Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κοριτσιααα αύριο εχω γιατρό να δούμε τον τράχηλο και μεθαύριο εχω υπερηχογράφημα καρδιάς του εμβρύου !!! για ποιο να πρώτο αγχωθώ δεν ξέρω! το θετικό είναι ότι σήμερα ξύπνησα 4η μέρα σερί χωρίς πονάκια περιόδου…. δεν έχει ξαναγίνει ! βασικα από την περιδεση κ έπειτα δλδ 12 μέρες με έχουν πιάσει μόνο 2 φορες! λέτε ν γίνεται  δουλίτσα ; 

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Μια χαρά είναι καλέ!!

Αύριο έχω υπέρηχο, βάλτε στοίχημα πόσο θα ζυγίζει η φουντούκω, στις 26 ήταν 906γρ περίπου. Με είπε και ο υπέρηχογραφιστης που κανε τη Β επιπέδου ότι έβγαλα μεγάλο μωρό την 1η φορά(με ρώτησε το 1ο βγήκε μεγάλο ε;) κ τώρα πάλι το ίδιο νομιζει(απτον πλακούντα το είδε, μη ρωτάτε πως δεν κατάλαβα. ) 

  • Μου αρέσει 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

11 ώρες πρίν, Giotitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια χθες το βράδυ είπα να πάω για περπάτημα απίστευτο και όμως αληθινό συγκαηκα ρε μέσα εκεί που είναι τα μπουτια και ενώνονται είμαι αδύνατη ρε κορίτσια φόρεμα φοραγα τι θα κάνω ;; δηλαδή τι να φορέσω για να περπαταω αφήστε που σήμερα ποναω Εχω βάλει λίγη αλοιφή για το συγκαμα αλλά πως να περπατησω και αν το ξαναπαθω;;;

Ωχ αγάπη βάζε αλοιφουλα κ θα περασει κ πονάει το συγκαμα ρε γμτ! 

8 ώρες πρίν, Mamacita Alina είπε:

αχ μωρέ κορίτσαροι τι κανετε; εγώ χθες διάβασα τυχαία ένα άρθρο κακό και απο χθες κλαίω απ τον φόβο μου..... σήμερα το έριξα στη μερέντα αν έχετε το θεό σας.... Δε σας έχω διαβάσει ακόμη έχω θεματάκια με το ίντερνετ.... τι κάνετε εσείς;

Αγάπη μου τι έχουμε πει;;; δεν κάνουμε κακες σκέψεις!!! Όλα θα πάνε καλά ❤️

8 ώρες πρίν, Giwtouli1990 είπε:

Επίσης ήθελα να ρωτήσω.. παίρνετε όλες μαγνήσιο? Ο γυναικολόγος που πήγα χθες είπε να το σταματήσω εφόσον δεν έχω κράμπες και ότι δεν ήταν απαραίτητο να πίνω τόσους μήνες(μου το είχε δώσει ο παλιός) έπινα ένα trofocard max τη μέρα!

Εγώ παίρνω ένα Μαξ τη μέρα οπότε κ αν το θυμηθώ πφφφ καθόλου συνεπής δεν είμαι... 

6 ώρες πρίν, winspert είπε:

Κορίτσια μου γειά σας!!! Αισιως μπήκα κ εγω σημερα στο 3ο τρίμηνο, 28η εβδομάδα ...Σημερα εκανα κ υπερηχο... Ο μπεμπουλης μας ειναι μια χαρα... 970 γραμ... Μου ειπε οτι ειναι λιγο πανω απο το μεσο ορο... Συσπασεις 3 με 4 την ημερα μου ειπε οτι να περιμένω απο δω κ περα αλλά οχι επαναλαμβανομενες... Με ρυθμό... Κ λιγο πιο μετα κ 9 με 10 είναι φυσιολογικό... Με εχει πιασει ενας πονος ψηλά στο στομαχι οπου οταν σκυβω λιγο ή βηχω ή το ακουμπαω με το χερι με ποναει αρκετά. Μου ειπε οτι δεν είναι τπτ αυτο... Κ εμενα δεν με νοιάζει, αρκει να μην εχει να κανει με τον μπεμπουλη μου... Αυτα τα νεα μου... @Mamacita Alina, θα σου πω να σκέφτεσαι θετικά, οσο μπορεις... Ολα καλα θα πανε... Δε δινω παραπάνω συμβουλές γιατί κ εγω τα ιδια κανω... 

Μεγάλο το μπεμπακι σου με το καλο αγάπη μου ❤️ 

Just now, Giotitsa είπε:

Χαχαχαχαχαχαχαχα μονο καλά καλέ εμένα 26 ήτανε 784 ευχαριστημένη είμαι ετσι εννοείται τέλεια είναι

Μία χαρά είναι δλδ το μπουμπούκι μου και εσένα μια χαρά αγαπη θα γεννησουμε μοντέλα εμείς ❤️

Just now, tsilona είπε:

Μια χαρά είναι καλέ!!

Αύριο έχω υπέρηχο, βάλτε στοίχημα πόσο θα ζυγίζει η φουντούκω, στις 26 ήταν 906γρ περίπου. Με είπε και ο υπέρηχογραφιστης που κανε τη Β επιπέδου ότι έβγαλα μεγάλο μωρό την 1η φορά(με ρώτησε το 1ο βγήκε μεγάλο ε;) κ τώρα πάλι το ίδιο νομιζει(απτον πλακούντα το είδε, μη ρωτάτε πως δεν κατάλαβα. ) 

Θα είναι κάνα 1300 χαλαρά :)

  • Ευχαριστώ 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Mamacita Alina είπε:

Κορίτσια μου ευχαριστώ για το κουράγιο που μου δίνετε. Για να μην απαντησω σε όλες το ίδιο σας λέω εδώ ότι θα επανέλθω τρελη και δυνατή απλα οι ορμονες μερικές φορές μάλλον δε με αφήνουν να ηρεμήσω τον εαυτό μου. Δε ξέρω αν το παθαινετε. Αμα μου καρφωθει κάτι κακό στο μυαλό δε ξεκολλάει με τίποτα τώρα στην εγκυμοσύνη ενω γενικά είμαι πολύ αισιόδοξη σαν άνθρωπος... Συγνώμη αν σας πικρανα ή σας αγχωσα με τις ευχάριστες μη χε... σκέψεις μου.... 

Επίσης έχω πολλές συσπάσεις και επίπονες. Ο γιατρός με γραφει μου λέει είναι φυσιολογικό και ίσως να επηρεάζονται παραπανω απ το έντερο αλλά εγώ αγχωνομαι... και αυτό επίσης δε συνεισφέρει στη θετική ψυχολογία.... 

Έκλεισα αισίως σήμερα τις 28 εβδομάδες και βαδίζω στις 29 οπότε καταπιάνομαι πλένοντας και φτιάχνοντάς πραγματακια και λίστες να ξεφεύγει το μυαλό.

Μα γιατί δεν του λες να πάρεις κατι; εγώ παίρνω μαγνήσιο και ουτρο αν και ξέρω πως δεν είναι τοκολυτικα παρ' όλα αυτά με βοήθησαν πολύ. Έπαιρνα το trofocard max όμως δεν με βοήθησε και το άλλαξα με ένα άλλο πιο δυνατό και πλέον έχω πολύ λιγότερες συσπάσεις. Πριν δύο μέρες που το μείωσα λίγο το μαγνησιο ξανά έκανα λίγες παραπάνω και από σήμερα θα ξαναρχισω παραπάνω. Πες στον γιατρό σου... Πες του και ότι πονάς. Τράχηλο σου έλεγξε; 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Καλέ ξέχασα να σας πω πως έβαλα κ ένα κιλό χαχαχ ξεκίνησα την εγκυμοσύνη 53κιλα κ τώρα είμαι 57! Επίσης προχθές αγόρασα ντουλάπα και χθες έβαλα 3 πληντυρια με Ρουχακια της μικρής! ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ Τι χαρά!!! Μόσχο μύρισε μωρουδιλα :)❤️ Αχ θυμήθηκα τότε τα του γιου μου! 

  • Μου αρέσει 3

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, marioula1234 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Καλέ ξέχασα να σας πω πως έβαλα κ ένα κιλό χαχαχ ξεκίνησα την εγκυμοσύνη 53κιλα κ τώρα είμαι 57! Επίσης προχθές αγόρασα ντουλάπα και χθες έβαλα 3 πληντυρια με Ρουχακια της μικρής! ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ ❤️ Τι χαρά!!! Μόσχο μύρισε μωρουδιλα :)❤️ Αχ θυμήθηκα τότε τα του γιου μου! 

Αχ τι τέλεια και εγώ θα αρχίσω να πλενω σιγά σιγά απλα περιμενω μονο λιγες μέρες ακόμα δεν ξςρω γιατί το τρεναρω μάλλον επειδή φοβάμαι θα με βρισετε στο τέλος. 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια με τρομοκρατείτε καλέ. Πρώτον γιατί εγώ έβαλα 20 κιλά αχαχχαχαχα ξεκίνησα 48 και τώρα είμαι 67 καλέ δεν τρώτε εσείς; μόνο εγώ σαβουριαζω; και δεύτερον εγώ 25 εβδομάδων πήγα για υπερηχο και η μπέμπα ήταν 954 γραμμ. Τι γίνεται;; είναι το μωρό μου χοντρό; αχ θα τρελαθώ αχα αχχαχαχα

  • Χαχα 1

n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida20 είπε:

Κορίτσια με τρομοκρατείτε καλέ. Πρώτον γιατί εγώ έβαλα 20 κιλά αχαχχαχαχα ξεκίνησα 48 και τώρα είμαι 67 καλέ δεν τρώτε εσείς; μόνο εγώ σαβουριαζω; και δεύτερον εγώ 25 εβδομάδων πήγα για υπερηχο και η μπέμπα ήταν 954 γραμμ. Τι γίνεται;; είναι το μωρό μου χοντρό; αχ θα τρελαθώ αχα αχχαχαχα

Κοιτά κοίλα εχεις βάλει παρα πολλά δεν εχεις σημασία απο ποσα Ξεκινησες αλλά εχεις βάλει πολλά δεν πειράζει θα τα χάσεις τώρα για τα κιλά τέλεια είναι θα εχεις μεγαλο μωρό τι σε τρομοκρατεί πανω σε αυτό;


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Αχ τι τέλεια και εγώ θα αρχίσω να πλενω σιγά σιγά απλα περιμενω μονο λιγες μέρες ακόμα δεν ξςρω γιατί το τρεναρω μάλλον επειδή φοβάμαι θα με βρισετε στο τέλος. 

Να βάλεις πλυντήριο σήμερα κιόλας! Ξέρω τι περιμένεις αγάπη να περάσει η εβδομάδα "εκείνη" μην αγχώνεσαι όλα θα πάνε καλά στο υπόσχομαι! Βάλε μπουγαδιτσα να δεις χαρά που θα νιώσεις ❤️

Just now, elpida20 είπε:

Κορίτσια με τρομοκρατείτε καλέ. Πρώτον γιατί εγώ έβαλα 20 κιλά αχαχχαχαχα ξεκίνησα 48 και τώρα είμαι 67 καλέ δεν τρώτε εσείς; μόνο εγώ σαβουριαζω; και δεύτερον εγώ 25 εβδομάδων πήγα για υπερηχο και η μπέμπα ήταν 954 γραμμ. Τι γίνεται;; είναι το μωρό μου χοντρό; αχ θα τρελαθώ αχα αχχαχαχα

Καλέ πριν πόσο καιρό μας είχες πει 20 ακόμα στα 20 είσαι;;; χαχαχ μια χαρά είναι το μωρό θα βγει νταρντανα! 

  • Χαχα 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Να βάλεις πλυντήριο σήμερα κιόλας! Ξέρω τι περιμένεις αγάπη να περάσει η εβδομάδα "εκείνη" μην αγχώνεσαι όλα θα πάνε καλά στο υπόσχομαι! Βάλε μπουγαδιτσα να δεις χαρά που θα νιώσεις ❤️

Καλέ πριν πόσο καιρό μας είχες πει 20 ακόμα στα 20 είσαι;;; χαχαχ μια χαρά είναι το μωρό θα βγει νταρντανα! 

Ναι αγαπουλα εχεις απόλυτο δίκιο πολύ δίκιο όμως αλλα καταλαβαίνεις 

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


20 κιλά μέχρι τον 6 και από τότε δεν έβαλα ούτε γραμμάριο το καλό είναι επειδή είμαι μικρομακωμενη δεν μου φαίνεται. Δεν έχω βάλει ούτε μπούτια ούτε τίποτα μην με ρωτάτε πως έγινε αυτό δεν ξέρω αχαχαχ


n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Μα γιατί δεν του λες να πάρεις κατι; εγώ παίρνω μαγνήσιο και ουτρο αν και ξέρω πως δεν είναι τοκολυτικα παρ' όλα αυτά με βοήθησαν πολύ. Έπαιρνα το trofocard max όμως δεν με βοήθησε και το άλλαξα με ένα άλλο πιο δυνατό και πλέον έχω πολύ λιγότερες συσπάσεις. Πριν δύο μέρες που το μείωσα λίγο το μαγνησιο ξανά έκανα λίγες παραπάνω και από σήμερα θα ξαναρχισω παραπάνω. Πες στον γιατρό σου... Πες του και ότι πονάς. Τράχηλο σου έλεγξε; 

Λες να μην του το έχω πει βρε κορίτσι μου; από τον τέταρτο του το λέω... δε θέλει απ ότι καταλαβαίνω για να μην έχουμε κανένα παράγοντά να αδρανισει η μήτρα πάλι στον τοκετο... άσχετα ότι δε το λέει ευθέως.... τράχηλο οχι.... τουλάχιστον δε μου είπε κάτι. Τέλος του μηνά έχω ντόπλερ... παρατήρησα όμως τελικά ότι το έντερο μου από προχθές μου κάνει νούμερα.... σήμερα είναι όλη μετά τουαλέτα (συγνώμη κιολας πρωί πρωί) οπότε μάλλον πως επιβαρύνεται από εκεί ο πόνος.

Just now, elpida20 είπε:

20 κιλά μέχρι τον 6 και από τότε δεν έβαλα ούτε γραμμάριο το καλό είναι επειδή είμαι μικρομακωμενη δεν μου φαίνεται. Δεν έχω βάλει ούτε μπούτια ούτε τίποτα μην με ρωτάτε πως έγινε αυτό δεν ξέρω αχαχαχ

Πώς καλέ το κανείς αυτο; γιατί και εγώ μικροκαμωμένη είμαι και 5 κιλά να βάλω κάνει μπαμ κι ας τα παίρνω ομοιόμορφα Γγκρρρ χαχαχαχαχαχ.... αν και στην εγκυμοσύνη δε με νοιάζει να φαίνομαι και μπογος γενικά μιλάω. Μιλάμε από 50 να παω 55 κατευθείαν αααα παχυνες μου λενε

Κορίτσια θέλετε να πούμε βλακειουλες που μας έχουν πει είτε καλοπροαίρετα είτε Όχι τόσο τώρα εγκυουλες να γελάσουμε ή και να κράξουνε μπουχαχα. Το είχαμε ξανά κάνει θέμα αλλά τότε δεν είχαμε καλά καλά κοιλια. Τώρα πλέον και οι άγνωστοι πέταξε κάτι. Εγώ άκουσα 2 χθες. Να παω σονυ και ντε να πω στο γιατρό να τσεκαρει το φυλο γιατί η κοιλία είναι μυτερή και έχω αγόρι. Δεν παίζει να έχω κορίτσι και θα το δω στη γεννά και άλλη μια που με ρωτάνε τι είναι το δεύτερό λέω κορίτσαρος και αυτός και παίρνω σαν απάντηση ααααα δε πειράζει..... γελάστε ελεύθερα χαχαχα

  • Χαχα 3

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καλημέρα! Μόλις ζυγιστηκα. Έχασα κ άλλο κιλό. Ε ρε τι σου κάνει το κοτόπουλο κάθε βράδυ, αλλά τουλάχιστον έχει πέσει στο 87 το πρωινό σάκχαρο. Αν δε μ@λ@κιζομαι κ μέσα στη μέρα κ τρώω σωστά θα πέσει κ άλλο. 


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααααα! Έχω έρθει για την καμπύλη, σε 10 λεπτά τελειώνω επιτέλους και θα πάω να τσακίσω μια τυρόπιτα να βγάλω το άχτι μου χαχα.. Όλα καλά, μόνο λίγο ανακατεύτηκα το πρώτο μισάωρο! Πάει κι αυτό!!!

  • Μου αρέσει 2

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...