Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, winspert είπε:

Κορίτσια εγω δεν εχω Netflix... Βασικα ο, τι βαλει η τηλεόραση... Χαλια δλδ... Χαχαχα... Βεβαια βαζει καπου καπου καμια ταινιουλα οποτε οκ... Ο αδερφος μου, μου ριχε πει οτι ειδε μια σειρα για το τσερνομπιλ... Του αρεσε παρα παρα πολυ... Οποτε προτεινω αυτη.... 

Αυτο παρακολουθουμε τωρα. Ειναι και μικρη σειρα. 5 επεισοδια εχει και τα 2 που εχω δει μεχρι στιγμης ειναι καλα!

  • Μου αρέσει 3

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Nikoleta... είπε:

Καλησπέρα! Να σας ρωτήσω. Σας έχει πει κι εσάς ο γιατρός σας να κάνετε εμβόλιο για κοκκύτη, ώστε να έχει αντισώματα το μωρό όταν γεννηθεί;

Ελα ρε φιλη να και αλλη χαχαχαχαχαχαχαχα λοιπόν εμένα οταν ειχα παει να βάλω τα αντισώματα για την ερυθρά μου είπε ο παιδίατρος και ρωτησα τον γιατρό μου τώρα εδώ αλλά μου είπε Οχι πφφ ξέρω εγώ θα του ξαναπω

Just now, winspert είπε:

Τελικά ολα περιστρεφονται γυρω απο το κουλι... Αυτο ειναι το συμπέρασμα... Χαχαχα χαχαχα 

Ασε τις ΚΟΥΛαμαρες κ πιασε το ΚΟΥΛΙ..... Χαχαχα 

Ασε γιατί προχθες είχα πάρει την γενναία απόφαση ε να γίνει η ξετσιποσια αλλά να που ειναι τόσο χεστης ο δικός μου και χεστηκα και εγώ έλεος αχαχχαχχαχα

  • Χαχα 2

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Ελα ρε φιλη να και αλλη χαχαχαχαχαχαχαχα λοιπόν εμένα οταν ειχα παει να βάλω τα αντισώματα για την ερυθρά μου είπε ο παιδίατρος και ρωτησα τον γιατρό μου τώρα εδώ αλλά μου είπε Οχι πφφ ξέρω εγώ θα του ξαναπω

Χαχαχα είχε ρωτήσει και άλλη κοπέλα; Δεν το είχα δει.

Για ερυθρά έχω αντισώματα, αλλά για κοκκύτη μου είπε ο γιατρός ότι είναι υποχρεωτικό όλες οι έγκυες να το κάνουν. Γιατί αν κολλήσει υπάρχει μεγάλος κίνδυνος να πεθάνει το νεογέννητο.

Μη με βρίσετε, δεν κρατήθηκα και το έψαξα και στο ίντερνετ. Και λέει ότι πρέπει να το κάνουν όλες. Και αν μια γυναίκα το έκανε σε μία εγκυμοσύνη της πρέπει να το ξανακάνει σε επόμενη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nikoleta... είπε:

Καλησπέρα! Να σας ρωτήσω. Σας έχει πει κι εσάς ο γιατρός σας να κάνετε εμβόλιο για κοκκύτη, ώστε να έχει αντισώματα το μωρό όταν γεννηθεί;

Ναι βέβαια αλλά δεν πρόκειται να το βρεις... Είναι σε βαριά έλλειψη καιρό τώρα.  Και δεν ξέρουμε πότε θα τα ξαναβγαλουν


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Χαχαχα είχε ρωτήσει και άλλη κοπέλα; Δεν το είχα δει.

Για ερυθρά έχω αντισώματα, αλλά για κοκκύτη μου είπε ο γιατρός ότι είναι υποχρεωτικό όλες οι έγκυες να το κάνουν. Γιατί αν κολλήσει υπάρχει μεγάλος κίνδυνος να πεθάνει το νεογέννητο.

Μη με βρίσετε, δεν κρατήθηκα και το έψαξα και στο ίντερνετ. Και λέει ότι πρέπει να το κάνουν όλες. Και αν μια γυναίκα το έκανε σε μία εγκυμοσύνη της πρέπει να το ξανακάνει σε επόμενη.

Το ίδιο είπε ο παιδίατρος σε εμένα αλλά όταν το ανέφερα και στους δυο γιατρούς μου είπαν Οχι και ο εξωτερικός και αυτός που Εχω του δημοσίου δεν ξέρω ρε αγάπη με δίχασαν και να φανταστεις οτι αυτός εδώ ζούσε εξωτερικό ισχύει οτι κανουν οι έγκυες δεν ξερω θα τον ξαναρωτησω στις 19 Εχω ραντεβού θα δειξει

Just now, Farmakotriftena είπε:

Ναι βέβαια αλλά δεν πρόκειται να το βρεις... Είναι σε βαριά έλλειψη καιρό τώρα.  Και δεν ξέρουμε πότε θα τα ξαναβγαλουν

Οοοοοοοοοοο:o έλα ρε φιλη εμένα εδώ πιστεύω το φαρμακείο που Εχω θα το βρει εδώ έχει βρει τις ενέσεις innohep οι οποίες είναι σε έλειψη ειδικα των 8.000 χιλιάδων α θα ρώτησω να ξέρω χαχαχαχαχαχαχαχα φάρμακο μου εσύ ευτυχώς έχουμε και σένα Μαρή πες τιποτα που μπορώ να βάζω εντελως αθώο όταν με τσιμπανε κουνούπια Εχω πάρει κενακοβ κανει δεν Εχω βάλει όμως ετσι αυτή είναι αλοιφή για τα μωρά αλλά κανει για εμάς

Just now, Jennak83 είπε:

Α μαλιστα!

Μαρή ασε τα υγρά δεν έχεις έλα να πούμε τιποτες άλλο 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Έτσι κι αλλιώς το εμβόλιο του κοκκύτη αργεί λίγο. Μετά τις 31 βδομάδες γίνεται. Και ειδικά για εμάς που γενναμε φθινόπωρο νομίζω επιβάλλεται. Στον γιο μου δεν το έκανα γιατί γεννήθηκε Μάιο, βασικά από τότε ήταν σε έλλειψη και δεν καταφέραμε να το βρούμε που είναι και η δουλειά μας..Τώρα δεν ξέρω αν είναι να κυκλοφορήσει σύντομα. Θα βάλω τον άντρα μου να το κοιτάξει, αλλά πλέον τα τελευταία χρόνια θεωρείται σημαντικό να γίνεται. Τα μωρά μας έτσι κι αλλιώς θα το κάνουν, κάνουν το τετραπλο αλλά στον 2ο ή 3ο μήνα, δεν θυμάμαι. Εδώ το κάνουμε εμείς για να περάσουν αντισώματα και στο μωρό ώστε να είναι προστατευμένα αυτούς τους 2-3 μήνες 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Έτσι κι αλλιώς το εμβόλιο του κοκκύτη αργεί λίγο. Μετά τις 31 βδομάδες γίνεται. Και ειδικά για εμάς που γενναμε φθινόπωρο νομίζω επιβάλλεται. Στον γιο μου δεν το έκανα γιατί γεννήθηκε Μάιο, βασικά από τότε ήταν σε έλλειψη και δεν καταφέραμε να το βρούμε που είναι και η δουλειά μας..Τώρα δεν ξέρω αν είναι να κυκλοφορήσει σύντομα. Θα βάλω τον άντρα μου να το κοιτάξει, αλλά πλέον τα τελευταία χρόνια θεωρείται σημαντικό να γίνεται. Τα μωρά μας έτσι κι αλλιώς θα το κάνουν, κάνουν το τετραπλο αλλά στον 2ο ή 3ο μήνα, δεν θυμάμαι. Εδώ το κάνουμε εμείς για να περάσουν αντισώματα και στο μωρό ώστε να είναι προστατευμένα αυτούς τους 2-3 μήνες 

Καλε εγώ θα ρώτησω να το βρουν και να το φέρουν αυτό το φαρμακείο εδώ έχει γενικά πολλες άκρες οποτε πιστεύω θα το βρει


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Το ίδιο είπε ο παιδίατρος σε εμένα αλλά όταν το ανέφερα και στους δυο γιατρούς μου είπαν Οχι και ο εξωτερικός και αυτός που Εχω του δημοσίου δεν ξέρω ρε αγάπη με δίχασαν και να φανταστεις οτι αυτός εδώ ζούσε εξωτερικό ισχύει οτι κανουν οι έγκυες δεν ξερω θα τον ξαναρωτησω στις 19 Εχω ραντεβού θα δειξει

Οοοοοοοοοοο:o έλα ρε φιλη εμένα εδώ πιστεύω το φαρμακείο που Εχω θα το βρει εδώ έχει βρει τις ενέσεις innohep οι οποίες είναι σε έλειψη ειδικα των 8.000 χιλιάδων α θα ρώτησω να ξέρω χαχαχαχαχαχαχαχα φάρμακο μου εσύ ευτυχώς έχουμε και σένα Μαρή πες τιποτα που μπορώ να βάζω εντελως αθώο όταν με τσιμπανε κουνούπια Εχω πάρει κενακοβ κανει δεν Εχω βάλει όμως ετσι αυτή είναι αλοιφή για τα μωρά αλλά κανει για εμάς

Μαρή ασε τα υγρά δεν έχεις έλα να πούμε τιποτες άλλο 

Να σου πω κάτι απέχω από πέρσι το Μάιο από το φαρμακείο, δεν έχω ιδέα τι γίνεται, αλλά το συζητούσαμε πριν 3 μήνες με τον άντρα μου που ήταν έγκυος η ανιψιά του και έψαχνε να το βρει και δεν τα κατάφερε. Τώρα ξέρεις σε επαρχεία μπορεί να είναι και πιο εύκολα δεν ξέρω. 

Kenacomb αγάπη είναι αντιβίωση και κορτιζόνη... Και στα μωρά αν θα βάζουμε είναι μόνο μετά από έντονο συγκαμα. Θα πάρεις της.  Frezydeem και γενικά να βάζεις προϊόντα που επιτρέπονται και σε μωρά!


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Nikoleta... είπε:

Καλησπέρα! Να σας ρωτήσω. Σας έχει πει κι εσάς ο γιατρός σας να κάνετε εμβόλιο για κοκκύτη, ώστε να έχει αντισώματα το μωρό όταν γεννηθεί;

Νομιζω ολες μας λογικα εχουμε κανει τα εμβολια αυτα οταν ημασταν μικρες οποτε εχουμε αντισωματα..βεβαια εσυ εννοεις για μετα τη γεννα, εμενα δε μου εχει πει τπτ γι αυτο παντως.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Να σου πω κάτι απέχω από πέρσι το Μάιο από το φαρμακείο, δεν έχω ιδέα τι γίνεται, αλλά το συζητούσαμε πριν 3 μήνες με τον άντρα μου που ήταν έγκυος η ανιψιά του και έψαχνε να το βρει και δεν τα κατάφερε. Τώρα ξέρεις σε επαρχεία μπορεί να είναι και πιο εύκολα δεν ξέρω. 

Kenacomb αγάπη είναι αντιβίωση και κορτιζόνη... Και στα μωρά αν θα βάζουμε είναι μόνο μετά από έντονο συγκαμα. Θα πάρεις της.  Frezydeem και γενικά να βάζεις προϊόντα που επιτρέπονται και σε μωρά!

Αχα καλά είπα εγώ και δεν την έβαλα ειδα οτι έχει κορτιζόνη ναι θα πάρω της frezydeem αγάπη ευχαριστώ πολύ

Just now, Jennak83 είπε:

Νομιζω ολες μας λογικα εχουμε κανει τα εμβολια αυτα οταν ημασταν μικρες οποτε εχουμε αντισωματα..

Χαχαχαχαχαχαχαχα τι λες καλε εμένα η μάνα μου η έξυπνη δεν μου είχε κανει για ερυθρα χαχαχαχαχαχαχαχα και μετα λενε μετα απο τόσα χρόνια φεύγουν τα αντισώματα εγώ για αυτό αποφάσισα και έβαλα ερυθράς


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Ναι βέβαια αλλά δεν πρόκειται να το βρεις... Είναι σε βαριά έλλειψη καιρό τώρα.  Και δεν ξέρουμε πότε θα τα ξαναβγαλουν

Εμένα μου είπε να πάω στο ΡΕΑ την Τετάρτη που θα κάνω την καμπύλη, να μου το γράψουν και να το πάρω από το φαρμακείο. Αυτό μας έλειπε τώρα να μην το βρίσκω... Και είπε να το κάνω σε 2,5 βδομάδες που θα είμαι 27εβδ + 4ημ.

Just now, Giotitsa είπε:

Το ίδιο είπε ο παιδίατρος σε εμένα αλλά όταν το ανέφερα και στους δυο γιατρούς μου είπαν Οχι και ο εξωτερικός και αυτός που Εχω του δημοσίου δεν ξέρω ρε αγάπη με δίχασαν και να φανταστεις οτι αυτός εδώ ζούσε εξωτερικό ισχύει οτι κανουν οι έγκυες δεν ξερω θα τον ξαναρωτησω στις 19 Εχω ραντεβού θα δειξει

Δεν ξέρω τι να πω, εμένα μου είπε να το κάνω και μου είπε να πάω στο νοσοκομείο να μου το γράψουν. Επιμένει να το κάνω, γιατί έχουν αυξηθεί λέει τα κρούσματα κοκκύτη. Ο καθένας τα δικά του λέει...

Η φίλη μου που γέννησε πριν 2,5 χρόνια δεν της είπε ο γιατρός της να το κάνει και το έκανε η παιδίατρος μετά στο μωρό.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Νομιζω ολες μας λογικα εχουμε κανει τα εμβολια αυτα οταν ημασταν μικρες οποτε εχουμε αντισωματα..βεβαια εσυ εννοεις για μετα τη γεννα, εμενα δε μου εχει πει τπτ γι αυτο παντως.

Μπορεί να το έχουμε κάνει, αλλά μου είπε ότι σε κάθε εγκυμοσύνη πρέπει να γίνεται, γιατί έτσι μόνο θα έχει τα αντισώματα το μωρό όταν γεννηθεί.

Με το που κάνεις το εμβόλιο, μετά από 2 βδομάδες νομίζω αρχίζουν και περνάνε τα αντισώματα στο έμβρυο. Εσύ σε ποια βδομάδα είσαι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...