Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Εμενα το παρκοκρεβατο με εχει βολέψει απίστευτα. Έχω βάλει και στρώμα κανονικό και πολλές φορές κοιμάται εκεί. Μέχρι και η μεγάλη κοιμάται μέσα. Εδώ και δύο νύχτες θέλει να κοιμάται εκεί η μικρή γιατί το έχω στο σαλόνι και έχει πιο δροσιά το σαλόνι από το δωμάτιο. Συν ότι μπορείς να το πάρεις μαζι σου αν χρειαστεί να μείνεις κάπου που δεν υπάρχει άλλη λύση.

Πώς ειστε κορίτσια; εμένα τώρα μου σκάει κάτι κλωτσιές που πονάνε... τις νιώθω τέρμα χαμηλά και με πονάνε οι ατιμες!!!

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Farmakotriftena είπε:

Πώς ειστε κορίτσια; εμένα τώρα μου σκάει κάτι κλωτσιές που πονάνε... τις νιώθω τέρμα χαμηλά και με πονάνε οι ατιμες!!!

Εμενα εχει αρχισει απο εχθες πολύ πιο έντονες κινήσεις... Κουνιεται ολη μου η κοιλια... Ακομα  δεν εχω πονέσει. Μόνο καποιες φορες που κατουριεμαι κ με κλωτσαει στην κυστη με ενοχλει... Αλλα χαλαλι του.... 

ΚΛΩΤΣΑ ΜΠΕΜΠΟΥΛΗ, ΚΛΩΤΣΑ...!!!!!! 

  • Χαχα 6

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Εμενα εχει αρχισει απο εχθες πολύ πιο έντονες κινήσεις... Κουνιεται ολη μου η κοιλια... Ακομα  δεν εχω πονέσει. Μόνο καποιες φορες που κατουριεμαι κ με κλωτσαει στην κυστη με ενοχλει... Αλλα χαλαλι του.... 

ΚΛΩΤΣΑ ΜΠΕΜΠΟΥΛΗ, ΚΛΩΤΣΑ...!!!!!! 

Κι εμενα κουνιεται και κλωτσαει πολυυυυ και μονιμως πεταγονται εξογκωματα στην κοιλια μου. 1-2 φορες μονο με εχει πιασει πονος μεσα στο σημειο που κατι πεταγοταν αλλα φανταστηκα οτι θα πιεζε κατι και δεν ανησυχησα. Η κοιλια κι εμενα μετατοπιζεται μια δεξια μια αριστερα...χαχαχαχα κι επειδη δεν ειναι μεγαλη ακομα νιωθω πολλες φορες οτι τεντωνεται τοσο πολυ το δερμα στη μερια που ειναι ο μπεμπης που νομιζω οτι θα εκραγει!!

4 ώρες πρίν, Giotitsa είπε:

Καλημέρα βουβάλιακια μου χαχαχαχαχαχαχαχα

Χαχαχαχα...ρε Γιωτιτσα το τερματισες!!Αν ειμαστε απο τωρα βουβαλακια, μετα τι θα γινουμε???OMG!!!Τρομαζω!!

  • Χαχα 3

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinaki 86 είπε:

Κι εμενα κουνιεται και κλωτσαει πολυυυυ και μονιμως πεταγονται εξογκωματα στην κοιλια μου. 1-2 φορες μονο με εχει πιασει πονος μεσα στο σημειο που κατι πεταγοταν αλλα φανταστηκα οτι θα πιεζε κατι και δεν ανησυχησα. Η κοιλια κι εμενα μετατοπιζεται μια δεξια μια αριστερα...χαχαχαχα κι επειδη δεν ειναι μεγαλη ακομα νιωθω πολλες φορες οτι τεντωνεται τοσο πολυ το δερμα στη μερια που ειναι ο μπεμπης που νομιζω οτι θα εκραγει!!

Χαχαχαχα, αρχισαμε....

Εγω οσο του μιλαω κ χαιδευω την κοιλια μου κ κουνιεται τόσο  συγκινουμαι... Οσο παει συνειδητοποιω το θαυματακι μου περισσότερο  κ τρελαινομαι.... :wub:

  • Μου αρέσει 2

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια τι κάνετε; Εγώ ακόμη λιγο πεσμένη λογο της επιστροφής του διαβήτη αλλά καλά. (Μα πόσο γρουσουζιά εκεί που μου δίνει συγχαυβ γιατρός να βλέπω το ίδιο βράδυ 145 με ένα τοστακι!!! Χαχαχα)

Λοιπόν αγάπες.... Θέμα μάρσιπος αγκαλιας.

Το ψάχνω μέρες και είδα ότι του εμποριου οι μάρσιποι, οι τυπικοί με τα κλιψ κλπ είναι σκληροί και δεν ενδείκνυνται η χρήση τους ιδιαίτερα. Ειδικά από νεογέννητο που το θέλω εγώ για να το θηλάζω αλλά να μην αγνοω τη μεγάλη μου και φρικαρει....

Οπότε έχω καταλήξει να πάρω ή ring sling ή mei tai. 

Απ' τη μια με το ring sling μπορείς να το βάλεις σε όποια στάση θες για το θηλασμό ειδικά αλλά από την άλλη το βλέπω πως είναι σκέτο ύφασμα με δύο κρίκους και φρικαρω. Αν μαζέψει το ύφασμα και πέσει το παιδί; Αν δε φτιάξω καλά τους κρικους και βγει το ύφασμα από κει; Θα μου πεις ημαρτον κοπελιά δε παίζει αλλά εγώ που δε το έχω ξανά δει από κοντά φρικαρω χαχαχα.

Μετά με το mei tai βάζεις το παιδί σε όρθια θέση με τη μουριτσα ότι στο στήθος σου. Άρα μπορεις να το θηλάσεις σε όρθια θεση σίγουρα. Θα το βολεύει η όρθια θέση; Πολλές αποριες και να καταλήξω δε μπορώ .... Όσες έχετε ιδέα διαφωτιστε με βρε κόρες.... Θα ανοίξω πιθανόν και θεματακι στο φόρουμ γιατί όσα βρίσκω είναι αρκετά παλιά αλλά λέω μήπως έχετε κι εσείς ιδέα.


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, katerinaki 86 είπε:

Κι εμενα κουνιεται και κλωτσαει πολυυυυ και μονιμως πεταγονται εξογκωματα στην κοιλια μου. 1-2 φορες μονο με εχει πιασει πονος μεσα στο σημειο που κατι πεταγοταν αλλα φανταστηκα οτι θα πιεζε κατι και δεν ανησυχησα. Η κοιλια κι εμενα μετατοπιζεται μια δεξια μια αριστερα...χαχαχαχα κι επειδη δεν ειναι μεγαλη ακομα νιωθω πολλες φορες οτι τεντωνεται τοσο πολυ το δερμα στη μερια που ειναι ο μπεμπης που νομιζω οτι θα εκραγει!!

Χαχαχαχα...ρε Γιωτιτσα το τερματισες!!Αν ειμαστε απο τωρα βουβαλακια, μετα τι θα γινουμε???OMG!!!Τρομαζω!!

Χχαχαχχαχαχαχ αγάπη είναι χαϊδευτικό το βουβαλακια πρέπει κάπως να μας λέω κάθε μέρα θα μας πω και φαλαινιτσες χαχαχαχαχαχαχαχα εμένα ο δικός μου είναι ανάλογα με τις ορέξεις του σήμερα δεν πολύ έχει όρεξη να κανει πάρτι αλλά κλωτσαει ετσι να το νιώθω αλλά σαν να βαριέται εμείς είμαστε του βραδιού μόλις νυχτώσει ε ρε γλέντια Καρράς και μπουκάλι χαχχαχαχχαχαχχα

Just now, Mamacita Alina είπε:

Κοριτσάκια τι κάνετε; Εγώ ακόμη λιγο πεσμένη λογο της επιστροφής του διαβήτη αλλά καλά. (Μα πόσο γρουσουζιά εκεί που μου δίνει συγχαυβ γιατρός να βλέπω το ίδιο βράδυ 145 με ένα τοστακι!!! Χαχαχα)

Λοιπόν αγάπες.... Θέμα μάρσιπος αγκαλιας.

Το ψάχνω μέρες και είδα ότι του εμποριου οι μάρσιποι, οι τυπικοί με τα κλιψ κλπ είναι σκληροί και δεν ενδείκνυνται η χρήση τους ιδιαίτερα. Ειδικά από νεογέννητο που το θέλω εγώ για να το θηλάζω αλλά να μην αγνοω τη μεγάλη μου και φρικαρει....

Οπότε έχω καταλήξει να πάρω ή ring sling ή mei tai. 

Απ' τη μια με το ring sling μπορείς να το βάλεις σε όποια στάση θες για το θηλασμό ειδικά αλλά από την άλλη το βλέπω πως είναι σκέτο ύφασμα με δύο κρίκους και φρικαρω. Αν μαζέψει το ύφασμα και πέσει το παιδί; Αν δε φτιάξω καλά τους κρικους και βγει το ύφασμα από κει; Θα μου πεις ημαρτον κοπελιά δε παίζει αλλά εγώ που δε το έχω ξανά δει από κοντά φρικαρω χαχαχα.

Μετά με το mei tai βάζεις το παιδί σε όρθια θέση με τη μουριτσα ότι στο στήθος σου. Άρα μπορεις να το θηλάσεις σε όρθια θεση σίγουρα. Θα το βολεύει η όρθια θέση; Πολλές αποριες και να καταλήξω δε μπορώ .... Όσες έχετε ιδέα διαφωτιστε με βρε κόρες.... Θα ανοίξω πιθανόν και θεματακι στο φόρουμ γιατί όσα βρίσκω είναι αρκετά παλιά αλλά λέω μήπως έχετε κι εσείς ιδέα.

Εγώ αγάπη δεν ξέρω τι ειναι το πάρκο κρεβάτο μην περιμένεις απο μένα να σου πω τιποτα αχχαχχαχχαχ

  • Χαχα 2

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Κοριτσάκια τι κάνετε; Εγώ ακόμη λιγο πεσμένη λογο της επιστροφής του διαβήτη αλλά καλά. (Μα πόσο γρουσουζιά εκεί που μου δίνει συγχαυβ γιατρός να βλέπω το ίδιο βράδυ 145 με ένα τοστακι!!! Χαχαχα)

Λοιπόν αγάπες.... Θέμα μάρσιπος αγκαλιας.

Το ψάχνω μέρες και είδα ότι του εμποριου οι μάρσιποι, οι τυπικοί με τα κλιψ κλπ είναι σκληροί και δεν ενδείκνυνται η χρήση τους ιδιαίτερα. Ειδικά από νεογέννητο που το θέλω εγώ για να το θηλάζω αλλά να μην αγνοω τη μεγάλη μου και φρικαρει....

Οπότε έχω καταλήξει να πάρω ή ring sling ή mei tai. 

Απ' τη μια με το ring sling μπορείς να το βάλεις σε όποια στάση θες για το θηλασμό ειδικά αλλά από την άλλη το βλέπω πως είναι σκέτο ύφασμα με δύο κρίκους και φρικαρω. Αν μαζέψει το ύφασμα και πέσει το παιδί; Αν δε φτιάξω καλά τους κρικους και βγει το ύφασμα από κει; Θα μου πεις ημαρτον κοπελιά δε παίζει αλλά εγώ που δε το έχω ξανά δει από κοντά φρικαρω χαχαχα.

Μετά με το mei tai βάζεις το παιδί σε όρθια θέση με τη μουριτσα ότι στο στήθος σου. Άρα μπορεις να το θηλάσεις σε όρθια θεση σίγουρα. Θα το βολεύει η όρθια θέση; Πολλές αποριες και να καταλήξω δε μπορώ .... Όσες έχετε ιδέα διαφωτιστε με βρε κόρες.... Θα ανοίξω πιθανόν και θεματακι στο φόρουμ γιατί όσα βρίσκω είναι αρκετά παλιά αλλά λέω μήπως έχετε κι εσείς ιδέα.

βολευει βολευει αρκει να παινει το χερι σου στα δεσιματα . ολα τα αλλα ειναι βολικα. μην ανχωνεσε ετσι κ.αλλιως τον μαρσιπο θα τον εχεις οταν βγαινεις εξω οταν κανεις καμια δουλεια δεν χρειαζετε να θηλαζει για πολυ με το μαρσιπο. παντως κοιμουνται πολυ ανετα ετσι αγκαλια. αργοτερα παιζουν κιολας με τα κορδονακια ειναι βολικο πολυ παρε. αρκει βεβαια να εισαι σιγουρη οτι μπορεις να κανεις τα δεσιματα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

βολευει βολευει αρκει να παινει το χερι σου στα δεσιματα . ολα τα αλλα ειναι βολικα. μην ανχωνεσε ετσι κ.αλλιως τον μαρσιπο θα τον εχεις οταν βγαινεις εξω οταν κανεις καμια δουλεια δεν χρειαζετε να θηλαζει για πολυ με το μαρσιπο. παντως κοιμουνται πολυ ανετα ετσι αγκαλια. αργοτερα παιζουν κιολας με τα κορδονακια ειναι βολικο πολυ παρε. αρκει βεβαια να εισαι σιγουρη οτι μπορεις να κανεις τα δεσιματα. 

Αν ειναι σαν τη μεγάλη μου κάθε μισή ώρα στήθος θα θηλάζει συνέχεια. Και μια λόγο καισαρικής στην αρχή μα λόγο μαραθώνιου θηλασμού την άλλη αν είμαι συνέχεια σε μια πολυθρόνα να θηλάζω μπορεί να έχουμε θέματα. Είναι μόλις 2 ετων νηπιακι απ' το πουθενά θα της έρθει το αδερφάκι οπότε θέλω να έχω το μάρσιπο στο σπίτι για να το θηλάζω περισσότερο παρά για τις βόλτες.... Βόλτες ούτως ή άλλως θα πηγαίνουμε με το καρότσι ή το αυτοκίνητο γιατί μένουμε και λίγο εξοχικά. Με αφορά περισσότερο περί θηλασμού.... Γι'αυτό με απασχολεί περισσότερο ποιος απ' τους δυο είναι καλύτερος αλλά και ασφαλέστερος μη πέσει το μωράκι... Για τα δεσίματα σίγουρα θέλει εξάσκηση.... Σε ευχαριστώ πάντως!! :)


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Αν ειναι σαν τη μεγάλη μου κάθε μισή ώρα στήθος θα θηλάζει συνέχεια. Και μια λόγο καισαρικής στην αρχή μα λόγο μαραθώνιου θηλασμού την άλλη αν είμαι συνέχεια σε μια πολυθρόνα να θηλάζω μπορεί να έχουμε θέματα. Είναι μόλις 2 ετων νηπιακι απ' το πουθενά θα της έρθει το αδερφάκι οπότε θέλω να έχω το μάρσιπο στο σπίτι για να το θηλάζω περισσότερο παρά για τις βόλτες.... Βόλτες ούτως ή άλλως θα πηγαίνουμε με το καρότσι ή το αυτοκίνητο γιατί μένουμε και λίγο εξοχικά. Με αφορά περισσότερο περί θηλασμού.... Γι'αυτό με απασχολεί περισσότερο ποιος απ' τους δυο είναι καλύτερος αλλά και ασφαλέστερος μη πέσει το μωράκι... Για τα δεσίματα σίγουρα θέλει εξάσκηση.... Σε ευχαριστώ πάντως!! :)

για πολλες ωρες σιγουρα πρεπει να ειναι σε πλαγια θεση. ασφαλης ειναι ολοι αρκει να ξερεις τα δεσιματα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

για πολλες ωρες σιγουρα πρεπει να ειναι σε πλαγια θεση. ασφαλης ειναι ολοι αρκει να ξερεις τα δεσιματα. 

Λίνα μου το ξέρεις σίγουρα αυτό ή απλά σαν γνώμη μου το λες; Γιατί διαβάζω τόσες μέρες ότι για πολλές ώρες καταλληλότερο είναι το mei tai το οποίο είναι σε όρθια θέση το μωρό.... Και είχα την ίδια άποψη με εσένα ότι πλάγια θα ήταν προτιμότερο... Άβυσσος...


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mamacita Alina είπε:

Λίνα μου το ξέρεις σίγουρα αυτό ή απλά σαν γνώμη μου το λες; Γιατί διαβάζω τόσες μέρες ότι για πολλές ώρες καταλληλότερο είναι το mei tai το οποίο είναι σε όρθια θέση το μωρό.... Και είχα την ίδια άποψη με εσένα ότι πλάγια θα ήταν προτιμότερο... Άβυσσος...

το λεω απο αποψη θηλασμου απο αποψη στασης σωματος ισως ειναι καλητερο το mei tai. αλλα για να θηλαζει συνεχεια ορθιο?

δυσκολο το βλεπω 

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

το λεω απο αποψη θηλασμου απο αποψη στασης σωματος ισως ειναι καλητερο το mei tai. αλλα για να θηλαζει συνεχεια ορθιο?

δυσκολο το βλεπω 

Κι όμως.... Παντού λένε ότι είναι καλύτερο... Και σε φορουμς μπήκα και παντού....αααχ μακάρι να μου έλεγες ότι το ξέρεις από φίλη που έχει πχ να μου λύσεις άμεσα το δίλημμα χαχαχα εκεί που έχω καταλήξει το ξανά σκέφτομαι

Just now, Farmakotriftena είπε:

Εγώ mei tai έχω και μας είχε βολέψει απίστευτα!

Ήηηη αλήθεια; Γιατί το έχω ερωτευτεί το βλέπω πιο σταθερό και μου αρέσει αυτό σε σχέση με το ρινγκ.... Θηλασες με μει ται; Αν ναι βόλευε το μωράκι σου; Γιατί φοβάμαι μήπως του στερω τη "φυσική" ας το πουμε έτσι ξαπλωτη θέση θηλασμού που με το σλινγκ θα την έχει.. 

Just now, tsilona είπε:

Εγώ κ τα 2.οσο ήταν μωρό το ring κ μέχρι μεγάλη στο Mei Tai. Το ring με βόλευε μόνο όταν ήταν μωρό 

Χμμμμ το θέλω από νεογέννητο είναι η αλήθεια αλλά κι εγώ το σκέφτομαι ότι το ρινγκ θα με κουράζει με τη πάροδο του χρόνου γιατί είμαι και μικροκαμωμένη και αγυμναστη...στον έναν ώμο πόσο να αντέξω.... Αλλά στο θέμα θηλασμός που το θέλω μου φαίνεται πιο βολικό το ρινγκ μόνο και μόνο επειδή ξαπλώνει τι μικρό... Κατά τα άλλα το βλέπω σκέτο ύφασμα και όλο ότι θα μου πέσει σκέφτομαι χαχα.

Σας επρηξα ρε κορίτσια ε; Σορρυυυυυ


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...