Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, linaa είπε:

μερικες εξετασεις δεν τις κανουν οι γιατροι γιατι μπορει να μην εχουν σημασια στη φαση που εισαι. b 12 δεν ειχα μετρησει ποτε στην εγκυμοσυνη καποιος λογος θα υπηρχε που δεν το ζητανε στις περισσοτερες. 

Σίγουρα θα ισχυει αυτο. Εμενα περίπου στο 3μηνο μου την ειχε ζητήσει ο αιματολογος σε συνδυασμό με αλλες εξετασεις για να δει αν θα μου κοψει τις ινοχεπ που εκανα. Κ επειδη τοτε ειχε βγει πολυ χαμηλα, γιβαυτο την επανελαβα. Πέρσι το καλοκαίρι η πεθερα μου ειχε υπερβολική έλλειψη αυτης της βιταμίνης κ ειχε παθει νευρολογικο πρόβλημα κ πολυ σοβαρο. Βέβαια ειναι κ μεγαλη γυναικα... Απλα απο εκει ξεκινησα να την ελεγχω... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, winspert είπε:

Σίγουρα θα ισχυει αυτο. Εμενα περίπου στο 3μηνο μου την ειχε ζητήσει ο αιματολογος σε συνδυασμό με αλλες εξετασεις για να δει αν θα μου κοψει τις ινοχεπ που εκανα. Κ επειδη τοτε ειχε βγει πολυ χαμηλα, γιβαυτο την επανελαβα. Πέρσι το καλοκαίρι η πεθερα μου ειχε υπερβολική έλλειψη αυτης της βιταμίνης κ ειχε παθει νευρολογικο πρόβλημα κ πολυ σοβαρο. Βέβαια ειναι κ μεγαλη γυναικα... Απλα απο εκει ξεκινησα να την ελεγχω... 

μην ανχωνεσε γιαυτα απλα υπενθιμιζε στο γιατρο τι εξετασεις εχεις κανει κ τι σου εχουν πει. απλα αυτο μια υπενθιμιση θα κανεις στο γιατρο γιατι απο αποτελεσμετα στην εγκυμοσυνη ισχυουν διαφορετικα. κ επιρεαζουν κ τα φαρμακα. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Σίγουρα θα ισχυει αυτο. Εμενα περίπου στο 3μηνο μου την ειχε ζητήσει ο αιματολογος σε συνδυασμό με αλλες εξετασεις για να δει αν θα μου κοψει τις ινοχεπ που εκανα. Κ επειδη τοτε ειχε βγει πολυ χαμηλα, γιβαυτο την επανελαβα. Πέρσι το καλοκαίρι η πεθερα μου ειχε υπερβολική έλλειψη αυτης της βιταμίνης κ ειχε παθει νευρολογικο πρόβλημα κ πολυ σοβαρο. Βέβαια ειναι κ μεγαλη γυναικα... Απλα απο εκει ξεκινησα να την ελεγχω... 

Γενικα, η b12 ειναι απο τις σημαντικοτερες βιταμινες γιατι παιζει καθοριστικο ρολο στη λειουργια του νευρικου συστηματος. Επειδη εχω βεθει κι εγω στο παρελθον με ελλειψη λογω αναιμιας, θυμαμαι οτι μου ειχαν πει πως πρεπει να εχεις καιρο ελλειψη για να προκληθει καποιο προβλημα. Το κρεας παντως ειναι το Α και το Ω απ'ο,τι μου ειχαν πει. Κυριως μοσχαρι και κοτοπουλο τα οποια για ακομα καλυτερη απορροφηση πεπει να συνδυαζονται με πρασινα λαχανικα.


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinaki 86 είπε:

Γενικα, η b12 ειναι απο τις σημαντικοτερες βιταμινες γιατι παιζει καθοριστικο ρολο στη λειουργια του νευρικου συστηματος. Επειδη εχω βεθει κι εγω στο παρελθον με ελλειψη λογω αναιμιας, θυμαμαι οτι μου ειχαν πει πως πρεπει να εχεις καιρο ελλειψη για να προκληθει καποιο προβλημα. Το κρεας παντως ειναι το Α και το Ω απ'ο,τι μου ειχαν πει. Κυριως μοσχαρι και κοτοπουλο τα οποια για ακομα καλυτερη απορροφηση πεπει να συνδυαζονται με πρασινα λαχανικα.

Ακριβως αυτο... Μοσχαρι τρωω 2 φορες την εβδομαδα. Σημερα το συνδυασα με φασολακια χωρις να το ξερω αυτο που ειπες... Ωραια... Περισσότερο κρεας... Ποσο περισσότερο θεε μου;;; χαχαχα το εχω σιχαθει... Σε ευχαριστώ παντως. 

Ειναι φυσιολογικο να πεφτει ο σιδηρος ενω παιρνουμε συμπληρωμα; Ή το ασβέστιο; Σημαινει οτι θελουμε μεγαλύτερη δοση ή θα πεσει ετσι κ αλλιως λογω εγκυμοσύνης; 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinaki 86 είπε:

Γενικα, η b12 ειναι απο τις σημαντικοτερες βιταμινες γιατι παιζει καθοριστικο ρολο στη λειουργια του νευρικου συστηματος. Επειδη εχω βεθει κι εγω στο παρελθον με ελλειψη λογω αναιμιας, θυμαμαι οτι μου ειχαν πει πως πρεπει να εχεις καιρο ελλειψη για να προκληθει καποιο προβλημα. Το κρεας παντως ειναι το Α και το Ω απ'ο,τι μου ειχαν πει. Κυριως μοσχαρι και κοτοπουλο τα οποια για ακομα καλυτερη απορροφηση πεπει να συνδυαζονται με πρασινα λαχανικα.

Κατερίνα μου μπράβο για τα ευχάριστα νέα! Άντε πάει κι αυτό!

 

Just now, winspert είπε:

Ακριβως αυτο... Μοσχαρι τρωω 2 φορες την εβδομαδα. Σημερα το συνδυασα με φασολακια χωρις να το ξερω αυτο που ειπες... Ωραια... Περισσότερο κρεας... Ποσο περισσότερο θεε μου;;; χαχαχα το εχω σιχαθει... Σε ευχαριστώ παντως. 

Ειναι φυσιολογικο να πεφτει ο σιδηρος ενω παιρνουμε συμπληρωμα; Ή το ασβέστιο; Σημαινει οτι θελουμε μεγαλύτερη δοση ή θα πεσει ετσι κ αλλιως λογω εγκυμοσύνης; 

Αγάπη κι εμένα δε μου ελέγχουν καθόλου Β12. Δεν έχω κάνει τέτοια εξέταση. Μην αγχώνεσαι όμως! Νομίζω γενικά επηρεάζει η εγκυμοσύνη. Μας τα τραβάει το νινι. Εμένα παρόλο που παίρνω συμπλήρωμα ο αιματοκρίτης πέφτει, τώρα το αυξήσαμε σε δύο την ημέρα, αλλά δεν είμαι πάντα τυπική για να δω μαγικά αποτελέσματα! Επίσης ασβέστιο μου έγραψε εδώ κι ένα μήνα αλλά έχω πάρει μόνο ένα! Δεν το Θέλω καθόλου! Ουσιαστικά τώρα μου έχει να παίρνω μαγνήσιο, σαλοσπιρ, σίδηρο και ασβέστιο!

  • Μου αρέσει 1

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, winspert είπε:

Ακριβως αυτο... Μοσχαρι τρωω 2 φορες την εβδομαδα. Σημερα το συνδυασα με φασολακια χωρις να το ξερω αυτο που ειπες... Ωραια... Περισσότερο κρεας... Ποσο περισσότερο θεε μου;;; χαχαχα το εχω σιχαθει... Σε ευχαριστώ παντως. 

Ειναι φυσιολογικο να πεφτει ο σιδηρος ενω παιρνουμε συμπληρωμα; Ή το ασβέστιο; Σημαινει οτι θελουμε μεγαλύτερη δοση ή θα πεσει ετσι κ αλλιως λογω εγκυμοσύνης; 

Τρωγε...τρωγε!!Εγω το εχω στις 3 φορες προς το παρον.

Ως προς το σιδηρο, η σημαντικοτερη μετρηση ειναι η φεριτινη, που δειχνει τις αποθηκες του σιδηρου γιατι μπορει ο σιδηρος να βγει σε καποια φαση χαμηλος αλλα οι αποθηκες να ειναι γεματες, οποτε να μην υπαρχει κανενα προβλημα.Φανταζομαι παντως οτι ειναι λογικο να ειναι πιο χαμηλες οι τιμες τωρα στη εγκυμοσυνη γιατι μπορει να παιρνουμε συμπληρωματα αλλα εχουμε και τα μπεμπακια που μας "ξεζουμιζουν"!!

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

 

Όσο για τη ζέστη είναι όντως απαλευτα, μέσα στη γκρίνια είμαι. Μου λέει ο άντρας μου να πάμε για καφέ και του λέω "Εξωωωω;;;;;" χαχαχα. Σήμερα έχουμε αεράκι και σπαει λίγο! Θα περάσουμε υπέροχο καλοκαίρι!!!

Πάντως δεν μπορείτε να πείτε, τηρήσαμε τα λεγόμενα μας, πριν 2-3 μήνες που γκρινιαζαμε για αυχενικες, αναγουλες κτλ λέγαμε να έρθει το καλοκαίρι να γκρινιάζουμε για ζέστη!

Just now, katerinaki 86 είπε:

Τρωγε...τρωγε!!Εγω το εχω στις 3 φορες προς το παρον.

Ως προς το σιδηρο, η σημαντικοτερη μετρηση ειναι η φεριτινη, που δειχνει τις αποθηκες του σιδηρου γιατι μπορει ο σιδηρος να βγει σε καποια φαση χαμηλος αλλα οι αποθηκες να ειναι γεματες, οποτε να μην υπαρχει κανενα προβλημα.Φανταζομαι παντως οτι ειναι λογικο να ειναι πιο χαμηλες οι τιμες τωρα στη εγκυμοσυνη γιατι μπορει να παιρνουμε συμπληρωματα αλλα εχουμε και τα μπεμπακια που μας "ξεζουμιζουν"!!

Κι εμένα αυτό μου είπε ο γιατρός μου, ότι πιο σημαντική είναι η φεριτινη από το σίδηρο, γιατί εκείνο το νούμερο μας ενδιαφέρει περισσότερο!

  • Μου αρέσει 1

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, winspert said:

Αγαπες.... Μεχρι να παω στο γιατρο, πειτε μου τη γνωμη σας οσες ξερετε... 

Αιματοκριτης=35,4

Σιδηρος=38

Β12=135!!!!!!!!!!

Ζαχαρο=92

Γλυκοζυλιωμενη =4,7

Η Β12 ειναι στα ταρταρα... Εχει καμια αλλη τοσο χαμηλα; 

Οι μετρήσεις σου είναι μια χαρά! Η B12 είναι όντως εκτός ορίων. Γενικά πάρα πολλές γυναίκες έχουμε έλλειψη Β και D τελευταία από ότι μου είπε η ενδοκρινολόγος. Εγώ περίπου μια φορά το χρόνο θα βγω με χαμηλή B12 ή D ή και τις 2. Παίρνω συμπλήρωμα για ένα διάστημα, ανεβαίνει και μετά από ένα διάστημα πέφτει. Πριν 2 χρόνια είχα 65!!! Σε συνδυασμό με τον υποθυρεοειδισμό ξέχναγα πολύ και ήμουν πολύ νωθρή, κουραζόμουν κι εύκολα. Είχα πάρει για 6 μήνες τότε μέχρι να ανέβει! Τώρα ήμουν πάλι εκτός λίγο πριν την εμβρυομεταφορά οπότε έπαιρνα ένα συμπλήρωμα το πρώτο τρίμηνο περίπου. Ο γυναικολόγος δεν μου την ελέγχει αλλά την ελέγχει η ενδοκρινολόγος κατά διαστήματα. Όχι κάθε μήνα. Τώρα ενάμιση σχεδόν μήνα αφότου σταμάτησα το συμπλήρωμα έχω 230. Οπότε θα το μετρήσουμε σε κανένα δίμηνο με τρίμηνο πάλι. Οι γιατροί είναι χαλαροί πάντως. Μην αγχώνεσαι. Επίσης, μου είπαν ότι το μωρό είναι δύσκολο να έχει έλλειψη. Παίρνει ό,τι χρειάζεται. Πρώτα παίρνει τα δικά σου, αφού αδειάσει τις αποθήκες σου προηγείται σε ό,τι παίρνεις από το φαγητό και μετά θα έχει θέμα. Στις δικές μας κοινωνίες που έχουμε να φάμε σε φυσιολογικά πλαίσια είναι πααααάρα πολύ δύσκολο να έχει ανεπάρκεια το παιδί. Εσύ μπορεί να έχεις δυσκολίες αλλά πρέπει να πέσει κι άλλο και να είναι για καιρό.

5 hours ago, Farmakotriftena said:

Εγώ πάλι βρε κορίτσια δεν παίρνω ασβέστιο. Δεν μπορώ το σιχαίνομαι. Στον θηλασμό το είχα ελέγξει και ήταν άψογο σε τιμή. Όμως εδώ και λίγες μέρες πονάνε τα ούλα μου στο βουρτσισμα συν μια ενόχληση σε ένα δόντι(ευαισθησια στο κρυο κυριως). Αίμα δεν βγάζω βέβαια. Και είχα κάνει καθαρισμό λίγες ημέρες πριν μάθω ότι ειμαι έγκυος. Ασβεστιο παίρνετε; ή είστε σαν έμενα;;

Ασβέστιο λέτε για το bodycalcin? Που έχει γεύση σοβά με λεμόνι??? 2 μασάω κάθε απόγευμα!! 

Σίδηρο έχω πρωί βράδυ αλλά κάθε μέρα ξεχνάω έναν από τους δύο...

Για καθαρισμό είχα πάει 1 εβδομάδα πριν την εμβρυομεταφορά όπου είχα κάνει και φθορίωση, και πήγα πάλι χθες κι έκανα. Μου είπε ότι στο τρίτο τρίμηνο δεν θέλει να μου κάνει κάτι εκτός αν έχω πρόβλημα. Οπότε καλύτερα όσες είστε για καθαρισμό πηγαίντε τώρα πριν μπείτε στον 7ο για τα καλά! Φοβήθηκε λίγο και με το σαλοσπιρ αλλά τελικά όλα καλά! Δεν είχα ιδιαίτερο αίμα.

@Mamacita Alina δε φαντάζεσαι πόσο στεναχωρήθηκα με τα λεγόμενά σου... Χθες έφαγα σουβλάκια και πατάτες με σως κι σήμερα είχα 86!!!!! Μάλλον πρέπει ν το ξαναγυρίσω στη διατροφή... Γκρρρρρ

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Έλλειψη βιταμίνης d σχετίζεται πολύ και με τον θυρεοειδή γενικά. Δεν είναι απόλυτο αλλά 7 στους 10 που έχουν θέματα με τον θυρεοειδή έχουν και έλλειψη βιτ d3.  

@Clue σοβά με λεμόνι!!!! Αχαχαχ τέλεια το περιεγραψες. Εγώ τις λίγες φορές που έχω πάρει , τρώω ένα με γεύση μανταρίνι αλλά και πάλι ωραίο δεν το λες. Το μασάω λίγο και μετά πίνω 2 ποτήρια για να φύγει η αηδία από το στο στομα.

  • Χαχα 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Οι μετρήσεις σου είναι μια χαρά! Η B12 είναι όντως εκτός ορίων. Γενικά πάρα πολλές γυναίκες έχουμε έλλειψη Β και D τελευταία από ότι μου είπε η ενδοκρινολόγος. Εγώ περίπου μια φορά το χρόνο θα βγω με χαμηλή B12 ή D ή και τις 2. Παίρνω συμπλήρωμα για ένα διάστημα, ανεβαίνει και μετά από ένα διάστημα πέφτει. Πριν 2 χρόνια είχα 65!!! Σε συνδυασμό με τον υποθυρεοειδισμό ξέχναγα πολύ και ήμουν πολύ νωθρή, κουραζόμουν κι εύκολα. Είχα πάρει για 6 μήνες τότε μέχρι να ανέβει! Τώρα ήμουν πάλι εκτός λίγο πριν την εμβρυομεταφορά οπότε έπαιρνα ένα συμπλήρωμα το πρώτο τρίμηνο περίπου. Ο γυναικολόγος δεν μου την ελέγχει αλλά την ελέγχει η ενδοκρινολόγος κατά διαστήματα. Όχι κάθε μήνα. Τώρα ενάμιση σχεδόν μήνα αφότου σταμάτησα το συμπλήρωμα έχω 230. Οπότε θα το μετρήσουμε σε κανένα δίμηνο με τρίμηνο πάλι. Οι γιατροί είναι χαλαροί πάντως. Μην αγχώνεσαι. Επίσης, μου είπαν ότι το μωρό είναι δύσκολο να έχει έλλειψη. Παίρνει ό,τι χρειάζεται. Πρώτα παίρνει τα δικά σου, αφού αδειάσει τις αποθήκες σου προηγείται σε ό,τι παίρνεις από το φαγητό και μετά θα έχει θέμα. Στις δικές μας κοινωνίες που έχουμε να φάμε σε φυσιολογικά πλαίσια είναι πααααάρα πολύ δύσκολο να έχει ανεπάρκεια το παιδί. Εσύ μπορεί να έχεις δυσκολίες αλλά πρέπει να πέσει κι άλλο και να είναι για καιρό.

Ασβέστιο λέτε για το bodycalcin? Που έχει γεύση σοβά με λεμόνι??? 2 μασάω κάθε απόγευμα!! 

Σίδηρο έχω πρωί βράδυ αλλά κάθε μέρα ξεχνάω έναν από τους δύο...

Για καθαρισμό είχα πάει 1 εβδομάδα πριν την εμβρυομεταφορά όπου είχα κάνει και φθορίωση, και πήγα πάλι χθες κι έκανα. Μου είπε ότι στο τρίτο τρίμηνο δεν θέλει να μου κάνει κάτι εκτός αν έχω πρόβλημα. Οπότε καλύτερα όσες είστε για καθαρισμό πηγαίντε τώρα πριν μπείτε στον 7ο για τα καλά! Φοβήθηκε λίγο και με το σαλοσπιρ αλλά τελικά όλα καλά! Δεν είχα ιδιαίτερο αίμα.

@Mamacita Alina δε φαντάζεσαι πόσο στεναχωρήθηκα με τα λεγόμενά σου... Χθες έφαγα σουβλάκια και πατάτες με σως κι σήμερα είχα 86!!!!! Μάλλον πρέπει ν το ξαναγυρίσω στη διατροφή... Γκρρρρρ

Δεν εχω φαει σοβά αλλα ηταν οτι πιο πετυχημενο και κατατοπιστικο για τη γευση αυτης της αθλιοτητας.... Συγνωμη αν σε στεναχωρησα αλλα ειναι τα λογια της γιατρου μου.... Επισης το βραδινο μας ΔΕΝ επηρεάζει το νηστείας αυτό είναι λέει μύθος. Το νηστείας θα επηρεαστεί από το βραδινό μόνο αν το ένα απέχει πολύ από το άλλο και είσαι ώρες ολόκληρες νηστική... το νηστείας επηρεάζεται με τη πάροδο του χρόνου από απρόσεκτη διατροφή.... Δε πα να τρώω ΚΆΘΕ βράδυ μπρόκολα αν τρώω όλη μέρα σαβουρα κάποια στιγμή θα δω το νηστείας 100... Και όσο το σκέφτομαι έχει μια λογική... Γιατί όταν τρώμε κάτι πρέπει μέχρι τις 2 ώρες το πολύ να μετρηθουμε μιας που μετά πέφτει το ζάχαρο ενώ το βραδυνό που είναι τόσο μακρυά απ' το νηστείας επηρεαζει την τιμή; εεε ένα δίκιο το έχει μάλλον και σε αυτό.... Ας προσέχουμε για να έχουμε... Άμα δεις να ψηλοανεβαινεις πάλι ελατωσε τα πολλά πολλά ούτως η άλλως η υγιεινή διατροφή κάνει καλό και σε εμάς όχι μόνο στον διαβήτη....

  • Μου αρέσει 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και ναι μπήκα να διαβεβαιώσω τη διαβητολογο μου. Έφαγα ένα τοστακι με μετρημένες 5 τηγανιτές πατατουλες τώρα το βράδυ και μια ώρα μετά η μέτρηση 145!!!!!!!

Δε φεύγει ο αριθμός ο διαβήτης... Δυστυχώς!!

Μακάρι τουλάχιστον να μην επηρεάζεται το μωράκι μου.... Άστε που άκουσα ότι αν έχεις διαβήτη κύησης είτε κάνεις ινσουλίνη είτε όχι το πρώτο βράδυ το μωράκι μπαίνει στη ΜΕΝΝ για τυχόν παρακολούθηση μη κάνει υπογλυκαιμία.... Ααααχ μεταμεσονύχτια έπεσε η διάθεση με το σκατό 145..... Ενώ το μεσημέρι με πατάτες τηγανητές και μπριζόλες πήγε 95 η βλακεία.... Ημαρτον... Φιλιά και καληνύχτα κοριτσια μου. Διαβάζω για μάρσιπους μέχρι να κοιμηθώ χαχαχα μουτς

  • Μου αρέσει 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mamacita Alina είπε:

Και ναι μπήκα να διαβεβαιώσω τη διαβητολογο μου. Έφαγα ένα τοστακι με μετρημένες 5 τηγανιτές πατατουλες τώρα το βράδυ και μια ώρα μετά η μέτρηση 145!!!!!!!

Δε φεύγει ο αριθμός ο διαβήτης... Δυστυχώς!!

Μακάρι τουλάχιστον να μην επηρεάζεται το μωράκι μου.... Άστε που άκουσα ότι αν έχεις διαβήτη κύησης είτε κάνεις ινσουλίνη είτε όχι το πρώτο βράδυ το μωράκι μπαίνει στη ΜΕΝΝ για τυχόν παρακολούθηση μη κάνει υπογλυκαιμία.... Ααααχ μεταμεσονύχτια έπεσε η διάθεση με το σκατό 145..... Ενώ το μεσημέρι με πατάτες τηγανητές και μπριζόλες πήγε 95 η βλακεία.... Ημαρτον... Φιλιά και καληνύχτα κοριτσια μου. Διαβάζω για μάρσιπους μέχρι να κοιμηθώ χαχαχα μουτς

Καλημερα κορίτσια.... 

Αστα κ εμενα οι πατατες μου το ανεβαζουν πολυ... Οποτε μαλλον κομμένες... Βεβαια καθε απόγευμα τρωω κ απο ενα παγωτακι εκτος κ αν καποια μερα εχω φαει φαγητό που μου εχει ανεβασει πολυ το ζαχαρο. Κ το ζαχαρο κ η γλυκοζυλιωμενη είναι ελεγχόμενα απ οτι ειδα... Οποτε συνεχιζω οτι κάνω... 

Εδειξα τις εξετασεις μου στη μαια μου κ μου ειπε πως η έλλειψη β12 προκαλει κ αναιμια. Οποτε τις φανηκαν φυσιολογικες οι εξετασεις μου. Κ μου ειπε να διορθωσω την β12 με διατροφη... Για να δουμε... 

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...