Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, elpida20 είπε:

Καλημεραααααααααα γιουβαρλακια μου πως πάμε πως πάμε;;;; έχω δύο πόδια σαν πεπόνια αλλά δεν πτοούμαι θα φάω το ιμαμ μπαιλντακι μου και όλα καλά. Βγεικε και ο κουλης χθες σφιξαν και οι ζεστές μείναν και 80 μέρες και τρελαινομαιιιιιιι

Καλημερα ελπιδακι... Ειπες γιουβαρλακια κ σκεφτηκα πως πρέπει να σε ενημερώσω πως σήμερα θα φτιαξω γιουβαρλακια, χαχαχα... Εγω παντως προχθες που έφτιαξα μελιτζανες στο φουρνο με φετα κ ντοματα, τις κατευχαριστηθηκα κ μετα με πεθαναν στο στομάχι... Προσοχη στα βαρια φαγητα... Κ εμενα τα ποδια μου πρηζονται αλλα τι να κάνουμε... Για τα μπεμπακια μας γίνονται ολα... Ρε περνανε οι μερες... Πω πω... 

  • Χαχα 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

On 7/5/2019 at 7:09 PM, Nikoleta... said:

Εγώ είμαι 24+6 και μου είπε να το κάνω σε 2,5 βδομάδες. Τα αντισώματα δεν προστατεύουν το μωρό μου είπε.

Κι εγώ κάθε φορά που κάνω αιματολογικές κοιτάμε για ερυθρά, τοξόπλασμα και κυτταρομεγαλοϊό. Αλλά το εμβόλιο του κοκκύτη είναι άλλο λέει. Και μία άλλη κοπέλα που ξέρω και είναι έγκυος της είπε να το κάνει το εμβόλιο. Αλλά στις περισσότερες βλέπω εδώ μέσα ή δεν έχουν αναφέρει κάτι ή δε συμφωνούν να το κάνουν.

Αχ δεν ξέρω τι ισχύει τελικά.

Καλημέρα κι από μένα! Γράφω για πρώτη φορά αν και σας παρακολουθώ καιρό! Είμαι στην 30η εβδομάδα, αν όλα πάνε καλά θα υποδεχτώ την μπέμπα μου τον Σεπτέμβριο. Σχετικά με το εμβόλιο του κοκκυτη... Επειδή μένω μόνιμα Αγγλία, να σας πω ότι εδώ το κάνουν όλες οι εγκυμονούσες. Το έκανα αρχές Μαϊου. Πράγματι, γίνεται για προστασία του εμβρύου στις πρώτες εβδομάδες μετά τη γέννηση. Τότε το βρεφακι ξανακάνει το εμβόλιο. Στην Αγγλία τα τελευταία χρόνια υπάρχει έξαρση του κοκκυτη για αυτό και είναι υποχρεωτικό το εμβόλιο... Στην Ελλάδα όταν ήρθα μέσα Μαϊου, η αλήθεια είναι ότι δεν μου ανέφερε κάτι ο γυναικολόγος μου. Ελπίζω να βοήθησα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ελματζα είπε:

Κορίτσια καλησπέρα κ καλη μας εβδομάδα ..μια ερώτηση παρακαλώ ,Τετάρτη παω για καμπύλη ζαχαρου ,το προηγούμενο βράδυ τρώω κανονικά ;;

Πρεπει να είσαι νηστικια για ενα 10 ωρο νομιζω αγάπη οποτε αν είναι να φας βράδυ φαε σχετικά νωρίς

  • Μου αρέσει 2

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ελματζα είπε:

Κορίτσια καλησπέρα κ καλη μας εβδομάδα ..μια ερώτηση παρακαλώ ,Τετάρτη παω για καμπύλη ζαχαρου ,το προηγούμενο βράδυ τρώω κανονικά ;;

12 ωρες νυστικη χρειαζετε  . οταν φας τρως οτι θες κανενας περιορισμος. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 32 λεπτά , winspert είπε:

Καλημερα ελπιδακι... Ειπες γιουβαρλακια κ σκεφτηκα πως πρέπει να σε ενημερώσω πως σήμερα θα φτιαξω γιουβαρλακια, χαχαχα... Εγω παντως προχθες που έφτιαξα μελιτζανες στο φουρνο με φετα κ ντοματα, τις κατευχαριστηθηκα κ μετα με πεθαναν στο στομάχι... Προσοχη στα βαρια φαγητα... Κ εμενα τα ποδια μου πρηζονται αλλα τι να κάνουμε... Για τα μπεμπακια μας γίνονται ολα... Ρε περνανε οι μερες... Πω πω... 

Πλέον νιώθω ότι δεν μπορώ να ευχαριστηθώ τίποτα από την ζέστη.. Σήμερα βγήκα να περπατήσω για 5 λεπτά και ένιωσα την λιποθυμία να έρχεται αλλά δεν πτοούμαι ωρε αδέρφια θα ελευθερωθουμε σε λιγο

  • Χαχα 1

n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Angela123 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.μανουλα Οκτωβρίου 2017 εδώ!διάβασα ότι αμφιταλαντευεστε για το εμβόλιο του κοκκιτη και μιλάτε για γιατρούς που ενημερώνονται κτλ.

Πέρασα την εγκυμοσύνη και γεννησα στο εξωτερικό. Μου συσταθηκε να κανω το εμβόλιο και αποφάσισα να το κάνω.Αυτη ήταν καθαρά προσωπική μου επιλογή και δε θέλω να επηρεασω κάποια κοπέλα.Απλα θέλω να τονίσω ότι εδώ όλες οι οδηγίες ανανεώνονται από εθνικό σύστημα υγείας και όχι από την προσωπική γνώμη οποιουδήποτε γιατρού.Ολες οι έγκυες λοιπόν έχουν την ίδια πρόσβαση σε πληροφορίες και ενημέρωση και είναι δική τους επιλογή φυσικά αν θα ακολουθήσουν κάποια οδηγία η Όχι.

Επίσης επειδή είδα ότι αρχίσατε να μιλάτε για το λωρο,πραγματικά δε χρειάζεστε ούτε οινόπνευμα ούτε γάζα.απλα φροντίζετε να είναι στεγνή η περιοχή και πεφτει μόνο του.Καλο υπόλοιπο εγκυμοσύνης κορίτσια!

Καλησπέρα!!! Να χαίρεσαι το παιδάκι σου! 

Στο εξωτερικό (Αγγλία και Ισπανία) έμαθα ότι το κάνουν υποχρεωτικά. Εδώ δεν είναι ακόμα μάλλον τόσο γνωστό. Συγκεκριμένα στην Αγγλία μου είπαν ότι κάνουν το Boostrix IPV μου είπε η κοπέλα από την Αγγλία, ενώ εμένα ο γιατρός μου είπε να κάνω το Boostrix Polio. Σ' ευχαριστούμε για την ενημέρωση!

4 ώρες πρίν, happysmile είπε:

Καλημερα κοριτσια πως ειστε??εγω ειμαι στις μανουλες Ιουλιου επειδη εχω ελευθερο χρονο φουλ καθως κ ειμαι εν αναμονη του μπεμπαρου μου σας διαβαζω σχεδον ολες τις ομαδες στο φορουμ εχω να πω οτι ειστε η πιο αστεια ομαδα εχετε ολες πολυ χιουμορ συνεχιστε ετσι!!ευχομαι τα καλυτερα με το καλο τα μπεμπακια σας!!!

Καλησπέρα! Σ' ευχαριστούμε! Επίσης να σου πω ότι σε ζηλεύουμε (με την καλή έννοια φυσικά ;)) γιατί κοντεύεις...

Κι εγώ διαβάζω τις μανούλες Ιουλίου, για να δω τι με περιμένει....

Με το καλό να έρθει ο μπέμπης σου εύχομαι! Να πάνε όλα καλά!

Τυχερή μέχρι πριν 2 βδομάδες δεν ήξερες πως είναι οι συσπάσεις. Εγώ ξέρω από την 15η βδομάδα που ξεκίνησαν... Τώρα είμαι 25+2.

1 hour ago, Georgia 88 είπε:

Καλημέρα κι από μένα! Γράφω για πρώτη φορά αν και σας παρακολουθώ καιρό! Είμαι στην 30η εβδομάδα, αν όλα πάνε καλά θα υποδεχτώ την μπέμπα μου τον Σεπτέμβριο. Σχετικά με το εμβόλιο του κοκκυτη... Επειδή μένω μόνιμα Αγγλία, να σας πω ότι εδώ το κάνουν όλες οι εγκυμονούσες. Το έκανα αρχές Μαϊου. Πράγματι, γίνεται για προστασία του εμβρύου στις πρώτες εβδομάδες μετά τη γέννηση. Τότε το βρεφακι ξανακάνει το εμβόλιο. Στην Αγγλία τα τελευταία χρόνια υπάρχει έξαρση του κοκκυτη για αυτό και είναι υποχρεωτικό το εμβόλιο... Στην Ελλάδα όταν ήρθα μέσα Μαϊου, η αλήθεια είναι ότι δεν μου ανέφερε κάτι ο γυναικολόγος μου. Ελπίζω να βοήθησα!

Καλησπέρα! Με το καλό εύχομαι η μπέμπα σου! 

Έτσι μου είπε κι εμένα μία κοπέλα από Αγγλία ότι το κάνουν όλες, συγκεκριμένα μου είπε ότι κάνουν το Boostrix IPV. Και στην Ισπανία μου είπε ότι ξέρει από φίλη της ότι το κάνουν. Εμένα ο γιατρός μου έγραψε το Boostrix Polio (για διφθερίτιδα, τέτανο, κοκκύτη και πολιομυελίτιδα). Και στην Ελλάδα μου είπε ο γιατρός μου ότι τώρα υπάρχει έξαρση γι' αυτό το κάνουν.

Σ' ευχαριστούμε για την πληροφορία!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, happysmile είπε:

@Mamacita Alina μεχρι 24/7!με.πιανει πονακι κ πεταγομαι λεω λες?βεβαια τον αισθάνομαι πολυ ψηλα κ συσπασεις μεχρι.δυο βδομαδες πριν δεν ηξερα τι ειναι!!θελω να μεινει μια βδομαδα ακομα μεσα κ μετα ας βγει!!

Με το καλο ο μπεμπακος σου, ολα να πανε τελεια!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια μου μην αγχωνεστε γιατιποτα ειχατε που λενε οι παλιοι εκει που ησουν ημουνα κ εκει που ειμαι θα ρθεις!!η αληθεια τωρα οσο παει γντ πιο ωραια η εγκυμοσυνη καταλαβαινεις πιο συχνα το μωρακι,μετα ειναι καθημερινη η επαφη,μετα το μωρο εχει προγραμμα επομενως ξερετε ποτε περιπου θα κλωτσησει καμμια φορα κοιμουνται πιο πολυ κ λετε γτ δν κουνιεται τωρα τα γλυκα δεν πιανουν παντα εγγυηση για μενα το παγωμενο νερο αν σας πιασει ποτε αγχος!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , elpida20 είπε:

Εγώ ήμουν νηστικη για 9 ώρες και βγήκε τέλεια η καμπύλη παντως

στα μικροβιολογικα λενε 12 ωρες . δεν σημαινει οτι θα βγει κακη η καμπυλη πιο νωρις απλα στο 12ωρο λογικα θα ειναι σιγουροι οτι ο οργανισμος ειναι καθαρος κ.θα βγουν αξιοπιστα αποτελεσματα. καθε οργανισμος διαφερει αλλα το 12ωρο που λενε τα μικροβιολογικα ειναι μια σιγουρη ωρα για ολους για καθαρα αποτελεσματα ητε ασχημα ητε καλα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια χθες το βράδυ είπα να πάω για περπάτημα απίστευτο και όμως αληθινό συγκαηκα ρε μέσα εκεί που είναι τα μπουτια και ενώνονται είμαι αδύνατη ρε κορίτσια φόρεμα φοραγα τι θα κάνω ;; δηλαδή τι να φορέσω για να περπαταω αφήστε που σήμερα ποναω Εχω βάλει λίγη αλοιφή για το συγκαμα αλλά πως να περπατησω και αν το ξαναπαθω;;;

Επεξεργάστηκαν by Giotitsa

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια χθες το βράδυ είπα να πάω για περπάτημα απίστευτο και όμως αληθινό συγκαηκα ρε μέσα εκεί που είναι τα μπουτια και ενώνονται είμαι αδύνατη ρε κορίτσια φόρεμα φοραγα τι θα κάνω ;; δηλαδή τι να φορέσω για να περπαταω αφήστε που σήμερα ποναω Εχω βάλει λίγη αλοιφή για το συγκαμα αλλά πως να περπατησω και αν το ξαναπαθω;;;

Καλημέρα! Κάτσε με ανοιχτα τα πόδια σήμερα να ξεραθεί. Εγώ μαρη 800 κιλά αηδία είμαι, και τα 500 είναι οι μπουτες δε συγκαηκα κ φοράω φορέματα. Με παντελόνι να πηγαίνεις τότε

  • Χαχα 4

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...