Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Άρα πιστεύεις ότι δεν θα υπάρξει θέμα με την σκόνη. Ούτε ότι εχτές έσκασε με το τέστ και έκλαιγε. Πρώτη φορά που σε εμβρυομεταφορα είχε 3 μέρες υπερβολικούς πόνους στην μέση ούτε να κάτσει ούτε να σηκωθεί και λέω μπασ και εγινε το θαύμα μας.Ναι το ξέρω με το άγχος έχεις δίκιο είναι για το μόνο θέμα που έχω άγχος λογικό όταν σου λένε οι γενετιστές ότι άμα κάνεις παιδί μέχρι τα 34 γιατί μετά είναι παθολογικό το σπέρμα τώρα είμαι 29 έχεις δίκιο συμφωνώ. Ελπίζω το τέστ να είναι λάθος και να δούμε την Κυριακή μια θετική χοριακη. Σε όλες σας το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αλήθεια 

      Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά την προηγούμενη Τετάρτη,βάλαμε ένα εμβρυακι.Ξεκινησα να κάνω τεστ από το Σάββατο η την Κυριακή αν θυμάμαι καλά και μέχρι την Τετάρτη το πρωί έβγαιναν αρνητικά (λογικό).Μετά έκανα αλλά δύο και βγήκαν θετικά,αύριο θα πάω για χοριακη.Αν θέλει να κάνει τεστ,καλό θα ήταν να περιμένει τουλάχιστον μία εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Οι πόνοι στην κοιλιά και τη μέση είναι καλό σημαδι, τουλάχιστον για μένα,διότι και τις δύο φορές που ήμουν έγκυος,είχα τέτοιους πόνους.Αλλα κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός,δεν υπάρχουν στάνταρ συμπτώματα.Καποιες γυναίκες δεν είχαν καθόλου συμπτώματα και παρόλα αυτά πήραν θετική χοριακη.Σχετικα με τη σκόνη και τον καφέ,ασφαλώς και δεν επηρεάζουν το έμβρυο.Αν είναι να πιάσει,θα πιάσει.Σας εύχομαι μια μεγάλη χοριακη και σε λίγο καιρό να γεμίσει η αγκαλιά σας με μωράκια ❤️

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Mamacita Alina είπε:

κι εγω 1.60 και εχω παρει 10 αλλα δε φαινεται... μονο κωλαρακι εκανα πραπανω... γενικα το σωμα μου δεν εχει αλλαξει και εχω μικρη κοιλια... εγω  ομω βλεπω διαορες σε μπουτκια βυζακια μαγουλακια και ας μου λενε που τα εβαλες.... αλλο δε φαινεται καθολου καθολου αλλο δε κανει μπαμ... εσενα φιλη υποθετω φαινεται...

Εγω 4 εχω βαλει και επισης μου φαινεται. Μπορει η κοιλια να μην ειναι πολυ μεγαλη αλλα εγω βλεπω διαφορα και στον ποπο και στα μπουτια και μη σου πω οτι κι οι γαμπιτσες μου φαινονται πιο τροφαντες... Ολοι μου λενε οτι δε φαινεται αλλα εγω ξεεεεερω!!Βεβαια, παιζει ρολο οτι η εγκυμοσυνη με βρηκε λογω εξωσωματικης στα πιο αδυνατα μου και στο 1ο τριμηνο εχασα κιολας, οποτε ο κωλος μου (για τον οποιο ειμαι υπερηφανη γενικα...χαχαχα) ειχε εξαφανιστει...τωρα ειναι πιο κοντα στα φυσιολογικα του επιπεδα!!


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, tsilona είπε:

Κάτι διάβασα για επίδομα τοκετού,δεν ξέρω αν κ πότε θα ισχύσει. Το είδατε; 

Ακουσα οτι ο Μητσοτακης εχει ταξει 2.000€ για καθε γεννα απο αρχες του 2020 ομως...Απο τα λογια μεχρι την πραξη βεβαια υπαρχει μεγαλη αποσταση, οποτε θα δειξει!!!Οπως και να 'χει βεβαια δε θα μας πιασει...

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinaki 86 είπε:

Ακουσα οτι ο Μητσοτακης εχει ταξει 2.000€ για καθε γεννα απο αρχες του 2020 ομως...Απο τα λογια μεχρι την πραξη βεβαια υπαρχει μεγαλη αποσταση, οποτε θα δειξει!!!Οπως και να 'χει βεβαια δε θα μας πιασει...

Δεν ξέρω αν μπορώ να βάλω το λινκ απ αυτό που διαβασα


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinaki 86 είπε:

Ακουσα οτι ο Μητσοτακης εχει ταξει 2.000€ για καθε γεννα απο αρχες του 2020 ομως...Απο τα λογια μεχρι την πραξη βεβαια υπαρχει μεγαλη αποσταση, οποτε θα δειξει!!!Οπως και να 'χει βεβαια δε θα μας πιασει...

Κι εγώ το άκουσα αυτό. Αλλά από Ιανουάριο 2020 είπε. Γιατί η μητέρα μου είδε μία έγκυο στην τηλεόραση που ρώτησε: "εγώ που θα γεννήσω τον Αύγουστο θα πάρω το επίδομα τοκετού;" Και της απάντησαν όχι, γιατί ξεκινάει από Ιανουάριο 2020.

Μόνο αυτό το link βρήκα. Πατήστε εδώ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Nikoleta... είπε:

Είσαι πιο προχωρημένη εσύ. Εγώ δεν είχα ποτέ αναγούλες. Μη σου πω τα πιο πολλά κιλά τα έβαλα στην αρχή. Αλλά τρώω ίδια ποσότητα με πριν μείνω έγκυος. Κι εγώ εδώ και 1 μήνα έχω μείνει στα 60 κιλά από τα 51,5 που ήμουν όταν ξεκίνησα. Έχω ύψος 1,60μ.

Εγώ εκτός από μεγάλη κοιλιά, έχω πρηστεί λίγο. Για παράδειγμα η βέρα μου δε μου μπαίνει από τον 3ο μήνα.

Με την βέρα ναι είχα θέμα από τον 4 την έβγαλα έχουν πριστεί τα πόδια χαμηλά και τα δάκτυλα μου και πίνω δύο Μαγνησία την ημέρα.. Μου κάνει δουλειά μόνο το να τα έχω ψηλά τα πόδια όσο για τα χέρια τίποτε 


n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , tsilona είπε:

Κάτι διάβασα για επίδομα τοκετού,δεν ξέρω αν κ πότε θα ισχύσει. Το είδατε; 

Το εχω ψαξει κοριτσια..δυστυχως επιδομα τοκετου 900 ευρω παιρνουν οσες γεννανε σπιτι, ναι καλα ακουσατε! Εμεις οι υπολοιπες ασφαλισμενες του εοππυ δικαιουμαστε μαιευτικη περιθαλψη δηλ ενα ποσο αφαιρειται στο νοσοκομειο απο τα νοσηλεια γυρω στα 400 ευρω απο οτι μου ειπαν, ειχα παρει τηλ την Παρασκευη.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Το εχω ψαξει κοριτσια..δυστυχως επιδομα τοκετου 900 ευρω παιρνουν οσες γεννανε σπιτι, ναι καλα ακουσατε! Εμεις οι υπολοιπες ασφαλισμενες του εοππυ δικαιουμαστε μαιευτικη περιθαλψη δηλ ενα ποσο αφαιρειται στο νοσοκομειο απο τα νοσηλεια γυρω στα 400 ευρω απο οτι μου ειπαν, ειχα παρει τηλ την Παρασκευη.

Αυτό που διαβασα έλεγε ότι πλέον δεν ισχύει μόνο για τοκετό στο σπίτι αλλά και για ιδιωτική κλινική! 

https://www.cretalive.gr/business/eopyy-ti-allazei-me-ta-epidoma-toketoy-kai-thn-apozhmiosh-gia-fysikotherapeies-980747

Επίσης! Άσχετο με τ άλλα φυσικα. Αχαχαχα

Ντοπλερ θα κάνετε; η αλλιώς τη γ επιπεδου; 

Στην 1η δεν είχα κάνει, δεν το χε αναφέρει...αλλα τώρα λέει θα μου το κάνει ο ίδιος... 


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Αυτό που διαβασα έλεγε ότι πλέον δεν ισχύει μόνο για τοκετό στο σπίτι αλλά και για ιδιωτική κλινική! 

https://www.cretalive.gr/business/eopyy-ti-allazei-me-ta-epidoma-toketoy-kai-thn-apozhmiosh-gia-fysikotherapeies-980747

Επίσης! Άσχετο με τ άλλα φυσικα. Αχαχαχα

Ντοπλερ θα κάνετε; η αλλιώς τη γ επιπεδου; 

Στην 1η δεν είχα κάνει, δεν το χε αναφέρει...αλλα τώρα λέει θα μου το κάνει ο ίδιος... 

Δυστυχως το αρθρο τα εχει μπερδεψει, δε ξερουν να γραφουν..τυπωσα το νεο φεκ κ πηρα τηλ στο τηλ που ελεγε πανω κ η υπαλληλος μου το ξεκαθαρισε! Δικαιουμαστε μαιευτικη περιθαλψη που σημαινει εκπτωση στα νοσηλεια που αφαιρειται απο το τελικο ποσο στο νοσοκομειο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida20 είπε:

Με την βέρα ναι είχα θέμα από τον 4 την έβγαλα έχουν πριστεί τα πόδια χαμηλά και τα δάκτυλα μου και πίνω δύο Μαγνησία την ημέρα.. Μου κάνει δουλειά μόνο το να τα έχω ψηλά τα πόδια όσο για τα χέρια τίποτε 

Κι εγώ την έβγαλα. Είναι πρησμένα τα χέρια και τα πόδια μου. Χθες ξύπνησα και το δεξί μου χέρι είχε τουμπανιάσει. Μετά από λίγο έφυγε το πολύ πρήξιμο. Εγώ παίρνω 6 χάπια μαγνήσιο την ημέρα.

Just now, tsilona είπε:

Ντοπλερ θα κάνετε; η αλλιώς τη γ επιπεδου; 

Εμένα ακόμα δε μου έχει πει κάτι για doppler. Ίσως πιο μετά μου πει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, tsilona είπε:

Αυτό που διαβασα έλεγε ότι πλέον δεν ισχύει μόνο για τοκετό στο σπίτι αλλά και για ιδιωτική κλινική! 

https://www.cretalive.gr/business/eopyy-ti-allazei-me-ta-epidoma-toketoy-kai-thn-apozhmiosh-gia-fysikotherapeies-980747

Επίσης! Άσχετο με τ άλλα φυσικα. Αχαχαχα

Ντοπλερ θα κάνετε; η αλλιώς τη γ επιπεδου; 

Στην 1η δεν είχα κάνει, δεν το χε αναφέρει...αλλα τώρα λέει θα μου το κάνει ο ίδιος... 

Θα μου κανει κ μενα αλλα δε μου εχει πει ποτε..λογικα τον αλλο μηνα..θα τον ρωτησω κ αυτο τελος μηνα που θα ξαναπαω, πρεπει να τα σημειωσω ενα ενα γιατι οταν παω εκει τα ξεχναω!

Link to comment
Share on other sites

Θα μου κανει κ μενα αλλα δε μου εχει πει ποτε..λογικα τον αλλο μηνα..θα τον ρωτησω κ αυτο τελος μηνα που θα ξαναπαω, πρεπει να τα σημειωσω ενα ενα γιατι οταν παω εκει τα ξεχναω!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια και απο εμενα. Μπαινω και σας διαβάζω συχνά. Η ψυχολογία μου όμως δεν είναι και η καλύτερη γι αυτό και δεν θελω να γράφω.

Το μωρό βγαίνει τέρμα κάτω στις μετρήσεις. Και απλά περιμένω ανά δύο βδομάδες να δούμε τι θα γίνει και μέχρι που θα φτάσω. Μπορεί να γεννήσω πολύ πρόωρα μπορεί και να πάω μέχρι τέλους.

Μέσα μου ένιωθα ότι θα δυσκολευτω πολύ σε αυτή την εγκυμοσύνη και δεν θα είναι όλα γαλήνια αλλά φάνηκα ως υπερβολική... Τέλος πάντων. Το μόνο που μπορω να κάνω και περναει απο το χερι μου ειναι να βελτιώσω τη διατροφη μου. Ο γιατρος επεμενε πως παιζει ρολο. Δεν ειμαι κοκκαλιαρα ειμαι ομως αδύνατη 1,74 και κιλά κάπου στα 58, και ακόμα ουσιαστικά δεν έχω πάρει γραμμάριο. Έτρωγα μόνο μεσημεριανό, απόγευμα έτρωγα φρούτα και βράδυ μια φρυγανιά αν έτρωγα με ελάχιστο τυρί.(Δεν ήθελε το στομάχι μου φαγητό, δεν άντεχα , δεν κάνω δίαιτα εννοείται) Οπότε πλέον κάνω διατροφή τρώω πολλά μικρά γεύματα και υγιεινά και ελπίζω κάτι να πετύχω με αυτό. Και το μόνο που μου δίνει δύναμη είναι ότι το μωρό κινείται συνέχεια και τα αμνιακα είναι φυσιολογικά . Φυσικά μου μιλάνε ακόμα για σύνδρομο(όχι νταουν αλλά οτιδήποτε αλλο) . Αλλά το γεγονός ότι είναι δραστήρια η μπέμπα και τα αμνιακα φυσιολογικά είναι αισιόδοξο μήνυμα.

Αυτά κορίτσια μου!! Μόλις έχω καλύτερα νεακια ή μόλις τέλος πάντων ανέβω ψυχολογικά θα συμμετέχω κι εγώ στις συζητησεις σας. Γιατί δεν θέλω να αγχωνω καμία κοπέλα! Ήδη από το Σάββατο που μπήκα στην 28η βδομάδα είμαι καλύτερα.. Μόλις φτάσω και 31 -32 θα ειμαι ακόμα πιο καλα!  Σας φιλώ!!!


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Καλημερα κοριτσια και απο εμενα. Μπαινω και σας διαβάζω συχνά. Η ψυχολογία μου όμως δεν είναι και η καλύτερη γι αυτό και δεν θελω να γράφω.

Το μωρό βγαίνει τέρμα κάτω στις μετρήσεις. Και απλά περιμένω ανά δύο βδομάδες να δούμε τι θα γίνει και μέχρι που θα φτάσω. Μπορεί να γεννήσω πολύ πρόωρα μπορεί και να πάω μέχρι τέλους.

Μέσα μου ένιωθα ότι θα δυσκολευτω πολύ σε αυτή την εγκυμοσύνη και δεν θα είναι όλα γαλήνια αλλά φάνηκα ως υπερβολική... Τέλος πάντων. Το μόνο που μπορω να κάνω και περναει απο το χερι μου ειναι να βελτιώσω τη διατροφη μου. Ο γιατρος επεμενε πως παιζει ρολο. Δεν ειμαι κοκκαλιαρα ειμαι ομως αδύνατη 1,74 και κιλά κάπου στα 58, και ακόμα ουσιαστικά δεν έχω πάρει γραμμάριο. Έτρωγα μόνο μεσημεριανό, απόγευμα έτρωγα φρούτα και βράδυ μια φρυγανιά αν έτρωγα με ελάχιστο τυρί.(Δεν ήθελε το στομάχι μου φαγητό, δεν άντεχα , δεν κάνω δίαιτα εννοείται) Οπότε πλέον κάνω διατροφή τρώω πολλά μικρά γεύματα και υγιεινά και ελπίζω κάτι να πετύχω με αυτό. Και το μόνο που μου δίνει δύναμη είναι ότι το μωρό κινείται συνέχεια και τα αμνιακα είναι φυσιολογικά . Φυσικά μου μιλάνε ακόμα για σύνδρομο(όχι νταουν αλλά οτιδήποτε αλλο) . Αλλά το γεγονός ότι είναι δραστήρια η μπέμπα και τα αμνιακα φυσιολογικά είναι αισιόδοξο μήνυμα.

Αυτά κορίτσια μου!! Μόλις έχω καλύτερα νεακια ή μόλις τέλος πάντων ανέβω ψυχολογικά θα συμμετέχω κι εγώ στις συζητησεις σας. Γιατί δεν θέλω να αγχωνω καμία κοπέλα! Ήδη από το Σάββατο που μπήκα στην 28η βδομάδα είμαι καλύτερα.. Μόλις φτάσω και 31 -32 θα ειμαι ακόμα πιο καλα!  Σας φιλώ!!!

Καλημερα κοριτσι μου! Το γεγονος δηλ οτι το μωρακι μπορει να ειναι μικρο, σου ειπε ο γιατρος οτι συνδεεται με προωρο τοκετο; Εφοσον ολα τα υπολοιπα ειναι καλα, τραχηλος κλπ..Επισης σου ανεφερε ο γιατρος σου για συνδρομα; Κ σε καποια αλλη εγκυμοσυνη δεν ειχες πει οτι ηταν πετιτ το μωρακι σου κ ηταν ολα καλα; Εσυ φαε οτι μπορεις καλυτερο, αυγα, γαλα, χυμους κ γενικα οτι σαρεσει γιατι κ συ απο οτι βλεπω εισαι μια αδυνατη κοπελα αρα κ το μωρακι αποκλειεται δηλ να ειναι λεπτο;

Ποτε θα ξαναπας γιατρο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...