Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, winspert είπε:

Μα πητ είναι κ η μια κ η αλλη... Στην περίπτωση μου που την τελευταία φορα βάσει περιοδου ειναι 13 Οκτωβρίου κ βασει υπερηχου ειναι 1 Οκτωβρίου μιλαμε για σχεδον μισο μηνα διαφορα... Εγω το καημενο απο ποτε να λεω οτι μπηκα στο μηνα μου κ ποτε να υπολογιζω περιπου; Καταλαβαινω αυτο που λες... Κ το τελικο ειναι να πανε ολα καλα... Αν ειναι κοντα αυτα τα δυο οκ, αλλα εγω μπερδευτηκα λιγο... Μαλλον θα παω βασει περιοδου οπως ειπε ο γυναικολογος μου... 

Βγαλε τον μεσο ορο....χιχιχ

  • Χαχα 3

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Γεια σας κορίτσια! Έγκυος με Πητ 21-22 Οκτωβρίου. Είχα γράψει ξανά στο forum στις αρχές της εγκυμοσύνης! Μου έτυχαν αρκετές δυσκολίες με αποτέλεσμα να μην ξέρω αν θα συνεχιστεί η εγκυμοσύνη μέχρι και την β επιπέδου...γι αυτό και πήρα την απόφαση να αποχωρήσω από το forum μέχρι να ξέρουμε τι θα γίνει. Ευτυχώς τελικά όλα πήγαν καλά. Τώρα είμαι στην 30 βδομάδα και έχω αρκετό άγχος και ανυπομονησία... Ελπίζω να σας βρίσκω όλες καλά! Να σας κάνω μια ερώτηση.... όσες θα κάνετε καισαρική σας έχει πει ο γιατρός σε ποια βδομάδα θα γίνει; Εμένα με είπε πριν την 38η κ εχω λίγο προβληματιστεί... Με το καλό τα μωράκια μας! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, travelM είπε:

Γεια σας κορίτσια! Έγκυος με Πητ 21-22 Οκτωβρίου. Είχα γράψει ξανά στο forum στις αρχές της εγκυμοσύνης! Μου έτυχαν αρκετές δυσκολίες με αποτέλεσμα να μην ξέρω αν θα συνεχιστεί η εγκυμοσύνη μέχρι και την β επιπέδου...γι αυτό και πήρα την απόφαση να αποχωρήσω από το forum μέχρι να ξέρουμε τι θα γίνει. Ευτυχώς τελικά όλα πήγαν καλά. Τώρα είμαι στην 30 βδομάδα και έχω αρκετό άγχος και ανυπομονησία... Ελπίζω να σας βρίσκω όλες καλά! Να σας κάνω μια ερώτηση.... όσες θα κάνετε καισαρική σας έχει πει ο γιατρός σε ποια βδομάδα θα γίνει; Εμένα με είπε πριν την 38η κ εχω λίγο προβληματιστεί... Με το καλό τα μωράκια μας! 

Θεωρώ ότι ΠΡΙΝ την 38 ειναι λίγο νωρις.συνηθως όταν κανουν επαναληπτική καισαρική κάνουν απτις 38+3 μέχρι 39+3.(ο παλιός μου γιατρός τουλάχιστον τα βγάζει στις 39+3)

Φυσικά το κάθε ιστορικό είναι αλλιωτικο.ισως να υπάρχει λογος...


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Nikoleta... είπε:

Πήρα την ενδοκρινολόγο και μου είπε να της στείλω στο viber να δει το doppler που έκανα σήμερα και θα με πάρει εκείνη αύριο. Δεν την άκουγα καλά γιατί ήταν στο πλοίο και δεν είχε σήμα. Αν είναι πάνω από 100 το νηστείας μου θα χρειαστώ ινσουλίνη μου είπε. Εγώ εδώ και 5 μέρες έχω νηστείας από 102 έως 118... 

Καλό είναι που κι εσένα ο τράχηλός σου είναι καλός. Ναι ο γυναικολόγος μου έδωσε το σαλοσπίρ. Θα τον ρωτήσω.

Γειά σου! Είσαι καλύτερα; 

Εγώ καλά είμαι! Έκανα και doppler σήμερα και όλα καλά!

Τέλεια που όλα είναι καλά με το ντομπλερ Νικολέτα μου, όσο για την ινσουλίνη ότι είναι το καλύτερο για σένα και για το μωράκι σου ❤️ 

4 ώρες πρίν, tsilona είπε:

Πεινάω σαν τρελή.

Είχα γιατρό σήμερα αλλά είχε γέννα.αυριο τωρα

Κορίτσια σε τι στάση κοιμαστε;δε βολευομαι πουθενά ,είμαι άυπνη συνέχεια.

Πρώτον κ εγώ πεινάω όλη μέρα κάθε μέρα χαχαχ και δεύτερον εγώ κοιμάμαι στα πλάγια ποτέ δεξιά ποτέ αριστερά αλλά συνήθως αριστερά... Βασικά δεν κοιμάμαι ακριβώς πφφφ πολύ αϋπνία ρε συ! 

3 ώρες πρίν, travelM είπε:

Γεια σας κορίτσια! Έγκυος με Πητ 21-22 Οκτωβρίου. Είχα γράψει ξανά στο forum στις αρχές της εγκυμοσύνης! Μου έτυχαν αρκετές δυσκολίες με αποτέλεσμα να μην ξέρω αν θα συνεχιστεί η εγκυμοσύνη μέχρι και την β επιπέδου...γι αυτό και πήρα την απόφαση να αποχωρήσω από το forum μέχρι να ξέρουμε τι θα γίνει. Ευτυχώς τελικά όλα πήγαν καλά. Τώρα είμαι στην 30 βδομάδα και έχω αρκετό άγχος και ανυπομονησία... Ελπίζω να σας βρίσκω όλες καλά! Να σας κάνω μια ερώτηση.... όσες θα κάνετε καισαρική σας έχει πει ο γιατρός σε ποια βδομάδα θα γίνει; Εμένα με είπε πριν την 38η κ εχω λίγο προβληματιστεί... Με το καλό τα μωράκια μας! 

Γειά σου τραβελ μ εγώ σε θυμάμαι! Χαίρομαι που τλκ πήγαν όλα με την εγκυμοσύνη σου ❤️ με το καλο να ερθει το μωράκι σας! αγοράκι η κοριτσάκι είναι; έμενα ο γιατρός μου είπε ότι θα γίνει η καισαρική στις 38 εβδομάδες

  • Ευχαριστώ 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, elpida20 είπε:

Ο υπνος έχει γίνει ένα μαρτύριο κορίτσια.. Δεν κοιμάμαι πια. Ανά 40 λεπτά ακριβώς σηκώνομαι να πάω τουαλέτα :mad:

Χαχαχα, καλημερα ελπιδακι... Κ εμενα το ιδιο αλλα λογω κοιλιας, οχι τουαλετας. Ξυπναω συνέχεια κ πιανω την κοιλια με τα δυο χερια για να γυρισω πλευρό κ βογκαω. Κ πονανε κ τα χερια που τα πλακωνω συνέχεια. Κ στο δεξι εχω κανει κ κορτιζονη στον ωμο λογω τενοντιτιδας κ μερικη ρηξη τενοντα... Αστα... Την ημερα ομως θα παω χιλιες φορες τουαλετα... Νερο τουαλετα, νερο τουαλετα... 

  • Μου αρέσει 2

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Χαχαχα, καλημερα ελπιδακι... Κ εμενα το ιδιο αλλα λογω κοιλιας, οχι τουαλετας. Ξυπναω συνέχεια κ πιανω την κοιλια με τα δυο χερια για να γυρισω πλευρό κ βογκαω. Κ πονανε κ τα χερια που τα πλακωνω συνέχεια. Κ στο δεξι εχω κανει κ κορτιζονη στον ωμο λογω τενοντιτιδας κ μερικη ρηξη τενοντα... Αστα... Την ημερα ομως θα παω χιλιες φορες τουαλετα... Νερο τουαλετα, νερο τουαλετα... 

Καλημέρα κορίτσια!στην προσπάθεια μου να αλλάξω πλευρό κάπου τη νυχτα,πιάστηκε ένας μυς στη γάμπα κ πονάω.ειμαι ένα ζόμπι σήμερα 

.@winspert η κορτιζόνη ανεβάζει το ζαχαρο ,το ξες ε;τώρα μπορεί να μην είσαι ζαχαρένια εσύ κ γω να το λέω τζάμπα,αλλά κοιμάμαι ορθια

  • Μου αρέσει 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Χαχαχα, καλημερα ελπιδακι... Κ εμενα το ιδιο αλλα λογω κοιλιας, οχι τουαλετας. Ξυπναω συνέχεια κ πιανω την κοιλια με τα δυο χερια για να γυρισω πλευρό κ βογκαω. Κ πονανε κ τα χερια που τα πλακωνω συνέχεια. Κ στο δεξι εχω κανει κ κορτιζονη στον ωμο λογω τενοντιτιδας κ μερικη ρηξη τενοντα... Αστα... Την ημερα ομως θα παω χιλιες φορες τουαλετα... Νερο τουαλετα, νερο τουαλετα... 

Εγώ πλέον περιμένω να ξημερώσει γιατί όταν κοιμάμαι το μεσημέρι μπορεί να κλείσω και 3 ώρες χωρίς να σηκωθώ πως γίνεται αυτό άγνωστο. Επίσης κούκλες εγώ έκανα μαλάκια πήρα όλα τα ρουχαλάκια της μικρής κοντομάνικα και τώρα ψάχνομαι για φόρμες εξόδου και φορμακια μακριά γενικα.. Είπα σήμερα να πάω Λητώ αλλά ρε κοριτσια το ένα φόρμα κι 25 ευρώ;;; για να το φορέσει 1 μήνα;;; που να πάω η δόλια; 

Just now, tsilona είπε:

Καλημέρα κορίτσια!στην προσπάθεια μου να αλλάξω πλευρό κάπου τη νυχτα,πιάστηκε ένας μυς στη γάμπα κ πονάω.ειμαι ένα ζόμπι σήμερα 

.@winspert η κορτιζόνη ανεβάζει το ζαχαρο ,το ξες ε;τώρα μπορεί να μην είσαι ζαχαρένια εσύ κ γω να το λέω τζάμπα,αλλά κοιμάμαι ορθια

Αχχ εγώ άρχισα να παθαίνω κράμπες λίγο πιο πάνω από τα μπούτια. Άσε που μουκιψανε τις κρέμες για τις ραγάδες και έχω γεμίσει παντουυυυυυ 

  • Μου αρέσει 1

n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida20 είπε:

Εγώ πλέον περιμένω να ξημερώσει γιατί όταν κοιμάμαι το μεσημέρι μπορεί να κλείσω και 3 ώρες χωρίς να σηκωθώ πως γίνεται αυτό άγνωστο. Επίσης κούκλες εγώ έκανα μαλάκια πήρα όλα τα ρουχαλάκια της μικρής κοντομάνικα και τώρα ψάχνομαι για φόρμες εξόδου και φορμακια μακριά γενικα.. Είπα σήμερα να πάω Λητώ αλλά ρε κοριτσια το ένα φόρμα κι 25 ευρώ;;; για να το φορέσει 1 μήνα;;; που να πάω η δόλια; 

Τι φόρμες εξόδου καλέ; Φορμακια εννοείς;πάνε τζάμπο η ορκεστρα.αυτα στην αρχή όλα ακλαφτα πάνε,μια δυο φορές κ δε χωρανε


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, tsilona είπε:

Τι φόρμες εξόδου καλέ; Φορμακια εννοείς;πάνε τζάμπο η ορκεστρα.αυτα στην αρχή όλα ακλαφτα πάνε,μια δυο φορές κ δε χωρανε

Σκέφτηκα και ορκεστρα να πάω αλλά από Λητώ πήραμε τα πάντα μέχρι και κρεβάτι και έχω και κάρτα μέλους. Αλλά και πάλι δεν ξέρω ακομη το απόγευμα θα πάω να κάνω τουρ. 


n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida20 είπε:

Σκέφτηκα και ορκεστρα να πάω αλλά από Λητώ πήραμε τα πάντα μέχρι και κρεβάτι και έχω και κάρτα μέλους. Αλλά και πάλι δεν ξέρω ακομη το απόγευμα θα πάω να κάνω τουρ. 

Και του ζαρα εχει και καλες τιμες και ποιοτητα!

  • Μου αρέσει 1

fzY0p3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, travelM είπε:

Γεια σας κορίτσια! Έγκυος με Πητ 21-22 Οκτωβρίου. Είχα γράψει ξανά στο forum στις αρχές της εγκυμοσύνης! Μου έτυχαν αρκετές δυσκολίες με αποτέλεσμα να μην ξέρω αν θα συνεχιστεί η εγκυμοσύνη μέχρι και την β επιπέδου...γι αυτό και πήρα την απόφαση να αποχωρήσω από το forum μέχρι να ξέρουμε τι θα γίνει. Ευτυχώς τελικά όλα πήγαν καλά. Τώρα είμαι στην 30 βδομάδα και έχω αρκετό άγχος και ανυπομονησία... Ελπίζω να σας βρίσκω όλες καλά! Να σας κάνω μια ερώτηση.... όσες θα κάνετε καισαρική σας έχει πει ο γιατρός σε ποια βδομάδα θα γίνει; Εμένα με είπε πριν την 38η κ εχω λίγο προβληματιστεί... Με το καλό τα μωράκια μας! 

Καλώς μας ξανά βρήκες λοιπόν και με το καλό το παιδάκι σου.

Εμένα μου είπε την 38η άντε 38+3 θα το πάρει. Συνήθως οι καισαρική γίνεται στην 38η. Τώρα τελευταία βέβαια έχει αποφασιστεί πως αν δε συντρέχει λόγος υγείας καλύτερα να γίνεται την 39η και μετά...

Επειδή όμως κάθε γιατρός ξέρει καλύτερα το ιστορικό μας και δεν είναι κάθε περίπτωση ίδια μήπως θέλει πριν την 38η λόγου του ότι πέρασες ως τώρα; Μήπως συντρέχει λόγος υγείας πχ διαβήτης (όχι κύησης, γενικά) και θέλει τότε; Γιατί γνωρίζω κοπέλα που λόγο διαβήτη εκ γενετής της το πήραν με το που μπήκε στον ένατο για λόγους υγείας και ιστορικού...

Συζήτησε το με τον γιατρό σου να δεις τι θα σου πει... 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, tsilona είπε:

Πεινάω σαν τρελή.

Είχα γιατρό σήμερα αλλά είχε γέννα.αυριο τωρα

Κορίτσια σε τι στάση κοιμαστε;δε βολευομαι πουθενά ,είμαι άυπνη συνέχεια.

Τα ιδια κ γω, μια αριστερα μια δεξια κ δωστου παλι αχ κ βαχ! Δε ξερω που να βολεψω την κοιλια, μετα σηκωνομαι κ για τουαλετα! Να δω τωρα το Σεπτεμβρη που θα μεγαλωσει κ αλλο τι θα κανουμε! Επισης κοριτσια ζεσταινομαι!!!! Πολυ ζεσταινομαι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...