Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Faith22 είπε:

      Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

      @Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?

      17η-18η εβδομάδα το ένιωθα κανονικά  , βέβαια είναι ένα πολύ πολύ πολύ δραστήριο μωράκι , εχω οπίσθιο πλακούντα και  δεν εχω πάρει ιδιαίτερα κιλά (5) στην 27η  δλδ ξεκινησα 57 και ειμαι 62 με ρούχα, το λέω γιατί μ είπαν ότι παίζει ρόλο! ταυτόχρονα  ξεκίνησαν και οι συσπάσεις βέβαια! 

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Jennak83 είπε:

Συλλυπητηρια κοριτσι μου, καλη δυναμη κ κουραγιο ειδικα στον αντρα σου..κ.μεις χασαμε τον θειο του πριν λιγο καιρο..

Απο συσπασεις σαν να εχω κ γω ποθ κ που, κυριως οταν ειμαι ορθια δε νομιζω να ειναι ο μπεμπης..θα τον ρωτησω κ γω οταν θα παω.

Οι συσπάσεις δεν γινονται ποτε όρθια διότι η κοιλιά ειναι πάντα σκληρή παντα ξάπλα διακρίνεις αν κανεις συσπάσεις εγώ π.χ πριν είχα μια πφφ αλλά πολύ λιγη σε δευτερολεπτα


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

4 ώρες πρίν, winspert είπε:

Αγαπη μου γλυκια, εδω ειμαι κ σας διαβαζω. Δυστυχώς πεθανε η πεθερα μου την προηγούμενη Κυριακή κ γενικα η ψυχολογία ειναι πεσμενη. Δεν ήθελα σε τετοιο φορουμ να σας μαυρισω... Κατα τ αλλα καλα ειμαι, το ζαχαρο είναι ελεγχόμενο κ εχω συσπασουλες. Ιδιως το Σάββατο που κουράστηκα ειχα αρκετες... Ισως πρέπει να μιλήσω με το γυναικολογο μου... Θα δουμε... Εσυ καλα εισαι;;; :wub:

 

3 ώρες πρίν, Giwtouli1990 είπε:

Αχ ρε κορίτσι μου και σε σκεφτόμουνα τις προηγούμενες μέρες, το φαντάστηκα επειδή χάθηκες.. Κι εμείς τη χάσαμε την αδερφή του μπαμπά μου τελικά.. Συλλυπητήρια αγάπη, να είμαστε γερές να τις θυμόμαστε!!! :(

Συλλυπητήρια εύχομαι. Να ζήσετε να τις θυμάστε.

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Οι συσπάσεις δεν γινονται ποτε όρθια διότι η κοιλιά ειναι πάντα σκληρή παντα ξάπλα διακρίνεις αν κανεις συσπάσεις εγώ π.χ πριν είχα μια πφφ αλλά πολύ λιγη σε δευτερολεπτα

Ααα ναι Γιωτιτσα μου; καμια φορα δε ξεχωριζω αν ειναι συσπαση η ο μπεμπης, τελοσπαντων νομιζω ειναι φυσιολογικο στο μηνα μας να εχουμε που κ που..επισης η μεση μου οταν σηκωνομαι απο το κρεβατι με πεθαινει κ χτυπαει κ στο δεξι ποδι στο γοφο καπου, ισως επειδη κοιμαμαι κ αριστερα! Τωρα βαραινουμε κ θα εχουμε τετοια..βαλε τον αντρα σπυ να σου τριψει ποδια, εμενα δε θελει να πιανει κρεμες! Μου κανει καμια φορα στις γαμπες χωρις κρεμα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Ααα ναι Γιωτιτσα μου; καμια φορα δε ξεχωριζω αν ειναι συσπαση η ο μπεμπης, τελοσπαντων νομιζω ειναι φυσιολογικο στο μηνα μας να εχουμε που κ που..επισης η μεση μου οταν σηκωνομαι απο το κρεβατι με πεθαινει κ χτυπαει κ στο δεξι ποδι στο γοφο καπου, ισως επειδη κοιμαμαι κ αριστερα! Τωρα βαραινουμε κ θα εχουμε τετοια..βαλε τον αντρα σπυ να σου τριψει ποδια, εμενα δε θελει να πιανει κρεμες! Μου κανει καμια φορα στις γαμπες χωρις κρεμα!

Μωρέ με τρίβει ο Καημένος αλλά Εχω πεθάνει στον πόνο καθ τώρα πονανε είναι σίγουρα από το βαρος αστα


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Απο συσπασεις σαν να εχω κ γω ποθ κ που, κυριως οταν ειμαι ορθια δε νομιζω να ειναι ο μπεμπης..θα τον ρωτησω κ γω οταν θα παω.

Εγώ συσπάσεις έχω κυρίως όρθια, καθιστή και ξαπλωμένη ανάσκελα. Άλλες φορές τις νιώθω πιο έντονα και άλλες λιγότερο. Δεν κάνει να είναι η μία πολύ κοντά στην άλλη. Ρώτα τον γιατρό σου, αν και μέχρι 10 συσπάσεις τη μέρα στις βδομάδες που είμαστε δεν πειράζει μου είπε.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσάκια μου! Είχαμε το ραντεβού μας στη γιατρό σήμερα. Ο μπέμπης είναι 1500γρ. Ο τράχηλος δεν μειώθηκε κ άλλο απο την προηγούμενη φορά. Είναι ίδιος. Αυτό όμως δεν σημαίνει οτι αλλάζω κάτι εγω... Συνεχίζεις ακριβώς τα ίδια μου είπε... Ξάπλα και φάρμακα... Μου είπε πως ο τράχηλος μας έχει δειξει οτι αντέχει γιατί απο τότε που ανακαλύψαμε το πρόβλημα μέχρι τωρα είναι εκεί.... Και ας είναι πιο κοντός απ'οσο πρέπει. Τις συσπάσεις δεν θέλουμε μονο. Για αυτό και παίρνω την αγωγή που παίρνω, για να τις αποφεύγουμε. Αυτα απο εμένα. Μου είπε πως αν πρώτα ο Θεός φτάσω αισίως τις 34, μετά μπορώ να χαλαρώσω, δεν φοβάται τιποτα. Τις προάλλες ξεγέννησε μια κοπέλα στις 34 και το μωρό δεν μπήκε καν θερμοκοιτίδα... Ήταν μια χαρα! Δεν το θέλουμε βεβαια αυτό, αλλά λέμε τωρα σε περίπτωση που γίνει το αποφευκτέο. Εγω συνεχίζω τα ίδια και ο Θεός θα φροντίσει για τα υπόλοιπα!  Α! ξέχασα να σας πω οτι δειλά δειλά αρχίσαμε και εμείς το δωμάτιο μας.. Φιλάκια σε όλες! 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, sissy_geo είπε:

Γεια σας κοριτσάκια μου! Είχαμε το ραντεβού μας στη γιατρό σήμερα. Ο μπέμπης είναι 1500γρ. Ο τράχηλος δεν μειώθηκε κ άλλο απο την προηγούμενη φορά. Είναι ίδιος. Αυτό όμως δεν σημαίνει οτι αλλάζω κάτι εγω... Συνεχίζεις ακριβώς τα ίδια μου είπε... Ξάπλα και φάρμακα... Μου είπε πως ο τράχηλος μας έχει δειξει οτι αντέχει γιατί απο τότε που ανακαλύψαμε το πρόβλημα μέχρι τωρα είναι εκεί.... Και ας είναι πιο κοντός απ'οσο πρέπει. Τις συσπάσεις δεν θέλουμε μονο. Για αυτό και παίρνω την αγωγή που παίρνω, για να τις αποφεύγουμε. Αυτα απο εμένα. Μου είπε πως αν πρώτα ο Θεός φτάσω αισίως τις 34, μετά μπορώ να χαλαρώσω, δεν φοβάται τιποτα. Τις προάλλες ξεγέννησε μια κοπέλα στις 34 και το μωρό δεν μπήκε καν θερμοκοιτίδα... Ήταν μια χαρα! Δεν το θέλουμε βεβαια αυτό, αλλά λέμε τωρα σε περίπτωση που γίνει το αποφευκτέο. Εγω συνεχίζω τα ίδια και ο Θεός θα φροντίσει για τα υπόλοιπα!  Α! ξέχασα να σας πω οτι δειλά δειλά αρχίσαμε και εμείς το δωμάτιο μας.. Φιλάκια σε όλες! 

Σίσσυ μου μπράβο! Τι ωραία νέα! Σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα; Δες το σαν ευκαιρία ξεκούρασης και σκέψου τα ξενύχτια που μας περιμένουν! Πολύ θετικό ότι δε μειώθηκε! Να σε ρωτήσω κάτι; Κολπικα τον μετράει η κοιλιακα;


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Σίσσυ μου μπράβο! Τι ωραία νέα! Σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα; Δες το σαν ευκαιρία ξεκούρασης και σκέψου τα ξενύχτια που μας περιμένουν! Πολύ θετικό ότι δε μειώθηκε! Να σε ρωτήσω κάτι; Κολπικα τον μετράει η κοιλιακα;

Ευχαριστώ πολύ! @gogouli_Θα μπω στην 31η μεθαύριο. Πάντα κολπικά. Εντάξει δεν είναι ότι καλύτερο, αλλά μου είπε πως είναι πιο ακριβής η μέτρηση κολπικά. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, sissy_geo είπε:

Γεια σας κοριτσάκια μου! Είχαμε το ραντεβού μας στη γιατρό σήμερα. Ο μπέμπης είναι 1500γρ. Ο τράχηλος δεν μειώθηκε κ άλλο απο την προηγούμενη φορά. Είναι ίδιος. Αυτό όμως δεν σημαίνει οτι αλλάζω κάτι εγω... Συνεχίζεις ακριβώς τα ίδια μου είπε... Ξάπλα και φάρμακα... Μου είπε πως ο τράχηλος μας έχει δειξει οτι αντέχει γιατί απο τότε που ανακαλύψαμε το πρόβλημα μέχρι τωρα είναι εκεί.... Και ας είναι πιο κοντός απ'οσο πρέπει. Τις συσπάσεις δεν θέλουμε μονο. Για αυτό και παίρνω την αγωγή που παίρνω, για να τις αποφεύγουμε. Αυτα απο εμένα. Μου είπε πως αν πρώτα ο Θεός φτάσω αισίως τις 34, μετά μπορώ να χαλαρώσω, δεν φοβάται τιποτα. Τις προάλλες ξεγέννησε μια κοπέλα στις 34 και το μωρό δεν μπήκε καν θερμοκοιτίδα... Ήταν μια χαρα! Δεν το θέλουμε βεβαια αυτό, αλλά λέμε τωρα σε περίπτωση που γίνει το αποφευκτέο. Εγω συνεχίζω τα ίδια και ο Θεός θα φροντίσει για τα υπόλοιπα!  Α! ξέχασα να σας πω οτι δειλά δειλά αρχίσαμε και εμείς το δωμάτιο μας.. Φιλάκια σε όλες! 

Μπραβο κοριτσακι μου, πολυ ευχαριστα τα νεα αυτα!! Κανε υπομονη περνανε οι εβδομαδες! Εισαι πολυ κοντα στο στοχο και ευχομαι και πιστευω οτι θα τον ξεπερασεις κατα πολυ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, sissy_geo είπε:

Ευχαριστώ πολύ! @gogouli_Θα μπω στην 31η μεθαύριο. Πάντα κολπικά. Εντάξει δεν είναι ότι καλύτερο, αλλά μου είπε πως είναι πιο ακριβής η μέτρηση κολπικά. 

Πλησιάζεις το στόχο κοριτσαρα, μη φοβάσαι καθόλου! Φαντάσου στο τέλος να περιμένεις κιόλας και να μη βγαίνει το μωράκι, χαχα! Ναι γι'αυτό ρώτησα γιατί κολπικα είναι καλύτερα! Πόσο είναι ο τράχηλος σου τώρα αν επιτρέπεται!


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Jennak83 είπε:

Μπραβο κοριτσακι μου, πολυ ευχαριστα τα νεα αυτα!! Κανε υπομονη περνανε οι εβδομαδες! Εισαι πολυ κοντα στο στοχο και ευχομαι και πιστευω οτι θα τον ξεπερασεις κατα πολυ! 

Ευχαριστώ πολύ πολύ! :) Όλα καλά να πηγαίνουν σε όλες μας! Και σε όλα τα μωράκια! 

Just now, gogouli_ είπε:

Πλησιάζεις το στόχο κοριτσαρα, μη φοβάσαι καθόλου! Φαντάσου στο τέλος να περιμένεις κιόλας και να μη βγαίνει το μωράκι, χαχα! Ναι γι'αυτό ρώτησα γιατί κολπικα είναι καλύτερα! Πόσο είναι ο τράχηλος σου τώρα αν επιτρέπεται!

Πλησιάζουμε λίγο λίγο.. Μακάρι να φτάσουμε έτσι στον στόχο, ή να γίνει αυτό που λες εσυ, που θα το ήθελα τοοοοσο πολύ! Είναι στο 2.4, 2.5 πανω κάτω τόσο βγαίνει στις μετρήσεις και σε πολύ αρχικά στάδια, στις 16 εβδομάδες δηλαδή που το ανακαλύψαμε ήταν στο 2.9 με βάση τον γενετιστή και 3.1 με βάση τη γιατρό μου. Θα δούμε...... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Συλλυπητήρια βρε κορίτσια....καλη δύναμη.... 

Σισσυ πολύ ωραία τα νεακια σου, μπράβο κούκλα μου!!!! Όλα θα πάνε τέλεια!!!! 

Η κόρη μου έχει μισή ώρα κάνει κωλο τούμπες ρε σεις. Φοβάμαι μην μπουρδουκλωθει με τον λώρο. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 2

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, sissy_geo είπε:

Ευχαριστώ πολύ πολύ! :) Όλα καλά να πηγαίνουν σε όλες μας! Και σε όλα τα μωράκια! 

Πλησιάζουμε λίγο λίγο.. Μακάρι να φτάσουμε έτσι στον στόχο, ή να γίνει αυτό που λες εσυ, που θα το ήθελα τοοοοσο πολύ! Είναι στο 2.4, 2.5 πανω κάτω τόσο βγαίνει στις μετρήσεις και σε πολύ αρχικά στάδια, στις 16 εβδομάδες δηλαδή που το ανακαλύψαμε ήταν στο 2.9 με βάση τον γενετιστή και 3.1 με βάση τη γιατρό μου. Θα δούμε...... 

Θα δεις ότι όλα θα πάνε καλά!!! Ξεκουράσου και θα τον περάσεις τον στόχο!!!

 

7 ώρες πρίν, tsilona είπε:

Συλλυπητήρια βρε κορίτσια....καλη δύναμη.... 

Σισσυ πολύ ωραία τα νεακια σου, μπράβο κούκλα μου!!!! Όλα θα πάνε τέλεια!!!! 

Η κόρη μου έχει μισή ώρα κάνει κωλο τούμπες ρε σεις. Φοβάμαι μην μπουρδουκλωθει με τον λώρο. 

Αχ άστα, κι εγώ φοβάμαι με αυτά που κάνει εκεί μέσα, καλά ειδικά αν περπατήσω η κολυμπήσω μετά στο σπίτι έχει σόου!! Εν τω μεταξύ Έχω παρατηρήσει πως για κανένα διήμερο ηρεμεί και μετά αρχίζει πάλι τα ίδια! 

 

Καλημέρα ομορφιές❤

  • Μου αρέσει 2

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, winspert είπε:

Αγαπη μου γλυκια, εδω ειμαι κ σας διαβαζω. Δυστυχώς πεθανε η πεθερα μου την προηγούμενη Κυριακή κ γενικα η ψυχολογία ειναι πεσμενη. Δεν ήθελα σε τετοιο φορουμ να σας μαυρισω... Κατα τ αλλα καλα ειμαι, το ζαχαρο είναι ελεγχόμενο κ εχω συσπασουλες. Ιδιως το Σάββατο που κουράστηκα ειχα αρκετες... Ισως πρέπει να μιλήσω με το γυναικολογο μου... Θα δουμε... Εσυ καλα εισαι;;; :wub:

Τα συλλυπητήρια μου κούκλα μου! Πως είσαι σήμερα από συσπάσεις; είσαι καλύτερα; εγώ μια χαρά δόξα το Θεό εδώ ζεσταινομαιιι σήμερα δεν υποφερεται η ζέστη! 

20 ώρες πρίν, gogouli_ είπε:

 

Συλλυπητήρια κορίτσια, να ζήσετε να τις θυμάστε και να προσέχετε τον εαυτό σας!!!

Κάνω κι εγώ φουλ μπανακια!!! Μου είπε και ο γιατρός και η μαία να κολυμπάω και ότι βοηθάει! 3 τα κάνω σίγουρα μέσα στη βδομάδα, κι επειδή έχουμε σπίτι πηγαίνω και πρωί απόγευμα! Άσε που με ανακουφίζει πολύ η θάλασσα, δε χρειάζεται να κουβαλάω την κοιλιά λόγω άνωσης χαχαχαχα

Είδες πόσο ανακουφίζει η άτιμη; χαίρομαι που δεν είμαι η μόνη που κολυμπάει εδώ μέσα χαχαχ

16 ώρες πρίν, sissy_geo είπε:

Γεια σας κοριτσάκια μου! Είχαμε το ραντεβού μας στη γιατρό σήμερα. Ο μπέμπης είναι 1500γρ. Ο τράχηλος δεν μειώθηκε κ άλλο απο την προηγούμενη φορά. Είναι ίδιος. Αυτό όμως δεν σημαίνει οτι αλλάζω κάτι εγω... Συνεχίζεις ακριβώς τα ίδια μου είπε... Ξάπλα και φάρμακα... Μου είπε πως ο τράχηλος μας έχει δειξει οτι αντέχει γιατί απο τότε που ανακαλύψαμε το πρόβλημα μέχρι τωρα είναι εκεί.... Και ας είναι πιο κοντός απ'οσο πρέπει. Τις συσπάσεις δεν θέλουμε μονο. Για αυτό και παίρνω την αγωγή που παίρνω, για να τις αποφεύγουμε. Αυτα απο εμένα. Μου είπε πως αν πρώτα ο Θεός φτάσω αισίως τις 34, μετά μπορώ να χαλαρώσω, δεν φοβάται τιποτα. Τις προάλλες ξεγέννησε μια κοπέλα στις 34 και το μωρό δεν μπήκε καν θερμοκοιτίδα... Ήταν μια χαρα! Δεν το θέλουμε βεβαια αυτό, αλλά λέμε τωρα σε περίπτωση που γίνει το αποφευκτέο. Εγω συνεχίζω τα ίδια και ο Θεός θα φροντίσει για τα υπόλοιπα!  Α! ξέχασα να σας πω οτι δειλά δειλά αρχίσαμε και εμείς το δωμάτιο μας.. Φιλάκια σε όλες! 

 

16 ώρες πρίν, sissy_geo είπε:

Ευχαριστώ πολύ! @gogouli_Θα μπω στην 31η μεθαύριο. Πάντα κολπικά. Εντάξει δεν είναι ότι καλύτερο, αλλά μου είπε πως είναι πιο ακριβής η μέτρηση κολπικά. 

Τέλεια τα νέα σου αγάπη καλέ εσύ είσαι σε μεγάλη εβδομάδα 31???ενω με περνάς ούτε δέκα μέρες μου φαίνεται μακρινό χαχαχ

Κορίτσια έχουν καεί οι μύες στις γάμπες μου από τις κράμπες χαχαχα δεν υπάρχει αυτό το πράγμα λέμε... Περπατάω κ πονάω τις γάμπες μου κ χτυπιομουν στο γυμναστήριο! 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...