Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Jennak83 είπε:

Μπα θα κρατηθω! Θα καθομαι σε μια γωνια κ θα τρωω! Πως θα περασει η ωρα! Να ρωτησω κατι ασχετο που το εχουμε ξανα αναφερει αλλα δε το θυμαμαι, οι συσπασεις δημιουργουν κ πονο;

Εμ κοιτά η θα πετρωσει η κοιλιά η θα εχεις πονακια περιόδου δεν ξέρω κάτι άλλο ας γράψουν οι κοπέλες που εχουν


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Jennak83 είπε:

Μπα θα κρατηθω! Θα καθομαι σε μια γωνια κ θα τρωω! Πως θα περασει η ωρα! Να ρωτησω κατι ασχετο που το εχουμε ξανα αναφερει αλλα δε το θυμαμαι, οι συσπασεις δημιουργουν κ πονο;

Καλησπέρα! Εγώ που έχω συσπάσεις δεν έχω πόνο, μόνο ενόχληση νιώθω εκείνη την ώρα. Σαν τράβηγμα ή να μαζεύει η κοιλιά μου και σκληραίνει - πετρώνει για δευτερόλεπτα.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια κ απο μενα. Συσπασεις μου ειπε ο γιατρος οτι ειναι φυσιολογικό να εχω απο δω κ περα 4 με 5 την ημερα αρκει να μην ειναι επαναλαμβανομενες πχ καθε 20 λεπτα. Κ λιγο πιο μετα κ 9 με 10 την ημερα... Οσο για μπανια, ενω τρελαίνομαι για τη θάλασσα λεω φετος να μην κανω κανένα απο επιλογη. Ξέχασα νω ρωτησω το γιατρο. Μαλλον οχι θα μου ελεγε αλλα φοβαμαι έτσι κ αλλιως... 

Οσο για τα πραγματάκια του μπεμπουλη, πηραμε κ την κουνια κ εχω κ εγω φτιάξει λίστα με ολα οσα θα χρειαστουμε... Δυστυχώς δεν ξερω ποτε θα τα αγοράσουμε γιατί οπως εχω ξαναγράψει δυστυχώς η πεθερα μου μας αφήνει σιγα σιγα οποτε ειναι λιγο περιπλοκα τα πράγματα.... Αυτα τα λιγα απι μένα... 

Αααα κ ο μπεμπουλης μου κινείται συνέχεια κ η μανούλα είναι ηρεμη... Χαχαχα 

  • Μου αρέσει 2

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ρε κοριτσια η πεθερά μου μέχρι και τις βαλίτσες έχει ετοιμάσει αχαχαχαχα αν την διετς πως κάνει κάθε φορά που βλέπω μικρό ρουχαλάκια μιλάει μόνη της πχ. Πάμε στην λαϊκή και γυρνάει στο κενό και λεει: όχι κορίτσι μου χθες σου αγόρασα πεπόνι δεν θα σου πάρω και σήμερα. Και όλοι την κοιτάνε λες και είναι τρελή αχαχχαχχα

Just now, Giotitsa είπε:

Εμ κοιτά η θα πετρωσει η κοιλιά η θα εχεις πονακια περιόδου δεν ξέρω κάτι άλλο ας γράψουν οι κοπέλες που εχουν

Εμενα με πιάνει η αλήθεια είναι σαν να πονάει ξαφνικά η κοιλιά μου τώρα αν είναι αυτό δεν ξερω

  • Χαχα 1

n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, elpida20 είπε:

Ρε κοριτσια η πεθερά μου μέχρι και τις βαλίτσες έχει ετοιμάσει αχαχαχαχα αν την διετς πως κάνει κάθε φορά που βλέπω μικρό ρουχαλάκια μιλάει μόνη της πχ. Πάμε στην λαϊκή και γυρνάει στο κενό και λεει: όχι κορίτσι μου χθες σου αγόρασα πεπόνι δεν θα σου πάρω και σήμερα. Και όλοι την κοιτάνε λες και είναι τρελή αχαχχαχχα

Εμενα με πιάνει η αλήθεια είναι σαν να πονάει ξαφνικά η κοιλιά μου τώρα αν είναι αυτό δεν ξερω

Ελα ρε είναι γλυκουλα κρίμα χαχαχχαχα

  • Μου αρέσει 2

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, tsilona είπε:

Εγώ μόλις συνειδητοποίησα ότι σε 14 μέρες μπαίνω στον 8ο.μήπως πρεπει να ετοιμάσω τπτ η μοσχαρα; κάνα ρούχο, καμία βαλίτσα; ούτε βαλίτσα δεν έχω βασικά. Πρέπει να παρω

εγω που το συνειδητοποιησα για μενα επειδη το εγραψες εσυ; με λες και γαιδουρα!!! Αγχωθηκααα...
Κοριτσια εγω δεν εχω καλο ιντερνετ και περιμενω να γυρισει απ τη δουλεια ο συζηγος να του κλεψω δεδομενα απ το κινητο.

  • Μου αρέσει 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Αν πάρεις το οκ να πας διακοπουλες κοριτσαρα μου! 

Εγω δεν έχει φυσικά διακοπές γτ δεν έχει ούτε άντρα...ααχαχαχχα. 

Πήγα περσυ πολλές μέρες, μου αρκεί. Αχαχαχ

Μαλλον θα μας το δωσει το οκ αν με δει τελος μηνα κ ειναι ολα καλα, μου λεει μια ευθεια ειναι η Καλαματα! Μακαρι να πανε ολα καλα!

Just now, Nikoleta... είπε:

Καλησπέρα! Εγώ που έχω συσπάσεις δεν έχω πόνο, μόνο ενόχληση νιώθω εκείνη την ώρα. Σαν τράβηγμα ή να μαζεύει η κοιλιά μου και σκληραίνει - πετρώνει για δευτερόλεπτα.

Κ γω μαλλον το χω νιωσει νομιζω καποιες φορες, δε νομιζω να ηταν το παιδι,αν κ πιστευω οτι απο δω κ περα ισως ειναι κ φυσιολογικο να νιωθουμε που κ που..θα τον ρωτησω οταν θα παω! 

Just now, winspert είπε:

Κορίτσια γεια κ απο μενα. Συσπασεις μου ειπε ο γιατρος οτι ειναι φυσιολογικό να εχω απο δω κ περα 4 με 5 την ημερα αρκει να μην ειναι επαναλαμβανομενες πχ καθε 20 λεπτα. Κ λιγο πιο μετα κ 9 με 10 την ημερα... Οσο για μπανια, ενω τρελαίνομαι για τη θάλασσα λεω φετος να μην κανω κανένα απο επιλογη. Ξέχασα νω ρωτησω το γιατρο. Μαλλον οχι θα μου ελεγε αλλα φοβαμαι έτσι κ αλλιως... 

Οσο για τα πραγματάκια του μπεμπουλη, πηραμε κ την κουνια κ εχω κ εγω φτιάξει λίστα με ολα οσα θα χρειαστουμε... Δυστυχώς δεν ξερω ποτε θα τα αγοράσουμε γιατί οπως εχω ξαναγράψει δυστυχώς η πεθερα μου μας αφήνει σιγα σιγα οποτε ειναι λιγο περιπλοκα τα πράγματα.... Αυτα τα λιγα απι μένα... 

Αααα κ ο μπεμπουλης μου κινείται συνέχεια κ η μανούλα είναι ηρεμη... Χαχαχα 

Αρα να τις περιμενουμε σιγα σιγα τις συσπασουλες..

Μπραβο ο μπεμπακος σας! Κ μενα κουνιεται το πουλακι μου αρκετα κ ηρεμω, χθες για λιγο δε κουνιοταν μαλλον κοιμοταν κανα 2ωρο κ τον τσιγκλισα, ειχα ανησυχησει! 

Καλο κουραγιο με την πεθερα σου, καταλαβαινω...κ.μεις ειχαμε μια απωλεια προσφατα, ειναι πολυ δυσκολες αυτες οι καταστασεις ..ευχομαι ολα να πανε καλα.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσιααα! Χθες είχα υπέρηχο... Μάλλον όχι υπέρηχο.. Κάθε 10 μέρες μετράμε τράχηλο και πλέον με βάζει και στον καρδιοτοκογράφο... Ο τράχηλος δόξα τον Θεό στα ίδια, και συσπάσεις δεν καταγράφει ο τοκογράφος καθόλου, αν και μεσα στη μερα θα νοιώσω απο κανενα σφίξιμο χωρίς πόνο όμως... Το νέο μου είναι ότι εκει που συζητούσαμε μου λέει, καλα ειμαστε, θέλω όμως να κάνουμε τις ενεσούλες κορτιζόνης για να ενισχύσουμε τα πνευμονάκια του μωρού..... Αυτό ήταν, εγω δεν θέλω και πολύ να χεστώ πάνω μου.. Της λέω βλέπετε κάτι να έρχεται και δεν μου το λέτε;;; Μου λέει μην αρχίζεις τα τρελά σου, απλά επειδή υπάρχει το θέμα με τον κοντό τράχηλο, θέλω να είμαστε ετοιμοι για παν ενδεχόμενο... Και ετσι, τις έκανα, τι μπορούσα να κάνω.. Να πω όχι;;; Και αν γινει καμιά στραβή να χτυπάω το κεφάλι μου στον τοίχο;;; Την ρώτησα για ποια εβδομάδα με βλέπει λόγω του τραχήλου και λέει αυτό δεν μπορούμε να το ξέρουμε. Είσαι πολύ υπάκουη και προσεκτική, έχω περιπτώσεις που χρειάστηκαν μεχρι και πρόκληση στο τέλος, και έχω και περιπτώσεις που το πήραν ελαφριά και γέννησαν πρόωρα... Ο Θεός είναι μεγάλος, βδομάδα βδομάδα το πάμε με πίστη και αισιοδοξία. Αυτά απο εμενα, απ'οτι διαβάζω είστε όλες καλά! Χαίρομαι πολύ! Επίσης με ρωτησε αν αρχισα να αγοράζω πράγματα για το μωρό. Και της λεω όχι, μπορώ να χαρώ;;;;; Μου λέει κόβεις την ιντερνετική ιατρική και αρχίζεις να χαίρεσαι να χαλαρώνεις και να ετοιμάζεσαι... Θα προσπαθήσω σιγαααα σιγααα να αρχίσω και εγω να παίρνω απο κάτι... Να κάνω πέρα τις φοβίες μου. 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, sissy_geo είπε:

Γεια σας κορίτσιααα! Χθες είχα υπέρηχο... Μάλλον όχι υπέρηχο.. Κάθε 10 μέρες μετράμε τράχηλο και πλέον με βάζει και στον καρδιοτοκογράφο... Ο τράχηλος δόξα τον Θεό στα ίδια, και συσπάσεις δεν καταγράφει ο τοκογράφος καθόλου, αν και μεσα στη μερα θα νοιώσω απο κανενα σφίξιμο χωρίς πόνο όμως... Το νέο μου είναι ότι εκει που συζητούσαμε μου λέει, καλα ειμαστε, θέλω όμως να κάνουμε τις ενεσούλες κορτιζόνης για να ενισχύσουμε τα πνευμονάκια του μωρού..... Αυτό ήταν, εγω δεν θέλω και πολύ να χεστώ πάνω μου.. Της λέω βλέπετε κάτι να έρχεται και δεν μου το λέτε;;; Μου λέει μην αρχίζεις τα τρελά σου, απλά επειδή υπάρχει το θέμα με τον κοντό τράχηλο, θέλω να είμαστε ετοιμοι για παν ενδεχόμενο... Και ετσι, τις έκανα, τι μπορούσα να κάνω.. Να πω όχι;;; Και αν γινει καμιά στραβή να χτυπάω το κεφάλι μου στον τοίχο;;; Την ρώτησα για ποια εβδομάδα με βλέπει λόγω του τραχήλου και λέει αυτό δεν μπορούμε να το ξέρουμε. Είσαι πολύ υπάκουη και προσεκτική, έχω περιπτώσεις που χρειάστηκαν μεχρι και πρόκληση στο τέλος, και έχω και περιπτώσεις που το πήραν ελαφριά και γέννησαν πρόωρα... Ο Θεός είναι μεγάλος, βδομάδα βδομάδα το πάμε με πίστη και αισιοδοξία. Αυτά απο εμενα, απ'οτι διαβάζω είστε όλες καλά! Χαίρομαι πολύ! Επίσης με ρωτησε αν αρχισα να αγοράζω πράγματα για το μωρό. Και της λεω όχι, μπορώ να χαρώ;;;;; Μου λέει κόβεις την ιντερνετική ιατρική και αρχίζεις να χαίρεσαι να χαλαρώνεις και να ετοιμάζεσαι... Θα προσπαθήσω σιγαααα σιγααα να αρχίσω και εγω να παίρνω απο κάτι... Να κάνω πέρα τις φοβίες μου. 

Εγώ Εχω κανει πολλες φοβιες πέρα και ψωνιζω κορίτσι μου τωρα αυτό για τον τράχηλο ισχυει που σου είπε πολλές έχουν παει και μέχρι τελους απλα θέλει Πόλυ ξεκούραση

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Εγώ Εχω κανει πολλες φοβιες πέρα και ψωνιζω κορίτσι μου τωρα αυτό για τον τράχηλο ισχυει που σου είπε πολλές έχουν παει και μέχρι τελους απλα θέλει Πόλυ ξεκούραση

Αχ αυτες οι φοβίες... Ξέρεις πόσο κρατιόμουν τοσο καιρό; Χαζευα πράγματα και όλο πατούσα φρένο... Και τωρα φοβάμαι, αλλά σιγα σιγα θα αρχίσω. Μπορεί να μειωθεί λίγο το άγχος ετσι... Ξεκουράζομαι ξεκουράζομαι :wink: Έρχεται και ο αντρας μου την επόμενη εβδομάδα και χαίρομαι τόαο πολύυυ! Μου εχει λείψει τρελά, και αυτο θα βοηθήσει νομίζω στην ψυχολογία. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, sissy_geo είπε:

Αχ αυτες οι φοβίες... Ξέρεις πόσο κρατιόμουν τοσο καιρό; Χαζευα πράγματα και όλο πατούσα φρένο... Και τωρα φοβάμαι, αλλά σιγα σιγα θα αρχίσω. Μπορεί να μειωθεί λίγο το άγχος ετσι... Ξεκουράζομαι ξεκουράζομαι :wink: Έρχεται και ο αντρας μου την επόμενη εβδομάδα και χαίρομαι τόαο πολύυυ! Μου εχει λείψει τρελά, και αυτο θα βοηθήσει νομίζω στην ψυχολογία. 

Κ συ μόνη σου είσαι; δουλεύει εκτός; αχ πόσο δύσκολο.... 

Ναι να ψωνίσεις, μπήκαμε στην τελική ευθεία!!!! 


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Jennak83 είπε:

Κ γω μαλλον το χω νιωσει νομιζω καποιες φορες, δε νομιζω να ηταν το παιδι,αν κ πιστευω οτι απο δω κ περα ισως ειναι κ φυσιολογικο να νιωθουμε που κ που..θα τον ρωτησω οταν θα παω! 

Ναι που και που δεν πειράζει. Δεν κάνει να είναι χρονικά κοντά η μία με την άλλη.

Εμένα ο γιατρός μου είπε μέχρι 3 - 4 συσπάσεις δεν πειράζει. Αλλά εγώ επειδή κάνω λίγο παραπάνω από 10 μου είπε μέχρι 10 το πολύ.

1 hour ago, sissy_geo είπε:

Γεια σας κορίτσιααα! Χθες είχα υπέρηχο... Μάλλον όχι υπέρηχο.. Κάθε 10 μέρες μετράμε τράχηλο και πλέον με βάζει και στον καρδιοτοκογράφο... Ο τράχηλος δόξα τον Θεό στα ίδια, και συσπάσεις δεν καταγράφει ο τοκογράφος καθόλου, αν και μεσα στη μερα θα νοιώσω απο κανενα σφίξιμο χωρίς πόνο όμως... Το νέο μου είναι ότι εκει που συζητούσαμε μου λέει, καλα ειμαστε, θέλω όμως να κάνουμε τις ενεσούλες κορτιζόνης για να ενισχύσουμε τα πνευμονάκια του μωρού..... Αυτό ήταν, εγω δεν θέλω και πολύ να χεστώ πάνω μου.. Της λέω βλέπετε κάτι να έρχεται και δεν μου το λέτε;;; Μου λέει μην αρχίζεις τα τρελά σου, απλά επειδή υπάρχει το θέμα με τον κοντό τράχηλο, θέλω να είμαστε ετοιμοι για παν ενδεχόμενο... Και ετσι, τις έκανα, τι μπορούσα να κάνω.. Να πω όχι;;; Και αν γινει καμιά στραβή να χτυπάω το κεφάλι μου στον τοίχο;;; Την ρώτησα για ποια εβδομάδα με βλέπει λόγω του τραχήλου και λέει αυτό δεν μπορούμε να το ξέρουμε. Είσαι πολύ υπάκουη και προσεκτική, έχω περιπτώσεις που χρειάστηκαν μεχρι και πρόκληση στο τέλος, και έχω και περιπτώσεις που το πήραν ελαφριά και γέννησαν πρόωρα... Ο Θεός είναι μεγάλος, βδομάδα βδομάδα το πάμε με πίστη και αισιοδοξία. Αυτά απο εμενα, απ'οτι διαβάζω είστε όλες καλά! Χαίρομαι πολύ! Επίσης με ρωτησε αν αρχισα να αγοράζω πράγματα για το μωρό. Και της λεω όχι, μπορώ να χαρώ;;;;; Μου λέει κόβεις την ιντερνετική ιατρική και αρχίζεις να χαίρεσαι να χαλαρώνεις και να ετοιμάζεσαι... Θα προσπαθήσω σιγαααα σιγααα να αρχίσω και εγω να παίρνω απο κάτι... Να κάνω πέρα τις φοβίες μου. 

Γειά σου! Αφού είναι ο τράχηλος μιά χαρά και ο τοκογράφος δεν καταγράφει συσπάσεις μη φοβάσαι. Καλά έκανες και έκανες τις ενέσεις κορτιζόνης. Έτσι θα είσαι καλυμμένη. Εγώ σχεδόν όλη την ώρα ξαπλωμένη λόγω συσπάσεων δεν μπορώ να πάω να δω καρότσια και άλλα πράγματα για το μωρό :(

Link to comment
Share on other sites

On 11/7/2019 at 9:22 ΜΜ, elpida20 είπε:

Κεφτεδακια μου τι λέει;; με πήρε τηλ η γυναικολόγος μου με λέει πήρα τα αποτελέσματα της εξέτασης αίματος ωραία λέω τον είδες τον αιματοκρίτη μου λέει; τον είδα λέω, όμορφος μου λέει; και ένα δάκρυ κυλησε:tongue: έκανα το σίδηρο 3 την ημέρα και πρέπει να αρχίσω να τρώω φακές και κόκκινο κρέας γιατί θα χω θέμα όταν γεννήσω. Τι ωραία νεακια που χω χιχιχι. Επίσης φτιάξαμε το δωμάτιο της μικρής εσείς πως ειστεε

Αγάπη θα ανέβει το σίδηρο που θα πάει! Έτοιμο το δωματιάκι της μικρής ε; τελειαααα!!! 

On 11/7/2019 at 11:58 ΜΜ, gogouli_ είπε:

Κορίτσια μου εγώ έχω και ευχάριστα και δυσάρεστα. Η μπέμπα μας είναι 1085 γραμμάρια, ζωηρή και όλα πάνε κατευχην. 

Πάω τώρα στα δυσάρεστα. Είχαμε ατύχημα λόγω καιρικών συνθηκών, μας έπιασε απίστευτο χαλάζι στην επιστροφή από γιατρό, βγήκαμε από το δρόμο, χωρίς να τουμπαρουμε, έσπασε όλο το αυτοκίνητο μας από το χαλάζι, και γενικά κορίτσια είμαι σε πάρα πολύ άσχημη ψυχολογική κατάσταση. Κλείνω τα μάτια και τα βλέπω όλα ξανά, ακούω εκείνο το θόρυβο από τη θεομηνία, δε μπορώ να συνέλθω με τίποτα. Πρώτη φορά στη ζωή μου φοβήθηκα για τη ζωή μας, για το μωράκι μας, τον άντρα μου... προσπαθώ να το αποβάλλω για να μη στενοχωρω τη μπέμπα μας αλλά ακόμα δεν μπορώ! Μόνο υγεία κορίτσια μου, τίποτα άλλο. Χίλια συγγνώμη που σαν μαυριζω αλλά είχα τόσο ανάγκη να το μοιραστώ!

Γογουλι μου τέλεια τα νέα της μικρής σου θα μείνω μόνο σε αυτό κούκλα μου προσπάθησε να ξεχάσεις αυτό που ζησατε και κάνε μόνο όμορφες σκέψεις ❤️

18 ώρες πρίν, Giwtouli1990 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!!! Πως είμαστε?? Σήμερα έχω ξυπνήσει με μια ψυχολογία στο Θεό πραγματικά.. Σκέφτομαι πόσο μα πόσο τυχερές είμαστε που έχουμε φτάσει ως εδώ.. Και το καλύτερο? Οι ομορφότερες μέρες της ζωής μας που θα σφίξουμε στην αγκαλιά τα σπλάχνα μας δεν έχουν έρθει ακόμα.. Είναι τοοοοσο γλυκιά η προσμονή ειδικά για εμάς τις νέες μανούλες! Είδατε όπως είπαμε και χθες με τη Γωγώ δεν θέλει πολύ για να γίνει το κακό.. Νιώθω ευγνώμων για όλα αυτά τα απλά που βλέπω γύρω μου αυτή τη στιγμή ακόμα και για το σπίτι μου και τον καναπέ που στρογγυλοκάθομαι αυτή τη στιγμή... Τίποτα δεν είναι δεδομένο! Είναι υπέροχη λέξη το "ευχαριστώ" και μακάρι να τη λέγαμε όλοι όσο πιο συχνά γίνεται... Αυτά από εμένα! Ανεβάστε ψυχολογία ντολμαδάκια μουυυυ, η ζωή είναι ωραία!!!!! :x

Καλή μου τι ωραία που τα λες και πόσο δίκιο έχεις! ❤️ 

15 ώρες πρίν, elpida20 είπε:

Γειά σας κεφτεδακια μου τι κάνετε; πείτε κάνα νέο ρε κορτσουδια εγώ νεκρα πάντως από τότε που φτιάξαμε το δωμάτιο δεν περνάνε οι μέρες Χοχοχο η μπέμπα μου κουνιέται σαν τρεληηηηη. Και η κοιλιά μου θα εκραγεί σε λίγο χοχο πως ειστεεεε

Πάλι καλά έχω τον σκύλο μου και όταν λείπει ο άντρας μου έχω πάρεουλα επίσης όταν μπω στον 9 θα μετακομίσω στην πεθερά μου. Επίσης μιλάω μόνη μου:shock:

Στην πεθερά ε; δεν πειράζει αγάπη να έχεις κ βοήθεια 

14 ώρες πρίν, Giwtouli1990 είπε:

@elpida20 @Giotitsa Εγώ εδωωωω είμαι κοριτσάρες βλέπω Κων/νου&Ελένης και βαριέμαι ελεεινά.. Ελπιδάκι εσύ με το σκύλο κι εγώ με τη γάτα μου παρέα!! Ετοίμασα πριν από λίγο τη λίστα με τα πράγματα του μπέμπη και αύριο το πρωί πάμε για ψώνια με τον άντρα μου στο mother baby, αχχχχ ανυπομονώ!!!!!

Αχ αγάπη καλά ψωνιααααα δεν υπάρχει αυτή η χαρά! Όταν ψωνίζεις Ρουχακια κ τα φαντάζεσαι φορεμένα στο νινι σου!!! 

14 ώρες πρίν, tsilona είπε:

Εγω δε μπορώ να βγω με τη μικρή για περπάτημα γτ περπατάει αργά κ όλο παραπονιέται ότι πάμε κάπου χωρίς να κάνουμε κάτι, μόνο πάμε. Αχαχαχαα

Κ έτσι κάνω στεπ στο σπίτι όταν κοιμάται 

Χαχαχα δεν υπάρχει λέμε η μικρή σου χαχαχ μόνο πάμε λέει χαχα

13 ώρες πρίν, gogouli_ είπε:

Καλά ψώνια κοριτσαρα! Πόσο όμορφες στιγμές. Κι εμείς σιγά σιγά από τον άλλο μήνα θα ετοιμάσουμε το δωμάτιο της μπέμπας, ανυπομονώ!

@Giotitsa Εν τω μεταξύ ξέχασα να σου πω με όλα αυτά ότι οι αρτηρίες έπιασαν πάτο. Ο γιατρός έπαθε σοκ. Μου λέει μπράβο θεαματική αλλαγή!!! Χάρηκα πολύ. Σιγά  σιγά θα κόψουμε και το σαλοσπιρ, για τυπικούς λόγους το συνεχίζω για λίγο!

Το κάνατε το μπανάκι σας δηλαδή. Σε εμάς έχει αρκετή δροσιά και μόνιμα μαυρισμένο ουρανό. Όχι τίποτα άλλο με έχει πιάσει ψυχολογικο με τον καιρό!

Ναι Κατερίνα μου, έτσι ακριβώς! Μέσα στην ατυχία μας ήμασταν τυχεροί που δε μας συνέβη τίποτα!! Μαθήματα ζωής είναι αυτά, να μάθουμε να εκτιμάμε τα πάντα και να μη θεωρούμε τίποτα δεδομένο!

Εν τω μεταξύ κορίτσια εγώ όλη μέρα στο τηλέφωνο. Ξέρετε ψιλομαθευτηκε τι έγινε και όλοι μέρα με παίρνουν τηλέφωνο. Βέβαια να σας πω την αλήθεια αρχίζω να ενοχλουμαι, γιατί ρωτάνε κτλ, και εγώ δε μπορώ να το λέω με πιάνουν τα κλάματα. Καταλαβαίνω όμως και τους ανθρώπους που ανησύχησαν για εμας οπότε προσπαθώ να το διαχειριστω. Μέχρι τώρα η διαχείριση είναι ότι όταν κλαίω παίρνει το τηλέφωνο ο άντρας μου, χαχαχα! Σε δικούς μας ανθρώπους που έχω θάρρος λέω απέξω απέξω και τους λέω ότι θα τους πούμε όταν ξεχαστούμε λίγο. Από τα πιο ωραία που άκουσα είναι ότι θέλουν να τους στείλουμε φώτο να δούμε(μια θεία του άντρα μου). 

Έλεος με τη θεία... 

12 ώρες πρίν, tsilona είπε:

Εγώ μόλις συνειδητοποίησα ότι σε 14 μέρες μπαίνω στον 8ο.μήπως πρεπει να ετοιμάσω τπτ η μοσχαρα; κάνα ρούχο, καμία βαλίτσα; ούτε βαλίτσα δεν έχω βασικά. Πρέπει να παρω

Όχι καλέ μη βιάζεσαι μόλις γεννήσεις να τα ετοιμάσεις χαχαχ καλεεε κάνε αρχή εγώ έχω ήδη πλύνεις κ σιδερωσει αρκετά ααα στην βαλίτσα έμεινε μόνο να τα βαλω

9 ώρες πρίν, winspert είπε:

Κορίτσια γεια κ απο μενα. Συσπασεις μου ειπε ο γιατρος οτι ειναι φυσιολογικό να εχω απο δω κ περα 4 με 5 την ημερα αρκει να μην ειναι επαναλαμβανομενες πχ καθε 20 λεπτα. Κ λιγο πιο μετα κ 9 με 10 την ημερα... Οσο για μπανια, ενω τρελαίνομαι για τη θάλασσα λεω φετος να μην κανω κανένα απο επιλογη. Ξέχασα νω ρωτησω το γιατρο. Μαλλον οχι θα μου ελεγε αλλα φοβαμαι έτσι κ αλλιως... 

Οσο για τα πραγματάκια του μπεμπουλη, πηραμε κ την κουνια κ εχω κ εγω φτιάξει λίστα με ολα οσα θα χρειαστουμε... Δυστυχώς δεν ξερω ποτε θα τα αγοράσουμε γιατί οπως εχω ξαναγράψει δυστυχώς η πεθερα μου μας αφήνει σιγα σιγα οποτε ειναι λιγο περιπλοκα τα πράγματα.... Αυτα τα λιγα απι μένα... 

Αααα κ ο μπεμπουλης μου κινείται συνέχεια κ η μανούλα είναι ηρεμη... Χαχαχα 

Έτσι να κουνιέται συνέχεια το ζουζούνι αγάπη μου και να χαίρεσαι κάθε στιγμή! ❤️ Να πας και για ψώνια θα σε ανεβάσει τόσο πολύ ψυχολογικα

7 ώρες πρίν, sissy_geo είπε:

Γεια σας κορίτσιααα! Χθες είχα υπέρηχο... Μάλλον όχι υπέρηχο.. Κάθε 10 μέρες μετράμε τράχηλο και πλέον με βάζει και στον καρδιοτοκογράφο... Ο τράχηλος δόξα τον Θεό στα ίδια, και συσπάσεις δεν καταγράφει ο τοκογράφος καθόλου, αν και μεσα στη μερα θα νοιώσω απο κανενα σφίξιμο χωρίς πόνο όμως... Το νέο μου είναι ότι εκει που συζητούσαμε μου λέει, καλα ειμαστε, θέλω όμως να κάνουμε τις ενεσούλες κορτιζόνης για να ενισχύσουμε τα πνευμονάκια του μωρού..... Αυτό ήταν, εγω δεν θέλω και πολύ να χεστώ πάνω μου.. Της λέω βλέπετε κάτι να έρχεται και δεν μου το λέτε;;; Μου λέει μην αρχίζεις τα τρελά σου, απλά επειδή υπάρχει το θέμα με τον κοντό τράχηλο, θέλω να είμαστε ετοιμοι για παν ενδεχόμενο... Και ετσι, τις έκανα, τι μπορούσα να κάνω.. Να πω όχι;;; Και αν γινει καμιά στραβή να χτυπάω το κεφάλι μου στον τοίχο;;; Την ρώτησα για ποια εβδομάδα με βλέπει λόγω του τραχήλου και λέει αυτό δεν μπορούμε να το ξέρουμε. Είσαι πολύ υπάκουη και προσεκτική, έχω περιπτώσεις που χρειάστηκαν μεχρι και πρόκληση στο τέλος, και έχω και περιπτώσεις που το πήραν ελαφριά και γέννησαν πρόωρα... Ο Θεός είναι μεγάλος, βδομάδα βδομάδα το πάμε με πίστη και αισιοδοξία. Αυτά απο εμενα, απ'οτι διαβάζω είστε όλες καλά! Χαίρομαι πολύ! Επίσης με ρωτησε αν αρχισα να αγοράζω πράγματα για το μωρό. Και της λεω όχι, μπορώ να χαρώ;;;;; Μου λέει κόβεις την ιντερνετική ιατρική και αρχίζεις να χαίρεσαι να χαλαρώνεις και να ετοιμάζεσαι... Θα προσπαθήσω σιγαααα σιγααα να αρχίσω και εγω να παίρνω απο κάτι... Να κάνω πέρα τις φοβίες μου. 

Καλά έκανες κ έκανες τις ενεσουλες αγάπη πόσο εβδομάδων είσαι; ξεκινά ετοιμασιες θα ξεχάστεις κ θα περασει πιο ευχάριστα ο καιρός :)

Κορίτσια μου όμορφα καλημέρα από εμένα και να έχουμε όλες ένα πανέμορφο σαββατοκύριακο!!! 

Αγαπούλες εγώ έχω ήδη πλύνεις κ σιδερωσει πάρα πολλά ρουχαλάκια έμεινε μόνο να τα βάλω στη βαλίτσα αλλά θα το κάνω λίγο αργότερα αυτό προς το παρών ακόμη πλένω χαχαχ

Τη λίστα με τα του μωρού για το μαιευτήριο τα πήρα όλα μα όλα μέχρι κ το οινόπνευμα τις γάζες τα πάντα όλα... Τα δικά μ έμεινε να πάρω αν κ πήρα κάποια άλλα έχω ελλείψεις... Πρέπει να αρω νυχτικακια, επιθέματα στήθους και κάποια άλλα πραγματάκια! 

Έμειναν 2μηνες κ κάτι μέρες για τη γέννα... Πω πω νομίζω κοντευουμε εεεε;;;; για πείτε αν όλα κυλήσουν ομάδα κ δεν έχουμε κανένα πρόωρα κι ποια θα γεννήσει πρώτη;;; καλέ θα μπαίνουμε μια μια να λέμε ότι γεννήσαμε ε; κανονίστε μόλις γέννησετε να μην μπείτε ούτε να το πείτε αλίμονο σας χαχαχ

  • Μου αρέσει 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...