Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Καλημέρα κουκλες... Εχω ερώτηση πρωινιατικο... Αφου ξυπναω κάθε μέρα από τις 5 κ 6 τι να κανω... Απο οταν εμαθα τα ευχαριστα εχω κόψει τον καφε τελείως, το τσαι κ φυσικα τα αναψυκτικά λογω καφεινης κ ανθρακικου τα τελευταία... Αποφευγω κ τη σοκολάτα για τον ίδιο λόγο... Εσεις έχετε αλλάξει κατι στη διατροφή σας; Σας εχει δωσει οδηγιες ο γιατρος σας ή είναι πολυ νωρις ακομα; Εμένα δεν μου εχει πει κατι ακομα... Βεβαια εχθες το βραδυ που ειχα λιγουριτσα εφαγα 4 μπισκοτακια κουκις, δεν αντεξα... 

  • Χαχα 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

πρίν από 37 λεπτά , winspert είπε:

Καλημέρα κουκλες... Εχω ερώτηση πρωινιατικο... Αφου ξυπναω κάθε μέρα από τις 5 κ 6 τι να κανω... Απο οταν εμαθα τα ευχαριστα εχω κόψει τον καφε τελείως, το τσαι κ φυσικα τα αναψυκτικά λογω καφεινης κ ανθρακικου τα τελευταία... Αποφευγω κ τη σοκολάτα για τον ίδιο λόγο... Εσεις έχετε αλλάξει κατι στη διατροφή σας; Σας εχει δωσει οδηγιες ο γιατρος σας ή είναι πολυ νωρις ακομα; Εμένα δεν μου εχει πει κατι ακομα... Βεβαια εχθες το βραδυ που ειχα λιγουριτσα εφαγα 4 μπισκοτακια κουκις, δεν αντεξα... 

Καλημέρα @winspertδιατροφηη εεε ;; εμένα δεν μου έχει πει απολύτως τιποτα ακόμη είμαι και αδύνατη οπότε δεν ξέρω αλλά να σου πω κάτι απλα θα τρως υγιεινα κανένα φρουτάκι αν θες να κόψεις λίγο την πείνα σε καταλαβαινω εγώ πεινάω Ολη την ωρα αγάπη κοιτά εγώ ενα με δυο κομματια σοκολάτα τρώω δεν γίνεται θα πεθάνω χωρίς σοκολάτα πατατακια δεν τρώμε αναψυκτικά δεν πίνουμε καφέ δεν πίνουμε οπως λέει και η @elpida20που οδεύει αυτός ο κόσμος


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Είμαι και εγώ καινούργια στο forum. Εύχομαι σε όλες καλές και τελειόμηνες εγκυμοσύνες.

Την Παρασκευή πρωί 08/02 έκανα την πρώτη χοριακή και ήταν 246 μονάδες και την Δευτέρα απόγευμα έκανα την 2η και ήταν 1446. Από ότι μου είπε ο γιατρός είναι καλά τα νούμερα και την Τρίτη έχω τον πρώτο υπέρηχο. 

Δεν έχω κανένα σύμπτωμα παρά μόνο πόνους χαμηλά σχετικά συχνά (όχι πάρα πολύ έντονους) και πόνους στη μέση. 

Εσείς έχετε ήδη συμπτώματα; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Giotitsa είπε:

Καλημέρα @winspertδιατροφηη εεε ;; εμένα δεν μου έχει πει απολύτως τιποτα ακόμη είμαι και αδύνατη οπότε δεν ξέρω αλλά να σου πω κάτι απλα θα τρως υγιεινα κανένα φρουτάκι αν θες να κόψεις λίγο την πείνα σε καταλαβαινω εγώ πεινάω Ολη την ωρα αγάπη κοιτά εγώ ενα με δυο κομματια σοκολάτα τρώω δεν γίνεται θα πεθάνω χωρίς σοκολάτα πατατακια δεν τρώμε αναψυκτικά δεν πίνουμε καφέ δεν πίνουμε οπως λέει και η @elpida20που οδεύει αυτός ο κόσμος

Χαχαχα, ελα ντε... Που οδευει ο κοσμος; Απο φρουτα τρωω ακτινιδια κ πορτοκάλια γιατι τα εχουμε αφθονα τα δευτερα κ γενικα  προσέχω... Δεν πινουμε, δεν καπνιζουμε.... Κ εγω καπου καπου θελω μια μικρη δοση σοκολατας... Τις πρωτες μερες ξεκίνησα με μια μικρή ανορεξια κ τωρα πειναω αρκετα... Φουσκωνω κ ευκολα ομως αν φαω λιγο κ μετα αργω παλι... Χαλαλι στα μπεμπουλια μας ο, τι κ αν κοψουμε... Φανταζομαι οδηγίες θα παρουμε μετα τον υπερηχο που θα ακουσουμε καρδουλες, ε; 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Giotitsa είπε:

Καλημέρα @winspertδιατροφηη εεε ;; εμένα δεν μου έχει πει απολύτως τιποτα ακόμη είμαι και αδύνατη οπότε δεν ξέρω αλλά να σου πω κάτι απλα θα τρως υγιεινα κανένα φρουτάκι αν θες να κόψεις λίγο την πείνα σε καταλαβαινω εγώ πεινάω Ολη την ωρα αγάπη κοιτά εγώ ενα με δυο κομματια σοκολάτα τρώω δεν γίνεται θα πεθάνω χωρίς σοκολάτα πατατακια δεν τρώμε αναψυκτικά δεν πίνουμε καφέ δεν πίνουμε οπως λέει και η @elpida20που οδεύει αυτός ο κόσμος

Εμενα μου έδωσε συμβουλές... Μου είπες 1.τσιγαρο μαχαιρι(κοιτώντας με με άγριο βλέμμα επειδή ξέρεις ότι καπνίζω) 2.2 καφέδες την ημέρα ντεκαφεινε. 3.δεν ανεβαίνω σε ποδήλατα και σε ότι πάει πάνω κάτω γιατί είναι επικίνδυνο προς το παρόν 3.αν θελήσω να φαν κάτι ανθιγυεινο να το φάω να μην λέω α όχι δεν κάνει γιατί είναι οι ορμόνες που το ζητάνε αλλά πάντα με μετρώ. Παρ όλα αυτά μου είπα γαριδάκια πατατάκια και νλακειες δεν κάνει. Επίσης μπορώ να περπατάω όσο θέλω και να δουλεύω εννοείται αλλά η ορθοστασία μακριά. Μπορώ να σηκώνω βάρος αλλά κάτω από 10 κιλά και πάλι να μην το παρακάνω. 

  • Μου αρέσει 1

n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 14 λεπτά , Eleni Tz είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Είμαι και εγώ καινούργια στο forum. Εύχομαι σε όλες καλές και τελειόμηνες εγκυμοσύνες.

Την Παρασκευή πρωί 08/02 έκανα την πρώτη χοριακή και ήταν 246 μονάδες και την Δευτέρα απόγευμα έκανα την 2η και ήταν 1446. Από ότι μου είπε ο γιατρός είναι καλά τα νούμερα και την Τρίτη έχω τον πρώτο υπέρηχο. 

Δεν έχω κανένα σύμπτωμα παρά μόνο πόνους χαμηλά σχετικά συχνά (όχι πάρα πολύ έντονους) και πόνους στη μέση. 

Εσείς έχετε ήδη συμπτώματα; 

Κοπελα μου καλη συνεχεια κ καλη τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι... Απο πονακια εχω κ εγω στην κοιλια καπου καπου σαν πονους περιοδου κ η πλατη με πεθαινει... Λιγο φουσκωμα στην κοιλια κ μου λενε οτι εχω λιγο πρηστει στο πρόσωπο... Αυτα τα λιγα... Καλως ηρθες... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , winspert είπε:

Χαχαχα, ελα ντε... Που οδευει ο κοσμος; Απο φρουτα τρωω ακτινιδια κ πορτοκάλια γιατι τα εχουμε αφθονα τα δευτερα κ γενικα  προσέχω... Δεν πινουμε, δεν καπνιζουμε.... Κ εγω καπου καπου θελω μια μικρη δοση σοκολατας... Τις πρωτες μερες ξεκίνησα με μια μικρή ανορεξια κ τωρα πειναω αρκετα... Φουσκωνω κ ευκολα ομως αν φαω λιγο κ μετα αργω παλι... Χαλαλι στα μπεμπουλια μας ο, τι κ αν κοψουμε... Φανταζομαι οδηγίες θα παρουμε μετα τον υπερηχο που θα ακουσουμε καρδουλες, ε; 

Χαχχαχαχχαα τι νομιζες οτι θα την γλιτωνες φυσικά και θα πάρουμε οδηγίες αγάπη αχ και εσύ φουσκωνεις πολύ εεεε εγώ χθες έφαγα παρα πολύ καθ με μάλωνε ο άνδρας μου έλεγε ότι θα σκασω χαχαχαχχαχαχα

πρίν από 1 λεπτό , elpida20 είπε:

Εμενα μου έδωσε συμβουλές... Μου είπες 1.τσιγαρο μαχαιρι(κοιτώντας με με άγριο βλέμμα επειδή ξέρεις ότι καπνίζω) 2.2 καφέδες την ημέρα ντεκαφεινε. 3.δεν ανεβαίνω σε ποδήλατα και σε ότι πάει πάνω κάτω γιατί είναι επικίνδυνο προς το παρόν 3.αν θελήσω να φαν κάτι ανθιγυεινο να το φάω να μην λέω α όχι δεν κάνει γιατί είναι οι ορμόνες που το ζητάνε αλλά πάντα με μετρώ. Παρ όλα αυτά μου είπα γαριδάκια πατατάκια και νλακειες δεν κάνει. Επίσης μπορώ να περπατάω όσο θέλω και να δουλεύω εννοείται αλλά η ορθοστασία μακριά. Μπορώ να σηκώνω βάρος αλλά κάτω από 10 κιλά και πάλι να μην το παρακάνω. 

Χαχαχαχαχαχαχαχα και λέω παλι που οδεύει ο κόσμος για εμας τις ολίγον έγκυες κορίτσια μου εεεε πείτε μου ;;; @elpida20

  • Χαχα 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Eleni Tz είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Είμαι και εγώ καινούργια στο forum. Εύχομαι σε όλες καλές και τελειόμηνες εγκυμοσύνες.

Την Παρασκευή πρωί 08/02 έκανα την πρώτη χοριακή και ήταν 246 μονάδες και την Δευτέρα απόγευμα έκανα την 2η και ήταν 1446. Από ότι μου είπε ο γιατρός είναι καλά τα νούμερα και την Τρίτη έχω τον πρώτο υπέρηχο. 

Δεν έχω κανένα σύμπτωμα παρά μόνο πόνους χαμηλά σχετικά συχνά (όχι πάρα πολύ έντονους) και πόνους στη μέση. 

Εσείς έχετε ήδη συμπτώματα; 

Καλημερα και καλώς ήρθες σου εύχομαι να πάνε όλα καλά. Καλέ ναι από συμπτώματα τα πάντα. Είμαι 6εβδ και 4ημ και έχω αναγούλες, φαγητά που τρελαίνομουν τώρα ούτε να τα μοιριζω, πόνους χαλημα που και που, πονοκεφάλους, πόνους στην μέση γιατί είμαι κι φουλ αδύνατη και μέχρι και τα 2 κιλά που πήρα το σώμα μου τα αρνείτε χάχαχα και συχνοουρια χιχιχι


n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Eleni Tz είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Είμαι και εγώ καινούργια στο forum. Εύχομαι σε όλες καλές και τελειόμηνες εγκυμοσύνες.

Την Παρασκευή πρωί 08/02 έκανα την πρώτη χοριακή και ήταν 246 μονάδες και την Δευτέρα απόγευμα έκανα την 2η και ήταν 1446. Από ότι μου είπε ο γιατρός είναι καλά τα νούμερα και την Τρίτη έχω τον πρώτο υπέρηχο. 

Δεν έχω κανένα σύμπτωμα παρά μόνο πόνους χαμηλά σχετικά συχνά (όχι πάρα πολύ έντονους) και πόνους στη μέση. 

Εσείς έχετε ήδη συμπτώματα; 

Κορίτσι μου δεν είναι πάντα απαραίτητο να νιώθεις συμπτώματα εγώ το μονο που νιώθω είναι μονο υπνηλία Εχω συχνουρια και φαι αυτά απολύτως τιποτα αλλο


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , winspert είπε:

Κοπελα μου καλη συνεχεια κ καλη τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι... Απο πονακια εχω κ εγω στην κοιλια καπου καπου σαν πονους περιοδου κ η πλατη με πεθαινει... Λιγο φουσκωμα στην κοιλια κ μου λενε οτι εχω λιγο πρηστει στο πρόσωπο... Αυτα τα λιγα... Καλως ηρθες... 

Πωπω σοβαρά; εμένα όλοι μου λένε ότι γλυκαίνει όλο ένα το πρόσωπο μου και θα κάνω κορίτσι χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1

n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , elpida20 είπε:

Εμενα μου έδωσε συμβουλές... Μου είπες 1.τσιγαρο μαχαιρι(κοιτώντας με με άγριο βλέμμα επειδή ξέρεις ότι καπνίζω) 2.2 καφέδες την ημέρα ντεκαφεινε. 3.δεν ανεβαίνω σε ποδήλατα και σε ότι πάει πάνω κάτω γιατί είναι επικίνδυνο προς το παρόν 3.αν θελήσω να φαν κάτι ανθιγυεινο να το φάω να μην λέω α όχι δεν κάνει γιατί είναι οι ορμόνες που το ζητάνε αλλά πάντα με μετρώ. Παρ όλα αυτά μου είπα γαριδάκια πατατάκια και νλακειες δεν κάνει. Επίσης μπορώ να περπατάω όσο θέλω και να δουλεύω εννοείται αλλά η ορθοστασία μακριά. Μπορώ να σηκώνω βάρος αλλά κάτω από 10 κιλά και πάλι να μην το παρακάνω. 

Σου ειπε οτι επιτρεπεται ο ντεκαφεινε; Ειχα διαβασει καπου οτι ειναι χειροτερος απο τον κανονικο λογω της επεξεργασίας... Τι να πω; Εγω ελληνικουλη πινω ή μαλλον επινα κ εναν την ημερα αλλα παει κ αυτος... Περιμενω να δω τι θα μου πει κ ο δικος μου γιατι ειναι πολυ αυστηρός γενικα κ με τα κιλα... 

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida20 είπε:

Πωπω σοβαρά; εμένα όλοι μου λένε ότι γλυκαίνει όλο ένα το πρόσωπο μου και θα κάνω κορίτσι χαχαχαχα

Ρε κορίτσια με την πλάτη τι γίνεται και εμένα με πονάει υπερβολικα

Just now, winspert είπε:

Σου ειπε οτι επιτρεπεται ο ντεκαφεινε; Ειχα διαβασει καπου οτι ειναι χειροτερος απο τον κανονικο λογω της επεξεργασίας... Τι να πω; Εγω ελληνικουλη πινω ή μαλλον επινα κ εναν την ημερα αλλα παει κ αυτος... Περιμενω να δω τι θα μου πει κ ο δικος μου γιατι ειναι πολυ αυστηρός γενικα κ με τα κιλα... 

Κοιτά αγάπη νομιζω οτι ενα πολύ μικρο φλυτζάνι ελληνικό επιτρέπεται αλλά ρωτά και τον γιατρό σου ναι ρωτά τον


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Νομιζω ειναι απο τα πρωτα σημαδια... Ολα καλοδεχουμενα... Χαχαχα 

Χαχαχχαχαχα καλά εννοείται αλλά να σου πω είδα στο ίντερνετ μια ζώνη εγκυμοσύνης υποστηρικτικη λέει για την μέση θα ρωτησω τον γιατρό να την πάρω


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , elpida20 είπε:

Πωπω σοβαρά; εμένα όλοι μου λένε ότι γλυκαίνει όλο ένα το πρόσωπο μου και θα κάνω κορίτσι χαχαχαχα

Εμενα η μανα μου εχει λυσαξει οτι θα κανω 2 αγορια. Ειχε δοκιμάσει στην παλαμη μου κατι που κανουν με τον βαφτιστικο σταυρο κ εδειχνε λεει 2 αγορια... Χαχαχα για να δουμε... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...