Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Nikoleta... είπε:

Μπορεί να το έχουμε κάνει, αλλά μου είπε ότι σε κάθε εγκυμοσύνη πρέπει να γίνεται, γιατί έτσι μόνο θα έχει τα αντισώματα το μωρό όταν γεννηθεί.

Με το που κάνεις το εμβόλιο, μετά από 2 βδομάδες νομίζω αρχίζουν και περνάνε τα αντισώματα στο έμβρυο. Εσύ σε ποια βδομάδα είσαι;

Εγω χθες ειμαι 27+1, τα αντισωματα μας δεν προστατευουν κ το μωρο; πχ ερυθρα που οντως ελεγξαμε στον προγεννητικο..μπορει να ειναι χαζο αυτο που λεω, σιγουρα ο γιατρος θα ξερει για να το λεει, ο δικος μου ομως μονο ερυθρα μου τσεκαρε 2 φορες απο παιδικες ασθενειες, μεγαλοκυταροιο κ τοξοπλασμα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Nikoleta... είπε:

Μπορεί να το έχουμε κάνει, αλλά μου είπε ότι σε κάθε εγκυμοσύνη πρέπει να γίνεται, γιατί έτσι μόνο θα έχει τα αντισώματα το μωρό όταν γεννηθεί.

Με το που κάνεις το εμβόλιο, μετά από 2 βδομάδες νομίζω αρχίζουν και περνάνε τα αντισώματα στο έμβρυο. Εσύ σε ποια βδομάδα είσαι;

Περιμένετε καλέ Ρώτησα εγώ χαχχαχα λοιπον το εμβόλιο κόκκιτη δεν υπάρχει σαν εμβόλιο μόνο του αλλά υπάρχει μέσα σε άλλο που είναι πενταπλο η τετραπλό δηλαδή θα είναι και αλλά εμβόλια μαζί οποτε δεν ξέρω αν επιτρέπεται να το κανεις πανω στην εγκυμοσύνη αυτό ειπαν εδώ απο το δικό μου φαρμακείο που είμαι επαρχία ετσι αλλά εκεί Αθήνα μπορεί να υπάρχει επίσης μου είπε οτι δεν εμβολιάζονται ρε κορίτσια για αυτό τι να πω και εγω καθιστέ να φώναξε τις παλιες μανες να δουμε χαχαχαψψαψα @P.L.L. @palmoira @nanoula90 @loyloy @ΒαλεντιναΧρηστος καλε πείτε δώστε τα φώτα @Dimitr@17εσεις κάνατε εμβόλιο του κοκκιτη

Just now, Jennak83 είπε:

Εγω χθες ειμαι 27+1, τα αντισωματα μας δεν προστατευουν κ το μωρο; πχ ερυθρα που οντως ελεγξαμε στον προγεννητικο..μπορει να ειναι χαζο αυτο που λεω, σιγουρα ο γιατρος θα ξερει για να το λεει, ο δικος μου ομως μονο ερυθρα μου τσεκαρε 2 φορες απο παιδικες ασθενειες, μεγαλοκυταροιο κ τοξοπλασμα.

Αν τα αντισώματα ακόμα υπάρχουν μας προστατεύουν αν ομως έχουν φύγει η δεν το έχουμε κανει δεν μας καλύβουν εγώ νόμιζα ήμουν σίγουρη οτι ειχα κανει ερυθρά αλλά να που δεν ειχα κανει και τα έβαλα πριν μείνω έγκυος καθιστε να δουμε τι θα μας πουν οι παλιές μαμαδες


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τα αντισώματα προστατεύουν εμάς. Το εμβόλιο του κοκκύτη το κάνεις για να πάρει προσωρινά αντισώματα το μωρό. Ερυθρά είναι άλλο πράγμα. Απλά λένε πως και ένας απλός βήχας μπορεί να επηρεάσει το νεογέννητο. Γι αυτό κανείς του κοκκύτη

Κορίτσια αν ο γιατρος είναι παλιάς σχολής, δεν πρόκειται να το πει... οι πιο νέοι τα λένε και όσοι φέρνουν φρέσκιες πληροφορίες από εξωτερικό. Και οι νέες κατευθυντήριες το λένε για τον κοκκύτη. Και σε μένα στην κόρη μου τότε δεν υπήρχε είναι κάτι πολύ καινούριο αλλά πέρσι στον γιο μου, μου το είπαν όλοι...

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Τα αντισώματα προστατεύουν εμάς. Το εμβόλιο του κοκκύτη το κάνεις για να πάρει προσωρινά αντισώματα το μωρό. Ερυθρά είναι άλλο πράγμα. Απλά λένε πως και ένας απλός βήχας μπορεί να επηρεάσει το νεογέννητο. Γι αυτό κανείς του κοκκύτη

Κορίτσια αν ο γιατρος είναι παλιάς σχολής, δεν πρόκειται να το πει... οι πιο νέοι τα λένε και όσοι φέρνουν φρέσκιες πληροφορίες από εξωτερικό. Και οι νέες κατευθυντήριες το λένε για τον κοκκύτη. Και σε μένα στην κόρη μου τότε δεν υπήρχε είναι κάτι πολύ καινούριο αλλά πέρσι στον γιο μου, μου το είπαν όλοι...

Εμενα είναι πολύ νεος ο γιατρός απο το εξωτερικό με φρεσκιες ιδέες και πληροφορίες αλλά όταν του είπα να το κάνω μου είπε καλά αυτό πως σου ήρθε τώρα χαχαχχααχ

  • Χαχα 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Giotitsa είπε:

Περιμένετε καλέ Ρώτησα εγώ χαχχαχα λοιπον το εμβόλιο κόκκιτη δεν υπάρχει σαν εμβόλιο μόνο του αλλά υπάρχει μέσα σε άλλο που είναι πενταπλο η τετραπλό δηλαδή θα είναι και αλλά εμβόλια μαζί οποτε δεν ξέρω αν επιτρέπεται να το κανεις πανω στην εγκυμοσύνη αυτό ειπαν εδώ απο το δικό μου φαρμακείο που είμαι επαρχία ετσι αλλά εκεί Αθήνα μπορεί να υπάρχει επίσης μου είπε οτι δεν εμβολιάζονται ρε κορίτσια για αυτό τι να πω και εγω καθιστέ να φώναξε τις παλιες μανες να δουμε χαχαχαψψαψα @P.L.L. @palmoira @nanoula90 @loyloy @ΒαλεντιναΧρηστος καλε πείτε δώστε τα φώτα @Dimitr@17εσεις κάνατε εμβόλιο του κοκκιτη

Αν τα αντισώματα ακόμα υπάρχουν μας προστατεύουν αν ομως έχουν φύγει η δεν το έχουμε κανει δεν μας καλύβουν εγώ νόμιζα ήμουν σίγουρη οτι ειχα κανει ερυθρά αλλά να που δεν ειχα κανει και τα έβαλα πριν μείνω έγκυος καθιστε να δουμε τι θα μας πουν οι παλιές μαμαδες

Καλε γινεται να φυγουν τα αντισωματα;; απαξ κ εχεις εχεις για μια ζωη! Αλλο να μην εχεις κανει το εμβολιο!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Περιμένετε καλέ Ρώτησα εγώ χαχχαχα λοιπον το εμβόλιο κόκκιτη δεν υπάρχει σαν εμβόλιο μόνο του αλλά υπάρχει μέσα σε άλλο που είναι πενταπλο η τετραπλό δηλαδή θα είναι και αλλά εμβόλια μαζί οποτε δεν ξέρω αν επιτρέπεται να το κανεις πανω στην εγκυμοσύνη αυτό ειπαν εδώ απο το δικό μου φαρμακείο που είμαι επαρχία ετσι αλλά εκεί Αθήνα μπορεί να υπάρχει επίσης μου είπε οτι δεν εμβολιάζονται ρε κορίτσια για αυτό τι να πω και εγω καθιστέ να φώναξε τις παλιες μανες να δουμε χαχαχαψψαψα @P.L.L. @palmoira @nanoula90 @loyloy @ΒαλεντιναΧρηστος καλε πείτε δώστε τα φώτα @Dimitr@17εσεις κάνατε εμβόλιο του κοκκιτη

Αν τα αντισώματα ακόμα υπάρχουν μας προστατεύουν αν ομως έχουν φύγει η δεν το έχουμε κανει δεν μας καλύβουν εγώ νόμιζα ήμουν σίγουρη οτι ειχα κανει ερυθρά αλλά να που δεν ειχα κανει και τα έβαλα πριν μείνω έγκυος καθιστε να δουμε τι θα μας πουν οι παλιές μαμαδες

Καλησπερα κοριτσια!!! Εγω 2 γιατρους π ειχα εναν νεο κ εναν παλιο κανενας δεν μ ανεφερε γ εμβολιο τ κοκκυτη μονο της γριπης ασχετως αν τελικα αρρωστησαμε κ εμεις κ η μικρη οταν ηταν 2μηνων! Ο καθε γιατρος σιγουρα εχει την δικη τ γραμμη π ακολουθει!

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Καλε γινεται να φυγουν τα αντισωματα;; απαξ κ εχεις εχεις για μια ζωη! Αλλο να μην εχεις κανει το εμβολιο!

Ρε δεν έβλεπες στην διαφήμιση οτι έλεγε τα παιδιά που έχουν γεννηθεί πριν το 89 να ξανακάνουν εμβόλιο διότι μπορεί να μην έχουν τα αντισώματα 

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλησπερα κοριτσια!!! Εγω 2 γιατρους π ειχα εναν νεο κ εναν παλιο κανενας δεν μ ανεφερε γ εμβολιο τ κοκκυτη μονο της γριπης ασχετως αν τελικα αρρωστησαμε κ εμεις κ η μικρη οταν ηταν 2μηνων! Ο καθε γιατρος σιγουρα εχει την δικη τ γραμμη π ακολουθει!

Ευχαριστουμε αγάπη και εγώ οτι μου πει ο γιατρός θα κάνω δεν θα θέλει να ριψοκινδυνεύσει

Just now, Jennak83 είπε:

Καλε γινεται να φυγουν τα αντισωματα;; απαξ κ εχεις εχεις για μια ζωη! Αλλο να μην εχεις κανει το εμβολιο!

Αυτό ειχα ακούσει μωρε αγάπη στην τηλεόραση τι να πω και εγώ αλήθεια δεν ξέρω μπορεί να λέω μαλακιες


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Ρε δεν έβλεπες στην διαφήμιση οτι έλεγε τα παιδιά που έχουν γεννηθεί πριν το 89 να ξανακάνουν εμβόλιο διότι μπορεί να μην έχουν τα αντισώματα 

Ευχαριστουμε αγάπη και εγώ οτι μου πει ο γιατρός θα κάνω δεν θα θέλει να ριψοκινδυνεύσει

Αυτό ειχα ακούσει μωρε αγάπη στην τηλεόραση τι να πω και εγώ αλήθεια δεν ξέρω μπορεί να λέω μαλακιες

Εννοειται να κανετε οτι σας λεει ο γιατρος σας αυτος ξερει!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Εγω χθες ειμαι 27+1, τα αντισωματα μας δεν προστατευουν κ το μωρο; πχ ερυθρα που οντως ελεγξαμε στον προγεννητικο..μπορει να ειναι χαζο αυτο που λεω, σιγουρα ο γιατρος θα ξερει για να το λεει, ο δικος μου ομως μονο ερυθρα μου τσεκαρε 2 φορες απο παιδικες ασθενειες, μεγαλοκυταροιο κ τοξοπλασμα.

Εγώ είμαι 24+6 και μου είπε να το κάνω σε 2,5 βδομάδες. Τα αντισώματα δεν προστατεύουν το μωρό μου είπε.

Κι εγώ κάθε φορά που κάνω αιματολογικές κοιτάμε για ερυθρά, τοξόπλασμα και κυτταρομεγαλοϊό. Αλλά το εμβόλιο του κοκκύτη είναι άλλο λέει. Και μία άλλη κοπέλα που ξέρω και είναι έγκυος της είπε να το κάνει το εμβόλιο. Αλλά στις περισσότερες βλέπω εδώ μέσα ή δεν έχουν αναφέρει κάτι ή δε συμφωνούν να το κάνουν.

Αχ δεν ξέρω τι ισχύει τελικά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Giotitsa είπε:

Ρε δεν έβλεπες στην διαφήμιση οτι έλεγε τα παιδιά που έχουν γεννηθεί πριν το 89 να ξανακάνουν εμβόλιο διότι μπορεί να μην έχουν τα αντισώματα 

Ευχαριστουμε αγάπη και εγώ οτι μου πει ο γιατρός θα κάνω δεν θα θέλει να ριψοκινδυνεύσει

Αυτό ειχα ακούσει μωρε αγάπη στην τηλεόραση τι να πω και εγώ αλήθεια δεν ξέρω μπορεί να λέω μαλακιες

 

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλησπερα κοριτσια!!! Εγω 2 γιατρους π ειχα εναν νεο κ εναν παλιο κανενας δεν μ ανεφερε γ εμβολιο τ κοκκυτη μονο της γριπης ασχετως αν τελικα αρρωστησαμε κ εμεις κ η μικρη οταν ηταν 2μηνων! Ο καθε γιατρος σιγουρα εχει την δικη τ γραμμη π ακολουθει!

Καλησπέρα σας ,κ εμένα δεν μου εχει γίνει κάποια αναφορά για αυτό το εμβόλιο ..μονο για το εμβόλιο της γρίπης .

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ελματζα είπε:

 

Καλησπέρα σας ,κ εμένα δεν μου εχει γίνει κάποια αναφορά για αυτό το εμβόλιο ..μονο για το εμβόλιο της γρίπης .

Συνηθως μονο αυτο προτεινουν κ αυυο μονο εαν ειναι να γεννηθει το μωρο σε περιοδο εξαρσης!

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Περιμένετε καλέ Ρώτησα εγώ χαχχαχα λοιπον το εμβόλιο κόκκιτη δεν υπάρχει σαν εμβόλιο μόνο του αλλά υπάρχει μέσα σε άλλο που είναι πενταπλο η τετραπλό δηλαδή θα είναι και αλλά εμβόλια μαζί οποτε δεν ξέρω αν επιτρέπεται να το κανεις πανω στην εγκυμοσύνη αυτό ειπαν εδώ απο το δικό μου φαρμακείο που είμαι επαρχία ετσι αλλά εκεί Αθήνα μπορεί να υπάρχει επίσης μου είπε οτι δεν εμβολιάζονται ρε κορίτσια για αυτό τι να πω και εγω καθιστέ να φώναξε τις παλιες μανες να δουμε χαχαχαψψαψα @P.L.L. @palmoira @nanoula90 @loyloy @ΒαλεντιναΧρηστος καλε πείτε δώστε τα φώτα @Dimitr@17εσεις κάνατε εμβόλιο του κοκκιτη

Κι εγώ κάτι τέτοιο διαβάζω στο ίντερνετ ότι είναι μαζί με άλλα. 

Βλέπω τώρα στο χαρτί που μου έδωσε να κάνω την καμπύλη γράφει και Boostrix Polio και μου είπε αυτό να ζητήσω να μου γράψουν στο Νοσοκομείο. Μάλλον έτσι λέγεται το εμβόλιο.

Χαχαχα άντε να μας πουν τι κάνανε οι υπόλοιπες. Πάντως τα τελευταία 2 χρόνια γενικά αν θυμάμαι καλά μου είπε ότι το κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Κι εγώ κάτι τέτοιο διαβάζω στο ίντερνετ ότι είναι μαζί με άλλα. 

Βλέπω τώρα στο χαρτί που μου έδωσε να κάνω την καμπύλη γράφει και Boostrix Polio και μου είπε αυτό να ζητήσω να μου γράψουν στο Νοσοκομείο. Μάλλον έτσι λέγεται το εμβόλιο.

Χαχαχα άντε να μας πουν τι κάνανε οι υπόλοιπες. Πάντως τα τελευταία 2 χρόνια γενικά αν θυμάμαι καλά μου είπε ότι το κάνουν.

Τι να πω ρε αγάπη αχαχχαχαχα εγώ πάντως το ανέφερα μια φορά στον γιατρό και είπε πως μου ήρθε δεν του το ξαναλεω αν δεν ξαναπει κάτι αυτός είναι εξαιρετικός ετσι οποτε θα τον εμπιστευτω


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Ρε δεν έβλεπες στην διαφήμιση οτι έλεγε τα παιδιά που έχουν γεννηθεί πριν το 89 να ξανακάνουν εμβόλιο διότι μπορεί να μην έχουν τα αντισώματα 

Ευχαριστουμε αγάπη και εγώ οτι μου πει ο γιατρός θα κάνω δεν θα θέλει να ριψοκινδυνεύσει

Αυτό ειχα ακούσει μωρε αγάπη στην τηλεόραση τι να πω και εγώ αλήθεια δεν ξέρω μπορεί να λέω 

Τα παιδια αυτα που λετε, δεν ειχαν κανει ολες τις δοσεις καποιων εμβολιων οπως της ιλαρας κ επρεπε ναα τις κανουν, πχ απο τις 3 ειχαν κανει τις 2.  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...