Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, elpida20 είπε:

Εγώ πλέον περιμένω να ξημερώσει γιατί όταν κοιμάμαι το μεσημέρι μπορεί να κλείσω και 3 ώρες χωρίς να σηκωθώ πως γίνεται αυτό άγνωστο. Επίσης κούκλες εγώ έκανα μαλάκια πήρα όλα τα ρουχαλάκια της μικρής κοντομάνικα και τώρα ψάχνομαι για φόρμες εξόδου και φορμακια μακριά γενικα.. Είπα σήμερα να πάω Λητώ αλλά ρε κοριτσια το ένα φόρμα κι 25 ευρώ;;; για να το φορέσει 1 μήνα;;; που να πάω η δόλια; 

Αχχ εγώ άρχισα να παθαίνω κράμπες λίγο πιο πάνω από τα μπούτια. Άσε που μουκιψανε τις κρέμες για τις ραγάδες και έχω γεμίσει παντουυυυυυ 

Βρε ζουζούνα μα όλα κοντομανικα;;; εδώ καλοκαίρι γεννάνε κ βάζουν μακρύ μανίκι τις πρώτες μέρες πόσο μάλλον φθινόπωρο... Το τζάμπο έχει πολύ ωραία φόρμακια! 

Just now, tsilona είπε:

Καμιά κοιλιοσελφι θα βάλει καμία καλέ;;;

Εμ πεστα εγώ λέω να βάλουμε όλες τι λέτε;;;; 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

1 ώρα πρίν, marioula1234 είπε:

Τέλεια που όλα είναι καλά με το ντομπλερ Νικολέτα μου, όσο για την ινσουλίνη ότι είναι το καλύτερο για σένα και για το μωράκι σου ❤️  

Σ' ευχαριστώ πολύ!!! :)

Θα περιμένω να με πάρει η ενδοκρινολόγος για να δω τι θα μου πει να κάνουμε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια όσο για την πητ πιστεύω πως πιο σωστό είναι η τελευταία περίοδος για να μην γεννηθεί πρόωρα κι... Πχ το παιδί μ μπορεί να ναι 3μιση κιλά στον 8 κ υπερηχογραφικα να φαίνεται μεγαλύτερο τι σημαίνει αυτό πως θα το γεννήσω 8μηνιτικο;; καταλαβαίνετε πως το εννοώ έτσι; 

  • Μου αρέσει 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, elpida20 είπε:

 

Μόλις γύρισα από γιατρό.η μικρή 2650.μου είπε δεύτερα μπαίνω στο μήνα μου θεωρητικά (κάθε 27 αλλαζω)αλλά οι γιατροί το πάνε με τις εβδομάδες κ οι εβδομάδες για να μπω στο μήνα μου είναι οι 36 που πέφτουν 29 του μήνα παρασκευή.ενταξει γ 2 μέρες Κλάιν.μου είπε να αρχίσω περπάτημα κλπ ,έκανα καρδιοτοκογραφο κ έδειξε πολυ λίγες συσπασουλες που λέει για την εβδομάδα σου είναι πολύ καλές.κ τα πονακια περιοδου που έχω του άρεσαν. 

Με αγχωσε πολύ που έχει μια περιτύλιξη στο λαιμό.ομως ο ίδιος δεν αγχώθηκε καθόλου.λεει σιγά καλέ,τπτ δεν είναι,απτή στιγμή που σε παρακολουθω συχνά τι φοβάσαι;όλα υπό ελεγχο.μπορει κ να τη βγάλει η μπορεί κ να κάνει κ άλλη.μια χαρά γεννιουνται κ μωρά με περιτύλιξη,το ντοπλερ δείχνει πολύ καλο

  • Μου αρέσει 6

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, tsilona είπε:

Μόλις γύρισα από γιατρό.η μικρή 2650.μου είπε δεύτερα μπαίνω στο μήνα μου θεωρητικά (κάθε 27 αλλαζω)αλλά οι γιατροί το πάνε με τις εβδομάδες κ οι εβδομάδες για να μπω στο μήνα μου είναι οι 36 που πέφτουν 29 του μήνα παρασκευή.ενταξει γ 2 μέρες Κλάιν.μου είπε να αρχίσω περπάτημα κλπ ,έκανα καρδιοτοκογραφο κ έδειξε πολυ λίγες συσπασουλες που λέει για την εβδομάδα σου είναι πολύ καλές.κ τα πονακια περιοδου που έχω του άρεσαν. 

Με αγχωσε πολύ που έχει μια περιτύλιξη στο λαιμό.ομως ο ίδιος δεν αγχώθηκε καθόλου.λεει σιγά καλέ,τπτ δεν είναι,απτή στιγμή που σε παρακολουθω συχνά τι φοβάσαι;όλα υπό ελεγχο.μπορει κ να τη βγάλει η μπορεί κ να κάνει κ άλλη.μια χαρά γεννιουνται κ μωρά με περιτύλιξη,το ντοπλερ δείχνει πολύ καλο

Όλα καλά λοιπόν ζουζούνα ❤️ανυπομωνω πάρα πολύ να μπω κ εγώ στο μήνα μου...!!!! Πονάω τόσο πολύ μέση κ κοιλιά αυτές τις μέρες που φοβάμαι μη γεννήσω πρόωρα κ λέω όχι ακόμα είναι τόσο νωρίς ας φτάσω έστω τις 36

  • Μου αρέσει 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Μόλις γύρισα από γιατρό.η μικρή 2650.μου είπε δεύτερα μπαίνω στο μήνα μου θεωρητικά (κάθε 27 αλλαζω)αλλά οι γιατροί το πάνε με τις εβδομάδες κ οι εβδομάδες για να μπω στο μήνα μου είναι οι 36 που πέφτουν 29 του μήνα παρασκευή.ενταξει γ 2 μέρες Κλάιν.μου είπε να αρχίσω περπάτημα κλπ ,έκανα καρδιοτοκογραφο κ έδειξε πολυ λίγες συσπασουλες που λέει για την εβδομάδα σου είναι πολύ καλές.κ τα πονακια περιοδου που έχω του άρεσαν. 

Με αγχωσε πολύ που έχει μια περιτύλιξη στο λαιμό.ομως ο ίδιος δεν αγχώθηκε καθόλου.λεει σιγά καλέ,τπτ δεν είναι,απτή στιγμή που σε παρακολουθω συχνά τι φοβάσαι;όλα υπό ελεγχο.μπορει κ να τη βγάλει η μπορεί κ να κάνει κ άλλη.μια χαρά γεννιουνται κ μωρά με περιτύλιξη,το ντοπλερ δείχνει πολύ καλο

Τελεια ζουζούνα. Εμένα η μικρή είναι 2.500 2 Σεπτεμβρίου μπαίνω στον μήνα μου δλδ σε δέκα μερούλες όλες οι μετρήσεις τέλειες μου είπε.. Κάνω από βδομάδα τελευταίες εξετάσεις αίματος να δούμε τι παίζει με τον αιματοκρίτη και πως θα γεννήσω και έχω ξανά ραντεβού 5 Σεπτέμβρη. Από τις 5 μετά θα με βλέπει ανά βδομάδα. Αφού δεν απασχόλησε το τύλιγμα τον γιατρό σουτ μην αγχώνεσαι και εσυ

  • Μου αρέσει 4

n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites

 Κοριτσια μου εκανα κ γω το ντοπλερ σημερα στην 34η εβδομαδα ακριβως. Ολα ηταν πολυ καλα, ο μπεμπης 2145 γρ. μπορει κ παραπανω μου ειπε, παλμοι 144 αν δε κανω λαθος. Ειχε τα χερακια του στο προσωπο του κλασικα κ δε μπορεσαμε να τον δουμε, μονο την τελευταια φορα τον ειδαμε πεντακαθαρα. Το κεφαλι του ηταν αριστερα στο υψος του αφαλου, εχουμε καιρο για να παρει θεση ετσι δεν ειναι; Σε 2 εβδομαδες θα παω στο νοσοκομειο για καρδιοτοκογραφημα..Αυτα τα νεα μου!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

 Κοριτσια μου εκανα κ γω το ντοπλερ σημερα στην 34η εβδομαδα ακριβως. Ολα ηταν πολυ καλα, ο μπεμπης 2145 γρ. μπορει κ παραπανω μου ειπε, παλμοι 144 αν δε κανω λαθος. Ειχε τα χερακια του στο προσωπο του κλασικα κ δε μπορεσαμε να τον δουμε, μονο την τελευταια φορα τον ειδαμε πεντακαθαρα. Το κεφαλι του ηταν αριστερα στο υψος του αφαλου, εχουμε καιρο για να παρει θεση ετσι δεν ειναι; Σε 2 εβδομαδες θα παω στο νοσοκομειο για καρδιοτοκογραφημα..Αυτα τα νεα μου!

Τελεια αγαπη μου... Κ εμενα στο πρόσωπο ειχε το χερακι του κ παλι δεν τον ειδαμε... Χαχαχα, ειναι ντροπαλα τα αγόρια μας... Υπαρχουν ασκησεις που βοηθουν να γυρισει το μωρο... Κ κυριως χορος... Θα βοηθουσε χαβανεζικη χουλα. Υπαρχει ενα βιντεακι saliima owen flanigan Hawaiian hula 8 months pregnant 2014....Ψαξτο στο YouTube... Μου το ειχε προτείνει η μαια μου... Κ υπάρχουν κ αλλες ασκησεις... 

Δεν υπάρχει λογος να αγχωθεις αλλα αν θα το βοηθουσες λιγο θα ηταν καλύτερα... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

 Κοριτσια μου εκανα κ γω το ντοπλερ σημερα στην 34η εβδομαδα ακριβως. Ολα ηταν πολυ καλα, ο μπεμπης 2145 γρ. μπορει κ παραπανω μου ειπε, παλμοι 144 αν δε κανω λαθος. Ειχε τα χερακια του στο προσωπο του κλασικα κ δε μπορεσαμε να τον δουμε, μονο την τελευταια φορα τον ειδαμε πεντακαθαρα. Το κεφαλι του ηταν αριστερα στο υψος του αφαλου, εχουμε καιρο για να παρει θεση ετσι δεν ειναι; Σε 2 εβδομαδες θα παω στο νοσοκομειο για καρδιοτοκογραφημα..Αυτα τα νεα μου!

Τελεια αγαπη μου... Κ εμενα στο πρόσωπο ειχε το χερακι του κ παλι δεν τον ειδαμε... Χαχαχα, ειναι ντροπαλα τα αγόρια μας... Υπαρχουν ασκησεις που βοηθουν να γυρισει το μωρο... Κ κυριως χορος... Θα βοηθουσε χαβανεζικη χουλα. Υπαρχει ενα βιντεακι saliima owen flanigan Hawaiian hula 8 months pregnant 2014....Ψαξτο στο YouTube... Μου το ειχε προτείνει η μαια μου... Κ υπάρχουν κ αλλες ασκησεις... 

Δεν υπάρχει λογος να αγχωθεις αλλα αν θα το βοηθουσες λιγο θα ηταν καλύτερα... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σημερα της πηρα ενα ομορφο ροζουλι κουβερτακι...αχ σιγα σιγα τα μαζευουμε τα απαραιτητα!

Να σας ρωτησω βρε κοριτσια....περα απο τα φορμακια που θα ειναι φυσικα μακρυμανικα, τι ζιπουνακια θα χρειαστουμε? Με μακρυ ή με κοντο μανικι? Γιατι ο πρωτος μου γεννηθηκε Μαιο και χρειαστηκαμε τελειβς διαφορετικα πραγματα...φυσικα τωρα χρειαζομαστε και φορμα εξοδου...

Εγω μπαινω στον μηνα μου 15 Σεπτεμβρη...αργω ακομα...και γυρω εκει θελω να εχω παρει ολα τα απαραιτητα να τα πλυνω, να τα σιδερωσω και να φτιαξω και τη βαλιτσα μαιευτηριου...


verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evangeliaa είπε:

Σημερα της πηρα ενα ομορφο ροζουλι κουβερτακι...αχ σιγα σιγα τα μαζευουμε τα απαραιτητα!

Να σας ρωτησω βρε κοριτσια....περα απο τα φορμακια που θα ειναι φυσικα μακρυμανικα, τι ζιπουνακια θα χρειαστουμε? Με μακρυ ή με κοντο μανικι? Γιατι ο πρωτος μου γεννηθηκε Μαιο και χρειαστηκαμε τελειβς διαφορετικα πραγματα...φυσικα τωρα χρειαζομαστε και φορμα εξοδου...

Εγω μπαινω στον μηνα μου 15 Σεπτεμβρη...αργω ακομα...και γυρω εκει θελω να εχω παρει ολα τα απαραιτητα να τα πλυνω, να τα σιδερωσω και να φτιαξω και τη βαλιτσα μαιευτηριου...

Φόρμα εξόδου; Για μέσα Οκτώβρη; Ανάλογα τη περιοχή που είσαι διότι πλέον το καλοκαίρι έχει πάει πίσω και κάνει ακόμη αρκετά καλό καιρό την ημέρα για φόρμα εξόδου οι οποίες οι περισσότερες είναι πανχοντρες.... Εγώ της έχω κοντομανικα ζιπουνακια :)

  • Μου αρέσει 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλέ γκουγκλισα να δω τι είναι φόρμα εξόδου ,παναθεμα με είναι κ το δεύτερο.οχι δεν θα πάρω τέτοιο,στην 1η ένα τέτοιο είχα μόνο κ το φορέσαμε όταν πήγαμε στο Καϊμακτσαλάν εκδρομή...μου φαίνονται πολύ ζεστά κ μου θυμίζει υπνοσακο.


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Καλέ γκουγκλισα να δω τι είναι φόρμα εξόδου ,παναθεμα με είναι κ το δεύτερο.οχι δεν θα πάρω τέτοιο,στην 1η ένα τέτοιο είχα μόνο κ το φορέσαμε όταν πήγαμε στο Καϊμακτσαλάν εκδρομή...μου φαίνονται πολύ ζεστά κ μου θυμίζει υπνοσακο.

Δεν ξέρω αν υπάρχουν πιο λεπτές πάντως κι εγώ αυτές τις χοντρές ξέρω και για Οκτώβρη είναι πολύ πιστεύω εκτός αν είσαι σε κρύα περιοχή; Αλλά πόσο κρύο να έχει πάλι.... Δε ξέρω...


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...