Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Παράθεση

 

Just now, Mamacita Alina είπε:

Καλημέρα όλη μέρα κοκλες!!!

Σήμερα ξύπνησα με έναν πόνο μα τι πόνο στη κοιλιά και λίγο πανικοβλήθηκα (έως πολύ) τελικά εντερικό σε συνδιασμό με κίνηση της μπέμπας αααχ αχ το πουλάκι μου θα με σκάσει!!!!

Επίσης σήμερα έσκασαν και οι πρώτες μου σέξυ ραγαδες. Στη πρώτη δεν έκανα πλέον όμως θα τις έχω χαχαχα.

Κατά τα άλλα καλα βαρετά και ανυπόμονα.... Δε περνάει ο καιροοοος.

Κι εγω με πονο ξυπνησα και κραμπες.  Οχι οτι κοιμηθηκα δλδ και καλα...το πολυ 4 ωρες...μεχρι τις 3.30 ειχα καουρες και δεν μπορουσα να κοιμηθω και 7.30 ξυπνησε το μωρο. Εν τω μεταξυ σηκωνομουν και για τουαλετα...χάλια δλδ...και τωρα σερνομαι κυριολεκτικά. 

Χθες ομως το απολαυσα...ειχα καλο υπνο, ξυπνησαμε πηγαμε εκκλησια, μετα στους γονεις μου για φαγητο και μπανιο...φυγαμε απο το σπιτι 8.30 το πρωι και γυρισαμε 8.30 το βραδυ...

@Mamacita Alina ουτε εγω εβγαλα ραγαδες στην πρωτη εγκυμοσυνη κι ετσι πιστευα οτι δεν θα βγαλω ουτε τωρα. Βαζεις τιποτα? Εγω στην αρχη μια απλη ενυδατικη και τωρα εδω κι εναν μηνα αμυγδαλελαιο


verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Κορίτσια δεν σας το είπα πρωί πρωί για να μην φανώ γκρινιάρα εκτός το ότι με έχει πεθάνει μέση κ κοιλιά στον πόνο... Καιρό τώρα.... 

Ό ύπνος έχει γίνει τραγικός χθες δεν κοιμήθηκα σχεδων καθόλου... 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ κ γω σήμερα απτό πρωι έχω πονακια περιόδου ρε σεις. 

Just now, marioula1234 είπε:

Κορίτσια δεν σας το είπα πρωί πρωί για να μην φανώ γκρινιάρα εκτός το ότι με έχει πεθάνει μέση κ κοιλιά στον πόνο... Καιρό τώρα.... 

Ό ύπνος έχει γίνει τραγικός χθες δεν κοιμήθηκα σχεδων καθόλου... 

Όλες συμπασχουμε. Μην αγχώνεσαι. Εγώ να ρωτήσω κάτι άσχετο; 

Έχει καμία φλεβιτη; τον έχω ελέγξει αλλά σα να με πονάει κ λίγο αυτές τις μέρες που κουραστηκα


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evangeliaa είπε:

Κι εγω με πονο ξυπνησα και κραμπες.  Οχι οτι κοιμηθηκα δλδ και καλα...το πολυ 4 ωρες...μεχρι τις 3.30 ειχα καουρες και δεν μπορουσα να κοιμηθω και 7.30 ξυπνησε το μωρο. Εν τω μεταξυ σηκωνομουν και για τουαλετα...χάλια δλδ...και τωρα σερνομαι κυριολεκτικά. 

Χθες ομως το απολαυσα...ειχα καλο υπνο, ξυπνησαμε πηγαμε εκκλησια, μετα στους γονεις μου για φαγητο και μπανιο...φυγαμε απο το σπιτι 8.30 το πρωι και γυρισαμε 8.30 το βραδυ...

@Mamacita Alina ουτε εγω εβγαλα ραγαδες στην πρωτη εγκυμοσυνη κι ετσι πιστευα οτι δεν θα βγαλω ουτε τωρα. Βαζεις τιποτα? Εγω στην αρχη μια απλη ενυδατικη και τωρα εδω κι εναν μηνα αμυγδαλελαιο

Αχ εγώ το θέμα ραγαδες το είχα παραμελήσει τελείως, έβαζα που και που bio-oil αλλά εδώ και μια βδομάδα που είδα κι εγώ τις πρώτες δύο πήρα της frezyderm, και βάζω κάθε μέρα! 

Just now, marioula1234 είπε:

Κορίτσια δεν σας το είπα πρωί πρωί για να μην φανώ γκρινιάρα εκτός το ότι με έχει πεθάνει μέση κ κοιλιά στον πόνο... Καιρό τώρα.... 

Ό ύπνος έχει γίνει τραγικός χθες δεν κοιμήθηκα σχεδων καθόλου... 

Δεν γκρινιαζεις κορίτσι, όλες λίγο πολύ μια ταλαιπωρία την έχουμε! Εμένα οι κινήσεις της με πονάνε αρκετά πια, κι έχω κάθε μέρα 2-3 φορές πόνους περιόδου!


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια μου.. Εγώ μετά από αυτό το μαρτύριο που πέρασα δεν παραπονιέμαι πια.. Βγήκα από το νοσοκομείο χθες.. Και ναι με το μωρό στην κπιλι; μου ευτυχώς χάχα δεν καταλαβαίνει η μπέμπα μου από τέτοια έγινε και 2.300... Οι γιατροί μου είπαν πως θα μπω κανονικά στον μήνα μου να μην φοβάμαι απλά πρέπει να προσέχω τα πάντα τώρα.. Ζορίζομαι κ; Ι πονάω ακόμη αλλά δεν γάμης σε ένα μήνα όλα θα ναι παρελθόν. Αυτά τα νεακια μου. Σας φιλώ 

  • Μου αρέσει 5

n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες και χρόνια πολλά! Έχει κάποια από την ομάδα στίγμα Μεσογειακής αναιμίας; Έχω στίγμα... 27 αιματοκρίτη, 8,2 αιμοσφαιρίνη, υψηλή φερριτίνη! Παίρνω filicin, παίρνω σίδηρο πρωί-βραδυ αλλά ο αιματοκρίτης έπεσε από το 28,5 στο 27... Επειδή εδώ στην Αγγλία είναι πιο εύκολο να σε δει μέλος της βασιλικής οικογένειας παρά γιατρός κι επειδή μέσα σε όλα η μαία μου (χαλαρή τύπισσα- κάτι σαν μικρανηψιά του Μπομπ Μαρλεϊ) πήγε διακοπές, μήπως εμπειρικά έχει κάποια να μου πει κάτι; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Georgia 88 είπε:

Καλημέρα σε όλες και χρόνια πολλά! Έχει κάποια από την ομάδα στίγμα Μεσογειακής αναιμίας; Έχω στίγμα... 27 αιματοκρίτη, 8,2 αιμοσφαιρίνη, υψηλή φερριτίνη! Παίρνω filicin, παίρνω σίδηρο πρωί-βραδυ αλλά ο αιματοκρίτης έπεσε από το 28,5 στο 27... Επειδή εδώ στην Αγγλία είναι πιο εύκολο να σε δει μέλος της βασιλικής οικογένειας παρά γιατρός κι επειδή μέσα σε όλα η μαία μου (χαλαρή τύπισσα- κάτι σαν μικρανηψιά του Μπομπ Μαρλεϊ) πήγε διακοπές, μήπως εμπειρικά έχει κάποια να μου πει κάτι; 

Εγω εχω το στιγμα κοπελα μ με το καλο το μωρακι σου καταρχην! Ξεκινησα με αιματοκριτη 34 τοσο ηταν παντα! Επερνα φιλισιν απο παντα κ στην εγκυμοσυνη επερνα κ σιδηρο 2φορες την ημερα για τν ακριβεια τν δευτερο τον ξεχνουσα συχνα! Επεφτε σταδιακα ωσπου στον 7ο πηγε στα ταρταρα 24 για την ακριβεια κ αιμοσφαιρινη 8! Εκει ξεκινησα 3σιδηρους την ημερα κ διορθωσα την διατροφη μ μοσχαρακι μπροκολο κουνουπιδι φρεσκο χυμο πορτοκαλι φακες! Γτ μ ειπαν οτι αν πεσει 23μπαινω για μεταγγιση με αυτα σε 20μερες τον εφτασα 27 και αιμοσφαιρινη 9! Εχει να κανει κ με ποιον σιδηρο περνεις ας πουμε επερνα στην αρχη τον legofer κ εναν ακομα π δεν θυμαμαι πως τον λενε κ δεν μ εκαναν τπτ με βοηθησε ο tardyferon...βεβαια οταν νοσηλευτηκα στο νοσοκομειο κ λογω πολλων χαπιων απο αλλο θεμα,σταματησα να περνω κ σιδηρο κ φιλισιν επεσε στο 22κ μ βαλαν 2φυαλες αλλα δεν εχει να κανει αν συνεχιζα με σωστη διατροφη κ τους σιδηρους θα τον ειχα καλα...Να ξερεις οτι εφοσον μπεις στον 8ο μετα ανεβαινει κ απο μονος του λιγο γιατι το μωρακι εχει πλεον δικες του αποθηκες κ δεν χρειαζεται της μανουλας! Οτι θελεις στειλε μ!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Georgia 88 είπε:

Καλημέρα σε όλες και χρόνια πολλά! Έχει κάποια από την ομάδα στίγμα Μεσογειακής αναιμίας; Έχω στίγμα... 27 αιματοκρίτη, 8,2 αιμοσφαιρίνη, υψηλή φερριτίνη! Παίρνω filicin, παίρνω σίδηρο πρωί-βραδυ αλλά ο αιματοκρίτης έπεσε από το 28,5 στο 27... Επειδή εδώ στην Αγγλία είναι πιο εύκολο να σε δει μέλος της βασιλικής οικογένειας παρά γιατρός κι επειδή μέσα σε όλα η μαία μου (χαλαρή τύπισσα- κάτι σαν μικρανηψιά του Μπομπ Μαρλεϊ) πήγε διακοπές, μήπως εμπειρικά έχει κάποια να μου πει κάτι; 

Κι εγω εχω στιγμα. Επειδη εχω ταλαιπωρηθει απο παιδακι με αναιμιες, θεωρω οτι το Α και το Ω ειναι η σωστη διατροφη!Για μενα αυτο σημαινει καθε πρωι ενα ποτηρι φυσικο χυμο πορτοκαλι και δημητριακα ολικης αλεσης, απαραιτητως 3 φορες την εβδομαδα μοσχαρι, πολλες πρασινες σαλατες στις οποιες βαζω παντα σπανακι (το σπανακι εχει πολυ σιδηρο αλλα καλυτερο ειναι να το τρως ωμο και οχι μαγειρεμενο), φακες, φρεσκια πιπερια που εχει πολυ βιταμινη C και πολλα φρουτα!Πολυ καλη επιλογη ειναι και τα αποξηραμενα βερυκοκα.

Στην εγκυμοσυνη ευτυχως δεν εχει πεσει κατω απο 30 και τον τελευταιο μηνα καταφερα να τον ανεβασω στο 32. Το γεγονος οτι η φεριτινη σου ειναι καλη ειναι πολυ σημαντικο, οποτε προσπαθησε να αυξησεις με τη διατροφη την προσληψη βιταμινης C για να τονωσεις και τον αιματοκριτη σου. Εννοειται βεβαια οτι θα πρεπει να συζητησεις με το γιατρο σου μηπως πρεπει να αλλαξεις και σιδηρο...


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εμενα η κοιλια μου ειναι τεραστιων διαστάσεων... Αφου ολοι νομιζουν οτι οπου να ναι γενναω... Στην αρχη εβαζα αμυγδαλελαιο αλλα επειδη μου ειπε η μαια μου οτι μπορει να προκαλέσει συσπασεις, μου προτεινε σαν οτι πιο αγνο κ ενυδατικο να βαζω βουτυρο καριτε ψυχρης εκθλιψης 100%βιολογικο... Ειναι σε στερεη μορφη κ τριβοντας στο στο χερι γινεται λαδι. Δεν εχω ουτε μια ραγαδα κ η κοιλια οπως ειπα τουρλα... Χαχαχα 

  • Χαχα 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 24 λεπτά , marioula1234 είπε:

Κατάλαβα όλες ένα πόνο κάπου τον έχουμε... Απλά επειδή ξέρω τι με περιμένει θα ήθελα τώρα να κοιμάμαι λίγο παραπάνω.... Γτ μετά δεν... Χαχαχ

Ισχυει...κι εγω εχω καποιες στιγμες πονακια περιοδου και πολλες φορες νιωθω εντονο πονο πιο ψηλα στην κοιλια αλλα αυτος καταλαβαινω οτι οφειλεται παντα στη θεση του μπεμπη γιατι οσες φορες τον εχω νιωσει ειτε πεταγεται ολοκληρο εξογκωμα στην κοιλια μου ειτε εχει παει μονοπαντα...


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα σας ευχαριστώ όλες για το καλωσόρισμα των ραγιάδων μου χαχαχαχαχα

Στην πρώτη εγκυμοσύνη έβαζα αμυγδαλελαιο και πάλι έβγαλα στο πλάι δύο τρεις. Σε αυτή η αλήθεια είναι ξεχνάω τα φάρμακα μου πόσο μάλλον το αμυγδαλελαιο οπότε έχω βάλει 2-3 και αν φορές. Έσκασαν μύτη γύρω απ' τον αφαλό αλλά ειλικρινά πρώτη φορά χαζεύω κάτι τέτοιο πάνω μου και χαμογελάω σα χαζή. Αν μου το έλεγες πριν 5-6 χρόνια θα είχα φρικαρει. Κορίτσια τις χαίρομαι το φαντάζεστε; Μεγαλώνει κάτι μέσα μου και αφήνει τα "σημάδια" του χαχαχα. Ίσως φταίει και ο σύζυγος... Του είπα πριν λίγες μέρες αν κάνω ραγαδες θα με αγαπάς; Και γυρνάει ο αθεοφοβος και μου κάνει και ριγμα σεισμού να κάνεις θα σε αγαπώ ... Εεε δε πα να κάνω λοιπόν και ριγμα όντως, γερό να έρθει το παιδάκι μου Παναγία μου και τίποτα άλλο!!!

Σήμερα με έπιασε λιγούρα και έφαγα κρουασάν, μπριζόλες και άλλα τέτοια υγιεινά.... Νιώθω τυψουλες αλλά θα εσκαγα σοβαρά ... 

@marioula1234 λέγε κι εσύ τους πόνους σου χαρά μου ανοιχτά να γίνουμε πολλές. Βλέπεις εδώ να λέει καμία ότι ζει ζωή και κότα στην εγκυμοσύνη για να περάσουμε εσένα για γκρινιάρα; Χαχαχαχαχα 

  • Χαχα 3

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinaki 86 said:

Κι εγω εχω στιγμα. Επειδη εχω ταλαιπωρηθει απο παιδακι με αναιμιες, θεωρω οτι το Α και το Ω ειναι η σωστη διατροφη!Για μενα αυτο σημαινει καθε πρωι ενα ποτηρι φυσικο χυμο πορτοκαλι και δημητριακα ολικης αλεσης, απαραιτητως 3 φορες την εβδομαδα μοσχαρι, πολλες πρασινες σαλατες στις οποιες βαζω παντα σπανακι (το σπανακι εχει πολυ σιδηρο αλλα καλυτερο ειναι να το τρως ωμο και οχι μαγειρεμενο), φακες, φρεσκια πιπερια που εχει πολυ βιταμινη C και πολλα φρουτα!Πολυ καλη επιλογη ειναι και τα αποξηραμενα βερυκοκα.

Στην εγκυμοσυνη ευτυχως δεν εχει πεσει κατω απο 30 και τον τελευταιο μηνα καταφερα να τον ανεβασω στο 32. Το γεγονος οτι η φεριτινη σου ειναι καλη ειναι πολυ σημαντικο, οποτε προσπαθησε να αυξησεις με τη διατροφη την προσληψη βιταμινης C για να τονωσεις και τον αιματοκριτη σου. Εννοειται βεβαια οτι θα πρεπει να συζητησεις με το γιατρο σου μηπως πρεπει να αλλαξεις και σιδηρο...

Θα κοιτάξω να ρυθμίσω το θέμα της διατροφής... Η αλήθεια είναι ότι ενώ χυμούς πίνω και λαχανικά τρώω,το μοσχαράκι σπανίως το τρώω, όπως και τα φρούτα. Αλλά θα το κάνω. 36η εβδομάδα είμαι, πρέπει να γίνει κάτι. Με τον σίδηρο που μου έδωσαν στην Ελλάδα είχα πάει από 25 στο 28,7. Εδώ μου τον άλλαξαν και από 28,7 έπεσα στο 27.

Προς το παρόν μου είπαν ότι θα μπω να γεννήσω κανονικά και ότι θα μου έχουν διαθέσιμο αίμα σε περίπτωση που χρειαστώ μετάγγιση όταν θα γεννάω. Σε ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Georgia 88 είπε:

Θα κοιτάξω να ρυθμίσω το θέμα της διατροφής... Η αλήθεια είναι ότι ενώ χυμούς πίνω και λαχανικά τρώω,το μοσχαράκι σπανίως το τρώω, όπως και τα φρούτα. Αλλά θα το κάνω. 36η εβδομάδα είμαι, πρέπει να γίνει κάτι. Με τον σίδηρο που μου έδωσαν στην Ελλάδα είχα πάει από 25 στο 28,7. Εδώ μου τον άλλαξαν και από 28,7 έπεσα στο 27.

Προς το παρόν μου είπαν ότι θα μπω να γεννήσω κανονικά και ότι θα μου έχουν διαθέσιμο αίμα σε περίπτωση που χρειαστώ μετάγγιση όταν θα γεννάω. Σε ευχαριστώ πολύ!

Ναι, ναι μοσχαρακι οπωσδηποτε και κοτοπουλακι που εχει κι αυτο αρκετο σιδηρο. Αααααχχχ τι ωραια...εσυ κοντευεις!!!Ευχομαι να πανε ολα υπεροχα και να μη χρειαστει καν να σου βαλουν αιμα!Τι να κανουμε μωρε, εμεις τα κοριτσια του στιγματος ταλαιπωρουμαστε λιγο παραπανω με τα αιματολογικα μας, απο τη μια η περιοδος, απο την αλλη οι εγκυμοσυνες...παντα κατι μας τα χαλαει αλλα το θετικο ειναι οτι εχουμε τροπους να το αντιμετωπιζουμε, οποτε ολα καλα!!!

  • Ευχαριστώ 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinaki 86 said:

Ναι, ναι μοσχαρακι οπωσδηποτε και κοτοπουλακι που εχει κι αυτο αρκετο σιδηρο. Αααααχχχ τι ωραια...εσυ κοντευεις!!!Ευχομαι να πανε ολα υπεροχα και να μη χρειαστει καν να σου βαλουν αιμα!Τι να κανουμε μωρε, εμεις τα κοριτσια του στιγματος ταλαιπωρουμαστε λιγο παραπανω με τα αιματολογικα μας, απο τη μια η περιοδος, απο την αλλη οι εγκυμοσυνες...παντα κατι μας τα χαλαει αλλα το θετικο ειναι οτι εχουμε τροπους να το αντιμετωπιζουμε, οποτε ολα καλα!!!

Με το καλό και σε σένα! Και σε όλες μας!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...