Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Angot είπε:

      εμένα πάντως ο εργοδοτουλης μπυ θέλει να με πληρώσει χαχαχα με έχει πάρει 3 φορες να με ρωτήσει αν θα με πληρώσει και ποτέ, του στυλ και τι δε θα πληρώνεσαι εσυ πια; άμα θες πλήρωσε με του ειπα δεν εχω θέμα  χαχαχα

      Ε δεν έχεις γεννήσει ακόμα γι'αυτό ΧΑ ΧΑ !!

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Nikoleta... είπε:

Εμένα με το που ξεκίνησα να έχω συσπάσεις μου έδωσε μαγνήσιο. Και πιο μετά μου έδωσε ειδικό χάπι για τις συσπάσεις επειδή έκανα πιο πολλές.

Πάντως μην αγχώνεσαι, γιατί και να κάνεις λίγες συσπάσεις την μέρα δεν πειράζει. Αν δεις ότι είναι πολλές τότε να πάρεις τον γιατρό σου. Έχω καταλάβει ότι ο κάθε γιατρός έχει δική του τακτική. 

Ούτε εγώ πίνω καφέ, αλλά οι αϋπνίες συνεχίζονται. Από τις ορμόνες είναι και ίσως από την αγωνία μας να πάνε όλα καλά.

Τι κανεις?Σημερα καπως καλυτερα με τις συσπασεις..Χτες ηταν δραμα κυριως το πρωι..Εγω την ημερα δεν κλεινω ματι και το βραδυ κοιμαμαι αλλα ξυπναω συνεχως και πολυ νωρις επισης!Αχ αυτες οι ορμονες...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, tsilona είπε:

Νιώθετε κ σεις βάρος στα πόδια; όχι πρήξιμο, βάρος. Νοιώθω ότι κουβαλάω 500 κιλα αλλά είμαι μείον 12 πλέον απτή μέρα του θετικού τεστ. 

Επίσης οι ζαχαρενιες ερώτηση. Πίνετε καφέ πχ η τσάι με το γεύμα. Μετράτε 1 ώρα μετά την τελευταία μπουκιά φαΐ, η μετά κ απτό ρόφημα;

Τον καφέ το πρωί πχ τον τελείωσα μισή ώρα μετά το πρωινό. Πότε ήταν η σωστή ώρα να μετρηθω; στις 10 τελείωσα το φαΐ, και στις 10.30 έπλυνα την κούπα... Μετρήθηκα και στις 11 και στις 11.30.το σωστο ποιο είναι; οεο; 

Σε εμένα έχει τύχει να νιώσω ότι δε με κρατάνε τα πόδια μου. Δεν ξέρω αν είναι το ίδιο.

Εγώ ανήκω πλέον στις ζαχαρένιες, αλλά θα πάω σε ενδοκρινολόγο την Παρασκευή, οπότε θα δω πότε θα μου πει να μετριέμαι κι αν θες σου λέω.

Τα τσιμπήματα με το μηχανάκι τόσες φορές τη μέρα δεν πονάνε;

Just now, Kiki1 είπε:

Τι κανεις?Σημερα καπως καλυτερα με τις συσπασεις..Χτες ηταν δραμα κυριως το πρωι..Εγω την ημερα δεν κλεινω ματι και το βραδυ κοιμαμαι αλλα ξυπναω συνεχως και πολυ νωρις επισης!Αχ αυτες οι ορμονες...

Επιτέλους μπήκα στον 7ο σήμερα! Είμαι 27+0! Άσε έσπασα καταλάθος ένα μπουκάλι λάδι που μόλις είχα γεμίσει και έγινα και εγώ και όλη η κουζίνα χάλια. Δεν ήταν καλή μέρα... Ευτυχώς δεν κόπηκα.

Εσύ τι κάνεις;

Είχες πολλές χθες το πρωί; Εγώ πριν το είχα αυτό να ξυπνάω πολύ νωρίς. Τώρα δεν μπορώ να κοιμηθώ το βράδυ. Και σήμερα είμαι με κόκκινα μάτια από την αϋπνία...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κεφτεδακια πως είστε σήμερα; τι γίνεται όσες έχετε συσπάσεις; εγώ είχα δύο μέρες τώρα κάτι χαζά πονακια κυρίως όταν ξαπλωνα ανάσκελα σε όλη την κοιλιά και κάτι σαν τσιμπήματα κάτι σαν πόνοι περιόδου δεν μπορώ να καταλάβω τι είναι. Επίσης άρχισε η κοιλιά μου να βαδίζει μπρος τα κάτω ούτε αυτό ξέρω τι σημαίνει. Δώστε τα φώτα σας


n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida20 είπε:

Καλημέρα κεφτεδακια πως είστε σήμερα; τι γίνεται όσες έχετε συσπάσεις; εγώ είχα δύο μέρες τώρα κάτι χαζά πονακια κυρίως όταν ξαπλωνα ανάσκελα σε όλη την κοιλιά και κάτι σαν τσιμπήματα κάτι σαν πόνοι περιόδου δεν μπορώ να καταλάβω τι είναι. Επίσης άρχισε η κοιλιά μου να βαδίζει μπρος τα κάτω ούτε αυτό ξέρω τι σημαίνει. Δώστε τα φώτα σας

Καλημέρα Ελπιδακι... Καλημέρα κορίτσια! Αυτό ακριβώς νιώθω κι εγώ όταν ξαπλώνω ανάσκελα! Όταν είμαι στο πλάι η λυγιζω τα πόδια περνάει, αλλά όταν είμαι ανάσκελα νιώθω τραβήγματα και τσιμπήματα σαν της περιόδου! Δεν ξέρω αν είναι συσπάσεις η απλά η μήτρα, δε μπορώ να καταλάβω με τίποτα αν κάνω συσπάσεις. Τρώμε τώρα και κάτι κλωτσιές στα καλά καθούμενα που πονάνε πολύ, και εκεί που κάθομαι πετάγομαι, σαν τρελή, με κοιτάνε περίεργα χαχαχα!

@Giotitsa Αυτό το κάψιμο στα πόδια κι εμένα ακόμα να φύγει, ειδικά κάποιες μέρες είναι χειρότερα! Περπατάμε και με το σύζυγο και έχω παρατηρήσει ότι παθαίνω κράμπες στις γάμπες, τις προάλλες βγήκαμε βόλτα με τα πόδια και δεν μπορούσα να το πατήσω το ένα! Εν τω μεταξύ παίρνω μαγνήσιο, δεν ξέρω τι φάση!

Πώς είστε εσείς; Πολύ ζέστη έχουμε σήμερα!

  • Μου αρέσει 1

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα χοντρούλες μου. Εγώ σήμερα σπίτι, δεν έχει θάλασσα. Κάνω δουλειές. Βεράντες παντζούρια σεντόνια κ αφήνω το μισητό σίδερο για το τέλος. Ανάσκελα μην προτιμάτε γτ πατιέται η κάτω κοιλη φλέβα κ μπορεί να δημιουργήσει δυσφορία στη μανούλα. Εγώ επειδή γυρνάω πλευρό με δόσεις όσο είμαι στη φάση ανάσκελα νοιώθω απτή δεξιά μεριά ενόχληση. Γυρνάω κ όλα οκ. Πονακια περιόδου έχω κ γω. Θεωρώ ότι είναι οι προπαρασκευαστικες συσπασουλες

Έχω αρχές του μήνα υπέρηχο ντοπλερ. Μετά από μια βδομάδα έχω γιατρό, κ μετά ξεκινάω μαθήματα ανώδυνου με τη μαία του...χτες το μωρό έκανε κωλο τούμπες στην κοιλιά μου. Ταρακουνιοταν ολόκληρη πραγματικά κ καταλαβαίνα σε όλα τα σημεία κλωτσιές με τη σειρά. Έφαγα γλυκό μετά από καιρό :roll:κ χαρηκε το καψερο. Κ γω χάρηκα. Το σάκχαρο 119 μετά πάντως 

  • Μου αρέσει 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, gogouli_ είπε:

Καλημέρα Ελπιδακι... Καλημέρα κορίτσια! Αυτό ακριβώς νιώθω κι εγώ όταν ξαπλώνω ανάσκελα! Όταν είμαι στο πλάι η λυγιζω τα πόδια περνάει, αλλά όταν είμαι ανάσκελα νιώθω τραβήγματα και τσιμπήματα σαν της περιόδου! Δεν ξέρω αν είναι συσπάσεις η απλά η μήτρα, δε μπορώ να καταλάβω με τίποτα αν κάνω συσπάσεις. Τρώμε τώρα και κάτι κλωτσιές στα καλά καθούμενα που πονάνε πολύ, και εκεί που κάθομαι πετάγομαι, σαν τρελή, με κοιτάνε περίεργα χαχαχα!

@Giotitsa Αυτό το κάψιμο στα πόδια κι εμένα ακόμα να φύγει, ειδικά κάποιες μέρες είναι χειρότερα! Περπατάμε και με το σύζυγο και έχω παρατηρήσει ότι παθαίνω κράμπες στις γάμπες, τις προάλλες βγήκαμε βόλτα με τα πόδια και δεν μπορούσα να το πατήσω το ένα! Εν τω μεταξύ παίρνω μαγνήσιο, δεν ξέρω τι φάση!

Πώς είστε εσείς; Πολύ ζέστη έχουμε σήμερα!

Εγώ είμαι ξύπνια απο τις 6 απο το κάψιμο στα πόδια

Just now, tsilona είπε:

Καλημέρα χοντρούλες μου. Εγώ σήμερα σπίτι, δεν έχει θάλασσα. Κάνω δουλειές. Βεράντες παντζούρια σεντόνια κ αφήνω το μισητό σίδερο για το τέλος. Ανάσκελα μην προτιμάτε γτ πατιέται η κάτω κοιλη φλέβα κ μπορεί να δημιουργήσει δυσφορία στη μανούλα. Εγώ επειδή γυρνάω πλευρό με δόσεις όσο είμαι στη φάση ανάσκελα νοιώθω απτή δεξιά μεριά ενόχληση. Γυρνάω κ όλα οκ. Πονακια περιόδου έχω κ γω. Θεωρώ ότι είναι οι προπαρασκευαστικες συσπασουλες

Έχω αρχές του μήνα υπέρηχο ντοπλερ. Μετά από μια βδομάδα έχω γιατρό, κ μετά ξεκινάω μαθήματα ανώδυνου με τη μαία του...χτες το μωρό έκανε κωλο τούμπες στην κοιλιά μου. Ταρακουνιοταν ολόκληρη πραγματικά κ καταλαβαίνα σε όλα τα σημεία κλωτσιές με τη σειρά. Έφαγα γλυκό μετά από καιρό :roll:κ χαρηκε το καψερο. Κ γω χάρηκα. Το σάκχαρο 119 μετά πάντως 

Οοοοοοο αγάπη τι διαβάζω είπαμε εεεε δεν είσαι μονη σου εχεις ενα μωρο μέσα στην κοιλιά τι βεράντες τι παντζούρια τι σεντόνια λες παιδάκι μου το εχεις χασει ετσι αν θες μην μου ξανά μιλάς αλλά είπαμε τι είναι όλα αυτά εντάξει ειπαμε δεν είσαι ανάπηρη έγκυος είσαι αλλά εσύ νομιζω το τερματισες σε παρακαλώ έλα στα συγκαλα σου και μην κάνεις τοσα πολλά ας τα κάνει κάποιος άλλος η κατά ενα ενα την ημερα Οχι τοσα πολλά μεσα σε μια μέρα είπαμε μην τραβάμε τό σχοινί


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Εγώ είμαι ξύπνια απο τις 6 απο το κάψιμο στα πόδια

Οοοοοοο αγάπη τι διαβάζω είπαμε εεεε δεν είσαι μονη σου εχεις ενα μωρο μέσα στην κοιλιά τι βεράντες τι παντζούρια τι σεντόνια λες παιδάκι μου το εχεις χασει ετσι αν θες μην μου ξανά μιλάς αλλά είπαμε τι είναι όλα αυτά εντάξει ειπαμε δεν είσαι ανάπηρη έγκυος είσαι αλλά εσύ νομιζω το τερματισες σε παρακαλώ έλα στα συγκαλα σου και μην κάνεις τοσα πολλά ας τα κάνει κάποιος άλλος η κατά ενα ενα την ημερα Οχι τοσα πολλά μεσα σε μια μέρα είπαμε μην τραβάμε τό σχοινί

Δεν έχω κανέναν να μου τα κάνει. Είμαι ξύπνια από νωρίς κ τα κάνω με δόσεις 


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Δεν έχω κανέναν να μου τα κάνει. Είμαι ξύπνια από νωρίς κ τα κάνω με δόσεις 

Δεν έχει σημασία απο ποσο νωρίς είσαι ξύπνια μην κανεις τοσα πολλά κάνε μισά μισά και αύριο παλι


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Δεν έχει σημασία απο ποσο νωρίς είσαι ξύπνια μην κανεις τοσα πολλά κάνε μισά μισά και αύριο παλι

Θα σε σοκαρω πολυ αν σε πω ότι ήμουν χτες κ προχτές έως τη μία τη νύχτα σε ποντιακα πανηγύρια κ χόρευα με την κόρη μου; αχαχαχαχαχ....είμαι λίγο βλαμμένη, αν ξεκινήσω κάτι δε μπορώ ν τ αφήσω στη μέση ρε συ. Εντάξει αν τα φτυσω θα σταματήσω. Όπως τώρα πχ που κατσα να τσιμπήσω κιόλας 


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Θα σε σοκαρω πολυ αν σε πω ότι ήμουν χτες κ προχτές έως τη μία τη νύχτα σε ποντιακα πανηγύρια κ χόρευα με την κόρη μου; αχαχαχαχαχ....είμαι λίγο βλαμμένη, αν ξεκινήσω κάτι δε μπορώ ν τ αφήσω στη μέση ρε συ. Εντάξει αν τα φτυσω θα σταματήσω. Όπως τώρα πχ που κατσα να τσιμπήσω κιόλας 

Ποντιακα τι λες ρε χαχαχαχαχαχαχαχα μπράβο σου αφού μπορεσες πάλι καλά είναι και γρήγορα χαχαχαχ


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Giotitsa είπε:

Ποντιακα τι λες ρε χαχαχαχαχαχαχαχα μπράβο σου αφού μπορεσες πάλι καλά είναι και γρήγορα χαχαχαχ

Η ενδοκρινολογος είπε το βράδυ να κάνω γυμναστική. Αφού ξεκίνησαν τα πανηγύρια πάω εκεί, έκοψα το βραδυνο στεπ. Τουλάχιστον χαίρομαι κιόλας κ γυμναζομαι


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Η ενδοκρινολογος είπε το βράδυ να κάνω γυμναστική. Αφού ξεκίνησαν τα πανηγύρια πάω εκεί, έκοψα το βραδυνο στεπ. Τουλάχιστον χαίρομαι κιόλας κ γυμναζομαι

Α καλά ειδικα με ποντιακά κανεις φουλ γυμναστική με ενα κότσαρι γενναμε κιολας χαχαχχαχαχχαχαχα


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά ντιν νταν κόρες!! Αχ μωρέ Τσιλονάκι σε νιώθω.... κι εγώ πωπό δε βάζω κάτω και είναι και ζόρικη η μικρή ούτε κοιμαται τα μεσημέρια ούτε τρώει εύκολα (2 ώρες τη παλεύω) ούτε τίποτα.... Πάτησα κάτι κλάματα ορμονοκούρασης χθες όοολα δικά μου χαχαχα

άρχισα να πλένω ρουχαλάκια και ΠΑΛΙ μου φαίνεται νωρίς... τελικά όντως στη 2η εγκυμοσύνη αν και έχεις λαχτάρα σε διακατέχει μία αναισθησία βρε παιδι μου χαχαχαα και η εφαρμογή στο κινητό λέει ούτε 2 μήνες για το μωρό!!! Νώρις κατά τα άλλα!!!!!

Εσείιις; μπουρεκάκια; Τι κάνετεε;;;


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Γειά χαρά ντιν νταν κόρες!! Αχ μωρέ Τσιλονάκι σε νιώθω.... κι εγώ πωπό δε βάζω κάτω και είναι και ζόρικη η μικρή ούτε κοιμαται τα μεσημέρια ούτε τρώει εύκολα (2 ώρες τη παλεύω) ούτε τίποτα.... Πάτησα κάτι κλάματα ορμονοκούρασης χθες όοολα δικά μου χαχαχα

άρχισα να πλένω ρουχαλάκια και ΠΑΛΙ μου φαίνεται νωρίς... τελικά όντως στη 2η εγκυμοσύνη αν και έχεις λαχτάρα σε διακατέχει μία αναισθησία βρε παιδι μου χαχαχαα και η εφαρμογή στο κινητό λέει ούτε 2 μήνες για το μωρό!!! Νώρις κατά τα άλλα!!!!!

Εσείιις; μπουρεκάκια; Τι κάνετεε;;;

Γλυκούλα είμαι ολομόναχη όλη μέρα με ένα πενταχρονο που όλο κάτι θέλει. Πχ σήμερα με το που άνοιξε τα μάτια της λέει, που θα πάμε σήμερα;; ενώ της είπα από χτες, ότι αν μ αφήσει να κάνω δουλειές το βράδυ θα πάμε στα ποντιακα το ξέχασε. Της το θυμισα αλλά κάθε λίγο κ λιγάκι ρωτάει τι ώρα θα πάμε στα ποντιακα. :roll:. Ευτυχώς δε μ απασχολεί. Μόνο μιλαααααααειιιι. Αχαχαχαχχχα

Πολυ αναισθησία αλινα. Παρά πολύ. Μπαίνω στον 8ο καλέ..ουτε στρώμα παρήγγειλα γτ το παλιό το χα στο υπόγειο κ πήρε υγρασία ούτε ρούχα ούτε τπτ. Τουλάχιστον θα χει καρότσι η μπέμπα. Αχαχαχχαχα αλλά δεν το στησα ακόμα. Στην κούτα είναι. Αχαχαχα


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Γειά χαρά ντιν νταν κόρες!! Αχ μωρέ Τσιλονάκι σε νιώθω.... κι εγώ πωπό δε βάζω κάτω και είναι και ζόρικη η μικρή ούτε κοιμαται τα μεσημέρια ούτε τρώει εύκολα (2 ώρες τη παλεύω) ούτε τίποτα.... Πάτησα κάτι κλάματα ορμονοκούρασης χθες όοολα δικά μου χαχαχα

άρχισα να πλένω ρουχαλάκια και ΠΑΛΙ μου φαίνεται νωρίς... τελικά όντως στη 2η εγκυμοσύνη αν και έχεις λαχτάρα σε διακατέχει μία αναισθησία βρε παιδι μου χαχαχαα και η εφαρμογή στο κινητό λέει ούτε 2 μήνες για το μωρό!!! Νώρις κατά τα άλλα!!!!!

Εσείιις; μπουρεκάκια; Τι κάνετεε;;;

Μία απ'τα ίδια κι εγώ δουλειές, κάθε μέρα και από κάτι γιατί δεν μπορώ να αφήνω το σπίτι τελείως.. Δεν είναι νωρίς μωρεεεεε, εγώ δεν κρατήθηκα είχα τρελή ανυπομονησία.. Σήμερα μπήκα στον 7ο και προχθές έβαλα 4 πλυντήρια του μπέμπη, τα σιδέρωσα και τα τακτοποίησα όλα στη συρταριέρα! Χαχαχα για δέσιμο η δικιά σου


nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...