Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Farmakotriftena είπε:

Επίσης @Jennak83 Στον γιο μου όταν ακούσαμε 1η φορά καρδούλα είχα ρωτήσει τον γιατρό μου, πόσους παλμούς έχει. Και μου είχε απαντήσει ότι σε αυτή τη φάση δεν μας ενδιαφέρει πόσους έχεις γιατί μόλις άρχισε να χτυπάει οπότε υπάρχει μεγάλη απόκλιση.

Το ανησυχητικο πιστευω ειναι οτι μεσα σε 1 εβδομαδα δεν ανεβηκε ισως; Δε ξερω, προς το παρον μονο τα κλαμματα με πιανουν...σας ευχαριστω παρα πολυ ολες, μου δινετε πολυ κουραγιο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

πρίν από 50 λεπτά , Jennak83 είπε:

Τον προβληματισε οτι ειναι στασιμος μαλλον..περιμενε τουλαχιστον 110-120 μου ειπε. Το χειροτερο σεναριο ειναι να σταματησει τελειως, αυτον μου ειπε οταν τον ρωτησα. 

Ουτε καν τόσους παλμούς απο τώρα! Μέσα στην υπερβολή αυτοι οι γιατροι χωρίς λογο! Έλεος κάπου!!!

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Κι εγω συμφωνω με τη Φαίη. Στη βδομάδα που είσαι άλλες δεν ακούνε καρδιά από τόσο νωρίς. Στο δικό σου μωράκι χτυπάει η καρδιά του από νωρίς. Όλα καλά θα πάνε και την Παρασκευή θα έχει ανεβάσει...

Μακαρι κοριτσια μου...θελω κ πρεπει να σκεφτω θετικα..αλλα εχω κακο προαισθημα δε ξερω γιατι. Τωρα θυμηθηκα επισης οτι η πρωτη χοριακη ηταν 3430 κ η 2η 6400 κατι δηλ οχι ακριβως 2πλασια κ ειχα προβληματιστει γιατι συνηθως ειναι κ παραπανω, δε ξερω βεβαια αν εχει σχεση το ενα θεμα με το αλλο. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Jennak83 είπε:

Μακαρι κοριτσια μου...θελω κ πρεπει να σκεφτω θετικα..αλλα εχω κακο προαισθημα δε ξερω γιατι. Τωρα θυμηθηκα επισης οτι η πρωτη χοριακη ηταν 3430 κ η 2η 6400 κατι δηλ οχι ακριβως 2πλασια κ ειχα προβληματιστει γιατι συνηθως ειναι κ παραπανω, δε ξερω βεβαια αν εχει σχεση το ενα θεμα με το αλλο.

Βρε κοριτσάκι μου γλυκό δεν έχουμε πει ότι μετά το 1.500 ΔΕΝ διπλασιάζεται κάθε 48 αλλά κάθε 73+; 

Και επίσης μου έκανε εντύπωση με τόσο υψηλή χοριακή γιατί να σε βάλει να κάνεις κι άλλη; και τώρα ασχολείται με παλμούς ενω ακόμη καλά καλά δεν ξεκίνησε η καρδούλα;

Λογικό να μην έχει εξέλιξη μέσα σε μια εβδομάδα γι'αυτό και αν παρατηρήσεις στις περισσότερες οι γιατροί μας λένε να πάμε μετά από 15 μέρες. Με όλο το σεβασμό, μήπως να πας μια επίσκεψη και σε άλλο γιατρό τώρα που είναι νωρίς; Αν είναι να σε αγχωνει μια με τη χοριακη μια με άλλο θέμα, θα είσαι συνέχεια στεναχωρημένη. Και δε το θέλουμε αυτό!

  • Ευχαριστώ 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Mamacita Alina είπε:

Βρε κοριτσάκι μου γλυκό δεν έχουμε πει ότι μετά το 1.500 ΔΕΝ διπλασιάζεται κάθε 48 αλλά κάθε 73+; 

Και επίσης μου έκανε εντύπωση με τόσο υψηλή χοριακή γιατί να σε βάλει να κάνεις κι άλλη; και τώρα ασχολείται με παλμούς ενω ακόμη καλά καλά δεν ξεκίνησε η καρδούλα;

Λογικό να μην έχει εξέλιξη μέσα σε μια εβδομάδα γι'αυτό και αν παρατηρήσεις στις περισσότερες οι γιατροί μας λένε να πάμε μετά από 15 μέρες. Με όλο το σεβασμό, μήπως να πας μια επίσκεψη και σε άλλο γιατρό τώρα που είναι νωρίς; Αν είναι να σε αγχωνει μια με τη χοριακη μια με άλλο θέμα, θα είσαι συνέχεια στεναχωρημένη. Και δε το θέλουμε αυτό!

ΘΑ συμφωνήσω με την @Mamacita Alina. Εγώ πήγα 5 εβδομαδων και είδαμε τον σακο. Και για να ακούσω καρδούλα μου έκλεισε ραντεβού στην 8η βδομάδα γιατί μου είπε τότε είναι που θα ακούσουμε αυτό που πρέπει γιατί πριν την 8η βδομάδα ακόμη δεν έχει ολοκληρωθεί καλά καλά.. Σκέψου πως άλλες πάνε 7 βδομαδων και ακόμη καρδιά δεν.. Εγώ θα πετούσα απ την χαρά μου... Μπορείς να πας και σε άλλο γιατρό να πάρεις μια 2ρη γνώμη πολύ καλύτερα από το να σκάσεις μέχρι το επόμενο ραντεβού σου

  • Μου αρέσει 1

n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , Mamacita Alina είπε:

Βρε κοριτσάκι μου γλυκό δεν έχουμε πει ότι μετά το 1.500 ΔΕΝ διπλασιάζεται κάθε 48 αλλά κάθε 73+; 

Και επίσης μου έκανε εντύπωση με τόσο υψηλή χοριακή γιατί να σε βάλει να κάνεις κι άλλη; και τώρα ασχολείται με παλμούς ενω ακόμη καλά καλά δεν ξεκίνησε η καρδούλα;

Λογικό να μην έχει εξέλιξη μέσα σε μια εβδομάδα γι'αυτό και αν παρατηρήσεις στις περισσότερες οι γιατροί μας λένε να πάμε μετά από 15 μέρες. Με όλο το σεβασμό, μήπως να πας μια επίσκεψη και σε άλλο γιατρό τώρα που είναι νωρίς; Αν είναι να σε αγχωνει μια με τη χοριακη μια με άλλο θέμα, θα είσαι συνέχεια στεναχωρημένη. Και δε το θέλουμε αυτό!

Με τη χοριακη η αληθεια ειναι δε με αγχωσε μου ειπε οτι ειναι καλη, δικη μου σκεψη ηταν αυτη. Λετε βρε κοριτσια να τα καταφερει το μωρακι μου; Απο αυριο θα κανω θετικες σκεψεις, σημερα μου επεσε πολυ βαρυ ολο αυτο..επισης 2 φιλες μου σε αυτες τις εβδομαδες ειχαν πανω απο 135 παλμους.. αχ αιωνας η Παρασκευη!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Jennak83 είπε:

Μακαρι κοριτσια μου...θελω κ πρεπει να σκεφτω θετικα..αλλα εχω κακο προαισθημα δε ξερω γιατι. Τωρα θυμηθηκα επισης οτι η πρωτη χοριακη ηταν 3430 κ η 2η 6400 κατι δηλ οχι ακριβως 2πλασια κ ειχα προβληματιστει γιατι συνηθως ειναι κ παραπανω, δε ξερω βεβαια αν εχει σχεση το ενα θεμα με το αλλο. 

Απο 2000 μονάδες δεν διπλασιάζονται ανά δύο ημέρες. Αλλά θέλει 3 με 4 ημέρες. Αρα λογικο αυτο που εγινε!! Το κακο προαίσθημα που λες είναι καθαρά φόβος.. 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Απο 2000 μονάδες δεν διπλασιάζονται ανά δύο ημέρες. Αλλά θέλει 3 με 4 ημέρες. Αρα λογικο αυτο που εγινε!! Το κακο προαίσθημα που λες είναι καθαρά φόβος.. 

Ισως...μπορει να φταινε κ οι αποκολλησουλες που ειχα κ το μπεζκαφε τι να πω..6 μερες περασαν απο τον τεμευταιο υπερυχο δεν ηταν κ πολλες, ισως να θελει το χρονο του..

πρίν από 25 λεπτά , elpida20 είπε:

ΘΑ συμφωνήσω με την @Mamacita Alina. Εγώ πήγα 5 εβδομαδων και είδαμε τον σακο. Και για να ακούσω καρδούλα μου έκλεισε ραντεβού στην 8η βδομάδα γιατί μου είπε τότε είναι που θα ακούσουμε αυτό που πρέπει γιατί πριν την 8η βδομάδα ακόμη δεν έχει ολοκληρωθεί καλά καλά.. Σκέψου πως άλλες πάνε 7 βδομαδων και ακόμη καρδιά δεν.. Εγώ θα πετούσα απ την χαρά μου... Μπορείς να πας και σε άλλο γιατρό να πάρεις μια 2ρη γνώμη πολύ καλύτερα από το να σκάσεις μέχρι το επόμενο ραντεβού σου

Σε ευχαριστω κοριτσακι μου, μου δινετε πολυ κουραγιο αληθεια! Μακαρι να ειναι απλα νωρις..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , elpida20 είπε:

ΘΑ συμφωνήσω με την @Mamacita Alina. Εγώ πήγα 5 εβδομαδων και είδαμε τον σακο. Και για να ακούσω καρδούλα μου έκλεισε ραντεβού στην 8η βδομάδα γιατί μου είπε τότε είναι που θα ακούσουμε αυτό που πρέπει γιατί πριν την 8η βδομάδα ακόμη δεν έχει ολοκληρωθεί καλά καλά.. Σκέψου πως άλλες πάνε 7 βδομαδων και ακόμη καρδιά δεν.. Εγώ θα πετούσα απ την χαρά μου... Μπορείς να πας και σε άλλο γιατρό να πάρεις μια 2ρη γνώμη πολύ καλύτερα από το να σκάσεις μέχρι το επόμενο ραντεβού σου

@elpida20 το ίδιο και εμένα αγάπη μου είπε ο γιατρός θα πάω την 8 εβδομάδα μα ακούσω καρδιά και εγώ Συμφωνώ απόλυτα σε οτι λέει η @Mamacita Alina γιατί αν ειναι να σε αγχωνει από τώρα αντε στειλτον να μην πω που γιατί πειξαρχι@... Ητανε και ο δικός κου ο πρώτος αυτος που Εχω είναι τέλειος λέμε @Jennak83 ασε τα κακά συναισθήματα και να έχεις πίστη κορίτσι μου πίστη τα πάντα σωζει

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Mamacita Alina είπε:

Κοριτσάκια μου. Άλλη μια στο κλαμπ των ουτροτζεσταν. Η χοριακή του φάνηκε εξωφρενικά ανεβασμένη. Αλλά είδαμε κουκίδα μέσα στο σάκο και κάτι σαν καρδούλα αρχίζει σιγά σιγά. Σε λίγες μέρες λέει θα ακούγεται κανονικά. Οπότε δεν τον αγώνας ούτε το αίμα. Συστήνει ξεκούραση όσο γίνεται και τα ουτρο που του είπα εγώ να τα πάρω :-P

τελεια τελεια τελεια τα νεα σου αγάπη μουυυυυυ ειδες; αδικα φοβοσουν! καλως ηρθες στο κλαμπ χαχα

3 ώρες πρίν, Jennak83 είπε:

Εγω δεν εχω πολυ ευχαριστα νεα..μολις γυρισα απο το γιατρο. Ειχα παει την προηγουμενη Τριτη, ειχα δει κ λεκιθικο σακο κ 102 παλμους, σημερα ειδαμε εμβρυο κανονικα αλλα οι παλμοι 102 ακομα..αυτο μας προβληματισε. Ειμαι 6+4 λογικα, μου ειπε να ξαναπαω  Παρασκευη και θα πρεπει να δουμε κανονικο μωρο με καλους παλμους. Δε θα αντεξω να το χασω κ αυτο..προς το παρον 10 μερες αδεια.

αχ κοριτσι μου τι ειναι αυτα που λες; τι ειναι αυτες οι σκεψεις; ολα καλα θα πανε αλλες κοπελες στην εβδομαδα σου δεν εχουν ακούσει ακομη καρδια... 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , marioula1234 είπε:

τελεια τελεια τελεια τα νεα σου αγάπη μουυυυυυ ειδες; αδικα φοβοσουν! καλως ηρθες στο κλαμπ χαχα

αχ κοριτσι μου τι ειναι αυτα που λες; τι ειναι αυτες οι σκεψεις; ολα καλα θα πανε αλλες κοπελες στην εβδομαδα σου δεν εχουν ακούσει ακομη καρδια... 

Δεν ανρβαινουν οι παλμοι marioula μου, αυτο με τρομαζει..

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Jennak83 είπε:

Δεν ανρβαινουν οι παλμοι marioula μου, αυτο με τρομαζει..

ολα θα πανε καλα καρδια μου θα δεις να εισαι χαρουμενη για τα ειναι και το νινακι σου την παρασκευη θα είναι ολα τελεια :)

  • Ευχαριστώ 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα. Εγω θα παω σημερα παλι για χοριακη. Την Πέμπτη ηταν 2037. Υπολογιζα οτι μεχρι το Σάββατο θα ειχε διπλασιαστεί κ ξανα εχθες... Αλλα απ οτι διαβαζω πανω απο καποια τιμη δε διπλασιαζεται καθε δυο μερες, σωστα; Ρωταω για να μη δω κανα νουμερο κ απογοητευτω... 

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, winspert είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα. Εγω θα παω σημερα παλι για χοριακη. Την Πέμπτη ηταν 2037. Υπολογιζα οτι μεχρι το Σάββατο θα ειχε διπλασιαστεί κ ξανα εχθες... Αλλα απ οτι διαβαζω πανω απο καποια τιμη δε διπλασιαζεται καθε δυο μερες, σωστα; Ρωταω για να μη δω κανα νουμερο κ απογοητευτω... 

Καλημέρα! Σου είπε ο γιατρός σου να πας; χθες πήγες για υπέρηχο κ ήταν όλα καλά σωστά;


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Καλημέρα! Σου είπε ο γιατρός σου να πας; χθες πήγες για υπέρηχο κ ήταν όλα καλά σωστά;

Εχθες μου ειπε ο γυναικολογος μου να κανουμε εναν υπερηχο για να δουμε που βρισκομαστε. Την τριτη χοριακη μου την εχει ζητησει ο εξωσωματικος μου... Οποτε τα έκανα κ τα δυο... Τωρα περιμενω τα αποτελεσματα... 

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...