Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , LeneL είπε:

      Εμείς παίρνουμε ένα τεράστιο χειροκρότημα για την συνεισφορά μας στην αύξηση του πληθυσμού...

      Γενικά δε θέλω να σε αποθαρρύνω, εγώ είμαι εκπαιδευτικός και δεν πήρα κανένα απολύτως επίδομα, λόγω του συνολικού εισοδήματος το οποίο μη φανταστείς ότι ξεπερνά κατά πολύ τις 40.000. ααα πήρα 40 ευρώ και για τα δύο από το δήμο που ανήκω, για το πρώτο γάλα!

      ούτε λοχείας κύησης και 9 μηνο;  εμένα ο άντρας μου είναι καπετάνιος όποτε όπως καταλαβαίνεις με παρασύρει το δικό του εισόδημα ! το δικό μ θα το έπιανε το 40αρι 

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Κορίτσια; 

Ρε σεις δλδ έλεος έγραψα ένα ολόκληρο κατεβατοοοο σας διάβασα όλες σχολίασα σε όλες κ μου λέει πως το κείμενο μου είναι σε απόκρυψη μέχρι να εγκριθεί για λόγους ασφαλείας... Τι φάση; 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, marioula1234 είπε:

Κορίτσια; 

Ρε σεις δλδ έλεος έγραψα ένα ολόκληρο κατεβατοοοο σας διάβασα όλες σχολίασα σε όλες κ μου λέει πως το κείμενο μου είναι σε απόκρυψη μέχρι να εγκριθεί για λόγους ασφαλείας... Τι φάση; 

Είχε βάλει καμια εικονα μεσα τιποτα ;


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Κορίτσια; 

Ρε σεις δλδ έλεος έγραψα ένα ολόκληρο κατεβατοοοο σας διάβασα όλες σχολίασα σε όλες κ μου λέει πως το κείμενο μου είναι σε απόκρυψη μέχρι να εγκριθεί για λόγους ασφαλείας... Τι φάση; 

Συνηθως με λινκ το κανει αυτο, αν κ εμενα μου το εκανε τις προαλλες χωρις λογο!

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, sissy_geo είπε:

@Farmakotriftena Νομίζω με ρώτησες πιο πάνω ποιο ειναι το δικό μου θέμα, εγώ όπως σας έχω ξαναγράψει εχω θέμα με τον τράχηλο. Είμαι η μόνη στην παρέα κορίτσια με κοντό τράχηλο. Τωρα όσο προχωράει η εγκυμοσύνη, τόσο πιο επικίνδυνο γίνεται. Όπως είναι λογικό μικραίνει. Όταν το ανακαλύψαμε στην αρχή δεν ήταν για περίδεση, ήταν μεσα στα όρια και σταθερός, και πλέον οι γιατροί δεν σε πάνε προληπτικά για περίδεση, το ελέγχουν με φάρμακα. Όμως ο τράχηλος κονταίνει οσο προχωράει η εγκυμοσύνη ούτως ή άλλως. Πόσο μάλλον αν είναι ηδη πιο κοντός... Εχει αρχίσει να μειώνεται λοιπόν, αν και κλειστός ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ... Εμένα το μωρό όμως δυσκολεύει ακόμα περισσότερο την κατασταση. Δηλαδή απο τη μια είμαι σε ακινησία προσπαθώνοντας να διατηρήσω τον τράχηλο οσο περισσότερο γίνεται και απο την άλλη, το μωρό που είναι ισχιακό, πατάει και κλωτσάει με όλο του το είναι ΤΟΝ ΤΡΑΧΗΛΟ... τόσο δυνατά που νομίζω οτι θα βγει κανένα πόδι απο'κει κάτω ξαφνικά και θα ψάχνομαι. Πόσο να αντέξει ενας ηδη κοντός τράχηλος... Δεν ξέρω.. .Κάνω ότι μου λέει η γιατρός, με πιάνει εννοείται απελπισία, αλλά δεν υπάρχει κάτι παραπάνω να κάνω πραγματικά. Μακάρι να βάλει το χέρι του ο Θεός να φτάσω μεχρι 36 που ειναι ο μεγάλος μου στόχος, γιατί έτσι όπως τα βλέπω τα πράγματα, με βλέπω να σας ενημερώνω σύντομα για γεννητούρια....

Γειά σου κορίτσι! Είμαι από τις μανούλεσ Αυγούστου αν και θα γεννήσω μέσα στον Ιούλιο μου φαίνεται. Ήμουν κ γω σε ακινησια από 23 εβδομαδων λόγω συσπασεων (πάρα πολλών) που μου κονταιναν τον τραχηλο. Να φανταστείς από 28η εβδομάδα ως τώρα 36η είχα και αίμα συχνά πυκνά λόγω αγγείων τραχήλου που έσπαγαν. Κ όμως έφτασα ως εδώ με πολύ άγχος και κλάμα ομολογώ. Μην απελπίζεσαι και να κάνεις θετικές σκέψεις. Όλα γίνονται και όλα θα πάνε καλά στο τέλος! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sophiav είπε:

Γειά σου κορίτσι! Είμαι από τις μανούλεσ Αυγούστου αν και θα γεννήσω μέσα στον Ιούλιο μου φαίνεται. Ήμουν κ γω σε ακινησια από 23 εβδομαδων λόγω συσπασεων (πάρα πολλών) που μου κονταιναν τον τραχηλο. Να φανταστείς από 28η εβδομάδα ως τώρα 36η είχα και αίμα συχνά πυκνά λόγω αγγείων τραχήλου που έσπαγαν. Κ όμως έφτασα ως εδώ με πολύ άγχος και κλάμα ομολογώ. Μην απελπίζεσαι και να κάνεις θετικές σκέψεις. Όλα γίνονται και όλα θα πάνε καλά στο τέλος! 

Συγνώμη που πετάγομαι στην συζήτηση, αλλά μου δίνεις κι εμένα κουράγιο :) Γιατί από την 15η βδομάδα ξεκίνησα να έχω συσπάσεις. Οπότε όσο μπορώ είμαι ξαπλωμένη. Όλο φοβάμαι μην γεννήσω τώρα ξαφνικά και δεν ζήσει το μωρό. Ο τράχηλός μου δυστυχώς δεν ξέρω αν κόντυνε, γιατί μετά την Β' επιπέδου δεν τον έχω ξαναμετρήσει.

Με το καλό εύχομαι το μωράκι σου!!!! :) 

@sissy_geo σε καταλαβαίνω. Θυμάμαι την περίπτωσή σου. Κι εμένα χτυπάει προς τα κάτω το μωρό και λέω πάει ο τράχηλος. Και έχω τη μία μέρα τον ίδιο φόβο με σένα μη γεννήσω ξαφνικά, αλλά από την άλλη παίρνω κουράγιο και σκέφτομαι θετικά από άλλες παρόμοιες περιπτώσεις. Όπως της Σοφίας.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nikoleta... είπε:

Συγνώμη που πετάγομαι στην συζήτηση, αλλά μου δίνεις κι εμένα κουράγιο :) Γιατί από την 15η βδομάδα ξεκίνησα να έχω συσπάσεις. Οπότε όσο μπορώ είμαι ξαπλωμένη. Όλο φοβάμαι μην γεννήσω τώρα ξαφνικά και δεν ζήσει το μωρό. Ο τράχηλός μου δυστυχώς δεν ξέρω αν κόντυνε, γιατί μετά την Β' επιπέδου δεν τον έχω ξαναμετρήσει.

Με το καλό εύχομαι το μωράκι σου!!!! :) 

@sissy_geo σε καταλαβαίνω. Θυμάμαι την περίπτωσή σου. Κι εμένα χτυπάει προς τα κάτω το μωρό και λέω πάει ο τράχηλος. Και έχω τη μία μέρα τον ίδιο φόβο με σένα μη γεννήσω ξαφνικά, αλλά από την άλλη παίρνω κουράγιο και σκέφτομαι θετικά από άλλες παρόμοιες περιπτώσεις. Όπως της Σοφίας.

Αγάπη στην εβδομάδα που είσαι το μωρό είναι μια χαρά βιώσιμο μην το ξανακουσω αυτό τι δυσοίωνα πράγματα είναι αυτά ακου εκεί δεν θα ζησει

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Συγνώμη που πετάγομαι στην συζήτηση, αλλά μου δίνεις κι εμένα κουράγιο :) Γιατί από την 15η βδομάδα ξεκίνησα να έχω συσπάσεις. Οπότε όσο μπορώ είμαι ξαπλωμένη. Όλο φοβάμαι μην γεννήσω τώρα ξαφνικά και δεν ζήσει το μωρό. Ο τράχηλός μου δυστυχώς δεν ξέρω αν κόντυνε, γιατί μετά την Β' επιπέδου δεν τον έχω ξαναμετρήσει.

Με το καλό εύχομαι το μωράκι σου!!!! :) 

@sissy_geo σε καταλαβαίνω. Θυμάμαι την περίπτωσή σου. Κι εμένα χτυπάει προς τα κάτω το μωρό και λέω πάει ο τράχηλος. Και έχω τη μία μέρα τον ίδιο φόβο με σένα μη γεννήσω ξαφνικά, αλλά από την άλλη παίρνω κουράγιο και σκέφτομαι θετικά από άλλες παρόμοιες περιπτώσεις. Όπως της Σοφίας.

@Nikoleta... Κ εμείς δεν τον μετρούσαμε. Δ έχει νόημα μετά από ένα σημείο. Εγώ παρακαλάω να πάρω άλλη μια βδομάδα, να φτάσω τουλάχιστον στην 37. Αλλά αν μου το έλεγες πριν δύο μήνες δ θα πίστευα ότι θα έφτανα εδώ. Θα τα καταφέρετε! Κανεις πολλές συσπασεις; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους τελειώσαμε με τη β επιπέδου! 3 φορές πήγαμε μέχρι να αποφασίσει να μας δείξει τη σπονδυλική! Ευτυχώς όλα καλά και μπορώ να ηρεμήσω λιγάκι επιτέλους και να ασχοληθώ με τις λίστες μου και τις έρευνες!!! Την επόμενη εβδομάδα έχω και την καμπύλη για να καταλήξουμε αν έχω ή δεν έχω διαβήτη κύησης τελικά...

  • Μου αρέσει 7

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Επιτέλους τελειώσαμε με τη β επιπέδου! 3 φορές πήγαμε μέχρι να αποφασίσει να μας δείξει τη σπονδυλική! Ευτυχώς όλα καλά και μπορώ να ηρεμήσω λιγάκι επιτέλους και να ασχοληθώ με τις λίστες μου και τις έρευνες!!! Την επόμενη εβδομάδα έχω και την καμπύλη για να καταλήξουμε αν έχω ή δεν έχω διαβήτη κύησης τελικά...

Αντε μπράβο κοριτσάκι μου καλά ψώνια σας έκανε την χάρη ο σουρτουκο

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Αγάπη στην εβδομάδα που είσαι το μωρό είναι μια χαρά βιώσιμο μην το ξανακουσω αυτό τι δυσοίωνα πράγματα είναι αυτά ακου εκεί δεν θα ζησει

Είμαι 26+4 μόνο. Και κανονικά είμαι 25+4. Απλά στην αυχενική και στη β' επιπέδου βγάλανε το μωρό μία βδομάδα μεγαλύτερο. Οι περισσότερες είστε πιο μεγάλη βδομάδα. Γενικά προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά. Απλά επειδή έχω συσπάσεις από πολύ νωρίς καμιά φορά φοβάμαι.

Just now, Sophiav είπε:

@Nikoleta... Κ εμείς δεν τον μετρούσαμε. Δ έχει νόημα μετά από ένα σημείο. Εγώ παρακαλάω να πάρω άλλη μια βδομάδα, να φτάσω τουλάχιστον στην 37. Αλλά αν μου το έλεγες πριν δύο μήνες δ θα πίστευα ότι θα έφτανα εδώ. Θα τα καταφέρετε! Κανεις πολλές συσπασεις; 

Πάντως να ξέρεις στη βδομάδα που είσαι μιά χαρά είναι το μωρό. Και η κολλητή μου γέννησε πριν 3 χρόνια περίπου στις 35 βδομάδες και κάτι μέρες (μπήκε βέβαια 1 βδομάδα θερμοκοιτίδα), αλλά είναι μια χαρά το μωρό. Απλά πιο πριν τις κάνανε ενέσεις κορτιζόνης για τα πνευμόνια του. Είσαι πολύ κοντά θα φτάσεις στο τέλος και θα πάνε όλα καλά!!!

Είμαι σχεδόν όλη μέρα ξαπλωμένη, αν είμαι καθιστή ή όρθια κάνω πολύ πιο πολλές. Ξαπλωμένη κάνω γύρω στις 9 με 10 την ημέρα. Και παίρνω κάθε πρωί και βράδυ τοκολυτικό χάπι για τις συσπάσεις.

Just now, Clue είπε:

Επιτέλους τελειώσαμε με τη β επιπέδου! 3 φορές πήγαμε μέχρι να αποφασίσει να μας δείξει τη σπονδυλική! Ευτυχώς όλα καλά και μπορώ να ηρεμήσω λιγάκι επιτέλους και να ασχοληθώ με τις λίστες μου και τις έρευνες!!! Την επόμενη εβδομάδα έχω και την καμπύλη για να καταλήξουμε αν έχω ή δεν έχω διαβήτη κύησης τελικά...

Όλα καλά λοιπόν!!!! Μπράβο! Καλά ψώνια! Και καλή επιτυχία στην καμπύλη σακχάρου, γιατί εμένα βγήκε χάλια και μου δώσανε διατροφή όπου βλέπω να χάνω 10 κιλά....

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Nikoleta... είπε:

Είμαι 26+4 μόνο. Και κανονικά είμαι 25+4. Απλά στην αυχενική και στη β' επιπέδου βγάλανε το μωρό μία βδομάδα μεγαλύτερο. Οι περισσότερες είστε πιο μεγάλη βδομάδα. Γενικά προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά. Απλά επειδή έχω συσπάσεις από πολύ νωρίς καμιά φορά φοβάμαι.

Πάντως να ξέρεις στη βδομάδα που είσαι μιά χαρά είναι το μωρό. Και η κολλητή μου γέννησε πριν 3 χρόνια περίπου στις 35 βδομάδες και κάτι μέρες (μπήκε βέβαια 1 βδομάδα θερμοκοιτίδα), αλλά είναι μια χαρά το μωρό. Απλά πιο πριν τις κάνανε ενέσεις κορτιζόνης για τα πνευμόνια του. Είσαι πολύ κοντά θα φτάσεις στο τέλος και θα πάνε όλα καλά!!!

Είμαι σχεδόν όλη μέρα ξαπλωμένη, αν είμαι καθιστή ή όρθια κάνω πολύ πιο πολλές. Ξαπλωμένη κάνω γύρω στις 9 με 10 την ημέρα. Και παίρνω κάθε πρωί και βράδυ τοκολυτικό χάπι για τις συσπάσεις.

Όλα καλά λοιπόν!!!! Μπράβο! Καλά ψώνια! Και καλή επιτυχία στην καμπύλη σακχάρου, γιατί εμένα βγήκε χάλια και μου δώσανε διατροφή όπου βλέπω να χάνω 10 κιλά....

@Nikoleta... Γ αυτό το παλεύω ακόμα με ξάπλα μπας κ γλυτώσουμε τη θερμοκοιτίδα. Εγώ μιλάμε έκανα πολλές... Κάνα 20-25 τη μέρα σίγουρα. Είχε τύχει πολλές φορές να κάνω κ τακτικές ανα 5 λεπτά.Αλλα όντως θέλει ξάπλα να μη πιέζεται ο τράχηλος.Οσο περισσότερο αντέχεις. Εμένα γύρω στ 20η ξεκίνησαν αλλά άργησα ν το παρω χαμπάρι κ κρεβατωθηκα από 23η.Θα τα καταφέρεις. Το άγχος τις χειροτερευει. 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου πως είστε?? Εμείς στήσαμε επιτέλους τη συρταριέρα, την κούνια και το λίκνο! Κάθομαι και τα χαζεύω και γελάω σαν το βλαμένο.. Από αύριο αρχίζω και τα πλυντήρια με τα ρουχαλάκια του μπέμπη! Μα τιιιι ωραία που είναι όλα αυτά... :x:x:x

  • Μου αρέσει 7

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα έκανα το 1ο κτγ και δεν έκανα καμία συσπαση. Ο γιατρός είπε είναι νωρίς ακόμα. Το θέμα είναι ότι στην 1η δεν έκανα καθόλου κ δεν ξέρω αν τις καταλάβω αν γίνουν τώρα. 


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Sophiav είπε:

Γειά σου κορίτσι! Είμαι από τις μανούλεσ Αυγούστου αν και θα γεννήσω μέσα στον Ιούλιο μου φαίνεται. Ήμουν κ γω σε ακινησια από 23 εβδομαδων λόγω συσπασεων (πάρα πολλών) που μου κονταιναν τον τραχηλο. Να φανταστείς από 28η εβδομάδα ως τώρα 36η είχα και αίμα συχνά πυκνά λόγω αγγείων τραχήλου που έσπαγαν. Κ όμως έφτασα ως εδώ με πολύ άγχος και κλάμα ομολογώ. Μην απελπίζεσαι και να κάνεις θετικές σκέψεις. Όλα γίνονται και όλα θα πάνε καλά στο τέλος! 

Τωρα είσαι 36;;;;; Τι τέλεια!!! Τέλειωσες, τίποτα δεν εμεινε!!!! Αχ πόσο κουράγιο μου έδωσες! Ευχαριστώ πολύ!! Με το καλό να έρθει το μωράκι σου!! Όσο πιο αργά γίνεται!! :grin:

2 ώρες πρίν, Nikoleta... είπε:

Συγνώμη που πετάγομαι στην συζήτηση, αλλά μου δίνεις κι εμένα κουράγιο :) Γιατί από την 15η βδομάδα ξεκίνησα να έχω συσπάσεις. Οπότε όσο μπορώ είμαι ξαπλωμένη. Όλο φοβάμαι μην γεννήσω τώρα ξαφνικά και δεν ζήσει το μωρό. Ο τράχηλός μου δυστυχώς δεν ξέρω αν κόντυνε, γιατί μετά την Β' επιπέδου δεν τον έχω ξαναμετρήσει.

Με το καλό εύχομαι το μωράκι σου!!!! :) 

@sissy_geo σε καταλαβαίνω. Θυμάμαι την περίπτωσή σου. Κι εμένα χτυπάει προς τα κάτω το μωρό και λέω πάει ο τράχηλος. Και έχω τη μία μέρα τον ίδιο φόβο με σένα μη γεννήσω ξαφνικά, αλλά από την άλλη παίρνω κουράγιο και σκέφτομαι θετικά από άλλες παρόμοιες περιπτώσεις. Όπως της Σοφίας.

@Nikoleta... Έτσι πρέπει να κάνουμε... Θετικές σκέψεις και υπομονή! Όλα καλά θα πάνε!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sophiav είπε:

@Nikoleta... Γ αυτό το παλεύω ακόμα με ξάπλα μπας κ γλυτώσουμε τη θερμοκοιτίδα. Εγώ μιλάμε έκανα πολλές... Κάνα 20-25 τη μέρα σίγουρα. Είχε τύχει πολλές φορές να κάνω κ τακτικές ανα 5 λεπτά.Αλλα όντως θέλει ξάπλα να μη πιέζεται ο τράχηλος.Οσο περισσότερο αντέχεις. Εμένα γύρω στ 20η ξεκίνησαν αλλά άργησα ν το παρω χαμπάρι κ κρεβατωθηκα από 23η.Θα τα καταφέρεις. Το άγχος τις χειροτερευει. 

Λίγο έμεινε και αφού είσαι και ξάπλα θα την γλιτώσεις. Όλα καλά θα πάνε! Έκανες τόσες πολλές συσπάσεις από τόσο νωρίς; Και ξαπλωμένη ακόμα έκανες τόσες; Εγώ πήγα σε ένα γάμο και επειδή ήμουν 7 ώρες καθιστή έκανα 13 συσπάσεις μέσα σε αυτές τις ώρες. Και από τότε προσέχω. Προσπαθώ να μην αγχώνομαι, γιατί όντως τις χειροτερεύει το άγχος.

Just now, sissy_geo είπε:

@Nikoleta... Έτσι πρέπει να κάνουμε... Θετικές σκέψεις και υπομονή! Όλα καλά θα πάνε!!

Να σκεφτόμαστε θετικά! Είδες; Και άλλες κοπέλες έχουν παρόμοιο πρόβλημα και όλα καλά. Παίρνουμε κουράγιο έτσι. Μιλάω και με μία άλλη κοπέλα που κι εκείνη έχει συσπάσεις αρκετές και έχει βάλει και πεσσό, την βγάζει ξάπλα κι εκείνη όλη μέρα, αλλά ευτυχώς είναι καλά προς το παρόν.

Ρώτησα και τον γιατρό μου αν θα γεννήσω πριν την ΠΗΤ μου λόγω συσπάσεων και μου είπε ότι αυτό δεν είναι απαραίτητο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...