Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια μαμάδες! Σήμερα βρήκα τη σελίδα και μπήκα. Είμαι στην 31η εβδομάδα, στο πρώτο παιδάκι, ημερομηνία μας έχει δώσει 18/10 ο γιατρός.. Ζεσταίνομαι πολύ. Για μπάνιο μια φορά αξιώθηκα να πάω την Κυριακή που μας πέρασε! Είδα που λέτε στα τελευταία μηνύματα για το λόξυγγα του μωρού κι έχω να πω οτι τις τελευταίες μέρες έχει 1-3 φορές τη μέρα .. στην αρχή ανησυχούσα αλλά ο γιατρός μου είπε οτι δεν είναι κάτι για ανησυχία και δεν μπορώ να κάνω και κάτι γι αυτό.. Είναι αγοράκι, μας τον έβγαλε περίπου 1650γρ αυτή την εβδομάδα.. αυτά! Θα ήθελα να μου πείτε για το περπάτημα σας.. αν περπατούσα για 10 λεπτά συνεχόμενα (πάω και σα σίφουνας) πονούσα έντονα στη κοιλιά. Μου είπε οτι πρέπει να πηγαίνω σιγά σιγά για να προλαβαίνει να πηγαίνει το αίμα και στην κοιλιά (να μην πηγαίνει όλο στα πόδια) και γι αυτό να κάνω στάσεις όταν περπατάω και να πηγαίνω πιο σιγά, και μετά την 37η (αμην και πότε) να κάνω ότι θέλω. Εσείς πονάτε άμα περπατάτε λίγο πιο πολύ ή λίγο πιο έντονα;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, ioannafeg είπε:

Γεια σας κορίτσια μαμάδες! Σήμερα βρήκα τη σελίδα και μπήκα. Είμαι στην 31η εβδομάδα, στο πρώτο παιδάκι, ημερομηνία μας έχει δώσει 18/10 ο γιατρός.. Ζεσταίνομαι πολύ. Για μπάνιο μια φορά αξιώθηκα να πάω την Κυριακή που μας πέρασε! Είδα που λέτε στα τελευταία μηνύματα για το λόξυγγα του μωρού κι έχω να πω οτι τις τελευταίες μέρες έχει 1-3 φορές τη μέρα .. στην αρχή ανησυχούσα αλλά ο γιατρός μου είπε οτι δεν είναι κάτι για ανησυχία και δεν μπορώ να κάνω και κάτι γι αυτό.. Είναι αγοράκι, μας τον έβγαλε περίπου 1650γρ αυτή την εβδομάδα.. αυτά! Θα ήθελα να μου πείτε για το περπάτημα σας.. αν περπατούσα για 10 λεπτά συνεχόμενα (πάω και σα σίφουνας) πονούσα έντονα στη κοιλιά. Μου είπε οτι πρέπει να πηγαίνω σιγά σιγά για να προλαβαίνει να πηγαίνει το αίμα και στην κοιλιά (να μην πηγαίνει όλο στα πόδια) και γι αυτό να κάνω στάσεις όταν περπατάω και να πηγαίνω πιο σιγά, και μετά την 37η (αμην και πότε) να κάνω ότι θέλω. Εσείς πονάτε άμα περπατάτε λίγο πιο πολύ ή λίγο πιο έντονα;;

Καλώς ήρθες στην παρέα μας γλυκιά μου με το καλο να υποδεχθείς το νινακι σου! Πονάω κ εγώ αρκετά στην κοιλιά χαμηλά

Κορίτσια μου χθες πήγα στο γιατρό στο νοσοκομείο είδαμε την μπέμπα 31+5 χθες κ ήταν 2150 κάποια που να έκανε υπέρηχο πάνω κάτω σε αυτή τη βδομάδα; ο γιατρός βέβαια μ είπε πως είναι μια Χαρούλα η ζουζούνα! ❤️ 

Επίσης χάθηκα κάπως αυτές τις μέρες γτ τρέχω έχω μπογιατζή κ βάφει μέσα έξω το σπίτι ο κακός χαμός γίνεται τι να σας λέω!!! 

  • Μου αρέσει 2

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evangeliaa είπε:

Ρε κοριτσια εγω νιωθω μια ττομερη αδυναμια...σαν να μην εχω μυς...καθολου ενεργεια αυτες τις μερες...

Καλημερα!!

Σ' αυτην την κατασταση ειμαι κι εγω...νιωθω οτι σερνομαι!!Ελεγα μηπως ειναι και ψυχολογικο που σταματησα τη δουλεια κι εχω κλειστει στο σπιτι συν του οτι δεν κοιμαμαι καθολου καλα τα βραδια αλλα μαλλον ειναι της εγκυμοσυνης τελικα...

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα και απο εμενα! Μπαίνω και σας διαβάζω που και που. Εμείς προς το παρόν τα ίδια. Δεν έχω κάποιο νέο! 32+ βδομάδες είμαστε και μόλις 1500γρ. Αλλά προχωράμε. Τέλος του μήνα ξανά γιατρό εκτός απροόπτου.

  Κι εγώ νιώθω ότι σέρνομαι αλλά φταίει και το κλίμα εδώ στην Αθήνα. Λόγω φωτιάς στην Εύβοια ειδικά χθες η ατμόσφαιρα ήταν αποπνικτική. Δακρυζαν τα μάτια μου όλη μέρα χθες. Σας φιλώ.

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Farmakotriftena είπε:

Πω πω κάπου τότε θα γενναω. Το βλέπεις κοντινό ε;

Εχω να τον δω απο αρχές ιουλιου που τον είδα γ 4 μέρες,άρα ναι με ρχεται κοντινό. Ααχχααχ

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας φουσκαλίτσες...

Μαρή @Farmakotriftena τι λες και δε κλαις μάνα μου; 1.500 32+ είναι λίγο; Δεν είναι παχουλό αλλά όχι λίγο.... Τι διαφορά είχε το δικό μου που το έβγαλε 1.700 και δεν είπε τίποτα; Για 200γρ; Άσε επιτέλους τις εκατοστιαίες, όπως βλέπεις είναι ο μοναδικός που ασχολείται με αυτές ο γιατρός σου. Εμένα ποτέ δε μου τις έχει αναφέρει κανείς απ' τους 3 που με παρακολουθει... Τσιιιιλ και θα πάνε όλα καλά!!! Όταν τη γεννήσεις κάνα 3αρι+ θα σου πω εγώ!!! Σαν τη πρώτη που μου έλεγαν αααα το πολύ 3 κιλά να είναι και ήταν 3.500....

@tsilona πώς αντέχεις βρε τσιλονακι; Και δεν εννοώ για το κουλι.... Ειλικρινά λίγο να αργήσει το βράδυ ο δικός μου λόγο φόρτου εργασίας μου λείπει.... Βέβαια εσείς το έχετε φάει στη μάπα και θέλοντας και μη συνηθίσατε. Εγώ που είμαι έξω απ' τον χορό μόνο που το φαντάζομαι να κάνω να τον δω τόσο βουρκωνω....

 

Κορίτσια και περισσότερο ζαχαρένιες.... Έπεσαν τα καράβια μου έξω.... Δοκίμασα το μηχανακι στο μικροβιολογικό... Το μηχανάκι έδειξε 75 και οι εξετάσεις 94.... 19 ολόκληρες μονάδες διαφορά!!!!!!

Αυτό σημαίνει ότι κάθε φορά που έβλεπα καλή τιμή να υπολογίζω ότι ήταν +19 και να τρελαθώ; Τόσο καιρό μετά από φαγητό που έβλεπα 104 (όπως σήμερα), 110, 120 κλπ ήταν +19 αντίστοιχα; Κάθε μέτρηση μου αν είναι έτσι με λίγα λόγια είναι προβληματική.... Γιατί μετά το φαγητό βλέπω σπάνια μεν αλλά έως και 120 άρα +19 139......

Στο μικροβιολογικό μου είπαν ότι δεν είναι πάντα η διαφορά +19... Μπορεί να είναι και 10 μονάδες μόνο ανάλογα τη περίπτωση γιατί τρώνε και σκάλωμα τα τα μηχανάκια.... Και τώρα αυτές τις ΜΑΛΑΚΙΕΣ  (συγνώμη αλλά έχω θυμώσει) εμπιστεύονται οι γιατροί και δίνουν ή δεν δίνουν ινσουλίνη.... Σοβαρά τώρα; Αν είναι όλες μου οι μετρήσεις +19 τόσο καιρό θα έπρεπε να παίρνω ινσουλίνη.... Απ' την άλλη αν τόσο καιρό ο διαβήτης ήταν εκτός ορίων δε θα φαινόταν στο μωρό; Ο γιατρός λέει ότι δεν δείχνει να έχει επηρεάσει καθόλου ο διαβήτης το μωρό και μπράβο μου που προσέχω και κρατάω τιμές χαμηλές.... Τι γίνεται ρε παιδιά;

Και υποτίθεται έχω απ' τα πιο εξελιγμένα που έχει περάσει τα ISO και όλα τα τεστ, με δείκτες ευαισθησίας κλπ κλπ.... Τι να πω....

 

 

 


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Γειά σας φουσκαλίτσες...

Μαρή @Farmakotriftena τι λες και δε κλαις μάνα μου; 1.500 32+ είναι λίγο; Δεν είναι παχουλό αλλά όχι λίγο.... Τι διαφορά είχε το δικό μου που το έβγαλε 1.700 και δεν είπε τίποτα; Για 200γρ; Άσε επιτέλους τις εκατοστιαίες, όπως βλέπεις είναι ο μοναδικός που ασχολείται με αυτές ο γιατρός σου. Εμένα ποτέ δε μου τις έχει αναφέρει κανείς απ' τους 3 που με παρακολουθει... Τσιιιιλ και θα πάνε όλα καλά!!! Όταν τη γεννήσεις κάνα 3αρι+ θα σου πω εγώ!!! Σαν τη πρώτη που μου έλεγαν αααα το πολύ 3 κιλά να είναι και ήταν 3.500....

@tsilona πώς αντέχεις βρε τσιλονακι; Και δεν εννοώ για το κουλι.... Ειλικρινά λίγο να αργήσει το βράδυ ο δικός μου λόγο φόρτου εργασίας μου λείπει.... Βέβαια εσείς το έχετε φάει στη μάπα και θέλοντας και μη συνηθίσατε. Εγώ που είμαι έξω απ' τον χορό μόνο που το φαντάζομαι να κάνω να τον δω τόσο βουρκωνω....

 

Κορίτσια και περισσότερο ζαχαρένιες.... Έπεσαν τα καράβια μου έξω.... Δοκίμασα το μηχανακι στο μικροβιολογικό... Το μηχανάκι έδειξε 75 και οι εξετάσεις 94.... 19 ολόκληρες μονάδες διαφορά!!!!!!

Αυτό σημαίνει ότι κάθε φορά που έβλεπα καλή τιμή να υπολογίζω ότι ήταν +19 και να τρελαθώ; Τόσο καιρό μετά από φαγητό που έβλεπα 104 (όπως σήμερα), 110, 120 κλπ ήταν +19 αντίστοιχα; Κάθε μέτρηση μου αν είναι έτσι με λίγα λόγια είναι προβληματική.... Γιατί μετά το φαγητό βλέπω σπάνια μεν αλλά έως και 120 άρα +19 139......

Στο μικροβιολογικό μου είπαν ότι δεν είναι πάντα η διαφορά +19... Μπορεί να είναι και 10 μονάδες μόνο ανάλογα τη περίπτωση γιατί τρώνε και σκάλωμα τα τα μηχανάκια.... Και τώρα αυτές τις ΜΑΛΑΚΙΕΣ  (συγνώμη αλλά έχω θυμώσει) εμπιστεύονται οι γιατροί και δίνουν ή δεν δίνουν ινσουλίνη.... Σοβαρά τώρα; Αν είναι όλες μου οι μετρήσεις +19 τόσο καιρό θα έπρεπε να παίρνω ινσουλίνη.... Απ' την άλλη αν τόσο καιρό ο διαβήτης ήταν εκτός ορίων δε θα φαινόταν στο μωρό; Ο γιατρός λέει ότι δεν δείχνει να έχει επηρεάσει καθόλου ο διαβήτης το μωρό και μπράβο μου που προσέχω και κρατάω τιμές χαμηλές.... Τι γίνεται ρε παιδιά;

Και υποτίθεται έχω απ' τα πιο εξελιγμένα που έχει περάσει τα ISO και όλα τα τεστ, με δείκτες ευαισθησίας κλπ κλπ.... Τι να πω....

 

 

 

Καλέ εσένα σε ποιες βδομαδες στο ειχε βγάλει 1800;  στις 30 βδομαδες αν θυμαμαι; Παντως 1500 με 1700 εχει μεγάλη διαφορά. Αλλά είδες ε;;; πρώτη φορά που δεν έγραψα σε ποια εκατοστιαία με έβαλε. Αχαχαχαχαχ

Σημασία έχει που πλέον λέμε σε 5,6 βδομάδες γενναμε. 5 με 6 Σαββατοκύριακα....  (ο 1,5 μήνες φαίνεται μακρινός....) 

Σε περίπου 38 το πολύ 45 ημέρες.. 

Σήμερα έφτιαξα τα χαρτιά του μαιευτηρίου και πήγα να δω τι παίζει με καρότσι διδύμων! Βαλίτσα όχι ακόμα. Σε 35 ημέρες από σήμερα.


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Farmakotriftena είπε:

Καλέ εσένα σε ποιες βδομαδες στο ειχε βγάλει 1800;  στις 30 βδομαδες αν θυμαμαι; Παντως 1500 με 1700 εχει μεγάλη διαφορά. Αλλά είδες ε;;; πρώτη φορά που δεν έγραψα σε ποια εκατοστιαία με έβαλε. Αχαχαχαχαχ

Σημασία έχει που πλέον λέμε σε 5,6 βδομάδες γενναμε. 5 με 6 Σαββατοκύριακα....  (ο 1,5 μήνες φαίνεται μακρινός....) 

Σε περίπου 38 το πολύ 45 ημέρες.. 

Σήμερα έφτιαξα τα χαρτιά του μαιευτηρίου και πήγα να δω τι παίζει με καρότσι διδύμων! Βαλίτσα όχι ακόμα. Σε 35 ημέρες από σήμερα.

Κι εγώ έτσι το λέω γιατί μου φαίνεται μακρινό.

Στο ντοπλερ μου την έβγαλαν 1.800 ο γιατρός μου μια εβδο μετά 1.700+-... Έχουν αποκλίσεις και οι μετρήσεις και τα μηχανήματα και όχι 1.500 με 1.700 στην ίδια εβδομάδα δεν έχει χαρά μου διαφορά... Αν ήταν έτσι όλες στην ίδια εβδομάδα θα είχαμε τα ίδια κιλά και το ίδιο ύψος έμβρυα για να είναι νορμάλ τα πράγματα. Μια να είχε διαφορετική μέτρηση θα ήταν εκτός ορίων... Άλλη στην εβδομάδα μας μπορεί να έχει 2.5 κιλά παιδί.... Πάνω απ' το όριο κι όμως.... Μη σκας για τα κιλά. Αν παίρνει σημαίνει ότι τρέφεται και να πάνε να γα.... οι εκατοστιαίες....


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έκανα το ντόπλερ σήμερα.. Μου έβγαλε το μωρό 1476 γραμμάρια ενώ πριν 15 μέρες ο γιατρός μου στο ιατρείο το είχε βγάλει 1324.. Αγχώθηκα αρκετά που πήρε μόνο 150 γραμμάρια και πήρα κατευθείαν το γιατρό μου αλλά μου είπε να μην ανησυχώ ότι πάντα έχουν μια μικρή απόκλιση και αυτό που επιπλέον κοιτάμε είναι η εκατοστιαία θέση και ευτυχώς του μπέμπη μου ήταν οκ! Και να σκεφτείτε ότι ήταν η μόνη φορά που πήγα χωρίς άγχος... Ουφφφ όλα καλά σε 2 βδομάδες που θα πάμε στο γιατρό ελπίζω να έχει πάρει τα πάνω του! 

Ααα @Mamacita Alina όσο για τους παλμούς που λέγαμε ήταν 145, όντως πέφτουν συγκριτικά με τις αρχές που είχε συνέχεια 160-165!

  • Μου αρέσει 2

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Κορίτσια έκανα το ντόπλερ σήμερα.. Μου έβγαλε το μωρό 1476 γραμμάρια ενώ πριν 15 μέρες ο γιατρός μου στο ιατρείο το είχε βγάλει 1324.. Αγχώθηκα αρκετά που πήρε μόνο 150 γραμμάρια και πήρα κατευθείαν το γιατρό μου αλλά μου είπε να μην ανησυχώ ότι πάντα έχουν μια μικρή απόκλιση και αυτό που επιπλέον κοιτάμε είναι η εκατοστιαία θέση και ευτυχώς του μπέμπη μου ήταν οκ! Και να σκεφτείτε ότι ήταν η μόνη φορά που πήγα χωρίς άγχος... Ουφφφ όλα καλά σε 2 βδομάδες που θα πάμε στο γιατρό ελπίζω να έχει πάρει τα πάνω του! 

Ααα @Mamacita Alina όσο για τους παλμούς που λέγαμε ήταν 145, όντως πέφτουν συγκριτικά με τις αρχές που είχε συνέχεια 160-165!

Αλήθεια; Σε ευχαριστώ που με θυμήθηκες!!! Με την εκατοστιαία είσαι η δεύτερη που το λέει. Εμένα πάλι που το έβγαλε πιο μικρό απ' το ντοπλερ αναφέρθηκε απλά σε αποκλίσεις. Μου έχουν πει με εκατοστιαίες να μη δίνω τόσο βάση και κιλά αρκεί να παίρνει... Αλλά ο κάθε γιατρός λέει τα δικά του.

  • Μου αρέσει 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, ioannafeg είπε:

Γεια σας κορίτσια μαμάδες! Σήμερα βρήκα τη σελίδα και μπήκα. Είμαι στην 31η εβδομάδα, στο πρώτο παιδάκι, ημερομηνία μας έχει δώσει 18/10 ο γιατρός.. Ζεσταίνομαι πολύ. Για μπάνιο μια φορά αξιώθηκα να πάω την Κυριακή που μας πέρασε! Είδα που λέτε στα τελευταία μηνύματα για το λόξυγγα του μωρού κι έχω να πω οτι τις τελευταίες μέρες έχει 1-3 φορές τη μέρα .. στην αρχή ανησυχούσα αλλά ο γιατρός μου είπε οτι δεν είναι κάτι για ανησυχία και δεν μπορώ να κάνω και κάτι γι αυτό.. Είναι αγοράκι, μας τον έβγαλε περίπου 1650γρ αυτή την εβδομάδα.. αυτά! Θα ήθελα να μου πείτε για το περπάτημα σας.. αν περπατούσα για 10 λεπτά συνεχόμενα (πάω και σα σίφουνας) πονούσα έντονα στη κοιλιά. Μου είπε οτι πρέπει να πηγαίνω σιγά σιγά για να προλαβαίνει να πηγαίνει το αίμα και στην κοιλιά (να μην πηγαίνει όλο στα πόδια) και γι αυτό να κάνω στάσεις όταν περπατάω και να πηγαίνω πιο σιγά, και μετά την 37η (αμην και πότε) να κάνω ότι θέλω. Εσείς πονάτε άμα περπατάτε λίγο πιο πολύ ή λίγο πιο έντονα;;

Καλώς ήρθες στην παρέα μας! Με το καλό να έρθει το αγοράκι σου! Κι Εμένα είναι το 1ο μου, είναι αγοράκι και έχω ΠΗΤ 19/10 (1 μέρα μετά από σένα).

Κι εγώ ζεσταίνομαι. Για τον λόξυγγα μην ανησυχείς κι εμένα έχει. 

Για το περπάτημα δεν μπορώ να σου πω, γιατί εγώ λόγω συσπάσεων την βγάζω σχεδόν όλη μέρα στο κρεβάτι. Μερικές φορές που στέκομαι όρθια νιώθω την κοιλιά μου βαριά. Αφού σου είπε ο γιατρός να πηγαίνεις πιο σιγά αυτό να κάνεις.

Just now, Mamacita Alina είπε:

Κορίτσια και περισσότερο ζαχαρένιες.... Έπεσαν τα καράβια μου έξω.... Δοκίμασα το μηχανακι στο μικροβιολογικό... Το μηχανάκι έδειξε 75 και οι εξετάσεις 94.... 19 ολόκληρες μονάδες διαφορά!!!!!!

Αυτό σημαίνει ότι κάθε φορά που έβλεπα καλή τιμή να υπολογίζω ότι ήταν +19 και να τρελαθώ; Τόσο καιρό μετά από φαγητό που έβλεπα 104 (όπως σήμερα), 110, 120 κλπ ήταν +19 αντίστοιχα; Κάθε μέτρηση μου αν είναι έτσι με λίγα λόγια είναι προβληματική.... Γιατί μετά το φαγητό βλέπω σπάνια μεν αλλά έως και 120 άρα +19 139......

Στο μικροβιολογικό μου είπαν ότι δεν είναι πάντα η διαφορά +19... Μπορεί να είναι και 10 μονάδες μόνο ανάλογα τη περίπτωση γιατί τρώνε και σκάλωμα τα τα μηχανάκια.... Και τώρα αυτές τις ΜΑΛΑΚΙΕΣ  (συγνώμη αλλά έχω θυμώσει) εμπιστεύονται οι γιατροί και δίνουν ή δεν δίνουν ινσουλίνη.... Σοβαρά τώρα; Αν είναι όλες μου οι μετρήσεις +19 τόσο καιρό θα έπρεπε να παίρνω ινσουλίνη.... Απ' την άλλη αν τόσο καιρό ο διαβήτης ήταν εκτός ορίων δε θα φαινόταν στο μωρό; Ο γιατρός λέει ότι δεν δείχνει να έχει επηρεάσει καθόλου ο διαβήτης το μωρό και μπράβο μου που προσέχω και κρατάω τιμές χαμηλές.... Τι γίνεται ρε παιδιά;

Μη μου λες τέτοια και πρώτη μέρα σήμερα είχα καλό νηστείας. Θα το δοκιμάσω κι εγώ. Με το ίδιο αίμα γίνεται να δοκιμάσεις το μηχανάκι; Ή τρυπάς εκείνη την ώρα το δάχτυλό σου; Ρωτάω γιατί δεν έχω ιδέα.

Άρα τα μηχανάκια βλακείες λένε. Τζάμπα τρυπιώμαστε μου φαίνεται...

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, ioannafeg είπε:

Γεια σας κορίτσια μαμάδες! Σήμερα βρήκα τη σελίδα και μπήκα. Είμαι στην 31η εβδομάδα, στο πρώτο παιδάκι, ημερομηνία μας έχει δώσει 18/10 ο γιατρός.. Ζεσταίνομαι πολύ. Για μπάνιο μια φορά αξιώθηκα να πάω την Κυριακή που μας πέρασε! Είδα που λέτε στα τελευταία μηνύματα για το λόξυγγα του μωρού κι έχω να πω οτι τις τελευταίες μέρες έχει 1-3 φορές τη μέρα .. στην αρχή ανησυχούσα αλλά ο γιατρός μου είπε οτι δεν είναι κάτι για ανησυχία και δεν μπορώ να κάνω και κάτι γι αυτό.. Είναι αγοράκι, μας τον έβγαλε περίπου 1650γρ αυτή την εβδομάδα.. αυτά! Θα ήθελα να μου πείτε για το περπάτημα σας.. αν περπατούσα για 10 λεπτά συνεχόμενα (πάω και σα σίφουνας) πονούσα έντονα στη κοιλιά. Μου είπε οτι πρέπει να πηγαίνω σιγά σιγά για να προλαβαίνει να πηγαίνει το αίμα και στην κοιλιά (να μην πηγαίνει όλο στα πόδια) και γι αυτό να κάνω στάσεις όταν περπατάω και να πηγαίνω πιο σιγά, και μετά την 37η (αμην και πότε) να κάνω ότι θέλω. Εσείς πονάτε άμα περπατάτε λίγο πιο πολύ ή λίγο πιο έντονα;;

Καλώς μας ήρθες!!! Με το καλό το παιδάκι σου, κοντά είμαστε εγώ έχω πητ 20/10. Ναι κι εγώ το παθαίνω αυτό με το περπάτημα νιώθω λίγο πόνο και βάρος χαμηλά στην κοιλιά! Ας ρίξουμε λίγο τους ρυθμούς μας και όλα θα είναι καλά!


nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...