Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

9 ώρες πρίν, Jennak83 είπε:

 Κοριτσια μου εκανα κ γω το ντοπλερ σημερα στην 34η εβδομαδα ακριβως. Ολα ηταν πολυ καλα, ο μπεμπης 2145 γρ. μπορει κ παραπανω μου ειπε, παλμοι 144 αν δε κανω λαθος. Ειχε τα χερακια του στο προσωπο του κλασικα κ δε μπορεσαμε να τον δουμε, μονο την τελευταια φορα τον ειδαμε πεντακαθαρα. Το κεφαλι του ηταν αριστερα στο υψος του αφαλου, εχουμε καιρο για να παρει θεση ετσι δεν ειναι; Σε 2 εβδομαδες θα παω στο νοσοκομειο για καρδιοτοκογραφημα..Αυτα τα νεα μου!

Μια χαρά ο μπεμπακος μας οσο γι  τα χεράκια λες κ το κάνουν επίτηδες βρε παιδί μου κ μένα έτσι ήταν στο τελευταίο υπερηχο

6 ώρες πρίν, Evangeliaa είπε:

Σημερα της πηρα ενα ομορφο ροζουλι κουβερτακι...αχ σιγα σιγα τα μαζευουμε τα απαραιτητα!

Να σας ρωτησω βρε κοριτσια....περα απο τα φορμακια που θα ειναι φυσικα μακρυμανικα, τι ζιπουνακια θα χρειαστουμε? Με μακρυ ή με κοντο μανικι? Γιατι ο πρωτος μου γεννηθηκε Μαιο και χρειαστηκαμε τελειβς διαφορετικα πραγματα...φυσικα τωρα χρειαζομαστε και φορμα εξοδου...

Εγω μπαινω στον μηνα μου 15 Σεπτεμβρη...αργω ακομα...και γυρω εκει θελω να εχω παρει ολα τα απαραιτητα να τα πλυνω, να τα σιδερωσω και να φτιαξω και τη βαλιτσα μαιευτηριου...

Ζιπουνακια με κοντό μανίκι αγάπη 

12 ώρες πρίν, tsilona είπε:

Μόλις γύρισα από γιατρό.η μικρή 2650.μου είπε δεύτερα μπαίνω στο μήνα μου θεωρητικά (κάθε 27 αλλαζω)αλλά οι γιατροί το πάνε με τις εβδομάδες κ οι εβδομάδες για να μπω στο μήνα μου είναι οι 36 που πέφτουν 29 του μήνα παρασκευή.ενταξει γ 2 μέρες Κλάιν.μου είπε να αρχίσω περπάτημα κλπ ,έκανα καρδιοτοκογραφο κ έδειξε πολυ λίγες συσπασουλες που λέει για την εβδομάδα σου είναι πολύ καλές.κ τα πονακια περιοδου που έχω του άρεσαν. 

Με αγχωσε πολύ που έχει μια περιτύλιξη στο λαιμό.ομως ο ίδιος δεν αγχώθηκε καθόλου.λεει σιγά καλέ,τπτ δεν είναι,απτή στιγμή που σε παρακολουθω συχνά τι φοβάσαι;όλα υπό ελεγχο.μπορει κ να τη βγάλει η μπορεί κ να κάνει κ άλλη.μια χαρά γεννιουνται κ μωρά με περιτύλιξη,το ντοπλερ δείχνει πολύ καλο

Αχ όλο κ κοντευουμεεεε


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

4 ώρες πρίν, Mamacita Alina είπε:

Φόρμα εξόδου; Για μέσα Οκτώβρη; Ανάλογα τη περιοχή που είσαι διότι πλέον το καλοκαίρι έχει πάει πίσω και κάνει ακόμη αρκετά καλό καιρό την ημέρα για φόρμα εξόδου οι οποίες οι περισσότερες είναι πανχοντρες.... Εγώ της έχω κοντομανικα ζιπουνακια :)

Καλε εχουμε ολο τον χειμωνα μπροστα μας!!! Ουτε εγω ειχα στον πρωτο αλλα τωρα??


verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , tsilona είπε:

Καλέ γκουγκλισα να δω τι είναι φόρμα εξόδου ,παναθεμα με είναι κ το δεύτερο.οχι δεν θα πάρω τέτοιο,στην 1η ένα τέτοιο είχα μόνο κ το φορέσαμε όταν πήγαμε στο Καϊμακτσαλάν εκδρομή...μου φαίνονται πολύ ζεστά κ μου θυμίζει υπνοσακο.

Χαχαχα...κι εγω το γκουγκλαρα γιατι δεν ειχα ιδεα!!Πραγματικα νομιζω οτι ενδεικνυται μονο για χιονοδρομικο ετσι οπως το ειδα...για Αθηνα με τιποτα τουλαχιστον!!

Ζιπουνακια κι εγω με κοντο μανικι εχω παρει.

Εμας παντως απο το μαιευτηριο εχει προγραμματιστει απο τον αντρα μου και τον κουμπαρο μου εδω και μηνες να βγει με φορμακι του Ολυμπιακου...χαχαχα καμια ελπιδα το παιδι οπως καταλαβαινετε!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 6

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, winspert είπε:

Τελεια αγαπη μου... Κ εμενα στο πρόσωπο ειχε το χερακι του κ παλι δεν τον ειδαμε... Χαχαχα, ειναι ντροπαλα τα αγόρια μας... Υπαρχουν ασκησεις που βοηθουν να γυρισει το μωρο... Κ κυριως χορος... Θα βοηθουσε χαβανεζικη χουλα. Υπαρχει ενα βιντεακι saliima owen flanigan Hawaiian hula 8 months pregnant 2014....Ψαξτο στο YouTube... Μου το ειχε προτείνει η μαια μου... Κ υπάρχουν κ αλλες ασκησεις... 

Δεν υπάρχει λογος να αγχωθεις αλλα αν θα το βοηθουσες λιγο θα ηταν καλύτερα... 

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσακι μου, θα το βαλω να το δω..εσενα σε τι θεση ειναι;

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinaki 86 είπε:

Χαχαχα...κι εγω το γκουγκλαρα γιατι δεν ειχα ιδεα!!Πραγματικα νομιζω οτι ενδεικνυται μονο για χιονοδρομικο ετσι οπως το ειδα...για Αθηνα με τιποτα τουλαχιστον!!

Ζιπουνακια κι εγω με κοντο μανικι εχω παρει.

Εμας παντως απο το μαιευτηριο εχει προγραμματιστει απο τον αντρα μου και τον κουμπαρο μου εδω και μηνες να βγει με φορμακι του Ολυμπιακου...χαχαχα καμια ελπιδα το παιδι οπως καταλαβαινετε!! 

Πόσο σε καταλαβαίνω!!!!! Ο νονός μας είναι φανατικός παοκτσης αυτό θα οω τίποτα αλλο

  • Χαχα 2

n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμένα ο νονός δεν ασχολείται με ομάδες αλλά με μηχανές.ηδη λέει ότι θα την παίρνει βόλτες με τη μηχανή τη μικρή όταν μπορεί να κρατηθεί από πάνω του.:shock:.

Καλημέρα με πολύ ζέστη

  • Μου αρέσει 2

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα τσούπρες μου!!! Πως είμαστε?? Ρε σεις τα άτιμα τα κιλά πως ανεβαίνουν έτσι? Είμαι +13 και δε θέλω να σκέφτομαι πόσα θα πάρω ακόμα μέχρι τον Οκτώβρη.. @winspert μου θα μπω κι εγώ να το δω, αν ξέρεις κι άλλα τέτοια βιντεάκια πες μας να τα δούμε!

  • Μου αρέσει 2

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Καλημέρα τσούπρες μου!!! Πως είμαστε?? Ρε σεις τα άτιμα τα κιλά πως ανεβαίνουν έτσι? Είμαι +13 και δε θέλω να σκέφτομαι πόσα θα πάρω ακόμα μέχρι τον Οκτώβρη.. @winspert μου θα μπω κι εγώ να το δω, αν ξέρεις κι άλλα τέτοια βιντεάκια πες μας να τα δούμε!

Αχ φτιάξε καφέ να σε πω εγώ για κιλά χαχαχαχαχα από 48 έφτασα 73.βεβαια από το νοσοκομείο βγήκα μείον 5 κιλα

Ρε κοριτσια είμαι σήμερα 34 και 4. Σε ούτε δέκα μέρες μπαίνω στον μήνα μου και με έχει πιάσει απελπισία ΠΩΣ ΘΑ ΟΕΡΑΣΟΥΝ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΚΛΑΨ. Και θα πω την αμαρτία μου.. Για να παρηγορηθώ μπαίνω σε άλλες ομάδες μαμαδων Μαρτίου του 20 που έχουν ακόμη πολύ μελλον:razz:

  • Χαχα 7

n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida20 είπε:

Αχ φτιάξε καφέ να σε πω εγώ για κιλά χαχαχαχαχα από 48 έφτασα 73.βεβαια από το νοσοκομείο βγήκα μείον 5 κιλα

Εσύ μωρό δεν πιάνεσαι, είσαι μία κατηγορία μόνη σου!!! Χαχαχ

  • Μου αρέσει 1

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Εσύ μωρό δεν πιάνεσαι, είσαι μία κατηγορία μόνη σου!!! Χαχαχ

Το κορυφαίο ειναι ότι μου έκοψαν τις κρεμουλες μου και τα λαδάκι μου και μου είπαν μην πολύ χαϊδεύω κοιλιά γιατί συσπάσεις κτλπ και έχω γίνει μια κινούμενη ραγάδα. 


n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, elpida20 είπε:

Το κορυφαίο ειναι ότι μου έκοψαν τις κρεμουλες μου και τα λαδάκι μου και μου είπαν μην πολύ χαϊδεύω κοιλιά γιατί συσπάσεις κτλπ και έχω γίνει μια κινούμενη ραγάδα. 

Δεν πειράζει κορίτσι μου, παράσημα είναι αυτά για όλες μας! Εγώ στην κοιλιά ούτε μία, στο στήθος πάλι χαμόςςςςςς...

  • Μου αρέσει 1

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Δεν πειράζει κορίτσι μου, παράσημα είναι αυτά για όλες μας! Εγώ στην κοιλιά ούτε μία, στο στήθος πάλι χαμόςςςςςς...

Καλά άστο δε θέλω καν να αναφέρω στήθος. Πικρή ιστορία και αυτή κλαψ

  • Μου αρέσει 1

n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω πολλές ραγάδες αγάπες μου από την πρώτη μ εγκυμοσύνη... Μην αγχώνεστε οι ραγάδες είναι τα τατουάζ των μαμαδων ❤️

Κορίτσια μέτρησα τις μέρες πάλι χαχαχ σε 33 μέρες γενναωωωω

  • Μου αρέσει 3

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Και εγώ έχω πολλές ραγάδες αγάπες μου από την πρώτη μ εγκυμοσύνη... Μην αγχώνεστε οι ραγάδες είναι τα τατουάζ των μαμαδων ❤️

Κορίτσια μέτρησα τις μέρες πάλι χαχαχ σε 33 μέρες γενναωωωω

Αυτό με το τατουάζ το ακούω συχνά πλέον γιατί έχω μια τομή ΝΑ αχαχαχα έχω και 5 κανονικά τατουάζ δεν θέλω αλλά ευχαριστώ. Χιχιχ πολύ λίγες οι μερούλες. Εγώ θέλω να γεννήσω 13 η 17 γίνεται;;;; 

  • Χαχα 2

n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Jennak83 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσακι μου, θα το βαλω να το δω..εσενα σε τι θεση ειναι;

Βαλ το εχει ωραια μουσικη κ μου ειχε πει η μαια μου πως εννοείται πως δεν χρειάζεται να μαθω το χορευτικό, απλα οι κινησεις της λεκανης βοηθουν πολυ να παρει θεση το μωρο... Γενικα το κουνημα της λεκανης... Εμενα εχει παρει θεση ας πουμε... Μου ειχε εξηγησει η μαια μου πως καλο ειναι αν δουμε μεχρι την 32η περίπου εβδομάδα οτι δεν εχει γυρισει να αρχίσουμε ασκησουλες. Εχουμε περιθώριο μεχρι την 36η,μετα αρχιζει κ γινεται λιγο πιο δυσκολο γιατι το μωρο εχει μεγαλωσει κ δεν κανει τουμπες ευκολα... Φυσικα ομως εχω ακουσει κ περιπτώσεις που μωρα γυριζουν κ την ωρα του τοκετου. Εγω ειχα σκεφτει πως αν δεν ειχε γυρισει μεχρι 36η κ με ασκησεις, θα ανεβαινα Αθήνα σε γυναικολογο που γυρναει το μωρο με τα χερια... Για να αποφυγω την καισαρικη βασικα... 

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Καλημέρα τσούπρες μου!!! Πως είμαστε?? Ρε σεις τα άτιμα τα κιλά πως ανεβαίνουν έτσι? Είμαι +13 και δε θέλω να σκέφτομαι πόσα θα πάρω ακόμα μέχρι τον Οκτώβρη.. @winspert μου θα μπω κι εγώ να το δω, αν ξέρεις κι άλλα τέτοια βιντεάκια πες μας να τα δούμε!

Υπαρχουν κ αυτες οι ασκησουλες... Ριξε μια ματια... 

www.youtube.com/watch?v=VbwLDzn9nCk&list=LLN2-fY1lE2exBYkcirhT7uw&index=2

  • Ευχαριστώ 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...