Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, tsilona είπε:

Εστησα τη συρτάριερα,4 μέρες με πήρε.θ αρχίσω να πλένω κιόλας όπου να ναι.αχαχχχα

Καλή αρχή αγάπη μου και εγώ ενώ τα έχω όλα πλυμένα κ σιδερωμένα θα ξεκινησω αυτές τις μέρες να τα βάζω μέσα στη βαλίτσα ❤️

  • Μου αρέσει 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, tsilona είπε:

Τελικά πήρατε παντελόνι μπλούζα (πυτζαμακια) η νυχτικό για τη γέννα;

Εγω πηρα νυχτικακια ειτε γεννησω φυσιολογικα ειτε με κτ... Βολευει περισσότερο γιατί θα έρχονται οι μαιες να ελεγχουν οποτε ειναι προτιμοτερο... Οσο για τα ρουχαλακια του μπεμπουλη μου εχουν πλυθει κ περιμένουν τη μαμα μου να τα σιδερωσει... Ααα κ σημερα πηρα κ βαλιτσα γιατι δεν ειχα καλη... Κ θα αρχισω να τα βαζω μεσα κιολας... Αχ παναγια μου... Περναει ο καιρος κ σε λιγο θα κρατάμε τα πλασματακια μας αγκαλια.... Μονο ευτυχια... Κ ανυπομονησια να γνωρισω τον μπεμπουλη μου, να δω τη μουριτσα του.... Να τον παρω αγκαλιτσα τρυφερη.... Λιωνω!!!!! :wub:

  • Μου αρέσει 6

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Εγω πηρα νυχτικακια ειτε γεννησω φυσιολογικα ειτε με κτ... Βολευει περισσότερο γιατί θα έρχονται οι μαιες να ελεγχουν οποτε ειναι προτιμοτερο... Οσο για τα ρουχαλακια του μπεμπουλη μου εχουν πλυθει κ περιμένουν τη μαμα μου να τα σιδερωσει... Ααα κ σημερα πηρα κ βαλιτσα γιατι δεν ειχα καλη... Κ θα αρχισω να τα βαζω μεσα κιολας... Αχ παναγια μμου... Περναει ο καιρος κ σε λιγο θα κρατάμε τα πλασματακια μας αγκαλια.... Μονο ευτυχια... Κ ανυπομονησια να γνωρισω τον μπεμπουλη μου, να δω τη μουριτσα του.... Να τον παρω αγκαλιτσα τρυφερη.... Λιωνω!!!!! :wub:

Τι θέλουν οι μαίες παναθεμα τες να ελέγχουν μετά τη γέννα; :mrgreen::mrgreen:

  • Χαχα 2

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Τι θέλουν οι μαίες παναθεμα τες να ελέγχουν μετά τη γέννα; :mrgreen::mrgreen:

Ανάλογα τη γέννα. Τον καθετήρα ας πούμε αν είναι κ.τ.... αλλά πιστεύω η @winspert εννοούσε πριν τη γεννα, για τη διαστολή.

Κορίτσια τα νευρα μουυυυ..... Χωρίς λόγο.... Όλα μου φαίνονται βουνό.... Δεν έχω καθόλου υπομονή.... Το δίχρονο μου μες τη γκρίνια όλη μέρα κι εγώ έχω φρικαρει, με τη διατροφή το ίδιο, μέρος ετοιμασίες του μωρού το ίδιο γκρρρρρ


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mamacita Alina είπε:

Ανάλογα τη γέννα. Τον καθετήρα ας πούμε αν είναι κ.τ.... αλλά πιστεύω η @winspert εννοούσε πριν τη γεννα, για τη διαστολή.

Κορίτσια τα νευρα μουυυυ..... Χωρίς λόγο.... Όλα μου φαίνονται βουνό.... Δεν έχω καθόλου υπομονή.... Το δίχρονο μου μες τη γκρίνια όλη μέρα κι εγώ έχω φρικαρει, με τη διατροφή το ίδιο, μέρος ετοιμασίες του μωρού το ίδιο γκρρρρρ

Οχι, εννοουσα κ μετα. Σιγουρα οχι πολλες φορες αλλα μου ειπε η μαια μου οτι βολευει το νυχτικο γιατι αφου γεννησεις ερχονται κ ελεγχουν αν ειναι ολα οκ απο κατω. Τωρα τι να σου πω; Δεν το εχω ξανακανει. Επισης μου ειπαν να παρω καλύτερα πανες ενηλικων για τις μερες στο νοσοκομειο γιατι το αιμα είναι πολυ κ δεν καλυπτει παντα η σερβιετα λοχειας... 

Αχ οι ορμονες τι μας κανουν... Κ εγω καταλαβαινω καποιες φορες καποια ανεξηγητη ενταση... Οσο για τη διατροφή αστα... Οπως θα διαβασες εγω θα ξεκινησω μαλλον κ ινσουλινη... Θα μιλησω μετά με το γιατρο μου... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω καλέ ότι ελέγχουν κ μετά,αλλά λέω τι θέλουν κ ελέγχουν ;;;αχααχχα.

Πριν τη γέννα φοράμε ρομπακια νοσοκομείου .

Ναι είναι πολύ το αίμα.τα εσώρουχα μιας χρήσης βολεύουν πολύ επίσης.στην πρώτη θυμάμαι είχα πάρει ένα σκασμός βρακιά κ όλα τα λερωσα απτή επόμενη μέρα της γεννας.με φέραν κ αλλα μετά πεθερά κ μάνα


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Ξέρω καλέ ότι ελέγχουν κ μετά,αλλά λέω τι θέλουν κ ελέγχουν ;;;αχααχχα.

Πριν τη γέννα φοράμε ρομπακια νοσοκομείου .

Ναι είναι πολύ το αίμα.τα εσώρουχα μιας χρήσης βολεύουν πολύ επίσης.στην πρώτη θυμάμαι είχα πάρει ένα σκασμός βρακιά κ όλα τα λερωσα απτή επόμενη μέρα της γεννας.με φέραν κ αλλα μετά πεθερά κ μάνα

Εμενα μου ειπαν οτι στο δικο μας νοσοκομειο φοραμε το νυχτικο μας για να γεννησουμε. Γενικα εδω δεν μας παρεχουν τπτ απολυτως... Αλλα τπτ... 

  • Λυπημένη/-ος 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Εμένα κορίτσια μια φορά με έλεγξε κάποιος και αυτός ήταν ο γυναικολόγος μου.... Δε πέρασε καμία μαία να κάνει κάτι τέτοιο...

Εμένα πέρασε πολύς λαός θυμάμαι.παντου το δείξα το κουλι μου

  • Χαχα 2

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Mamacita Alina είπε:

Ανάλογα τη γέννα. Τον καθετήρα ας πούμε αν είναι κ.τ.... αλλά πιστεύω η @winspert εννοούσε πριν τη γεννα, για τη διαστολή.

Κορίτσια τα νευρα μουυυυ..... Χωρίς λόγο.... Όλα μου φαίνονται βουνό.... Δεν έχω καθόλου υπομονή.... Το δίχρονο μου μες τη γκρίνια όλη μέρα κι εγώ έχω φρικαρει, με τη διατροφή το ίδιο, μέρος ετοιμασίες του μωρού το ίδιο γκρρρρρ

Σήμερα ειμαι πολύ σκατα όλη μέρα.πολλα νεύρα κ γω.ολα μου φταινε

@Farmakotriftena όλα καλά;που είσαι;την παλεύεις εσύ η κ συ είσαι στα πρόθυρα κρίσης με τα μωρά;


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tsilona είπε:

Εμένα πέρασε πολύς λαός θυμάμαι.παντου το δείξα το κουλι μου

Όχι ρε ούτε καν... Εμένα μόνο ο γυναικολόγος μου ακόμη και πριν γεννήσω


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Όχι ρε ούτε καν... Εμένα μόνο ο γυναικολόγος μου ακόμη και πριν γεννήσω

Καλύτερα!!εγώ γέννησα σε εφημερία σε δημόσιο κ θυμάμαι ένας γιατρός πριν αλλάξει η βάρδια είχε χέρια κεφτέδες.απτο λαιμό θα με τα βγαζε.ευτυχως σχόλασε κ έμεινα με μια πολύ κρινοδαχτυλη γιατρό

  • Χαχα 5

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 8/21/2019 at 8:17 PM, Mamacita Alina said:

Αχ βρε @Clue και πού είσαι..... Ένα σακούλι πατατάκια και γεμιστά μπισκότα επιτόπου.... Δε πάω καλά.... Παναγία μου να προσέχει το μωράκι μου.... Κάθε φορά κλαίω από τύψεις. Με μηχανάκι βλαμμένο κάνω και ατασθαλίες.... :(

Εδώ είμαι και τρώω... Εχθές μας έβγαλε μια φίλη για τα γενέθλιά της και έφαγα! Έφαγα και μηλόποτα με παγωτό στο τέλος. Και γενικά έχει γίνει αδύνατο σχεδόν να κρατιέμαι. Προσπαθώ αλλά δεν τα καταφέρνω. Είμαι με μία μόνιμη λιγούρα... 

Η ενδοκρινολόγος είναι σε διακοπές. 4 Σεπτέμβρη θα πάω και θα δούμε. Συνεχίζω να παίζω στο 92 με 99 στο πρωινό. Τα άλλα είναι καλά γενικά αν καο δεν μετράω πολύ συντονισμένα.

On 8/22/2019 at 2:47 PM, marioula1234 said:

Βρε ζουζούνα μα όλα κοντομανικα;;; εδώ καλοκαίρι γεννάνε κ βάζουν μακρύ μανίκι τις πρώτες μέρες πόσο μάλλον φθινόπωρο... Το τζάμπο έχει πολύ ωραία φόρμακια! 

Εμ πεστα εγώ λέω να βάλουμε όλες τι λέτε;;;; 

Δεν έχω ιδέα πως να ανεβάσουμε φωτογραφία αλλά μου αρέσει η ιδέα

20 hours ago, tsilona said:

Τελικά πήρατε παντελόνι μπλούζα (πυτζαμακια) η νυχτικό για τη γέννα;

Εγώ θα βάλω 2 φουστανάκια που έχω για μέσα στο σπίτι και μία πικέ ρόμπα. Κάνει ζέστη στα μαιευτήρια, σωστά? Γιατί είναι αμάνικα τα φουστανάκια.


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Εδώ είμαι και τρώω... Εχθές μας έβγαλε μια φίλη για τα γενέθλιά της και έφαγα! Έφαγα και μηλόποτα με παγωτό στο τέλος. Και γενικά έχει γίνει αδύνατο σχεδόν να κρατιέμαι. Προσπαθώ αλλά δεν τα καταφέρνω. Είμαι με μία μόνιμη λιγούρα... 

Η ενδοκρινολόγος είναι σε διακοπές. 4 Σεπτέμβρη θα πάω και θα δούμε. Συνεχίζω να παίζω στο 92 με 99 στο πρωινό. Τα άλλα είναι καλά γενικά αν καο δεν μετράω πολύ συντονισμένα.

Δεν έχω ιδέα πως να ανεβάσουμε φωτογραφία αλλά μου αρέσει η ιδέα

Εγώ θα βάλω 2 φουστανάκια που έχω για μέσα στο σπίτι και μία πικέ ρόμπα. Κάνει ζέστη στα μαιευτήρια, σωστά? Γιατί είναι αμάνικα τα φουστανάκια.

Ρε συ δεν ξέρω τι παίζει αν είσαι σε δωμάτιο με άλλες κ θέλουν κλιματιστικό πχ.εγω έτσι όπως καίγομαι με το βρακί θα θελα να κυκλοφορούσα αλλά έχει χαρη


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...