Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, tsilona είπε:

Ήμουν θάλασσα κ διαβασα τα νέα στο νετ. 

Λέει η άλλη από δίπλα, με τον γκαντέμη πρωθυπουργό τι περιμέναμε; αχαχχα

Χαχαχα ναι το διάβασα στα σχόλια που το λέγανε στο ίντερνετ. Μία αυτό στην Χαλκιδική μία σήμερα ο σεισμός. Και δεν έχει κλείσει ούτε μήνα...

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Nikoleta... είπε:

Χαχαχα ναι το διάβασα στα σχόλια που το λέγανε στο ίντερνετ. Μία αυτό στην Χαλκίδα μία σήμερα ο σεισμός. Και δεν έχει κλείσει ούτε μήνα...

Στη Χαλκίδα τι έγινε καλέ;; 


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμενα τον τελευταιο καιρο πετρωνει η κοιλια μου..Ο γιατρος ειπε οτι ειναι συσπασουλες αλλα δεν εδωσε αλλη σημασια..Κυριως οταν ειμαι ορθια το παθαινω..Δεν μου συνεστησε ομως να κανω κατι

Και εγω εκλαιγα πολυ στο πρωτο τριμηνο..Μετα καπως καλυτερα αλλα τωρα με την αλλαγη του μηνα δε ξερω παλι εχω εντονες διακυμανσεις..Ο Θεος να βαλει το χερι του να πανε ολα καλα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Στη Χαλκίδα τι έγινε καλέ;; 

Α, καλά Χαλκιδική ήθελα να πω.... Το διορθώνω. Κουνήθηκε και το μυαλό μου με τον σεισμό φαίνεται.

Just now, Kiki1 είπε:

Εμενα τον τελευταιο καιρο πετρωνει η κοιλια μου..Ο γιατρος ειπε οτι ειναι συσπασουλες αλλα δεν εδωσε αλλη σημασια..Κυριως οταν ειμαι ορθια το παθαινω..Δεν μου συνεστησε ομως να κανω κατι

Και εγω εκλαιγα πολυ στο πρωτο τριμηνο..Μετα καπως καλυτερα αλλα τωρα με την αλλαγη του μηνα δε ξερω παλι εχω εντονες διακυμανσεις..Ο Θεος να βαλει το χερι του να πανε ολα καλα

Παίρνεις μαγνήσιο; Κι εμένα πετρώνει και είναι συσπάσεις. Εγώ το νιώθω πιο πολύ όταν είμαι όρθια, καθιστή ή ξαπλωμένη ανάσκελα. Αν δεν είναι πολλές οι συσπάσεις την ημέρα δεν πειράζει.

Εγώ ευτυχώς τώρα δεν είμαι όπως στο 1ο τρίμηνο, αλλά έχω άλλο πρόβλημα. Έχω αϋπνίες και με πιάνει εκνευρισμός. Δε με παίρνει ο ύπνος το βράδυ.

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona said:

Οι Αθηναιες όλα καλά;; διάβασα κουνηθηκατε καλα

Κορίτσια εγώ χέστηκα πάνω μου. Ήμασταν στο mall στο 0. Υπόγειο δλδ. Πήγαμε να πάρουμε καρότσι! Έπαιζε και ανακοίνωση από τα μεγάφωνα "παρακαλώ εκκενώστε το χώρο" και μου είχε σηκωθεί η τρίχα. Να μας βλέπατε να πετάμε μέσα στο αυτοκίνητο καρότσι, σκελετό, πορτ μπεμπέ και καθισματάκι αυτοκινήτου για να φύγουμε! Να σημειωθεί ότι οδηγώ εγώ κι όταν έγινε ο σεισμός πήγαινα προς την τουαλέτα. Μου κόπηκαν όλα.. χαχαχα Μεταβολή και αποχώρηση! Μέχρι να βγούμε από τα υπόγεια ήμουν χάλια! Ακόμα δεν έχω συνέλθει... 

Πήρα καρότσι όμως! Και μία κουβερτούλα εχθές!!! Στο σπίτι δοκίμασα το καρότσι και χαίρομαι!

  • Λυπημένη/-ος 3

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Clue είπε:

Κορίτσια εγώ χέστηκα πάνω μου. Ήμασταν στο mall στο 0. Υπόγειο δλδ. Πήγαμε να πάρουμε καρότσι! Έπαιζε και ανακοίνωση από τα μεγάφωνα "παρακαλώ εκκενώστε το χώρο" και μου είχε σηκωθεί η τρίχα. Να μας βλέπατε να πετάμε μέσα στο αυτοκίνητο καρότσι, σκελετό, πορτ μπεμπέ και καθισματάκι αυτοκινήτου για να φύγουμε! Να σημειωθεί ότι οδηγώ εγώ κι όταν έγινε ο σεισμός πήγαινα προς την τουαλέτα. Μου κόπηκαν όλα.. χαχαχα Μεταβολή και αποχώρηση! Μέχρι να βγούμε από τα υπόγεια ήμουν χάλια! Ακόμα δεν έχω συνέλθει... 

Πήρα καρότσι όμως! Και μία κουβερτούλα εχθές!!! Στο σπίτι δοκίμασα το καρότσι και χαίρομαι!

Ρε αγάπη συγνώμη ετσι οπως τα περιγραφείς με κανεις και γελάω χαχαχαχαχαχαχαχα αλλά τι πέρασες μωρέ γλυκουλα μου όλα καλά τώρα ετσι δεν είναι παει πέρασε 

Επεξεργάστηκαν by Giotitsa
  • Χαχα 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Κορίτσια εγώ χέστηκα πάνω μου. Ήμασταν στο mall στο 0. Υπόγειο δλδ. Πήγαμε να πάρουμε καρότσι! Έπαιζε και ανακοίνωση από τα μεγάφωνα "παρακαλώ εκκενώστε το χώρο" και μου είχε σηκωθεί η τρίχα. Να μας βλέπατε να πετάμε μέσα στο αυτοκίνητο καρότσι, σκελετό, πορτ μπεμπέ και καθισματάκι αυτοκινήτου για να φύγουμε! Να σημειωθεί ότι οδηγώ εγώ κι όταν έγινε ο σεισμός πήγαινα προς την τουαλέτα. Μου κόπηκαν όλα.. χαχαχα Μεταβολή και αποχώρηση! Μέχρι να βγούμε από τα υπόγεια ήμουν χάλια! Ακόμα δεν έχω συνέλθει... 

Πήρα καρότσι όμως! Και μία κουβερτούλα εχθές!!! Στο σπίτι δοκίμασα το καρότσι και χαίρομαι!

Αυτές οι αγορές θα σου μείνουν αξέχαστες ρε αγάπη!(έτσι κι αλλιώς μένουν αλλά τώρα και για έναν παραπάνω λόγο) Με το καλό να τα χαρεί το νινί σου τα πραγματάκια του! 

Εγώ ήμουν στο παιδικό δωμάτιο εκείνη την ώρα όρθια και κρατήθηκα απ'την κούνια του μπέμπη γιατί νόμιζα ότι θα πέσω.. Ασυναίσθητα έπιασα την κοιλιά μου και έλεγα "Παναγία μου, Παναγία μου!" Χαχαχα για γέλια και για κλάματα μαζί! Είχα και τη γάτα μου από δίπλα που τα είχε χάσει, κατατρόμαξε το μανάρι μου! Μετά για κανα μισάωρο έτρεμαν τα πόδια μου.. Ουφφφφ γράψτε μας και οι υπόλοιπες Αθηναίες ότι είναι όλα καλά...

  • Μου αρέσει 1

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Dimutrul είπε:

Εφτασες μέχρι 30 βδομάδες μια χαρά είσαι ήδη!..αν περάσουν άλλες τέσσερις ακόμη καλύτερα!έχεις το πρώτο μαξιλαράκι που λεν! Μακάρι να ήμουν κ γω τόσο!

Κάθε μερα ειναι ένας αγώνας και ένα κέρδος! Εσυ με περίδεση μη φοβάσαι τίποτα! :wink: Απ'οτι ξέρω σου βγάζουν το ραματάκι όταν ΠΡΕΠΕΙ να γεννήσεις. Δεν εχεις φόβο! Αλλά εννοείται προσοχή ε! 

1 hour ago, Giotitsa είπε:

Ναι αγάπη ετσι λένε Οχι να μην αγχώδεις διότι οπως Εχω πει εγώ πίσω μου Εχω ιστορικό αυτό πρεπει να το Εχετε όλες στο μυαλό σας πουμε διαβάζετε μην με συγκρίνετε και τρομαζετε

Δεν τρομάζω παιδί μου, για όλες μας το λεω.. Και εμένα μια κάνει σαν τρελό μια κοιμάται... Τι να πω ρε κορίτσια! Ψυχραιμίααααα σε όλες μας!!! Το φάγαμε το γαϊδούρι.. Η ουρά έμεινε! 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια κι εμεις στον Πειραια κουνηθηκαμε καλαααα!!Εγω ημουν στη δουλεια εκεινη την ωρα και ετοιμαζομουν να σχολασω...επεσαν γυρω μου και κατι πραγματακια αλλα ευτυχως οοοοολα καλα!!Το μονο κακο ηταν οτι αγχωθηκα λιγο επειδη ειχαν νεκρωσει τα τηλεφωνα και δεν μπορουσα να επικοινωνησω με τον αντρα μου αλλα μετα απο καμια ωρα που καταφερα να τον βρω τελικα δεν ειχε καταλαβει τιποτα...ηταν στο δρομο και δεν ειχε παρει χαμπαρι!!Επισης, του μπεμπη καπως του εχει μεινει το κουνημα μου φαινεται και δεν εχει σταματησει να κλωτσαει...χαχαχα!!

@Clue καταλαβαινω τον πανικο αλλα παραλληλα πεθανα στα γελια με την περιγραφη σου!!!Χαχαχα...τουλαχιστον προλαβατε και φορτωσατε το καροτσι!!!

@Giotitsa χαιρομαι που ολα ειναι μια χαρα με τον μπεμπη σου!!Απλα ηθελε να ξεκουραστει μωρε λιγο το παιδι...εσυ βεβαια εννοειται οτι καλα κανεις και εισαι σε εγρηγορση!!

Εγω χθες ειχα υπερηχο.Ολα τελεια μεχρι στιγμης. Ο μικρουλης εχει παει 820 γραμμαρια και ολες οι μετρησεις ηταν φυσιολιγικες. Τον ειδαμε και σε 4D και ηταν κουκλοοοος!!! Απο ' δω και περα βεβαια, εγω θα πρεπει να ειμαι ακομα πιο προσεκτικη γιατι η μητρα μου μπορει μεχρι τωρα να ανταποκρινεται μια χαρα, αλλα δεν ξερουμε μεχρι ποτε αφου στην περιπτωση μου ειναι αυξημενες οι πιθανοτητες προωρου τοκετου. Οπως ειπε ο γιατρος μου ομως, πιασαμε το πρωτο μαξιλαρακι των 26 εβδομαδων, οποτε προχωραμε αισιοδοξα για το επομενο!!

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια καλησπέρα. Δε με αναζητάτε και χαίρομαι γιατί πραγματικά το είχα ανάγκη να απέχω λίγο. Βρήκα λοιπόν αφορμή το ότι δεν έχουμε καλό ιντερνέτ στο σπίτι πλέον και πραγματικά απειχα απ όλα. Οπού και να έμπαινα έβλεπα κακά γεγονότα και άρχισα λίγο να χάνω τη μπάλα και να στρεσαρομαι υπερβολικά. Ειδικά μετά από το άγχος που απέκτησα για τη γεννα μου πλέον. Οπότε για να μη σας αγχώνω κι εσάς ηρεμησα οσο γινόταν να ηρεμήσω γιατί εντελώς δε παίζει και επανήλθα.

Ένα συμπέρασμά έχω μονο. Πώς πέρασε (σχεδόν) έτσι ο 7ος και πάμε προς 8ο; ο 6ος ήταν αμετακίνητος!!

Ήδη διανυω την 30η εβδομάδα. Καλέ πότε; και ουτε ρουχαλακια δεν έχω ετοιμάσει!!

Καλώς σας ξανά βρήκα αν και ίσως χάνομαι ακόμη που και που λιγάκι.

  • Μου αρέσει 6

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Δε με αναζητάτε και χαίρομαι γιατί πραγματικά το είχα ανάγκη να απέχω λίγο. Βρήκα λοιπόν αφορμή το ότι δεν έχουμε καλό ιντερνέτ στο σπίτι πλέον και πραγματικά απειχα απ όλα. Οπού και να έμπαινα έβλεπα κακά γεγονότα και άρχισα λίγο να χάνω τη μπάλα και να στρεσαρομαι υπερβολικά. Ειδικά μετά από το άγχος που απέκτησα για τη γεννα μου πλέον. Οπότε για να μη σας αγχώνω κι εσάς ηρεμησα οσο γινόταν να ηρεμήσω γιατί εντελώς δε παίζει και επανήλθα.

Ένα συμπέρασμά έχω μονο. Πώς πέρασε (σχεδόν) έτσι ο 7ος και πάμε προς 8ο; ο 6ος ήταν αμετακίνητος!!

Ήδη διανυω την 30η εβδομάδα. Καλέ πότε; και ουτε ρουχαλακια δεν έχω ετοιμάσει!!

Καλώς σας ξανά βρήκα αν και ίσως χάνομαι ακόμη που και που λιγάκι.

Όλες χρειάστηκαμε νομίζω χρόνο. Εγώ σας είχα αφήσει για αρκετό καιρό πάντως.. Και είμαι σίγουρη πως καμία δεν ξεχνάει την άλλη κι ας μην απαντάμε.. Να μην διαβάζεις τίποτα και να μην αγχώνεσαι για τίποτα... Η αναμονή είναι γλυκιά. Καληνύχτα κεφτεδακια μουυ

  • Μου αρέσει 2

n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Mamacita Alina είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Δε με αναζητάτε και χαίρομαι γιατί πραγματικά το είχα ανάγκη να απέχω λίγο. Βρήκα λοιπόν αφορμή το ότι δεν έχουμε καλό ιντερνέτ στο σπίτι πλέον και πραγματικά απειχα απ όλα. Οπού και να έμπαινα έβλεπα κακά γεγονότα και άρχισα λίγο να χάνω τη μπάλα και να στρεσαρομαι υπερβολικά. Ειδικά μετά από το άγχος που απέκτησα για τη γεννα μου πλέον. Οπότε για να μη σας αγχώνω κι εσάς ηρεμησα οσο γινόταν να ηρεμήσω γιατί εντελώς δε παίζει και επανήλθα.

Ένα συμπέρασμά έχω μονο. Πώς πέρασε (σχεδόν) έτσι ο 7ος και πάμε προς 8ο; ο 6ος ήταν αμετακίνητος!!

Ήδη διανυω την 30η εβδομάδα. Καλέ πότε; και ουτε ρουχαλακια δεν έχω ετοιμάσει!!

Καλώς σας ξανά βρήκα αν και ίσως χάνομαι ακόμη που και που λιγάκι.

Εσυ εισαι τοσο αισιοδοξο κοριτσι τι επαθες παιδι μου ξαφνικα; μπορεις να μη διαβαζεις τετοια πραγματα;; βαλτε τραγουδια καλε να ακουσουν κ τα μωρακια, εγω απο το πρωι αυτο κανω χαχα εχω βαλει youtube κ ακουμε με τον μπεμπη! Δε θελω απαισιοδοξες σκεψεις, κοντευουμε κοριτσια! Ενταξει κ γω αγχωνομαι σαν πρωτομαμα, σκεφτομαι εκεινη τη στιγμη κυριως, κ θελω να πανε ολα καλα! 

Βρε τι παθαμε οι Αθηναιες χθες! Εμενα ηταν η τελευταια μερα στη δουλεια κ την ειχα φανταστει αλλιως! Χαλαρη, να χαιρετησω κοσμο κλπ. Μετα οπου φυγει φυγει, ουτε που ξανα μπηκα μεσα, μου εφεραν τα πραγματα μου κ μαλιστα αφησα κ καποια που ηθελα βα παρω μαζι μου...μεχρι να γυρισω την εφαγα την ταλαιπωρια μου γιατι δεν ηθελα να μπω σε μετρο κ περιμενα προαστιακο! Τελοσπαντων ολα καλα..ολες ειμαστε καλα απο οτι ειδα! 

Σας φιλω ολες!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Kiki1 είπε:

Οχι δεν μου εδωσε μαγνησιο μονο κατι πολυβιταμινες παιρνω.Δεν ειναι υπερ του να παιρνεις και πολλα απο οτι εχω καταλαβει.Κι εγω δε κοιμαμαι καλα και δεν πινω καν καφε...

Εμένα με το που ξεκίνησα να έχω συσπάσεις μου έδωσε μαγνήσιο. Και πιο μετά μου έδωσε ειδικό χάπι για τις συσπάσεις επειδή έκανα πιο πολλές.

Πάντως μην αγχώνεσαι, γιατί και να κάνεις λίγες συσπάσεις την μέρα δεν πειράζει. Αν δεις ότι είναι πολλές τότε να πάρεις τον γιατρό σου. Έχω καταλάβει ότι ο κάθε γιατρός έχει δική του τακτική. 

Ούτε εγώ πίνω καφέ, αλλά οι αϋπνίες συνεχίζονται. Από τις ορμόνες είναι και ίσως από την αγωνία μας να πάνε όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...