Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Maroxmarox είπε:

      Όταν τελείωσε την αντιβίωση δεν έκανε επανεξέταση ;θα περιμένετε 3 μήνες;νομίζω ότι η επανεξέταση πρέπει να γίνει άμεσα ,είναι ισχυρό μικρόβιο και επηρεάζει γενικά.παει σε ουρολόγο σωστά;

      Ναι ο ουρολόγος μας είπε να κάνει επανεξετάσει σε 3μηνες γιατί δεν θα δείξει νωρίτερα 

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Mamacita Alina είπε:

ααα μπα.... με καισαρικη ηταν αυτο που διαβασα... οσο δυνατη και να ειμαι το να αφησω μονο το μικρο μου με σκοτωνει... να με ψαχνει και να μη με βλεπει.... με χαντακωσε απο χθες... αφου τους εκανα αναφορα για παραπλανητικο τιτλο... μπηκα να διαβασω για εναν μπαμα που τα καταφερνει με τα 3 του παιδακια και αυτο ανελυε το πως εφυγε η κοπελα.... πφφφ

Μην κανεις τετοιες σκεψεις βρε κοριτσακι μου!!!Εσυ πρεπει να εισαι αισιοδοξη...το οφειλεις και στον εαυτο σου και στην οικογενεια σου!! Παραδειγματα περιπτωσεων που κατι πηγε στραβα υπαρχουν αρκετα...να σκεφτεσαι ομως οτι υπαρχουν πολυ περισσοτερα που ολα πηγαν κατ' ευχην, πολλες φορες ακομα και κοντρα σε ολες τις πιθανοτητες!!

Ολα θα πανε υπεροχα...θα το δεις!!Εσυ το μονο που εχεις να κανεις ειναι να το πιστεψεις!!Προσωπικα, πιστευω παρα πολυ στη θετικη ενεργεια, και σ' αυτην που εχουμε μεσα μας και σ'αυτην με την οποια μας τροφοδοτουν οι γυρω μας...οποτε θετικη σκεψη και μη φοβασαι τιποτα!!!

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Mamacita Alina είπε:

ααα μπα.... με καισαρικη ηταν αυτο που διαβασα... οσο δυνατη και να ειμαι το να αφησω μονο το μικρο μου με σκοτωνει... να με ψαχνει και να μη με βλεπει.... με χαντακωσε απο χθες... αφου τους εκανα αναφορα για παραπλανητικο τιτλο... μπηκα να διαβασω για εναν μπαμα που τα καταφερνει με τα 3 του παιδακια και αυτο ανελυε το πως εφυγε η κοπελα.... πφφφ

Δες όμως που πανικοβάλλεσαι κλαις κι αγχώνεσαι χωρίς λόγο. Φτάνεις μέχρι να κάνεις και εικόνα για το τι θα γίνει εαν... ασε αυτό το άγχος για τη μέρα της γέννας που λίγο πολύ όλες είμαστε είμαστε μέσα στο φόβο εκείνη την ημέρα. Και Τίποτα κακό δε θα συμβεί... Έχε εμπιστοσύνη στον γιατρό σου που ξέρει την περίπτωση σου και όλα καλά θα είναι!

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Επίσης ήθελα να ρωτήσω.. παίρνετε όλες μαγνήσιο? Ο γυναικολόγος που πήγα χθες είπε να το σταματήσω εφόσον δεν έχω κράμπες και ότι δεν ήταν απαραίτητο να πίνω τόσους μήνες(μου το είχε δώσει ο παλιός) έπινα ένα trofocard max τη μέρα!

Εγω παιρνω απ' οταν μπηκα στο 4ο 3 trofocard απλα την ημερα. Κραμπες βεβαια εχω που και που.


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση

 

@Mamacita Alinaοτι και να διαβασες και οτι και να ακουσες άστο πίσω σου εγώ πριν λιγες εβδομάδες κάτι άκουσα απο πολύ φιλικό μας ζευγάρι τους συνέβη κάτι κακό με επηρεασε τρομερά σκεφτόμουν οτι θα συμβεί και σε μενα αυτό αλλά μετα είπα Οχι θα Εχω πίστη και θα πάνε όλα καλά δεν σημαίνει οτι επειδή έγινε θα ξαναγίνει αυτό λέω και ξαναλεω ετσι κάνε

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου γειά σας!!! Αισιως μπήκα κ εγω σημερα στο 3ο τρίμηνο, 28η εβδομάδα ...Σημερα εκανα κ υπερηχο... Ο μπεμπουλης μας ειναι μια χαρα... 970 γραμ... Μου ειπε οτι ειναι λιγο πανω απο το μεσο ορο... Συσπασεις 3 με 4 την ημερα μου ειπε οτι να περιμένω απο δω κ περα αλλά οχι επαναλαμβανομενες... Με ρυθμό... Κ λιγο πιο μετα κ 9 με 10 είναι φυσιολογικό... Με εχει πιασει ενας πονος ψηλά στο στομαχι οπου οταν σκυβω λιγο ή βηχω ή το ακουμπαω με το χερι με ποναει αρκετά. Μου ειπε οτι δεν είναι τπτ αυτο... Κ εμενα δεν με νοιάζει, αρκει να μην εχει να κανει με τον μπεμπουλη μου... Αυτα τα νεα μου... @Mamacita Alina, θα σου πω να σκέφτεσαι θετικά, οσο μπορεις... Ολα καλα θα πανε... Δε δινω παραπάνω συμβουλές γιατί κ εγω τα ιδια κανω... 

  • Μου αρέσει 4

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Κορίτσια μου γειά σας!!! Αισιως μπήκα κ εγω σημερα στο 3ο τρίμηνο, 28η εβδομάδα ...Σημερα εκανα κ υπερηχο... Ο μπεμπουλης μας ειναι μια χαρα... 970 γραμ... Μου ειπε οτι ειναι λιγο πανω απο το μεσο ορο... Συσπασεις 3 με 4 την ημερα μου ειπε οτι να περιμένω απο δω κ περα αλλά οχι επαναλαμβανομενες... Με ρυθμό... Κ λιγο πιο μετα κ 9 με 10 είναι φυσιολογικό... Με εχει πιασει ενας πονος ψηλά στο στομαχι οπου οταν σκυβω λιγο ή βηχω ή το ακουμπαω με το χερι με ποναει αρκετά. Μου ειπε οτι δεν είναι τπτ αυτο... Κ εμενα δεν με νοιάζει, αρκει να μην εχει να κανει με τον μπεμπουλη μου... Αυτα τα νεα μου... @Mamacita Alina, θα σου πω να σκέφτεσαι θετικά, οσο μπορεις... Ολα καλα θα πανε... Δε δινω παραπάνω συμβουλές γιατί κ εγω τα ιδια κανω... 

Μπράβο αγάπη εγώ σε λιγες μερουλες Εχω υπέρηχο μέχρι τις 19 θα κάνω φαντάζομαι θα μιλήσω με τον γιατρό σήμερα όλα να πάνε καλά Παναγια μου για όλες πλησιάζουν οι εβδομάδες η καθεμία μας έχει του φόβους της και εγώ ετσι ειδικα αυτή η εβδομάδα να περάσει είναι δυσκολη για μενα

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αύριο γιατρό!! Μπαίνω 29η εβδ όπου να ναι, κ θα ναι η πρώτη επαφή με τη μαία, στο επόμενο θα κάνουμε μαθημα ανώδυνου μαζί της. 

Εγω σας είπα, ότι ο, τι άσχημη ιστορία εγκυμοσύνης τοκετού υπάρχει γύρω μου, τώρα βρέθηκαν όλοι να μου την πούνε. Βρε αι να παν να κουμπουριαστουν όλοι, εμείς είμαστε καλά κ ότι δηλητήριο θέλουν ας το πετάξουν 

  • Χαχα 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 5/7/2019 at 8:44 ΜΜ, Giotitsa είπε:

Περιμένετε καλέ Ρώτησα εγώ χαχχαχα λοιπον το εμβόλιο κόκκιτη δεν υπάρχει σαν εμβόλιο μόνο του αλλά υπάρχει μέσα σε άλλο που είναι πενταπλο η τετραπλό δηλαδή θα είναι και αλλά εμβόλια μαζί οποτε δεν ξέρω αν επιτρέπεται να το κανεις πανω στην εγκυμοσύνη αυτό ειπαν εδώ απο το δικό μου φαρμακείο που είμαι επαρχία ετσι αλλά εκεί Αθήνα μπορεί να υπάρχει επίσης μου είπε οτι δεν εμβολιάζονται ρε κορίτσια για αυτό τι να πω και εγω καθιστέ να φώναξε τις παλιες μανες να δουμε χαχαχαψψαψα @P.L.L. @palmoira @nanoula90 @loyloy @ΒαλεντιναΧρηστος καλε πείτε δώστε τα φώτα @Dimitr@17εσεις κάνατε εμβόλιο του κοκκιτη

Αν τα αντισώματα ακόμα υπάρχουν μας προστατεύουν αν ομως έχουν φύγει η δεν το έχουμε κανει δεν μας καλύβουν εγώ νόμιζα ήμουν σίγουρη οτι ειχα κανει ερυθρά αλλά να που δεν ειχα κανει και τα έβαλα πριν μείνω έγκυος καθιστε να δουμε τι θα μας πουν οι παλιές μαμαδες

Σορυ τώρα το είδα. Εγώ δεν έκανα κανένα εμβόλιο. Είχα ρωτήσει τον γιατρό και μου είχε πει να κάνω της γρίπης αλλά εγώ δεν το έκανα γιατί φοβήθηκα. Ευτυχως δεν είχαμε κάποιο κρούσμα τελικά γιατί αλλιώς θα το μετανιωνα. Παντως μέσα στο μαιευτήριο έμαθα ότι θα ήταν πολύ καλυτερα προστατευμένο το μωρό αν το είχα κανει. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Σορυ τώρα το είδα. Εγώ δεν έκανα κανένα εμβόλιο. Είχα ρωτήσει τον γιατρό και μου είχε πει να κάνω της γρίπης αλλά εγώ δεν το έκανα γιατί φοβήθηκα. Ευτυχως δεν είχαμε κάποιο κρούσμα τελικά γιατί αλλιώς θα το μετανιωνα. Παντως μέσα στο μαιευτήριο έμαθα ότι θα ήταν πολύ καλυτερα προστατευμένο το μωρό αν το είχα κανει. 

Να σου πω αλήθεια δεν ξέρω κάτα ποσο συνετό είναι να γίνει και αυτό επειδή είναι το τετραπλό που έχει μέσα τον κόκκιτη έχει της πολύ πολύεμελελιτιδας του τετάνου και κάτι άλλο που δεν θυμάμαι ξςρω εγωω κατα ποσο συμβατο είναι αυτή την στιγμή να το κάνω πανω μου ενω είμαι έγκυος Οχι ευχαριστώ

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Giotitsa είπε:

Να σου πω αλήθεια δεν ξέρω κάτα ποσο συνετό είναι να γίνει και αυτό επειδή είναι το τετραπλό που έχει μέσα τον κόκκιτη έχει της πολύ πολύεμελελιτιδας του τετάνου και κάτι άλλο που δεν θυμάμαι ξςρω εγωω κατα ποσο συμβατο είναι αυτή την στιγμή να το κάνω πανω μου ενω είμαι έγκυος Οχι ευχαριστώ

Πραγματικά δεν γνωρίζω καθόλου! Σε επόμενη εγκυμοσύνη όμως ίσως και να το έκανα.. Θα δειξει! 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Giotitsa είπε:

Μπράβο αγάπη εγώ σε λιγες μερουλες Εχω υπέρηχο μέχρι τις 19 θα κάνω φαντάζομαι θα μιλήσω με τον γιατρό σήμερα όλα να πάνε καλά Παναγια μου για όλες πλησιάζουν οι εβδομάδες η καθεμία μας έχει του φόβους της και εγώ ετσι ειδικα αυτή η εβδομάδα να περάσει είναι δυσκολη για μενα

Θα περασει κοριτσακι μου κ ολα θα ειναι καλα, αισιοδοξια κ ευχαριστες σκεψεις! Σιγουρα οι φοβοι μας αυξανονται οσο περναει ο καιρος, αλλα απο την αλλη τα μωρακια μας καθε μερα που περναει μεγαλωνουν, γινονται πιο δυνατα κ πιο ετοιμα για να τα παρουμε στην αγκαλια μας!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου ευχαριστώ για το κουράγιο που μου δίνετε. Για να μην απαντησω σε όλες το ίδιο σας λέω εδώ ότι θα επανέλθω τρελη και δυνατή απλα οι ορμονες μερικές φορές μάλλον δε με αφήνουν να ηρεμήσω τον εαυτό μου. Δε ξέρω αν το παθαινετε. Αμα μου καρφωθει κάτι κακό στο μυαλό δε ξεκολλάει με τίποτα τώρα στην εγκυμοσύνη ενω γενικά είμαι πολύ αισιόδοξη σαν άνθρωπος... Συγνώμη αν σας πικρανα ή σας αγχωσα με τις ευχάριστες μη χε... σκέψεις μου.... 

Επίσης έχω πολλές συσπάσεις και επίπονες. Ο γιατρός με γραφει μου λέει είναι φυσιολογικό και ίσως να επηρεάζονται παραπανω απ το έντερο αλλά εγώ αγχωνομαι... και αυτό επίσης δε συνεισφέρει στη θετική ψυχολογία.... 

Έκλεισα αισίως σήμερα τις 28 εβδομάδες και βαδίζω στις 29 οπότε καταπιάνομαι πλένοντας και φτιάχνοντάς πραγματακια και λίστες να ξεφεύγει το μυαλό.


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε; πήγα για υπέρηχο σμρ 26+5 και είναι 880η μπουμπού καλά είναι ε; 

Χαχαχαχαχαχαχαχα μονο καλά καλέ εμένα 26 ήτανε 784 ευχαριστημένη είμαι ετσι εννοείται τέλεια είναι

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...