Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

 Σήμερα ολοκλήρωσα τις 34 εβδ.καλε κορίτσια! Πήγα κ ορκεστρα κ πήρα κάτι φορμακια,γτ συνειδητοποιησα ότι της μεγάλης είναι όλα αμανικα κ με τα μπούτια έξω.παιδι του Ιουλίου βλέπετε

Επισης φίλη μαριουλα ,πονάει το κουλι μου.να μη νιώθεις μόνη που παραπονιεσαι.αχαχαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

1 ώρα πρίν, elpida20 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.. Εγώ μετά από αυτό το μαρτύριο που πέρασα δεν παραπονιέμαι πια.. Βγήκα από το νοσοκομείο χθες.. Και ναι με το μωρό στην κπιλι; μου ευτυχώς χάχα δεν καταλαβαίνει η μπέμπα μου από τέτοια έγινε και 2.300... Οι γιατροί μου είπαν πως θα μπω κανονικά στον μήνα μου να μην φοβάμαι απλά πρέπει να προσέχω τα πάντα τώρα.. Ζορίζομαι κ; Ι πονάω ακόμη αλλά δεν γάμης σε ένα μήνα όλα θα ναι παρελθόν. Αυτά τα νεακια μου. Σας φιλώ 

Μπραβο κοριτσακι μου, πολυ ευχαριστο αυτο! Καλη αναρρωση τωρα και σιγα σιγα θα περασουν και οι πονοι! Η μπουμπου σου δε μασαει τιποτα! 

Just now, winspert είπε:

Κοριτσια εμενα η κοιλια μου ειναι τεραστιων διαστάσεων... Αφου ολοι νομιζουν οτι οπου να ναι γενναω... Στην αρχη εβαζα αμυγδαλελαιο αλλα επειδη μου ειπε η μαια μου οτι μπορει να προκαλέσει συσπασεις, μου προτεινε σαν οτι πιο αγνο κ ενυδατικο να βαζω βουτυρο καριτε ψυχρης εκθλιψης 100%βιολογικο... Ειναι σε στερεη μορφη κ τριβοντας στο στο χερι γινεται λαδι. Δεν εχω ουτε μια ραγαδα κ η κοιλια οπως ειπα τουρλα... Χαχαχα 

Εγω βαζω μονο bio oil μια φορα την ημερα κ εχω παρει κ μια αλλη κρεμα που την εχω αφησει Αθηνα τωρα της  mustela και τις βαζω εναλλαξ..ακομα δεν εχω κανει κ εγω ραγαδες αλλα ετσι ηταν κ η αδερφη μου κ οταν μπηκε 9ο που η κοιλια μεγαλωσε αποτομα εκανε αρκετες! Νομιζω οτι η κοιλια απο δω κ περα θα μεγαλωσει πολυ, απο την 34 η εβδομαδα κ μετα απο οτι διαβασα δηλ..κ γω κοιλουμπακι μεγαλο εχω κ που θα φτασει δε ξερω σε 1μιση μηνα που εχω ακομα!!!

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Μπραβο κοριτσακι μου, πολυ ευχαριστο αυτο! Καλη αναρρωση τωρα και σιγα σιγα θα περασουν και οι πονοι! Η μπουμπου σου δε μασαει τιποτα! 

Εγω βαζω μονο bio oil μια φορα την ημερα κ εχω παρει κ μια αλλη κρεμα που την εχω αφησει Αθηνα τωρα της  mustela και τις βαζω εναλλαξ..ακομα δεν εχω κανει κ εγω ραγαδες αλλα ετσι ηταν κ η αδερφη μου κ οταν μπηκε 9ο που η κοιλια μεγαλωσε αποτομα εκανε αρκετες! Νομιζω οτι η κοιλια απο δω κ περα θα μεγαλωσει πολυ, απο την 34 η εβδομαδα κ μετα απο οτι διαβασα δηλ..κ γω κοιλουμπακι μεγαλο εχω κ που θα φτασει δε ξερω σε 1μιση μηνα που εχω ακομα!!!

Ελπίζω να έχεις δίκιο γιατί αν μεγαλώσει κι άλλο θα κάνω μπουμ.... Έχει πάρει και τη κάτω βόλτα εμένα εκτός από μεγάλη αρχίζει να είναι και χαμηλά


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Ελπίζω να έχεις δίκιο γιατί αν μεγαλώσει κι άλλο θα κάνω μπουμ.... Έχει πάρει και τη κάτω βόλτα εμένα εκτός από μεγάλη αρχίζει να είναι και χαμηλά

Θα μεγαλωσει κι αλλο ειπα αλινα μου!χαχα μπουμ δε λες τιποτα! Γιατι θα μεγαλωσουν πολυ κ τα μωρακια μας απο δω κ περα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Θα μεγαλωσει κι αλλο ειπα αλινα μου!χαχα μπουμ δε λες τιποτα! Γιατι θα μεγαλωσουν πολυ κ τα μωρακια μας απο δω κ περα!

Εγώ διάβασα δεν χαχαχαχαχα.

Στη πρώτη μου εγκυμοσύνη δεν μεγάλωσε πολύ παραπάνω από τον 8ο στον 9ο... Αλλά με βάραινε πολύ παραπάνω!!!

  • Χαχα 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, tsilona είπε:

Αχ κ γω σήμερα απτό πρωι έχω πονακια περιόδου ρε σεις. 

Όλες συμπασχουμε. Μην αγχώνεσαι. Εγώ να ρωτήσω κάτι άσχετο; 

Έχει καμία φλεβιτη; τον έχω ελέγξει αλλά σα να με πονάει κ λίγο αυτές τις μέρες που κουραστηκα

Ειχα λιγα αγγειακια σπασμενα στα ποδια μου, φαινονταν ελαχιστα και δρν με πονουσαν...στον πρωτο τοκετο εσπασαν τα αγγεια κι εχω μια περιοχή στο δεξι μου ποδι που φαινονται αρκετα. Μιλαμε ενιωθα τις συσπασεις μεχρι τα γονατα μου...πολυς πονος...δεν θελω να σας φοβησω, αλλα μεχρι να κανω διαστολη και να μου βαλουν επισκληριδιο υπεφερα πολυ!

3 ώρες πρίν, Georgia 88 είπε:

Καλημέρα σε όλες και χρόνια πολλά! Έχει κάποια από την ομάδα στίγμα Μεσογειακής αναιμίας; Έχω στίγμα... 27 αιματοκρίτη, 8,2 αιμοσφαιρίνη, υψηλή φερριτίνη! Παίρνω filicin, παίρνω σίδηρο πρωί-βραδυ αλλά ο αιματοκρίτης έπεσε από το 28,5 στο 27... Επειδή εδώ στην Αγγλία είναι πιο εύκολο να σε δει μέλος της βασιλικής οικογένειας παρά γιατρός κι επειδή μέσα σε όλα η μαία μου (χαλαρή τύπισσα- κάτι σαν μικρανηψιά του Μπομπ Μαρλεϊ) πήγε διακοπές, μήπως εμπειρικά έχει κάποια να μου πει κάτι; 

Εγω εχω να σου πω οτι κι εγω που δεν εχω στιγμα εχω 29 αιματοκριτη...μονο με το σιδηρο κι οσο μπορω να τρωω υγιεινά....γι αυτο νιωθουμε και την ατονια...πεφτουν ολα αυτα

  • Μου αρέσει 1

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evangeliaa είπε:

Ειχα λιγα αγγειακια σπασμενα στα ποδια μου, φαινονταν ελαχιστα και δρν με πονουσαν...στον πρωτο τοκετο εσπασαν τα αγγεια κι εχω μια περιοχή στο δεξι μου ποδι που φαινονται αρκετα. Μιλαμε ενιωθα τις συσπασεις μεχρι τα γονατα μου...πολυς πονος...δεν θελω να σας φοβησω, αλλα μεχρι να κανω διαστολη και να μου βαλουν επισκληριδιο υπεφερα πολυ!

Εγω εχω να σου πω οτι κι εγω που δεν εχω στιγμα εχω 29 αιματοκριτη...μονο με το σιδηρο κι οσο μπορω να τρωω υγιεινά....γι αυτο νιωθουμε και την ατονια...πεφτουν ολα αυτα

Ακριβώς αυτό, κι εγώ χωρις στίγμα 29 ο άτιμος! Δεν ξέρω που θα πάει αυτή η κατάσταση, και χυμούς πίνω, και μοσχαράκι προσπαθώ να τρώω, και φακές κτλ... Μου είπε τώρα να το κάνουμε 3 φορές τη μέρα το σίδηρο, αλλά είμαι κι εγώ γαϊδούρα, ενώ βλέπω το πρόβλημα ξεχνιέμαι και δεν παίρνω ρε κορίτσια! Κοσμάρα!!!


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, elpida20 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.. Εγώ μετά από αυτό το μαρτύριο που πέρασα δεν παραπονιέμαι πια.. Βγήκα από το νοσοκομείο χθες.. Και ναι με το μωρό στην κπιλι; μου ευτυχώς χάχα δεν καταλαβαίνει η μπέμπα μου από τέτοια έγινε και 2.300... Οι γιατροί μου είπαν πως θα μπω κανονικά στον μήνα μου να μην φοβάμαι απλά πρέπει να προσέχω τα πάντα τώρα.. Ζορίζομαι κ; Ι πονάω ακόμη αλλά δεν γάμης σε ένα μήνα όλα θα ναι παρελθόν. Αυτά τα νεακια μου. Σας φιλώ 

Όλα καλά θα πάνε μπουμπού μου! ❤️ 

3 ώρες πρίν, Mamacita Alina είπε:

Χαχαχα σας ευχαριστώ όλες για το καλωσόρισμα των ραγιάδων μου χαχαχαχαχα

Στην πρώτη εγκυμοσύνη έβαζα αμυγδαλελαιο και πάλι έβγαλα στο πλάι δύο τρεις. Σε αυτή η αλήθεια είναι ξεχνάω τα φάρμακα μου πόσο μάλλον το αμυγδαλελαιο οπότε έχω βάλει 2-3 και αν φορές. Έσκασαν μύτη γύρω απ' τον αφαλό αλλά ειλικρινά πρώτη φορά χαζεύω κάτι τέτοιο πάνω μου και χαμογελάω σα χαζή. Αν μου το έλεγες πριν 5-6 χρόνια θα είχα φρικαρει. Κορίτσια τις χαίρομαι το φαντάζεστε; Μεγαλώνει κάτι μέσα μου και αφήνει τα "σημάδια" του χαχαχα. Ίσως φταίει και ο σύζυγος... Του είπα πριν λίγες μέρες αν κάνω ραγαδες θα με αγαπάς; Και γυρνάει ο αθεοφοβος και μου κάνει και ριγμα σεισμού να κάνεις θα σε αγαπώ ... Εεε δε πα να κάνω λοιπόν και ριγμα όντως, γερό να έρθει το παιδάκι μου Παναγία μου και τίποτα άλλο!!!

Σήμερα με έπιασε λιγούρα και έφαγα κρουασάν, μπριζόλες και άλλα τέτοια υγιεινά.... Νιώθω τυψουλες αλλά θα εσκαγα σοβαρά ... 

@marioula1234 λέγε κι εσύ τους πόνους σου χαρά μου ανοιχτά να γίνουμε πολλές. Βλέπεις εδώ να λέει καμία ότι ζει ζωή και κότα στην εγκυμοσύνη για να περάσουμε εσένα για γκρινιάρα; Χαχαχαχαχα 

Γλυκούλης ο συζυγος! Μην νιώθεις τύψεις μια στο τόσο δεν πειράζει αγάπη ❤️ 

Να γκρινιάζω δλδ κ εγώ με την ησυχία μου; χαχαχ

2 ώρες πρίν, tsilona είπε:

 Σήμερα ολοκλήρωσα τις 34 εβδ.καλε κορίτσια! Πήγα κ ορκεστρα κ πήρα κάτι φορμακια,γτ συνειδητοποιησα ότι της μεγάλης είναι όλα αμανικα κ με τα μπούτια έξω.παιδι του Ιουλίου βλέπετε

Επισης φίλη μαριουλα ,πονάει το κουλι μου.να μη νιώθεις μόνη που παραπονιεσαι.αχαχαχα

Αχ ανυπομωνω να κλείσω κ εγώ τις 34..

Βρε τι κακό είναι αυτό ποναμε όλες παντού έλεος δλδ εγώ πονάω καθημερινά τη μέση, καθημερινά όμως! Επίσης ποναω αρκετά συχνά χαμηλά στην κοιλιά, στην πλάτη και στην παλιά τομή πφφφ


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλεεε που είστε;;;; μην μ πείτε πως ακόμη κοιμάστε γτ θα φρικάρω χαχαχ! Λοιπόν θυμάστε που σας είπα πως θα έχω μπογιατζή να βάψω μέσα έξω όλο το σπίτι να ναι έτοιμο κ καθαρό για την μπέμπα; λοιπόν 3 μερες τωρα ξυπνάω πολύ νωρίς θέλοντας κ μη επειδή έχω τον μπογιατζή σήμερα που για κάποιο λόγο δεν θα μπορούσε να έρθει ο άνθρωπος να δουλέψει γτ κάτι του έτυχε κ είπα πως θα προσπαθήσω να κοιμηθώ παραπάνω (εδώ γελάνε) ο γιος μ ξύπνησε από τις εφτά μισή που τόσες μέρες ξυπνουσε μετά τις έντεκα καλό ε; γκρρρρ


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, marioula1234 είπε:

Καλεεε που είστε;;;; μην μ πείτε πως ακόμη κοιμάστε γτ θα φρικάρω χαχαχ! Λοιπόν θυμάστε που σας είπα πως θα έχω μπογιατζή να βάψω μέσα έξω όλο το σπίτι να ναι έτοιμο κ καθαρό για την μπέμπα; λοιπόν 3 μερες τωρα ξυπνάω πολύ νωρίς θέλοντας κ μη επειδή έχω τον μπογιατζή σήμερα που για κάποιο λόγο δεν θα μπορούσε να έρθει ο άνθρωπος να δουλέψει γτ κάτι του έτυχε κ είπα πως θα προσπαθήσω να κοιμηθώ παραπάνω (εδώ γελάνε) ο γιος μ ξύπνησε από τις εφτά μισή που τόσες μέρες ξυπνουσε μετά τις έντεκα καλό ε; γκρρρρ

Ειμαι εγω εδω πιανομαι??:lol::ph34r: η μπεμπα χθες ειχε γκρινια ολο το βραδυ κοιμοταν κ ανα 1μιση ωρα απο τις 3κ μετα ξυπνουσε κ εκλεγε! Νυσταγμενη δεν λες τπτ!!! Καλημεραααα!!!!

Κ εγω εγκυος ημουν οταν βαψαμε το σπιτι κ μου ειχε κατσει στο μυαλο οτι μ μυριζε ασχημα κ πνιγομουν(ηταν αοσμες οι μπογιες) ολοι κοιμοντουσαν αλλα εγωω ενιωθα οτι θα πεθανω τελικα ξυπνησα τον αντρα μ τον καημενο στις 3 κ του ειπα παμε αλλου δεν μπορω κ πηγαμε αξημερωτα στον αδερφο του να κοιμηθουμε...χαχχαχα


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Καλεεε που είστε;;;; μην μ πείτε πως ακόμη κοιμάστε γτ θα φρικάρω χαχαχ! Λοιπόν θυμάστε που σας είπα πως θα έχω μπογιατζή να βάψω μέσα έξω όλο το σπίτι να ναι έτοιμο κ καθαρό για την μπέμπα; λοιπόν 3 μερες τωρα ξυπνάω πολύ νωρίς θέλοντας κ μη επειδή έχω τον μπογιατζή σήμερα που για κάποιο λόγο δεν θα μπορούσε να έρθει ο άνθρωπος να δουλέψει γτ κάτι του έτυχε κ είπα πως θα προσπαθήσω να κοιμηθώ παραπάνω (εδώ γελάνε) ο γιος μ ξύπνησε από τις εφτά μισή που τόσες μέρες ξυπνουσε μετά τις έντεκα καλό ε; γκρρρρ

Καλημερα! Κ γω απο υπνο χαλια! Εκτος οτι ποναω στη μεση, μετα προσπαθω να ξαπλωσω στο πλαι ποναω, γυρναω στο αλλο πλαι καθομαι για 5 λεπτα ξαναγυριζω! Ειμαστε διακοπες κ κοιμομαστρ χωριστα με τον αντρα μου για να μπορω να γυρναω σαν γιουβαρλακι μιας κ το κρεβατι δεν ειναι πολυ μεγαλο..επισης σηκωνομαι σιγουρα κανα 2 φορες τα βραδια για τουαλετα κ το πρωι αν κ εχω ψιλοξυπνησει ανεβαινει πανω η αδερφη του με τα παιδια κ αρχιζουν οι φασαριες! Κατα τα αλλα περναω τελεια!

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είναι η μέρα της αϋπνίας, είμαι ξύπνια από τις 6, δε με χωρούσε ο τόπος, και κυριολεκτικά και μεταφορικά χαχαχα. Σιδερωσα δύο πλυντήρια και βγήκα στην αγορά για κάτι δώρα! Τώρα λέμε να πάμε στο σπιτι στη θάλασσα για ΣΚ, αν και ο καιρός δεν είναι πολύ καλός!

@Jennak83Jennak83 Κι εμείς στη θάλασσα ο καθένας το κρεβάτι του, θέλω απλα, δε μπορώ! Χαχαχα

Σήμερα αισιως 33 εβδομάδων! Αν και με τους τελευταίους υπέρηχους η μπέμπα βγαίνει 34+2!!! Πω πω από τον άλλο μήνα πρώτα ο Θεός θα αρχίσουν τα γεννητούρια!

  • Μου αρέσει 2

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...