Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Afroula05 είπε:

Κοριτσια καλησπέρα....πηγαμε σημερα για το doppler και μας ειπε ο γιατρις οτι εγω ηπιο ολιγαμνοιο 7.33 και ειμαι 31,4 εβδομαδων....ξερεις καμια πως μειωνεται καθω και πως μπορει να αντιμετοπιστει;οπως και τι μπορει να προκαλεσει;

Δεν εχω πολλη αποψη σ αυτο... Δεν ξερω αν ειναι παθολογικο... Παντως μου εχουν πει να πινω πολυ νερο κ πως το επηρεαζει αυτο. Ας απαντήσει ομως καποια που να ξερει καλύτερα!!! 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, winspert είπε:

Αντιπηκτικες εκανα κ εγω μέχρι τους 3 μηνες λογω εξωσωματικης... Προληπτικά βέβαια... Κλαιω γιατι οπως ολες μας κανω πολλη προσπάθεια απο την αρχη κ τωρα απογοητευτηκα... Φοβαμαι πολυ ολα αυτα που εχω διαβασει πως αν κανεις διαβήτη κυησης μπορει να κανεις κ τυπου 2 αργότερα κ πως μπορει να κανει κ το παιδι στην πορεια.... Κ ο γυναικολογος μου εχθες μου ειπε οτι δεν εχω αλλα κινουμαι οριακα κ απλα να προσεχω, ενω ο ενδοκρινολόγος σημερα ειπε οτι εχω... Δεν ξερω γιατι, απογοητευτηκα πααααρα πολυ.... 

Ωραια...οπως και να εχει ειτε εχεις ειτε δεν εχεις ειτε κινεισαι οριακα η ινσουλινη θα σε ωοηθησει να ΜΗΝ κανεις διαβητη τυπου 2....σκεψου το...και μην προσπαθησεις με αποχη απο το φαγητο ν αποφυγεις την ινσουλινη γιατι θα τα κανεις χειροτερα.... Δειχνει ενα νουμετο το μηχανηματακι σου...κανεις δεν μπορει να ξερει τι θα γινει μετα τον τοκετο, ομως γι αυτο το λογο θα παρεις την ινσουλινη, για να προστατευτεις εσυ και το μωρακι σου...για καλο

Just now, Afroula05 είπε:

Κοριτσια καλησπέρα....πηγαμε σημερα για το doppler και μας ειπε ο γιατρις οτι εγω ηπιο ολιγαμνοιο 7.33 και ειμαι 31,4 εβδομαδων....ξερεις καμια πως μειωνεται καθω και πως μπορει να αντιμετοπιστει;οπως και τι μπορει να προκαλεσει;

Γιατι δεν ρωτας τον γιατρος σου απο τι επηρεαζεται ή αν μπορεις να κανεις κατι για να το αυξησεις? Ξερω οτι πινει αμνιακο το μωρο, αλλα ποσο πια να πιει? Επισης μειωνεται οσο μεγαλωνει το μωρο. Ειναι μεγαλυτερο αναπτυξιακα απο την ΠΗΤ?

  • Ευχαριστώ 1

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evangeliaa είπε:

Ωραια...οπως και να εχει ειτε εχεις ειτε δεν εχεις ειτε κινεισαι οριακα η ινσουλινη θα σε ωοηθησει να ΜΗΝ κανεις διαβητη τυπου 2....σκεψου το...και μην προσπαθησεις με αποχη απο το φαγητο ν αποφυγεις την ινσουλινη γιατι θα τα κανεις χειροτερα.... Δειχνει ενα νουμετο το μηχανηματακι σου...κανεις δεν μπορει να ξερει τι θα γινει μετα τον τοκετο, ομως γι αυτο το λογο θα παρεις την ινσουλινη, για να προστατευτεις εσυ και το μωρακι σου...για καλο

Γιατι δεν ρωτας τον γιατρος σου απο τι επηρεαζεται ή αν μπορεις να κανεις κατι για να το αυξησεις? Ξερω οτι πινει αμνιακο το μωρο, αλλα ποσο πια να πιει? Επισης μειωνεται οσο μεγαλωνει το μωρο. Ειναι μεγαλυτερο αναπτυξιακα απο την ΠΗΤ?

Οχι ειναι μικρουλα...στην 10η θεση...1500 ειναι ενω επρεπε να ειναι 1700.πητ εχψ 18/10..παρόλα αυτα ,το doppler ηταν αρκετα καλο μας ειπε...σαν να φαινεται δλδ οτι είναι γονιδιακά μικρη...γιατρο εχω την Πέμπτη...και εχω ανχωθει λιγο με ολα αυτα...


fzY0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evangeliaa είπε:

Ωραια...οπως και να εχει ειτε εχεις ειτε δεν εχεις ειτε κινεισαι οριακα η ινσουλινη θα σε ωοηθησει να ΜΗΝ κανεις διαβητη τυπου 2....σκεψου το...και μην προσπαθησεις με αποχη απο το φαγητο ν αποφυγεις την ινσουλινη γιατι θα τα κανεις χειροτερα.... Δειχνει ενα νουμετο το μηχανηματακι σου...κανεις δεν μπορει να ξερει τι θα γινει μετα τον τοκετο, ομως γι αυτο το λογο θα παρεις την ινσουλινη, για να προστατευτεις εσυ και το μωρακι σου...για καλο

Εχετε δικιο βρε κορίτσια... Απλα λεω με μια εβδομάδα αυξημενες τιμες κ πρεπει να κανω ινσουλινη; Ξερω οτι μπορει να υπερβαλω αλλα δεν το κανω επίτηδες... Ισως οι ορμονες δε βοηθανε καθόλου... Τι να πω;;;; θα μετρησω κ αυριο ή ισως μέχρι τελος της εβδομάδας κ βλεπουμε... Να μειωσω κ αλλο το φαγητο δε γινεται... Δεν παίρνει αλλο... Χαχαχα.... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Δεν εχω πολλη αποψη σ αυτο... Δεν ξερω αν ειναι παθολογικο... Παντως μου εχουν πει να πινω πολυ νερο κ πως το επηρεαζει αυτο. Ας απαντήσει ομως καποια που να ξερει καλύτερα!!! 

Νεράκι ποσο πια....πινω σχεδον 3 λιτρα...ολη μου η εγκυμοσυνη μια τουαλετα πια...:roll:


fzY0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Afroula05 είπε:

Νεράκι ποσο πια....πινω σχεδον 3 λιτρα...ολη μου η εγκυμοσυνη μια τουαλετα πια...:roll:

Χαχαχα, οκ.... Καταλαβαινω γιατί κ εγω πινω παρα πολυ... Δεν παιρνει περισσότερο... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γλυκιά μου @winspert ύπουλο πράγμα οι ορμόνες,μας κάνουν κουρέλι κ τραλαλι τραλαλο απτή μια στιγμή στην άλλη.

Εγώ θέλω να σου πω ότι κ να χρειαστεί να κάνεις ινσουλίνη,θα ειναι γ καλό κ των 2 σας,κ θα ελέγχεται η κατάσταση πιο ευκολα.επισης κάνε έναν έλεγχο με το μηχανηματακι σου κ το μικροβιολογικο,μην κάνεις τζάμπα ινσουλίνη!

Ρε σεις οι γιατροί ο καθένας έχει δικό του πρωτόκολλο; Θα τρελαθώ ώρες ώρες.μιλουσα με μια φίλη σ άλλη πόλη που είχε νηστείας 130-140 κ με διατροφή το κατέβασε στο 100-110 κ δεν  της έκανε λόγο για ινσουλίνη ποτε.δεν ξέρω τι να πω!(έχει 1 χρόνο που γέννησε)

σήμερα κ άλλη φίλη μου που ναι στον 7ο έκανε καμπύλη κ η 2η ώρα βγήκε παθολογική,της έδωσε μηχανηματακι κ αυτή να μετριέται.μαλακες σαν τις ψείρες εξαπλώνεται το σακχαρο;;

 

  • Μου αρέσει 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Γλυκιά μου @winspert ύπουλο πράγμα οι ορμόνες,μας κάνουν κουρέλι κ τραλαλι τραλαλο απτή μια στιγμή στην άλλη.

Εγώ θέλω να σου πω ότι κ να χρειαστεί να κάνεις ινσουλίνη,θα ειναι γ καλό κ των 2 σας,κ θα ελέγχεται η κατάσταση πιο ευκολα.επισης κάνε έναν έλεγχο με το μηχανηματακι σου κ το μικροβιολογικο,μην κάνεις τζάμπα ινσουλίνη!

Ρε σεις οι γιατροί ο καθένας έχει δικό του πρωτόκολλο; Θα τρελαθώ ώρες ώρες.μιλουσα με μια φίλη σ άλλη πόλη που είχε νηστείας 130-140 κ με διατροφή το κατέβασε στο 100-110 κ δεν  της έκανε λόγο για ινσουλίνη ποτε.δεν ξέρω τι να πω!(έχει 1 χρόνο που γέννησε)

σήμερα κ άλλη φίλη μου που ναι στον 7ο έκανε καμπύλη κ η 2η ώρα βγήκε παθολογική,της έδωσε μηχανηματακι κ αυτή να μετριέται.μαλακες σαν τις ψείρες εξαπλώνεται το σακχαρο;;

 

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ κοριτσάκι μου... Κ εμενα αυτο ειναι το παραπονο μου. Τοσο γρξγορα ινσουλινη για 5-6μερες λιγο ανεβασμενο ζάχαρο; Εκανα μια μερα 100,μια 99,98 κ σημερα ειχα 93...Δεν ειναι το θεμα μου τοσο να μην κανω ινσουλινη, οσο αν χρειάζεται... Οντως μεγάλες φλδιαφιρες απο γιατρο σε γιατρο... Μαλλον θα παρω κ δευετρη γνωμη μου φαίνεται... Τη Δευτέρα που θα παω για εξετασεις θα τσεκαρω κ το μηχανακι μου να δω διαφορες... Οσο για τις ορμονες αστο... Εκλαιγα με λιγμους σαν μικρο παιδι... Αλλα αλήθεια... Αυτο που λες.... Τι γινεται με το ζαχαρο;;; 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, winspert είπε:

Κορίτσια, τι εναλλαγη συναισθηματων ειναι αυτη;;; Πηρα πριν απο λιγο τον ενδοκρινολόγο μου να του πω οτι εδω κ μια εβδομάδα περίπου το νηστείας ειναι λιγο ανεβασμενο κ ουτε λιγο ουτε πολυ μου ειπε πως θωρειται πως έχω διαβήτη κυησης κ πως θα πρέπει να κανω ινσουλινη καθε βραδυ... Δεν εχω σταματησει να κλαιω απο εκεινη την ωρα... Τι κακό ειναι αυτο;;;; 

Ολόκληρος παίδαρος θα βγει. Εμένα το βγάζουν 1 βδομάδα μεγαλύτερο το μωρό. Αύριο που έχω doppler αν θυμηθώ θα ρωτήσω ποια ΠΗΤ ισχύει και θα σου πω.

Μιλάω με κοπέλα που το νηστείας ήταν συνέχεια ανεβασμένο και τώρα κάνει κάθε βράδυ μία ένεση ινσουλίνης και έφτιαξε το νηστείας της. Της είπε ο ενδοκρινολόγος της πως αυτό σημαίνει ότι έχει σίγουρα διαβήτη κύησης. Και δεν της άφησε πολλά περιθώρια. Μόνο λίγες μέρες μετρήθηκε.

Εγώ εδώ και 3 βδομάδες έχω ανεβασμένο νηστείας και η ενδοκρινολόγος μου είπε ίσως χρειαστώ ινσουλίνη. Και θέλω να την πάρω τηλέφωνο, γιατί δεν ξέρω αν κάνει να είναι ανεβασμένο συνέχεια το νηστείας.

Οπότε ο κάθε γιατρός κάνει τα δικά του.

Η μητέρα μου σε 1 από τις αδερφές μου εμφάνισε διαβήτη κύησης και η αδερφή μου γεννήθηκε μία χαρά με φυσιολογικό τοκετό. Είναι αδύνατη και δεν έχει ούτε η μητέρα μου διαβήτη ούτε η αδερφή μου. Και τότε δεν κάνανε έτσι ινσουλίνη ούτε μετρούσαν συνέχεια το ζάχαρο 4 φορές τη μέρα. Μόνο να κόψει τη ζάχαρη και το αλάτι της είχαν πει.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια στα ντομπλερ είδατε και 3D τα μωράκια σας; Εμείς αύριο έχουμε γιατρό, ντοπλερ κάνω σε κάθε επίσκεψη λόγω μητριαιων! Είχε πει ότι σε αυτό το ραντεβού θα κάνουμε και nst! Ανυπομονώ να δω τη μπέμπα!!!

Κι όπως αντιλαμβάνεστε από την ώρα έχω αϋπνίες! Μόνο μεσημέρι νυστάζω! Το βράδυ βρυκόλακας!!!

  • Μου αρέσει 1

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Mamacita Alina ξέχασα να στο πω νομίζω. Κι εγώ το contour έχω και το contour xt. Χρησιμοποιώ αναλόγως ποιες ταινίες έχει φέρει το φαρμακείο μου... 

Δύσκολη η διατροφή νο2... Δυσκολεύομαι πολύ! Μια μέρα ολόκληρη δεν την έχω κάνει. Καλόμαθε η γριά στα σύκα...


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Nikoleta... είπε:

Ολόκληρος παίδαρος θα βγει. Εμένα το βγάζουν 1 βδομάδα μεγαλύτερο το μωρό. Αύριο που έχω doppler αν θυμηθώ θα ρωτήσω ποια ΠΗΤ ισχύει και θα σου πω.

Μιλάω με κοπέλα που το νηστείας ήταν συνέχεια ανεβασμένο και τώρα κάνει κάθε βράδυ μία ένεση ινσουλίνης και έφτιαξε το νηστείας της. Της είπε ο ενδοκρινολόγος της πως αυτό σημαίνει ότι έχει σίγουρα διαβήτη κύησης. Και δεν της άφησε πολλά περιθώρια. Μόνο λίγες μέρες μετρήθηκε.

Εγώ εδώ και 3 βδομάδες έχω ανεβασμένο νηστείας και η ενδοκρινολόγος μου είπε ίσως χρειαστώ ινσουλίνη. Και θέλω να την πάρω τηλέφωνο, γιατί δεν ξέρω αν κάνει να είναι ανεβασμένο συνέχεια το νηστείας.

Οπότε ο κάθε γιατρός κάνει τα δικά του.

Η μητέρα μου σε 1 από τις αδερφές μου εμφάνισε διαβήτη κύησης και η αδερφή μου γεννήθηκε μία χαρά με φυσιολογικό τοκετό. Είναι αδύνατη και δεν έχει ούτε η μητέρα μου διαβήτη ούτε η αδερφή μου. Και τότε δεν κάνανε έτσι ινσουλίνη ούτε μετρούσαν συνέχεια το ζάχαρο 4 φορές τη μέρα. Μόνο να κόψει τη ζάχαρη και το αλάτι της είχαν πει.

Καλημερα αγαπη μου... Μα κανενας γιατρος να μη συμφωνει με τον αλλον!!! Εχθες το πρωι ειχα 93 κ σημερα 92...Εσενα ποσο ειναι το νηστείας σου; Σιγουρα δε σημαινει πως θα συμβει κατι κακο αν εχεις διαβητη κυησης αλλα σε αυτη τη φαση ολα γιγαντωνονται...!!! 

4 ώρες πρίν, gogouli_ είπε:

Κορίτσια στα ντομπλερ είδατε και 3D τα μωράκια σας; Εμείς αύριο έχουμε γιατρό, ντοπλερ κάνω σε κάθε επίσκεψη λόγω μητριαιων! Είχε πει ότι σε αυτό το ραντεβού θα κάνουμε και nst! Ανυπομονώ να δω τη μπέμπα!!!

Κι όπως αντιλαμβάνεστε από την ώρα έχω αϋπνίες! Μόνο μεσημέρι νυστάζω! Το βράδυ βρυκόλακας!!!

Καλημέρα κ σε σενα κοριτσακι μου... Εμεις προσπαθησαμε να τον δουμε αλλα κ προχθες στον υπερηχο κ εχθες στο ντοπλερ ο μπεμπουλης κρυβοταν. Ειχε βαλει το χερακι μπροστά κ απο τα δυο ματακια του... Τι ειναι το nst αλήθεια; 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 19/8/2019 at 9:23 ΜΜ, winspert είπε:

Γεια σας κοριτσια μου... Τα δικα μου νεα εχουν ως εξης... Το ζαχαρο νηστειας συνεχίζει να ειναι κοντα στο 100...τα υπολοιπα μια χαρα... Εκανα υπέρηχο σημερα... Ο μπεμπουλης μου ειναι μια χαρα, με το κεφαλακι κατω κ το βαρος του 2133...Για το ζαχαρο ο γυναικολογος ειπε να δοκιμάσω να φαω λιγο πιο αργα κ λιγο πιο νωρις να δω αν επηρεάζει αυτο αλλα να μιλησω κ με τον ενδοκρινολόγο μου. Η μαια μου, μου ειπε πως επειδη εχω αλλαξει εντελως τις ωρες που τρωω κ παραλειπω κ γευματα λογω του οτι ο σύζυγος εχει αδεια, ειναι πολυ πιθανο να εχει επηρεαστει απο αυτο... Οποτε θα το ψαξω λιγο... Δεν θεωρείται διαβήτης κυησης αλλα απλα να προσεχω ειπε ο γυναικολογος...  Απο πράγματα μεσα σε μια εβδομάδα μπορω να πω οτι τα πηραμε ολα... Ειμαστε σχεδον κομπλε. Κ τα ρουχαλακια τα επλυνα κ θα ερθει η μανα μου να τα σιδερωσει... 

Οσο για το μηχανακι εχω της bayer το contour xt αν το γραφω σωστα. Ειμαι πολυ ευχαριστημενη, δεν εχει αποκλίσεις κ σε απανωτες μετρησεις... 

Κ μια ερωτηση βρε κορίτσια.... Εγω βασει περιοδου ειχα πητ 13 Οκτωβρίου. Μετα με τους υπερηχους εβγαινε 5 μερες μεγαλύτερο οποτε ελεγα 8 Οκτωβρίου. Ο γιατρος μου σήμερα μου ειπε οτι η πητ μου παραμενει 13 Οκτωβρίου... Οποτε απ οτι λεει το τικερακι μου ειμαι 5 μερες πισω... Εσεις πως το υπολογιζετε; 

Μια χαρά ο μπεμπουλης αγάπη μου αντε όλο κ κοντευουμεεεε

20 ώρες πρίν, elpida20 είπε:

Καλημεραααααααααα ζουζουνες. Τις τελευταίες μέρες ζορίστηκα πααρα πολύ με το ζόρι σηκώνομαι από το κωλο κρεβατο. Χθες έβγαλα τα 11 ραμματακια μου και έχω ένα σημάδι ΝΑ. Σήμερα είμαι καλύτερα τουλάχιστον σηκώνομαι από το κρεβάτι έχασα 4 κιλά επίσης και βλέπω κάθε μέρα η ζηγαρια μου μικραίνει τον αριθμό θα μου πεις 6 μέρες δεν έτρωγες μωρή αλλά η μικρή σταθερά ανεβαίνει. Να μπω σε αμάξι δεν το συζητώ η κάθε λακκούβα νομίζω θα μου ανοίξει την πληγή αλλά δεν γάμης. 2 Σεπτεμβρίου μπαίνω στο μήνα μου αυτό με παρηγορεί. Επίσης μου είπαν θα γεννήσω φυσιολογικά ευτυχώς και θα θηλασω τελικά κανονικά. Οτι πονάω ακόμη πονάω αλλά λογικά σε καμία 10 μέρες θα κλείσει η πληγή καλύτερα. Πέμπτη έχω γυναικολόγο και θα δούμε τι και πως. Η μικρή έχει μια μανία να με κλωτσαει εκεί που με ανοίξανε η άτιμη. Αυτά τα νέα μου. Εύχαριστω που με σκέφτεστε σας αγαπώ ολεςςς. ΥΓΓΓ. Δεν θα ξανά γκρινιαξω ποτέ μέχρι να γεννήσω :razz:

Αχ βρε ελπίδακι σε σκέφτομαι συχνά κορίτσι μου ❤️ αφού θα γεννήσεις κ φυσιολογικά όλα τέλεια δεν το συζητώ εγώ πίστευα ότι θα σου έλεγαν για κ.τ επειδή είναι μικρό το διάστημα από τον τομή ως τη γέννα.. 

19 ώρες πρίν, Giwtouli1990 είπε:

@elpida20 Όλα καλά Ελπιδάκι μας, τα δύσκολα πέρασαν! Άντε καλέ που δε θα γκρινιάξεις άλλο, τώρα είναι η ευκαιρία μας να γκρινιάζουμε πιο πολύ από ποτέ! Χεχε

Λοιπόν κορίτσια θέμα: ΜΑΡΣΙΠΟΣ. Έχετε να προτείνετε κάποιον? @Mamacita Alina θυμάμαι που είχες ρωτήσει κι εσύ κάποια στιγμή. Κατέληξες κάπου? Εμένα μου είπαν για baby k'tan που συνδυάζει sling,wrap και tai και μου φαίνεται ιδανικός! Δεν έχει και δεσίματα και με κέρδισε και γι'αυτό το λόγο! Τσέκαρέ τον κι εσύ αν δεν τον έχεις δει..

Εγώ έχω έναν κλασικό ξέρεις αυτούς τους απλούς κ έναν μει ται που μ δώσε μια φίλη μ δεν το έχω με τα πολλά δεσίματα αλλά ίδωμεν ίσως με βολέψει περισσότερο... Στο γιο μ είχα κατά βολευτεί έναν απλό της κικο παντως

15 ώρες πρίν, winspert είπε:

Κορίτσια καναμε το ντοπλερ σημερα... Ο μπεμπουλης μας μεγαλωνει τελεια ειπε ο γιατρος... Σημερα μας τον εβγαλε 2461... Εφυγα με ενα ηλιθιο χαμογελο ζωγραφισμενο στο προσωπο μου... Ημερολογιακα εχω πητ 13/10, υπερηχογραφικα 1/10...Ελα που ξεχασα να ρωτησω τι ισχυει τελικα απο τα δυο... Μου πηρε το μυαλο ο μπεμπουλης μου... 

Ό μπεμπουλης είναι σχεδων 2.5 κιλά ❤️ τώρα θα τα έχει ξεπεράσει ήδη αχ τελειαααα! Αγάπη εμείς πάμε για γέννα βάση τελευταίας περιόδου πάντα... 

12 ώρες πρίν, tsilona είπε:

Τώρα που πες εξωσωματική, πέτυχε της φίλης μου κορίτσια! ευελπιστώ να πάνε όλα καλά!σήμερα πήρε θετική χοριακη στα χέρια της!10 χρόνια άκαρπων προσπαθειων με πολύ δάκρυ ,επιτέλους έκλαψε από χαρά!

Πω πω τέλεια με το καλο να έχει μια καλή κ τελειομηνη εγκυμοσύνη το κοριτσι

10 ώρες πρίν, winspert είπε:

Κορίτσια, τι εναλλαγη συναισθηματων ειναι αυτη;;; Πηρα πριν απο λιγο τον ενδοκρινολόγο μου να του πω οτι εδω κ μια εβδομάδα περίπου το νηστείας ειναι λιγο ανεβασμενο κ ουτε λιγο ουτε πολυ μου ειπε πως θωρειται πως έχω διαβήτη κυησης κ πως θα πρέπει να κανω ινσουλινη καθε βραδυ... Δεν εχω σταματησει να κλαιω απο εκεινη την ωρα... Τι κακό ειναι αυτο;;;; 

Έρωτα δεν θα πάθεις τπτ ούτε εσύ ούτε το νινι κ το ξέρεις γιαυτό απόλαυσε αυτό το υπέροχο ταξίδι γτ είμαστε στο τέλος του ❤️

5 ώρες πρίν, gogouli_ είπε:

Κορίτσια στα ντομπλερ είδατε και 3D τα μωράκια σας; Εμείς αύριο έχουμε γιατρό, ντοπλερ κάνω σε κάθε επίσκεψη λόγω μητριαιων! Είχε πει ότι σε αυτό το ραντεβού θα κάνουμε και nst! Ανυπομονώ να δω τη μπέμπα!!!

Κι όπως αντιλαμβάνεστε από την ώρα έχω αϋπνίες! Μόνο μεσημέρι νυστάζω! Το βράδυ βρυκόλακας!!!

Ναι αγάπη θα το δεις λογικά! 

Κορίτσια μ καλημέρα ρε σεις τι κακό είναι αυτό με τον ύπνο;;;; δεν κοιμάμαι καθόλου... Κατά τις 3μιση τα ξημερώματα από τη βαρεμάρα μου δεν είχα τπτ να κάνω κ ξύπνησα τον άντρα μ για σεξ με περάσει λίγο η ώρα βρε αδερφέ χαχαχ πάντως πέρα από την πλάκα ταλαιπωρουμε πολύ με το θέμα ύπνος... Τι στο καλό; να κόψω κ τον ένα καφέ που πίνω; αν κ δεν νομίζω να βοηθήσει σε κάτι.... Στις άλλες μ εγκυμοσύνες κοιμόμουν σαν το βόδι... Σε αυτή την εγκυμοσύνη όλα διαφορετικά πια;;; 

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 6

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

@winspert κοριτσακι μου μη στενοχωριεσαι για κατι που αντιμετωπιζεται!!!Θα σου ελεγα κι εγω να παρεις μια 2η γνωμη, πιο πολυ για να νιωθεις εσυ σιγουρη οτι πρεπει να μπεις σ' αυτην τη διαδικασια αλλα κι ετσι να' ναι και να εχει δικιο ο ενδοκρινολογος σου, θα κανεις τις ενεσουλες σου κι ολα καλα!!Αλλωστε, εμεις ειμαστε μαθημενες απο ενεσεις...δε μασαμε!!!

@marioula1234 εισαι θεαααα με τις σεξοαυπνιες σου!!!Δε νομιζω να φταιει ο 1 καφες που πινεις, της εγκυμοαυνης θα ειναι!!Κι εγω δεν κοιμαμαι καθολου καλα γιατι ο μπεμπης το βραδυ ειναι πολυ ανησυχος και ξυπναω συνεχεια ειτε για τουαλετα ειτε απο κατι ξαφνικους πονους...Για sex εννοειται ουτε λογος...και απαγορευτικο να μην ειχε πεσει, ο δικος μου δε θα ξυπναγε ουτε με κανονια...χαχαχα!!!Σημερα ομως που ως εκ θαυματος ηταν ησυχος ο μικρουλης, κοιμηθηκα πολυυυυ και το ευχαριστηθηκα!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinaki 86 είπε:

@winspert κοριτσακι μου μη στενοχωριεσαι για κατι που αντιμετωπιζεται!!!Θα σου ελεγα κι εγω να παρεις μια 2η γνωμη, πιο πολυ για να νιωθεις εσυ σιγουρη οτι πρεπει να μπεις σ' αυτην τη διαδικασια αλλα κι ετσι να' ναι και να εχει δικιο ο ενδοκρινολογος σου, θα κανεις τις ενεσουλες σου κι ολα καλα!!Αλλωστε, εμεις ειμαστε μαθημενες απο ενεσεις...δε μασαμε!!!

@marioula1234 εισαι θεαααα με τις σεξοαυπνιες σου!!!Δε νομιζω να φταιει ο 1 καφες που πινεις, της εγκυμοαυνης θα ειναι!!Κι εγω δεν κοιμαμαι καθολου καλα γιατι ο μπεμπης το βραδυ ειναι πολυ ανησυχος και ξυπναω συνεχεια ειτε για τουαλετα ειτε απο κατι ξαφνικους πονους...Για sex εννοειται ουτε λογος...και απαγορευτικο να μην ειχε πεσει, ο δικος μου δε θα ξυπναγε ουτε με κανονια...χαχαχα!!!Σημερα ομως που ως εκ θαυματος ηταν ησυχος ο μικρουλης, κοιμηθηκα πολυυυυ και το ευχαριστηθηκα!!

Και εμενα το ότι είναι πολύ ζωηρή πιστεύω ως φταίει... Πως να κοιμηθείς όταν πας κ έρχεσαι ολόκληρη από τις κλωτσιές;;;; μετα νυστάζω όλη μέρα άσε... Όσο για τον άντρα μου ξυπνάει εύκολα ειδικά όταν πρόκειται για s@x ξυπνάει πριν καν τον ξυπνήσεις χαχαχχα

  • Χαχα 7

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...