Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Jennak83 είπε:

Τα παιδια αυτα που λετε, δεν ειχαν κανει ολες τις δοσεις καποιων εμβολιων οπως της ιλαρας κ επρεπε ναα τις κανουν, πχ απο τις 3 ειχαν κανει τις 2.  

Α για αυτό δεν ξέρω ρε αγάπη χαχα έλα μωρή κολλησες μπα


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Giotitsa είπε:

Το ίδιο είπε ο παιδίατρος σε εμένα αλλά όταν το ανέφερα και στους δυο γιατρούς μου είπαν Οχι και ο εξωτερικός και αυτός που Εχω του δημοσίου δεν ξέρω ρε αγάπη με δίχασαν και να φανταστεις οτι αυτός εδώ ζούσε εξωτερικό ισχύει οτι κανουν οι έγκυες δεν ξερω θα τον ξαναρωτησω στις 19 Εχω ραντεβού θα δειξει

Οοοοοοοοοοο:o έλα ρε φιλη εμένα εδώ πιστεύω το φαρμακείο που Εχω θα το βρει εδώ έχει βρει τις ενέσεις innohep οι οποίες είναι σε έλειψη ειδικα των 8.000 χιλιάδων α θα ρώτησω να ξέρω χαχαχαχαχαχαχαχα φάρμακο μου εσύ ευτυχώς έχουμε και σένα Μαρή πες τιποτα που μπορώ να βάζω εντελως αθώο όταν με τσιμπανε κουνούπια Εχω πάρει κενακοβ κανει δεν Εχω βάλει όμως ετσι αυτή είναι αλοιφή για τα μωρά αλλά κανει για εμάς

Μαρή ασε τα υγρά δεν έχεις έλα να πούμε τιποτες άλλο 

Χαχαχ ετσι εγκυκλοπαιδικα μιλαμε, ειπα κ γω να πεταχτω! 

Just now, Giotitsa είπε:

Α για αυτό δεν ξέρω ρε αγάπη χαχα έλα μωρή κολλησες μπα

Χαχααχ κ να φανταστεις ο κοκκυτης ειναι η μονη παιδικη ασθενεια που εχω περασει!!! Χαχαχ 

Just now, Nikoleta... είπε:

Εγώ είμαι 24+6 και μου είπε να το κάνω σε 2,5 βδομάδες. Τα αντισώματα δεν προστατεύουν το μωρό μου είπε.

Κι εγώ κάθε φορά που κάνω αιματολογικές κοιτάμε για ερυθρά, τοξόπλασμα και κυτταρομεγαλοϊό. Αλλά το εμβόλιο του κοκκύτη είναι άλλο λέει. Και μία άλλη κοπέλα που ξέρω και είναι έγκυος της είπε να το κάνει το εμβόλιο. Αλλά στις περισσότερες βλέπω εδώ μέσα ή δεν έχουν αναφέρει κάτι ή δε συμφωνούν να το κάνουν.

Αχ δεν ξέρω τι ισχύει τελικά.

Μαλιστα, θα τον ρωτησω οταν θα ξαναπαω αλλα αργω ακομα..απο περιεργεια κυριως γιατι αν ηταν θα μου το ειχε πει οποτε μαλλον θα με βρισει χαχχα! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Τι να πω ρε αγάπη αχαχχαχαχα εγώ πάντως το ανέφερα μια φορά στον γιατρό και είπε πως μου ήρθε δεν του το ξαναλεω αν δεν ξαναπει κάτι αυτός είναι εξαιρετικός ετσι οποτε θα τον εμπιστευτω

Αφού σου είπε έτσι μην του το ξαναπείς. Εγώ να δω τι θα κάνω τώρα που βλέπω ότι είμαι η μόνη που μου είπε να το κάνω εδώ μέσα. Τι να πω. Αναγκαστικά θα το κάνω, αφού μου το είπε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. θα ήθελα να ρωτήσω πάλι εσάς τις ήδη προχωρημένες με τημ εγκυμοσύνη.. Είμαι στην 6η εβδομάδα, δεν είχα μέχρι τώρα συμπτώματα και από χτες το βράδυ με έπιασε ένα παράπονο που ούτε η πεθερά ούτε οι κουνιάδες μου ενδιαφέρθηκαν έστω μια φορά να με πάρουν τηλέφωνο και να ρωτήσουν πως είμαι, τυπικά γιατί δεν περιμένω τίποτα από κανέναν έτσι κι αλλιώς.. τόσο ανεπιθύμητο θα είναι το μωράκι μου; Σήμερα με πιάσανε τα κλάματα. Βέβαια καταλαβαίνω ότι είναι αναμενόμενες οι εναλλαγές στη διάθεση, αλλά δεν περίμενα τόση ευαισθησία. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Μαλιστα, θα τον ρωτησω οταν θα ξαναπαω αλλα αργω ακομα..απο περιεργεια κυριως γιατι αν ηταν θα μου το ειχε πει οποτε μαλλον θα με βρισει χαχχα! 

Χαχαχα κι εγώ αν τον ξαναρώτησω αν κάνει να το κάνω θα με βρίσει. Από την αρχή της εγκυμοσύνης μου το είπε εμένα, γιατί λέει είναι σε έξαρση τώρα. Ρώτα καλού κακού αν και λογικά θα στο έλεγε. Όπως βλέπεις σε καμία δεν είπαν να το κάνει, μόνο ο δικός μου γιατρός το είπε...

Just now, Anna-Vangelis είπε:

Καλησπέρα.. θα ήθελα να ρωτήσω πάλι εσάς τις ήδη προχωρημένες με τις εγκυμοσύνη.. Είμαι στην 6η εβδομάδα, δεν είχα μέχρι τώρα συμπτώματα και από χτες το βράδυ με έπιασε ένα παράπονο που ούτε η πεθερά ούτε οι κουνιάδες μου ενδιαφέρθηκαν έστω μια φορά να με πάρουν τηλέφωνο και να ρωτήσουν πως είμαι, τυπικά γιατί δεν περιμένω τίποτα από κανέναν έτσι κι αλλιώς.. τόσο ανεπιθύμητο θα είναι το μωράκι μου; Σήμερα με πιάσανε τα κλάματα. Βέβαια καταλαβαίνω ότι είναι αναμενόμενες οι εναλλαγές στη διάθεση, αλλά δεν περίμενα τόση ευαισθησία. 

Καλησπέρα! Λογικό να έχεις εναλλαγές στη διάθεση λόγω των ορμονών. Εγώ στην αρχή όλο έκλαιγα χωρίς λόγο. Εννοείς ότι το μάθανε ότι είσαι έγκυος και δε σε πήραν καθόλου τηλέφωνο;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nikoleta... είπε:

Χαχαχα κι εγώ αν τον ξαναρώτησω αν κάνει να το κάνω θα με βρίσει. Από την αρχή της εγκυμοσύνης μου το είπε εμένα, γιατί λέει είναι σε έξαρση τώρα. Ρώτα καλού κακού αν και λογικά θα στο έλεγε. Όπως βλέπεις σε καμία δεν είπαν να το κάνει, μόνο ο δικός μου γιατρός το είπε...

Εμενα του γύρισε μια φορά το μάτι δεν ριψοκινδυνεύω

Just now, Anna-Vangelis είπε:

Καλησπέρα.. θα ήθελα να ρωτήσω πάλι εσάς τις ήδη προχωρημένες με τις εγκυμοσύνη.. Είμαι στην 6η εβδομάδα, δεν είχα μέχρι τώρα συμπτώματα και από χτες το βράδυ με έπιασε ένα παράπονο που ούτε η πεθερά ούτε οι κουνιάδες μου ενδιαφέρθηκαν έστω μια φορά να με πάρουν τηλέφωνο και να ρωτήσουν πως είμαι, τυπικά γιατί δεν περιμένω τίποτα από κανέναν έτσι κι αλλιώς.. τόσο ανεπιθύμητο θα είναι το μωράκι μου; Σήμερα με πιάσανε τα κλάματα. Βέβαια καταλαβαίνω ότι είναι αναμενόμενες οι εναλλαγές στη διάθεση, αλλά δεν περίμενα τόση ευαισθησία. 

Χεστηκες κιολας αν ενδιαφέρονται η Οχι κοιτά να ενδιαφέρεται ο άνδρας σου αλλά ναι οι ορμόνες και γενικά η ευαισθησία είναι λογική τωρα κορίτσι μου αλλά Οχι να σε πιάνουν τα κλάματα επειδή η πεθερά δεν σε πήρε η κουνιάδα καλέ τι μας λες βάλε την γάτα σου να κλαίει έλα τώρα ο άνδρας σου να ενδιαφέρεται και απο κει και περα άσε τους αλλους μην αναλώνεσαι απο τώρα με τετοια

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... said:

Καλησπέρα! Λογικό να έχεις εναλλαγές στη διάθεση λόγω των ορμονών. Εγώ στην αρχή όλο έκλαιγα χωρίς λόγο. Εννοείς ότι το μάθανε ότι είσαι έγκυος και δε σε πήραν καθόλου τηλέφωνο;

Από τοτε που το μάθανε μέχρι και σήμερα, πέρσαν 3 εβδομάδες δηλαδή και δεν με πήραν ούτε για συγχαρητήρια, ούτε πως είμαι, ούτε αν χρειάζομαι κάτι, τίποτα απολύτως. Σαν να μην υπάρχω :( Δεν με πειραζε ποτέ αυτό, αλλά ίσως λόγω εγκυμοσύνης τώρα να με ενοχλεί.. Το βρίσκω σκληρό και απάνθρωπο να είναι τόσο αδιάφοροι, όχι σε μένα αλλά στο μικρό μωράκι 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna-Vangelis είπε:

Καλησπέρα.. θα ήθελα να ρωτήσω πάλι εσάς τις ήδη προχωρημένες με τημ εγκυμοσύνη.. Είμαι στην 6η εβδομάδα, δεν είχα μέχρι τώρα συμπτώματα και από χτες το βράδυ με έπιασε ένα παράπονο που ούτε η πεθερά ούτε οι κουνιάδες μου ενδιαφέρθηκαν έστω μια φορά να με πάρουν τηλέφωνο και να ρωτήσουν πως είμαι, τυπικά γιατί δεν περιμένω τίποτα από κανέναν έτσι κι αλλιώς.. τόσο ανεπιθύμητο θα είναι το μωράκι μου; Σήμερα με πιάσανε τα κλάματα. Βέβαια καταλαβαίνω ότι είναι αναμενόμενες οι εναλλαγές στη διάθεση, αλλά δεν περίμενα τόση ευαισθησία. 

Εγω απο συμπτωματα μονο οι μυρωδιες με αηδιαζαν αλλα δε θυμαμαι κ απο ποια εβδομαδα, αλλο δεν ειχα..μη σε ανησυχει καθολου αυτο! Το μωρακι σου το αγαπας εσυ κ αυτο φτανει, να μη στενοχωριεσαι για κανεναν..δε το βοηθας. Καταλαβαινω οτι ειναι κ οι ορμονες κλπ, δεν εχουν ολες οι γυναικες συμπτωματα κ καλυτερα καλε, τι θα ηθελες να ξερνας ολη την ωρα;; 

Just now, Anna-Vangelis είπε:

Από τοτε που το μάθανε μέχρι και σήμερα, πέρσαν 3 εβδομάδες δηλαδή και δεν με πήραν ούτε για συγχαρητήρια, ούτε πως είμαι, ούτε αν χρειάζομαι κάτι, τίποτα απολύτως. Σαν να μην υπάρχω :( Δεν με πειραζε ποτέ αυτό, αλλά ίσως λόγω εγκυμοσύνης τώρα να με ενοχλεί.. Το βρίσκω σκληρό και απάνθρωπο να είναι τόσο αδιάφοροι, όχι σε μένα αλλά στο μικρό μωράκι 

Τι να πω..εχεις δικιο να σε πιανει το παραπονο γιατι ειμαστε υπερευαισθητες ειδικα τωρα, αλλα η λατρεια που θα νιωσεις για το μωρακι σου καθως μεγαλωνει, γιατι τωρα εισαι στην αρχη κ δε μπορεις να το συνειδητοποιησεις, θα σου δωσει δυναμη να αντιμετωπισεις κ αυτου του ειδους τους ανθρωπους με μεγαλυτερη σκληροτητα! Εσυ κοιτα να προσεχεις τον εαυτο σου κ το μωρακι σου κ γραψτους ολους τους αλλους! Δυατυχως υπαρχει πολλη κακια στον κοσμο κ ζηλια!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna-Vangelis είπε:

Από τοτε που το μάθανε μέχρι και σήμερα, πέρσαν 3 εβδομάδες δηλαδή και δεν με πήραν ούτε για συγχαρητήρια, ούτε πως είμαι, ούτε αν χρειάζομαι κάτι, τίποτα απολύτως. Σαν να μην υπάρχω :( Δεν με πειραζε ποτέ αυτό, αλλά ίσως λόγω εγκυμοσύνης τώρα να με ενοχλεί.. Το βρίσκω σκληρό και απάνθρωπο να είναι τόσο αδιάφοροι, όχι σε μένα αλλά στο μικρό μωράκι 

παιδι μου εδω μεσα οι κοπελες λενε πως θα γλιτωσουν απο τις πεθερες και απο τις κουνιαδες και εσυ θες να σε παρουν τηλεφωνο καλε αστες εκει που ειναι εχεις την ησυχια σου αστες που σου λεω θα με θυμηθεις χαχαχαχααχχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι, βρε παιδια, τις αφήνω, απλα βλέπω και πως θα είναι μετά, το δικό μου μωρακι θα είναι στην απέξω.. αυτό κάνουν ήδη και είμαστε ακόμα στις αρχές, Δε λέω να με έχουν κορώνα στο κεφάλι τους, αλλά ένα απλό ενδιαφέρον για το παιδί θεωρώ ότι θα έπρεπε να υπάρχει. Ένα τηλεφώνημα μισού λεπτού, ένα συγχαρητήρια. Και μάλιστα μετά από 3 χρόνια γάμου και λόγω εξωσωματικής που έκανα λόγω του γιου και αδερφού τους. Πραγματικά, το βρίσκω απαράδεκτο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Giotitsa είπε:

παιδι μου εδω μεσα οι κοπελες λενε πως θα γλιτωσουν απο τις πεθερες και απο τις κουνιαδες και εσυ θες να σε παρουν τηλεφωνο καλε αστες εκει που ειναι εχεις την ησυχια σου αστες που σου λεω θα με θυμηθεις χαχαχαχααχχα

Πες τα ρε Γιωτιτσα! Χααχχ

Just now, Anna-Vangelis είπε:

Ναι, βρε παιδια, τις αφήνω, απλα βλέπω και πως θα είναι μετά, το δικό μου μωρακι θα είναι στην απέξω.. αυτό κάνουν ήδη και είμαστε ακόμα στις αρχές, Δε λέω να με έχουν κορώνα στο κεφάλι τους, αλλά ένα απλό ενδιαφέρον για το παιδί θεωρώ ότι θα έπρεπε να υπάρχει. Ένα τηλεφώνημα μισού λεπτού, ένα συγχαρητήρια. Και μάλιστα μετά από 3 χρόνια γάμου και λόγω εξωσωματικής που έκανα λόγω του γιου και αδερφού τους. Πραγματικά, το βρίσκω απαράδεκτο. 

Κομπλεξ κομπλεξ κομπλεξ σε συνδυασμο με κακια! Μη σκας δεν αλλαζουν οι αμθρωποι! Ο αντρας σου δε λεει τιποτα;

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna-Vangelis είπε:

Ναι, βρε παιδια, τις αφήνω, απλα βλέπω και πως θα είναι μετά, το δικό μου μωρακι θα είναι στην απέξω.. αυτό κάνουν ήδη και είμαστε ακόμα στις αρχές, Δε λέω να με έχουν κορώνα στο κεφάλι τους, αλλά ένα απλό ενδιαφέρον για το παιδί θεωρώ ότι θα έπρεπε να υπάρχει. Ένα τηλεφώνημα μισού λεπτού, ένα συγχαρητήρια. Και μάλιστα μετά από 3 χρόνια γάμου και λόγω εξωσωματικής που έκανα λόγω του γιου και αδερφού τους. Πραγματικά, το βρίσκω απαράδεκτο. 

βρε καλη μου ακου με εχεις την ησυχια σου και δεν το ξερεις εμεις με την δικια μου πεθερα ειμαστε μακρια αλλα αγαπημενες αν ειμασταν κοντα αφησε το καλυτερα σε πειραξε επειδη δεν σου ειπαν ενα συγχαρητηρια αα και ;; δεν πειραζει κοριτσι μου καταφερες να εχεις το μωρο σου αυτο εχει σημασια ας μην σου πουν ποτε 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ο άντρας μου ξέρω ότι ντρέπεται για τη συμπεριφορά τους, αλλά τους καλύπτει. Ίσως κατ'ιδίαν να τους λέει κάποια πράγματα, αλλά σε μένα λέει ότι τα φαντάζομαι, ότι ρωτάνε τον ίδιο οπότε είναι σαν να ρωτάνε εμένα και τέτοια, Σε γενικές γραμμές, έχω αρχίσει να νιώθω παραγκωνισμένη. Πριν δε με ένοιαζε καθόλου, αλλά φαντάσου ξένοι να σε συγχαίρουν κι αυτοί, παγερά αδιάφοροι :(

Link to comment
Share on other sites

Τα αντισώματα τα δικά μας πως να προστατέψουν το μωρο; Έχουμε αντισώματα και δεν νοσουμε. το εμβόλιο του κοκκύτη γίνεται στον 8ο και απλά περνάνε κάποια αντισώματα στο μωρό μέσω του πλακούντα νομίζω. Άρα αποκτά κάποια προστασία. Μετά στους 2 μήνες έτσι κι αλλιώς κάνει το παιδί το πενταπλο που περιέχει και τον κοκκύτη. Στις εγκύους γίνεται το τριπλό, όχι το τετραπλο ή το πενταπλο γιατί δεν υπάρχουν επαρκείς έρευνες για την πολιομυελίτιδα (το πενταπλο δεν θυμάμαι πιο άλλο έχει ακόμα).

Αλλά κορίτσια και να θέλαμε να το κάνουμε δεν πρόκειται να το βρούμε! Είναι χρόνια σε έλλειψη. Εγώ συγκεκριμένα στις αρχές που ξεκίνησα αν το είδα αυτό το εμβόλιο. Τώρα αν έχετε τόσο ψαγμένους φαρμακοποιούς που θα το βρουν , μπράβο τους! Μπορεί σε επαρχεία να είναι εύκολο. Αλήθεια Δεν ξέρω..

Τώρα κάποιοι το ζητάνε κάποιοι όχι. Εγώ επειδή έχω δύο μικρά παιδιά και άντρα που είναι μέσα στους αρρωστους, θα το έκανα γιατί πρώτα ο Θεός Σεπτέμβρη ξεκινάνε και τα σχολειά και θα φοβόμουν.


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...