Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, tsilona είπε:

Σε ανακουφίζει να ρίχνεις κρύο νερό; 

Ο γιατρός τι σε είπε; 

Ο γιατρός θα με δει αύριο αγάπη δεν με ανακουφίζει τιποτα μονο αν τα τρίψω κανένα 15 το καθένα και παλι θέλει ενα μισαωρο με μια ωρα να περασουν δεν είναι πρησμένα με καίνε 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Giotitsa είπε:

Ο γιατρός θα με δει αύριο αγάπη δεν με ανακουφίζει τιποτα μονο αν τα τρίψω κανένα 15 το καθένα και παλι θέλει ενα μισαωρο με μια ωρα να περασουν δεν είναι πρησμένα με καίνε 

Εμένα όταν με πιάνει τα βάζω σε νεράκι με άλατα, και μου κάνει μασάζ ο σύζυγος! Ηρεμώ πολύ... Δοκίμασε το, εκεί που κάθεσαι να τα έχεις σε νερό να ανακουφιζεσαι! Επίσης σπίτι αν μπορείς να βάζεις ένα μαξιλάρι για να είναι λίγο ψηλά, βοηθάς να αιματωνονται καλύτερα!

  • Μου αρέσει 1

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ζαχαρένιες ακούστε...η τα παίξε το μηχάνημα ή εγώ. 

Ξυπνάω 6 κ μετριέμαι. 90.ξανακοιμηθηκα απτις 7 κ κάτι έως τις 9.ξαναμετριεμαι.99.

Λεω κάτι δεν πάει καλά. Σηκώνομαι πίνω νερό, πάω πλενομαι, μετριέμαι 97 απτό ένα χέρι, κ 163 απτό άλλο. Στο καπάκι οι μετρήσεις...λετε να ζητήσω ξανά καμπύλη; 


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 17/7/2019 at 8:11 ΜΜ, Giotitsa είπε:

Είχε βάλει καμια εικονα μεσα τιποτα ;

 

On 17/7/2019 at 8:16 ΜΜ, Jennak83 είπε:

Συνηθως με λινκ το κανει αυτο, αν κ εμενα μου το εκανε τις προαλλες χωρις λογο!

Όχι κορίτσια μου δεν είχα βάλει καμία εικόνα το εμφάνισε το ποστ μ μετά από μέρες χάχα ότι να ναι

On 17/7/2019 at 11:22 ΜΜ, Clue είπε:

Επιτέλους τελειώσαμε με τη β επιπέδου! 3 φορές πήγαμε μέχρι να αποφασίσει να μας δείξει τη σπονδυλική! Ευτυχώς όλα καλά και μπορώ να ηρεμήσω λιγάκι επιτέλους και να ασχοληθώ με τις λίστες μου και τις έρευνες!!! Την επόμενη εβδομάδα έχω και την καμπύλη για να καταλήξουμε αν έχω ή δεν έχω διαβήτη κύησης τελικά...

Τέλεια τα νέα σου κορίτσι μου ξεκινάμε ψώνια τωραααα

On 18/7/2019 at 2:14 ΠΜ, Giwtouli1990 είπε:

Κορίτσια μου πως είστε?? Εμείς στήσαμε επιτέλους τη συρταριέρα, την κούνια και το λίκνο! Κάθομαι και τα χαζεύω και γελάω σαν το βλαμένο.. Από αύριο αρχίζω και τα πλυντήρια με τα ρουχαλάκια του μπέμπη! Μα τιιιι ωραία που είναι όλα αυτά... :x:x:x

Είδες πόσο τέλεια είναι όλα αυτά;;;; με το καλο να τα χρησιμοποιήσει ο μπέμπης σου αγάπη μου! Τότε να δεις πόσο πιο τέλεια θα είναι η κούνια κ το λικνο με το νινακι μέσα ❤️

On 18/7/2019 at 11:04 ΠΜ, tsilona είπε:

Καλημέρα κορίτσι! 

Αυτό έγραψα κ γω πιο πάνω. Αν κ 2η εγκυμοσύνη δεν ξέρω αν μπορώ να τις καταλάβω. Αυτά τα πονακια περιοδου που είχα τότε στον κτγ δε βγαζαν ότι είναι συσπασεις άρα δεν ήταν. 

Την ώρα των οδυνων ένοιωθα κάτι, αλλά αυτό είναι άλλος πόνος, δεν είναι οι προπαρασκευαστικες. 

Εχω αρχίσει να ανυπομονώ τρελά! Βάζουμε στοιχήματα για το πότε θα γεννήσω με φίλους. Με δουλεύουν ότι θα γεννήσω 41εβδ ++ όπως την 1η φορά...ο άντρας μου ο έρμος λέει αν φας κ όλο τον Σεπτέμβριο κ δε γεννήσεις την πατήσαμε, πόσο καιρό νομίζεις μπορούν να με δώσουν αδεια;εχουμε στο μυαλό να ρθει λίγο νωρίτερα γτ χρειάζεται το σπέρμα του για ν σπρωχτει η εκκίνηση του τοκετού. Αχαχαχαχαχα

Χαχαχ   ωχ λες να γεννήσεις 41+???

On 18/7/2019 at 12:59 ΜΜ, gogouli_ είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα. Νιώθω ότι δε θα ηρεμήσω ποτέ. Βγήκε η καλλιέργεια και μου βρήκαν πυοσφαιρια 0-2, ερυθρά 0-2, επιθηλια 2-4 και το χειρότερο, ουρεοπλασμα!!! Εγώ πανικοβληθεί με το ουρεοπλασμα!! 

Γωγουλι μου πάρα πολλές έχω ακούσει ότι έχουν ουρεοπλασμα με τη σωστή θεραπεία δεν έχεις να φοβηθεις κατι

On 18/7/2019 at 1:37 ΜΜ, elpida20 είπε:

Αρχίζετε και εσείς να τρομάζετε με το ποσό δυνατά κλωτσαει η μόνο εγώ;;;;;; 

Χαχαχ και η δική μ κλωτσάει παααρα πολύ δυνατά αλλά μαρεσει δεν με τρομάζει καθόλου μιας κ το έχω ζήσει άλλες δύο φορές και ξέρω :)

On 19/7/2019 at 12:28 ΜΜ, Giotitsa είπε:

Κορίτσια αρχικά να ενημερωσω χθες ήμουνα στο νοσοκομείο δεν ήθελα να πω τιποτα μέχρι να περάσει και να φοβάστε πήγα διότι το μωρο είχε μειωμένη κινητικότητα μου είπε ο γιατρός οτι αν μέσα στην μέρα το Εχω νιώσει γύρω στις 8 με 10 φορες δεν είναι κάτι αλλά στην δικιά μου περίπτωση κορίτσια πρεπει να ελέγχει και το τονίζω στην δικιά μου διότι Εχω ιστορικό ενδομητρίου κάναμε πολλά no stress είδαμε την οξυγόνωση όλα καλά απλα κορίτσια θα σας πω αυτό και βαλτε το στο μυαλό σας όλες μου είπε οτι αυτό συνέβη επειδή ημουν αγχωμενη και ομως εγώ δεν ήμουν ήσουν μου είπε και δεν το είχες καταλάβει ολο αυτό είχε σαν αποτέλεσμα το μωρο να είναι υποτονικό αυτά απο μενα

Κορίτσι μου όμορφο καλά έκανες κ ψαχτηκες τέλος καλό όλα καλά όμως μην αγχώνεσαι και όπως είπαμε κοιτάμε με αισιοδοξία μόνο μπροστά ❤️πως αισθάνεσαι που ξεπέρασε την εβδομάδα που φοβοσουν; δεν είναι τέλειο συναίσθημα;;; όλα μα όλα θα πάνε καλά ❤️ ❤️ ❤️ 

On 19/7/2019 at 1:14 ΜΜ, Kiki1 είπε:

Γεια σας..Ειμαι πρωτη φορα εγκυος ειμαι παρα πολυ αγχωμενη..Ηθελα να μιλησω με παλιες μανουλες να μου δωσουν κουραγιο οτι ολα θα πανε καλα..

Κικι μου καλώς ήρθες στην παρέα μας όλα θα πάνε καλά ζουζούνα για όλες μας! 

On 19/7/2019 at 9:01 ΜΜ, Clue είπε:

Κορίτσια εγώ χέστηκα πάνω μου. Ήμασταν στο mall στο 0. Υπόγειο δλδ. Πήγαμε να πάρουμε καρότσι! Έπαιζε και ανακοίνωση από τα μεγάφωνα "παρακαλώ εκκενώστε το χώρο" και μου είχε σηκωθεί η τρίχα. Να μας βλέπατε να πετάμε μέσα στο αυτοκίνητο καρότσι, σκελετό, πορτ μπεμπέ και καθισματάκι αυτοκινήτου για να φύγουμε! Να σημειωθεί ότι οδηγώ εγώ κι όταν έγινε ο σεισμός πήγαινα προς την τουαλέτα. Μου κόπηκαν όλα.. χαχαχα Μεταβολή και αποχώρηση! Μέχρι να βγούμε από τα υπόγεια ήμουν χάλια! Ακόμα δεν έχω συνέλθει... 

Πήρα καρότσι όμως! Και μία κουβερτούλα εχθές!!! Στο σπίτι δοκίμασα το καρότσι και χαίρομαι!

Πωπω τι πέρασες βρε κορίτσι! Όλα καλά όμως με γεια τα πράγματακια σας :)

On 19/7/2019 at 11:13 ΜΜ, katerinaki 86 είπε:

Κοριτσια κι εμεις στον Πειραια κουνηθηκαμε καλαααα!!Εγω ημουν στη δουλεια εκεινη την ωρα και ετοιμαζομουν να σχολασω...επεσαν γυρω μου και κατι πραγματακια αλλα ευτυχως οοοοολα καλα!!Το μονο κακο ηταν οτι αγχωθηκα λιγο επειδη ειχαν νεκρωσει τα τηλεφωνα και δεν μπορουσα να επικοινωνησω με τον αντρα μου αλλα μετα απο καμια ωρα που καταφερα να τον βρω τελικα δεν ειχε καταλαβει τιποτα...ηταν στο δρομο και δεν ειχε παρει χαμπαρι!!Επισης, του μπεμπη καπως του εχει μεινει το κουνημα μου φαινεται και δεν εχει σταματησει να κλωτσαει...χαχαχα!!

@Clue καταλαβαινω τον πανικο αλλα παραλληλα πεθανα στα γελια με την περιγραφη σου!!!Χαχαχα...τουλαχιστον προλαβατε και φορτωσατε το καροτσι!!!

@Giotitsa χαιρομαι που ολα ειναι μια χαρα με τον μπεμπη σου!!Απλα ηθελε να ξεκουραστει μωρε λιγο το παιδι...εσυ βεβαια εννοειται οτι καλα κανεις και εισαι σε εγρηγορση!!

Εγω χθες ειχα υπερηχο.Ολα τελεια μεχρι στιγμης. Ο μικρουλης εχει παει 820 γραμμαρια και ολες οι μετρησεις ηταν φυσιολιγικες. Τον ειδαμε και σε 4D και ηταν κουκλοοοος!!! Απο ' δω και περα βεβαια, εγω θα πρεπει να ειμαι ακομα πιο προσεκτικη γιατι η μητρα μου μπορει μεχρι τωρα να ανταποκρινεται μια χαρα, αλλα δεν ξερουμε μεχρι ποτε αφου στην περιπτωση μου ειναι αυξημενες οι πιθανοτητες προωρου τοκετου. Οπως ειπε ο γιατρος μου ομως, πιασαμε το πρωτο μαξιλαρακι των 26 εβδομαδων, οποτε προχωραμε αισιοδοξα για το επομενο!!

Πιάσαμε το πρώτο μαξιλαράκι θα πιάσουμε κ το δεύτερο κ το τρίτο κ όλα θα πάνε καλά!!! 

On 19/7/2019 at 11:26 ΜΜ, Mamacita Alina είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Δε με αναζητάτε και χαίρομαι γιατί πραγματικά το είχα ανάγκη να απέχω λίγο. Βρήκα λοιπόν αφορμή το ότι δεν έχουμε καλό ιντερνέτ στο σπίτι πλέον και πραγματικά απειχα απ όλα. Οπού και να έμπαινα έβλεπα κακά γεγονότα και άρχισα λίγο να χάνω τη μπάλα και να στρεσαρομαι υπερβολικά. Ειδικά μετά από το άγχος που απέκτησα για τη γεννα μου πλέον. Οπότε για να μη σας αγχώνω κι εσάς ηρεμησα οσο γινόταν να ηρεμήσω γιατί εντελώς δε παίζει και επανήλθα.

Ένα συμπέρασμά έχω μονο. Πώς πέρασε (σχεδόν) έτσι ο 7ος και πάμε προς 8ο; ο 6ος ήταν αμετακίνητος!!

Ήδη διανυω την 30η εβδομάδα. Καλέ πότε; και ουτε ρουχαλακια δεν έχω ετοιμάσει!!

Καλώς σας ξανά βρήκα αν και ίσως χάνομαι ακόμη που και που λιγάκι.

Μαμασιτα μ καλή σε καταλαβαίνω εγώ έκανα αποχή από φβ για άλλους λόγους βέβαια.. Όχι ότι έβλεπα εκεί που με χαλούσε απλά έπιασα τον εαυτό μ να ξοδεύει αρκετό χρόνο εκεί κ δεν μου άρεσε αυτό το απενεργοποιησα για λίγο κ δεν ξέρω καν αν θα το ανοίξω κάποια στιγμή.. Αχ όντως ο 7ος πέρασε πολύ γρήγορα ενώ ο εκτός ούτε καν χαχα καλεεε ξεκινά να ετοιμάζεις Ρουχακια κλπ σε βλέπω να γέννας κ να μην έχεις τπτ ακόμα έτοιμο χαχα

On 20/7/2019 at 9:17 ΜΜ, gogouli_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Εμείς ήρθαμε στους δικούς μου θάλασσα σημερα θα μεινουμε δύο μερουλες! Έκανα και το μπάνιο μου και μπήκα να δω νέα σας! Ευτυχώς οι Αθηναίες είστε εντάξει!

Καλά να περάσετε αγάπη μουυυ

On 20/7/2019 at 10:58 ΜΜ, tsilona είπε:

Απτην ώρα που τρως;;; καλέ εγώ απτή ώρα που τελειώνω μετράω, αφού κάνω κανα μισάωρο να τελειώσω το φαΐ. Δλδ αρχίζω 2 και τελειώνω 2.20 με 2.30 το φαΐ, το πάω τσουκου τσουκου. Στις 3 θα μετρηθω; 

Από την ώρα που τελειώνει το γεύμα ξέρω εγώ αγάπη μου 

19 ώρες πρίν, Giotitsa είπε:

Εγώ είμαι ξύπνια απο τις 6 απο το κάψιμο στα πόδια

Οοοοοοο αγάπη τι διαβάζω είπαμε εεεε δεν είσαι μονη σου εχεις ενα μωρο μέσα στην κοιλιά τι βεράντες τι παντζούρια τι σεντόνια λες παιδάκι μου το εχεις χασει ετσι αν θες μην μου ξανά μιλάς αλλά είπαμε τι είναι όλα αυτά εντάξει ειπαμε δεν είσαι ανάπηρη έγκυος είσαι αλλά εσύ νομιζω το τερματισες σε παρακαλώ έλα στα συγκαλα σου και μην κάνεις τοσα πολλά ας τα κάνει κάποιος άλλος η κατά ενα ενα την ημερα Οχι τοσα πολλά μεσα σε μια μέρα είπαμε μην τραβάμε τό σχοινί

Βρε ζουζούνα γτ τόσο κάψιμο τα πόδια είναι φυσιολογικό; να σε καίνε την ώρα που περπατάς πολύ κλπ να πω εντάξει αλλά κ έτσι στο άσχετο; 

15 ώρες πρίν, Mamacita Alina είπε:

Και πάλι ώρες ώρες μαζεύονται πολλά.... Δεν έχω βοήθεια και θα κάνω και αυλές δε λέω.... Αλλά τις κάνω μια εβδομάδα χαχαχα.

Άσχετο ζαχαρενιεεεεες ακούστε τι παίζει. Είχα γενέθλια χθες να με χαίρεστε αχαχαχαχ και μου έφεραν τρούφες μουρλια.... Δεν άντεξα και έφαγα το ζάχαρο στο 95... Σήμερα ξανά έφαγα (σουυυυτ) το ζάχαρο πάλι 93.... Τι φάση; Μπορώ να τρώω άφοβα αφού δε με ανεβάζουν ή να τις κρύψω στο υπόγειο που δεν έχουμε; Χαχαχα

Χρονια πολλά και καλά γλυκιά μου να τα εκατοστήσεις και ο.τι επιθυμείς με άτομα που σε αγαπάνε πάντα δίπλα σου!!! 

9 ώρες πρίν, Mamacita Alina είπε:

Σας ευχαριστώ για τις ευχές αγάπες μου και σε εσάς ότι μα ότι καλύτερο εύχομαι με υγιή μπεμπακια και αγάπη υγεία ευτυχία στο σπίτι σας.

Κι εμένα ζαχαρένια δε με λες ώρες ώρες αλλά παίζει και κάτι ανεβάσματα το άτιμο.... Προχθές έφαγα τοστ στις 2 γιατί πείνασα 130 πήγε. Βέβαια ώρες νηστική και παίζει να φταίει αυτό. Με ένα πιλαφακι προχθές 150....με τρούφες σοκολάτας ή σοκολατουχο που έχω πιει μερικά πρωινά πανω από 110 δεν πάει και λεω 110 γιατί το είδα μια δυο φορές ως επί τω πλείστον είναι 95-100.... Τιιι φάση ο διαβήτης δεν καταλαβαίνω θα μας τρελάνει.

Άκυρο αλλά βρε κορίτσια βαριέμαι το σιδεροοοοοοοοοο

Εγώ να δεις πως το βαριέμαι αφού φαντάσου σταμάτησα να πλένω ρούχα της μικρής γτ σκέφτομαι το σιδέρωμα μετά χαχαχ λέω να ξεκουραστώ καμία βδομάδα κ μετά πάλι χαχχα 

Just now, tsilona είπε:

Αν κ λίγο με μπέρδεψες, μια χαρά δείχνουν οι τιμές σου. Διατροφή γτ σου δωσαν; 

Εχεις ένα δίκιο αλινα. Το 2χρονο θέλει κ αγκαλίτσες κ αλλα εκεί που θες να το σπάσεις τα μούτρα γ αυτό που έκανε, ξεραινεσαι στα γέλια. Μετά όμως κλαις γτ συνειδητοποίεις ότι εσύ θα τα μαζέψεις. Τα θυμήθηκα μωρέ... Γλυκουλινια μουυυυυ. 

 

Γυρνάτε με δόσεις πλευρό; τι σας ενοχλεί; η μέση; η κοιλιά; όλα; 

Εγω φίλες είμαι καλά απ αυτά, το κουλι μου κάνει κρακ κρακ ρε σεις. Ειδικά το δεξί πόδι όταν πάω να το σηκώσω πεθαίνω στον πόνο στο κουλι. Τι σκατα;; 

Αγάπη για το κούλι δεν ξέρω να σου πω.. Κάποιο νεύρο μήπως να τραβιέται; πλευρό αλλάζω με δόσεις ναι χχχαχ η μέση με πονάει πολύ!!! 

Just now, tsilona είπε:

Λοιπόν ζαχαρένιες ακούστε...η τα παίξε το μηχάνημα ή εγώ. 

Ξυπνάω 6 κ μετριέμαι. 90.ξανακοιμηθηκα απτις 7 κ κάτι έως τις 9.ξαναμετριεμαι.99.

Λεω κάτι δεν πάει καλά. Σηκώνομαι πίνω νερό, πάω πλενομαι, μετριέμαι 97 απτό ένα χέρι, κ 163 απτό άλλο. Στο καπάκι οι μετρήσεις...λετε να ζητήσω ξανά καμπύλη; 

Ε ναι όντως κάτι δεν πάει καλά μήπως το μηχανάκι σου είναι χαλασμένο;;; 97 από το ένα κ 163 από το άλλο είναι τεράστια διαφορά κοίταξε το λίγο αγαπη

Κορίτσια μου καλημέρα σας διάβασα όλες δεν έχετε παράπονο ε; χαχαχ

Λοιπόν όλοι όταν με ρωτάνε πόσο είμαι κ τους λέω, μου λένε πως κοντευω... Ισχύει;;; χαχαχ τη φάση; κοντευουμε όντως;;; 

Λοιπόν αγάπες θα σας πω κάτι που ίσως κ να το ξέρετε για τις ζαχαρενιες το λέω πιο πολύ το ξέρατε ότι τα κεράσια κάνουν θαύματα;;; βοηθάνε να παραχθεί 50% περισσότερη ινσουλίνη!!! Η κολλητή μ στην ίδια εβδομάδα με εμένα είναι τεράστιες τιμές είτε νηστικη είτε φαγωμενη κλπ κλπ από όταν της είπαν για τα κεράσια δεν έχει ξανά δει ζαχαρο αυξημένο... Καταπληκτικό έτσι;;; 

Από μπανακια πως πάμε;;; κάνει καμία άλλη κοπέλα από εδώ η μόνο εγώ; 

Αχ δείτε το τικερακι μου πόσο μεγάλωσε το μωράκι που δείχνει πάνω!!! Κάθε εβδομάδα είναι κ πιο μεγάλο... Λέει 80 μέρες για τη γέννα αλλά είναι 65 επειδή θα γεννήσω στις 38!

@winspert καλεεε που είσαι;;; 

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

 

Όχι κορίτσια μου δεν είχα βάλει καμία εικόνα το εμφάνισε το ποστ μ μετά από μέρες χάχα ότι να ναι

Τέλεια τα νέα σου κορίτσι μου ξεκινάμε ψώνια τωραααα

Είδες πόσο τέλεια είναι όλα αυτά;;;; με το καλο να τα χρησιμοποιήσει ο μπέμπης σου αγάπη μου! Τότε να δεις πόσο πιο τέλεια θα είναι η κούνια κ το λικνο με το νινακι μέσα ❤️

Χαχαχ   ωχ λες να γεννήσεις 41+???

Γωγουλι μου πάρα πολλές έχω ακούσει ότι έχουν ουρεοπλασμα με τη σωστή θεραπεία δεν έχεις να φοβηθεις κατι

Χαχαχ και η δική μ κλωτσάει παααρα πολύ δυνατά αλλά μαρεσει δεν με τρομάζει καθόλου μιας κ το έχω ζήσει άλλες δύο φορές και ξέρω :)

Κορίτσι μου όμορφο καλά έκανες κ ψαχτηκες τέλος καλό όλα καλά όμως μην αγχώνεσαι και όπως είπαμε κοιτάμε με αισιοδοξία μόνο μπροστά ❤️πως αισθάνεσαι που ξεπέρασε την εβδομάδα που φοβοσουν; δεν είναι τέλειο συναίσθημα;;; όλα μα όλα θα πάνε καλά ❤️ ❤️ ❤️ 

Κικι μου καλώς ήρθες στην παρέα μας όλα θα πάνε καλά ζουζούνα για όλες μας! 

Πωπω τι πέρασες βρε κορίτσι! Όλα καλά όμως με γεια τα πράγματακια σας :)

Πιάσαμε το πρώτο μαξιλαράκι θα πιάσουμε κ το δεύτερο κ το τρίτο κ όλα θα πάνε καλά!!! 

Μαμασιτα μ καλή σε καταλαβαίνω εγώ έκανα αποχή από φβ για άλλους λόγους βέβαια.. Όχι ότι έβλεπα εκεί που με χαλούσε απλά έπιασα τον εαυτό μ να ξοδεύει αρκετό χρόνο εκεί κ δεν μου άρεσε αυτό το απενεργοποιησα για λίγο κ δεν ξέρω καν αν θα το ανοίξω κάποια στιγμή.. Αχ όντως ο 7ος πέρασε πολύ γρήγορα ενώ ο εκτός ούτε καν χαχα καλεεε ξεκινά να ετοιμάζεις Ρουχακια κλπ σε βλέπω να γέννας κ να μην έχεις τπτ ακόμα έτοιμο χαχα

Καλά να περάσετε αγάπη μουυυ

Από την ώρα που τελειώνει το γεύμα ξέρω εγώ αγάπη μου 

Βρε ζουζούνα γτ τόσο κάψιμο τα πόδια είναι φυσιολογικό; να σε καίνε την ώρα που περπατάς πολύ κλπ να πω εντάξει αλλά κ έτσι στο άσχετο; 

Χρονια πολλά και καλά γλυκιά μου να τα εκατοστήσεις και ο.τι επιθυμείς με άτομα που σε αγαπάνε πάντα δίπλα σου!!! 

Εγώ να δεις πως το βαριέμαι αφού φαντάσου σταμάτησα να πλένω ρούχα της μικρής γτ σκέφτομαι το σιδέρωμα μετά χαχαχ λέω να ξεκουραστώ καμία βδομάδα κ μετά πάλι χαχχα 

Αγάπη για το κούλι δεν ξέρω να σου πω.. Κάποιο νεύρο μήπως να τραβιέται; πλευρό αλλάζω με δόσεις ναι χχχαχ η μέση με πονάει πολύ!!! 

Ε ναι όντως κάτι δεν πάει καλά μήπως το μηχανάκι σου είναι χαλασμένο;;; 97 από το ένα κ 163 από το άλλο είναι τεράστια διαφορά κοίταξε το λίγο αγαπη

Κορίτσια μου καλημέρα σας διάβασα όλες δεν έχετε παράπονο ε; χαχαχ

Λοιπόν όλοι όταν με ρωτάνε πόσο είμαι κ τους λέω, μου λένε πως κοντευω... Ισχύει;;; χαχαχ τη φάση; κοντευουμε όντως;;; 

Λοιπόν αγάπες θα σας πω κάτι που ίσως κ να το ξέρετε για τις ζαχαρενιες το λέω πιο πολύ το ξέρατε ότι τα κεράσια κάνουν θαύματα;;; βοηθάνε να παραχθεί 50% περισσότερη ινσουλίνη!!! Η κολλητή μ στην ίδια εβδομάδα με εμένα είναι τεράστιες τιμές είτε νηστικη είτε φαγωμενη κλπ κλπ από όταν της είπαν για τα κεράσια δεν έχει ξανά δει ζαχαρο αυξημένο... Καταπληκτικό έτσι;;; 

Από μπανακια πως πάμε;;; κάνει καμία άλλη κοπέλα από εδώ η μόνο εγώ; 

Αχ δείτε το τικερακι μου πόσο μεγάλωσε το μωράκι που δείχνει πάνω!!! Κάθε εβδομάδα είναι κ πιο μεγάλο... Λέει 80 μέρες για τη γέννα αλλά είναι 65 επειδή θα γεννήσω στις 38!

@winspert καλεεε που είσαι;;; 

Αχ ναι αγάπη νιωθω τόσο όμορφα τόσο αισιόδοξα Εχω αρχίσει για τα καλά ετοιμάσιες ξερω οτι η Παναγια και ο Θεός είναι δίπλα μου

  • Μου αρέσει 3

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, marioula1234 είπε:

@winspert καλεεε που είσαι;;; 

Αγαπη μου γλυκια, εδω ειμαι κ σας διαβαζω. Δυστυχώς πεθανε η πεθερα μου την προηγούμενη Κυριακή κ γενικα η ψυχολογία ειναι πεσμενη. Δεν ήθελα σε τετοιο φορουμ να σας μαυρισω... Κατα τ αλλα καλα ειμαι, το ζαχαρο είναι ελεγχόμενο κ εχω συσπασουλες. Ιδιως το Σάββατο που κουράστηκα ειχα αρκετες... Ισως πρέπει να μιλήσω με το γυναικολογο μου... Θα δουμε... Εσυ καλα εισαι;;; :wub:

  • Λυπημένη/-ος 3

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Αγαπη μου γλυκια, εδω ειμαι κ σας διαβαζω. Δυστυχώς πεθανε η πεθερα μου την προηγούμενη Κυριακή κ γενικα η ψυχολογία ειναι πεσμενη. Δεν ήθελα σε τετοιο φορουμ να σας μαυρισω... Κατα τ αλλα καλα ειμαι, το ζαχαρο είναι ελεγχόμενο κ εχω συσπασουλες. Ιδιως το Σάββατο που κουράστηκα ειχα αρκετες... Ισως πρέπει να μιλήσω με το γυναικολογο μου... Θα δουμε... Εσυ καλα εισαι;;; :wub:

Συλληπηρια αγάπη κουράγιο στον άνδρα σου αυτά δεν Εχω να πω κάτι άλλο να προσεχείς τον εαυτό σου να το πεις στον γιατρό σου ναι

  • Ευχαριστώ 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tsilona είπε:

Αν κ λίγο με μπέρδεψες, μια χαρά δείχνουν οι τιμές σου. Διατροφή γτ σου δωσαν; 

Εχεις ένα δίκιο αλινα. Το 2χρονο θέλει κ αγκαλίτσες κ αλλα εκεί που θες να το σπάσεις τα μούτρα γ αυτό που έκανε, ξεραινεσαι στα γέλια. Μετά όμως κλαις γτ συνειδητοποίεις ότι εσύ θα τα μαζέψεις. Τα θυμήθηκα μωρέ... Γλυκουλινια μουυυυυ. 

 

Γυρνάτε με δόσεις πλευρό; τι σας ενοχλεί; η μέση; η κοιλιά; όλα; 

Εγω φίλες είμαι καλά απ αυτά, το κουλι μου κάνει κρακ κρακ ρε σεις. Ειδικά το δεξί πόδι όταν πάω να το σηκώσω πεθαίνω στον πόνο στο κουλι. Τι σκατα;; 

Το εχω κι εγω αυτο σε εντονο βαθμο... απο το κρεβατι για να σηκωθω βουρκωνω απ ον πονο.... δε σου λεω τιποτα!!! Ειλικρινα υποφερω... αλλα με το να μοιαζει με μυικος πονος δεν εχω ενοχλησει τον γιτρο ακομη!!

Just now, tsilona είπε:

Λοιπόν ζαχαρένιες ακούστε...η τα παίξε το μηχάνημα ή εγώ. 

Ξυπνάω 6 κ μετριέμαι. 90.ξανακοιμηθηκα απτις 7 κ κάτι έως τις 9.ξαναμετριεμαι.99.

Λεω κάτι δεν πάει καλά. Σηκώνομαι πίνω νερό, πάω πλενομαι, μετριέμαι 97 απτό ένα χέρι, κ 163 απτό άλλο. Στο καπάκι οι μετρήσεις...λετε να ζητήσω ξανά καμπύλη; 

το 163 σωστο δεν παιζει να ναι για νηστειας... αφου εχεις 3 κοντινες 90-99 αυτες να υπολογιζεις το 163 ισως ειναι σκαλωμα του μηχανακιου


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Αγαπη μου γλυκια, εδω ειμαι κ σας διαβαζω. Δυστυχώς πεθανε η πεθερα μου την προηγούμενη Κυριακή κ γενικα η ψυχολογία ειναι πεσμενη. Δεν ήθελα σε τετοιο φορουμ να σας μαυρισω... Κατα τ αλλα καλα ειμαι, το ζαχαρο είναι ελεγχόμενο κ εχω συσπασουλες. Ιδιως το Σάββατο που κουράστηκα ειχα αρκετες... Ισως πρέπει να μιλήσω με το γυναικολογο μου... Θα δουμε... Εσυ καλα εισαι;;; :wub:

Αχ ρε κορίτσι μου και σε σκεφτόμουνα τις προηγούμενες μέρες, το φαντάστηκα επειδή χάθηκες.. Κι εμείς τη χάσαμε την αδερφή του μπαμπά μου τελικά.. Συλλυπητήρια αγάπη, να είμαστε γερές να τις θυμόμαστε!!! :(

  • Λυπημένη/-ος 3

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Αχ ρε κορίτσι μου και σε σκεφτόμουνα τις προηγούμενες μέρες, το φαντάστηκα επειδή χάθηκες.. Κι εμείς τη χάσαμε την αδερφή του μπαμπά μου τελικά.. Συλλυπητήρια αγάπη, να είμαστε γερές να τις θυμόμαστε!!! :(

 

Just now, winspert είπε:

Αγαπη μου γλυκια, εδω ειμαι κ σας διαβαζω. Δυστυχώς πεθανε η πεθερα μου την προηγούμενη Κυριακή κ γενικα η ψυχολογία ειναι πεσμενη. Δεν ήθελα σε τετοιο φορουμ να σας μαυρισω... Κατα τ αλλα καλα ειμαι, το ζαχαρο είναι ελεγχόμενο κ εχω συσπασουλες. Ιδιως το Σάββατο που κουράστηκα ειχα αρκετες... Ισως πρέπει να μιλήσω με το γυναικολογο μου... Θα δουμε... Εσυ καλα εισαι;;; :wub:

Συλλυπητήρια κορίτσια, να ζήσετε να τις θυμάστε και να προσέχετε τον εαυτό σας!!!

Just now, marioula1234 είπε:

 

Όχι κορίτσια μου δεν είχα βάλει καμία εικόνα το εμφάνισε το ποστ μ μετά από μέρες χάχα ότι να ναι

Τέλεια τα νέα σου κορίτσι μου ξεκινάμε ψώνια τωραααα

Είδες πόσο τέλεια είναι όλα αυτά;;;; με το καλο να τα χρησιμοποιήσει ο μπέμπης σου αγάπη μου! Τότε να δεις πόσο πιο τέλεια θα είναι η κούνια κ το λικνο με το νινακι μέσα ❤️

Χαχαχ   ωχ λες να γεννήσεις 41+???

Γωγουλι μου πάρα πολλές έχω ακούσει ότι έχουν ουρεοπλασμα με τη σωστή θεραπεία δεν έχεις να φοβηθεις κατι

Χαχαχ και η δική μ κλωτσάει παααρα πολύ δυνατά αλλά μαρεσει δεν με τρομάζει καθόλου μιας κ το έχω ζήσει άλλες δύο φορές και ξέρω :)

Κορίτσι μου όμορφο καλά έκανες κ ψαχτηκες τέλος καλό όλα καλά όμως μην αγχώνεσαι και όπως είπαμε κοιτάμε με αισιοδοξία μόνο μπροστά ❤️πως αισθάνεσαι που ξεπέρασε την εβδομάδα που φοβοσουν; δεν είναι τέλειο συναίσθημα;;; όλα μα όλα θα πάνε καλά ❤️ ❤️ ❤️ 

Κικι μου καλώς ήρθες στην παρέα μας όλα θα πάνε καλά ζουζούνα για όλες μας! 

Πωπω τι πέρασες βρε κορίτσι! Όλα καλά όμως με γεια τα πράγματακια σας :)

Πιάσαμε το πρώτο μαξιλαράκι θα πιάσουμε κ το δεύτερο κ το τρίτο κ όλα θα πάνε καλά!!! 

Μαμασιτα μ καλή σε καταλαβαίνω εγώ έκανα αποχή από φβ για άλλους λόγους βέβαια.. Όχι ότι έβλεπα εκεί που με χαλούσε απλά έπιασα τον εαυτό μ να ξοδεύει αρκετό χρόνο εκεί κ δεν μου άρεσε αυτό το απενεργοποιησα για λίγο κ δεν ξέρω καν αν θα το ανοίξω κάποια στιγμή.. Αχ όντως ο 7ος πέρασε πολύ γρήγορα ενώ ο εκτός ούτε καν χαχα καλεεε ξεκινά να ετοιμάζεις Ρουχακια κλπ σε βλέπω να γέννας κ να μην έχεις τπτ ακόμα έτοιμο χαχα

Καλά να περάσετε αγάπη μουυυ

Από την ώρα που τελειώνει το γεύμα ξέρω εγώ αγάπη μου 

Βρε ζουζούνα γτ τόσο κάψιμο τα πόδια είναι φυσιολογικό; να σε καίνε την ώρα που περπατάς πολύ κλπ να πω εντάξει αλλά κ έτσι στο άσχετο; 

Χρονια πολλά και καλά γλυκιά μου να τα εκατοστήσεις και ο.τι επιθυμείς με άτομα που σε αγαπάνε πάντα δίπλα σου!!! 

Εγώ να δεις πως το βαριέμαι αφού φαντάσου σταμάτησα να πλένω ρούχα της μικρής γτ σκέφτομαι το σιδέρωμα μετά χαχαχ λέω να ξεκουραστώ καμία βδομάδα κ μετά πάλι χαχχα 

Αγάπη για το κούλι δεν ξέρω να σου πω.. Κάποιο νεύρο μήπως να τραβιέται; πλευρό αλλάζω με δόσεις ναι χχχαχ η μέση με πονάει πολύ!!! 

Ε ναι όντως κάτι δεν πάει καλά μήπως το μηχανάκι σου είναι χαλασμένο;;; 97 από το ένα κ 163 από το άλλο είναι τεράστια διαφορά κοίταξε το λίγο αγαπη

Κορίτσια μου καλημέρα σας διάβασα όλες δεν έχετε παράπονο ε; χαχαχ

Λοιπόν όλοι όταν με ρωτάνε πόσο είμαι κ τους λέω, μου λένε πως κοντευω... Ισχύει;;; χαχαχ τη φάση; κοντευουμε όντως;;; 

Λοιπόν αγάπες θα σας πω κάτι που ίσως κ να το ξέρετε για τις ζαχαρενιες το λέω πιο πολύ το ξέρατε ότι τα κεράσια κάνουν θαύματα;;; βοηθάνε να παραχθεί 50% περισσότερη ινσουλίνη!!! Η κολλητή μ στην ίδια εβδομάδα με εμένα είναι τεράστιες τιμές είτε νηστικη είτε φαγωμενη κλπ κλπ από όταν της είπαν για τα κεράσια δεν έχει ξανά δει ζαχαρο αυξημένο... Καταπληκτικό έτσι;;; 

Από μπανακια πως πάμε;;; κάνει καμία άλλη κοπέλα από εδώ η μόνο εγώ; 

Αχ δείτε το τικερακι μου πόσο μεγάλωσε το μωράκι που δείχνει πάνω!!! Κάθε εβδομάδα είναι κ πιο μεγάλο... Λέει 80 μέρες για τη γέννα αλλά είναι 65 επειδή θα γεννήσω στις 38!

@winspert καλεεε που είσαι;;; 

Κάνω κι εγώ φουλ μπανακια!!! Μου είπε και ο γιατρός και η μαία να κολυμπάω και ότι βοηθάει! 3 τα κάνω σίγουρα μέσα στη βδομάδα, κι επειδή έχουμε σπίτι πηγαίνω και πρωί απόγευμα! Άσε που με ανακουφίζει πολύ η θάλασσα, δε χρειάζεται να κουβαλάω την κοιλιά λόγω άνωσης χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 2

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Giwtouli1990 είπε:

Αχ ρε κορίτσι μου και σε σκεφτόμουνα τις προηγούμενες μέρες, το φαντάστηκα επειδή χάθηκες.. Κι εμείς τη χάσαμε την αδερφή του μπαμπά μου τελικά.. Συλλυπητήρια αγάπη, να είμαστε γερές να τις θυμόμαστε!!! :(

Συλλυπητήρια κ σε σας κοριτσακι μου... Δυστυχώς αυτα ειναι απο τα άσχημα της ζωης... Απο την αλλη έχουμε το μεγαλύτερο θαυμα της ζωης στις κοιλιτσες μας... Εμας αυτο κ κυριως τον αντρα μου, μας κραταει σε σχετικα καλη κατασταση. Ο μπεμπουλης μας... Το κακο ειναι οτι με την ολη κατάσταση εχω πιο συχνα συσπασεις οπως εγραψα κ στη Γιωτιτσα... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Συλλυπητήρια κ σε σας κοριτσακι μου... Δυστυχώς αυτα ειναι απο τα άσχημα της ζωης... Απο την αλλη έχουμε το μεγαλύτερο θαυμα της ζωης στις κοιλιτσες μας... Εμας αυτο κ κυριως τον αντρα μου, μας κραταει σε σχετικα καλη κατασταση. Ο μπεμπουλης μας... Το κακο ειναι οτι με την ολη κατάσταση εχω πιο συχνα συσπασεις οπως εγραψα κ στη Γιωτιτσα... 

Έτσι ακριβώς τα είπαμε και την άλλη φορά, εμείς εκεί βράχοι για τους γιους μας!!!! :x:x Μαγνήσιο παίρνεις που βοηθάει στις συσπάσεις? Μίλα και με το γιατρό μήπως σου δώσει και κάτι επιπλέον..

  • Μου αρέσει 1

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Έτσι ακριβώς τα είπαμε και την άλλη φορά, εμείς εκεί βράχοι για τους γιους μας!!!! :x:x Μαγνήσιο παίρνεις που βοηθάει στις συσπάσεις? Μίλα και με το γιατρό μήπως σου δώσει και κάτι επιπλέον..

Παιρνω 2 την ημερα τροφοκαρντ μαξ, ενα πρωι ενα βραδυ... Μου ειπε ο γιατρος οτι 4 με 5 την ημερα ειναι φυσιολογικό να εχω. Αρκεί να μην ειναι επαναλαμβανόμενες. Νομιζω δεν ειναι αλλα ιδιως το Σάββατο μπορεί να ειχα κ 10 ολη την ημερα... Κουραστηκα πολυ ειναι η αληθεια. Θα δω πως θα πάει σημερα κ αυριο κ αν ξαναεχω θα τον παρω. Εν τω μεταξύ δεν ειμαι κ τοσο σιγουρη για το αν αυτο που νιωθω ειναι συσπασεις. Σκληραινει λιγο η κοιλια κ μπορει ο μπεμπης να μαζευεται σε ενα σημειο αλλα δεν ειναι ολη η κοιλια σκληρη... Κ σιγουρα δεν ποναω καθολου. Απλα αισθανομαι καπως περίεργα κ μετα συμβαινει αυτο... 

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Συλλυπητήρια κ σε σας κοριτσακι μου... Δυστυχώς αυτα ειναι απο τα άσχημα της ζωης... Απο την αλλη έχουμε το μεγαλύτερο θαυμα της ζωης στις κοιλιτσες μας... Εμας αυτο κ κυριως τον αντρα μου, μας κραταει σε σχετικα καλη κατασταση. Ο μπεμπουλης μας... Το κακο ειναι οτι με την ολη κατάσταση εχω πιο συχνα συσπασεις οπως εγραψα κ στη Γιωτιτσα... 

Συλλυπητηρια κοριτσι μου, καλη δυναμη κ κουραγιο ειδικα στον αντρα σου..κ.μεις χασαμε τον θειο του πριν λιγο καιρο..

Απο συσπασεις σαν να εχω κ γω ποθ κ που, κυριως οταν ειμαι ορθια δε νομιζω να ειναι ο μπεμπης..θα τον ρωτησω κ γω οταν θα παω.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Συλλυπητηρια κοριτσι μου, καλη δυναμη κ κουραγιο ειδικα στον αντρα σου..κ.μεις χασαμε τον θειο του πριν λιγο καιρο..

Απο συσπασεις σαν να εχω κ γω ποθ κ που, κυριως οταν ειμαι ορθια δε νομιζω να ειναι ο μπεμπης..θα τον ρωτησω κ γω οταν θα παω.

Σε ευχαριστώ πολύ κοπελα μου... Να εισαι καλα. Συλλυπητήρια κ σε εσας...  Κ εγω θα ξαναρωτησω τη μαια μου αυριο... Το περασα λιγο βαρια ολο το γεγονος γιατι μένουμε πανω-κατω κ το εζησα ολο μέχρι τελευταία στιγμη. Δεν υπηρχε λογος να την παμε νοσοκομειο οποτε ηταν σπιτι κ τα ειδα ολα... Φιλακια... 

  • Λυπημένη/-ος 2

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...