε και σιγά σιγά απορροφήθηκε.αφου είναι αιμάτωμα μη το φοβάσαι απλά θέλει ξεκούραση και είτε θα σταματήσει όταν δεν έχει άλλο να βγάλει η θα απορροφηθεί


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Ξάπλωσε, μην κάνεις τίποτα και όλα θα πάνε καλά!! Σου έδωσε ουτρο;

Ναι ναι αυτό κάνω μόνο ξάπλα!!Ευτυχώς έχω βοήθεια!!Κάνω κάθε μέρα ενεση προγεστερόνης,κάθε Σάββατο 2 ενέσεις μαζί άλλες προγεστερόνης κ έβαζα κολπική κρέμα βασκλορ αλλά τώρα με το αίμα απαγορεύεται να μην το ερεθίζουμε!!

Just now, Mamacita Alina είπε:

Είχα εγώ αιμάτωμα λόγο αοοκολλησης και έβλεπα τα καφέ που έβλεπα. Ήταν όμως πίσω απ' το σάκο και δεν ήταν επικίνδυνο.Εβγαλε ότι εβγαλε και σιγά σιγά απορροφήθηκε.αφου είναι αιμάτωμα μη το φοβάσαι απλά θέλει ξεκούραση και είτε θα σταματήσει όταν δεν έχει άλλο να βγάλει η θα απορροφηθεί

Αχχχ να είσαι καλά!!Ο γιατρός μου ήταν κ αυτος  ήσυχος!!Μπαίνωα κ σας διαβάζω να ξεχνιέμαι κ χαίρομαι που γράφεται για την λίστα με τα πραγματάκια που θέλετε!!Αααα σε πόσο καιρό σου απορροφήθηκε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, marillia είπε:

Ναι ναι αυτό κάνω μόνο ξάπλα!!Ευτυχώς έχω βοήθεια!!Κάνω κάθε μέρα ενεση προγεστερόνης,κάθε Σάββατο 2 ενέσεις μαζί άλλες προγεστερόνης κ έβαζα κολπική κρέμα βασκλορ αλλά τώρα με το αίμα απαγορεύεται να μην το ερεθίζουμε!!

Αχχχ να είσαι καλά!!Ο γιατρός μου ήταν κ αυτος  ήσυχος!!Μπαίνωα κ σας διαβάζω να ξεχνιέμαι κ χαίρομαι που γράφεται για την λίστα με τα πραγματάκια που θέλετε!!Αααα σε πόσο καιρό σου απορροφήθηκε?

Άμα σου πω δε ξέρω σίγουρα. Στον άλλο υπέρηχο δε φαινόταν ακόμη φαινόταν μόνο η αποκόλληση. Όταν έκανα αυχενική υπήρχε χαμηλά πίσω απ' τον σάκο και όταν πήγα για β επιπέδου είχε εξαφανιστεί. Έπαιρνα κι εγώ προγεστερόνη γύρω στην 14η-15η εβδομάδα σταμάτησα να βλέπω ακαθαρισιες οπότε υποθέτω τότε κάπου απορροφήθηκε.... Πάντως ειλικρινά μην αγχώνεσαι.... Όταν είναι αιμάτωμα καθαρίζει και φεύγει δεν είναι επικίνδυνο εκτός και αν κανεις ενόργανη χαχαχα

  • Ευχαριστώ 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αφού και ο γιατρός σου είναι ήρεμος @marillia μου, κοίτα να πάρεις δύναμη και από αυτό. Είναι κάτι πολύ συνηθισμένο! Μη φοβάσαι. Και οι ενέσεις θα σε βοηθήσουν παραπάνω από τα χάπια. Όλα καλά θα πάνε!

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Clue είπε:

Καλημέρα! Εγώ σήμερα είχα πολλές δουλειές εκτός κι έχω πεθάνει από τη ζέστη. Πριν λίγο μπήκα σπίτι, έκανα ντουζάκι και θα χαλαρώσω...

Έχω παρατηρήσει το εξής: στο λεωφορείο και στο τρόλλευ σηκώνονται πάντα για να κάτσω. Στο μετρό ποτέ! Πως γίνεται αυτό? Συμβαίνει και σε εσάς ή μόνο σε μένα?

Σήμερα δεν έχω ξυπνήσει πολύ καλά. Οι ορμόνες βαράνε κόκκινο και κλαίω με το παραμικρό. Βοήθησε κι ένας κύριος που μου έχωσε 2 αγκωνιές στο μετρό γιατί τον ενόχλησε η τσάντα μου. Να σημειώσω ότι ο κύριος καθόταν κι εγώ ήμουν όρθια... 

Τέλος πάντων... Το μωρό έχει αρχίσει να κλωτσάει και δεν νιώθω πια μόνο μπουρμπουλήθρες...!!! Προσπαθώ να βρω τα θετικά! Θα φτιάξω καφεδάκι, θα ανάψω aircondition και θα διαβάσω το βιβλιαράκι μου! 

Εγω που παιρνω μετρο μονο, σηκωνονται δε μπορω να πω οχι παντα βεβαια, υπαρχουν κ αυτοι οι τραγικοι που κανουν οτι δε σε βλεπουν! Κ εχω πει να ζηταω να κατσω και δε το κανω! Βεβαια οσο φουσκωνουμε δε γινεται, θα το πω κ αυτο αφου ειναι γαιδουρια, ενας μηνα μου εμεινε δουλειας..που θα παει!

1 ώρα πρίν, katerinaki 86 είπε:

Ποσο τραγικο ομως ολο αυτο?!!Οτι ο κοσμος ειναι αδιαφορος ηταν γνωστο αλλα και τετοια γαιδουρια που περιγραφετε δεν την περιμενα!!!Εγω επειδη δεν καλοφαινομαι ακομα για εγκυος δεν περιμενω ιδιαιτερη αντιμετωπιση εννοειται αλλα τωρα με την κοιλια τουρλα και δεχεσαι τετοιες συμπεριφορες...ελεος!!!Καλα...οι γριες κι οι γεροι ειναι πραγματικα η μαστιγα των ΜΜΜ και των δημοσιων υπηρεσιων...σεβασμος στην τριτη ηλικια λενε αλλα πως να τους σεβαστεις οταν φερονται ετσι!!

Αμα δε μπορουν οι γριες κ οι γεροι να καθονται σπιτια τους! Ε μα! Με 40 βαθμους που πανε δηλ; Επισης οι αντρες γενικα δε σηκονωνται ποτε, μονο 2 φορες μου εχει τυχει για να μη πω για τα 15 χρονα! Με εκνευρισαν σημερα στο μετρο κ το μετανιωσα που δε μιλησα πραηματικα, αυτα συρογγυλοκαθονταν κ γω γυρναγα απο δουλεια κ στεκομουν ορθια! Κακως ντρεπομαστε γιατι ενα αποτομο φρεναρισμα να γινει, μετα θα λεμε γιατι δε μιλαγαμε! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Εγω που παιρνω μετρο μονο, σηκωνονται δε μπορω να πω οχι παντα βεβαια, υπαρχουν κ αυτοι οι τραγικοι που κανουν οτι δε σε βλεπουν! Κ εχω πει να ζηταω να κατσω και δε το κανω! Βεβαια οσο φουσκωνουμε δε γινεται, θα το πω κ αυτο αφου ειναι γαιδουρια, ενας μηνα μου εμεινε δουλειας..που θα παει!

Αμα δε μπορουν οι γριες κ οι γεροι να καθονται σπιτια τους! Ε μα! Με 40 βαθμους που πανε δηλ; Επισης οι αντρες γενικα δε σηκονωνται ποτε, μονο 2 φορες μου εχει τυχει για να μη πω για τα 15 χρονα! Με εκνευρισαν σημερα στο μετρο κ το μετανιωσα που δε μιλησα πραηματικα, αυτα συρογγυλοκαθονταν κ γω γυρναγα απο δουλεια κ στεκομουν ορθια! Κακως ντρεπομαστε γιατι ενα αποτομο φρεναρισμα να γινει, μετα θα λεμε γιατι δε μιλαγαμε! 

Τα 15 χρόνια που φερονται έτσι, έχουν και την αντίστοιχη γλώσσα, δυστυχώς . Έχω ακούσει απάντηση σε έγκυο "Γιατί εγώ σε γκαστρωσα;" σιγά μην ιδρώσει το αυτάκι τους.  Όλα από το σπίτι ξεκινούν. Αν δεν μαθαίνουν οι γονείς στα παιδιά πως να φέρονται και τι πρέπει να σέβονται, το σχολείο δεν τους τα μαθαίνει. Στο σχολειο μαθαινεις μαθηματικά , φυσικη, ελληνικα κοκ. Όχι τρόπους. 

  • Λυπημένη/-ος 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

@marillia μια χαρα ειναι το σπορακι!!!Κι αφου δεν αγχωνεται ο ντοκ, δεν πρεπει να αγχωνεσαι ουτε κι εσυ!Ειναι ψυχοφθορο αυτο με το αιμα...εγω για 1 ημερα το εζησα κι ακομα, μετα απο τοσο καιρο, εχω αγχος καθε φορα που παω στην τουαλετα αλλα εσυ θα σκεφτεσαι οτι ειναι κατι περαστικο που δεν επηρεαζει την εγκυμοσυνη σου και θα ηρεμεις!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Farmakotriftena είπε:

Τα 15 χρόνια που φερονται έτσι, έχουν και την αντίστοιχη γλώσσα, δυστυχώς . Έχω ακούσει απάντηση σε έγκυο "Γιατί εγώ σε γκαστρωσα;" σιγά μην ιδρώσει το αυτάκι τους.  Όλα από το σπίτι ξεκινούν. Αν δεν μαθαίνουν οι γονείς στα παιδιά πως να φέρονται και τι πρέπει να σέβονται, το σχολείο δεν τους τα μαθαίνει. Στο σχολειο μαθαινεις μαθηματικά , φυσικη, ελληνικα κοκ. Όχι τρόπους. 

Πλακα κανεις! Εγω θα το ξεφτυλιζα μετα, αλλα φαντασου σε τι οικογενειες μεγαλωνουν, μεγαλη ντροπη! Δυστυχως δεν υπαρχει παιδεια σε καποια θεματα στην Ελλαδα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Πλακα κανεις! Εγω θα το ξεφτυλιζα μετα, αλλα φαντασου σε τι οικογενειες μεγαλωνουν, μεγαλη ντροπη! Δυστυχως δεν υπαρχει παιδεια σε καποια θεματα στην Ελλαδα..

Πραγματικά! Το Α και το Ω είναι η διαπαιδαγώγηση των παιδιών μας, να έχουν κοινωνική μόρφωση, αξίες, ευγένεια! Είναι πολύ κρίμα να βλέπεις τέτοιες συμπεριφορές και από νέα παιδιά! Ενώ στο εξωτερικό βρε κορίτσια υπάρχει τέτοια κατανόηση και τέτοια ευγένεια προς εγκύους, ΑμΕΑ, ηλικιωμένους. Γενικά περνάμε μια κρίση αξιών σαν χώρα!

Πώς είστε εσείς; Εγώ άρχισα να ανυπομονώ να φτάσει 10.07 που έχουμε γιατρό να δούμε λίγο τη ζουζουνα! Πήγαμε και για καρότσι, έπιπλα και πραγματάκια! Παρασκευή, Σάββατο και σήμερα είδαμε πολλά. Αχ δε χορταίνω, είναι όλα τόσο όμορφα. Καταλήξαμε και σε έπιπλα, στρώμα, λίκνο κτλ και σε καρότσι! Τώρα θα τα παραγγείλουμε με το καλό σε λίγες μέρες! Εσείς πως πάτε από ψώνια;


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα χοντρουλες τι κάνετε ; εγώ κορίτσια Εχω μεγαλο θέμα με τα κουνούπια δεν Εχω μέσα στο σπίτι αλλά αν κάτσω λίγο στο μπαλκόνι με τσιμπανε ε λοιπον κόσκινο έχουν κανει τα αφρατα και μελισταλακτα ποδαράκια μου

  • Χαχα 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααα!!!

@Giotitsa Γιωτούλι μ αααχχχ πως σε καταλαβαίνω άμα σου βγάλω μια φώτο όλο μ το σώμα θα με λυπηθείς εμένα έχουν μπει και μέσα στο σπίτι γιατί ξεχνάω τις σίτες ανοιχτές και το βράδυ άσε κάνουν φαγοπότι επάνω μ...Έψαχνα εχθές μιας κούνια που είχε πάρει το μάτι μου με 86€ μικρή ωραία απλά αυτή μάλλον δεν κατεβαίνει το κάγκελο δεν το έγραφε στις πληροφορίες την κοίταζα για μένα άμα την ξαναβρώ θα την στείλω


kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, minxri είπε:

Καλημέραααα!!!

@Giotitsa Γιωτούλι μ αααχχχ πως σε καταλαβαίνω άμα σου βγάλω μια φώτο όλο μ το σώμα θα με λυπηθείς εμένα έχουν μπει και μέσα στο σπίτι γιατί ξεχνάω τις σίτες ανοιχτές και το βράδυ άσε κάνουν φαγοπότι επάνω μ...Έψαχνα εχθές μιας κούνια που είχε πάρει το μάτι μου με 86€ μικρή ωραία απλά αυτή μάλλον δεν κατεβαίνει το κάγκελο δεν το έγραφε στις πληροφορίες την κοίταζα για μένα άμα την ξαναβρώ θα την στείλω

Αχ θέλω να κατεβαίνει το κάγκελο βλέπεις ειμαι Και το πρωτο μπόι χαχαχαχαχαχαχαχα βρήκα μια στα 131€ της lorelli berloni τα κορίτσια μου είπαν είναι τέλεια έχει και συρτάρι

  • Χαχα 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...