Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Jennak83 είπε:

Καλα αποτελεσματα αγαπη μου, εγω παω αυριο το πρωι για καμπυλη..μεγαλωσε κ ο μπεμπακος ολα καλα! Εγω θα τον δω την Κυριακη επιτελους μετα απο 35 μερες γιατι ο γιατρος μου ελειπε! Σου ειπε να τρως υδατανθρακες που λενε πριν την καμπυλη;

Οχι αγάπη δεν μου είπε τιποτα εγώ απο το πρωι ήμουν νηστικια έτσι θέλει με πήγε και τσιρλιπιπι μωρέ δεν φθάνει οτι πήγα να το βγάλω

Κορίτσια καθιστέ να σας πω τι πέρασα διότι είμαι τόσο κουρασμένη ακόμη την γλυκόζη την αγόρασαν 75 γρ με γεύση πορτοκαλί δεν μπορω να πω οτι δεν ήτανε καλη αλλά ζαλίστηκα πολύ δεν ξερω επίσης γιατί μετα στο τελευταίο δεκάλεπτο του πρώτου χρόνου μου ήρθε να την βγάλω συγνώμη για την ανάλυση την δεύτερη ώρα ήτανε καλύτερα τα πράγματα αλλά με έπιασε τσιρλιπιπι αχ μετα ανεβαίνω για υπέρηχο όλα καλά το Ντόπλερ τέλειο το μωρό είναι κούκλος κορίτσια οτι και να σας πω θα νομίζετε οτι λέω ψέματα χαχαχαχαχαχαχαχα είναι 784γρ πολύ καλά θεωρώ και θα γεννησω τον Σεπτέμβριο κορίτσια μου αυτά απο μένα

  • Μου αρέσει 6

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

πρίν από 47 λεπτά , Giotitsa είπε:

Η καμπύλη βγαίνει την Δεύτερα κορίτσια όλα καλά με τον υπέρηχο 784 γρ ο μικρος μου θα σας πω πιο πολλες λεπτομέρειες μετα είμαι πολύ κομμάτια κορίτσια

Καλά αποτελέσματα στην καμπύλη! Και ό μικρός μία χαρά! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Οχι αγάπη δεν μου είπε τιποτα εγώ απο το πρωι ήμουν νηστικια έτσι θέλει με πήγε και τσιρλιπιπι μωρέ δεν φθάνει οτι πήγα να το βγάλω

Κορίτσια καθιστέ να σας πω τι πέρασα διότι είμαι τόσο κουρασμένη ακόμη την γλυκόζη την αγόρασαν 75 γρ με γεύση πορτοκαλί δεν μπορω να πω οτι δεν ήτανε καλη αλλά ζαλίστηκα πολύ δεν ξερω επίσης γιατί μετα στο τελευταίο δεκάλεπτο του πρώτου χρόνου μου ήρθε να την βγάλω συγνώμη για την ανάλυση την δεύτερη ώρα ήτανε καλύτερα τα πράγματα αλλά με έπιασε τσιρλιπιπι αχ μετα ανεβαίνω για υπέρηχο όλα καλά το Ντόπλερ τέλειο το μωρό είναι κούκλος κορίτσια οτι και να σας πω θα νομίζετε οτι λέω ψέματα χαχαχαχαχαχαχαχα είναι 784γρ πολύ καλά θεωρώ και θα γεννησω τον Σεπτέμβριο κορίτσια μου αυτά απο μένα

@Giotitsa αυτό ακριβως που λες έπαθα και εγω. Την Τετάρτη την εκανα την εξεταση. Εντάξει, δεν ήταν και ευχάριστο, αλλά το ήπια εύκολα. Μετά ζαλίστηκα πάρα πολύ... Την πρώτη ωρα υπέφερα, μετα μαζί με την ζαλάδα ήρθε και αναγούλα, ρώτησα αν ειναι νορμάλ και μου είπαν ναι το παθαίνουν πολλές... Απο αυτή την άποψη δεν ήταν και η πιο ευχάριστη εξέταση. Καλά αποτελέσματα σε όλα τα κορίτσια! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, sissy_geo είπε:

@Giotitsa αυτό ακριβως που λες έπαθα και εγω. Την Τετάρτη την εκανα την εξεταση. Εντάξει, δεν ήταν και ευχάριστο, αλλά το ήπια εύκολα. Μετά ζαλίστηκα πάρα πολύ... Την πρώτη ωρα υπέφερα, μετα μαζί με την ζαλάδα ήρθε και αναγούλα, ρώτησα αν ειναι νορμάλ και μου είπαν ναι το παθαίνουν πολλές... Απο αυτή την άποψη δεν ήταν και η πιο ευχάριστη εξέταση. Καλά αποτελέσματα σε όλα τα κορίτσια! 

Αστα κορίτσι μου δεν πειραζδι όλα για τα μωρακια μας αρκεί να είναι αυτά καλα

Just now, Nikoleta... είπε:

Καλά αποτελέσματα στην καμπύλη! Και ό μικρός μία χαρά! 

Ευχαριστώ αγάπη να σαι καλα

  • Μου αρέσει 2

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Farmakotriftena, να σε ρωτησω αφου γνωρίζεις απο μαρσιπο. Απ οτι κοιταξα κ αν δεν κανω λαθος, υπάρχει ο μαρσιπος amazonas mei tai κ ο μαρσιπος αστερακι mei tai; Ειναι διαφορετικοι μαρσιποι αυτοι; Κ ξερεις σε τι διαφερουν; Γενικα απ οτι ειδα ειναι πολυ καλος. Μου αρεσει που ειναι ολο μαλακο υφασμα κ δεν εχει πλαστικα κ ακαμπτα μερη ωστε να πιεζει εμας ή το μωρο... Κ ακολουθεί κ το σχημα που εχει το κορμακι του... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια, εχω ερθει για την καμπυλη, ηπια τη γλυκοζη πριν 10 λεπτα...την ηπια με 3 ανασες! Δε θελω να ξαναφαω γλυκο για 1 εβδομαδα, προς το παρον την παλευω απο ζαλη κ αναγουλα αλλα για να δουμε, μετα σε πιανει λενε..ειδικα την αναγουλα τη φοβαμαι γιατι με ενοχλησε πολυ η γευση της. Τι σαν φαντα πορτοκαλαδα μου ελεγε η αδερφη μου οτι μοιαζει;; εγω πηγα αλλου βεβαια.. για να δουμε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Καλημερα κοριτσια, εχω ερθει για την καμπυλη, ηπια τη γλυκοζη πριν 10 λεπτα...την ηπια με 3 ανασες! Δε θελω να ξαναφαω γλυκο για 1 εβδομαδα, προς το παρον την παλευω απο ζαλη κ αναγουλα αλλα για να δουμε, μετα σε πιανει λενε..ειδικα την αναγουλα τη φοβαμαι γιατι με ενοχλησε πολυ η γευση της. Τι σαν φαντα πορτοκαλαδα μου ελεγε η αδερφη μου οτι μοιαζει;; εγω πηγα αλλου βεβαια.. για να δουμε!

Καλα αποτελεσματα κοριτσακι μου.... 

  • Ευχαριστώ 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Καλημερα κοριτσια, εχω ερθει για την καμπυλη, ηπια τη γλυκοζη πριν 10 λεπτα...την ηπια με 3 ανασες! Δε θελω να ξαναφαω γλυκο για 1 εβδομαδα, προς το παρον την παλευω απο ζαλη κ αναγουλα αλλα για να δουμε, μετα σε πιανει λενε..ειδικα την αναγουλα τη φοβαμαι γιατι με ενοχλησε πολυ η γευση της. Τι σαν φαντα πορτοκαλαδα μου ελεγε η αδερφη μου οτι μοιαζει;; εγω πηγα αλλου βεβαια.. για να δουμε!

Ωχ κουράγιο να κορίτσι μου

  • Μπερδεμένη/-ος 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, θα με παρουν τα κλαματα... Σημερα θα βαλουμε τα κλιματιστικα... Το σπιτι μου εχει γινει γιαπι... Εχει μετακομίσει ο αντρας μου τα περισσότερα πραγματα στα δυο δωματια που θα τα βαλουμε, εχει σκεπασει τα υπολοιπα με πανια κ σε λιγο εδω μεσα θα γινει πανικος... Θα σηκωθει τετοια σκονη, τετοιο χωμα που θα χωθει παντου... Κ εγω δεν θα μπορέσω να κανω τίποτα... Μου ειπε ο αντρας μου να φυγω να παω βολτα για να μην εισπνεω αλλα πραγματικα, πως θα καθαριστουν ολα αυτα. Θα τα κανει εκεινος λεει αλλα ποσα ξερουν οι άντρες  απο αυτα;;; Για να μην σκασω θα παρω τον μπεμπουλη μου κ θα φυγω κ κλαιω μετα που θα γυρίσω κ θα τα δω.... Καλημερα ειπα;;;;; 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, winspert είπε:

@Farmakotriftena, να σε ρωτησω αφου γνωρίζεις απο μαρσιπο. Απ οτι κοιταξα κ αν δεν κανω λαθος, υπάρχει ο μαρσιπος amazonas mei tai κ ο μαρσιπος αστερακι mei tai; Ειναι διαφορετικοι μαρσιποι αυτοι; Κ ξερεις σε τι διαφερουν; Γενικα απ οτι ειδα ειναι πολυ καλος. Μου αρεσει που ειναι ολο μαλακο υφασμα κ δεν εχει πλαστικα κ ακαμπτα μερη ωστε να πιεζει εμας ή το μωρο... Κ ακολουθεί κ το σχημα που εχει το κορμακι του... 

Είναι απλά άλλη μάρκα, δεν έχουν καμία άλλη διαφορά! Ναι αγάπη όπως γράφεις έτσι είναι!!! 

Καλημέρα κορίτσια!!! Σήμερα μπήκα στη 26η κι εγώ... Η τελευταία του 6ου! Άντε να μπούμε στον 7ο σιγά σιγά...

  • Μου αρέσει 2

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Farmakotriftena είπε:

Είναι απλά άλλη μάρκα, δεν έχουν καμία άλλη διαφορά! Ναι αγάπη όπως γράφεις έτσι είναι!!! 

Καλημέρα κορίτσια!!! Σήμερα μπήκα στη 26η κι εγώ... Η τελευταία του 6ου! Άντε να μπούμε στον 7ο σιγά σιγά...

Εσυ ποιον εχεις απο τους δυο; 

Με το καλο στον εβδομο!!! 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Εσυ ποιον εχεις απο τους δυο; 

Με το καλο στον εβδομο!!! 

Χαχαχχαχχαχαα έλα ρε αγάπη Άστον να τα κανει κάτι θα καθαρίσει μωρέ και αυτός κρίμα χαχαχχαα 

  • Χαχα 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Εσυ ποιον εχεις απο τους δυο; 

Με το καλο στον εβδομο!!! 

Μπορεί να έχει και άλλη μάρκα κοριτσι μου. Δεν υπάρχουν μόνο αυτοί οι δύο χαχαχα. Πάντως ότι σου είπε. Η διαφορά είναι απλά στη μάρκα

@Farmakotriftena μου όταν εννοώ ότι με γονατίζουν εννοώ ότι πονάω αρκετά απλά για λίγο... Ειδικά αν μεσολαβεί κλωτσιά ή είναι και το έντερο επηρεασμένο εκείνη τη μέρα οι συσπάσεις δεν αντέχονται...

@Giotitsa και @Jennak83 καλή επιτυχία στη καμπύλη.

Κοριτσια δε ξέρω αν ξεχνάω κάτι αλλά χθες και σήμερα η ψυχολογία μου είναι στα τάρταρα. Χθες μάλιστα ξέσπασα ότι μα ότι είχα μαζεμένο σε κλάματα και φανταστείτε με λιγμους και σταματημό δεν είχα. Τώρα ας πούμε είμαι καλύτερα.... 


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

 

Κολλησε παλι στις παραθέσεις 

Τέλος πάντων κορίτσια θέλω μια μικρή βοήθεια @Mamacita Alina θέλω και εσένα μέσα στην συζήτηση λοιπόν κορίτσια χθες είπαμε με τον γιατρό ποτε θα γέννησω οπψς ξέρετε ολες σας Εχω ζησει ενδομήτριο θάνατο στις 28 εβδομάδες στο παρελθον χθες είπαμε με τον γιατρό οτι νωρίτερα απο τις 38 εβδομάδες δεν μπορούμε να πάμε να βγάλουμε το μωρό και μου εξήγησε γιατί πρώτον : με καταλαβαίνει λέει παρα πολύ αλλά δεν γίνεται να πάμε να βγάλουμε ενα υγιή μωρο στην 36 εβδομάδα π.χ και να δημιουργήσουμε κάποιο πρόβλημα εμείς δεν θα ήτανε συνετό δεύτερον μου είπε πως θα γεννήσεις δηλαδή τι θα πάμε να κάνουμε καισαρική εκεί που δεν υπάρχει λόγος μου είπε δεν γίνονται αυτά εγώ θέλω να γεννήσεις φυσιολογικά μου εξήγησε οτι εντάξει φοβάμαι αλλά αυτό που συνέβη μπορεί να συμβει σε οποιαδήποτε εβδομαδα  αυτά δεν σας τα λέω για να τρόμαξετε καμια τα λέω γιατί μου εξηγούσε αν είναι να γίνει το κακό θα γίνει δεν σημαίνει οτι αν αφήσουμε ένα μωρο μέχρι την 38 εβδομάδα θα πάθει κάτι μέσα ίσα ίσα είπε οτι είναι οτι το καλύτερο να κάτσει μεσα στην κοιλιά Οσο πιο πολύ μπορεί εγώ βέβαια φοβάμαι εσάς ποια η γνώμη σας για όλα αυτά ππυ μου είπε δέκτες ολες οι γνώμες

Επεξεργάστηκαν by Giotitsa

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

@winspert Έχω αστεράκι αλλά και amazonas είναι μια χαρά και ίσως και πιο οικονομικοί!

@Mamacita Alina απαπα αυτές οι ατιμες οι ορμόνες!!!!

@Giotitsa μη ξεχνάς ότι αυτό που βιωσες ήταν από κάποιο λόγω(αμνιοπαρακαντηση) οπότε τίποτα δεν έχεις να φοβάσαι τώρα... Καλύτερα να μείνει όσο πιο πολύ γίνεται μέσα στην μήτρα. Έχω γράψει εγώ με τον γιο μου... 2 γιατροί μου έλεγαν να μπω απο τις 39 βδομάδες και μετά(ο γυναικολόγος μου αλλά ο γιος και ο εμβρυολογος ) και ο γυναικολόγος ο μπαμπάς μου έλεγε καλύτερα στις 38. Εγώ επειδή δεν άντεχα, είχα μικρή κοιλιά το μωρό για την κοιλιά μου ήταν μεγάλο και είχα πιεστικους πόνους έντονους, μπήκα στις 38. Και ο μικρός έμεινε 3 μέρες σχεδόν στην μενν. Πήγαινε 38+ είναι ότι καλύτερό!


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...